Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18051) roberto211 válasza tboy93 (#18050) üzenetére


roberto211
őstag

Akkor jol gondoltam. Ok köszi. Hat meg van egy par ezer km em utána akkor 5w40et rakok bele. Sztem eneost.

Eddig 10w40 volt benne sztem de mentem mar vele olyan 4-5ezer km t 4ho alatt de semmit nem evett olajból.
Ha 1 litert enne 1000km alatt fel is gyújtanám :D

:R

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#18052) Doze válasza tboy93 (#18050) üzenetére


Doze
aktív tag

+1 :K

Annyit hozzátennék, hogy 0w20-as olaj nem mindig jó minden autóba, mondjuk speciel újabb Swiftbe szerintem már jó. A szivattyú/ kenési rendszer lehet kicsit más szisztémával működik, mint a régieken.

De 5w30-5w40-0w40 bárhol bármibe, csak legyen rajta a minősítés, API/ACEA. Nekem most: castrol edge fst 0w40 van benne

Az olajfogyasztás is viszonylagos, most hogy autópályán járok, észreveszem hogy kicsit fogy, és nem hiszem hogy a motor lenne kopott. Inkább a folyamatos 4000f/perc lehet az oka. Ez 15e km alatt a nívón olyan 1/3. (tehát nagyon kevés)

[ Szerkesztve ]

(#18053) negroo válasza dioka7 (#18031) üzenetére


negroo
aktív tag

én is 98 as 1.3 sedan szerencsés tulaj. A injektor hiba 50K kivül csak fék pofa csere meg válto olaj csere szorgalomból. Pöc röf imádom.:)

(#18054) negroo válasza tboy93 (#18050) üzenetére


negroo
aktív tag

Nekem fél év alatt egy decit sem fogyot el. 98 as sedan.:)

(#18055) Tapipapi


Tapipapi
tag

Sziasztok!
Bocsi az amatőr kérdésért, első autóm a jelenlegi 1.3-as 2001-es gyártású GLX Swift, nagyon szeretem, alig van benne 97.000 km. Bárhol máshol feltehetném a kérdést, mert nem feltétlen Suzukis kérdés, de olyan problémám van, hogy 75-80km/h tempó felett fékezésnél nagyon ráz az autó, ami pályán 130-140-es tempónál már inkább veszélyes. Mi lehet a probléma oka, tudna valaki pár tippel szolgálni? Gumim centíroztatva volt, alapból se nem húz se nem ráz, csak fékezésnél. Első tippem a tárcsa lenne.
Valaki?

(#18056) Noddy válasza Tapipapi (#18055) üzenetére


Noddy
senior tag

Igen, a tárcsa és fékbetét csere kell neki. Nekem is ilyen volt és a csere után már teljesen simán fékeződött a gép (2002-es GLX, 130 ezerrel). Ha megnézed a tárcsa felszínét valószínűleg barázdás, lehet vállas is. Mikor volt utoljára cserélve a betét és tárcsa?

[ Szerkesztve ]

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#18057) Tapipapi válasza Noddy (#18056) üzenetére


Tapipapi
tag

53.ezernél vettem a kocsit, azóta tárcsa nem, a betét pedig 2-3000 km-rel ez előtt volt cserélve.
Megérné még simán tárcsát venni és majd össze kopik a betéttel normálisan vagy ne spóroljak és párban vegyem és tetessem be, maximum maradna a mostani betét tartalékban? Melyik javaslod?

(#18058) Noddy válasza Tapipapi (#18057) üzenetére


Noddy
senior tag

Nekem egyszerre volt cserélve, mert a tárcsa is nagyon kopott volt már és a betét is. Így nekem most tökéletes, de lehet 2-3 ezer alatt nem nagyon kopott a betét és emiatt jó lehet, de ha a tárcsa nagyon belerondított a betétbe akkor lehet jobb együtt cserélni. A betét nem olyan drága, a tárcsa inkább, tehát a betéten én nem spórolnék.

[ Szerkesztve ]

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#18059) Tapipapi válasza Noddy (#18058) üzenetére


Tapipapi
tag

Okés, köszönöm a választ!

(#18060) LuckyL válasza Tapipapi (#18055) üzenetére


LuckyL
őstag

majdnem biztos hogy féktárcsa
cserélni kell betéttel együtt és jó lesz

cryptot minden termékemért elfogadom

(#18061) Tapipapi válasza LuckyL (#18060) üzenetére


Tapipapi
tag

Köszi szépen a tippeket! :R

(#18062) meroly válasza tboy93 (#18050) üzenetére


meroly
veterán

Köszi a leírást!

