Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29701) efi99 válasza KTTech (#29698) üzenetére


efi99
senior tag

És akkor mitől automatikus?

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#29702) Dorian


Dorian
félisten

Ismerkedem a Pana menüvel. A dvb-c csatornákat nem lehet abc sorrendbe rendezni? Mivel a Digi kb. havonta váltogatja a csatornakiosztást, így nem rendezném át saját logika szerint, abc-t meg ismerem :)
De jelenleg pl. az M1 és az M1HD teljesen máshol van

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#29703) DM-Fan válasza salapp (#29697) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Erre írtam, hogy iszonyatos nagy a sötétség! Az 1080p-ben már benne van a két fekete sáv és az már neki nem fullHD! :W
De azért a Popcorn-os aktív/passzív klienskapcsolódás sem semmi!

Dorian: belépsz a DVB-C hangolás menübe -> Csatorna lista -> Kék teletext gombra nyomva változtatható, hogy 1234... vagy pedig ABC sorrendben legyenek.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#29704) M_AND_Ms válasza mayday00 (#29683) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Te tényleg le vagy maradva.
A torrent passzív állapota nem a klienstől függ, hanem attól miképp van az átjáró konfigurálva a belső hálózatból az Internet felé.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#29705) KTTech válasza efi99 (#29701) üzenetére


KTTech
veterán

Automatikusan kapcsol a 16:9 és a 4:3 közt, illetve 4:3-nál próbálja kitalálni a lehetséges megoldásokat (pont ilyen a letterbox 4:3-adásnál a fekete sávok megszüntetése), illetve esetenként a 14:9 használata, ha lehetősége van rá. Ha nem sikerül neki fogódzót találni, akkor marad a "just - valós" üzemmód, ami a kép közepét nem, a szélek fele pedig egyre jobban torzít, így töltve ki a 16:9-es képarányt.

Én mondjuk inkább a Zoom1-et használom, a 16:9-es váltójelet így is figyelembe veszi, a többi adásnál pedig automatikusan annyit vág le, mintha letterbox lenne (függetlenül attól, hogy mezei 4:3), mert így nem torzított a kép.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#29706) Dorian válasza DM-Fan (#29703) üzenetére


Dorian
félisten

Vagy béna vagyok, vagy már este van és fáradt:
(Nálam nem a kék, hanem a piros gomb vált a sorrend között, de erre még magamtól is rájöttem.) De hogy lehet elmenteni? Mert ha már csak ebből a menüpontból kilépek azonnal visszaáll 1-2-3 módba.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#29707) KTTech válasza M_AND_Ms (#29704) üzenetére


KTTech
veterán

Ugyan egy uPNP beállítás is már meghaladná a képességét egy routeren belül (nem beszélve egy portforwardról :DDD)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#29708) Mezga Aladár válasza janos666 (#29582) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Értettem mire gondoltál.
A hangerő úgy jó ahogyan neked jó. Nálam van, hogy egész halk, van hogy szétesik a ház.
Az a gond, az otthoni rendszerek ritkán tudják azt a dinamika átfogást amit a mozitermek, véleményem szerint ezért nem érdemes a ref. hangerővel foglalkozni.

"akkor gyengül el a mély, mikor jelentősen lentebb tekerem a hangerőt"
"Ennek a "javítása" a loudness equalization (ami az emberi fül különböző hangnyomásokon tapasztalt eltérő érzékenysége szerint kompenzálja a hangképet), amit javasoltak is nekem, hogy vegyek fontolóra modellválasztáskor, mint esetlegesen hasznos funkció, de végül olyat találtam összességében jó vételnek, ami nem tud ilyet, így ezzel most nem tudok kísérletezni."

A "tyuknessszz" sokkal többet árt mint használ, saját tapasztalatom az, egy jó rendszeren nincs erre szükség, nálam, se alacsony se magas hangerőn nem érzem hogy változna a hang balansza.
Nem méricskéltem erősítőt, de dereng egy olyan paraméter, linearitás, ami meghatározhatja, alacsony kivezérlésen az erősítő karakterét, illetve, mennyire szalad le a hangsugárzó impedanciája, alacsony frekik esetén, mert nem biztos az erősítő bírja szuflával adott esetben az 1 ohm-ot.

