Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28201) kovadika válasza liszi70 (#28199) üzenetére


kovadika
őstag

kis oktatóvideó az iróniáról:[link] lehet, csak annak vicces, aki nézi a sorozatot

(#28202) liszi70 válasza BBéci (#28200) üzenetére


liszi70
nagyúr

BBéci, te az asztali PC-t utálod én meg a smile jeleket. :) Mindenkinek megvan a saját ellenségképe.

Egyébként nem utálom, néha használtam is, csak szerintem ideális esetben az írásból, annak stílusából, szövegkörnyezetéből, fogalmazásából ki kell derülni, hogy az ember mire gondol. Próbálom nem megúszni a pontos fogalmazást ilyen segédeszközök igénybevételével. De semmi bajom azokkal akik használják, félreértés ne essék, az mondjuk visszataszító, amikor ok nélkül, mondatonként, sőt mondat közben is alkalmazzák.

Ja, és látod, kovadika az előbbi iróniámat is értette, smile jel nélkül! Szerintem te is.

[ Szerkesztve ]

(#28203) DM-Fan válasza tobias40 (#28188) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"Ha bemegyek a Panashop-hoz akkor már nem tudom megvenni weben keresztül,a 8 nap miatt így szeretném!"

Ha bemész, meggyőződsz, hogy hibátlan, kipróbálod, akkor mi szükség a 8 napra?

Get Moded!

(#28204) KTTech válasza kovadika (#28201) üzenetére


KTTech
veterán

Nagyon jó sorozat :)

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#28205) BBéci válasza liszi70 (#28202) üzenetére


BBéci
titán

Értettem a mondanivalódat, de amint a tények mutatják, nem mindenkinek sikerült. Sokkal jobb 1-2 megfelelően elhelyezett hangulatjellel egyértelműsíteni, mint utána megmagyarázni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#28206) Ispy válasza kolosszus87 (#28193) üzenetére


Ispy
veterán

Az enyém 3,5 éves, akkor az mi? Őskori lelet? :DD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#28207) jegenye77 válasza Ispy (#28206) üzenetére


jegenye77
addikt

Az elé oda kell írni,hogy i.e.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#28208) liszi70 válasza Ispy (#28206) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nem, az még az ősrobbanás során keletkezett, mint visszamaradt salakanyag.

(#28209) Ispy


Ispy
veterán

Na jó van, le lehet szállni a tévémről :D

Valamelyik nap megnéztem rajta a bakarát, igaz csak HD ready, de nekem így is tetszett.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#28210) tobias40 válasza DM-Fan (#28203) üzenetére


tobias40
veterán

Mert az ördög nem alszik....

(#28211) DM-Fan válasza tobias40 (#28210) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Arra ott a 3 napos cseregarancia, amit ugyan hivatalosan már nem létezik, de a boltok alkalmazzák ma is. Azon túl meg ott a garancia.

Get Moded!

(#28212) batagy válasza DM-Fan (#28057) üzenetére


batagy
őstag

Könnyebb volt összeszerelni mint gondoltam . :)
Könnyen ki tudtam emelni a dobozból, azt hittem nehezebb lesz, utána csak rácsúsztattam az összeszerelt talpra és kész.

Üzemidőt / bekapcsolások számát csekkoltam, nulla idős.

Viszont az a kérdésem, hogy milyen hangos ciripelés a normális hátul?

Kösz!

(Most jön az egyszínű képek futtatása pendrive-ról, pixel csekk, és bejáratás.)

(#28213) sl30


sl30
csendes tag

Üdv!
Kérném szépen hozzáértő véleményét a következő készülékről:

Panasonic tx-p 42 ux 30

Fél éves, megkímélt demo darab (műszaki bolt), meg ér 119e forintot? 3 év plusz garanciát adnának

A kutya az ember legjobb barátja. Nem ad tanácsokat, nem kér kölcsön és nincs rokonsága.

(#28214) BBéci válasza Ispy (#28209) üzenetére


BBéci
titán

A bakara az olyan mint a baccarat? Egy szerencsejáték?

(#28213) sl30
Szerintem nem ér annyit, talán 100-at, ha nincs beégetve.

