Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:16

LOGOUT.hu

LG G2 témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71751) stefi68 válasza Tiszteletes (#71748) üzenetére


stefi68
addikt

A SuperSU-val van a gond.
Csinálj egy unroot-ot, majd megint egy root-ot (közben újraindítás legyen)
A root után ne legyen SuperSU frissítés, menjen az Autorec.
Ha már van TWRP, lehet frissíteni a SuperSU-t

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#71752) Tiszteletes válasza stefi68 (#71751) üzenetére


Tiszteletes
aktív tag

Köszönöm!

Itt a válasz. A play-en a root és a TWRP felrakása között valóban lefrissítettem a SU-t. Azt szabad a jövőben frissíteni, vagy tartózkodjak tőle? Write only módban voltam sorry. Le is írtad. Köszönöm még 1x!

[ Szerkesztve ]

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#71753) SztiviVander válasza Tiszteletes (#71748) üzenetére


SztiviVander
őstag

azt azért nem árt leírni hogy milyen gyári os-en próbálkozol (kitekat? lalipop?). de gondolom lollipop-on vagy mert gondolom elolvastad hogy a play-es verzió csak ahoz jó, kitekathoz itt a téma összefoglalóban van a jó autorec. lolli esetén meg lehet még próbálni hogy a supersu beállításaiban kikapcsolod a "névtér előválasztás előkészítése" funkciót. bár nem emlékszem hogy ez melyik supersu verziótól került bele.

(#71754) Laca0 válasza MrCs (#71750) üzenetére


Laca0
addikt

Én arra jutottam, hogy beküldöm a szervizbe. Közben vettem egy G4-est, mert kell a telefon. Akár 1 hónapig is lehet szervízben a G2...

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#71755) SoulReaver válasza Tiszteletes (#71748) üzenetére


SoulReaver
veterán

Szerintem pakolj fel egy olyan romot, ami alapból rootolja a telót meg rak fel recovery-t is.

Én is most raktam fel először főzött romot, ha annak lehet nevezni. Cloudy 2.2 KitKat.

Azt hittem akksi baja van, mert nagyon gyorsan merült, de ezzel a rommal megoldottam a problémát.

(#71756) Gabman


Gabman
csendes tag

Sziasztok!
Frissítettem win10-re, sajnos azóta nem tudom USB-vel csatlakoztatni a G2-met a géphez...telepítettem minden drivert, LG suitot, próbáltam mindenféle módon csatlakozni, de az a gondja, hogy nincs leszedve a windows media feature pack és emiatt nem képes az MTP kapcsolatra. Mondanom sem kell, hogy felraktam a 32 és 64 bites verziót is, de valamiért mégsem akarja felismerni a mobilt.
Valaki tud esetleg egy jó megoldást?

(#71757) SoulReaver válasza Gabman (#71756) üzenetére


SoulReaver
veterán

Telefon ilyenkor nem kérdez valamit? Ott esetleg valamit állítgatni..

(#71758) Tiszteletes


Tiszteletes
aktív tag

Ok. A nagy igyekezetben sikerült a Hard Resettel az összes kontaktomat/appomat/filejaimat elbukni. És persze, hogy csak a szutykos LG PC Suite progtammal csinált backupjaim vannak meg. Kitkat alól talán valamikor 2015 végéről. A Mélyvízben olvastam, hogy akkor bizony nyomás vissza Loliról->Kitkatta, máskülönben nem teszi vissza a biztonsági mentést a telefonra.

Kérdésem:
Az összefoglalóban található "offline frissítő" programok hajalandóak downgrade-lni a telefon oprendszerét? Lehet, hogy a kérdés autista, de én anno még Sony PSP okosításnál foglalkoztam utoljára ilyesmivel jó 5-7 éve, és ott bizony a legfrissebb szoftverről néha csak varázslattal felérő ügyeskedéssel lehetett visszalépni a korábbiakra, amikre léteztek már különböző emulátorok ISO fájl futtató alkalmazások. Itt nincs ilyen? Simán lefrissít az offline egy korábbi oprendszerre?

Előre is köszönöm a választ!

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#71759) Xmodule


Xmodule
őstag

hali. valaki tudna ajanlani esetleg egy megbizhato ebay eladot aki jo aksit arul?

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#71760) SoulReaver válasza Xmodule (#71759) üzenetére


SoulReaver
veterán

Nekem Ezt ajánlották a mélyvíz topikban.

