Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29551) Viktor81 válasza kovadika (#29546) üzenetére


Viktor81
senior tag

Azert, ez csak ma van igy !
Mert sok a "maszek" szinkronstudio, meg a zs.do megrendelo, aki nem akar rendes arat fizetni egy rendes szinkronert + sajnos meghalnak a legendaink....
Volt ido, amikor a magyar szinkron vilaghiru volt es olyat is hallottam, hogy nem is egy esetben a szinkont visszafordittak a amerikaiak, mert annyira jol sikerul. Vannak filmek, amiket a jol sikerult magyar szinkron tesz szamomra elvezhetove.
Udv.: V

(#29552) Ijk válasza mayday00 (#29544) üzenetére


Ijk
nagyúr

Érdekes filozófia, én nem beszélek japánul mégis japánul nézek minden animét, mert minden más szinkron siralmas.
Általában ez a helyzet áll fenn a magyar szinkronos filmeknél is. Pédául Johnny Depp-et, Hugo Weaving-et vagy Morgan Freeman-t nem lehet szinkronizálni, és ez csak ami hirtelen eszembe jutott, még van vagy 100 másik ikonikus hang amit tilos szinkronizálni.

Egyébként meg érdemes lenne megtanulni angolul, még ha beszélsz is valami idegennyelvet.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#29553) bucsher válasza DM-Fan (#29550) üzenetére


bucsher
őstag

Ford Fairlane Kalandjai ;)

In the pipe - five by five!

(#29554) BBéci válasza Viktor81 (#29551) üzenetére


BBéci
titán

Nem vitatom a régi szinkronok kiválóságát, hiszen én is azokon nőttem fel. Amit említesz, teljesen más tészta, egyszerűen a fordítás, a film cselekményének és a szövegének értelmezése volt remek, ami a feliratban ugyanúgy érvényesült volna, nem csak szinkronban. Alig akad olyan film, aminek a feliratát olvasva ne állna ötpercenként égnek a hajam, ne ordítanék fel mérgemben. Értvén az eredeti szöveget, kiakadok a fordító bugyutaságán. Nem csak angolul, magyarul sem tudnak tisztességesen, ezért nem a leginkább odaillő szavakat választják.
20-30-40 évvel ezelőtt, 51 centis, vagy még kisebb tévéken, amiket 3-5 méterről néztek, a felirat olvashatatlan lett volna, még szép, hogy szinkronizálták a filmeket.
Ennek ellenére, ha tehetném, betiltanám a szinkront.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29555) Mezga Aladár válasza janos666 (#29534) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"Én pl. ki akarok rohanni a szobából, mikor a referencia hangnyomásra kalibrált 0db master volume értékre tekerem az erősítőt" "relatívan túlzottan elgyengül a mély hang"

Akkor van ott még javítani való a hang-cuccon. :K

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#29556) Dorian


Dorian
félisten

Olvastam itt telefonról napközben a vitát. Saját ST50-en van egy sáv majdnem teljesen a jobb szélen, de eddig szinte csak a pixelhiba tesztnek elkészített 1080p kék színen láttam, vagy ha direkt ezt tesztelendő homogén hátterű jeleneteket néztem direkt erre koncentrálva és ott se mindig (pl. focival nem). "Rendes tévénézés" közben nem látszik. Szóval ez nálam marginálisan és teszt-üzemmódot kivéve kicsit sem látszik, jelentéktelennek minősítettem. Pixelhiba nincs, ghostosodás-t külön teszt-szerűen nem vizsgáltam, de néhány órás játék utáni filmezésnél sem vettem észre a vakítóan fehér életerő jelző helyét. Ez jelzi, hogy ezzel sincs gond. Fehér háttérnél és csendben hallani ugyan némi cicergést, de ez nem erős + ha nem havas táj vagy nem teljes környezeti csend van ez sem hallatszik.

