Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18351) tboy93


tboy93
nagyúr

Sziasztok! Anyu 2002-es 1.0 swiftjeben kuplungot kene cserelni. Az az igazsag, hogy nem tudjuk mennyi ideig lesz meg nalunk az auto, igy nem feltetlenul a legjobb markat keresem, inkabb egy jo ar-ertek aranyu szett kene nekunk. Ezek kozul melyik ajanlhato? Luk, valeo, sachs. Tudom, hogy az exedy a best, de a legdragabb is.

Koszike :R

(#18352) Mercutio_ válasza Doze (#18345) üzenetére


Mercutio_
félisten

A második az inkább visszavett nem? Vagy az a delfin gyári dekor?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18353) roberto211 válasza tboy93 (#18351) üzenetére


roberto211
őstag

En valeot tennék bele. Olcsó is es elgurul vele .Ahogy látom Fb csoportokban mindenki ilyet tesz bele általában ha bekakil.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#18354) Doze válasza Mercutio_ (#18352) üzenetére


Doze
aktív tag

Mondjuk csak találomra néztem, 5000 km-ig. de megvan már miért drága... hát 4x4-azért kerül ez annyiba. :U

Egyébként ja gyári dekor, ahogy elnézem: [link] a kereskedő logója, rendszámtábla reklámból következtettem.. másik link:[link]

(#18355) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok

Az 5 ajtós 2001-es Swift-ben amit vettem nem működik a hátsó ajtókban a központi zár.
Mi szokott elromlani, a motorok vagy a kábel szakad meg?

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#18356) tboy93 válasza Tigi (#18355) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nalam a kabel szakadt el. A hatso ajto es a kasztni kozott a gumi csoben.

Roberto kosz a tippet!

[ Szerkesztve ]

(#18357) albiosz válasza Tigi (#18355) üzenetére


albiosz
őstag

Ugyanez itt, meg apósnál is. Ha megcsináltatod, akkor ár érdekelne majd.

(#18358) Tigi


Tigi
őstag

Akkor amint időm engedi akkor indul a vadászat. :)
Azt tudjátok, hogy milyen színű a kábele?

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#18359) Pikkolo^^ válasza dedike (#18235) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Neked mennyi a fogyasztás? Első tele tankolásra teljesen vegyes használattal 6 literre jött ki, a számítógép 5,9-et mondott rá, ügyesen eltalálta.

(#18360) dedike válasza Pikkolo^^ (#18359) üzenetére


dedike
addikt

3,9 és 7.1 között. :)

Az első 85-90-nél tempomattal (közelítően 600km). Na ekkor őszültem rendesen. A másik télen, csak város, rövid utak.

Ahogy figyelgetem 5,5-6 között megáll a fogyija. De ekkor már nem kímélő módban megy... Az SX4 után felüdülés... :D

Jó szerencsét!

(#18361) roti86 válasza dedike (#18360) üzenetére


roti86
őstag

Azért egy ekkora autótól ez több mint pazar. :K

(#18362) Kornel


Kornel
veterán

Ha maradok ideiglenesen egy sx4-nel, akkor mit erdemes atnezetni rajta?
Markaszervizben meg tudjak mondani, ha tekert az oraja?
Szokasoson kivul mit erdemes atnezetni?

(#18363) Kornel válasza dedike (#18360) üzenetére


Kornel
veterán

Az sx4 mennyit evett es milyen motorral?

(#18364) Pikkolo^^ válasza dedike (#18360) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Akkor u.a, mint nekem.

(#18365) Kornel válasza Kornel (#18362) üzenetére


Kornel
veterán

Meg egy kerdes, 1.5 is jo lehet, vagy csak 1.6-ot nezzek?
Gyorsulas nem annyira izgat, tartossag/fogyasztas annal inkabb.

(#18366) dedike válasza Kornel (#18363) üzenetére


dedike
addikt

2007-es volt, a másfél literes motor volt benne. Azzal 5,5-5,6 alá nem tudtam menni őszülős stílussal sem, átlagban megette a 7-et, ugyanazzal a vezetési móddal, amivel most is járok. Nem tudom más márkák mostanában mennyit esznek (utoljára 98-ban volt nem Suzukim...) :B , de én ezzel a mostanival igencsak meg vagyok elégedve. :K

Szerintem mindegy, hogy 1.5 vagy 1.6, sok baj egyikkel sem lehet. Legfeljebb az 1.5 valamivel többet fogyaszt.

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#18367) Pikkolo^^ válasza Kornel (#18365) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Az 1.6 a facelifttes, én olyat néznék.

