Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:16

LOGOUT.hu

LG G2 témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72252) bakkir válasza #99499520 (#72251) üzenetére


bakkir
tag

Húú ez nagyon jó, alig várom.
Majd felrakom a cm13-at. A kernelt a rom előtt vagy utána kell felrakni? Nem nagyon csináltam még kernel váltást. Gondolom a gapps utoljára.
Meg honnan tudom letölteni a kernelt?

(#72254) Zoja™ válasza fery02 (#72250) üzenetére


Zoja™
őstag

Már az elején értelmetlen volt, de mostanára lett olyan mennyiségű hsz, hogy nem érdemes törölni.
Hiába ugyanazok a kérdések merülnek fel, szerintem maradhat. Maximum archiválást tudnék elképzelni.

(#72255) fery02 válasza Zoja™ (#72254) üzenetére


fery02
addikt

Igen, végülis lehetnek ott is olyan hasznos hozzászólások, amik itt nem lettek közzétéve.
Maximum tiltani lehetne a további hsz-ek írását és akkor annyival is átláthatóbb lehetne a fórum főoldal kedvenc topik listája, hogy onnan ki lehetne venni a Mélyvíz topikot kedvencek közül.

(#72257) Zoja™ válasza fery02 (#72255) üzenetére


Zoja™
őstag

Maximum tiltani lehetne a további hsz-ek írását és akkor annyival is átláthatóbb lehetne a fórum

Ezt hívják archiválásnak.

(#72260) aelod válasza #99499520 (#72256) üzenetére


aelod
veterán

És így kijön 7 óra kijelző idő aktív net kapcsolattal auto fényerőn?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#72263) Tibusz00


Tibusz00
tag

Sziasztok!

Kijelzőt szeretnék rendelni a telóhoz LG G2 D802 az ebayről. Ez megfelelő hozzá?
Vagy ha tudtok jobbat, megbízhatóbbat .........minden érdekel :)

Köszi

(#72264) porse válasza #99499520 (#72261) üzenetére


porse
senior tag

En cpu cpy-al nézve vettem észre, hogy mikor feltölt százra onnan meg pont fél órán át 300Mhz en van és utána megy le deep sleepbe töltőn. Így szerintem még addig tölt.

... szerintem.

(#72265) norbert1998


norbert1998
veterán

Ha már aksi idő. Ma 5%-nal puff kikapcsolt szó nélkül, mintha az aksit vettem volna ki, majd megnéztem, kerek 2 órát bírt a képernyő közepes fényen. Böngészés és Messenger mellett

(#72267) kromatika válasza #99499520 (#72241) üzenetére


kromatika
veterán

Kösziía gyári kamerával az a bajom hogy több lépésben szeretném állítani a felbontást.pl 5 vagy 6mp re lenne szükségem.Az opera minit akkor ki próbálom.

[ Szerkesztve ]

(#72272) bwoay válasza #99499520 (#72271) üzenetére


bwoay
nagyúr

az általad "idézett" rész előtt két bekezdéssel írja, hogy az csepptöltés káros a li-ion cellának...
ami pedig a gyorstöltőket illeti: 2015 januári cikk nemigen lehet releváns a jelenlegi gyorstöltési szabványokat illetően, pláne, hogy leginkább a különálló cellák töltésére vonatkozva írja, nem a telefonokra, ahol korántsem a töltő mutatja a töltöttséget, hanem maga az eszköz - attól függetlenül, hogy mivel tölti az ember.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#72273) SztiviVander válasza #99499520 (#72271) üzenetére


SztiviVander
őstag

csatlakozva az előttem szólóhoz: plusz ez a "cikk" nem egy hozzáértő mérnöktől származik hanem egy himihumikft (li-ion az akkuk oroszlánja, na kb itt szoktam az ilyen oldalakat bezárni) roppant tehetséges dolgozójától aki valamit olvasott valahol aztán kicsit átírta úgy ahogy ő (és móricka) elgondolja és vegül közzétette hogy a még nála is laikusabbak ezt linkelgessék be mint valami megcáfolhatatlan tudományos tényt. szóval ilyen móricka féle baromságokat tartalmazó cuccokal inkább ne butítsd a népet. másrészt az 1ma az még akkor is karcfső lenne csepptöltésnek ha ez egy nikkel vagy ólom akku lenne nem pedig litium.

(#72274) SztiviVander válasza #99499520 (#72261) üzenetére


SztiviVander
őstag

"jo mondjuk en az aksimra odafigyelek hogy viszonylag helyesen hasznaljam! (havonta kb 1szer hagyon teljesen lemerulni hogy a cellak kozotti kuloNbsegek kisimuljanak es mindig fullra toltom.."
aham, kisimulnak :) gondolom akkor beépítettél még pár akksit a gyári mellé (úgy hihető is lenne a 7 óra sot). csak mert a 3.6V-os litium akku egy darab cellájánál konkrétan nincs többes szám és nincs mik között kisimulnia semminek se.