Impossible is nothing

(#18063) dioka7


dioka7
senior tag

Valaki megtenné, hogy a vízhőfok jelzőnek a mutatóját lefényképezi, hogy milyen pozícióban áll, akkor amikor az autó le van állítva? (1. gen swift) Azért kellene, mert a nemrég vásárolt autómban nem megy fel fél állásig (ameddig kellene) a mutató üzemi hőfokon, pedig már termosztát is lett cserélve. A II. szerelő azt mondta, hogy Ő kiméregette hőmérővel a hőfokot és a termosztát jó, viszont a mutató hideg-meleg állásban is lejjebb van, mint kellene. Ezt szeretném leellenőrizni, de nincs a környezetemben több swift. Szóval a hideg állásról kellene egy kép. Előre is köszönöm!

(#18064) meroly válasza dioka7 (#18063) üzenetére


meroly
veterán

Délutánra meg tudom csinálni, de addigra úgyis beelőznek. 1-2 mm-el a skála alsó foka alatt van emlékeim szerint.

Impossible is nothing

(#18065) dioka7 válasza meroly (#18064) üzenetére


dioka7
senior tag

Nem előztek be, de előre is köszönöm! :R

(#18066) negroo válasza dioka7 (#18063) üzenetére


negroo
aktív tag

Ha ki dobozoltam, akkor 20 km távolság végére felénél van, de többet eszik. Ha nem dobozolom ki, akkor kevesebbet eszik. De nekem se megy fel felére.:)

(#18067) meroly válasza dioka7 (#18065) üzenetére


meroly
veterán

Hát én meg elfelejtettem bocsánat :B

Impossible is nothing

(#18068) Hego válasza dioka7 (#18065) üzenetére


Hego
tag

kép

Nekem pont így áll a hőfokmérő mint a képen.

Így hogy már egész jó idő van 3-4 km alatt pont a felénél megáll a mutató és mintha odaszögeznék, ott áll egészen addig amíg le nem állítom.

[ Szerkesztve ]

i5 3450, 2x8GB @1600mhz, 1050 Ti

(#18069) Tigi


Tigi
őstag

Sziasztok

Ma is voltam megnézni egy Swift-et és megint csak egy rakás hulladékot láttam. :(((
A hirdetett km-re rá lehet dobni legalább még egy 100-ast, a motor ugyan szépen jár, de a légszűrőházban álló olaj az megrémisztett, az össze vissza tákolt kaszniról ne is beszéljünk.
Nagyon elhanyagolt autó ami a képeken megint csak nem látszik.
A "viszonteladó" nem volt jelen amikor néztük a kocsit ezért telefonon mondtam neki, hogy nem érdekel az autó.
Mire hazaértem, levitte a kocsi árát 40.000 forinttal. :F

Soha nem fogok találni egy használható autót egy megbízható személytől. :O

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#18070) pjen válasza Tigi (#18069) üzenetére


pjen
félisten

Hát ebben az ár kategóriában nehezen.

(#18071) Tigi válasza pjen (#18070) üzenetére


Tigi
őstag

350-ig tudok már elmenni, meg is nézek egy a melóhelyemhez közeli kocsit kedden, ha az se jön be akkor a 96 előtti Swift-eket fogom nézni max. 250-ig.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#18072) tboy93 válasza Tigi (#18071) üzenetére


tboy93
nagyúr

Lehet azert talalni, csak ido es szerencse kell. En a 98-as 1.0 swiftemet 240-ert adtam el, kuszob + jobb elso gumiharang cseret kellett megejteni a kovetkezo tulajnak aztan ennyi :)

(#18073) LuckyL válasza Tigi (#18069) üzenetére


LuckyL
őstag

15 éves 300 ezer ft os autóknál a kínálat 95%a tákolt ütött kopott szar
ez a normális

cryptot minden termékemért elfogadom

(#18074) Tigi válasza tboy93 (#18072) üzenetére


Tigi
őstag

Hát remélem, hogy hamarosan szerencsém lesz.
Van megint pár megnézendő kocsi a melóhelyem közelében amiket megpróbálok a héten megnézni.