De biztos van a fórumon, szakember aki ezt pontosabban le tudja magyarázni neked. :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#29709) DM-Fan válasza Dorian (#29706) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Bocs, én a G20-am menüje előtt ülök, a jelenlegi menüben elképzelhető, hogy más a gombsorrend (változott azóta a menü). Így csak azt tudom mondani, ami itt van. De vadászol egy manual-t és abban ott lesz.

Szerk.: Na, megnéztem neked: a 48. oldalon találod, valóban a piros gomb. Csinálj előtte egy saját listát, rendezd ABC-be és ebben a sorrendben húzd át rá a csatornákat! Mindent a színes teletext gombokkal tudsz intézni, ott van a 48. oldalon!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#29710) Jim-X válasza KTTech (#29705) üzenetére


Jim-X
őstag

Szia!

Nekem is automatikusban van a G30, de akkor azt mondod, hogy ha zoom1-be teszem, akkor a 16:9-es tartalmaknál nem zoomol, csak a 4:3-nál? :F

A játék az nem játék!

(#29711) Dorian válasza DM-Fan (#29709) üzenetére


Dorian
félisten

Köszi és csak semmi bocsánatkérés, segítettél.
A sorrend váltás megvan, csak nem tudom hogy "marad úgy" Na holnap megnézem a manual-t.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#29712) Zsoca_D válasza salapp (#29697) üzenetére


Zsoca_D
tag

Nem szaküzletbe kell mennie, hanem szakorvoshoz.
Itt nincs olyan funkció, hogy valakinek a hozzászólásait ne jelenítse meg nálam az oldal?

mayday
Azt hiszem nem csak saját nevemben mondom, de megkérlek állítsd magad takarékra.
Hidd el NEM megy tönkre a fórum, ha nem szólsz hozzá minden egyes témához.
Amúgy szerintem már az LCD fórumban is mindenki tudja, hogy a Te UT50-ed NEM sávosodik. Ha egy mód van rá, akkor ezt SOHA többet ne említsd.

PS Komolyan mondom, hogy a mérlegelésben, hogy milyen TV-t vegyek, már beszámít az is, hogy mayday-nek UT50 van. Lehet, hogy mégis ST50-et veszek. (Legalább egy pozitívumot akkor odaírhatunk a neve mellé)

(#29713) KTTech válasza Jim-X (#29710) üzenetére


KTTech
veterán

Pontosan :) (legalábbis digitális tunert használva, analógot nem tudom...)

[ Szerkesztve ]

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#29714) DM-Fan válasza Dorian (#29711) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nézd meg újra a HSZ-em, mert szerkesztettem!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#29715) Viktor81 válasza kolosszus87 (#29694) üzenetére


Viktor81
senior tag

A "falon" egyertelmuen latszik, a masik kepen a "lovas" jelenetnel kevesbe. Sajnos, nagyon zajos a fenykep (es eletlen), de eloben minden egyszinu kep (ill. akar ketto szinu pl.: felul az eg alul fu) eseten erosen kiveheto. Hidd el, nem kerestem ! Teljesen veletlenul tunt fel (az agybol neztem), majd kozelebb mentem, lemezt csereltem es minden anyagon egyertelmuen elojott. Meg addig sem jutottam el, hogy pixelhibat keressek... (megjegyzem, 1 pixel halala sokkal kevesbe lenne zavaro, de abba sem nyugodtam volna bele.) 370 ezret fizettem erte, min. 5 evre vettem, ne induljon ugy a "kapcsolatunk", hogy az elejen megalkuszom es rossz szajizzel vagok bele. En is azt mondom, hogy teljesen egyutt lehet vele elni, szerintem 10 emberbol 5, de lehet, hogy 7 eszre sem venne, de ez most nem szamit. Kb. olyan, mintha vennek egy 5-os BMW-t es az egyik ajto ket arnyalattal sotetebb lenne. Lehetne mondani, hogy csak akkor latszik, ha tiszta, meg suti a Nap, de a fene vigye, csak idegesitene, hogy egyszinunek kellene lennie.... Nehez dolog, de nem lopom a penzt, betegesen vigyazok a dolgaimra es elvarom, egy bizonyos szint felett ne legyenek ilyen szembetuno hibak.

