Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:16

LOGOUT.hu

LG G2 témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73851) marcusa válasza marcusa (#73848) üzenetére


marcusa
addikt

Visszaolvastam néhány oldalt, és a legtöbben a crdroid 7.1-et ajánlották.
Ez itt jó lesz nekem ugye? http://forum.xda-developers.com/lg-g2/development/rom-crdroid-t3120790
A letöltő linken a 12.05-ei legfrissebbet töltöttem.
A letöltő link alatt ott az http://opengapps.org/
Onnan az ARM / 7.1 / Stock kell nekem?

És a fő kérdés!!!! Ezeket feltelepíthetem gyári Lollipop után ha csak annyi történt, hogy root-oltam és telepítettem a twrp-t? Tehát nem kell mást csinálnom, csak felmásolni a telefonra a GApps.zip-et ls a crDroid.zip-et, majd a leírás szerint recovery-ből:
- Wipe system,data and cache
- Flash crDroid zip
- Flash GApps zip
- DO A DATA WIPE / FACTORY RESET
- Reboot
és kész?
Köszi! :R

:-)

(#73852) norbert1998


norbert1998
veterán

Ha kijelző csere után vicces a panel /aka valami nem oké / akkor hard reset?

(#73853) Tekmen


Tekmen
aktív tag

Felrakta mar valaki a 1204-es crDroidot? Tapasztalatok?

Tekmen

(#73854) Kirrr válasza Tekmen (#73853) üzenetére


Kirrr
aktív tag

Teljesen jó! Összeszedettebb lett a cr Settings menü is.

Marcusa: full wipe, crdroid, gapps, wipe cache/dalvik, reboot, örül. :)

[ Szerkesztve ]

(#73855) dzsordzs69 válasza Kirrr (#73854) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Jelzi az update-et a cr, vagy lesni kell xda-n? :)

(#73856) Tekmen válasza Kirrr (#73854) üzenetére


Tekmen
aktív tag

A fulhallgato zugast megszuntettek?

Tekmen

(#73857) Kirrr válasza Tekmen (#73856) üzenetére


Kirrr
aktív tag

ViperArise-al nem zúg

(#73858) marcusa válasza marcusa (#73851) üzenetére


marcusa
addikt

Köszi a segítséget mindenkinek, már crdroid fut rajta. :R
Arra nem találtam lehetőséget, hogy beállítsam, hogy az alsó érintőgombok, sorrendjét megváltoztassam, nekem kényelmesebb, ha jobb oldalon van a vissza gomb. Itt nem lehet változtatni?

:-)

(#73859) tirszin válasza marcusa (#73851) üzenetére


tirszin
senior tag

Azért azt vegyétek figyelembe, hogy a kamera működése és a hangminősége csak a gyári alapú (ezért az 5.02 a max.) ROM-okon hozza azt, ami egy ilyen kategóriájú telefontól elvárható. :(

Az LG-nél sajnos így van, én ezért is váltottam más márkára.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#73860) Tekmen válasza Kirrr (#73857) üzenetére


Tekmen
aktív tag

Nekem azzal is zúg, mit állítottál be?

Tekmen

(#73861) marcusa válasza marcusa (#73858) üzenetére


marcusa
addikt

Tárgytalan, megtaláltam a crdroid beállításokon belül. :K

:-)

(#73862) Nfsman20


Nfsman20
tag

Sziasztok!

Kicsit fájó szívvel, de elköszönök a megmaradtaktól. Elég bosszantó, hogy az LG évek óta nem tud méltó utódot csinálni a G2-nek (ok, a G4 az volt, de már az is leköszönőben van), hiába vártam a V20-ra (illetve annak a kisebbik tesójára), itt nem nagyon akarják bevezetni. Átnyergeltem Mate 9-re, mondjuk úgy haragból :D azért marad a G2-is családon belöl, jó szolgálatot fog tenni továbbra is.

[ Szerkesztve ]

"A zsenialitás és a hülyeség között az a különbség, hogy az előbbinek vannak határai..."