LuckyL:
A kaszni miatt még megvettem volna, de a motortól megijedtem.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#18075) sagesz93 válasza Tigi (#18069) üzenetére


sagesz93
addikt

Sajnállak(en egy 2004es fiat puntot vettem 2 hete, de nagyon nehéz volt jó autot találni 700ert) én most adtam el papamek 98as 5ajtos metál zöld 1.3 gl-uket, 300ert, ok vettek ujonnan, 120k km volt benne, összes papírja javítási számlája, küszöbök frissek stb. Annyi történt vele, hogy eladás előtt beletolattak és a jobb első sár védőt megnyomták...(erre adott a biztosító 60k-t) Természetesen meg se kellett hirdetni, egyik ismerősöm egyből ráugrott. Az öregek meg vettek egy sx4et , imádják :)

[ Szerkesztve ]

(#18076) Tigi válasza sagesz93 (#18075) üzenetére


Tigi
őstag

Ó, hogy miért nem olvastad előbb a nyűglődésemet. :D

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#18077) dioka7 válasza Hego (#18068) üzenetére


dioka7
senior tag

Szia, köszönöm a képet, holnap lefényképezem az enyémet. Pontosan milyen tipus/évjárat a te autód? Sosem láttam még swiftben 6 számjegyű össz. km számlálót. :Y

(#18078) dioka7 válasza negroo (#18066) üzenetére


dioka7
senior tag

Köszi a választ. Volt a családban eddig 12 db swift, és úgy emlékszem, hogy pontosan félig megy fel, és akkor ok. Azért szúrt szemet, hogy a mostani meg nem megy fel. Holnap fotózok hidegen, és melegen is egyet.

(#18079) Hego válasza dioka7 (#18077) üzenetére


Hego
tag

2001-es Suzuki Swift Sedan 1,3 GLX Manager

i5 3450, 2x8GB @1600mhz, 1050 Ti

(#18080) negroo válasza dioka7 (#18078) üzenetére


negroo
aktív tag

DE csakhidegben nem megy fel. ha Papírral kidekorálod akkor aszem többet is fogyasztot, de akkor félig felment a mutató nekem is

(#18081) eddie17


eddie17
addikt

Szeretnék a barátnőm szülinapjára egy motorháztető matricát. Ez egy régi álma. :)
Neki is régi swift van. Na most mekkora az ideális méret és hol érdemes nézelődni?
Azért nem valami 2 hétig tartó gagyit akarok, de nem is méregdrágán.
Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?
Keresgettem a neten, de nem igazán tudom, hogy az jó bolt-e meg a méret sem mindegy.
Azt tudom mekkora a motorháztető, de mekkora állna jól rajta. :)

(#18082) dioka7 válasza negroo (#18080) üzenetére


dioka7
senior tag

Szia, biztosan rossz a termosztátod (vagy ha nem is az, de valami), mert még -15 fokban is fel KELL mennie a vízhőfoknak, csak nem 2 km, hanem 5 km alatt. Olyan nem lehet, hogy a víz nem melegszik fel, CSAK kartonnal. Ott valami hiba van!

(#18083) negroo válasza dioka7 (#18082) üzenetére


negroo
aktív tag

Hát 17 km megyek és csak kartonnal megy fel, de akkor sokat eszik picivel. negyedig megy fel max ennyi út allat.

[ Szerkesztve ]

(#18084) dioka7 válasza negroo (#18083) üzenetére


dioka7
senior tag

Városban a 17km, vagy vidék (országút)?

[ Szerkesztve ]

(#18085) negroo válasza dioka7 (#18084) üzenetére


negroo
aktív tag

Városban hajnalban 2kor mikor senki nincs az úton 3x állok meg piros lámpánál.

(#18086) Tigi


Tigi
őstag

Reggel melóba menet megsasolok egy 5 ajtós 1.0-es 2001-es Swift-et.
Szorítsatok. :D

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#18087) eddie17 válasza Tigi (#18086) üzenetére


eddie17
addikt

Hajrá hajrá. :)

(#18088) pjen válasza negroo (#18083) üzenetére


pjen
félisten

Nem probáltad kivenni a termosztátot és egy fazék meleg vízben tesztelni?

(#18089) Tigi válasza eddie17 (#18087) üzenetére


Tigi
őstag

:R

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#18090) dioka7 válasza negroo (#18085) üzenetére


dioka7
senior tag

Hát nem tudom. Nem vagyok autószerelő, de azt biztosan tudom, hogy az autó üzemmeleg hőmérsékletének, télen-nyáron ugyanannyinak kell lennie (amit a mutató mutat). Dobozok, meg mindenféle kókány megoldások nélkül. Tehát ott valami nem kerek. Én megnézetném a termosztátot. Valaki írta a melegvizes megoldást, na annak én nem mernék nekifogni, már csak azért sem, mert azt sem tudom hol van a termosztát. Viszont azt azért tudom, hogy hogyan kell működnie. Régebben használtam egy (céges) diesel peugeot-t 3 évig, és az csinálta azt a nálam töltött második telén, hogy nem melegedett fel, vagyis hosszú távon (nagy tempónál) felmelegedett, de ahogy megálltam (pl. egy lámpa miatt) le is hűlt. Termosztát csere volt, és olyan lett mint első télen, utána már nem hűlt vissza. De ugye azt tudni kell, hogy a diesel autók hővesztesége jóval kisebb, úgyhogy benzinesnél ugyanezt a jelenséget nem lehet megfigyelni! Szerintem nálad is ez lesz a gond. Én megnézetném, bár most a nyári (melegebb) időszakban nem lesz semmi gond, de télen nem mindegy a motornak, hogy meleg-e, vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#18091) batai15 válasza dioka7 (#18082) üzenetére


batai15
félisten

Mert most megyek 2 3 km et és majdnem üzem meleg a kocsi az is gáz?