Udv.: Viktor

(#29716) Jim-X válasza KTTech (#29713) üzenetére


Jim-X
őstag

HDMI-n jön a jel a STB-ból a Denonba, aztán a plazma HDMI2-be, akkor is? Sajnos nem tudom kipróbálni, mert éppen külföldön vagyok... :((

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#29717) Gabor970 válasza mayday00 (#29679) üzenetére


Gabor970
addikt

ZOOM-old ki cseszd meg, nehogy már a fekete pixeleket nézd, ha már fizettél egy valag pénzt érte!

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#29718) KTTech válasza Jim-X (#29716) üzenetére


KTTech
veterán

Ott tudtommal lockolva van a STB képarányára, auto-t el se fogad...

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#29719) patakidr válasza DM-Fan (#29687) üzenetére


patakidr
aktív tag

Na ehhez képest nekem a bal oldalon van 3 db 3 cm-es Adidas csík:)
Ha nagyon akarom, de nem tudnám lefényképezni.
Nem cserélek:)

(#29720) Jim-X válasza KTTech (#29718) üzenetére


Jim-X
őstag

Pedig a nyakam teszem rá, hogy auto-ban van az aspect ratio...

A játék az nem játék!

(#29721) kalmanchris válasza Jim-X (#29710) üzenetére


kalmanchris
tag

Így van! Ez nálam is így működik.

(#29722) nuke7 válasza salapp (#29697) üzenetére


nuke7
veterán

:))

https://youtube.com/user/nuke7

(#29723) janos666 válasza DM-Fan (#29675) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ezek az indokok is a kiterjesztett garancia ellen szólnak, csak közben elrejted a buktatókat a %-os arányok mögé.

Te tegyük fel, hogy 99.99% a hiba bekövetkezésének valószínűsége, te mégis kockáztatnál.
Ha most terjeszted ki a garanciát, akkor már ma és biztosan elveszted azt a pénzt.
Ha 4 év múlva következik be egy meghibásodás, akkor eldöntheted az akkori körülmények fényében, hogy veszel-e inkább egy új TV-t, mert sokat fejlődött közben a technológia, erős a forint, húzza lefelé az árakat a verseny, stb (szóval épp jó az idő vásárlásra, akár még akkor is megérné TV-t cserélni, ha nem is ment volna tönkre a régi), vagy minden gyártó egy helyben toporog és csak marketinggel sózza el ugyan azt évek óta, szarul áll a forint, már-már kartellnek tűnően be vannak ragasztva az árak, stb (tehát minden a TV vásárlás ellen szól), akkor inkább megjavíttatod a régit.

Semmit nem látok, ami úgy igazán nagy súllyal nyomhatná a mérleget abban az irányba, hogy logikailag jó döntés legyen ma kiadni egy nagyobb összeget csak azért, hogy biztosítsd magad pár évre, mikor a kockázat legfeljebb úgy a duplája a biztonság árának, a valószínűség pedig nem tekinthető magasabb 50%-nál (50%-ot feltételezünk, ha nem tudunk semmit, de azért mégis sejtjük, hogy kevesebb az 50%-tól...)

A biztosítás csak akkor éri meg, ha a befektetéshez képest magas a kockázat, nem akkor, ha szinte előre kifizeted az esetleg bekövetkező esemény költségeit. Erre pedig jó saccolás beszorozni a baleset költségét az esemény valószínűségével. Ha ez kisebb vagy egyenlő, mint a biztosítás ára, akkor én azt mondom téged egyenesen átbasz a biztosítási ügynök!

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#29724) nobeige válasza Mezga Aladár (#29708) üzenetére


nobeige
tag

(Hagyjuk, nem ér annyit.)

[ Szerkesztve ]

(#29725) Voice24 válasza Ispy (#29666) üzenetére


Voice24
őstag

Azt írod, tekintsük a plusz garit úgy, mint egy biztosítást, és akkor az évi kb. 20 rugó nem is sok. Hát, azért szerintem nem mindegy, hogy egy akár 20 milliós lakásnak is ennyi az éves biztosítása, és azért itt "csak" egy 250-260 ezres tévéről beszélünk.
Persze mindenki mérlegeljen a pénztárcája vastagsága szerint, mert azért nem aprópénzről van szó. Aztán itt jön még egy másik szempont is: ha valakinek van még az ST50 mellé pénze a plusz garihoz, akkor jöhet a dilemma, hogy abból az összegből ST50+gari, vagy mondjuk (majdnem) GT50 alapgarival. Nem is olyan egyszerű a dolog. Én személy szerint ilyen esetben inkább a GT50-et venném...
Mondjuk könnyen osztom az észt, mivel az S30-at alapból 5 éves garival vettem, plusz felár nélkül. :)

