Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19651) t1 válasza bacsis (#19650) üzenetére


t1
addikt

Az vicces :DDD Kérdés akkor hova tünt a kapcsoló.

(#19652) Kornel


Kornel
veterán

Kis offolas megint.
Ki mit rakna az m16a-ba? 130k km
Gyari suzuki olaj? (Eneos, ha jol tudom?) 5w30 vagy 0w20?
Esetleg ha mar lud, legyen kover, es eneos sustina 5w30?

(#19653) Kornel válasza Kornel (#19652) üzenetére


Kornel
veterán

Mondjuk durva...
Eneos sutina 15k
Mannol 4k
[link]

Azert nem mind1 :)

(#19654) tboy93 válasza Kornel (#19653) üzenetére


tboy93
nagyúr

En sustinat raknek bele, hondaba is azt rakom :) (5w40 11k/4L)

(#19655) Tigi válasza t1 (#19637) üzenetére


Tigi
őstag

Nekem is gyárilag ködlámpás és nekem is csak egy kapcsoló van.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#19656) roberto211 válasza Kornel (#19652) üzenetére


roberto211
őstag

Új Suzukiba 0w20at raknak ha jól tudom tehát én azt tennék bele. Sztem a sport is "bírja " 0w20at.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#19657) Kornel válasza tboy93 (#19654) üzenetére


Kornel
veterán

Ebbe azert 5w30 menne...
Az meg mar 15k.
Megkerdem a suzukit, hogy mit raknak bele, es mennyiert.
Roberto: ja, elvileg birja, de eddig biztos nem az volt benne ugye :)

(#19658) roberto211 válasza Kornel (#19657) üzenetére


roberto211
őstag

Régi swiftembe se 5w30 volt/van még is azt fogok tenni :D

Én beletolnám gyári 0w20at sztem jó hatással lesz rá. ;)

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#19659) dnelb válasza Kornel (#19657) üzenetére


dnelb
veterán

Enyembe 10w30at ajanlottak(ugye a futas ugyanannyi), a 60k-t futott sx4 még 0w20al megy.. Sportba passz :( :D

[ Szerkesztve ]

(#19660) Kornel válasza dnelb (#19659) üzenetére


Kornel
veterán

Elvileg m16a ez is, baja nem lehet a 0w20-tol, 10w30-at biztos nem rakok bele, legfejebb 5w30-at :)

(#19661) Kornel


Kornel
veterán

Jimny teszt

A Suzuki alig tíz év után orvosolta a Jimny típushibáját. Az MP3-lejátszást még korainak látták, hátha nem válik be a formátum.

Mekkora :DDD

(#19662) gerii


gerii
addikt

SX4 1,6-ban most 0w30 van, nem érzek semmi különbséget. Talán az indításkor magasabbra ugrik a fordulatszámmérő.

Jimny jó kis autó, de a Samurai jobb :D Egy portálhidas verziót azért kipróbálnék.

[ Szerkesztve ]

(#19663) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok! Az új swift ledes helyzetjelzős ködlámpája beépíthető 2013asba? És mennyibe fáj?
Köszi

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#19664) Kornel válasza JoolsNOS (#19663) üzenetére


Kornel
veterán

Ha gyari megoldast akarsz, akkor az horror.
Nekem a splash-be 50k volt az utangyartott sima kodlampa beszerelessel, ugy, hogy 3 helyen elhajtottak, hogy nem fognak ezzel szenvedni, egy suzuki markaszerviz vallalta el, de ok is szivtak vele egy sort :)
A gyari megoldas ennel biztos dragabb...
Viszont van "olcson" osram kodlampa/nsppali menetfeny kombo, 50k korul megy most.

(#19665) Harkovz válasza JoolsNOS (#19663) üzenetére


Harkovz
aktív tag

Pont ma akciós a vilagitas.eu-n!Én is onnan vettem 5 év! Garanciás Osram!Nekem a kanyarfényes verzió van!Nagyon megéri!Jól néz ki és nem kell kókányolni az SX4-en én magam cseréltem a ködlámpát és kötöttem be!Megéri az árát!

(#19666) JoolsNOS válasza Harkovz (#19665) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Köszi

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#19667) Kornel


Kornel
veterán

Sziasztok.

