Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:16

LOGOUT.hu

LG G2 témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73201) fery02


fery02
addikt

Ráírtam végül most néhány héttel a kijelző cserém után az eladóra eBay-en, hogy tudna-e valamit ajánlani (aki nem emlékszik, több ponton is minőségileg gagyi kijelzőt kaptam) a problémákra, amik közül mondjuk leginkább csak az érintőpanel gondok zavarnak legjobban.

Válaszként ajánlotta az eladó, hogy nézzem át a touch csatik épségét és esetleg finoman alkohollal is megtörölhetem őket.
Ebből az épség vizsgálat van meg, mikroszkóppal vizsgáltuk meg kollégával és teljes jónak tűnnek.
Az alkoholos tisztításnak lehet még értelme? Elvileg új alkatrész ez, nem szabadna szennyeződésnek lennie rajta, persze ki tudja...

Ha ezek nem válnak be, ajánlott még Hard Reset-et is, hogy hátha valami kompatibilitási probléma miatt nem érzékel mindenhol, de ebben sem nagyon hiszek, bár kipróbálom majd, úgyis érdekelnek a Nougat ROM-ok most engem is.

Valakinek végül volt már olyan összegzésül, hogy ami kínai kijelzője valahol nem érzékelt érintést (egyébként egyéb helyeken is érzéketlenebb sokszor), azzal tudott bármit is kezdeni, hogy megjavuljon?

Közben beépítésre került a Polarcell akkum is, de erről majd még később nyilatkoznék, egyelőre nem vagyok hasraesve tőle (munkába menet előtt 97%-ra töltöttem, majd negyed óra múlva kiérve a buszmegállóba csökkent vagy 10%-ot a töltöttség csak úgy, bár azóta látszólag lassabban merül).
Rakok majd én is összehasonlító képeket eredeti és kínai másolatról, csak ahhoz Wi-Fi-n kell majd lennem.

[ Szerkesztve ]

(#73202) szabyka95


szabyka95
őstag

G3 ra mar kijott a 7.1 es crdroid, úgyhogy hamarosan jon a g2 re is :D

(#73203) Marquess


Marquess
tag

Hali
új telefon vásárlásnál tartok,de még nem döntöttem...tudod valami jó fajta telot ami jól is néz ki és jól is bírja?
Pl a lg g2 nekem 3évig nagyon jól bírta de sajnos a képernyője beégett így kb kuka...Galaxy s6 edge vagy s7 edge telot néztem ki,de mindenki panaszkodik rájuk..az egyiknek gagyi az akksija a másiknak meg hívás fogadás gondjai vannak...Esetleg valami hasonló Lg mint a g2 várható ?
köszi

Good Heal, Long life.....:),The Naaru never forget you:)

(#73204) szabyka95 válasza Marquess (#73203) üzenetére


szabyka95
őstag

??????????/ what ???
beegett a kepernyo ???

(#73205) Marquess válasza szabyka95 (#73204) üzenetére


Marquess
tag

ja már lassan egy éve... néztem egy 2 órás filmet és hirtelen kikapcsolt a telefon azthittem,hogy lemerült ...aztán mikor bekapcsoltam már láttam hogy a telefon széle végig narancssárga..szóval ja.....20,000 Ft a javítása....

Good Heal, Long life.....:),The Naaru never forget you:)

(#73206) szabyka95 válasza Marquess (#73205) üzenetére


szabyka95
őstag

Ja, hogy úgy :D

(#73207) TED_DY válasza Marquess (#73203) üzenetére


TED_DY
csendes tag

Ha teheted akkor én az S7 edge-et ajánlom, én is azt használom a G2 mellett! Remek telefon, akksi is nagyon jól bírja! Ez a hívásfogadás gond vagy hogy nem elérhetőnek jelez néha, a 3G - LTE hálózatváltás miatt van elvileg, ha only 3G-re állítod akkor tökéletes, nálam talán 1-2x fordult elő az, hogy nem értek el, de ugyanúgy LTE-n vagyok, automatikusan választja a hálózatot!