(#71761) norbert1998


norbert1998
veterán

áááá, mindfuck! megint! és megint a cloudy szivatott le :O

ugye fentvolt a bluros, amivel 3 órát sem ért el az üzemidő. mondom feldobom a cloudy-t, az jó volt mindig is aksiidőben kb. Az nem bootolt, csak lg logó lesegetése. Mondom jó, akkor egy régi cm13-at rá. Failed a twrp szerint. Mondom jólvan, akkor rohadjon meg, és törölnöm kellett a data-t. Witcher könyvben halvány gőzöm sincs hol tartottam, GoT játék mentésem totál elveszett. ÉS lakhatom be ujra a rencert :(

(#71762) Magnat válasza Tiszteletes (#71758) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

A kontaktokat miért nem a Google accountba mented?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#71763) szabyka95 válasza norbert1998 (#71761) üzenetére


szabyka95
őstag

Elmemthetted volna a data partíciót TWRPvel, utána titaniumbackuppal kitudtad volna halászni azt amire szukseged lett volna

(#71764) norbert1998 válasza szabyka95 (#71763) üzenetére


norbert1998
veterán

Nekem az fekete magia szintu tudomany:D

(#71765) Tiszteletes válasza Magnat (#71762) üzenetére


Tiszteletes
aktív tag

Kontaktjaim nagy része megmaradt, inkább a többi a bajos.

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#71766) norbert1998


norbert1998
veterán

Melyik rommal volt a legeslegjobb az uzemido evör?

(#71767) SoulReaver válasza norbert1998 (#71766) üzenetére


SoulReaver
veterán

Én gyári stock 4.4.2 romot cseréltem, Cloudy 2.2 -re, eredetileg akksit akartam venni, mert annyira gyorsan merült a teló, de nem kell. Közel olyan, mint új korában.

(#71768) Feri1977


Feri1977
senior tag

Sziasztok. Tudom mezei kérdés, de ki mit gondol róla, van a telefonomon fólia így vettem, na már most szerintem ezáltal a színek nem annyira szépek stb. barátomnak is ilyen tellefonja van, és ugyanolyan fényerőn ugyanolyan háttérrel megnézve szebb neki a kijelzőn a kép, neki nincs fólia rajta. Szerintetek leszedjem a fóliát, mert úgy mégiscsak természetesebb a telefon, és szebbek lesznek a színek is. Más is tapasztalt szín élénkséget? +Fényben ilyen érdekes raszter vagy rácspontokat látok a kijelzőn, ez normális? Lehet nem eredeti a kijelző, vagy ez később gyártott vagy mi.

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#71769) sanyie70 válasza Feri1977 (#71768) üzenetére


sanyie70
tag

Nem matt fólia van rajta?

(#71770) norbert1998 válasza SoulReaver (#71767) üzenetére


norbert1998
veterán

Mert tiszta telepítéses cloudy 3.3-al is 3 óra a képernyőidőm. Ami alsóhangon a fele annak, ami 2-3 hónapja volt, igaz, cm-el. Felteszek egy tiszta telepítéses cm12-t, egy utolsó verziót aztán meglátom :( Nem drága az aksi, ebayen 2016-os gyártásúnak mondott, új aksi 3000 körül mocorog.

(#71771) Feri1977 válasza sanyie70 (#71769) üzenetére


Feri1977
senior tag

Nem tudom megmondani, csak azt, hogy nagyon kemény, alig tudom leszedni, már próbáltam, lényeg fóliás.+A raszter vagy rácsos dolog napfényben mit jelenthet? Hogy utángyártott, vagy később készült kijelzős?

[ Szerkesztve ]

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#71772) SoulReaver válasza norbert1998 (#71770) üzenetére


SoulReaver
veterán

Próbáld meg előbb a romot. Igaz nem drága az akksi, de, ha csak rom baja van, az kiderül. Nekem szerencsére nem jönnek be a nyalóka romok, talán jobban is teljesít akku időben a kitkat.

(#71773) Doky586 válasza Feri1977 (#71768) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"szebb neki a kijelzőn a kép, neki nincs fólia rajta. Szerintetek leszedjem"
Nem muszáj leszedni, különbözőek vagyunk...
Van aki annak örül hogy szép a kijelzője; és van aki annak hogy beteheti a kulcscsomó és maroknyi aprópénz mellé a zsebébe... te utóbbival dicsekedhetsz neki.. :C

(#71774) Feri1977 válasza Doky586 (#71773) üzenetére


Feri1977
senior tag

Kulcs csomó és pénz mellé nem teszem soha, inkább a homok vagy farmer zseb ha új a farmer az okozhat karcot rajta, kulcs ilyesmi nem úgy hallotta, de oké akkor rajta hagyom..+A raszter vagy rácsos dolog napfényben mit jelenthet? Hogy utángyártott, vagy később készült kijelzős?