(#28212) batagy
Számomra semmiféle ciripelés nem lenne elfogadható. :(

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#28215) rappit4


rappit4
őstag

Sokak panaszkodnak itt a sávosodásra, ghostra, villogásra, ciripelésre, nekem mégis ezek közül egyik sem tűnt fel. Egyetlen egy gondom mégis van az UT50-el, ami nem más mint az úgy nevezett poszterizáció. Egyszerűen nézhetetlen tőle a tömörített illetve SD adás. Egyetlen minőség aminél nem fordul elő az a BD50 illetve az eredeti Blu-Ray lemezeim. :F Ez esetleg másnak is feltűnt már? Ha esetleg valaki még nem látta és meg akarja nézni (nagyon nem ajánlom, mert utána csak ezt fogod keresni, aki nem akarja az most fejezze be az olvasást, de tényleg :D ) az leginkább SD adásnál fogja észrevenni, amikor egy ember arca lassan mozog és teljesen természet ellenes színei lesznek. [link] . Egyébként ez megfigyelhető 1080p-s mkv-nál is.

(#28216) gyiku válasza z123456789 (#28191) üzenetére


gyiku
nagyúr

en bedugtam a seggebe a tyukbelet, kilottem a wifit, azota nincs gondom.

hüllő

(#28217) Ispy válasza BBéci (#28214) üzenetére


Ispy
veterán

Barakát írtam, csak furcsán tört meg rajta a fény :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#28218) rappit4 válasza Ispy (#28217) üzenetére


rappit4
őstag

:DDD :DDD +1

(#28219) liszi70 válasza rappit4 (#28215) üzenetére


liszi70
nagyúr

Hát én ilyet sosem láttam, se az U20-on, se az ST50-en, se az eddig megnézett plazmákon. Ez netről szedett fotó, ugye?

(#28220) DM-Fan válasza liszi70 (#28219) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nyilván nem ilyen látványos dologra kell gondolni, de ez sajnos megvan minden plazmánál, főként az alacsony felbontású és bitrátájú anyagoknál lehet vele szembesülni.

Get Moded!

(#28221) rappit4 válasza liszi70 (#28219) üzenetére


rappit4
őstag

Igen, a fotó egy kicsit azért túlzás :DD [ebből] vegyél el 10-et és megkapod :D

(#28222) Ispy válasza rappit4 (#28215) üzenetére


Ispy
veterán

Hát ettől kirázott a hideg. Én még csak hasonlóra sem emlékszem, amióta plazmám van, pedig nem mindig 720p+ ment rajta.

Igaz én DVD minőség alatt nem nagyon néztem rajta filmeket, tv adásnál meg nem emlékszem ilyenre (lehet a kisebb felbontás miatt nem jött elő?)

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#28223) liszi70 válasza DM-Fan (#28220) üzenetére


liszi70
nagyúr

Tudom én miről beszél, láttam már erről képeket, de nálam tényleg jelentéktelen. Pedig nézünk SD-t bőven, DVD, IPTV, AVI.
Na majd jól elkezdem figyelni.....

[ Szerkesztve ]

(#28224) batagy válasza BBéci (#28214) üzenetére


batagy
őstag

Hááát.... én se szeretem a ciripelést, de lehet hogy ez még normális. A plazmák többé kevésbé mind hangot adnak ki nem?

Teljes csendben hallgattam, szóval van egy kis zizegés. Előlről nagyon halk, talán nem is hallani, talán kicsit mégis, ha csont fehér a kép és persze ha nagyobb a fényerő. Hátulra közel fölé hajolva, akkor hallani rendesen.
Nemcsak zizegést, ciripelést hallok, hanem nagyon halkan olyat is, mint mikor a csapvíz lefolyik a lefolyóban, ilyen csörgedező hang, de az tényleg halk.

A CRT képcsöves TV-m fényévekkel hangosabb, annak a sorkimenő trafója sípol.

Normális ez (42UT50)? (szerintem normális)

(#28225) Ispy válasza liszi70 (#28223) üzenetére


Ispy
veterán

A múltkor elkezdtem mesélni a feleségemnek a ghostról, meg burninről, meg foszforlagról, meg ditherzajról, meg sávosodásról és csak pislogott, mint hal a szatyorban, nem értette miről beszélek.

Komolyan mondom, eddig nem is tudtam mi az amire nem figyelek oda, de persze most már tutira keresni fogom ezeket, akkor is ha eddig nem zavart :O

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#28226) kovadika válasza rappit4 (#28215) üzenetére


kovadika
őstag

Nálam is UT van, de én semmi hasonlót nem észleltem, bár 95%-ban 720, 1080 megy, maradék ötben dvd.