(#73863) tirszin válasza Nfsman20 (#73862) üzenetére


tirszin
senior tag

Azért a G4-nek odatett az LG, a 2015-ösök alaplaphibájával, a gyenge akkuidővel és ha már a legjobb kameratelefonnak tartották, azzal a zajos 16Mpx-es szenzorral.

Ezeket leszámítva, nem lenne rossz készülék.

[ Szerkesztve ]

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#73864) Zoja™ válasza tirszin (#73863) üzenetére


Zoja™
őstag

Jövőre lassan nálam is cserés lesz a G2, de mocskosul tanácstalan vagyok, hogy mit kéne venni.

Nézegettem a kínálatot, de ami tetszene, az 5,5 vagy nagyobb kijelző, 5" körül meg nem találtam semmi olyat, ami megfogott volna.

(#73865) Nfsman20 válasza Zoja™ (#73864) üzenetére


Nfsman20
tag

Hát igen... kicsit már tényleg nagy ez az 5,9" :D szóval valahol 5,5 lenne az egészségesen használható határ. Jöhetne a V34, az tökéletes lenne tudásban és méretben is. Ezt sem értem az LG-nél, anno a G2-ben forradalmi méretű volt ez a 3000mAh-s akksi a többi 2200-2500-asa mellett, erre 3 éve megkotlottak ezen a szinten, sőt, visszaléptek a G5-nél. A többiek szép lassan lekörözik őket. :F

"A zsenialitás és a hülyeség között az a különbség, hogy az előbbinek vannak határai..."

(#73866) gabber01 válasza Sanki (#73835) üzenetére


gabber01
addikt

Most egyelőre LG Mobile Support Toollal sikerült feltenni a v30d-t (hard reset után). Elvileg ezt találtam, mint legújabb egyébként is, de ez magától felrakta automatikusan.
Az itt leírt módszerekkel sajnos nem jutottam semeddig, mert win 10 alatt bár tegnap még felismerte a telót usb-n, ma már vmilyen oknál fogva az istennek sem, így persze nem tudtam vele kezdeni semmit.
Szerencsére a gépen lévő win8.1 alatt még működött az MTP.

Egyelőre itt tartok. Jelenleg most úgy tűnik mintha jobb lenne a dolog. De szívesen kipróbálnék vmi custom romot, amennyiben azok valóban jobbak, de tényleg jó lenne vmi leírás for dummies, mert elég összetettnek tűnik az egész. :/

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#73867) Rasnac válasza Zoja™ (#73864) üzenetére


Rasnac
aktív tag

Szervusz. Én Mate 9en agyalok de piszok erősen ha ez esetleg segít :)) piszkosul durva cucc akkora mint egy i7+ mégis 5.9 col és tudásban szerintem Nóta7

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember."

(#73868) -Fly- válasza Tekmen (#73853) üzenetére


-Fly-
tag

Tegnap felugrott. Eddig műxik.
Ami roppantul zavar: az OTG. Az értesítősávon jelzi, ha lehúzom, elindítja a fáljkezelőt -és ennyi. A jó öreg kedvenc ES FileExp.-em nem is látja, hogy meg lett dugva.
A crDroid menüben találtam pár új menüpontot...

Más:
a GPS-nél valahogy a Glonass holdakat nem akarja fixálni. Ráadásul a GPS Status -a GPS-ekkel ellentétben- szürkével jelöli őket. Ez azt jelentené, hogy nem tudja használni a ruszki műholdakat? És ha igen, akkor van rá valami gyógyszer?

(#73869) Zoja™ válasza Nfsman20 (#73865) üzenetére


Zoja™
őstag

LG vonalon biztos nem megyek tovább, a G4 nekem már nagy, a G5 meg szimplán nem tetszik.

Samsung S6-S7 szintén zenész, nem igazán jön be, meg full üveg így nem is bírná sokáig nálam.

A HTC M9 még tetszene is, de az is relatív régi telefon, az M10 meg egyszerűen nem jön be.

