Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28851) kovadika válasza mayday00 (#28850) üzenetére


kovadika
őstag

Lényegtelen, ha kikapcsoltad a smooth filmet akkor nem fogsz vele találkozni.

(#28852) Heffi


Heffi
őstag

Ez a jelenség a sávosodás, vagy ez más?

Egy kicsit túloz a fénykép, de ezek a foltok észrevehetők.

[ Szerkesztve ]

(#28853) < CyberBob > válasza plukacs7 (#28842) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Mondjuk az FC3 pont nem egy gépigényes játék. A profilomon leírt gépemen magas beállításokkal simán ment.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#28854) mayday00 válasza DM-Fan (#28848) üzenetére


mayday00
őstag

Pio BDP-150 usb-n keresztül is kandencia helyesen jeleníti meg a képet?

Olvastam máshol, hogy igen. Meg tudod erősíteni?

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#28855) kovadika válasza mayday00 (#28854) üzenetére


kovadika
őstag

Igen, de te magad is írtad, hogy kiírta a tévé, hogy 1080p 24 hz.

(#28856) WhiteWalker válasza DM-Fan (#28848) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Fel van valahol tűntetve a lejátszón , hogy milyen chip van benne? Csak hogy elkerüljem a realteket...

(#28857) blakey válasza mayday00 (#28854) üzenetére


blakey
titán

igen, de miért nem próbálod ki?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#28858) DM-Fan válasza WhiteWalker (#28856) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

A használatiban a technikai adatoknál elvileg biztos, de legegyszerűbb, ha előre rákeresel neten a kinézett típus ismeretében.

Get Moded!

(#28859) KTTech válasza WhiteWalker (#28856) üzenetére


KTTech
veterán

Neten találsz infót. Általában a gyártó nem nagyon emeli ki... kivétel, ha speciális a belseje (most pl. az új SD chipet kiemelték a Popcornnál, mivel a VXP technológia kiemeli a mezőnyből, az más kérdés, hogy még bugos a lejátszó, de azonnal egyiket se szabad megvenni, kb. megjelenés + 1 év, ami reális...).

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#28860) Pityke78


Pityke78
őstag

Nálatok nincs olyan probléma, hogy a kábeles Digi TV adásnál az m1 HD, m2 HD, Duna HD, illetve Duna World HD mindig elmászik a mentett csatorna listáról? Hiába állítom be a számomra helyes csatorna számot, pár nap múlva mindig eltűnik onnan és újra kell programoznom. :(

Ötlet? Amúgy Panasonic G20 a plazma.

Köszi

(#28861) hunspikey válasza DM-Fan (#28847) üzenetére


hunspikey
őstag

Sajnos én is ezt jósoltam pár nappal ezelőtt. Na mindegy, karira már csak potom egy miller lesz - lol

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#28862) hunspikey válasza Heffi (#28852) üzenetére


hunspikey
őstag

igen, ilyesmi! De milyen TV ez?

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#28863) Kernel válasza Pityke78 (#28860) üzenetére


Kernel
nagyúr

A közszolgálati adók a Digikábelen (is) egy közös multiplex-frekvencián továbbítódnak, így ha annak jelszintje csökken, ezek egyszerre mennek el. Nem ritka az ilyen panasz, bár nemrég épp ezt a multiplexet áttették egy másik frekvenciára, valószínűleg azért, mert a sáv alján hajlamosabb volt lecsökkenni a szint.

Mindamellett a Digi csak az analóg adásért vállal garanciát, így a digitális csatornák miatt legfeljebb panaszkodni lehet, ami vagy ér valamit, vagy nem. Lakáson belül annyit lehet tenni, hogy ellenőrizni a csatlakozásokat, illetve a több TV-re történő történő szétosztás is okoz jelszintcsökkenést.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#28864) st81 válasza Heffi (#28852) üzenetére


st81
tag

Nekem a 7 éves Sony Lcd-n jelentkezett kb. fél éve 5-6 függőleges, eltérő vastagságú sötét sáv, viszont érdekes módon a tesztképeken nem látom, csak homogén folyamatos képnél (pl. focipálya). Ezért is szeretném lecserélni nyáron egy "sávmentes" plazmára (ST/VT60 széria). Remélem, hogy addigra kiderülnek a friss széria gyengeségei.

