Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29302) kalmanchris válasza Dorian (#29300) üzenetére


kalmanchris
tag

Nekem is ez volt mindig a bajom ebben a képmódban az U20-on. Mióta viszont Mindig Tv-zek, ez nem feltűnő.

(#29313) Ijk


Ijk
nagyúr

Nem tudja valaki mennyi lehet az e530 fekete szintje?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#29317) hunspikey válasza Ijk (#29313) üzenetére


hunspikey
őstag

0.04 cd/m2

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#29325) Ijk válasza hunspikey (#29317) üzenetére


Ijk
nagyúr

Az nem is olyan rossz, mondjuk nem is egy ST50 szint.
Ugyebár gondolkodok itt a cserén és első számú jelölt az 50UT50, ugyanakkor 280-ért már ott a 60E530, ami azért mégiscsak +10" még ha gyengébb is képileg.
Nézési távolságom max 220cm, tehát még be is férne és az már szinte mozi élmény. Ugyanakkor az UT50-nek pedig ott jobb képminősége.
Meg kellene őket nézni, de szinte lehetetlen egy korrekt összehasonlítás, megfelelő környezetben.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#29327) hunspikey válasza Ijk (#29325) üzenetére


hunspikey
őstag

Jó, az hozzá tartozik, hogy ez a leges-legjobb értéke amit fel tud venni, mert a gyakorlatban 0.04 és 0.09 között változik, ami viszont már az ST50 feketéjének tízszerese!!!

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#29329) gerolka válasza spiky03 (#29283) üzenetére


gerolka
tag

Köszi a tesztet! Ezzel csak megerősítetted amit korábban írtam: [link]

(#29331) DM-Fan válasza Dorian (#29294) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Na, gratulálok! 50ST50 lett végül? Vélemény az előző után?

Get Moded!

(#29332) spiky03 válasza gerolka (#29329) üzenetére


spiky03
veterán

Igazán nincs mit. ;)
Majd írok még a tapasztalatimról.

Este Sammy-t nézzük igaz csak SBS-be. Nah meg majd közben azért cserélgetem az asszonnyal a szemüveget, hogy melyikkel milyen a hatás. :)
Vasárnap pedig be üzemelem a laptopot is és kiderül, hogy bírja-e a Full 3D-t HDMI-n.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#29336) 7


7
addikt

Vitát töröltem, offot úgyszintén.

Ez egy szakmai topic, filmelemzéssel fáradjatok át kérlek a megfelelő topicba. :)

(#29337) rappit4 válasza 7 (#29336) üzenetére


rappit4
őstag

:R

(#29327) hunspikey: Kipróbáltad esetleg a poszterizációs videómat a VT50-en? Kíváncsi lennék hogyan mutat rajta.
(#29332) spiky03 : Kíváncsian várom a tapasztalatodat!

[ Szerkesztve ]

(#29338) Ispy


Ispy
veterán

Gondoltam majd február elején veszem meg az 50ST50-et, hátha addig esik az ára, de most az euro miatt úgy néz ki, hogy örülhetek neki, ha addigra nem megy feljebb.

Váááááááá...... :W

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#29339) Dorian válasza DM-Fan (#29331) üzenetére


Dorian
félisten

Köszi! Igen, az lett.
Mit mondhatnék :) Minden szempontból jobb, persze hozzá kell tenni: ezt el is vártam a +3év és +1 kategória váltás után. Beállításokkal fogok még tökölni, mert teljesen ismeretlenek számomra a Pana lehetőségei.
Van jobb szélen egy sávom, de még homogén kép esetén is olyan minimálisan látszik, hogy említésre sem érdemes. A sötét képi világú ill. "űrös" filmjeimet valószínűleg újra nézem :)

Lassan leszedem a távról meg a káváról a fóliát és elpakolom a dobozt, tartozékokat. Úgy tűnik itt marad a TV :)

Ispy:
Mit mondtam egy hónapja a jegybankelnök váltás és a forint árfolyam összefüggéseiről? lesz itt még durvább helyzet is, import cikket még most kell venni.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#29340) Hsanyika1


Hsanyika1
senior tag

Logitech: eladó a Harmony távirányító divízió[link]