(#28227) rappit4 válasza DM-Fan (#28220) üzenetére


rappit4
őstag

Azt gondoltam, szerinted érdemes ezért garanciával szarakodni, meg akkor oda a kalibráció is, ha cserélik. Csak azért furcsállom, mert a PX80-on sose tapasztaltam, mondjuk az csak 42-es volt.
(#28223) liszi70 : Én előre szóltam. (Néha jól jönne az a neutralizáló :D )
(#28226) kovadika: 1080p mkv-nál csak fél méterről lehet észrevenni kb. SD adásnál viszont 3 méterről is.

[ Szerkesztve ]

(#28228) DM-Fan válasza batagy (#28224) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"A plazmák többé kevésbé mind hangot adnak ki nem?"

Nem kéne nekik! Nekem a régi PX80-am konkrétan teljesen néma volt, de a G20-am is szinte teljesen az - érdekes, mert újkorában volt némi tápzaja világos képtartalomnál, de mostanra teljesen megszűnt. Pont itt ülök előtte, full világos tartalom van rajta, némítottam mindent és teljes csönd van.

Ettől függetlenül egyes példányoknál előfordulhat, hogy ciripel/búg/zúg a táp. Csörgedező hangot még nem hallottam plazmából, csak pissoir-ból.

rappit4: a poszterizáció (colour banding) nem garanciális probléma. Mondjuk a linkelt kép nagyon durva, de gondolom ez nem saját.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#28229) kolosszus87 válasza liszi70 (#28199) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Az lehet nem árt. Személyes beszélgetésnél nyilván hanglejtésből, arcmimikából egyértelmű az irónia, de egy írott szövegnél azért nem olyan egyszerű ezt leszűrni.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#28230) KTTech válasza batagy (#28224) üzenetére


KTTech
veterán

Képtartalom függően előfordulhat némi ciripelés... nálam is van a G30-on, de nem igazán hallatszik, ha annyira fel van hangosítva, hogy egyáltalán halljam az adás hangját, kb. 2m-ről... persze néma csöndben hallatszik, de ez szoba-akusztika függő is.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#28231) kovadika válasza rappit4 (#28227) üzenetére


kovadika
őstag

Én olyan közelről sem észlelek ilyet. Nézek rajta pocsék minőségű dvd-t is, és azon sem látok ilyet.

(#28232) lemmy9 válasza DM-Fan (#28228) üzenetére


lemmy9
őstag

Garderobe :D

Szerintem!

(#28233) batagy válasza DM-Fan (#28228) üzenetére


batagy
őstag

Értem.
Nos, hogy a táp adja-e a hangot, vagy más alkatrész, azt nem tudom....
A korábbi LG 42PT353 is hasonlóan zizegett, a 42UT50 még tán halkabb.

Ha netán visszavinném (amihez sok kedvem nincs), lehet hogy egy következő is ugyanúgy zizegne. Inkább arra lennék kíváncsi hogy valami expert milyennek értékelné, ha nálam meghallgatná. (Csepel Pláza közelében vagyok.)

#28230) KTTech
Egyetértek, szerintem ez a ciripelés normális. Annyira nem zavar, emiatt nem fogom visszavinni.

Más: most akkor elkezdem bejáratni, az erről a linkről letöltött "BreakIn_Images.zip"-ben lévő egyszínű képek folyamatos futtatásával. Pendrive-ra másoltam, TV-be be, és folyamatos diavetítés,5 másodpercenként váltogatja a képeket.
A kép normál üzemmódban van, ezekkel a beállításokkal, jó így?
- Kontraszt: 30
- Fényerő: 0.
- Színtelítettség: 30
- Képélesség: 5
- Élénk színek Ki
- Öko üzemmód Be.

Szóval akkor így menjen 100 órát? (nem egyfolytában, csak ha itthon vagyok.)

[ Szerkesztve ]

(#28234) blakey válasza batagy (#28233) üzenetére


blakey
titán

Szerintem a legtöbb plazma zizeg/cicereg főleg ha világos képtartalommal kell "megküzdenie".
Ha nem zavaró és csak csendben valamint közelről hallható akkor nem foglalkoznék vele.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#28235) lemmy9 válasza batagy (#28233) üzenetére


lemmy9
őstag

:Y 100 órát így??
Az 1. hozzászólás megvolt?

