Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19551) Kornel válasza Thome (#19550) üzenetére


Kornel
veterán

Merre vagy?
Nekem most hajduszoboszlo max. Debrecen lenne jo, nyaralas van ;)
Na es mi lett a vege a katalizator hibakodnak?

(#19552) pjen válasza Kornel (#19551) üzenetére


pjen
félisten

Sosem csináltam még ilyent,mennyibe kerül szervízben kiolvastatni?

(#19553) Kornel válasza pjen (#19552) üzenetére


Kornel
veterán

5-8k huf.
De most azert nem fogok markaszervizbe menni, hogy talalgassanak.
Egyebkent semmi hibajelnseg, megy rendesen, alapjarat is ugyanott van, szoval passz.

(#19554) pjen válasza Kornel (#19553) üzenetére


pjen
félisten

Jogos,csak kíváncsi voltam.Mondjuk kevesebbre gondoltam. :R

(#19555) a_tesz válasza bacsis (#19547) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Ha csak nem rakta be valaki utólagosan, akkor nincs benne pollenszűrő. Ha belerakták, valószínű így történt (itt van segítség a cseréhez is).

Az ülés témára: a GS ülés tényleg kényelmesebb, de pl. életem párjának a GTi jobban bejött. Persze mindegyikből van többféle, (itt találsz róluk képeket, igazából évjárattól függően rakták mindet GTibe, de a kisebbikre szoktak GTi-ként hivatkozni), de nyilván azok drágábbak is, viszont nagyon ritkán ki lehet fogni belőle magasságállítósat, ami volt a Balenoban, és az is egy az egyben jó bele. De szerintem előtte próbáld ki mindkettőt, ha jövő héten Veszprémben jársz, tudok is benne segíteni. A magyar GS-ek (azok, amik úgy néznek ki, mint a japán, csak gagyibb a mintájuk, példa, de van másfajta is belőlük) állapottól függően 10-30 ezer körül mennek, a japán GS és a GTi az inkább 30-tól indul. Facebookon ajánlott a Suzuki alkatrész csere-bere csoportban körülnézni, szinte mindig van 1-2 eladó darab valamelyikből, de igazán egyik sem annyira gyakori.

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#19556) Thome válasza Kornel (#19551) üzenetére


Thome
addikt

Pont a másik irányban, Esztergomban vagyok, vagyis táton.

Hibakódot kiütöttem, azóta elő sem jött, lehet sikeresen kiégettem, de ha előjön akkor majd egyszer véglegesen kiüttetem, mert horror ára van az új katalizátornak 200k+.

Egyébként egy kiolvastatásért nevetségesen sokat kérnek. 1000-2000ft-ra azt mondanám hogy ok.

(#19557) bacsis válasza a_tesz (#19555) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

uhh, nagyon szépen köszönöm a gyors és magabiztos választ :R
Most akkor veszprémben abban tudsz segíteni hogy kipróbálhatom milyen az a 2 fajta ülés?

(#19558) a_tesz válasza bacsis (#19557) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Igen, de csak a jövő héten, mert most nem vagyok otthon. Persze csak ha addigra nem kerítesz magadnak valamilyet :)

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#19559) bacsis válasza a_tesz (#19558) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ahogy írjátok, a 2 első ülés 2X30 rongy... mivel ez nem kötelező vétel, ezért a költő pénzemből kell kigazdálkodni, szóval ez az ősre lesz időzítve már inkább :)
Na meg lehet hogy nem is fogok tudni olyant találni ami nekünk kéne... mert az a narancs csíkos szürke kárpitos kellene (vagy nagyon hasonló)
Szóval így elég nehéz lesz sztem, hogy alapból egy ritka fajta ülést szeretnék de még a kárpit sem mindegy hogy milyen :B
deee ha úgy van szívesen elmennék kipróbálni :R

(#19560) a_tesz válasza bacsis (#19559) üzenetére


a_tesz
Korrektor

Ezek az árak a párra értendők, az mondjuk igaz, hogy egy jobb állapotú GTi ülésért elkérnek 40 ezret is, GS-t ki lehet fogni 20-ért is akár.

Írj egy privátot nyugodtan, mielőtt erre jársz. :)

スバル | De semmi baj Eric, ne feledd, nincsenek hülye kérdések, csak hülye gyerekek! - Mr. Garrison

(#19561) batai15


batai15
félisten

Hát nekem is kéne ülés is , kicsit ki van ülve . Igazából sok mindent lehetne költeni a kocsira, csak jelen állás szerint ugy vagyok vele hogy inkább gyűjtök egy újabbra ezt meg karban tartom csak.