A Mate 9 még tetszene is, de akkor már mindegy lenne, ha a tabletemet vágnám zsebre.

Az apple meg hát apple, szerintem nem szorul magyarázatra. :D

Úgyhogy lehet, hogy el kellene kezdenem kínai telefonokat nézegetni.

[ Szerkesztve ]

(#73870) Zoja™ válasza Rasnac (#73867) üzenetére


Zoja™
őstag

Ezekkel a méretekkel nem vagyok kibékülve, meg ki sem használnám a tudásukat, valahogy a felhasználói szokásaim egy ideje konvergálnak a mezei user kategória felé. Nem kell semmi extra, csak megbízható és pörgős legyen.

Email, facebook, messenger, telefonálás, zene hallgatás és ritkán 1-2 fénykép készítése és itt ki is merül, amire mostanában használom a telefonom.

(#73871) Rasnac válasza Zoja™ (#73870) üzenetére


Rasnac
aktív tag

Az ismerettségi körömből elég sokan vásároltak honor8 /p9et. Ami méretben g2 tudásban viszont hozza azt amit kell :)
Plusz pont mindenképpen a kamera :) a honor 8 lassan 100 alatt lesz szóval az a telo szerintem annyi pénzért nem is rossz

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember."

(#73872) Balathruin válasza Rasnac (#73871) üzenetére


Balathruin
veterán

Azért nem ugyan az méretben. Nekem pl. a G2 még pont beleférne, de a P9L amit használok zavaróan nagy.

(#73873) Rasnac válasza Balathruin (#73872) üzenetére


Rasnac
aktív tag

Minimálisan amúgy a p9lite nagyobb mint a p9 xD nem vicc tényleg :))

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember."

(#73874) sesshou


sesshou
senior tag

tapasztalatok eddig a crdroiddal hogy egesz gyorsan merul az aksi nem veszes de észrevehető. a kepernyo elforgatasa valamiert nem megy benne. a galeria neha lefagy ha fenykepezobol akarok atvaltani es neha be-be akad

(#73875) dzsordzs69


dzsordzs69
senior tag

Nekem a Viper-től semmivel nem lett hangosabb a csengés hangereje. Mit rontok el?

(#73876) hard74 válasza dzsordzs69 (#73875) üzenetére


hard74
senior tag

Viperen belül a phone speaker fülön a Master power on, majd legörgetsz alul a Master gate-hez azonbelül az Output gain on, és felhúzod +6dB-re.

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#73877) dzsordzs69


dzsordzs69
senior tag

Ezt csináltam, de semmi, ugyanolyan halk... :(

(#73878) hard74 válasza dzsordzs69 (#73877) üzenetére


hard74
senior tag

Ha az output gaint lehúzod minimumra akkor halk lesz?

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#73879) dzsordzs69 válasza hard74 (#73878) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Igen, akkor halk lesz.

(#73880) dzsordzs69 válasza dzsordzs69 (#73879) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Viszont legalább recseg. :)

(#73881) hard74 válasza dzsordzs69 (#73880) üzenetére


hard74
senior tag

Akkor a plusz 6dB ami az output gain maximuma ennyit tud.

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#73882) dzsordzs69 válasza hard74 (#73881) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

Ez akkor most arra volt jó, hogy kikapcsolt állapotban is recseg (mármint a Viper van kikapcsolja). Sajnálom, mert a belvárosi zajban rendszeresen lemaradok hívásokról...

(#73883) jaffa 2843 válasza sesshou (#73874) üzenetére


jaffa 2843
Ármester

Valóban fagy néha a galéria.. :K

#### Egeres közvélemény-kutatás | http://goo.gl/forms/egt3lQRWsh ####

(#73884) hard74 válasza dzsordzs69 (#73882) üzenetére


hard74
senior tag

Igazából a Viper arra való, hogy a fülesen keresztül halgatott zenei élményt teljesen más dimenzióba tolja, persze ehhez a megfelelő beállítások kellenek.