(#28865) Pityke78 válasza Kernel (#28863) üzenetére


Pityke78
őstag

És miért csak ez a pár adó mászik el? :(

(#28866) Heffi válasza hunspikey (#28862) üzenetére


Heffi
őstag

GT50

st81 nekem a sötét a normális, a nem odavaló a világosabb terület.

Először a rendszerfrissítési menünél vettem észre, majd a Samsara sivatagos jeleneténél. Olyan mintha koszos lenne az üveg.

[ Szerkesztve ]

(#28867) tomic válasza Heffi (#28852) üzenetére


tomic
addikt

Ez az. Nézd meg zöld felületen. még jobban fog látszani.

[ Szerkesztve ]

(#28868) Kernel válasza Pityke78 (#28865) üzenetére


Kernel
nagyúr

A kábelrendszer tökéletlensége, illetve különféle csatlakozási hibák miatt a sáv aljára eső frekvenciák szintje csökkenhet, vagy zavarhatások is jobban érhetik. Analóg vételnél ilyenkor legfeljebb romlik a minőség (többé vagy kevésbé), míg digitális vételnél a tuner be is szüntetheti a működést, a túl alacsony jelszint miatt.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#28869) jegenye77


jegenye77
addikt

Megérkezett a várva várt 50ST50-em!
Sajnos bekapcsolás után kb 5 perccel egyszer csak bal oldalt függőlegesen egy sor pixel elhalt :(
Így a sávosodás,ami vitathatatlanul látszik eltörpül ez mellett.
Persze már kértük is a cserét! 2 nap és hoznak egy másikat.
Egyébként Samsara nagyon szépen mutat!
A másik amit néztem a sok fekete jelenet miatt (is :) )a Touring the angel és nagyon tetszett az is! /DM-Fan biztos tudja mi ez ;) /
Sajnos digi tányérosom van az meg olyan amilyen de nézhető így is a tv-adás is.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#28870) lfabian válasza dgyuri0123 (#28797) üzenetére


lfabian
tag

Ha még nem kaptál volna választ,igen erősítőn keresztül szépen szól a Flac. Persze ha a konvertálás megfelelő.Szerintem nagyon jól használható a Pio 150. :K

fabi

(#28871) pkaresz válasza jegenye77 (#28869) üzenetére


pkaresz
senior tag

Depeche Mode ? :)

[ Szerkesztve ]

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#28872) jegenye77 válasza pkaresz (#28871) üzenetére


jegenye77
addikt

:K
Úgy nézem van itt más Fan-is!

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#28873) liszi70 válasza Heffi (#28852) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ez bizony sávosodás. Nekem egy széles van, neked több keskeny.

(#28874) Heffi válasza tomic (#28867) üzenetére


Heffi
őstag

Érdekes, zöldön nem igazán látszik. Néztem SD foci közvetítést, illetve az EIZO monitortesztet is futattam, de zöldön nem feltűnő.

(#28875) Hsanyika1 válasza jegenye77 (#28869) üzenetére


Hsanyika1
senior tag

Ez gáz :( Bontatlan volt készülék?Mert sokat vissza küldtek csere ügyben.

(#28876) attikatm


attikatm
csendes tag

sziasztok! végig visszaolvasgattam de egyértelmű választ nem találtam rá ezért kérdezném hogy tud valaki elfogadható áron szemüveget 2011-es UT30E-hez?
amit a neten találok gyárit az 20-22-től kezdődik..olvastam hogy valamelyik samsung jolehet hozzá de lutriként azt sem szeretném megvenni.

ezeket irja a manual:

3D Eyewear set
(Battery type) (Rechargeable type) • TY-EW3D10E • TY-EW3D2LE • TY-EW3D2ME • TY-EW3D2SE

ha valaki tudna mondani konkrét tipust vagy linket amit 100%ra tud hogy jó vele megköszönném!

szép napot! :R

(#28877) jegenye77 válasza Hsanyika1 (#28875) üzenetére


jegenye77
addikt

Úgy néztem bontatlan volt.
De mikor bekapcsoltuk akkor még 100% hogy nem volt ott a csík.5 perc után jelent meg!

