Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18101) Tigi válasza eddie17 (#18100) üzenetére


Tigi
őstag

Hát, csütörtök még messze van, várjuk ki. :)
Akkor megyek a falnak, ha addig valaki rálicitál.

[ Szerkesztve ]

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#18102) eddie17 válasza Tigi (#18101) üzenetére


eddie17
addikt

Meglesz az ne aggódj. Én is így voltam vele még is az enyém lett. :)

(#18103) Doze válasza Tigi (#18099) üzenetére


Doze
aktív tag

Lassan csak megszületik az a gyerek :DDD

(#18104) sagesz93 válasza Tigi (#18101) üzenetére


sagesz93
addikt

Ebben az esetben kell foglalózni :K

(#18105) negroo válasza dioka7 (#18090) üzenetére


negroo
aktív tag

Köszönöm. Akkor megnézetem és szerintem nincs vele semmi baj, mert rendesen meleget fúj a venti ha nem melegedet fel rendesen. Szerintem csak vissza jelzés hibás.:( Amúgy eleinte rendesen fel melegedet még ősszel.

(#18106) Tigi válasza sagesz93 (#18104) üzenetére


Tigi
őstag

Igen, de reggel nem volt elég idő és még a párommal is meg kellett beszélnem.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#18107) sagesz93 válasza Tigi (#18106) üzenetére


sagesz93
addikt

Én meg amikor le akartam foglalózni a jelenlegi kocsimat, nem fogadta el tőlem az ember... :)) bár tényleg halál korrekt eladóval volt dolgom, és 2 nap múlva el is hoztam az autót.

(#18108) dioka7 válasza negroo (#18105) üzenetére


dioka7
senior tag

Attól, hogy nincs 88 fokos a víz ahol a termosztátnak kellene kapcsolnia, még fújhat 50 fokos levegőt. Ha felmelegedett a tél elején, akkor azóta elromlott a termosztát. Most már szinte biztos! :K

(#18109) negroo válasza dioka7 (#18108) üzenetére


negroo
aktív tag

Mennyibe kerül javítani. :) PEddig 50 fokos levegő nem égeti a kezemet.:)

(#18110) dioka7 válasza negroo (#18109) üzenetére


dioka7
senior tag

Ez a legelső google találat. Nagyjából látod az árakat, a munkadíj pedig a szerelődtől függ, de szerintem kb. egy 10-esből ki kell jönnie bőven!

(#18111) eddie17


eddie17
addikt

Milyen nehéz találni négy tetves gumit négy felnivel az hihetetlen. Mint ha a szent grált keresném. :N
Pedig azt hittem ha már 5 millió Swift szaladgál az utakon, akkor fel vannak készülve a csórókra is. :)

(#18112) roberto211


roberto211
őstag

Sziasztok.

Egy kis segítség kéne mert megőrítő ez a probléma. :S

Tehát következő a baj a 2000es 3ajtos swiftemmel. Nem rég elkezdte azt,hogy bal első kerék felől elején kicsit most már valami iszonyat mód elkezdte csinálni, hogy mikor egy bizonyos szögön belül tekerem balra és vissza a kormányt illetve mikor "súlyt kap " hirtelen elől például fekvőrendőrön, úthibáknál, lyukaknál, stb a bal kerék felől jön ilyen nagyon idegesítő és most már hangos nyöszörgő hang. Mintha valami gumi lenne ami eszméletlen tud nyöszörögni a fent említett jelenségeknél. Volt valakinek ilyen gond vagy valaki tudja esetleg mitől lehet mert az agyamra megy már. :( Néha már annyira hangosan nyöszörög,hogy felhuzott ablaknál rádió mellett lehet hallani.

?

:R

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#18113) pjen válasza roberto211 (#18112) üzenetére


pjen
félisten

Szerelõvel nem nézeted meg?

(#18114) roberto211 válasza pjen (#18113) üzenetére


roberto211
őstag

De,de még ő sem tudja nagyon mi lehet ez mert életébe nem hallott ilyen hangot.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#18115) eddie17 válasza eddie17 (#18111) üzenetére


eddie17
addikt

Csak sikerült 4 felni gumival egy tízesért. Igaz csak két gumi jó de a felnikért már megérte. :) Arany áron mennek a Suzuki felnik.