(#19562) roberto211 válasza batai15 (#19561) üzenetére


roberto211
őstag

Én is így vagyok..

Mondjuk nekem nem kell sok mindent költeni kocsira.. Majd jövőhónapba veszek rá egy pár fékdobot az kezd sz@rrá menni aztán ennyi.. Meg egy ajtózsanérszett kell..

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#19563) batai15 válasza roberto211 (#19562) üzenetére


batai15
félisten

Nem vagyok ilyen szerencsés .
Vagy csak a kézi fék bowdenen kell állítani, vagy a dobba a szerkzetet cserélni, mert nagyon fel kell huzni hogy fogjon.
Azt mondta szomszéd hátsó gátlók szarok mikor meg volt emelve a kocsi, mert tudott kézzel emelni rajta, bár a hagyományos kocsi billegtetéssel nem lifeg a kocsi.
Első futóműbe koppan valami, meg valszeg motor tartó bak is .
Ezek kb nem rég jöttek ki.
:DDD Ja kövi hónapba műszaki . Nem bontó szökevény a gép, mert költöttem rá nem is keveset, csak most 2 hónapig meló nélkül leszek (vagyis tűzoltó leszek, tesztek stb mind pipa már csak kifogástalan életnek kell meg felelni) Szóval a nagy karban tartás most elmarad.
Pedig kapott már új kuplungot , gumikat stb. Alja is rendbe rakatva .

(#19564) roberto211


roberto211
őstag

Ha leültetem a kocsit, akkor kötelező mellé a keményített gátló vagy bírja a gyári is?

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#19565) Kornel válasza roberto211 (#19564) üzenetére


Kornel
veterán

Nem lesz az igazi.
Igazsag szerint a mernokok evekig szamolgatjak, hogy mit hogy miert merre hanymeter.
Parasztgyerek meg leulteti, aztan azt hiszi jo lesz. (Ld. En a splash-el.)
Aztan meg megse.
De ha mindenkepp belefogsz, akkor valami jo tipusspecifikus rugo, ha lehet akkor progressziv, es en cserelnem a gatlokat is, legalabb egy koni-ra.
Anyagkoltseg 100+k min.

Mod: nem veletlen van a sport is csak 14 cm-n, annal lejebb mar veszelyes mutatvany mo-on.
11,5 cm hasmagassaggal tobbszor fennakadtam pesten. Hungaria kifejezetten jo terep a tuningverdaknak ;)

[ Szerkesztve ]

(#19566) batai15 válasza roberto211 (#19564) üzenetére


batai15
félisten

attól függ.
-4 centi elmegy gyári gátlóval.
De egyik megoldás a rugó kovácsolás, vagy sport rugó, illetve vágatni a gátló szárából.
Vagy gátló csere .
De szvsz 4centivel gyári gátló is megfelelő .

(#19567) roberto211 válasza Kornel (#19565) üzenetére


roberto211
őstag

Hát akkor hagyom... Erre nem költök ennyit, majd a következőre. :) ;)

Az nem zavarna engem ha pattogna mint állat, csak a kocsinak ne legyen baja ettől.. De akkor gondolom nem egészséges neki gyári gátlókkal..

batai: 4 cm meg minek? 4 centi fölös sztem.. Egyik elvetemült hondás ismerősöm ültette le brutál módra a civic 6g 3d-t. :D Elől 10 hátul 12. :D Jó mondjuk autószerelőnek tanul, aztán gondolom vágja mit ,hogy kell hogy egybe is maradjon a kocsi..

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#19568) Kornel válasza roberto211 (#19567) üzenetére


Kornel
veterán

Foleg, hogy azok a gyari gatlok lehetnek vagy 50-60%-osak.
Tippre ;)

Mod: 4 cm is sok, 10 meg egyenesen orultseg.

[ Szerkesztve ]

(#19569) roberto211 válasza Kornel (#19568) üzenetére


roberto211
őstag

Nem rég cserélték visszahívás keretében zsír újra.. December vagy januárba azt hiszem.. Tehát nem biztos,hogy olyan rosszak lehetnek.. Bár.....Néha amilyeneket rodeozok vele elképzelhető. :D De ennek kicsi az esélye..

mod: Nem tudom, valahogy nekem azok jönnek be mikor porig levan ültetve egész verda. :D Tudom, hogy ha azt akarod ,hogy egybe maradjon rendesen kell rá költeni meg nem egészséges de jól néz ki.. Viszont az tény,hogy van vele macera.. Itt Érden főtér mellett van ilyen hosszú -magas fekvőrendőr.. Pont jött egy porig ültetett 3as golf.. Mire azon felment eltelt kb fél perc.. Lejövetelt már nem vártam meg. :DDD Tehát van vele szenvedés az tény..

