Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:16

LOGOUT.hu

LG G2 témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58801) david.magony válasza Danny365 (#58798) üzenetére


david.magony
csendes tag

Most stock v30d. csak azt írják xda-n hogy kell flashelni modemet és d802höz több fajta is van. Csak azt ne tudom, hogy az eur jó e az enyéhez vagy mitől függ.

(#58802) Sanki válasza batai15 (#58800) üzenetére


Sanki
addikt

Link

Itt 30a a leaked.

[ Szerkesztve ]

(#58803) Quqesz válasza batai15 (#58796) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Már bocs,de a leaked az szivárgott rom a voda meg nem szivárogtatott rom volt, hanem a voda adta ki hivatalosan! Ne keverd a szezont a fazonnal. A szivárgott rom az volt,amit páran az xda-ról töltöttek le.....

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#58804) Danny365 válasza david.magony (#58801) üzenetére


Danny365
őstag

Az a baj, stock Lollipopról nem elég csak a basebandet (modem) flashelni, hanem vissza kell menni JellyBean bootloaderre. Hogy hogy lehetne azt a legegyszerűbben, tőlem sajna ne kérdezd, én még nem nyúltam az LG féle 5.0-hoz. De mondjuk pl. KK kdz flash után feltennéd a régi, KK-hez való Autorec-et, majd frissítenéd a TWRP-t, akkor elvileg mehetne is fel a BlissPop. Csak ugye páran már beszopták itt a kdz-s downgrade-et, úgyhogy nem merem teljes szívvel ajánlani, bár elvileg nem kéne, hogy gond legyen.

(#58805) eladogeppc válasza Danny365 (#58804) üzenetére


eladogeppc
veterán

Mint például én. De Droidmester romjával KK-re simán TWRP-ből vissza lehet menni.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#58806) batai15


batai15
félisten

Aha. Lehet kevertem a két romot de ezen nem változtat az h abc sorrendbe jönnek a frissítések.

(#58807) fery02


fery02
addikt

Írtam korábban, hogy nem akar működni a SmartLock-om (hely alapú), amit akkor más is megerősített, hogy nála se megy (talán többen is, már nem tudom).
Egyszer csak gondolt egyet és mikor kb 1 hete feltöltés után lehúztam a töltőről, az ilyenkor automatikusan bekapcsoló képernyő már a SmartLock-al fogadott. :)
Azóta is tökéletesen működik.

A délelőtt folyamán felraktam tisztán PC Suite segítségével a v30b-t és itt is működik rendesen alapból. Kezdek kibékülni az LG lollival (eddig sem voltam mondjuk nagyon ellene).

(#58808) rasotamas


rasotamas
veterán

Nem tudom mi történt a telefonnal, a kijelző jobb felső sarkában a jobb szélétől kb 3 milliméterre 2 centi hosszan sárgás elszíneződés van. Nem konstans, minél melegebb a telefon annál jobban. Láttatok már ilyet?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#58809) david.magony


david.magony
csendes tag

Megpróbáltam a playstoreos twrp managerből frissíteni.Mst akárhányszor próbálok recoverybe belépni fastbootba lép, legalábbis ezt írka:

[440] Fastboot mode started
[490] udc_start()

Jól sejtem, hogy most nagy baj van ?

Danny365-nek ment a válasz

[ Szerkesztve ]

(#58810) Danny365 válasza david.magony (#58809) üzenetére


Danny365
őstag

Jajj. Nagy baj nincs, de mit is szerettél volna csinálni? Mármint mi történt pontosan?

(#58811) david.magony válasza Danny365 (#58810) üzenetére


david.magony
csendes tag

Hát sikeresen vissza tudtam rakni a kk kdz-t az lg flash toolal majd felraktam a rootot és használtam az autorecet. Utána leszedtem a twrp managert a playstoreból és ott frissítettem 2.8.6.0-ra és aztán be szerettem volna lépni recoverybe de akkor már egyből ez fogadott. Hála istennek vissza tudtam még kapcsolni. Hogyan tovább?

(#58812) Sanki válasza rasotamas (#58808) üzenetére


Sanki
addikt

Előjött nálad is a kijelző sárgulás, ez típushiba sajnos. (Ha jól tudom valami ragasztó miatt sárgul hő hatására, de nem tudom pontosan.)
Ha garanciás akkor érdemes kijelzőt cseréltetni.

(#58813) david.magony


david.magony
csendes tag

esetleg inkább rakjak vissza egy stock lollit és hagyjam ezeket a főzött romokat mielőtt még teljesen be brickelem a telefont ?