(#29726) WhiteWalker válasza mayday00 (#29688) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Fejtsd már ki bővebben ebben mi az üzlet? Mit látsz Te benne üzletnek? :U

(#29727) BBéci válasza WhiteWalker (#29726) üzenetére


BBéci
titán

Kérdezd meg privátban, ne itt adja elő az agymenéseit!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29728) DM-Fan válasza janos666 (#29723) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ha közel 100%-ra vesszük a meghibásodás valószínűségét - ahogy írtad is -, akkor nem fogod tudni megmagyarázni, hogy miért rosszabb most 40 eFt-ot kiadni, mint 4 év múlva 100 eFt-ot javításra, vagy újabb 250 eFt-ot egy új TV-re, mert egyszerűen nem rosszabb. :N
Ha 50% az esély, akkor is megéri, mert ha pont belekerülsz, akkor nagyon nem mindegy. Én könnyen vagyok, mert ingyen kaptam az 50G20-ra 5 évet, de ha nem lett volna ingyen, akkor is megvettem volna. Én szeretek nyugodtan, gondtalanul létezni és nem azon szorongani, hogy adott esetben 2 év 2 napos korában adott esetben majd költhetek a 300 eFt-os TV-m javítására újabb 100 eFt-ot azért, hogy még 2 évig nézhessem. :U Mert a pakliban sajnos alaposan benne van - ezt Te tudhatnád a legjobban, aki igen gyakran hivatkozol elrepedő táp-vasmagokra, vagy meghibásodó elektronikákra/panelekre.

Márpedig azt is tudjuk, hogy egy plazma javításáról szóló számla ritkán áll meg hatszámjegyű összeg alatt.

De mondom: mindenkinek szíve joga, hogyan, miként mérlegel. Szerintem még a 15% is gáláns ajánlat egy ilyen jellegű "biztosítékért" cserébe. A korábbi, jó értelemben vett igénytelen CRT-k is gyakran elpukkantak 5 évente, nemhogy a komplexebb plazmák.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#29729) Ispy válasza Voice24 (#29725) üzenetére


Ispy
veterán

Ok, de azt is vegyétek figyelembe, hogy ha a 3+ éves tv-n valami bedöglik, akkor az kb. egyenlő egy gazdasági totálkárral, mert a készülék nem ér annyit, mint a javítása. Műszaki cikkeknél sokkal nagyobb a valószínűsége, hogy szükséged lesz a garira, mint egy lakásnál.

Mondjuk nekem a tv csere kb. 80 e-be lesz az 5 év garival, egyébként meg 40e lenne, szóval nálam ez nem olyan nagy dilemma.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#29730) Ijk válasza Voice24 (#29725) üzenetére


Ijk
nagyúr

Mindenkinek szíve joga eldönteni hogy megéri-e. Őszintén szólva én nagyon előre tervező és bebiztosító ember vagyok, de bennem is elég erősen dolgozik a magyar hozzáállás, hogy leszarom a hosszútávot mert így olcsóbb. 60k sajnos nem kevés pénz, főleg ha nekem kell kifizetni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#29731) janos666 válasza DM-Fan (#29728) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

99.99% hibaeséllyel akkor nem éri meg biztosítani, ha 4 év múlva már nem éri majd meg rákölteni annyit a TV javítására, mint amennyibe ma került a biztosítás 4 évnyi betéti kamattal növel összege.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#29732) Ispy válasza Ijk (#29730) üzenetére