Gond nálam a webshop által nyújtott páneurópai Panasonic garanciával van, ami lehet, hogy csak 1 éves. ennek utána kell járnom holnap. Most nagyon agyalok, hogy visszavitessem-e 8 napon belül a gari miatt a tévét, mert úgy tűnik jelenleg kifogtam egy tökéletes példányt, ami úgy látom nem egyszerű.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#29557) Gabor970 válasza Sanyyka (#29548) üzenetére


Gabor970
addikt

:C

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#29558) blakey válasza kovadika (#29541) üzenetére


blakey
titán

Bármely elektronikai áruházba, ha komolyabbat szeretnél akko Kácsa-audio.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#29559) mayday00


mayday00
őstag

Aki még nem látta a I Saw The Devil című Dél - Koreai filmet, feltétlen szerezze be nézze meg.

2 leghíresebb Dél Koreai színész játszik benne.

Min-sik Choi (Oldboy, A bosszú asszonya )

Byung-hun Lee (Keserédes élet stb)

Akcióba, Drámába mindenbe veri a összes hasonló Amerikai filmet. Kegyetlenül meg van csinálva.

http://www.youtube.com/watch?v=KzsiUBbTr-M

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#29560) DM-Fan válasza Dorian (#29556) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Írj egy levelet a Panasonic Marketing Europe GmbH South-East Europe Fióktelepének a customer.budapest@eu.panasonic.com e-mail címre és kérdezz rá az adott webshop-ra, hogy elfogadják-e a tőlük származó TV-k garancialevelét! Megpróbálhatod őket telefonon is elérni a +36-40/201-006 számon, hátha...

Ha elfogadják, akkor eszedbe ne jusson visszavitetni egy hibátlan példányt!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#29561) Dorian válasza DM-Fan (#29560) üzenetére


Dorian
félisten

Köszi, holnap ezt meg is teszem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#29562) mayday00 válasza BBéci (#29543) üzenetére


mayday00
őstag

Külföldi 3DBD-n nincs Magyar felirat sem..Ha nem tud perfekt Angolul, akkor van a baj.
Mondjuk a Magyar szinkront, feliratot egyszerű rámuxolni.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#29563) gg72 válasza mayday00 (#29562) üzenetére


gg72
veterán

Mivel nyelvekről és nem tulajdonnevekről van szó, ezért a magyar, angol, angolul, stb. kis betűkkel írandó. Bocs, de nagyon bántja a szemem... ;)

[ Szerkesztve ]

(#29564) mayday00 válasza gg72 (#29563) üzenetére


mayday00
őstag

Köszi:) Már ezt is tudom:) Rég jártam suliba :)

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#29565) liszi70 válasza Dorian (#29556) üzenetére


liszi70
nagyúr

Könyörgöm, vissza ne vidd garancialevél-probléma miatt a hibátlan tévéd! Tedd össze a kezed és köszönd meg a mindenhatónak, hogy ilyen áldott helyzetbe kerültél! Biztos megérdemelted, de én mit vétettem??? :)

(#29566) kovadika válasza liszi70 (#29565) üzenetére


kovadika
őstag

Márpedig ha valami nem stimmelne a garival én biztos visszavinném. Meghálálhatja az még magát.

(#29567) BBéci válasza liszi70 (#29565) üzenetére


BBéci
titán

Ne viccelj, kettő helyett csak egy év garanciát esetleg féláron fogadnék el.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29568) DM-Fan válasza liszi70 (#29565) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Akár hibátlan, akár nem, ha nem javítják egy későbbi meghibásodás miatt, mert nem fogadják el a garancialevelet szürkeimport miatt, akkor inkább istencsapás, mint szerencse! Az lenne az igazi istenkísértés, ha így megtartaná!

Get Moded!

(#29569) mayday00 válasza DM-Fan (#29568) üzenetére


mayday00
őstag

Én is majdnem webshopból rendeltem. De fura volt, hogy olcsóbb 15ezerrel mint a panánál..Furcsálltam..
Ezért panától rendelte, biztos ami biztos. Későbbiekben gond nem lehet.

Külföldről hozzák be a készülékeket? Nem a pana forgalmazza, ezért ezekre nincs magyar márkaszervizes garancia, jól értelmezem?

