Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:16

LOGOUT.hu

LG G2 témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#59551) Laca0 válasza pcnet (#59550) üzenetére


Laca0
addikt

Notebook akkunál 1 év a gar, azért gondoltam...

Xiaomi 11 Lite 5G NE Dual 8/128 | Redmi Note 8 4/64 | MikroTik hAP AC2 | Sony KD-55XH8096 | LG 47LM620S | Denon AVR-1612 | Eltax Experience 5.0 | Egreat R6S

(#59552) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Akit érdekel G4 teszt a gsmarena oldalon.....szal jó gépnek tűnik! Kamera terén kicsit odatették magukat!

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#59553) david.magony


david.magony
csendes tag

Sziasztok !

A v30d-t vagy esetleg a v30b-t rakjam fel a telómra? T függő, sajnos már ráuntam a custom 5.1.1-es romokra főleg úgy, hogy a mostani rommal elkezdett csíkozódni a képernyő, mármint néha felugrik egy fekete háttér színes csíkokkal és rohadtul zavaró.

(#59554) akooos válasza Quqesz (#59552) üzenetére


akooos
veterán

Ez a benchmark csalóka szerintem. A teszt legvégén van a lényeg. "To be fair, we didn't experience any hiccups.." Ez kell nekem, nem a nyers erő :)) Az ami a G2-n elfut, ezen is el fog. Instant get!

(#59555) realmadrid


realmadrid
aktív tag

Sziasztok, mától érdekes jelenséget, hibát vettem észre. Telefonról Gmail-ben megírt levelek nem mennek ki, hanem várólistára helyezve státuszt kapnak, nem mennek ki. Ez mi a túró lehet ? Tegnap még jó volt.

A sas nem vadászik legyekre

(#59556) xSide válasza tjani11 (#59537) üzenetére


xSide
őstag

(#59557) fery02 válasza david.magony (#59553) üzenetére


fery02
addikt

Szia!

Természetesen v30b-t, mert egyrészt ez a legfrissebb, másrészt pedig meg független.

@akooos: "Az ami a G2-n elfut, ezen is el fog"
Ez nem alapvető elvárás lenne? :)

@Th3Ac3: Ilyesmi panaszok emlékeim szerint nem voltak még a topikban említve.
Első körben mindenképp másik töltő+kábel párossal tesztelném pár napig.

@Rasnac: Abban az esetben, ha direkt letekarod a telefon tetejét, olyankor a közelség érzékelő nem engedi feléledni a telefont, ami normális működés.
Ennek ellenére persze sötét környezetben, nem letakart állapotban normálisan fel kéne oldódnia a kijelzőnek, szóval nincs kizárva alkatrész hiba.

(#59558) Quqesz válasza realmadrid (#59555) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Net???? Vmi hálózati hiba lehetett(attól,hogy van csatlakozásod még lehet,hogy a szerver xar).

akooos
Jó lesz ez! :)

[ Szerkesztve ]

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel!

(#59559) akooos válasza fery02 (#59557) üzenetére


akooos
veterán

De igen, alapvető elvárás, de az emberek 90%-a úgy áll a Snapi 808-hoz, hogy a hajam kihullik :)) Mintha visszalépés lenne a 800-ról :)

(#59560) Meggyi001

G4 portolt appok, hátha valaki akar próbálkozni esetleg G2-vel...kamera megy nálam G3-on, Fájlkezelő nem megy...a többit holnap tesztelem...

https://gamergep.hu/

(#59561) akooos válasza Meggyi001 (#59560) üzenetére


akooos
veterán

És működik is? Bármilyen funkcióállítás? Záridő vagy bármi?