(#73208) [lAyCsI] válasza Marquess (#73205) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

Ha nem akarsz annyit költeni én elgondolkodnék a Nexus 5x-en is, sztem nem rossz kis telefon,
bár nem tudom vannak-e bug-jai...

-= No way back from Here =-

(#73209) Marquess válasza [lAyCsI] (#73208) üzenetére


Marquess
tag

Köszi ,de ez nem jön be... Nem az összegről van szó..inkább az hogy jól nézzen ki és jó is legyen a telefon....Igen a S6 edge vagy s7 edge teloval szemezek,de mind2 nek megvan a maga hibái...lehet várok Karácsonyig hátha kijön valami újdonság.... Iphone azt nem veszek azt tudom:) Soha se volt és nem is lesz :)

Good Heal, Long life.....:),The Naaru never forget you:)

(#73210) szabyka95 válasza Marquess (#73209) üzenetére


szabyka95
őstag

Zte axon 7?

(#73211) stefi68


stefi68
addikt

Nem nagyon használ itt már senki stock droidot gondolom.
Ma szembesültem az LG Dialer egy nagy hiányosságával.
Hívásnaplóban lévő, névjegylistában nem szereplő számra nem tudtam sehogy sem sms-t küldeni :W
El kellett mentsem a névjegyzékbe először...
Ez másképp nem működik? ... Tudom tegyek fel másik tárcsázót. :)

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#73212) Zoja™ válasza stefi68 (#73211) üzenetére


Zoja™
őstag

Én tegnapelőtt raktam fel a Cloudy G2 2.2-t.
Igaz, KK alapú, de üzemidőben nálam még verhetetlen, meg a CM sem szuperált mostanában valami fényesen.

Nem jöttek meg a Messenger üzenetek, csak ha bekapcsoltam a kijelzőt, de volt olyan is, hogy Play Store-ból telepítésnél 2x indult újra, mire települt az alkalmazás.
Random elfelejtett ébreszteni és hasonló apróságok, amik miatt kezdek kiábrándulni a G2-es custom romokból.

(#73213) stefi68 válasza Zoja™ (#73212) üzenetére


stefi68
addikt

Én meg szereztem egy régen vágyott 32 GB-os példányt, úgyhogy egy darabig biztos maradok az egyre fogyatkozó G2-es táborban.

Ezen most Google Edition van. Ezen élvezem a remek kamera tulajdonságait.
Sajnos nincs más kameránk, viszont ezzel igen remek videókat tudunk csinálni (pl. ma is) a családi eseményekről.

Kb. 1 hónapig voltam mindenféle CM/AOSP alapú romokon. Bizony nehéz volt a visszatérés. Azután minden stock alapú csiga lassú volt.

Talán a Renzetti féle gyorsaságra bejött, de hát az a csicsa micsa átalakítgatás az nem annyira fogott meg.

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#73214) stefi68


stefi68
addikt

Viszont egyre inkább csalódok a Titanium Backup-os visszaállításban. Egyre több alkalmazásnál anomáliákat okoz.
Pl. most legutóbb az Apex Launcher iszonyúan akadt, fagyott több másodpercre is megállt.
Eltávolítottam, újraraktam és süvít mint a szél. :D

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#73215) stefi68


stefi68
addikt

Egy kis érdekesség MIUI rajongóknak: LG G2 MIUI 8 MM Rom

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#73216) Zoja™ válasza stefi68 (#73215) üzenetére


Zoja™
őstag

Mondjuk ez F320-hoz való, de ha olyan lesz mint az eddigi miuik a G2-re, akkor sokat nem vesztünk, ha a miénkre nem lesz.

(#73217) stefi68 válasza Zoja™ (#73216) üzenetére


stefi68
addikt

Azt írja "All variant"

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#73218) SPeeed


SPeeed
csendes tag

Sziasztok.
Nemrég frissítettem a gyári 4.4.2-t 5.0.2-re de folyton szinkronizálási hibái vannak. Elhatároztam hogy felteszek valami custom romot.
Melyiket ajánlanátok amiben minden működik?
Valamint nálam nem működnek az összefoglalóban a rootolással kapcsolatos linkek.