(#18092) eddie17 válasza batai15 (#18091) üzenetére


eddie17
addikt

Nem hiszem, nálam is hamar beáll az üzemi. Talán 2 km alatt.

(#18093) tboldi


tboldi
nagyúr

Azért azt ne felejtsük el, hogy a motor még korántsem üzem meleg, amikor a víz mutatója beáll már 2-3 km után. Van a motorban olaj is, ami jóval később éri el az üzemi hőmérsékletét. ;)

(#18094) himpulator válasza Tigi (#18007) üzenetére


himpulator
tag

Szia! Sok sikert! Sztem ne aggódj. Én a múlt hónapban cserèltem le a 23 éves Suzukimat egy tízen évesre ('98 asra a keret nem volt túl magas). 12 dbot néztem meg (eddig szàmoltam, de volt még egy pàr) és még a gyújtást se adtam rá egyikre se. Volt akinek a feje nem volt szimpatikus, kereskedők, nepperek minden... és akkor egy pénteki napon a tulaj (80 éves néni) unokája feltette a mami félve őrzött garázsban tartott 1.0 ását gyàri állapotban . Felnire szelt téli nyári gumival hoztam el +egy kis alku + teli tank 4 hónapja műszakizott. Azt mondom várni kell és 2x is gondold meg, ha valami nem stimmel tudni kell ott hagyni, előbb-utóbb jön egy jó vétel!

[ Szerkesztve ]

(#18095) Pikkolo^^ válasza LuckyL (#18041) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Én ma voltam vezeti és nagyon tetszett. Az egész autó kezelése nagyon könnyedd, parkolókamera elsőre kicsit furcsa volt, a kijelző elbírt volna egy clearblack kijelzőt, szépen tud tükröződni.

A kereskedésbe ahol voltam azt mondták, hogy a GL+ felszereltség szállítása jelenleg 4-5 hónap! Amit legyártanak viszik exportra, legalább pörögnek a magyar alkatrész beszállítók :D

[ Szerkesztve ]

(#18096) dioka7 válasza batai15 (#18091) üzenetére


dioka7
senior tag

Ha felmelegszik miért lenne gáz? Az a gáz, ha nem...

(#18097) Tigi válasza himpulator (#18094) üzenetére


Tigi
őstag

Köszi. :R

Egyébként reggel megnéztem az autót amit írtam tegnap.
Ez az első szimpatikus eladó (középkorú hölgy) több mint 2 hónapja mióta autót keresek.
Igaz, hogy nem garázsban tartott az autó, de nem is írta, hogy az, 14 éves a kocsi ebből az utóbbi 13-at nála töltötte és csak arra használja, hogy a 3 percre lévő vasútállomásra elmegy reggel és este haza.
310-ért hirdeti, de mivel nem akarok többet megnézni így 290-ért elhozom.
Nyilván vannak hibái (pl. jobb küszöb cserés lesz, gumik szintúgy), de az alapvető dolgokat így is úgy is meg kell csinálni rajta.
Egyébként egy 5 ajtós metálbordó 1.0 limitált GLX-ről van szó valós 82.000 km-el és elég jó felszereltséggel:
2 lufi, villanyablak, villanytükör, centrálzár, szervokormány, színre fújt tükrök, alufelni, stb.
Azt is elmondta, hogy 1.5 éve enyhén sérült az eleje, de azt megcsinálták és kapott egy bontott hűtőt és rendbe rakták a lököst is és a kereszt merevítőt is.

Ha minden igaz akkor csütörtökön elhozzuk.

[ Szerkesztve ]

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#18098) tboy93 válasza Tigi (#18097) üzenetére


tboy93
nagyúr

Le ne csapjak a kezedrol, hozd el gyorsan :K

(#18099) Tigi válasza tboy93 (#18098) üzenetére


Tigi
őstag

Már lebeszéltem a hölggyel.
Csak nem adja el másnak?
Az a baj, hogy a munkája miatt csak csütörtökön lesz elérhető.

Azt mondtam, hogy ne fütyülj!!!

(#18100) eddie17 válasza Tigi (#18099) üzenetére


eddie17
addikt

Grat, csak összejött. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.