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#28878) tomic válasza Heffi (#28874) üzenetére


tomic
addikt

Gondolom ez saját új tv-d. Ha még vissza tudod küldeni tedd meg. Ha meg már túlszaladtál az időn,és nem zavaró akkor használd. Egyebet nem tudsz tenni. ;)

(#28879) cdl válasza attikatm (#28876) üzenetére


cdl
senior tag

Ha jól tudom, csak a 2012-es évtől jók a Samsung szemüvegek a Pana modellekhez.

(#28880) Heffi válasza tomic (#28878) üzenetére


Heffi
őstag

Karácsony előtt vettem, már nem férek bele a 8 napba, de nem is kívánom az elállással járó tortúrát magamnak. Amúgy nagyon szép a képe,és ennyi hibával együtt tudok élni.

(#28881) attikatm válasza cdl (#28879) üzenetére


attikatm
csendes tag

értem, akkor marad a 2x.000 -ftos :((
nemtudom érdemes e rá beruházni nemhiszem hogy nagyon le fognak menni az árak.

(#28882) tomic válasza Heffi (#28880) üzenetére


tomic
addikt

Nekem is ilyenem van. A képe tényleg szép,leszámítva a sok pici hibáit. Amúgy egyre több emberke veszi észre ezt a problémát. Lehet tényleg nem mondott badarságot a Panás szervizes nekem itt németben. :U

(#28883) Dorian válasza Heffi (#28880) üzenetére


Dorian
félisten

Amennyire kép alapján megítélhető, ennyi nekem is bele férne, ha csak ilyen homogén kép esetén látszik.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#28884) mayday00 válasza jegenye77 (#28869) üzenetére


mayday00
őstag

Még szerencse, hogy a 50UT50 em ilyen probléma nincs:) Pedig tüzetesen átnéztem, focival, sivatagos jelenet stb.Ezen sáv nincs. :)

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#28885) WhiteWalker válasza KTTech (#28859) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Semmiképp sem médialejátszóban gondolkodom,jó nekem az asztali is... :R

DM-Fan: megnézem néhány olcsóbb lejátszónak az user manualját hátha írnak valamit a belső chipről :R

(#28886) KTTech válasza WhiteWalker (#28885) üzenetére


KTTech
veterán

Ebben az esetben bármi lehet benne... mivel az asztali lejátszók általában a gyár saját prociját vagy valahonnan licencelt megoldást alkalmaznak, általában botrányos támogatással.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#28887) WhiteWalker válasza KTTech (#28886) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Most aztán megnyugtattál...megnéztem két fajta samsung lejátszónak is a manuálját,persze egy szó nem esik a benne lévő chipről.... :U Marad a BDP-150-es player,az legalább tuti működik :K
Inkább valamelyik média lejátszót ajánljátok? Azzal hogy játszod le a BD lemezt? :U

[ Szerkesztve ]

(#28888) kovadika válasza WhiteWalker (#28887) üzenetére


kovadika
őstag

Attól függ mire használnád. Letöltött tartalmak nézése vagy bd lemez nézésre? A pio sem ajánlatos letöltött tartalmakra, mert az mk-k 30%-át nem is viszi, mivel csak 4.1 level-t támogatja, ahogy az összes bd játékos. Ráadásul csúnya a felirata, ami nekem durván ghostolt a plazmán. Amúgy léteznek bd meghajtóval rendelkező médialejátszók, de ezek 70-nél kezdődnek.