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#29570) mayday00 válasza liszi70 (#29565) üzenetére


mayday00
őstag

Fotózd le egyszer a sávjaidat, megnézném :) Nem láttam még olyat. :U

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#29571) mayday00 válasza DM-Fan (#29568) üzenetére


mayday00
őstag

http://www.hircity.hu/gazdasag/167069

törvény teljesen mást mond..ajánlom a videót megnézni..

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#29572) Tutivesztes válasza DM-Fan (#29411) üzenetére


Tutivesztes
tag

Akkor ami biztos, hogy 50-es tv lesz belőle. Én a kiterjesztett garanciát nem hiszem hogy bevállalom, lesz 2 évem hogy kijöjjenek a "típushibák", a mostani tv is 5 éves, és szerencsémre hibamentes. BD lejátszóm van, ezt használom médiaboxnak is (LG BD-390), nem ez az akadálya annak, hogy nem megfelelő tartalommal akarom etetni a tv-t. Egyszerűen fáj 6000-8000 forintot kiadni egy filmre, amit jó esetben egyszer megnézek. Felmerül a kérdés hogy akkor minek nagyobb/jobb tv...én ezt azzal magyarázom hogy egy idióta vagyok, másrészt sok HD csatorna van már amit tényleg nézünk, és ezért...(azt gondolom megvárom a7 st60 árát, de szerintem 400e körül fog mozogni, így a gt50 még mindig jobb vétel lesz...vagy tévedek)

Agyatlan idiótaként élni jó. Én csak tudom.

(#29573) liszi70 válasza mayday00 (#29570) üzenetére


liszi70
nagyúr

Te tényleg nem olvasol, csak írsz. Már linkeltem a sávjaimat.

(#29574) liszi70 válasza DM-Fan (#29568) üzenetére


liszi70
nagyúr

Én simán bevállalnám, ha tényleg hibamentes a készülék. Visszaviszi a garancialevél hiányossága miatt, és lehet, hogy kap egy hibásat, akár búgót, akár sávosat, akár pixelhibásat. Nyilván olcsóbban is vette, mint a hivatalos, 2 éves gyári garival rendelkező boltok árulják. Nem azt mondom, hogy helyes, hogy ilyen helyen vette, de ha már ott van és hibátlan..... a mai hibátlan-szegény felhozatalban.... én százszor meggondolnám.

(#29575) gomzol válasza mayday00 (#29539) üzenetére


gomzol
tag

Az Avatarból máshol sem jelent meg olyan BD, ami egyszerre lenne 3D-s és bővített.

(#29576) DM-Fan válasza Tutivesztes (#29572) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"Én a kiterjesztett garanciát nem hiszem hogy bevállalom, lesz 2 évem hogy kijöjjenek a "típushibák""

Nem a típushibáknak kell kijönnie 2 év alatt - azok már pár nap után (vagy azonnal) jelentkeznek, ha vannak. A 2 éven túli garancia azért fontos, mert igen gyakran előfordul, hogy 3-4 év után kezdi megadni magát valamilyen alkatrész. Ha van kiterjesztett garanciád, 5 évig gondtalanul ellehetsz a TV-vel, egy filléredbe nem fog kerülni a javítás. Ha nincs, akkor bizony 80-100 eFt körüli összegűre is rúghat a számla egy sima A-Board csere miatt is. Az nem érv, hogy a jelenlegi TV-d is hibamentes.
A GT50 100%, hogy jobb vétel, mint az S60, ráadásul az S60 indulóára szerintem nem olyan sokkal lesz alacsonyabb, mint az 50GT50 jelenlegi 320 eFt-os ára.

liszi70: hát én meg 100%, hogy azonnal visszavinném és neki is ezt javaslom - gyári garancia nélkül semmit! Ha az új meg hibás lesz, akkor addig cserélteti, míg nem kap hibátlant. Semmi rizikó nincs benne! A lásd az egyik fórumtárs által a minap leírt esetet az AV-Planet-tel - ott is szürkeimport miatt nem hajlandó gariztatni a TV-t a gyártó. Ajánlom ezt minden kétkedő figyelmébe, aki szerint nem létezik olyan, hogy szürkeimport. A gyakorlat teljesen mást mutat, évek óta elég sokan szívnak ezzel, tele van vele a Homár is. :U

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#29577) kovadika


kovadika
őstag

Nem tudjátok, hogy mikor kerülnek a boltokba a 2013-as Panasonic termékek? Konkrétan ez érdekelne: [link]
Az USA árak mennyiben térnek el az európai árazástól?