(#29341) mayday00


mayday00
őstag

Sziasztok. Monitorral kapcsolatos kérdés. Lcd-m van. Nagyon bántotta a szememet a monitor, időnként már égett..Minden fel volt tolva a egekbe, fényerő, kontraszt stb. Gondolom ez is közrejátszott :U

brightness vettem le 0 ra, gondolom ez a fényerő.. :U

Most a fényerőt levettem 0 ra, kontraszt olyan 40 en van, 100 as skálán. Nagyon jó így, pihentető, nem bántja a szememet. Ugyanúgy jól látok mindent..Kérdésem ez a 0 fényerő nem kicsi? Vagy ezt mindenki a ízlése szerint állítja be? kalibrált monitoron kb mennyi szokott lenni a fényerő, illetve a kontraszt? 40 azért aránylag jó érték?

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#29342) kovadika válasza mayday00 (#29341) üzenetére


kovadika
őstag

:W Miért lenne kicsi, ha te azt jól látod, és neked tettszik?! Ne haragudj, de ezeket a random bedobott értékeket elég nehéz vizualizálni, tekintve, hogy minden készülék más és más. Teljesen felesleges kérdések.

(#29343) edward2


edward2
addikt

50UT50el kapcsolatban van valakinek tapasztalata? AVS forumot olvasgattam és mindenki IR-re panaszkodik, hogy jobban hajlamos rá (ST50el egyetemben) mint a 2011es modellek. Ez lehetséges vagy megint a fanatikusok paráztatják a népet?

Mindenképp ez az 50"es UT50 érdekelne, mert nagyon jó árban van és jól jönne egy nagyobb TV a 32es LCD-t váltani :)

(#29344) mayday00 válasza edward2 (#29343) üzenetére


mayday00
őstag

Mi az a IR? :U

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#29345) DM-Fan válasza edward2 (#29343) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Szerintem ez így egyértelműen nem jelenthető ki. Amelyik pár ST50-et én élőben láttam, azok pl. teljesen átlagosak voltak ilyen szempontból. Ugyanakkor ez nagyban függ a beállításoktól, a TV-nézési szokásoktól, illetve a példány egyedi érzékenységétől is. Mindemellett láttam nagyon durván ghost-oló G30-at is, meg a 2010-es szériából is jópár példányt, ami produkálja (a saját G20-amon is gyakran észreveszem, pedig figyelek rá).

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#29346) Dorian válasza DM-Fan (#29345) üzenetére


Dorian
félisten

IR szempontjából nem vetném alá terheléses tesztnek a vadi új ST50-emet :)
Mindenesetre reggel munkába indulás előtt félve hagytam a barátnőmre és a tévézési szokásaira a néhány órás tévét, de ahogy látom megúszta :D

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#29347) edward2 válasza Dorian (#29346) üzenetére


edward2
addikt

Na ha már ST50ed van nem teljesen ugyanaz, de mennyire tükröződik? Ez a másik problémám mert lakás kialakításából adódóan konkrétan nem tudom sehova máshova tenni csak egy erkély ajtó mellé :) vagy függönyt kell szereznem :)

(#29348) rappit4 válasza edward2 (#29343) üzenetére


rappit4
őstag

Az AVSforum-ot nem mondanám hiteles forrásnak. Láttam már olyan ott aki a Kuronál is jobbnak ítélte az UT50-et :D Nekem egyébként UT50-em van. Azt mondom, ha mindenképp ezt szeretnéd, akkor egy függöny kötelező. Ha belefér akkor inkább az ST50.

[ Szerkesztve ]

(#29349) liszi70 válasza edward2 (#29347) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nem hajlamosabb az ST a ghostingra, mint más típusok, nekem semmi bajom most már ezzel. Szerintem az UT-nak még kevesebb az IR-je.
Az UT és az ST teljesen különbözik tükröződés szempontjából, az ST-n van fényszűrő bevonat, az UT-n nincs. Nem fogod kitalálni, melyik tükröződik jobban! :)

[ Szerkesztve ]

(#29350) hunspikey válasza rappit4 (#29337) üzenetére


hunspikey
őstag

Nem, ne haragudj, nem gondoltam, hogy meg kell nézni, de pótlom mihamarabb - reálisan holnap tudom megnézni majd. Addig türelmedet kérem.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.