(#58814) Danny365 válasza david.magony (#58811) üzenetére


Danny365
őstag

Hmm, akkor gondolom az csak valamilyen recovery.img-et próbált feltenni. Ha magába a rendszerbe be tudsz bootolni, akkor töltsd le a Flashify appot, majd szedd le innen a d802-re való TWRP-t, aztán a letöltött zipból szedd ki a recovery.img fájlt, és próbáld a Flashify-jal flashelni.

(#58815) david.magony válasza Danny365 (#58814) üzenetére


david.magony
csendes tag

a playtsoreból (for root users only változatot) ?

(#58816) david.magony válasza Danny365 (#58814) üzenetére


david.magony
csendes tag

Mire nyomjak, mert 3 gomb van: boot image, recovery image, zip file. Bocsi a sok idióta kérdésért csak ez a flashify még teljesen új nekem.

(#58817) Danny365 válasza david.magony (#58815) üzenetére


Danny365
őstag

Igen, arra gondoltam. Nem tudtam, hogy több minden is fut ezen a néven.

szerk.: Hát mivel Recovery image-et akarunk flashelni, ezért arra nyomj. Aztán gondolom be kell tallózni azt a fájlt, amit a zipből kicsomagoltál.

[ Szerkesztve ]

(#58818) david.magony válasza Danny365 (#58817) üzenetére


david.magony
csendes tag

És akkor a 3 lehetőség közül melyiket kéne?

szerk.: okés az előbb nem vettem észre.

[ Szerkesztve ]

(#58819) david.magony válasza Danny365 (#58817) üzenetére


david.magony
csendes tag

uuu basszus nagyon nagyon köszi :) megmentettél

(#58820) Danny365 válasza david.magony (#58819) üzenetére


Danny365
őstag

Akkor gondolom működött, szuper. :)
Egy tipp: ha bármilyen 5.1/5.1.1 ROM-ot akarsz flashelni, akkor még most kapcsold ki a PIN kódod (nem emlékszem már stock ROM-on hol van ilyen beállítás, de biztos megtalálod), mert nagy eséllyel nem fogja elfogadni majd az új ROM-on, úgy pedig nem tudsz ugye semmit sem csinálni a telefonnal.

(#58821) david.magony válasza Danny365 (#58820) üzenetére


david.magony
csendes tag

Elővigyázatosan kikapcsoltam, mert már tegnap is elrontottam a sim pin miatt a telefont. Amúgy mi okozza ezt a hibát nem tudod? Én nem találtam erről ssemmit, hogy mit rontottak el a CM fejlesztők

(#58822) Sanki


Sanki
addikt

Nillkin üveglaphoz kapott lencsevédőt érdemes felrakni?
Változtat valamit a képminőségen?

(#58823) ClioRS válasza Sanki (#58790) üzenetére


ClioRS
őstag

Nem is ez volt a kérdés :)
Nekem mikor kijött a 30a, akkor sem jelezte mondjuk, de azt feltettem kdzvel. IMEI ellenőrző akkor azt adta frissnek. Most már a 30b-t adja, tehát az biztos az utána következő. Viszont ezt sem jelzi. Ez a kérdés, hogy miért?

(#58824) szabyka95 válasza Sanki (#58822) üzenetére


szabyka95
őstag

az a sz.r muanyagbol van, nem ?

mas :

milyen lolli modok vannak, amik mennek is ?

(#58825) Sanki válasza ClioRS (#58823) üzenetére


Sanki
addikt

Na ez jó kérdés. ;]

(#58824) szabyka95: ilyen sima fóliaanyagnak tűnik, mint amit előre szoktunk rakni a kijelzőre.

(#58826) Nightman1


Nightman1
tag

A héten írtam a gps hibám.
Ki szeretném deríteni rom gond-e.
Próbaképp feltennék egy másik romot,de ahogy xda-n nézem majd mind lolli,5.0 Vagy 5.1es lett,persze pár kivétellel.
Ha most 4.4 Kitkat van fenn,twrp recoveryből -elvileg legfreshebb mehet alapból lolli alapú,vagy okoskodós lenne a sztori?

(#58827) fery02 válasza Sanki (#58822) üzenetére


fery02
addikt

Állítólag bizonyos fényviszonyoknál elég zavaró fénycsíkok lesznek tőle a képeken.
Legalábbis régebben ilyesmi vélemények voltak itt fórumon erről (meg akkor gondolom bármi más egyéb) a lencsevédőről.