LG K990 Viewty-->LG P920 Optimus 3D-->LG G2-->Lenovo Vibe Z2 Pro-->LG G4(G2)-->O+3-->Huawei Mate 10Pro-->OnePlus 7pro-->OnePlus 8T-->Asus Zenfone 8-->Pixel 7

(#73885) dzsordzs69 válasza hard74 (#73884) üzenetére


dzsordzs69
senior tag

azt láttam, hogy a fülesre rengeteg beállítás van. mindegy, így jártam, de köszi a segítséget. :)

(#73886) Zoja™ válasza Rasnac (#73871) üzenetére


Zoja™
őstag

Ez a honor 8 nem is rossz, teszt alapján kifejezetten tetszik.
Élőben is kíváncsi vagyok rá, megnézem a médiában, vagy a T-nél hátha meg tudom nyomkodni.

Köszi a tippet. :R

[ Szerkesztve ]

(#73887) tirszin válasza Rasnac (#73871) üzenetére


tirszin
senior tag

Tényleg nem rossz ez a Honor 8, sok pozitívuma van, mint pl. a 4GB RAM, a "csak" FHD kijelző,
de a kamerája biztos hogy sokszor szűk lesz, mert 35mm. Az általánosan elterjedt látószög a 28mm, és nekem ez is gyakran túl teleobjektíves. A másik, a túl pici szenzor: 1/2.9", ennél már van jobb: 1/2.3".

Szóval, ha jó kamerát akarsz, ez a két paramétere kizárja a Honor 8-at.

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#73888) CJ4567 válasza Zoja™ (#73886) üzenetére


CJ4567
veterán

Viszont most vitatéma a Honor 8 SAR értéke, elég magasnak mondható. (1,5W/kg)

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#73889) tirszin


tirszin
senior tag

Ott van még a Nexus 5X, 5.2"-os FHD.
Gyenge az akkuja, és hamarosan szűkös lesz a 2GB RAM-ja, de ezt a két dolgot leszámítva nagyon jó telefon, és a ha fontos a jó kamera, a ma kapható legjobb van benne.
Ja, és az ára 70 pár eFt körül van a 32GB-osnak!

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#73890) Zoja™ válasza CJ4567 (#73888) üzenetére


Zoja™
őstag

Max kisüti az agyam, annyi baj legyen. :DD

(#73891) tirszin válasza CJ4567 (#73888) üzenetére


tirszin
senior tag

Jól eladták az embereknek ezt a mindig, mindenhol neten lehetsz dolgot. De én mindig azt javaslom, hogy mobilnetet csak a legszükségesebb esetben használj, mert túl nagy adóteljesítményeken dolgozik. :(

Állandó netkapcsolatra, szinkronizálásokra !testközelben! (a telefon pedig általában ott van) a wifi 42mW-ja azért sokkal emberbarátibb!

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

(#73892) CJ4567 válasza Zoja™ (#73890) üzenetére


CJ4567
veterán

Majd írd ki gyakorikérdésekre hogy miért vagyok zombi? :D

No Sana No Life

(#73893) marcusa


marcusa
addikt

Nagyon jó ez a crDroid, mintha új telefonom lenne. :D
Az viszont normális, hogy nincs root alapból? Először csak az volt a fura, hogy nincs SuperSU app, de letöltöttem egy root checkert és az is azt írja, nincs root. Ha root-olni szeretném, akkor mehet ugyan azzal a metódussal, mint amivel a gyári rendszert root-oltam?
Köszi! :)

:-)

(#73894) Kirrr válasza marcusa (#73893) üzenetére


Kirrr
aktív tag

Fejlesztői beállításokban van, ott csak be kell kapcsolni és már van is root.

(#73895) marcusa válasza Kirrr (#73894) üzenetére


marcusa
addikt

Ó, meg is van, köszönöm szépen a villámgyors választ! :R

:-)

(#73896) Zoja™ válasza CJ4567 (#73892) üzenetére


Zoja™
őstag

Biztos, hogy nem a telefon miatt. :D

(#73897) sesshou válasza jaffa 2843 (#73883) üzenetére


sesshou
senior tag

es cr ben neked nincs olyan gondod hogy nem fordul el a képernyő?