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#19570) Thome válasza roberto211 (#19569) üzenetére


Thome
addikt

Gyári Swift II lökösét is megsikáltam már párszor alul, mert az is olyan szinten alacsony, hogy mindenhova leér, hova ültetni ezeket a jó magyar utainkon? :))

(#19571) batai15 válasza roberto211 (#19567) üzenetére


batai15
félisten

hát 4 centivel is sokkal stabilabb már... persze keményebb is..
Valóban valamit valamiért egyébként, bár egyszer kell meg csinálni mint mondtam .

[ Szerkesztve ]

(#19572) roberto211 válasza Thome (#19570) üzenetére


roberto211
őstag

Azt muter is de csak a koptatót.. Az már elvan szakadva sajna majd valahonnan szerezni kell egy másik koptatót..

batai: Valóban.. Lehet kipróbálom majd. :)

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#19573) Thome válasza roberto211 (#19572) üzenetére


Thome
addikt

Nálam nem csak a koptató, hanem konkrétan a lökös alja is végig van húzva. :DDD

(#19574) batai15


batai15
félisten

én mondjuk meg vallom hogy swift 2 is csak ésszel ültetve jön be. Bár ugyis tudjátok jó multkorából.
Viszont elég sokat gondolkodtam hogy addigra a családra kell jobban fókuszálni, és lehet hagyom is afenébe a dolgot. De mivel a swift nem tetszik gyári állapotba, ezért ha tellene rá akkor estleg újabb swift addigra használtan, vagy swift sport vagy sx4 1.5 benyás motorral.
Majd a keret eldönti min. 2 év múlva.
addigra szeretném lecserélni a swiftet. szeretem, de nekem gyenge is, kicsi is, túlon túl fapad is .
Persze első kocsi, meg ilyenek, na értitek.Az biztos hogy sajnálni fogom majd ha egyszer le lesz cserélve.
ja viszont, egy felnivel igyis ugyis fel fogom dobni a gépet, azé ne legyen full egyen gép:D

[ Szerkesztve ]

(#19575) roberto211 válasza batai15 (#19574) üzenetére


roberto211
őstag

II swiftbe is elfér egy család.. Azaz szülők meg 1 gyerek.. Nem olyan kicsi az ..

sx4 1.6 ba jó.. De 1.5 vvt sem rossz..

Én következőnek sportra hajazok nagyon. :) Egyedül vagyok, vagy max ketten utazunk, fiatal vagyok, tetszik is, jó is.. Másra nincs szükségem. :D

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#19576) batai15 válasza roberto211 (#19575) üzenetére


batai15
félisten

fiatal az mit jelent?
én 25.. anyóséknak swift 2 van nem csunya:) de valóban kicsi a csomi tartó, ez is tény, de valahogy a töbit jobban szeretném.Viszont a swift ezek közül a legolcsóbb alternatíva.

(#19577) roberto211 válasza batai15 (#19576) üzenetére


roberto211
őstag

Na abból a 25 ből vonjál le 2x2-t. :D Annyi vagyok én. :D

Csomagtartója valóban kicsi, de arról volt szó,hogy elfér e egy család benne.. Csomagról már nem.. :DDD

Hát ha a sss-t nézzük akkor nem feltétlen a legolcsóbb alternatíva.. Egy jobb sx4 árával van egy sávban.. De ennek ellenére szerintem a swift jobb választás. :) sx4 akkor jobb ha tényleg számít a hely..

Mercutio: Hát swiftbe valóban nem férnek el ezek... Babakocsi pláne nem, bár most már amilyen modern babakocsik vannak,hogy kb gyufásdobozra össze lehet hajtogatni.. Igaz megis kérik az árát..
De kissebb család kisebb csomagokkal elfér benne. Kíváncsi leszek új suzikra azok elvileg sokkal nagyobbak lesznek.. Na meg gondolom sokkal lomhábbak. :D

[ Szerkesztve ]

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#19578) Mercutio_ válasza roberto211 (#19575) üzenetére


Mercutio_
félisten

Babakocsi, gyermekágy, eszem-f*szom, biztos elfér, mikor egy nagyobb bevásárlásnál már sakkozni kell :DDD

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19579) Kornel


Kornel
veterán

Enyem 2 ev mulva vagy megy, vagy jon melle egy masik, azert gyerekkel mar egymagaba kicsi lenne.