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#28236) batagy válasza blakey (#28234) üzenetére


batagy
őstag

OK. akkor Rendben! :) Nem idegesít. Az LG PT353 hangosabb volt (és sok más téren sokkal rosszabb).

#28235) lemmy9
Miért, ráérünk nem? :DD
A CRT-t addig nem kapcsolom le, oszt csá. Szóval addig nem nézek plazmát. Normális vagyok? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#28237) lemmy9 válasza batagy (#28236) üzenetére


lemmy9
őstag

Lehet, hogy több kárt csinálsz mint hasznot, de mindjárt leírják a szakik.

Szerintem!

(#28238) kovadika


kovadika
őstag

A felíratghostos problémám úgy tűnik megoldódott, kb 7 óra felírat nélküli tartalom szinte maradéktalanul kimosta. Mindenesetre beparáztam annyira, hogy megrendeltem egy médialejátszót(amúgy érett már a dolog).

[ Szerkesztve ]

(#28239) meszeske


meszeske
tag

Sziasztok !

Tesztelgetem az új Ut50-et és közben beleütköztem egy problémába.
Hol lehet ehhez a tipushoz egy normál beállítási paraméter összesítést találni ?
A másik kérdésem pedig hogy miért nem tudom a verbatim külső vinyóra átmásolni a számgépen letöltött mwt fájlokat ?
Először azt hittem a 12Gb nagy és próbáltam 5 Gb méretűvel , de az sem megy .
Szerettem volna egy -két jó kis Full hd filmet megnézni de mivel ne másolhatók ezek a vackok így meglehetősen csalódott vagyok.
Mi a megoldás ?

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#28240) dedy70


dedy70
tag

Ma este végre kipróbáltam az új 50ST50 készülékemet. Egy kollégám volt olyan kedves és segített. Először a talpára tettük fel. Nem akartam kipróbálás előtt kicserélni a konzolon a régivel, nehogy utána kétszer kelljen dolgozni ha valami hiba lenne vele. Elültem elé a földre fél méter távolságra. Végignéztem a tesztábrákat és az egyszínű homogén képeket. Akár hogy vizslattam nem találtam pixelhibát. A sógorom tv-jén van egy, azt egyből észre vettem. A Samsara BD50 verziójából megnéztem több jelenete, liszi fórumtárs által említett sivatagosat is. A sporttévén pont heti összefoglaló ment, ott egy amerikai és egy hagyományos (soccer) mérkőzés összefoglalóját is megnéztem hd felbontásban. Szerencsére sávosodást nem vettem észre, mondjuk attól még lehet, de ha nem veszem észre akkor nem zavar. Tápzajt csak akkor hallani ha mögé hajolok. Elölről némított készülék esetén sem hallom. A régi plazmámon sosem vettem észre a plazmák jellegzetes villogását, de ezen egyből. Mondtam is a kollégámnak, de ő nem érzékelt semmit belőle. Lehetséges,hogy ez a nagyobb kijelző miatt feltűnőbb.
Miután mindent rendben találtam a régi tv-t leszereltük az újat fel. Érdekes hogy a régi 42"-os tv érezhetően nehezebb mint az új 50"-os. Az ablakokat kb. 85%-ban tudom kinyitni, mivel 6-6 cm-t túllóg a tv a falon. Most még nincs gond ebből mert óvatosan nyitom az ablakokat, de nyáron egy hirtelen szélvihar esetleg nekicsaphatja az ablakszárnyakat a tv oldalának. Ennek kiküszöbölésére veszek majd valami határolókat egy barkácsboltban.
A feketéje nagyon meggyőző, ez volt az elsődleges szempont ami miatt lecseréltem a PV80-at. A tv saját hangja viszont botrányosan rossz a régi tv-mhez képest, ez nem akkora gond úgyis erősítőt használok filmnézéshez. A méretváltozás sem olyan mellbevágó mint amilyen a 42"-os tv volt a 72 cm-es crt után.
Miután átprogramoztam a Logitech Harmony távirányítómat, leültem a kanapéra és megnéztem a Koyaanisqatsi című filmet. A film 16:9 képarányú, ezért nincs alul-felül fekete sáv és nincs benne szöveg így felírat se, bejáratáshoz ideális. Témája hasonló a Barakához és a Samsarához.
Már megrendelés alatt van a Pioneer BDP-150 Blu-ray lejatszó. A UPC-nek visszaadom a hangos és sokat fogyasztó boxomat és CI modulra cserélem. Végre valahára saját magam rakhatom sorba az adókat. A DVB-C tuner megtalálta az összes digitális csatornát de kódolás miatt az adást nem tudja megjeleníteni.
Hétvégén lesz időm tüzetesebben teszteli, lehet hogy a sávosodást is előbb-utóbb megtalálom. Az első benyomások mindenesetre pozitívak a készülékkel kapcsolatban.