Szereztem egy ilyen obd2-es adaptert, de 2 ora alatt se sikerult kapcsolodnom az ecu-hoz vele.
[link]

En vagyok blfsz, vagy ez az adapter nem lesz jo a sss-hoz?

(#19668) dnelb válasza Kornel (#19667) üzenetére


dnelb
veterán

ELM327-es? Ha járó kocsira dugod villog hogy veszi a jelet?

(#19669) Kornel válasza dnelb (#19668) üzenetére


Kornel
veterán

Power vilagit, ennyi.
Telefon latja, parositja, ennyi.

(#19670) dnelb válasza Kornel (#19669) üzenetére


dnelb
veterán

Akkor nem jó az adapter.. A középső led villogna folyamatosan járó motornál (sztem).

[ Szerkesztve ]

(#19671) Kornel válasza dnelb (#19670) üzenetére


Kornel
veterán

Nagyon nem villog.
Remelem nem bsztak at :)

(#19672) dnelb válasza Kornel (#19671) üzenetére


dnelb
veterán

Aztán lehet én beszélek hülyeséget, de eddig 3 különbözőt láttam, az mind így működött.. Ehhez még párosítani se kell.

(#19673) Thome válasza Kornel (#19671) üzenetére


Thome
addikt

Bedug, gyújtást ad, motor indít.

Párosít.

Obd app elindít és kapcsolódsz. Így kellene működnie, röviden.

(#19674) Kornel


Kornel
veterán

Az a baj, hogy csak a power vilagit, az meg regen rossz.
Nem megy fizikailag bejebb egy pontnal, akarhogy feszitem is.
A srac azt mondja, hogy neki egy mazda3-al ment... Letezik az?

(#19675) gerii válasza Kornel (#19674) üzenetére


gerii
addikt

Próbáld meg másik eszközzel, nekem egy telefonnal nem működött.

(#19676) mirci18 válasza batai15 (#19623) üzenetére


mirci18
addikt

Wagon r-t nem is szántam tuning alapnak.
Nem is tuningoltam csak az arculatán változtattam.
A kettőnek semmi köze hozzá.
Pusztán annyit tettem hogy adtam egy kis egyéniséget az autónak hogy ne a 100 milliomodik kocka suzuki legyen az utakon.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#19677) tboy93 válasza mirci18 (#19676) üzenetére


tboy93
nagyúr

Miert, ettol mar nem kocka? ;]

(#19678) Kornel


Kornel
veterán

No.
Volt ma a biztositos megszemlezni az autot (cascohoz).
Korabbi serulest o se talalt, illetve tetszett neki az auto :)
Azt mondta ritka, hogy ezek ilyen allapotban megmaradnak.

(#19679) mirci18 válasza tboy93 (#19677) üzenetére


mirci18
addikt

Kockának kocka és én ezért szeretem.
Imádom a formáját az erejét.
De próbáltam egy kicsit fiatalítani mert nem az a tipikus fiataloknak szánt autó hanem inkább a kalapos bácsiknak.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#19680) Kornel válasza mirci18 (#19679) üzenetére


Kornel
veterán

Vegyel helyette egy uj vitarat, az is eleg kocka, de legalabb fiatalos ;)

(#19681) mirci18 válasza Kornel (#19680) üzenetére


mirci18
addikt

Pénzem nincs rá meg 11 év alatt a szívemhez nőtt nagyon.
Sok sok kilométert és kalandot megértünk közösen.
De az új vitarák tényleg szépek.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#19682) Kornel válasza mirci18 (#19681) üzenetére


Kornel
veterán

Ne sertodj meg, de ha 11 eve van autod, akkor olyan fiatal nem lehetsz mar ;)
Egyebkent eleg jo thm-re adjak mostanaban az uj suzukikat, csak kar, hogy nem fix.
Ha fix lenne, lehet en is beneveztem volna egy uj suzukira.

(#19683) roberto211 válasza Kornel (#19680) üzenetére


roberto211
őstag

Jaja. Vitarat azt en is szívesen vennék kettonosu festesbe vagy metálfehérbe brutal szép.

Nem szeretem nagy autókat de egy olyat minden szó nélkül vennék :D

Kiváncsi leszek 1-2 év múlva használt ara mennyi lesz GL+nak.

Ha úgy adja h nem sokkal lesz drágább mint egy új Swift lehet inkább az lesz az átmeneti után.