Legjobb az, ha megpróbál rá mindenféle védő nélkül vigyázni az ember, aztán ha már olyan karcos lesz a felgőzölt antireflexáns réteg, hogy belezavar a képekbe, akkor le kell magáról a zafír lencséről polírozni az egészet (vagy venni egy komplett új kameralencse+vezérlőgomb alkatrész kombót eBay-ről).

(#58828) Levente07


Levente07
tag

Sziasztok.

Majd 1 év kihagyás után visszatértem g2-re. Ez alatt "körbeértem" az android, ios, windows phone szentháromságon. Elég sok telefon megfordult a kezemben, most végül iphone6-ról jöttem vissza. A lényeg, hogy mikor kijött a g2 rögtön megvettem, és elégedett voltam hónapokon át, de a kíváncsiság sajnos erősebbnek bizonyult... Hát váltottam... Sokszor, nagyon sok telefont kipróbáltam, és most egy év után, rá kellett döbbennem, full fölösleges volt az egész. A mai napig ez a legjobb ár\érték arányban és a teljesítmény is bőven elég. Fura érzés, de mintha hazaértem volna... Uh jó kis telefonotok van ;)

(#58829) fery02 válasza Levente07 (#58828) üzenetére


fery02
addikt

Szia!

Ezt örömmel hallom, illetve halljuk. Üdv újra köztünk! :C
Ez a "hazatértem" nem először hallatos itt a topikban. :)

[ Szerkesztve ]

(#58830) Sanki válasza fery02 (#58827) üzenetére


Sanki
addikt

Értem, akkor nem tudom. Próbálok rá vigyázni természetesen, mostanában már zsebben sem hordom, viszont a táskába is tud karcolódni. Arra gondoltam, hogy veszek a telefonhoz egy ilyen ki-be csúsztathatós tokot, aztán, ha abba van semmi baj nem érheti táskába sem.
Erre a komplett kameralencse kombóra is gondoltam már, de mivel még több, mint másfél évig garanciás ezért nem akarom szétszedni.
Azt a réteget meg csak nem akarom eltávolítani a lencséről, mert valamiért mégis csak ott van.
Ha lesz egy kicsit több időm, akkor csinálok pár képet úgy, hogy rajta van a fólia, meg úgy is hogy nincs. Hátha látszódik valami és akkor könnyebb dönteni.

(#58831) fery02 válasza Sanki (#58830) üzenetére


fery02
addikt

Én nem vigyázok direkt a kameralencsére, viszont azzal mindenképpen jót teszek vele, hogy tokban hordom a telefonomat (IMAK Cowboy), ugyanis valamennyire mélyül így a kameralencse felszíne, nincs annyira külső sérülésnek kivetve, mint tok nélkül.

Szerencsére a lassan másfél éves telefonomon nem észlelhetőek még kameralencsén karcok, míg más meg pár hét múlva karcokat vél az övén felfedezni, miközben állítólagosan ő is vigyázott rá.
Talán ez a felgőzölt réteg sem lenne minden telefonon egyformán ellenálló (ugye tudjuk, hogy sárgulásra hajlamosság szempontból a kijelzők között elég nagy különbségek tudnak lenni).

Eltávolítani semmiképp se távolítsd el róla természetesen, óva intek ilyesmi gondolatoktól. :)
Összehasonlító képek meg jöhetnek, lehetőleg olyanok, ahol közvetlen erős fényforrás szerepel a képeken. Pl neoncsövek tudnak látványosak lenni fényképeken úgy tudom.

(#58832) Matyi222


Matyi222
aktív tag

Sziasztok!

Pár hete vagyok tulaj egy g2-nek.

Olvasgatom a topikot azóta, viszont engem is ez a Blisspop rom érdekelne.
Felrakom, de sajna nem indul el, elcsíkozódik a kép aztán ennyi.

Lehet tudni mi az alapfeltétel, hogy felmenjen?

Pontosan melyik rom után vagy mit kell cserélni stb?

Köszönöm!

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#58833) ClioRS válasza Sanki (#58825) üzenetére


ClioRS
őstag

Tudom, szerintem is :DDD

(#58834) 2o1i válasza Matyi222 (#58832) üzenetére


2o1i
senior tag

(#58835) Matyi222 válasza 2o1i (#58834) üzenetére


Matyi222
aktív tag

Hát köszi, de sajna valamiért nem megy. Eddig bármelyik rommal sikerrel jártam, de ez kifogott. Pedig próbálkoztam a 4.4.2-től a Loliig, de mindig ugyan az a hiba. LG logónál becsíkozódik és sötétség.
Na mindegy! :)
Köszi azért.