(#73219) Zoja™ válasza stefi68 (#73217) üzenetére


Zoja™
őstag

Akkor benéztem, sorry. :)
Csak a videót néztem végig, abban F320 volt.

(#73220) Zoja™


Zoja™
őstag

Unofficial CM14.1

[ Szerkesztve ]

(#73221) hard74 válasza Zoja™ (#73220) üzenetére


hard74
senior tag

Aki feltette a cm14.1-et,annál milyen színűek a beállításokban az ikonok? A Google +-on láttam róla képeket, és ott zöld volt, az Aicp-on viszont kék. A pixel-eken is kék tudtommal.

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#73222) szabyka95 válasza hard74 (#73221) üzenetére


szabyka95
őstag

cyanogenmod, nem tiszta AOSP

(#73223) Kirrr válasza Zoja™ (#73220) üzenetére


Kirrr
aktív tag

Eztet most felrakom, eddig bírtam Nougat nélkül :D

(#73224) szabyka95 válasza Kirrr (#73223) üzenetére


szabyka95
őstag

jol megy, nano gappsal. full-al nem

(#73225) Kirrr válasza szabyka95 (#73224) üzenetére


Kirrr
aktív tag

Minden romhoz nano-t rakok, remekül fut egyelőre.

(#73226) dzsordzs69 válasza szabyka95 (#73222) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Ez már 7.1?

(#73227) Kirrr válasza dzsordzs69 (#73226) üzenetére


Kirrr
aktív tag

Igen

(#73228) szabyka95 válasza dzsordzs69 (#73226) üzenetére


szabyka95
őstag

ja,s eleg jol docog
de csak 4g van. nem valt vissza

[ Szerkesztve ]

(#73229) hard74 válasza szabyka95 (#73228) üzenetére


hard74
senior tag

2g sincs, mert akkor telefonálni nem egyszerű,vagy csak 3g nincs?

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#73230) Kirrr válasza szabyka95 (#73228) üzenetére


Kirrr
aktív tag

Nekem van LTE és 3G is, Vodafone sim, független D802.

(#73231) szabyka95 válasza hard74 (#73229) üzenetére


szabyka95
őstag

telefonalas megy, de ha manualisan akarok valtani akkor nem valt

(#73232) dzsordzs69 válasza szabyka95 (#73228) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

hát akkor feltúrom, köszi mindkettőtöknek. :)

(#73233) goblin1983 válasza stefi68 (#73215) üzenetére


goblin1983
tag

A MIUI ROM-ok mindig is tetszettek. Nekem valahogy letisztultnak tűntek. Csak kicsit más világ és nem adtam nekik elég időt, hogy megszokjam és mentek a kukába.

(#73235) dzsordzs69


dzsordzs69
senior tag

még azt áruljátok el nekem, hogy a viberrel mit kezdjek? :) minden rom csere után újra kéri az aktiváló kódot, hiába teszem vissza twrp-ből, vagy titanium-ból. szerencsétlen ismerőseim hülyét kapnak tőlem, mert folyton jelez náluk, hogy kapcsolódtam a viberhez... :)

(#73236) dzsordzs69


dzsordzs69
senior tag

na, feltettem, és ugyanaz a probléma mint a crdroidnál: itt sincs mobilnetem, még a repülőmód ki-bekapcsolásra sem. gondolom, ha elhagyom majd a wifi hatókörét, akkor bejön. bár elég macerás volt a cr-en is, hogy akárhányszor elmentem otthonról, csak úgy lett mobilnetem, ha a repülőmódon kapcsoltam egyet ki-be. (bár ezt megoldottam taskerrel, de akkor sem így a normális...)

(#73237) Rasnac


Rasnac
aktív tag

Sziasztok!
Nos ez a 7.1 megy mint az álom. Éjszakai aksi fogyasztása frissen felrakva (már belakva) többször restartolva 2%.

Pár apró tipp:
Aki használ Adaway t a reklámok teljes pusztulása érdekében. (első blikkre nem fog menni mert nem tudja írni a hosts fájlokat )
Megoldás:
Rakd fel az adaway legfrissebb verzsönjét ezt követően vagy android terminalba vagy Adb be kell beírni a következőket (értelemszerűen minden sort külön kell bírni) :
$ adb shell
$ su
# mount -o rw,remount /system
# cd /system
# rm /etc/hosts
# ln -s /su/etc/hosts /etc/hosts
# mount -o ro,remount,ro /system

Ezután indulhat az adaway és a normál restart után nem lesz gond.