Ispy
veterán

De ha 60k nem kevés pénz neked, akkor 3-4-5 év múlva megint 300e az lesz? Vagy ráköltesz 100e+-t a 70e forintot érő tv-re? Ha meg nem lesz semmi gondod a tv-vel, akkor meg boldog leszel és nem fog érdekelni az a 60e. Ráadásul ha el akarod adni 3-4 évesen, akkor azért könnyebb lesz egy garis készüléket elpasszolni. De mint írtam lejjebb ez tényleg habitus kérdése, ki mennyire bevállalós.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#29733) rappit4 válasza Zsoca_D (#29712) üzenetére


rappit4
őstag

Ez a hsz megcsinálta az estémet :DDD :C

(#29734) BBéci válasza DM-Fan (#29728) üzenetére


BBéci
titán

1995-ben vettem Münchenben a hazai havi átlagfizetés négyszereséért (Magyarországon hat és félszeres lett volna) egy Sony Trinitron tévét és cseppet sem érdekelt, hogy itthon nem érvényesíthető a garancia. Sőt, a Mwst. visszaigénylése miatt számlám sem volt róla. Tavaly lett színhibás, tehát jól döntöttem.
Ha összejön a tervezett GT50 vásárlás, arra nem fogok plusz garanciáért fizetni, mert szerintem nem éri meg.
Ha viszont lehetne választani, hogy a korábban szokásos 5 éves garanciával vegyem, vagy más időpontban, csak két évvel, akkor ahhoz igazítanám a vásárlást.
Ez csak egy vélemény a sok közül.

(#29729) Ispy
Ha elromlik, legfeljebb nem nézek tévét egy ideig, "zagson", de ha a házam leégne és nincs biztosításom, akár fel is köthetném magam.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29735) DM-Fan válasza janos666 (#29731) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Egy 4 éves TV-re szerintem meglehetősen kis eséllyel éri meg 100 eFt fölötti összeget költeni (hacsak nem egy Kuro-ról beszélünk, ugye), pláne tudva azt, hogy évről-évre egyre jobb képességű TV-ket kapsz - márpedig ez meg tény. Viszont most 40 eFt-ot kifizetve az esetleges meghibásodásnál akkori új TV-t kapsz. Szerintem ez több, mint korrekt. Persze az a legkorrektebb, ha mindez ugyanúgy ingyen járna, ahogy i is kaptuk anno 2010-ben, de még 2011-ben is.

BBéci: szerencséd volt. A szüleim Trinitron-ja most 22 éves és tán kétszer lehetett szervizben, egyszer egy IC-t kellett cserélni, egyszer meg tán a táppal volt valami. Egyik sem villámkár volt, spontán meghibásodás és egyik javítás sem volt olcsó. Pesze 5 éves konstrukció itt nem segíett volna, mert később hibásodott meg, de a mai TV-k sajnos már nem ilyen megbízhatók, szóval ne a '95-ös Trinitron-odból indulj ki, az még ténylegesen Japánban készült, ahogy a szüleim Sony-ja is.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#29736) Ijk válasza DM-Fan (#29735) üzenetére


Ijk
nagyúr

Attól függ milyen tv-k lesznek 4 év múlva. Nem vennék rá mérget hogy nem éri meg javítani egy ST és afölötti szintű készüléket. Az sem biztos hogy lesz még plazma, OLED ha még be is fut esetleg megfizethető kategóriába nagy kérdőjel lesz az élettartam, az LCD... az LCD-t hagyjuk.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#29737) Ispy válasza BBéci (#29734) üzenetére


Ispy
veterán

Én nem mondtam, hogy ne kössetek lakásra biztosítást :F

Nekem is van, meg élet is, szóval ha holnap agyvérzést kapok a plazma tv topik olvasgatása közben, akkor az asszony és a gyerekek nem halnak éhen :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#29738) DM-Fan válasza Ijk (#29736) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Szerintem szinte biztos lehetsz benne, hogy 4 év múlva az ST jelenlegi árán is kapsz olyan szintű TV-t, mint most. Addiga az LCD is kinövi magát, sőt, adott esetben még az OLED is befuthat ebbe az ársávba, de ne legyünk biztosak abban sem, hogy nem lesz már plazma akkor! A világ azért ritkán halad visszafelé - bár néha előfordul, ez tény.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#29739) Ispy válasza janos666 (#29731) üzenetére


Ispy
veterán

Ok, de ha nem teszed be a bankba azt a 60e-t a tv vásárlásakor és hagyod ott 5 évig, hanem elvered nőkre meg piára, akkor bajban leszel, amikor elromlik a tv-d :DD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#29740) BBéci válasza DM-Fan (#29735) üzenetére


BBéci
titán

:N Made in UK van a hátlapján lévő címkére írva.
Nem abból indulok, ki, csupán megemlítettem. Az a TV akkor reálértékét tekintve jóval drágább volt, mint ma egy 55 colos VT50.