[ Szerkesztve ]

(#72275) szabyka95 válasza SztiviVander (#72274) üzenetére


szabyka95
őstag

placebo

(#72278) norbert1998 válasza #99499520 (#72266) üzenetére


norbert1998
veterán

Egyszerűen csak feldugtam tölteni, és használtam, ennyi. Ma semmi kínja nem volt (vagyis, szombaton és még mindig megy) azonos használattal. 57% 2:12 perc.
Tudom hogy az kellene neki ha nem javulna, csak gondoltam leírom a gondolatom

(#72279) szabeska


szabeska
addikt

egy uj akksi 3k mondjuk 1,5 evente, es akkor nem kell azon rugozni nap mint nap az usernek az egyeb csaladi/munkahelyi/iskolai/stb problemai mellett hogy hogyan toltson egy hulye telefont, csak radugja aztan hasznalja a keszuleket. 3 ev utan pedig ugyis vesz ujat. en erre szavazok :)

[ Szerkesztve ]

F1

(#72281) norbert1998 válasza #99499520 (#72280) üzenetére


norbert1998
veterán

Ebayen eredeti(nem mondott?) aksi van 2k körül is.

(#72282) aelod válasza norbert1998 (#72281) üzenetére


aelod
veterán

Amúgy hol érdemes venni akksit a telóhoz? Ami eredeti.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#72283) norbert1998 válasza aelod (#72282) üzenetére


norbert1998
veterán

ha teljesen biztosra akarsz menni: parts4repair.com

(#72284) dnelb válasza #99499520 (#72276) üzenetére


dnelb
veterán

Es a csepptoltes az a karbantarto stabilizalasa a toltesnek. Anelkul hiaba toltod 100%lekra ha lehuzod egybol(az valosan 70% os feltoltesnek felel meg amivel jo ha 4 ora sotot kibir az aku)

lol, mekkora science, sírás :DDD komolyan, imádom ezt a topikot, először feri, most te , hát nagyon jó :C
nyugodjál meg, akárhogy töltöd nem lesz 4ből 7 óra SOTod, szomorú ha te ezt elhiszed és nem csak poénkodsz :(

[ Szerkesztve ]

(#72285) aelod válasza dnelb (#72284) üzenetére


aelod
veterán

Annyit mondok nektek, hogy használtam vettem a telefont phn és én ezt mint az összes eddigi telefonom estére feltettem töltőre és csak reggel vettem le róla. Gyári 4.4-en állandó mobilnettel (LTE) messenger, viber üzenetek egész nap melóban, auto fényerőn olyan 5ó+ kijelző időt produkál. Ez nagyon jó szerintem, az előző galaxy ace 4em amit újonnan vettem ugyanilyen felhasználás mellett jó ha tudott 3ó+-t produkál. Jó okés tudom nagyobb akku van ebben - de az meg amoled volt és az SoC is elvileg energiatakarékosabb kellett, hogy legyen.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#72287) aelod válasza #99499520 (#72286) üzenetére


aelod
veterán

Ha itthon vagyok akkor többet nyomkodom és telefonálok vele. Ilyenkor olyan 4órát tud produkálni ami nem rossz.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#72288) SztiviVander válasza aelod (#72287) üzenetére


SztiviVander
őstag

a 4-5 óra vegyes használattal (nappali nagyobb fényerő és esti alacsony) teljesen oké. nekem is ennyi jön össze 1.5-2 nap alatt. de feri2 7 órája az vicces (kivéve persze ha minimum fényerőn használja nulla cpu-t használó appokkal). pár havonta felbukkan valaki a semmiből aztán azt gondolja hogy akik itt vannak azok tökhülyék és nem tudják hogy lehet fotosop nélkül akár 200ó kijelző időt is mutattatni a gyári gagyi akkustattal. meg kernelt se látott itt még senki. nyilván. de az azért érdekes hogy gsam-os screenshotot sose mutogatnak az ilyen rettentősok sot-os emberkék. ja hogy azt nem lehet átverni és ott már tényleg fotosoppolni kéne a képet? na igen.