(#28241) liszi70 válasza batagy (#28233) üzenetére


liszi70
nagyúr

Mit csinálsz te??? Egyszínű képekkel akarod bejáratni a panelt? Jézusom, dehogy! Normál, ténylegesen nézett műsorral járatjuk a panelt. Semmit nem kell csinálnod, normális, visszafogott beállításokkal használd a tévét és nézz rajta jobbnál-jobb műsorokat! Ahogy tanult kolléga írta nemrég minden, amit eddig gondoltál a bejáratásról felejtsd el. Neutralizáló!

[ Szerkesztve ]

(#28242) liszi70 válasza meszeske (#28239) üzenetére


liszi70
nagyúr

Honnan nem tudsz másolni, hová? Hálózaton, PC-ről a tévénél lévő külső vinyóra?

(#28243) KTTech válasza meszeske (#28239) üzenetére


KTTech
veterán

Nem FAT32-n kéne próbálkozni, és akkor sikerülne... NTFS kell neki.

www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

(#28244) batagy válasza liszi70 (#28241) üzenetére


batagy
őstag

Ok, kösz hogy szóltatok!

Még jó hogy megkérdeztem! Még régebben olvastam az AVS fórumon ezt a módszert valahol. Azt gondoltam hogy a pixelek működési ideje számít, nem pedig hogy a szomszédos pixeltől eltérő színt jelenítsen meg. Ezek szerint rosszul gondoltam.

Akkor egyszínű diavetítés törölve. Mégegyszer hálás köszönetem a helyreigazításért. Remélem nem fogják megtalálni a hibás postomat ha valaki idekeveredik.

(#28245) DM-Fan válasza batagy (#28233) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ne erőlködj! Simán élvezd a TV-det normál képtartalommal (statikus képelemek nélkül)! Nem kell semmiféle break-in diákat küldözgetned rá, sosem értettem, aki ezt csinálja. Egyszerűen nézd azt, amit amúgy is néznél rajta, majd párszáz órányi üzemidő után kalibráltasd be!

Get Moded!

(#28246) DM-Fan válasza dedy70 (#28240) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Gratulálok, használd egészséggel!

"A feketéje nagyon meggyőző, ez volt az elsődleges szempont ami miatt lecseréltem a PV80-at. A tv saját hangja viszont botrányosan rossz a régi tv-mhez képest, ez nem akkora gond úgyis erősítőt használok filmnézéshez."

Nem véletlenül írtam már többször, hogy a PV80/PX80 hangja legendásan jó volt még a mai TV-khez képest. :(

Get Moded!

(#28247) liszi70 válasza dedy70 (#28240) üzenetére


liszi70
nagyúr

"A régi plazmámon sosem vettem észre a plazmák jellegzetes villogását, de ezen egyből. Mondtam is a kollégámnak, de ő nem érzékelt semmit belőle."

A kontraszt-fényerő csökkentésével (ami úgyis ajánlatos, pláne a bejáratás alatt) a villogás mértéke is mérséklődni fog. Szerintem Tru Cinema-n használd, közép környéki kontraszt-fényerővel.

(#28248) batagy válasza DM-Fan (#28245) üzenetére


batagy
őstag

Rendben, köszönöm a segítséget és a helyreigazítást!

(#28249) dedy70 válasza liszi70 (#28247) üzenetére


dedy70
tag

True Cinema-val nézem.
kontraszt: 35,
fényerő: -3
színtelítettség: 30
élesítés: 0

Bejáratás után amúgy is jön János kalibrálni.

Apropó, nekem a Kácsás hdmi kábelek kilógnak oldalt, nálad ez hogy van?

(#28250) dedy70 válasza DM-Fan (#28246) üzenetére


dedy70
tag

Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.