(#18368) Kornel válasza Pikkolo^^ (#18367) üzenetére


Kornel
veterán

1.6-ot meg talan lovok valami jot, de faceliftest arany arban merik, 2+M
Akkor inkabb kihozok hitelre egy vitarat, na az bejon.
Az sx4 csak atmeneti megoldas lenne, 1-2 evre, igy 1,5 M fele nem mennek.
Igazabol spritmonitor szerint az 1.5 es az 1.6 is ugyanannyit eszik, szoval nyilvan 1.6 akkor, ha talalok annyiert...

(#18369) Pikkolo^^ válasza Kornel (#18368) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Rosszul mondtam, az 1,5-s az újabb, vagy mégsem. Össze-vissza van a motor amint látom.

[ Szerkesztve ]

(#18370) Bandus99 válasza Pikkolo^^ (#18369) üzenetére


Bandus99
őstag

1,5 a régi

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#18371) Kornel válasza Bandus99 (#18370) üzenetére


Kornel
veterán

1.5 vagy 1.6 van facelift elott is meg utan is, vegulis szerintem az allapot lesz a donto, meg a felszereltseg, GC kizarva.
Meg persze az ar, mert mint mondtam 2M felett mar mas fele hajlok.

(#18372) Doze válasza Kornel (#18371) üzenetére


Doze
aktív tag

Várj eligazítalak:

Van az 1.5 99 Lovas, meg 112 lovas verzióban.
Van az 1.6 106 lovas, meg a 120 lovas verzió.

A gyengébbik változat euro4 a másik euro5

A 99 lovasnál pedig fapad motor van, tehát nincs VVT, viszont 112 lovasban meg már van :) , meg a többiben is.

Lehetőleg 2007 utánit nézz mert valami valami "rejtély" fogyasztásügyileg mind az 1.5 és mind 1.6 euro4-es verziókban. Valakinél irdatlan sokat fogyaszt.. (bár élőben nem láttam)

Nekem tartja magát a gyári adatokhoz. A szigorú 90 akkor 6 alá be lehet vinni. Ha fele város, fele országút akkor 6,4-6,7 ha csak sima autópálya 130-7,2 környékén, ha 140 akkor inkább 7,6-7,8

(#18373) t1 válasza Doze (#18372) üzenetére


t1
addikt

99' 1.5 16V Mazda 323 Sedanom is pont így fogyaszt. igaz csak 88 paci.

(#18374) Kornel válasza Doze (#18372) üzenetére


Kornel
veterán

Tehat ha euro 5-ost nezek, akkor nagy gond nem lehet?
Csak 2008 utanit szeretnek, akkor senlehet gond?
Lenyeg, hogy a gyengebb motorokat keruljem mindket esetben?

(#18375) Doze válasza Kornel (#18374) üzenetére


Doze
aktív tag

Nem... pl nekem 1.5 sima 99lovas van, és teljesen jó, ergó nem fogyaszt sokat. Szerintem alapvetően 2006-2007-es gyártmányok azért lehettek kicsit "érdekesek" mert annak idején zsír új szériás/tervezésű autó volt. Aztán volt 1-2 hiba, amit később javítottak. Pl a tulfogyasztást úgy oldották meg, hogy ECU-t frissítették valami újabb programmal, szintén 2006-2007-es modell baj (no nem mindegyik) hogy világít a engine lámpa, ott meg az a baj, hogy a katalizátor hibahatárát nagyon szűkre vették. Átmegy normálisan a műszakin meg minden, de világít a lámpa, aztán igazából semmi baja a katalizátornak. Ott is ECU frissítés segített.

Összefoglalva nem nagy hibák, de ilyenekre érdemes figyelni.

2009-től voltak euro5-ös (erősebb motorok), de azok meg már drágák. Egyébként a plusz lóerők nem érződnek, mert a kibocsájtási norma "elviszi"

[ Szerkesztve ]

(#18376) Doze


Doze
aktív tag

Mondjuk én nem tudom mi van ezekkel az SX4-ekkel... nézegetem néha a használatautón mennyiért mennek pl az "énfélém" (2008/10 GLX AC CD+ködlámpa+ülésfűtés), 1-2 éve 70-80 ezret futott autók mentek 1,3-1-5-ért. Most meg ugyan ez a kategória ami már 110 ezer magasságában jár meg 1,6-1,9... úgy hogy idősebb, és többet is futott.

Lehet megtartom még vagy 5 évig, és eladom 2,5 millióért 200 ezer futott kilométerrel ;]

Ahogy kicsit felpörgött a piac, gondolom "aránylag fiatalabb" autókért többet kérnek, mert kevés van belőlük. De mindenesetre érdekes, hogy kúszik fentebb az áruk.