(#18116) Mercutio_ válasza eddie17 (#18115) üzenetére


Mercutio_
félisten

Miért, golfra 1k darabja? :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18117) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Amúgy hol lőtted?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18118) eddie17 válasza Mercutio_ (#18116) üzenetére


eddie17
addikt

Nem de ne röhögtessen senki azzal hogy 50 ezret kér egy szettért csumpa gumival. :)
Golfra a téli szett megvolt 38 ból 14" Nokian gumikkal, gyári felnikkel.
17 ker Suzuki bontással foglalkozik.

(#18119) tboy93 válasza eddie17 (#18118) üzenetére


tboy93
nagyúr

Minden nézőpont kérdése. Múltkor láttam 150k-ért 15" OZ felnit és ahhoz képest amennyiért adni szokták nem volt drága :)

[ Szerkesztve ]

(#18120) eddie17 válasza tboy93 (#18119) üzenetére


eddie17
addikt

Oké de itt egyszerű 13-as lemezfelniről beszélünk, még csak nem is Michlein gyáriról.
El vannak szállva. Én sem adom drágán pl. a BBS felniket, igaz nem is szépek annyira, de mutatósak. :)

(#18121) tboy93 válasza eddie17 (#18120) üzenetére


tboy93
nagyúr

Jó, maradjunk annyiban hogy máker vagy, 4 jó állapotú lemez a suzira magában 12-15 gumi nélkül :D

[ Szerkesztve ]

(#18122) eddie17 válasza tboy93 (#18121) üzenetére


eddie17
addikt

Ja azt tudom, hogy 10-ért ez nagyon jó volt. :) Nem is arra mondtam, hanem, hogy van a másik véglet. :)
Amióta Suzukim van, minden ami az autóval kapcsolatos, az mákos. :)

[ Szerkesztve ]

(#18123) Mercutio_ válasza eddie17 (#18118) üzenetére


Mercutio_
félisten

2 szezon és a megspórolt gumicsere költsége behozza a 4 felni árát.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18124) meroly


meroly
veterán

Sziasztok!

Ostoba kérdés lesz (de nem biztos) és inkább gazdasági mint műszaki érvek érdekelnének.

Adott a 16 éves ezres stift. Nyári gumi tavaly elkopott, így idén nincs mit felrakni.
Keresem az érveket pro és kontra is hogy vegyek-e és rakassak fel, vagy ketyegjen télivel is nyáron.

Ami szemet szúr:
- legalább 20-25e a normális állapotú
- 4e a felrakás és 4e a visszarakás tavasszal

Amit nem tudok, és kérdeznék:
- mennyivel kopik jobban nyáron a téligumi,
- milyen egyéb negatív tulajdonságai vannak (féktávolság, menettartás, fogyasztásnövekedés, stb)

Jelzem, a kocsi 90%-ban városban van használva és 16 évesről beszélünk, tehát túl hosszú idővel nem tervezek vele, annak ellenére hogy kutya baja (kopp-kopp-kopp).

Kösz előre is :R

Tigi: grat a verdához, balesetmentes vezetést! Azért majd egy képet mutathatsz! ;)

dioka7: kicsit megkéstem, és lehet neked a hideg állapot kellett, de itt az ígért kép.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#18125) eddie17 válasza Tigi (#18106) üzenetére


eddie17
addikt

Na mi lett, sikerült az autót megvenni?

meroly: nekem most még téli van fent és még nincsen tikkasztó meleg de néha így is bizonytalan, kevesebb a tapadás nagyon felpuhul a gumi. Igaz én vegyesben megyek napi 70 km-t így nem játszom a gumikkal, évszaknak megfelelő megy rá.

[ Szerkesztve ]

(#18126) tboy93 válasza meroly (#18124) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szia! Az előző verdámon, faterén és anyukámén is csak téli gumi volt mindig.