(#19580) bacsis válasza Mercutio_ (#19578) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Nesze IBM szerver kipakolása
De az se volt semmi amikor az 1 cm3-es kőzetgyapiotot egybe hoztuk el úgy hogy összesen 3-an utaztunk a kocsiba, majd megkeresem annak is a videóját ;]
De az étkező asztalt is úgy hoztuk el, hogy egybe, mert üveglapból volt és ugye azt nem lehet összecsukni ;)
Az tény hogy kicsi a csomagtartó nyílása... egy rühes 17colos (CRT) monitor nem fér be... de erre is van megoldás: berakom a moncsit az utastérbe, ledöntöm a hátsó ülést és hátulról úgy már befér, sőt még a 19-es is pont, ha leveszem a talpát :P :DDD
a_tesz! Köszönöm szépen szépen a felajánlást, lehet élni fogok a lehetőséggel :R
Amúgy irigyellek titeket, ahogy így beszélgettek, nagyon vágjátok ezt az "autós témát"...
Én meg már 2 hónapja arra várok, hogy valaki tegye be az új padlószőnyeget, mert azt sem tudom hogy kell azt kicserélni, nem hogy valami komolyabb módosítást megcsinálni rajta :(
A bal hátsó ajtónál nem működik sem a központi zár, sem az elektromos ablakemelő... szintén szerelőre vár...
A motor hibaled pedig már 2 éve!!!! világít :O

[ Szerkesztve ]

(#19581) t1 válasza bacsis (#19580) üzenetére


t1
addikt

Bal hátsó ajtóban kábel szakadás van a kábel vezetőnél típushiba, magad is helyre tudod rakni :R

Ülés témához, nekem volt mindegyik ülés olyan amilyen neked van, magyar sport ülés és GTi is, hidd el a legjobb a sedané tart is kényelmes is :)

(#19582) bacsis válasza t1 (#19581) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

igen, tudom hogy valami kábel szakadhatott el.. de pont ezaz... azt sem tudom hogy nyúljak hozzá... fél éve még azt a qrva motorháztetőt sem tudtam hogy kell kinyitni :DDD :B
Tetszenek azok a qrva GTI ülések... asszonynak is.. ha találok szépen meg jót akkor megveszem, a régieket értelemszerűen nem dobom ki, max ha nem kényelmes hosszú távon, akkor megy vissza a régi :)

(#19583) Mercutio_ válasza bacsis (#19580) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nincs gyerek, jól gondolom?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19584) bacsis válasza Mercutio_ (#19583) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Nézd meg az IBM-es videót, ott magyaráz a gyerek a háttérben :)
2 gyerkőc van... 2 év köztük a különbség, tehát amikor picik voltak, mindegyik pici volt...
2 összecsukhatós babakocsi befért a csomitartóba, meg még mellé két utazótáska... utána tény hogy trükközni kellet a többi cucc elpakolására, ha még volt :)
kicsi a nyílás.. ennyi, de a csomagtartó nem az... persze.. nemegy kombi értelemszerűen, de azért lehet bele pakolni ;)

(#19585) Mercutio_ válasza bacsis (#19584) üzenetére


Mercutio_
félisten

Csak most tudtam megnézni a videót: Ja, hogy ez swift szedán, az más, abban van hely bőven :K valamiért én swift II-t olvastam :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19586) bacsis válasza Mercutio_ (#19585) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

jahh, neeem :N peeersze az jóval kisebb
csak ugye sokan a swift sedan-okat is lehurrogják, hogy kicsi, és nem lehet bele pakolni...
Na én ezekre szoktam felhozni konkrét példákat, hogy cáfoljam azokat a kijelentéseket :)
PErsze továbbra is tény, hogy ritka elcseszés hogy a csomitartó nyílását nem csinálták, csak egy kicsivel nagyobbra, de azért rengeteg, még ennél is szerencsétlenebb/használhatatlanabb csomagtartó létezik :)

(#19587) Kornel


Kornel
veterán

Na, csak ki kell majd cserélni az 5. fokozatot az sx4-ére :)

link

100-nál 3300 helyett csak 2900-at forogna, illetve 130-nál 4200 helyett csak 3700-at, illetve a végsebesség 205-ről 236-ra nőne.
Cserébe nem lenne ennyire rugalmas 5-be, mint most, előzésnél nem nagyon kell visszaváltogatni :K

Honnan szerezzek egy sx4 5. fokozatot?
Újan lehet-e kapni, vagy csak bontóba? (de akkor miért adnának el egy fokozatot egy jó váltóból)

:U

(#19588) tboy93 válasza Kornel (#19587) üzenetére


tboy93
nagyúr

Gyari jo allapotu valtot en nem piszkalnam :( Nagyon zavar?