Aki használ gsm batteryt ott a root compaionnal lesz gond mert nem fogja írni a priv app mappát (megoldás úton)

Én egy gyári 5.0.2re(v30b) re húztam rá a cm13 at arra a crdoid 7.0 t és most cm14.1. A hálózatokat rendesen kezeli, egyetlen gomdom hogy a doze mód valószínűleg nincs még rendesen beállítva. Mert pl a messengernél és gmailnél feloldáskor jelennek meg az üzik, de még így is jobban teljesít ez a rom mint vártam :)

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember."

(#73238) Zoja™ válasza Rasnac (#73237) üzenetére


Zoja™
őstag

Én is most raktam fel reggel, ahhoz képest, hogy erősen beta, annyira nem rossz.

Viszont a doze probléma, amit írtál is, engem idegesít, ugyanez volt a bajom a CM13-al is.

Összességében nem lesz ez rossz, főleg hogy a kamerát is rendbe rakták, megint lesz egy főverzió váltás a G2 életében. :)
Mondjuk személy szerint én tudnék örülni egy natúr módosítatlan AOSP-nek is, nekem már annyira nem hiányzik a rendszerszintű túrkálás.

(#73239) stefi68 válasza Rasnac (#73237) üzenetére


stefi68
addikt

GSam Battery-re EZ a megoldás nem működik?
MM-on jó volt...

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#73240) hard74 válasza Rasnac (#73237) üzenetére


hard74
senior tag

Acip 12.1-eb simán ment a gsam root companion.Működik elsőre az adaway is.
https://goo.gl/photos/tATRF5VUYDHiUh9k7

Van új aicp, amiben már megy a kamera is.
https://drive.google.com/drive/mobile/folders/0B6MO3Fgw8DPVbXVhY19Oeno3YnM?usp=sharing

Lambda kernel N6 beta 7.x romokhoz
https://github.com/GalaticStryder/kernel_lge_msm8974/releases

[ Szerkesztve ]

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#73241) Kirrr válasza Rasnac (#73237) üzenetére


Kirrr
aktív tag

Ezt majd kipróbálom az Adaway-re, mert bosszantanak a reklámok rendesen.

(#73242) bala6120 válasza hard74 (#73240) üzenetére


bala6120
senior tag

Ebben már jobb a RIL is, hozza a többi ROM szintjét, de talán még jobb is. N6 kernel megy alatta.

(#73243) hard74 válasza bala6120 (#73242) üzenetére


hard74
senior tag

Még nem dobtam fel, de délután megoldom(sajna elfogyott a mobilnet keretem, így 32kb/s nettel nem húzom le, pedig munkaidőbe beleférne a romcsere).
A lambda kernel gondolom nem alapból van benne.

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#73244) SPeeed


SPeeed
csendes tag

Valaki tudna segíteni miért nem tudok belépni a recovery-be. Se gomb kombinációval se alkalmazáson keresztül. CM13

(#73245) bala6120 válasza bala6120 (#73242) üzenetére


bala6120
senior tag

Nincs benne, külön kell felrakni. :) Tényleg jobb a RIL.

(#73246) Indiant


Indiant
addikt

crDroid féle csak nem akar kijönni.

Vajon a CM14.1 vagy az aicp12.1 a jobb??

(#73247) Indiant válasza Indiant (#73246) üzenetére


Indiant
addikt

Tévedtem. Fű alatt kijött: [link]

(#73248) dzsordzs69


dzsordzs69
senior tag

a gugli keresősávot el lehet valahogy tüntetni? (cm14.1)

(#73249) szabyka95 válasza hard74 (#73240) üzenetére


szabyka95
őstag

Honnan szeded ezeket a buildeket? Xdan nem latom

(#73250) hard74 válasza szabyka95 (#73249) üzenetére


hard74
senior tag

Google +.

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.