Az internet használatához is agy kell: képesnek kell lennünk megkülönböztetni a jó, a fura és a rossz információt. Az internet világában ez a különbség könnyen eltűnik.

(#58836) Nightman1 válasza Matyi222 (#58835) üzenetére


Nightman1
tag

Igen,blisspoppal pont ugyanígy jártam én is..
Most az lg flex rom ment fel,és ezen működik végre a gps,5-6 mp és talál jelet! :)

(#58837) Tsebacsi válasza Nightman1 (#58826) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az enyém olyat csinál, hogy navigálás közben (pl. navigon vagy új igo) amikor állok a pirosnál, néha eltéveszti merre is mentem eddig, merre áll az autó eleje. Elindulás után szinte azonnal visszaáll, de ha pont kanyarodnál, az kicsit átverős tud lenni, mert ugye amint másfele nézel, átírja az útvonalat is. Szerintem ez is lehet GPS hiba, de annyira minimális, hogy nem is törődnének vele.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#58838) Naras


Naras
őstag

Üdv,

Honnan érdemes kijelzőt rendelni? Annyi eladó van az eBay - en, de legtöbbször még az LG logó sincs rajta... legalábbis a képeken. Ha valaki rendelt már, és van tapasztalata, pls írja meg. Szerszám is kéne, amivel meg tudom szerelni.

Don't worry, be happy! ( with LG G2, Lenovo Y560/T430, stb...:)

(#58839) Naigen válasza ClioRS (#58823) üzenetére


Naigen
aktív tag

Nálam (gyári független) is az IMEI alapján írta hogy D80230B_00 elérhető, de LGMobile Support Tool szerint a legfrissebb KitKat van telepítve és nincs új. Erre nyomtam a Tool-ban egy További jellemzők - Frissítési hiba kiküszöbölését és fél óra alatt lehúzta és frissítette is a D80230B-t.
Kekem korábban az asztalra téve néha nem érzékelte az érintést, kézbe véve azonnal működött, most, 30B alatt ez a probléma eltűnt. Pörgősebbnek is tűnik ugyanazzal a telepített programhalmazzal.

[ Szerkesztve ]

Szavaz a hejesirok pártyára.

(#58840) subset válasza Tsebacsi (#58837) üzenetére


subset
senior tag

Szerintem ez másoknál és más telefonoknál is van így....mozgás nélkül meghülyülhet, elbizonytalanodhat....

Használj Te is szabad szoftvert !

(#58841) Tsebacsi válasza subset (#58840) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Elég szomorú :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#58842) w333 válasza Tsebacsi (#58837) üzenetére


w333
félisten

Hmmm ... érdekes, Here Maps -t használom, ilyen még soha nem volt :N

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#58843) akooos válasza Tsebacsi (#58841) üzenetére


akooos
veterán

Nálam a Waze soha nem csinált ilyet. A Sygic igen, de csak erdős-dombos helyen.

(#58844) ClioRS válasza Naigen (#58839) üzenetére


ClioRS
őstag

Gyalulta a rendszert, vagy csak frissítette?
Te nyomtál resetet a frissítés után?

(#58845) Tsebacsi válasza w333 (#58842) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Here-el még nem naviztam, majd ki lesz próbálva, lehet ma. A waze asszem nálam sem csinálta Akooos, de majd azt is tesztelem.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#58846) w333 válasza Tsebacsi (#58845) üzenetére


w333
félisten

A legjobb Offline navigáció és nem melegszik tőle a telefon sem ! :N

Mindenképp próbáld ki, meglepődsz majd hogy milyen jó :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#58847) batai15


batai15
félisten

Részemről a Sygic. De navigont is istenitik.

(#58848) Naigen válasza ClioRS (#58844) üzenetére


Naigen
aktív tag

Nem gyalulta, minden maradt, ahogy volt, csak ugye a rendszer frissült. Azóta már nyomtam egy resetet (először nem), mert töltéskor nem jelzett a led.

Szavaz a hejesirok pártyára.

(#58849) 1kawarider


1kawarider
csendes tag

Sziasztok!

Én még nem kaptam meg a hivatalos Lolipoppot. lehet nekem majd később jön? Gyári független a telefonom.

(#58850) Tsebacsi válasza 1kawarider (#58849) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Később fog.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.