(#59562) fery02 válasza akooos (#59559) üzenetére


fery02
addikt

Mindenesetre úgy tűnik pozitív irányban sem annyira erőteljes előrelépés. :)

Kíváncsiságból egyébként gyorsan utána is néztem egy kis SoC összehasonlításnak. :)

------------------------------------------------

marcusa (#59523) : Unroot-tal egyetemben egyúttal már el tudod végezni a Lollipop felrakását is.
Annyi dolgod van, hogy letöltöd a hivatalos, legújabb, független v30b szoftver kdz-t innen.
Majd Összefoglaló leírásban található LGflashtool2014 progi segítségével CSE flash menettel flash-eled a fentebb említett kdz-t.
Mindenek előtt Hard Reset ajánlott!

------------------------------------------------

Dmiki (#59526): Ha független, akkor a v30b-t fel is kell elvileg kínálnia már frissítési lehetőségnek. Legalábbis a PC Suite, ha a telefon egyébként még nem.
Kérdésre válaszolva amúgy természetesen nyugodtan felteheted a v30b-t.

A LED halványságra nem volt eddig panasz, sokkal inkább, hogy bizonyos értesítéseknél ha jól emlékszem, csak 12 másodpercenként villant és akkor is szinte csak egy pillanatra.
v30b óta viszont hallottam ez irányban történő javulást itt fórumos tapasztalatok alapján.

"gondol egyet a telo és nem kapcsol ki a kijelzője"
Ezt nem igazán értem. Többször kell megnyomni a power gombot vagy többször kell koppintani a képernyőn a lezáráshoz? Ilyenről sem hallottam egyébként.

Fehérre állított navigációs bar alkalmazásoktól függő szín változtatgatása mostanában más forrásból is volt már említve, míg korábban KK rendszer esetében nem említve ilyesmi.
Lehet ez is valami Lollipop bug lesz.

A képernyő tetején meg te az új Lollipop-os értesítő kártyákra gondolsz. Azokat simán csak oldalra swipe-olva el lehet tüntetni onnan.
A lezárt képernyőn is ilyen kártya formában vannak közvetlen előttünk az értesítések igen, sajnos így elvéve a helyet az órától, zsugorításra késztetve azt.
Ha kikapcsolod, hogy zárképernyőn is láthatóak legyenek az értesítések kártyái, akkor marad az órád normál méretű.

PC Suite meg akkor frissít root-olt készüléket is, viszont OTA nem engedi.
Feltételeztem pedig, hogy ha egyik nem enged, akkor a másik sem.

[ Szerkesztve ]

(#59563) Meggyi001 válasza akooos (#59561) üzenetére

Hát azoknál "gondolkozik" így, vagy mi,jobban holnap tudom tesztelni, már ágyban vagyok.

https://gamergep.hu/

(#59564) marcusa válasza fery02 (#59562) üzenetére


marcusa
addikt

Köszi a választ! :)
Ha ezzel a módszerrel teszem fel a Lollipoppot, akkor nem ugrik a gari, ugye? És ha esetleg ota-n jön még frissítés, akkor erre is meg fog érkezni?
Köszi :)

:-)

(#59565) stefi68 válasza Meggyi001 (#59560) üzenetére


stefi68
addikt

Kamerát hogy másoltad be?

Valójában a lib-ekre gondolok, úgy ahogy a zipben van?
G2-n úgy nem működik :(

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#59566) m_dawe válasza marcusa (#59564) üzenetére


m_dawe
senior tag

Nem fog ugrani a gari és tudsz frissíteni OTA-n is.

(#59567) fery02 válasza marcusa (#59564) üzenetére


fery02
addikt

Szívesen!
Gari nem ugrik amúgy, ahogy már előttem is válaszolták.
A további OTA frissítés viszont így, hogy T-s telefonon független ROM lesz, nekem gyanús hogy nem fog működni (ezt a dolgot más valaki is megerősítheti, ha tudja), de természetesen bármikor flash-elhetsz rá újabb ROM-ot.

(#59568) beldeczki


beldeczki
aktív tag

Üdv!