Nagyon vagány az a verda :D

Mirci: En is szeretem régi swiftet tetszik is minden ,de egy idő után hiába h szereted stb megkell válni tőle mert csak a nyűg lesz velük. Ezek is oregednek ha nem is olyan szinten mint egy dajcs vagy akármi de most éli a Swift Wagonr ilyenek a második és utolsó fénykorát.

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#19684) mirci18 válasza Kornel (#19682) üzenetére


mirci18
addikt

11 éve a családban van ebből 9 évet jogsival vezettem 2 pedig anélkül időnként amúgy 27 vagyok tehát még effektíve fiatal.
Egyenlőre a saját lakásom van előtérben kipofozni biztos hogy nem veszek autót ha veszek is nem újat hanem minimum 3-4 éveset mert addigra megy le jobban az ára az autóknak.
Az első 3-4 évben sokat vesztenek az értékükből.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#19685) mirci18 válasza roberto211 (#19683) üzenetére


mirci18
addikt

Nem értek eggyet mert még ladák is vannak az úton.
A swiftek és wagon r-ek még sokáig lessznek az utakon nincs ilyen utolsó fénykor mert ezek kicsik olcsó őket fenntartani és tankolni ezért ezek a fiataloknak és kispénzűeknek lessz az alternatíva mindíg.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#19686) Kornel válasza mirci18 (#19684) üzenetére


Kornel
veterán

Nem kotkedni akartam, bocs ha felreertettel ;)
Viszont sajnos ez a 3-4 eves korukra elbukjak az autok az ertekuk egy jo reszet allitas sajnos mara csak a felso-kozep kategoriaban es felette allja meg a helyet, pont a kispenzu.emnerek autoi tartjak jelenleg brutalisan az arukat. Ld. Egy 3-4-5 eves uj swift 2-2,5M, amikor ujan kihozod 2,8-ert, de boven tudnam meg sorolni a peldakat. Sajnos nincs uj auto eladas, ezaltal nincs fiatal hasznalt auto, igy olyan arak vannak, amitol az ember esze megall...

(#19687) mirci18 válasza Kornel (#19686) üzenetére


mirci18
addikt

Igazad lehet sajnos átalakult a piac nagyon.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#19688) roberto211 válasza mirci18 (#19685) üzenetére


roberto211
őstag

Lesznek utakon de pár éven belül nem olyan mértékben mint most ..

Futarok meg "brazilok" akkor is megfogjak venni a régi autót.

Ahol most vagyok egyik futarnak nem tudom hány száz éves golf1 van.

Tehát kereslet lesz rá de nem annyi mint most.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#19689) mirci18 válasza roberto211 (#19688) üzenetére


mirci18
addikt

Hidd el ahogy az ország elszegényedik ezek a kocsik egyre kelendőbbek lessznek arról nem is beszélve hogy sokan belebuktak kocsi és lakáshitelekbe ezért már nem is gondolkoznak újabb hiteleken inkább vesznek saját pénzből egy olcsóbb autót.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#19690) roberto211 válasza mirci18 (#19689) üzenetére


roberto211
őstag

Ezek a kocsik mint pld Swift pár év múlva szetfognak hullani mivel átlag eletkoruk 20+ éves lesz.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#19691) gerii válasza roberto211 (#19690) üzenetére


gerii
addikt

Még 10 év simán van bennük. Ha nem rohad szét a lemez, akkor csak a motor kopása ölheti meg őket.

(#19692) mirci18 válasza roberto211 (#19690) üzenetére


mirci18
addikt

Ugyan már kérdezz meg bárkit hogy a régi suzukik arról híresek hogy ha szervizelteted normálisan kimennek a világból úgy mint annó a Ladák akik még mindíg vannak is itt.
Igénytelen egyszerű felépítésű motorjaik vannak ez a titkuk.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#19693) Kornel válasza mirci18 (#19692) üzenetére


Kornel
veterán

Szerinted hany van kozoluk szervizelve?
Eleg cssk felnezni a fb csoportba, raadasul oda mar azok jarnak, akiket egy picit legalabb erdekel valami, ennek ellenre csak a ganyolas megy, tisztelet a kivetelnek. A rugo vagas, meg tarsai mar elfogadott es bevett gyakorlat, es mondom, ok azok, akik legalabb raneznek a gepre.
Sajnos Robertoval ertek egyet, kb. 5 ev, es eltunnek a regi swiftek, egyszeruen kikopnak.