[ Szerkesztve ]

(#28889) BBéci válasza mayday00 (#28884) üzenetére


BBéci
titán

Szappanopera effektusnak a kissé felgyorsultnak tűnő, nagyon sima mozgást nevezik. A glória-szerűség, amit láttál az digitális artefakt, éppen annak az egyik mellékhatása, ami az előbbi effektust előidézi, a Smooth Film nevű képkocka interpolálásé.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#28890) mayday00 válasza kovadika (#28888) üzenetére


mayday00
őstag

Ezt rosszul tudod:)

Letöltött tartalmak majdnem 100%éka 4.1 level..:) Erre a készítő odafigyel különösen..
Magyar oldalon csak 4.1 level be készül minden..Külföldi oldalon előfordul más, de nem jellemző ott sem..
Web dl sorozatnál fordul elő a 4.0 level, viszi azt is a pio, csak kicsit szaggat...de átmuxolom 4.1 level-re s simán megy.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#28891) liszi70 válasza WhiteWalker (#28887) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Inkább valamelyik média lejátszót ajánljátok? Azzal hogy játszod le a BD lemezt?"

Így, így, vagy így.

(#28892) KTTech válasza WhiteWalker (#28887) üzenetére


KTTech
veterán

Nekem Popcorn C200 van és úgy játszom le, hogy belerakom szépen a lemezt a beépített meghajtóba és lejátsza... de ha lehet, nem rakok bele lemezt - nekem hangos minden optikai meghajtó -, hanem RIP-ből nézem...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#28893) kovadika válasza mayday00 (#28890) üzenetére


kovadika
őstag

Ez nem igaz. Rengeteg nem 4.1 level mkv van, függetlenül attól, hogy valóban az a legáltalánosabb. A 4.0 nézhetetlenül szaggat, a 4.1 alatti/felettiek meg nem mennek. De nem is baj. Nem médialejátszóként van hirdetve! Viszont a kínai fw-el elvileg sokkal nagyobb a formátumtámogatás, és jobbak a médiás képességei.

(#28894) sixer66


sixer66
senior tag

Innen vásárolt már valaki? Látom sok a vélemény a boltról és zömében pozitív, de lehet hinni ezeknek a véleményeknek? Itt a legolcsóbb az UT50

(#28895) mayday00 válasza BBéci (#28889) üzenetére


mayday00
őstag

Köszi a hasznos információt:)

Ezt a képjavítót kikapcsoltam.(Smooth Film) Lényeg, semmilyen ,,glória-szerűség", nem odaillő dolog nem volt a képen.
Végre nem volt felhős a kép a sötét jelenetnél, nem volt utó húzás stb. Nagyon fasza volt!

24p-t meg megszoktam 1 film után, olyan mint a moziba nekem bejön :R

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#28896) mayday00 válasza kovadika (#28893) üzenetére


mayday00
őstag

Megéri azt a kínait rárakni...?

4.0 tényleg szaggat, elviselhetetlen.

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#28897) kovadika válasza liszi70 (#28891) üzenetére


kovadika
őstag

Ezek közül talán a HD Max a leghasználhatóbb, bár ez az árán is látszik. Az asus csapnivaló, viszik vissza az emberek, kint is rengeteget panaszkodnak rá(én is ilyet akartam, de végül a boltban maradt). A Dune B1 optikai meghajtójáról sem túl sok jót hallani. Olcsóbban és jobban kijön szerintem két külön készülék vásárlása.

(#28898) kovadika válasza mayday00 (#28896) üzenetére


kovadika
őstag

Aki felrakta, csak dicsérte nekem. Arról még vissza tudsz menni a gyárira, viszont ha már frissítettél 1.05-re akkor nem tudod felrakni a mókoltat (csak nagyon maceránsan).

[ Szerkesztve ]

(#28899) mayday00 válasza kovadika (#28898) üzenetére


mayday00
őstag

pendriveről fel kell nyomni s kész? cinavia-t is blokkolja ha jól tudom?!

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#28900) kovadika válasza mayday00 (#28899) üzenetére


kovadika
őstag

Minden le van írva a bd topicban, használd ott a keresőt.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.