Adott egyik haverom G2 telója. Azt mondja kiadták már a lollipop-ot ezekre is, de ő nem kapja meg a frissítést. Független teló, LG support azt mondta, hogy elvileg külföldi a telefon és ezért nem kapja meg a frissítést. Bizonyos díj ellenében mondták hogy megcsinálják és minden jó lesz. Na de most szerintem itthon is megtudnánk oldani ezt. Az ötletem az, hogy rá kellene rakni egy magyar független 4.4-et és utána már magától frissítene talán a lollipop-ra. Ez jó elképzelés vagy nem?

Android-ban nem nagyon vagyok otthon, ezért inkább kérdezek először, mint hogy fölöslegesen rakjak rá bármit is...

(#59569) Meggyi001 válasza stefi68 (#59565) üzenetére

Nem akarok butaságot kérdezni, de lollin próbáltad ugye ? :B a libeket is és az apkt is, és a camera_confg.xmlt is felülírtam, jogok beállítása, és restart.

https://gamergep.hu/

(#59570) Dmiki válasza fery02 (#59562) üzenetére


Dmiki
csendes tag

Hm már azt hittem senki sem válaszol :) de amint észre vettem elég komoly munkát végzel. No az oldalra swipeolható lehetőséget köszönöm ezt nem tudtam :)
Képernyő nem kapcsol ki alatt azt értem, hogy kilépek mindenből leteszem a telot ...gondolnám majd magától lezár, de nem. És egész gyakran.
V30b t pedig nem kínálja fel sajna. Próbáljam kdz vel? Amúgy aazt mondod a leddel másnak nincs baja? Nekem jelez minden viszont olyan halvány alig látszik...minden színben

[ Szerkesztve ]

(#59571) extasymajom válasza Dmiki (#59570) üzenetére


extasymajom
tag

A kepernyo zar mennyi idore van alitva?
Nincs bekapcsolva a kepernyo ebrentartasa fejlesztoi menupont alatt véletlenül?

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#59572) Mike81 válasza Th3Ac3 (#59536) üzenetére


Mike81
senior tag

Szia!
Az is lehet hogy valahol kontakt hibád van. Ezért a telefon mindíg úgy érzékeli, hogy éppen akkor dugtad be a csatit.
Próbáld meg másik kábellel is. Ha azzal is csinálja akkor hr ha az sem segít akkor új rom vagy esetleg szervíz.

(#59573) stefi68 válasza Meggyi001 (#59569) üzenetére


stefi68
addikt

Természetesen Lolli (30a).

Azért kérdeztem mert a kamera most a System/Priv_app/LgCameraApp-ban vam, amelyben még egy Arm mappa van az odex fájllal.
A lib-ek külön találhatók a System/Lib-ben.
A camera_config.xml-t meg nem találom (egylőre) :F, pedig végig kerestem a Data és System kötetet és még a belső tárhelyet is...

[ Szerkesztve ]

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#59574) oba


oba
addikt

Kamera védő "plexi" vagyis inkább a zafír védő üveg cseréje megoldható szerintetek? Eléggé össze van karcolódva pedig elvileg nem lenne neki szabad. Kb. mennyibe kerülne szervizben?

(#59575) oba válasza Zsolto (#53798) üzenetére


oba
addikt

hoppá hoppá :) nekem is pont ugyanez a gondom, hasznos ez a kereső itt fent :)
meg tudnád írni, hogy pontosan milyen cuccot használtál hozzá hogy ilyen szépen lejöttek a karcok róla? remélem nekem is csak ez a bevonat karcos maga a zafírüveg nem, így azért olcsón megúsznám a dolgot
én is használtan vettem a telefont és már ilyen volt

(#59576) akooos válasza oba (#59575) üzenetére


akooos
veterán

Ha fény felé forgatod és kicsit kékes / lilás a tükröződés, akkor fólia van rajta. Van aki polirpasztát használ hozzá, de volt olyan is aki fogkrém+fültisztító pálcikával dörzsölte le :) Nem egy 5 perces mutatvány, dörzsölni kel amíg le nem jön róla.