(#18377) Kornel válasza Doze (#18375) üzenetére


Kornel
veterán

Szumma szumma akkor 2008-tol nezzek, es ha jot akarok akkor 1.6-ot...
Gondolom az azert mar erzodik eroben, es ugyanannyit fogyaszt.
Egyebkent swift2-nel is gond volt az elejen a fogyasztassal, erdekes, hogy egy ecu frissitessel megoljak :)

(#18378) Kornel válasza Doze (#18376) üzenetére


Kornel
veterán

Valoban feljebb mentek, de hirdetni lehet, el is kell adni.
Azt mondom, hogy egy 2008-as glx cd ac 100k km korul 1,5-ert realis max.
2M-hoz mar hozzatolok 2M hitelt, es van egy zsir uj GL+ vitaram.

(#18379) Mercutio_ válasza Doze (#18376) üzenetére


Mercutio_
félisten

1-2 éve még több volt a viszonylag fiatal eladó kocsi, illetve a járműállomány is fiatalabb volt, így kisebb volt a kereslet. Most kezdenek elöregedni a válság előtt vett járgányok, de kicsi a választék a fiatalabb autókból.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18380) Doze válasza Mercutio_ (#18379) üzenetére


Doze
aktív tag

Magyarországon megint kezd öregedni a géppark, :D, De valahol meg érthető is, most kezdenének venni autót az emberek 1,5-2 milla értékben, nem mindenkinek kell ötszázé' német prémium. Vagy kicsit drágábban nagy autó, de aránylag idős. Nagy rizikó.

De pl ha magamból indulok ki, itt az sx4... 7 éves, 110e km-rel, jellemzően nem vagyok tele annyira pénzzel. És gondolom a kis kategóriás autótulajok is így vannak vele. Lehet még Chf-et nyögik, vagy aki nem, az még csak most tér magához. Kérdés?: Minek adja el?, 1,5-ért, hogy vegyek egy ugyan ilyen kategóriást, annyiért? Minek? inkább ül, aztán használja azt ami van, másrészt ezek az autók még azért minimum 4-5 évig átlag futással még bőven költségmentesek. Nem éri meg lepasszolni.

Csak hát ilyen autókból van kevés, van szép/nagy/luxus verda a piacon, amik aránylag tényleg "olcsóak" csak nem a középnek 4-5 millióért, meg vannak a lepukkant társaik. No meg vannak best buy, tekert órás csodák... Meg van a roncshalmaz kategória... amire már költögetni kell, itt rozsda, ott egy vízpumpa, lehet már az olajat is eszi stb.

Hát nem tudom, igen aknamezős most a használt piac.

(#18381) roti86 válasza Doze (#18380) üzenetére


roti86
őstag

"Vagy kicsit drágábban nagy autó, de aránylag idős. Nagy rizikó." Na ja, találtam egy hirdetést a közelben, és filózgatok, hogy lecseréljem e a swiftet ugyanolyan életkorú (2003 évjárat) ocativa-ra (1.9 adagolós tdi). Jó is lenne meg nem is. Minden nap megnézem a hirdetést, de oda még nem jutottam, hogy felhívjam.

roberto: 2003 évjárat, tehát régi.

[ Szerkesztve ]

(#18382) roberto211 válasza roti86 (#18381) üzenetére


roberto211
őstag

Milyen swiftet?? Régi vagy az új 2005- ?

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#18383) Doze válasza roberto211 (#18382) üzenetére


Doze
aktív tag

Ha 2003 az a régi...

(#18384) Pikkolo^^ válasza roti86 (#18381) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Dízelt ne vegyél.

(#18385) roberto211 válasza roti86 (#18381) üzenetére


roberto211
őstag

Ja... Azt tudom csak nem volt egyértelmű nekem. :)

Hááát.. Te döntésed de én egy 12 éves TDI-t már nem vennék halál nyugodtan.. Lehet pár fokkal komfortosabb az octavia, meg belülről dizájnosabb (bár a régi skodák sem a belső/külső szépségről voltak híresek) de azért mérlegelj vételár,megbízhatóság,fogyasztás,fenntartási költség,és lehetséges meghibásodások illetve javítási költségei alapján is..

Ha 16v suzid van akkor szerintem az még dinamikusabb, fürgébb mint egy 1.9 tdi egy bizonyos sebességig..Kérdés,hogy ez a szempont mennyire mérvadó.. Ha sokat utazol pályán,stb lehet ,hogy megéri.. Ha nem akkor én hagynám a suzit.. És akkor cserélnék ha tudnék fiatalabbat, jobbat venni..

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#18386) hentes555


hentes555
senior tag

Üdv!