(#29739) Ispy
Még ha rám mondanád, az hagyján, de János nem az a fajta, aki olyasmire szórja a pénzét. :D

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29741) Ijk válasza DM-Fan (#29738) üzenetére


Ijk
nagyúr

Egyébként mennyiben befolyásolja a várható élettartamot hogy mennyit járatom a tv-t? Nálam kb. 1,5 óra/nap-ra jön ki.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#29742) rappit4 válasza DM-Fan (#29738) üzenetére


rappit4
őstag

Én azért 4 évet nem jósolnék a plazmának sajnos :( ,

(#29743) DM-Fan válasza Ijk (#29741) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Értelemszerű, hogy minél többet megy, annál rövidebb a várható élettartam: gyorsabban kiszáradnak a kondik, elfáradnak az egyéb alkatrészek, rövidebb idő alatt amortizálódik a panel. Napi 1,5 óra az semmi, még egy film hossza sincs! Emiatt ne fájjon a fejed! Nálam hétvégente gyakran szinte megállás nélkül megy, de hétközben is elketyeg napi 4-5 órát is simán. Nyugodt vagyok, ott az 5 év gari, amiből még 3 év mindig hátravan. Ha alap garival vettem volna, most már izgulhatnék.

rappit4: jelen állás szerint én sem, de várjuk ki a végét! A plazmát már legalább 5-6 éve folyamatosan temetik.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#29744) ketkedo612 válasza Jim-X (#29720) üzenetére


ketkedo612
tag

Ha az STB HDMI kimenetét autora állítod, akkor a TV-vel direktben összekötve úgy működik a TV-n a Zoom1 beállítás ahogy KTTech írta.

Tehát a HD és a kapcsoló jeles SD adások esetén a 16:9 es lesz a kép, a kapcsoló jel nélküli SD adások esetén pedig Zoom1 beállítás lesz érvényes.
Gondolom az erősítőn történő átvezetés nem tünteti el az adás kapcsoló jelét.

Nekem UPC kábel TV megy STB-vel igy és mindig a teljes képernyőt kitöltő torzítás mentes adást kapom csatorna váltásnál. De így működik CI modulos kártyával is.
Ha az STB HDMI kimenetén valami fix beállítást választok, mondjuk 1080i, akkor a G20 Aspect automatizmusai csatornaváltásnál nem működnek. Ha változik a csatorna képaránya mindig manuálisan kell a TV-t hozzá állítani.

(#29745) Zsoca_D


Zsoca_D
tag

Ha már ilyen népszerű lett a garanciális téma, akkor leírom a kérdésemet, amire jópár napja nem találom a kielégítő és teljesen konkrét választ.
Az egyik cég úgy árulja a Pana plazmákat, hogy 3 év garanciát ír. Az információk között olvasható, hogy garancia:
PANASONIC tv: 36 hónap (24 hónap teljeskörű jótállás + 12 hónap szavatosság)
Később ki van emelve, hogy gyári garanciáról van szó.

Ez szép és jó, de mi is az a szavatosság, ha csak két év után kezdődik. A törvényben megfogalmazott szavatosság a vásárlás idejétől szól. Sehol nincs példa arra, hogy mi van ha a bolt ad "extra szavatosságot". Elolvastam egy csomó cikket azzal kapcsolatban, hogy jótállás vs. szavatosság, de egyszerűen nem tudom kisilabizálni, hogy a gyakorlatban mit is jelent.

Anélkül, hogy belemennék az itt folyó "kiterjesztett garanciát vagy sem" vitába, megemlítem, hogy nekem ez a 3 év pontosan megfelelő lenne, és ezért szeretnék a végére járni.

(#29746) mbaker válasza Ijk (#29741) üzenetére


mbaker
tag

Helló!Nekem jún.-ban lesz 6 éves a 42PX80-as panasonicom,múltkor megnéztem a szervízmenüjét kb. mostanra már 5800 óra lehet benne 260 bekapcsolással.Bárhogyan nézem sávosodást nem látok(vagy nem veszem észre),enyhe ghost szokott lenni,de másodpercek alatt eltűnik.Hozzá teszem HD ready és kb 3 éven át rajta ment az xbox.....Remélem tudtam segíteni.