(#19589) Kornel válasza tboy93 (#19588) üzenetére


Kornel
veterán

figy.
kinyomó csapágyat én valószínű, hogy cseréltetni fogom, mert az zavar.
(kuplung többi része érzésre jó, bár az egész szett nem nagy összeg, kedvezménnyel 30k alatt van egy japanparts pl.)
ha most ahhoz hozzányúlunk, akkor nem nagy kaland lekapni a váltót.
utána meg nem nagy ördöngősség kicserélni szerintem.
utánajárok minden esetre.

(#19590) pjen : komplett váltót nem akarok cserélni, nem akarom megölni a brutális gyorsulást.
elég, ha az 5. lesz hosszabb, ott már úgyis csak utazik az ember.

számításaim szerint hosszú távon (pálya/országút) -0,5 litert jelent kb., ami 10.000 km-en 50 liter, 50*400=20.000 Ft, éves 20.000 km-nél 40k HUF megtakarítás. Ennyiből szerintem a csere is meglenne kis utánajárással.

[ Szerkesztve ]

(#19590) pjen válasza tboy93 (#19588) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem ha komolyan gondolod és lehetséges,cseréld ki komplett az egész váltót,bár nem hiszem hogy megéri.

(#19591) gerii válasza Kornel (#19589) üzenetére


gerii
addikt

Suzuki Szervizekben lehet rendelni cikkszám alapján is új cuccokat, még a régebbi típusokhoz is rendeltem apróságokat.
Nem tudom utánanéztél-e ezért írom: először meg kellene nézni hogy 1-1-ben cserélhető-e a 2 kerék, robbantott ábrán + guglizni olyat aki csinált már ilyet, hogy működik-e egyáltalán. Nem hülyeség cserélni, csak biztos infó alapján szabad nekiállni, hogy ne legyen szopás.

(#19592) Reaper válasza bacsis (#19580) üzenetére


Reaper
őstag

Jó videó, ismerős mozdulatokkal, mennyit sakkoztam én is azok miatt a használhatatlan kicsi hátsó ajtók miatt, de tény, hogy eddig csak egy irodai íróasztal volt egyedül ami kifogott rajta (le is húztam vele a fényezést :((( ), de az üveglapos étkezőt én is simán hazahoztam vele.
Viszont többet tuti nem veszek semmiből sedant, pedig nekem ez a legszebb forma, de sajnos nem annyira használható könnyen.

(#19593) Kornel válasza gerii (#19591) üzenetére


Kornel
veterán

köszi.
elvileg 100%-ban kompatibilis, és lehet cserélni, sokan megcsinálták már, nem magamtól találtam ki.

(#19594) bacsis válasza Reaper (#19592) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

pedig nekem ez a legszebb forma
+1 :D :R :B

(#19595) t1 válasza Kornel (#19589) üzenetére


t1
addikt

Köpci Péter-t keresd facebookon :)

(#19596) roberto211 válasza Kornel (#19587) üzenetére


roberto211
őstag

Fb on lehet.. Pld suzuki alkatrész csere bere és suzuki alkatrész adok veszekbe szokott lenni rengeteg váltó.. Talán még racing bazáron is..

Köpcit valóban érdemes keresni neki lehet,hogy van meg magánemberek is szoktak eladogatni váltókat.

236 az elég durva. :D m3 tilt asszem 250nél. :DDD

Újonnan lehet kapni sztem, de csak horror összegért.. Érdemesebb szvsz bontóba vagy neten..

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#19597) dnelb válasza roberto211 (#19596) üzenetére


dnelb
veterán

Én kétlem, hogy menne annyit.. Szerintem 220 körül kifulladna, a 205-210-et is "órák" alatt éri el :D

[ Szerkesztve ]

(#19598) roberto211 válasza dnelb (#19597) üzenetére


roberto211
őstag

Hát azért 1.6 sporttól 220 is elismerés.. De szerintem sx4 5.fokozatával menne olyan 230at..

Range Rober Evoque///iPhone 12 Pro max

(#19599) Motion_Blur válasza dnelb (#19597) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Túl nagy a légellenállása.
Meg ugye más kérdés hogy ami óra szerint 220, az valójában ~200.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#19600) t1 válasza roberto211 (#19598) üzenetére


t1
addikt

Az életben nem megy 230-at gyári motorral biztosan nem :)
190-et mentem vele tesztvezetésen és nagyon egy helyben állt a mutató...

Ismerősnek is Köpci szerzett fogas kereket, 6 éve szereli a család és az én kocsijaimat :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.