Pro:
- nem kell nyári gumit venni

Kontra:
- szarabb féktáv
- jobban kopik a téli nyáron
- felkeményedik a melegtől

Fogyiban kb semmi különbség nincs. Én 5 évet mentem el a zsír új téliekkel télennyáron, aztán az elsők elkoptak, a hátsó még jó volt. Ez kb 30k km-t jelent.

(#18127) eddie17 válasza tboy93 (#18126) üzenetére


eddie17
addikt

Keményedik? Úgy tudtam puha lesz. Alapból puhább mint a nyári nem? Hogy a hidegben ne keményedjen. Rossz univerzumban éltem eddig? :)

(#18128) tboy93 válasza eddie17 (#18127) üzenetére


tboy93
nagyúr

Tudtommal nagy sebességnél a forró aszfalton felpuhul a téligumi, aztán amikor kihűl akkor kikeményedik.

(#18129) roberto211 válasza tboy93 (#18128) üzenetére


roberto211
őstag

Enyém annyira xar volt (9 éves, szálszakadt volt kicsit ,minden baja volt),hogy mindig kemény volt. :DDD
Cserébe 0 tapadás volt. . :)

Pár hete vettem rá falken nyári gumit újonnan.. Nagyon furcsa,hogy mennyire tapad az előzőhöz képest, és nem pörög ki a kerék minden elindulásnál. :D

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#18130) meroly válasza tboy93 (#18126) üzenetére


meroly
veterán

Engem meggyőztél! :R
kösz

Impossible is nothing

(#18131) batai15


batai15
félisten

Ha legalább normális használt gumira se telik járjatok busszal ne kocsival. 30 ért vettem majdnem új nyári gumikat 165 65 r14 méretbe. Ha gumit nem vesztek akkor gondolom kimegy valami alkatrész meg olaj csere is elmarad nem kicsit..
Nem új autót kell belőle csinálni de a suzukinal olcsóbb válság kocsi nincs de erre is igaz ha nincs rá pénzed akkor ne hajtsad

[ Szerkesztve ]

(#18132) meroly válasza batai15 (#18131) üzenetére


meroly
veterán

Ha nekem szántad, akkor teljesen félre értettél....
Én pro és kontra voltam kíváncsi a gumicserére, erre kaptam is választ és gazdasági megfontolásból (nem azért mert telik rá vagy sem), a nem csere mellett döntöttem figyelembe véve azt is hogy hamarosan amúgy is csere érett lesz a kocsi. Természetesen nem vagyok egy romboló alkat, így olajcsere, kopó alkatrészek cseréje mindig rendszeresen megvan, hogy megőrizze a minőséget. A gumi nem ide tartozó ebből a szempontból szerintem.

A stift mellett van egy 2-es clio is, azzal járunk hosszú távra stb, és én még cégest is igénybe tudok venni, szóval a suzuki tényleg csak arra van, hogy elrohanjak a városba valamerre illetve hogy beguruljak melóba, edzésre.

Ha nem nekem szántad, akkor egyébként alapesetben egyet tudok érteni veled.

Impossible is nothing

(#18133) batai15 válasza meroly (#18132) üzenetére


batai15
félisten

Igazából csak a te kérdésed inspirált meg. De ingen ezt úgy a nagy átlagnak szólt .