(#29747) mbaker válasza Ijk (#29741) üzenetére


mbaker
tag

Bocsi,elírtam 2600 bekapcsolással....

(#29748) BBéci válasza mbaker (#29747) üzenetére


BBéci
titán

Szerkesztened kellett volna az előző hozzászólást, ahelyett, hogy újat írsz! Máskor figyelj erre, ha már 6 és fél éve tag vagy ezen a fórumon!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29749) janos666 válasza BBéci (#29740) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hát mostanság valóban nem, de úgy 20 és 22 éves korom közt többet vertem el ilyesmire, mint 22 és 24 közt TV-re és hangcuccra, szóval nem tudom 25 és x közt mikor mi jöhet még. Nem biztos, hogy örökre haláldepis maradok, csak azért mert belecsöppentem. :D Sőt, ha mégis ebből extrapolálunk, akkor nem is lesz sok az x, mert kínomban kinyíratom magam valakivel. :))

(#29735) DM-Fan

Na, akkor vegyük át újra, mert ismét teljesen magad ellen beszélsz.

Ha 4 év múlva nem éri meg ~100k-t költeni az akkor meghibásodó TV javítására, akkor miért éri meg ma fixen kifizetni ~50k-t csak azért, hogy ha esetleg javítani kell majd, akkor előre ki legyen fizetve ~50k ~100k helyett?

A ~50k már ma, és fixen eltűnik a zsebedből, míg a 100k csak talán, és max 50% eséllyel.

A ma kiadása mindig jobban fáj, mint az, ha tudod, hogy pár év múlva várható egy nem sokkal, de nagyobb kiadás. De nem is biztos, csak a kockázata áll fenn.

Plusz ugye itt van az az oldal, hogy azt a pénzt ma befektetheted úgy is, hogy addig biztonságosan kamatozzon. Gondolom ezt a példám vetted figyelembe, hogy már 60 és 100k-t írtál 50 és 100 helyett.

És ehhez jön még hozzá, hogy ezzel valós időben hozhatod majd meg a döntést. Nem ma kell kitalálnod, hogy mi éri majd meg neked a bizonytalan jövőben. Csak akkor kell döntést hoznod, ha bekövetkezett a meghibásodás, de akkor sokkal naprakészebb információk birtokában, mint ha ma tippelgetsz, hogy mi lesz majd 4 év múlva, és vajon mi mennyibe kerül és mi éri majd meg akkor.

Ahogy már írták, a lakásbiztosítás jó dolog, mert katasztrófa, életek megcsömörlése a tét, nem egy vacak TV, amit egyáltalán nem fontos nézni.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#29750) DM-Fan válasza janos666 (#29749) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Szerintem már annyira rögeszméddé vált a téma, hogy nem látod a fától az erdőt! Akkor számoljunk egzakt összeggel: 260 eFt-os vételárnál (mondjuk 50ST50) kerek 39 eFt-ba kerül a garancia kiterjesztése 5 éve. Igen ez az összeg fixen eltűnik a zsebedből már most - ahogy egyébként eltűnik akkor is, ha adott esetben nem költöd most el rá, de számítasz a TV meghibásodására, mert ebben az esetben meg ugye be kell fektetned, hogy kamatozzon. A mai betéti kamatokkal számolva ebből az összegből 4 éves időtávon nem lesz még akkora összeg sem, amiből egy 100 eFt-os javítást meg tudnál finanszírozni, nemhogy új TV-t kapnál belőle! Márpedig a garancia-kiterjesztés nagy eséllyel új TV-t jelent, mert nem hiszem, hogy 4 év múlva javítanák a mai TV-ket. Márpedig ha így lesz, akkor meg hiába is pakolod félre a javításra ezt a kis pénzt (amiből mellesleg nem is lenne akkorra akkora összeg, ami fedezné a javítást), mert valószínű azzal szembesülnél, hogy nem gazdaságos a javítás.

A lakásbiztosítás meg nem tudom hogy jött ide, teljesen más téma és egyértelmű, hogy hazárdjátékot űz, aki nem köt ilyet. Nekem is van, soha nem rizikóznék ilyesmit, de ez a TV-dre csak elemi kár, betörés esetén vonatkozik, természetes elhasználódás esetén semmit nem ér.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.