(#59577) ad4m1337


ad4m1337
aktív tag

Még maradt egy darab szilikon gél 0,3mm tokom, átlátszó, ha kell valakinek, írjatok.

(#59578) extasymajom válasza akooos (#59576) üzenetére


extasymajom
tag

Sracok az nem zafir uveg csak egy darab 3m es ragasztasu muanyagdarab amit ebayrol utanrendelhetsz 600ft tol.

Minden csak annyiért lehet eladni amennyiért megveszik

(#59579) Meggyi001 válasza stefi68 (#59573) üzenetére

Oké, gondoltam, hogy tudod, csak úgy megkérdeztem azért :B . A camera_config.xml nálam a system/etc/camera_config.xml helyen van. Jpg módban csak gondolkozik, Raw/jpg módban mindenhol csinál képet, csak hiába állítgatom az értékeket, sz@rt sem látok, változást. Egyedül a fényerő állításon látok látható változást. Ezt este ki is kell próbáljam, gyenge fényviszonyok között. Lehet a többin is működik, csak a szemem rossz hozzá, majd a szakértök megmondják. Front kamera visszajelző képe nincs, de fényképez. Mintha írták volna az xda-s topicban, hogy nem mindegy, hogy odex vagy deodex. Most olvasgatom a topicját épp....

(#59561) akooos : ezeket neked is írtam.

https://gamergep.hu/

(#59580) wappl válasza akooos (#59576) üzenetére


wappl
csendes tag

Nekem cif súrolószer gyengéden vattával 3perc alatt nyomtalanul szedte le!

(#59581) wappl


wappl
csendes tag

Egy példa cif utánról...
Nem tudom miért fordult el :F és butitotta is a fórum...

[ Szerkesztve ]

(#59582) fery02 válasza Dmiki (#59570) üzenetére


fery02
addikt

Tegnap este belelendültem valóban. Na meg gépről írtam, nem telefonról, szóval ott szabadabban tudtam formázgatni a szöveget. :)

Képernyőlezárás idejét nézném meg én is elsőkörben a Kijelző/Képernyő idő beállításokban.
Halványan világító led-ekre valóban nem emlékszem, hogy lett-e volna itt bármikor panasz, szerintem még nem.
Azoknak a fényerejét nemtom lehet-e valahol motorháztető alatt állítgatni valahogyan.

Kdz-t meg saját felelősségre, azzal biztosan felmegy a v30b. Végülis általában kdz esetében inkább csak downgrade esetében szoktak lenni a galibák a topik tapasztalatai szerint, valószínű gond nélkül sikerülne neked a flash-elés.

@beldeczki: Üdv!
Próbáljátok meg LG Pc Suite programmal kerestetni a frissítést!
Egyébként az Összefoglalóban található IMEI ellenőrző link segítségével meg tudjátok nézni, hogy hivatalosan van-e már arra a telefonra lolli. Ha asszerint van, akkor az említett program fel fogja ajánlani frissítést.

Az az ötlet meg, hogy egy másik 4.4-et flash-eltek, totál felesleges, mert ugyanazzal a mozdulattal már eleve flash-elhetitek akár az épp aktuális v30b Lolli-t is. :)

(#59583) w333 válasza wappl (#59581) üzenetére


w333
félisten

Nem tudom miért fordult el :F

Én tudom ... azért mert nem fordítottad el a telefon fényképezés közben !