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#71775) fery02 válasza norbert1998 (#71770) üzenetére


fery02
addikt

Ha nem probléma, szerintem próbálj ki egy stock Jelly Bean ROM-ot, amikkel eredetileg is jött a telefon!
Álom üzemidőkről áradozott a maga idejében a topik a telefon üzemidejét illetően (persze akkoriban nem is lehettek még szétnyüstölt akksik).

Ha úgy is csak pár órás üzemidők jönnek neked, akkor vagy valami app-od kavar be rejtetten, vagy tényleg az akkud lesz a ludas.

[ Szerkesztve ]

(#71776) norbert1998 válasza fery02 (#71775) üzenetére


norbert1998
veterán

Szerintem akku. Nem ebreszt semmi , kikapcsolt kijelzonel felfele megy a grafikon %-ban, stb. Cloudy, bluros, es az esdigi alom 6-7 oras cm13 frissebb valtozatai. Akkor 4.2 lesz az amit mondtok?

(#71777) Tiszteletes


Tiszteletes
aktív tag

Ok... Az offline frissítők közül az elsővel downgrade-eltem a Kitkatt-ra. A frissítés befejezése után a rendszer nem indul el, csak vég néllül indulgat újra a telefon. Mit rontottam el? Holnap utazom el és szeretnék még ma életet verni ebbe a rakás....-ba.

Nem tud a készülék kilépni a Download módból?

Előre is köszönöm a nálam tapasztaltabbak válaszát!

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#71778) norbert1998


norbert1998
veterán

Az lehet az oka, hogy régóta nem volt csutkára merítve kikapcsolásig? Most megcsináltam. Mert eddig sokszor powerbank-ról 10-20%-okat töltöttem csak bele, lehet elkalibrálódott, ha létezik ilyen jelenség egyáltalán.

(#71779) Xmodule válasza SoulReaver (#71760) üzenetére


Xmodule
őstag

köszönöm.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#71780) Tiszteletes válasza Tiszteletes (#71777) üzenetére


Tiszteletes
aktív tag

Na 4.2. hajlandó volt elindulni. És csak azért downgradeltem, hogy a 2015.10. hóban lementett biztonsági mentéseimet vissza tudjam rakni az LG PC Suite programmal. Ebben az időben valószínűleg 4.4 volt már a telefonomon. Az ezzel készített biztonsági mentés hajlandó lesz felmászni a 4.2-re? Mert sajnos hiába pakolgatom be a C:\Users\xyz\Documents\LG PC Suite\backup mappába a korábbi dátumnévvel ellátott mappákat nem ismeri fel az a csodálatos LG PC Suite. Hogyan tudnám megoldani ha már ennyit kínlódtam vele? (Mindezt egy kicseszett Hard Reset miatt)

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#71781) bala6120 válasza norbert1998 (#71766) üzenetére


bala6120
senior tag

AOSP-CAF romok valamelyike.

(#71782) szabyka95 válasza norbert1998 (#71766) üzenetére


szabyka95
őstag

purenexus

(#71783) Tiszteletes válasza Tiszteletes (#71780) üzenetére


Tiszteletes
aktív tag

Akkor a kálvária rövid leírása ha a google majd be-casheli, segítsen a hozzám hasonló lámáknak.

Az LG PC Suite teljes biztonsági mentést az Android 4.4.2 Kit-kat-val hajlandó csinálni. Ennél újabb oprendszerekkel már nem. És a korábban ezen a rendszeren készített biztonsági mentésedet se tudod a már frissebb oprendszerre frissített telefonodra visszatölteni, így egy esetleges Hard-Reset, egyéb mentés híján kellemetlenséget okozhat.

Ha amúgy a biztonsági mentés mappája még megvan akkor először is vissza kell "butítani" a telefon oprendszerét 4.4.2-re. Ha időközben még a sok próbálkozás közepette az LG PC Suite programot is újratelepítetted, és nem látja a biztonsági mentést (Itt köszönöm az ötletet a Kommunikáció És Médiatudomány szakon diplomázott barátnőmnek, akiben még az egyszerű paraszti ész működik)
Csinálj a telefonról egy biztonsági mentést. Ez ugye létrehoz alap esetben a C:\Users\XY felhasználó neve\Documents\LG PC Suite\backup\LG-D802 mappába a mentés dátumával egy új mappát. Töröld ki a mappa tartalmát és másod bele a korábbi mentés fájljait. (Közben a PC Suite persze ne legyen megnyitva!)