(#18134) dioka7 válasza meroly (#18124) üzenetére


dioka7
senior tag

Szia,

én a Lianára vettem 3 éve bridgestone téli gumikat, természetesen újat! Nyáron is ezt használom, semmi probléma vele, úttartás tökéletes, fogyasztás max 2-3 deci/100km, 500 km-en 1 liter, szinte észrevehetetlen. Negatívumot nem-igen tudnék, fékút lehet picit hosszabb (max fél-1 méter! és nem 10 méterekkel!!!), de óvatos-odafigyelő vezetéssel elkerülhetőek a balesetek. Pozitívum: nem kell soha gumit cserélni, nem kell 2 garnitúrát venni és tárolni, ráadásul 5-6 év alatt elöregszik a gumi és ígyis-úgyis cserélni kellene, ha elkopott ha nem, ugyanis már nem látja el 100 %-osan a funkcióját. Mi nem megyünk, csak évente kb 7-8000 km-t, így a nyári időszak kb 3500-4000 km. Erre én nem fogok + 1 garnitúra gumit venni. Egyébként sok autón, sok gumival volt tapasztalatom, és tudom, hogy egy jó minőségű/állapotú téligumi, sokkal jobb még nyáron is, mint egy gagyi vagy kopott, de nyári gumi. Amit most vettem swiftet, valami orosz gagyi nyári gumival adták, és a múltkor volt egy kis eső, és vizes úton az M0 végén Biatorbágynál a visszafordítós részen 30km/h-val úgy fordultam majdnem keresztbe hogy öröm volt nézni. Aztán kipróbáltam a Lianával a téli gumival (ugyanott, ugyanúgy vizes úton), 50-el meg sem kottyant. Úgyhogy én a jó minőségű (lehetőség szerint gumi-teszt győztes, de min. TOP3-ban lévő) gumit veszek, és csak télit. Ez persze nem igaz abban az esetben, ha valaki 15 ezer vagy több km-t megy évente! Ilyen futásteljesítménynél, már elkopna hamar a téli gumi nyáron!

UI.: köszi, a képet, sajnos más a mutatód skálája, mert nincs ford.szám mérőd, így az egész műszerfalad más, de azért köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#18135) meroly válasza dioka7 (#18134) üzenetére


meroly
veterán

Szia,

köszönöm. Az én felhasználásom is ennyi mint neked, tehát mire elkopna a gumi már vagy rég másik autóm van vagy másik gumit kell venni. Jó lesz ez. Persze főautónál nem kockáztatnám, de ez úgymond a harmadik a sorban, csak elég gyakran megyek vele mert elnyűhetetlen és városban ennek a legegészségesebb.

Sajnálom hogy nem segített a kép.

Impossible is nothing

(#18136) Tigi válasza eddie17 (#18125) üzenetére


Tigi
őstag

Igen, sikerült. :)
Itt áll hátul az udvaron.
Sajnos a tulaj (középkorú hölgy) nagyon elhanyagolta, ő tényleg azon az elven használta, hogy csak tankolni kell bele.
Mindegy, szép lassan rendbe lesz hozva, vasárnap délután pedig állok át vele a szomszéd autószerelőhöz, hogy az ilyenkor kötelező dolgokat kicserélje rajta.
Viszont két dolog nem tetszik, az egyik, hogy a kormányt jobbra tekerve menet közben kopog valami (gondolom a gömbcsukló) a másik amit furcsállok, hogy a féktárcsáknak csak a közepe van bekopva egy vékonyabb sávban.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#18137) LuckyL válasza dioka7 (#18134) üzenetére


LuckyL
őstag

a te felhasználásodra a 4 évszakos gumi való
próbálj ki nyáron az 50 fokos aszfalton egy vészfékezést 150 ről az egész minta ottmarad a téligumidról

cryptot minden termékemért elfogadom

(#18138) dioka7 válasza LuckyL (#18137) üzenetére


dioka7
senior tag

Nem tudom, tudtad-e, hogy Magyarországon nincs olyan út ahol 150km/h a legnagyobb megengedett sebesség ;]
Viccet félretéve: te pedig próbálj ki egy négyévszakost és aztán egy télit jégen. Aztán rájössz, hogy nagyon igaz amit a gumisok 100%-a mond: "a 4 évszakos gumi semmire nem való. Az sosem 100%-os, se télen, se nyáron..."
Amúgy az abs miatt nem blokkol a kerék, így nem is marad ott a minta. Valamennyire kenődik, de azért az erős költői túlzás, hogy ott marad a minta.

[ Szerkesztve ]

(#18139) AMD Power válasza dioka7 (#18138) üzenetére


AMD Power
titán

Az csak olyan országban jó ahol konstans "jó" idő van. Télen 5 fok nyáron meg 25.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#18140) dioka7 válasza AMD Power (#18139) üzenetére


dioka7
senior tag

Pontosan :K

(#18141) meroly válasza LuckyL (#18137) üzenetére


meroly
veterán

A felhasználásnak és felhasználásunknak (főleg városi max 50km normális dinamizmussal vezetve) pont ellentmond a 150-ről vészfékezés.
Német pályára gondoltál szerintem, abban igazad van, ott életveszélyes ez a párosítás.