(#29578) liszi70 válasza DM-Fan (#29576) üzenetére


liszi70
nagyúr

Annak a történetnek hálistennek szerencsés vége lett, mert a szürkeimportos sufni-webshop kiperkálta neki készpénzben a visszavitt LCD vételárát pár napon belül, abból vette meg a plazmát. Nem úgy mint nekem egy hivatalos forgalmazó, akinek visszavittem egy LCD-t annak idején, az utolsó, 30. napon utalták a lóvét. Na mindegy, szóval erre is, arra is van példa. De ezt csak megemlítem, mert nem ez a kérdés, hanem ez:

"Eközben Euronics-os ismerősnek elmeséltem a dolgot, s megtudtam tőle, hogy már több AV-s vásárló is járt náluk, akik azzal szembesültek, hogy az AV által kiállított SAMSUNG HOLOGRAMOS (!!!) garjegyet nem fogadják el a hazai márkaszervizek, mert nem hivatalos import... Erre eszembe jutott, hogy a készülékek (mert egyszerre 2 db-ot hoztam tőlük) átvételekor a raktáros srác egy A4-es AV-s garjegyet kezdett kitölteni, de én szóltam neki, hogy gyári garanciát ígértek, én azt szeretnék. Erre elmondta, hogy hát elvileg hozzájuk szokták visszahozni, de adhat gyárit is."

Ez tényleg gáz. Pláne, ha mást ígérnek. Mert ha megmondják, hogy ez a tévé azért kerül csak ennyibe, mert bolti, nem pedig gyártói garancia van, az korrekt. Vagy bevállalod, vagy nem. De ha át akarnak b@szni, akkor......

(#29579) BBéci válasza gomzol (#29575) üzenetére


BBéci
titán

Erre gondoltam, a 3D-vel nem törődtem, abból van egy alapváltozatom.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29580) DM-Fan válasza BBéci (#29579) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nekem ez van, gyönyörű, digipack-os, 3 lemezes kiadvány a rendezői bővített változattal, sikerült anno akcióban lecsapni rá. Amúgy vicc, hogy még akción kívül, teljes áron is olcsóbb, mint az egy lemezes (+extraként a film DVD-n), nem bővített 3DBD. :U

Get Moded!

(#29581) BBéci válasza DM-Fan (#29580) üzenetére


BBéci
titán

19-25 dollár közötti áron jó vétel, de nem biztos, hogy megvenném, mivel van egy 3D változatom, viszont szívesen megnézném. Haveromtól átmásolom legközelebb, ha nem felejtek el merevlemezt vinni magammal.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29582) janos666 válasza Mezga Aladár (#29555) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Úgy értettem, hogy akkor gyengül el a mély, mikor jelentősen lentebb tekerem a hangerőt, mint ahogy azt a masterelő mérnök megálmodta, és amire az AVR beállította magának az EQ-t. 0db-en "megindul alattam a fotel", az úgy OK.

Ennek a "javítása" a loudness equalization (ami az emberi fül különböző hangnyomásokon tapasztalt eltérő érzékenysége szerint kompenzálja a hangképet), amit javasoltak is nekem, hogy vegyek fontolóra modellválasztáskor, mint esetlegesen hasznos funkció, de végül olyat találtam összességében jó vételnek, ami nem tud ilyet, így ezzel most nem tudok kísérletezni. Illetve ha tudnék, először akkor is inkább azzal kísérleteznék, hogy mennyire lenne nehéz megszokni, hogy a referenciaszinthez közel tekerjem a hangerőt.