(#73898) marcusa válasza sesshou (#73897) üzenetére


marcusa
addikt

Szia! Nekem elfordul, most megnéztem neked böngészőben és youtube alkalmazásban is. :)

:-)

(#73899) reap3r válasza tirszin (#73889) üzenetére


reap3r
aktív tag

Öcsém nem rég vett egy 5X-et, de meg kell hogy mondjam, egyáltalán nem lenne előrelépés a G2ről. A ram nevetségesen kicsi, öcsémet az agyvérzés kerülgette, amikor a facebook messenger, hearthstone és chrome volt csak megnyitva és a telefon állandóan kilőtte a játékot, ha messengeren megnézte mit írtak neki :D A kamerája szét van hypeolva, komolyan nem tudom elhinni, hogy valamit ennyire szarrá hypeolnak a mai világban, kb. semmivel sem jobb, mint a G2-esé, nem jó fényviszonyoknál picivel jobb képeket csinál, de még mindig nincs az S7 szinten. És igen, használtam már S7-et és Edge-t is, azoknak tényleg komoly képességű kamerájuk van. Persze ettől függetlenül telefonos kamera az is és nem kell csodákat várni tőle. Amúgy ezt leszámítva az 5X nagyon jó áron van, de a 2 giga ram egyszerűen botrányos, akármennyire szét van optimalizálva...Mondjuk akinek nem fut max a böngésző és a messenger, annak tökéletes választás lehetne, DE:
A telefon üzemideje harmatos lepkefing, mást nem tudok rá mondani, azért ahol a 2014-es akkuval a G2 5 óra SoT-ot produkál mobilnettel, ott MAX. 3 óra meg 2,5 WIFIn 80%-ban az röhejes, de tényleg.
Én imádom a nexus telókat, de ha bármit kéne vennem a mai készülékek közül az csak a OnePlus 3/3T lenne, vagy olcsóbbak közül a Xiaomi Redmi Note 3 Pro Special Edition. Ennyi értelmes telefon van a piacon, értelmes árral. Mindegyikhez volt szerencsém ismerősök által és a xiaomi az áráért világi vétel. DroidMester is Note 3 Pro SE-vel nyomja most :D

(#73900) tirszin válasza reap3r (#73899) üzenetére


tirszin
senior tag

Ezt a két hátrányát írtam én is.
De ez amit felsoroltál persze hogy elfogyasztja a 2GB RAM-ot:
facebook, messenger, hearthstone és chrome volt "csak" megnyitva és a telefon állandóan kilőtte a játékot...
Ilyen felhasználásra más kategóriát kell venni. Még a Viber hiányzik a listából és akkor már tényleg nem reális elvárás egy 100e alatti telefontól sztem. :)

Gyenge a kamera app szoftver rajta, de a kamera hardvere határozottabban jobb, mint az S7-é.
Ha értesz a fotózáshoz és RAW-ban használod, csak ez utóbbi számít, úgy már veri az S7-et fotóminőségben.
A dolog fizikai alapja az elemi pixelek méretében van, minél nagyobbak, annál jobb minőségű lesz a kamerából kiolvasható információ. Ezt már évek óta láthatjuk a fullFrame kontra APS-C DSLR-eknél is.
Nézd meg az S7, iPhone7, N5X szenzor méretét/pixel számát! Ma még az IMX 377 szenzor a legjobb ebből a szempontból, 1/2.3" és csak 12MPx! A többi majdnem csak 1/3"-os.

A G2 kamerája sem rossz, de azért erősen más kategória már. Többek között azért is, mert ebben a pár évben sokat fejlődött a technológia is, ami szintén hozott akkora javulást, mintha másfélszer akkorák lennének a pixelek.

[ Szerkesztve ]

Rendezvényfotózás, kerékpárversenyek: https://nutrixxion.hu/tirszinfoto Fb.: https://www.facebook.com/tirszin.foto

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.