Tigi: azért majd kérünk képeket!

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#18142) lfabian válasza meroly (#18141) üzenetére


lfabian
tag

Kb.5-éve téli gumit használok,semmi komoly gond.Nedves aszfalton,figyelj jobban az átlagnál.

[ Szerkesztve ]

fabi

(#18143) roberto211 válasza meroly (#18141) üzenetére


roberto211
őstag

Nem tudom én amondó vagyok ,hogy télen téli nyáron nyári gumi :D Biztos hogy nem véletlen találták ki. Es ha lehetséges balesetnél pont az a 5-7m fektav hiányzik? Nekünk pld pont ennyi hiányzott mikor a renaultot összetörtük majdnem gtk ra csak ugye fater volt a hibás. Pedig ezen minőségi nyári gumi volt nyáron. Mi lett volna ha teli gumi lett volna rajta ? Na látod.

Szerintem ha vesz mindenki használtan 5e/db aron egy 60-75 százalékos gumit mert 13"nal nem több ettől nem fog senki csődbe menni cserébe biztonságosabb.

En pld újonnan 37ert vettem 4db falkent es ezt sem sajnáltam ra. Mert tudom h az en érdekem. Pedig en se vagyok valami huhhh de pénzes ember.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#18144) meroly válasza roberto211 (#18143) üzenetére


meroly
veterán

Újra elmondom hogy azért az 5-7m féktávhosszabbodás nem városon belül 50km/h-val valósul meg szerintem.
Hogy miért találták ki? Nyilván megvan a maga technológia és gazdasági oka is, ezt most ne fejtsük meg.

Jelzem hogy a 2-es clion és a céges kocsin is jó minőségű nyári gumi van/lesz.

Impossible is nothing

(#18145) roberto211 válasza meroly (#18144) üzenetére


roberto211
őstag

Nagyon magadra veszed közbe nem feltétlen neked szólt hanem általánosságban :D

Amúgy őszintén. Pld egy Hungárián ahol mennek rendesen ki tartja be az 50et? Vagy egy kerepesi úton pld.
Sztem nem sokan. Most ez nem azt jelenti h 50helyett 150el megy az ember de az ilyen nagyobb fő utakon 60-75kozott szokott lenni az atlag sebesség ahogy elnézegetem .

De persze van olyan szakasz ahol 30al se tudsz menni. Na mindegy ez részlet kérdés.

Mindenki döntse el h érdemes e neki nyári gumit venni v sem.

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#18146) meroly válasza roberto211 (#18145) üzenetére


meroly
veterán

Bocs, csak az én hsz-emre válaszoltál, azért vettem magamra :)
Győrben nincsenek gyorsforgalmi utak, itt max 50.

Így van, kaptam pro és kontra és a mellett döntöttem hogy nekem személyre szabottan a téli gumi használata nyáron bőven megteszi.

Impossible is nothing

(#18147) pjen válasza roberto211 (#18145) üzenetére


pjen
félisten

Hungárián szinte végig 70 a megengedett.

(#18148) AMD Power válasza roberto211 (#18143) üzenetére


AMD Power
titán

Én most raktam fel tegtnap 4db csont új Barum Brilantis 2 a gépre. Nagyon jó kis gumi és nem drága. Jó mondjuk én nagykerbe vettem nettó áron. :DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#18149) roberto211 válasza AMD Power (#18148) üzenetére


roberto211
őstag

En Budaörsi kereskedőhazba vettem a falkeneket de nagyon jó gumik tényleg. Halk,nagyon jo tapadása van, nem pörög ki általában ,tehat nem bántam meg. Meg elvileg jobban is kene fogyasztani tole. :D

De túl nehéz a lábam :D :DDD

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#18150) Tigi válasza meroly (#18141) üzenetére


Tigi
őstag

Majd ha jobban leszek akkor lemosom és akkor kaptok képeket. :)

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.