(#19694) Mercutio_ válasza Kornel (#19693) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szerintem nem vagyunk egyedül abban, hogy ősszel-tavasszal elvisszük szervízbe, kopó alkatrészeket megnézetjük, ha kell cserélik, 10k km-enként olajcsere. No FB, no tuning, no ültetés, csak használjuk.
200k km alatti óraállás, bontatlan motor, törve is csak az első-hátsó lökös és a bal hátsó elem volt (nem adtak meg egy jobbkezet) + a motorháztető (asszony rácsúszott egy ufo-civic seggére :DDD )

Szerintem ha nem hajtja sz*rrá még 2-300k-t simán elmegy majd az új tulajnál is.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19695) Kornel válasza Mercutio_ (#19694) üzenetére


Kornel
veterán

Ja, ez 10-bol 1.
Szoktam nezni az utakon, sajnos a zsigulik szintjere jutott mara a swift, minden ertelemben.

(#19696) negroo


negroo
aktív tag

Én életemben nem vettem új autót és nem is fogok, mert a kocsi engem szolgáljon és ne fordítva(nyald a seggem ordítva) :DD lada samarám volt, de én most tértem át a buzukira. Szóval aki leszója az csak szolgálja az új autót én meg elégszek a tragacsommal.:)

(#19697) Kornel válasza negroo (#19696) üzenetére


Kornel
veterán

Ha most valakinek meg van a penze az ujra, az miert is ne vegyen ujat?
Illetve ha mindenki igy gondolkozna, akkor hogy vennel hasznalt autot? :U

(#19698) mirci18 válasza Kornel (#19693) üzenetére


mirci18
addikt

Az hogy te facebook csoportban látod a kocsikat egy dolog.
Én is látok sok gányolt kocsit de a legtöbb fiatalok miatt van márkafüggetlenül.
Én és sok más ismerősöm évente egyszer olajcserézzük a kocsit , ha kell javíttatjuk ennyi.
Mivel olcsó megtehetjük hogy nem gányolunk.
Én nem vagyok a tunning híve mert egy kis tunningtól nem lessz szebb egy suzuki swift vagy wagon r.
Egyszerűen ezek nem tuning autó alapok.
De egy vicces matricázás feldobja őket.
Így ezeknek is kijárhat a 25-30 év.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#19699) roberto211 válasza mirci18 (#19692) üzenetére


roberto211
őstag

Új benzinesek is erről híresek nem ezt vitatom.

Hanem azt hogy egy régi (15+) éves autóval legyen akár Suzuki is mindig lesz valami apró hiba.

Enyém jó állapotnak örvend nincs vele semmi különösebb gond sőt szinte semmi de most is előjött egy hiba.

Hátsó fekdobot kell felszabályozni mert ovális mar ,ha nem sikerül akkor 2x10 minimum plusz munkadíj pár ezer.

En megcsinaltatom mert utálom ha úgy gurul alattam ha tudom h most valami szar rajta de szerinted a többi autós nagyresze is így van ,? Nem!

Nincs ahhoz ideguk h állandóan csináltassanak valamit nincs türelmük és pénzük se h egy 20 éves autóra állandóan költsenek. Ha a motorja romlik el az a legkevesebb. 20 ért veszel bele bontottan.

Majd meglátjuk pár év múlva hány Swift lesz utakon ami normális is lesz ;)

De ez nem csak a swiftre igaz. F astra mar most elkezdte a kihalást ha megnézed. Éppen gurulnak, nagy rozsdahalom aztan mennek amíg szét nem esik. Egy autó nem örök élet

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#19700) Kornel válasza mirci18 (#19698) üzenetére


Kornel
veterán

Nezz szet az uton, sokkal rosszabb aranyt fogsz latni, erre akartam kilyukadni.
Szerintem ma mo-on minden 2. auto megbukna egy rendes muszakin, a regi swiftekbol koruknal, illetve tulajuknal fogva (atvette a lada helyet) szerintem 4-bol 1 menne at muszakin.

Roberto: valahogy ugy.
Bar kivetelek mindig vannak, apos f astraja gyari fennyel rozsda mentesen 20+ evesen, lassan mehet ra az ot rendszam ;)
De ez nem az atlagy ahogy fentebb is emlitettem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.