[ Szerkesztve ]

(#72289) dnelb válasza #99499520 (#72286) üzenetére


dnelb
veterán

Ha a fullra töltött csepegtetős módszereddel 100%nál van 3000 mah 7h sot, akkor a 4 óra sothoz 1710mah kell.

magyarul azt állítod, ha én 100on lehúzom az akksit valójában csak 1710mah van az akkuban és a reális töltöttség 57% ? :) Ezt te komolyan el is hiszed ? Ha ez annyira igaz amit írsz, a gyártók miért nem emelik ki külön ? MIért jó nekik hogy fele annyit bír a telójuk akksija? Nem értem.. :( Mellesleg nagyon sokan hagyják fenn éjszaka a telót, mégsincs 7 órás sotjuk, egyszerűen neked olyan használatod van ami ezt eredményezi. Amikor g2-m volt akkor a 4.2es rendszer bírta a legjobban, 7 óra sotok megvoltak, de semmi diffi nem volt hogy rajta hagytam vagy nem. Egyedül annyi, hogyha este lehúzom 100on, akkor reggel is 100at mutatott ami valójában lehetett 95 mert ugye hibásan írja, de ettől még nem fogja duplán bírni, max azt a 8 órás használat nélküli készenléti fogyasztást spórolod meg.

[ Szerkesztve ]

(#72293) SztiviVander válasza #99499520 (#72291) üzenetére


SztiviVander
őstag

képzeld másnak is van greenify. képeiddel meg hagyjál már. már sokan bepróbálkoztak itt ilyennel és persze mind vérig voltak sértődve hogy nem ámélkodik mindenki a "művükön". mondom, majd ha gsam-ról mutatsz 7óra sot-os képet akkor elhiszem. addig nekem ez sajna ugyanúgy a kamu kategória mint az összes többi ilyen 7-8-10 órás volt. amúgy érdekes mind eltüntek, senki sem mutatott normális (=nem átverhető) appról screenshotot. bocs ha a lelkedbe tiportam, de kemény az élet :)
-
mellesleg milyen alapon is várod el hogy ismeretlenül bárki elhigyjen nem igazán megszokott dolgot? ilyen stílussal meg nem is kérdés ki a szánalmas.

[ Szerkesztve ]

(#72294) szabyka95


szabyka95
őstag

igaza van abban, hogyha tovabb hagyod tolton a telefont amikor eleri a 100%t akkor tovabb birja. ha egybol lehuzod amikor 100%ra er akkor kevesebbet.
a link amit linkelt a toltesi szokasokrol amugy egy marhasag, alaptalan, semmi tudomanyos hatterrel

az akkumulatorok kapacitasanak nem tesz jot hosszutavon ha teljesen lemeritik illetve 90% fele toltik.

a tesla autokban is alapbol ugy van beallitva, hogy 90%ig tolti fel az akkukat. egy figyelmeztetes jelzi, hogy hosszutavon nem tesz jot, ha fullra allitja a toltest

[ Szerkesztve ]

(#72295) sanyie70 válasza #99499520 (#72290) üzenetére


sanyie70
tag

Nem értem miért olyan hihetetlen a 7 óra. Nekem is megvolt a 6-6.5 óra mókolás nélkül wifin cm13-on. Mobilnettel is mehet szerintem ha jó a térerő. Sajnállak kicsit, mert te csak megosztottad másokkal, hogy sikerült elérned ezt. Akksirol meg mindig is megoszlottak a vélemények, hogy is kéne tölteni. Nyugalom emberek. :)

(#72298) dnelb válasza #99499520 (#72297) üzenetére


dnelb
veterán

Én nem mondtam hogy hazug vagy, csak hülyeséget állítasz. Neked nem attól bírja így mert 15 órát rajtahagyod, hanem mert így használod. Ha eléri a 100at és még rajtahagyod 20 percet ugyanígy bírná mint most... Nem a csepptöltéstől bírja 7 órát, hanem a beállításaidtól és a használati szokásodtól. ez a lényeg.

[ Szerkesztve ]

(#72300) Laca0 válasza #99499520 (#72297) üzenetére


Laca0
addikt

Az az érdekes, hogy vadiúj telefonnál, vadiúj akkuval sem tudott eddig senki sem 7 óra sot-ot, az 5 órát is csak alulról közelítették, minimál fényerővel, 2G-n.
Ebből az aspektusból viszont irreleváns, hogy hogyan van töltve a teló!
Ha nálad tényleg 7 óra a sot, akkor az valami speciális szoftverállapot és a bolygók együttállása eredménye, nem a töltési szokások.
2 éve G2-zök, nekem is ugyanaz a töltési szokásom, mint neked, este ráteszem, reggel leveszem. 2 év alatt 2* volt szervizben akku problémával (is).
Barátommal együtt vettük anno a telókat. Ő napközben tölti, amikor ráér, nem is mindig megy 100%-ig... neki a mai napig is jó az aksija...
Úgyhogy 10-15 éves szokásomat most én megváltoztattam és áttértem a napközbeni töltögetésre a G4-en. Majd az idő megmondja, jól tettem-e.
Egyébként G4-es topicban is van egy "feri" aki hihetetlen sot idővel borzolja a kedélyeket. Kiderült, hogy csak este, sötét szobában netezik wifin. Az autó fényerő szinte nullára leviszi a megvilágítást, és még így is a bolygók együttállását érezzük a háttérben... :)

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.