Nemrég vettünk egy új GL+ Vitarát. Működik minden benne, egész jó, csak egy dolog nem: a navigációt nem tudtuk eddig beüzemelni. Ugye SD-kártyás téma, csak az a kérdés, hogy milyen cég (TomTom, Garmin, Sygic, stb) sd-kártyán kapható térképadataival működik? Írtam ez ügyben a Suzuki ügyfélszolgálatnak, annyi volt a válasz, hogy menjek el egy márkaszervízbe, ott örömmel segítenek és hogy bejelentésemet az xy esetszámon rögzítették. Felkerestem a márkaszervízt, ahol annyit mondott az ott levő kolega, hogy "Hát én nem tudom". Most írtam megint a Suzukinak 6 napja, hogy milyen további módjai vannak, hogy megkapjam a választ a kérdésemre, mert ez a márkaszervízes nem jött be.

Valaki tudja esetleg, hogy milyen sd-kártya kell bele pontosan?

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#18387) Pikkolo^^ válasza hentes555 (#18386) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Én nem tudom, de jó hogy van itt Vitarás.

A telefonnal történő párosítást követően teljes hozzáférés van a telefonkönyvhöz és a híváslistához? Mirrorlinket próbáltad?

(#18388) hentes555 válasza Pikkolo^^ (#18387) üzenetére


hentes555
senior tag

Igazság szerint apámé a Vitara. Az híváslistához nem tudom pontosan, de hogy a telefonkönyvben szereplő nevek közt tudsz böngészni a kijelzőn, az tuti. Meg a hangfelismerés is megy, bár inkább az angol nyelvet részesíti előnyben. De ha mondjuk azt mondod neki, hogy hívd Dávidot, akkor keres Dávid nevű embereket a telefonkönyvben, ha több van akkor utasít hogy válassz közülük.

Mirrorlink ugye csak ilyen felsőbb kategóriás telókkal megy, olyan hiányában pedig nem tudtam kipróbálni :)

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#18389) Pikkolo^^ válasza hentes555 (#18388) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Kösz az infót.

(#18390) tboldi válasza hentes555 (#18388) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szia! Lennél szíves ezt megnézni nekem? [link] Köszi! :R

(#18391) Doze válasza tboldi (#18390) üzenetére


Doze
aktív tag

Nem csak neked, de akinek új vitarája van annak mondom: van hozzá az a vastag "használati utasítás" abban nincs benne?? Valahol a "kézifék behúzás" és az "autóápolás közt" :DDD

Mikor a régi sx4-ét böngésztem múltkor, még olyat is találtam hogyan lehet l/órába átállítani az órát :D, ezt csak azért jegyzem meg, mert abban töviről hegyire minden benne van, még az is hogy XY rádió milyet bitrátáig, és milyen tömörítési formában olvas XY fájlt.

[ Szerkesztve ]

(#18392) tboldi válasza Doze (#18391) üzenetére


tboldi
nagyúr

Világos, de Vitara híján ezt nem tudom megnézni. A Wagon R-be még csak ilyen jutott. Se USB, se MP3, se AUX, csak rádió és CD. :D

(#18393) Doze válasza tboldi (#18392) üzenetére


Doze
aktív tag

Nem tudok neked 100%-ra választ adni, amit kérdeztél.

De a pl az én "régi" sx4-ben is tud olyat a cd-s rádió, hogy véletlen számlejátszás.

Menj be egy suzuki kereskedésbe és kérdezz rá :D, mond azt tudja, rögtön viszel egyet :D, ha nem akkor kénytelen vagy más márka után nézni :D

(#18394) tboldi válasza Doze (#18393) üzenetére


tboldi
nagyúr

Előbb-utóbb az lesz. :DDD

(#18395) Retekegér válasza hentes555 (#18386) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

A GLX-ben van navi alapból, azt kellene kideríteni, hogy milyen.

<< Heimdal >>

(#18396) Pikkolo^^ válasza Retekegér (#18395) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Már a GL+-ban is van, pont azt kérdezte amit te írtál neki :)

(#18397) Retekegér válasza Pikkolo^^ (#18396) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

A GL+ esetében én nem találtam navit, megvan az SD-kártya helye és ennyi.

<< Heimdal >>

(#18398) hentes555 válasza Retekegér (#18397) üzenetére


hentes555
senior tag

Hogy érted, hogy nem találtál benne navit?
Mi több van a GLX-ben ettől?

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#18399) Kornel válasza hentes555 (#18398) üzenetére


Kornel
veterán

Feltelepitett navi.
Amugy telefonnal parositva nem tudom mi a gond.
Igo nemreg ingyen volt, meg warez se kell, penzbe se kerul.

(#18400) hentes555 válasza Kornel (#18399) üzenetére


hentes555
senior tag

Telefonnal csak mirrorlinkkel csatlakoztatva tudod a kijelzőre varázsolni a dolgokat. Mirrorlinkre pedig nem minden telefon képes.

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.