Az LG PC SUITE megnyitása után a legutolsó (vagyis a technikai okból végrehajtott) biztonsági mentés dátumával a korábbi biztonsági mentésedet láthatod, és tudod majd a telefonra visszatenni. Ezután már mehet is frissítés vissza Lolira, vagy akármire, DE első dolgod legyen vagy felhőbe, vagy a PC-re lementeni az adatokat alternatív módon még veltlenül se a PC Suite-val, hogy legközelebb már gyorsabb lehessen a visszaállítás!

Köszönöm a Mély víz és ezen topic hozzászólóinak az infót! Lehet, meg kéne tanulnom szisztematikusabban keresni az infót, mert baromi sokáig tartott.

[ Szerkesztve ]

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#71784) Tüske0614 válasza bala6120 (#71781) üzenetére


Tüske0614
aktív tag

Orion os.

(#71785) stefi68


stefi68
addikt

Mi van a Temasek féle CM13-mal? Egy időben áradoztatok róla...

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#71786) -conrad-


-conrad-
addikt

Sziasztok,

van 2 lg g2 itthon, egy nekem egy asszonynak. Asszonyé elkezdett akadni meg melegedni mint az állat, de nem találom mi okozhatja ezt, elvileg nem fut semmi alkalmazás.
Ma reggel az enyém is elkezdte, 60%ig töltött fel úgy, hogy egész éjjel töltőn volt és forró.
Ami mostanában került fel, az a pokemon go, de eddig nem volt ilyen probléma.

Olyan, mintha futna még a program (pl. a pokemon go) de a feladatkezelőben nincs semmi.

Tapasztaltatok ilyet?
Remélem nem volt erről mostanában szó, visszaolvastam pár oldalt de nem láttam ilyen problémát a hsz.-k között.

(#71787) SoulReaver válasza -conrad- (#71786) üzenetére


SoulReaver
veterán

Nekem melegedett, de egy új rendszer megoldotta a dolgot. Igaz nem írtam róla, lehet valami virus volt.

(#71788) -conrad- válasza SoulReaver (#71787) üzenetére


-conrad-
addikt

Google shopból teszek fel mindent, és fenn van az avast vírusirtó is, nem talált semmit. Remélem nem az, de ha mégis, egyszerre kettő telefonon is?
Lehet rakok újabb rendszert, 4.4.2 van fenn, mert eddig nem volt vele semmi gondom.

(#71789) Doky586 válasza -conrad- (#71788) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem is előjött ilyen hogy nem tölt fel teljesen. Azt derítettem ki hogy a töltésre használt hosszú töltőkábelem okozza, ami előtte 1évig jó volt. Most rövid kábellel töltök, de így se megy fel 1.5A fölé, pedig 2A-es adapterem van..
Gyári romot használok.

(#71790) -conrad- válasza Doky586 (#71789) üzenetére


-conrad-
addikt

Nekem feltölt rendesen, csak most, hogy volt pár automatikus frissítés arra gyanakodok, hogy a google alkalmazások összeakadnak a pokemon go-val és lerottyan tőle a telefon ami leterheli az egész rendszert. Most hogy újraindítottam a telefont nincs vele semmi baj, nem meleg és fel is tölt, de ha elindítom az alkalmazásokat akkor újra kezdődik.. most tesztelem melyik okozhatja (de ugye van ami automatikusan fut, pl. néhány google cucc, szóval nem lesz egyértelmű)

(#71791) -conrad- válasza -conrad- (#71790) üzenetére


-conrad-
addikt

Ezt kaptam, hátha másnak is gondot okoz a pokemon go:
[link]
Haverom lg g2-n lollipop alatt nem csinálja, lehet felrakom azt.

(kereső miatt: pokémon go, pokemongo)

[ Szerkesztve ]

(#71792) Feri1977 válasza -conrad- (#71791) üzenetére


Feri1977
senior tag

pokemon go? jaj ne..már itt is ezzel az idióta zombi játékkal játszunk? Én és párom utálja, de kollégáim is, csak nevetünk rajta.