Különben erre van egy nagyon jó videóm is Link :DDD

Lehet hogy te neked is Vertikális szindrómád van, de nyugi gyógyítható ! ;]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#59584) wappl válasza w333 (#59583) üzenetére


wappl
csendes tag

Az fasza, megint doki... Vagy van valami házi praktikád ellene esetleg?! :R

(#59585) w333 válasza wappl (#59584) üzenetére


w333
félisten

Fényképezés + videó ... alap hogy el kell fordítani a telefont Link ! :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#59586) wappl válasza w333 (#59585) üzenetére


wappl
csendes tag

Hát... Ha rágyúrok majd lehet nekem is sikerülni fog egyszer! Addig meg utána nézek, van-e valami adókedvezmény eme szindrómában szenvedőknek :D

(#59587) w333 válasza wappl (#59586) üzenetére


w333
félisten

LOL :DD :C

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#59588) beldeczki válasza fery02 (#59582) üzenetére


beldeczki
aktív tag

Akkor majd ránézünk azzal is.

Az az ötlet meg, hogy egy másik 4.4-et flash-eltek, totál felesleges, mert ugyanazzal a mozdulattal már eleve flash-elhetitek akár az épp aktuális v30b Lolli-t is.

Ezzel csak azt akarjuk tesztelni, hogy a telefon megkapja-e így is a frissítést, tehát az LG igazat mondott-e.

Majd jelentkezem fejleményekkel.

(#59589) batai15 válasza beldeczki (#59588) üzenetére


batai15
félisten

Nem fogja el ajánlani. V30b otan jött nekem, de az első loli telepítéshez gép kell mindenképpen.

(#59590) Wucky


Wucky
senior tag

Olyankor mi van ha az imei számom nem találja az az ellenőrző link?
Imei is not valid.
Telenoros. 4.4 van rajta,ami kdz-ből lett feltéve.

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#59591) Wucky válasza Wucky (#59590) üzenetére


Wucky
senior tag

Most értem haza. Az imei ugyan az mint a jótállási jegyen. Nem értem a dolgot.

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#59592) Marquess válasza snefftamas (#56192) üzenetére


Marquess
tag

Hali
Én tudok boltost ,aki 65,000 Forintért árulja a G2-t tőlem vettem én is.
ha érdekel szólj

Good Heal, Long life.....:),The Naaru never forget you:)

(#59593) Marquess


Marquess
tag

Sziasztok
Van valami hír a Lollipopról vagy már soha nem is fogják kiadni Lg g2-re?:)

Good Heal, Long life.....:),The Naaru never forget you:)

(#59594) Meggyi001 válasza Marquess (#59593) üzenetére

Már van rá.

https://gamergep.hu/

(#59595) Balazska15 válasza Marquess (#59593) üzenetére


Balazska15
senior tag

Nézd meg Pc Suite-n jelez e valamint, ha nem és fontos akkor pedig kdz az összefoglalóban leírtak alapján!

"100 kiló vagyok baszd meg, hát mi lenne a titkom" :DD

(#59596) Ferenczi Áko válasza Wucky (#59591) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Nekem sem találja, telenoros vagyok, de nem is foglalkozom vele..

Samsung Galaxy S23 ultra - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#59597) marcusa válasza fery02 (#59567) üzenetére


marcusa
addikt

Köszönöm szépen a segítséget, sikerrel jártam. :)
Root checker is azt írja, hogy not rooted.
A kamera valami eszméletlen gyors lett, kitkat alatt kellett 1-2mp hogy a gomb lenyomása után elkészítse a képet, most szinte azonnal fókuszál és fényképez, már ezért megérte. :)

:-)

(#59598) gumikacsaa92


gumikacsaa92
tag

Sziasztok!!!

LG g2 D80230b_00.kdz rom-nál a telefon ki ír valami assert-et és leáll a frissítés. Mindig csak újraindítani tudom.
Mit kellene tennem? (másik lg g2nél 1 órával korábban sikeresen feltelepítette)

(#59599) L4ck091 válasza neo_xperia (#59544) üzenetére


L4ck091
csendes tag

Köszi, mindjárt meg is csinálom! ;)

(#59600) mouzrr


mouzrr
őstag

Akik lollit használnak, nektek mennyit bír kijelzőidővel a telefonotok?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.