[ Szerkesztve ]

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#71793) -conrad- válasza Feri1977 (#71792) üzenetére


-conrad-
addikt

Ilyen szempontból irreleváns a dolog, van egy populáris program ami problémát okoz, vagy ha nem a program akkor valami, amivel összeakad. (inkább a google frissítésre gyanakodok mert a játék maga rendben volt egészen a google frissítésekig)

A magánvéleményem meg az, hogy megint túltolják az utálatot mindenhol, divat lett fikázni mindent. Lelőtték mert pokemonozott, elütötték mert pokemonozott, stb. Eddig is volt ilyen csak nem kapott hírverést. Hülyék mindig lesznek, aki bemegy a busz alá mert a pokemont bambulja az bement volna akkor is ha messengert/vibert bambul. A negatív híreket egyből minden média felkapja de pozitív is van csak nem terjed. Pl. van olyan autista srác aki évek óta nem volt utcán mert pánikrohamai vannak, most kiment pokemont fogni, sőt beszélget a többiekkel. Saját tapasztalat meg az, hogy összehozza az embereket. A vidéki városban ahol élek alakult egy csoport, megy a beszélgetés, plédes kiülés a parkba délutánonként és nem kockák, hanem fiatalok, kutyások, anyukák gyerekekkel, idősek egyaránt. Én 35 vagyok és van egy kisfiam, én elfocizok vele a fűben amíg az anyja egy 30 perces lure alatt fog pár pokemont a pléden. Van ott 60as jólszituált bácsi is aki elbringázik a parkban, megáll a pokestopoknál (poi-k) meg beszélget a fiatalokkal.

Általánosságban azt gondolom, hogy sokkal jobb mint a többi mobilos játék mivel nem a kanapén püffednek az emberek hanem sétálnak a városban. Ha tudják ezt normálisan kezelni - nem 0-24 tolják és odafigyelve csinálják nem lökik fel miatta egymást az utcán mert fel sem néznek a telefonból - akkor nincsen vele semmi gond.

A geocachinghoz tudnám leginkább hasonlítani, csak ez populárisabb mert népszerű keretprogramot raktak az ötlet köré. Lehetne egy albumszerű poi/nevezetes pont gyűjtögetős keret is körülötte, hogy minél több ismert helyen jelentkezz be, de tizedennyi felhasználó nem tolná.

[ Szerkesztve ]

(#71794) Doky586 válasza -conrad- (#71791) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Azt mondtad egész éjjel töltőn volt es csak 60%-ig töltötte fel, ezért írtam...

Egyébként bűnbak keresés (tippelgetés) helyett a menüben nézd meg mi fogyaszt (menü, általános, akkumulátor, használat).

[ Szerkesztve ]

(#71795) -conrad- válasza Doky586 (#71794) üzenetére


-conrad-
addikt

Szia,
az android operációs rendszer fogyaszt 93%-ot, ezért nem tudom mi akasztja meg, már próbáltam.

(#71796) Laca0 válasza -conrad- (#71795) üzenetére


Laca0
addikt

Lehet, hogy a google play. Nekem is volt ilyen. Akkor azt a tanácsot kaptam, hogy le kell törölni a play frissítésit és töröltetni az összes adatát. Nekem bevált.

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#71797) XP NINJA


XP NINJA
őstag

Sziasztok! CloudyG2 3.2-t használok (5.0.2), és mostanában tervezem újrarakni. Van esetleg jobban ajánlott amire érdemes lenne váltani? :R

(#71798) szabyka95 válasza XP NINJA (#71797) üzenetére


szabyka95
őstag

szia
ha nagyon ragaszkodsz a stockhoz akkor a Chelloz fele ROM-ot hasznalom, az par honapja volt frissitve, a cloudy pedig mar 2 eves
amugy az Exodust ajanlom mint 6.0 AOSP alapu rom

(#71799) XP NINJA válasza szabyka95 (#71798) üzenetére


XP NINJA
őstag

Az Exodus-ról találtam csak topikot, felraktam, de bootnál megakadt. Lepucoltam ráraktam inkább a CM13-at és frissitettem a TWRP-t, viszont a legelején nyelvválasztásnál nem tudok a következő lépésre nyomni, mert mindtha nem is ott érzékelne lejön az értesitési sáv egy kicsit. Mondom jó, vissza cloudy, de azóta nem tudok belépni recovery-be.

Utólag érzem, hogy én hibáztam az Exodus ügyben, de ez utóbbit nem értem.

Ja, és inkább gyárias G3-G4 féle romokra vagyok vevő :)

(#71800) stefi68 válasza szabyka95 (#71798) üzenetére


stefi68
addikt

Kamera még mindig fagy benne ha átváltasz a hátsóról az elsőre (bármely kameránál)?

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.