Vagy persze van egy "dirty hotfix" is: crossover fel, mélynyomón potméter fel, MultEQ ki, manual EQ be, alacsony freki fel. :)) Aztán akkor kb. ott leszek, mint mielőtt legutóbb elköltöttem úgy 300k-t a hangra. ;] :P

Szóval most majd próbálom megszokni a mozis hangerőhöz közeli szintet. Meglátjuk én és a kertes ház szomszédsága hogy tolerálja, aztán ha nem igazán, akkor majd elgondolkozom egy AVR cserén olyan modellre, ami tud loudness EQ-t.

De az eredeti hozzászólásom lényege annyi volt, hogy nekem a saját megszokásaim miatt túl hangos a referencia hangerő. Ha sűrűbben járnék moziba, akkor pedig valószínűleg inkább hiányozna, hogy ha nem tudnám addig feltekerni a hangerőt itthon, mint ahogy ott megszoktam a filmekhez.

Arra vonatkozott, hogy a fényerő is megszokás kérdése. Aki mozihoz van szokva, az inkább a sötétebb képet szereti, aki LCD-hez, az a világosabbat.

Mindezt ugye úgy, hogy mindkettőnél tudom, mi lenne az igazság, ahol elvileg jó...

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#29583) BBéci válasza janos666 (#29582) üzenetére


BBéci
titán

Számunkra a loudness ördögtől való förtelem, azt szoktuk említeni elrettentő példaként. :Y :W

Ha lesz egy normális szubládád, alaposan átértékeled az előbb leírtakat. Majd a következő kalibrálás után demózom, milyen a jobbfajta, közepes hangerejű házimozi hangzás.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29584) janos666 válasza BBéci (#29583) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Loudness equalization megoldásból is is van sokféle. Az egyik gyűjtőkategória, amikor vakon torzít érzés szerint. A másik, mikor kísérleteken alapuló érzékenységi görbéket és mikrofonos szobaméréseket kombinálnak.
Ez az, amit esetleg kipróbálnék: Audyssey Dynamic EQ
Ebben én hiszek annyira, hogy adnék neki egy esélyt itthoni tesztelésre (aztán vagy használnám, vagy úgy kapcsolnám ki, hogy többé eszembe sem jutna próbálgatni se).

-> Csak megint kiemelném: Egyáltalán nem biztos, hogy a linkelt megoldás tényleg működik, főleg nem azt, hogy nálam is működne (függetlenül attól, hogy másoknál bevált-e), de a mögötte lévő elméleti tudomány az valódi. A hallásunk nem lineáris. Ez nem démon kultusz, hanem száraz tudomány.

Boszorkányság ez akkor lesz, mikor csak próbálják, de nem sikerül a gyakorlatban is kivitelezni az elméletben még kiválóan eltervezett dolgokat, mégis azt állítják róla, hogy már pedig jó dolog.

És érdekes hogy említed a TV kalibrálást. Az is ugyan ez: sötét szobába alacsonyabbra állítjuk a fényerőt és magasabbra a gammát. Mindkettőt átállítjuk, nem csak az egyiket. Épp azért, mert a látásunk sem lineáris. A képnél is figyelembe vesszük ez. A hallásunknál miért lenne ördögtől eredendő bűn?

-> Megint csak nem a rosszul sikerült, kamu, hibás, "boszorkány" megoldásokra gondolok, hanem egy olyan loudness equalizer-re, ami tényleg úgy működik, ahogy papíron kéne neki. Azt meg tesztelni kell, hogy így van-e, mielőtt hiszünk, vagy épp nem hiszünk neki. De nem úgy, mint a boszorkányokat, hogy akit feldob a víz, azt mi öljük meg, aki elmerül, az pedig megfullad (magyarul mindenki boszorkány, akit egyszer megvádoltunk, és minden loudness megoldást megvádolunk). Ne rakj már rögtön máglyát, mikor valaki boszorkányt kiált.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#29585) janos666 válasza janos666 (#29584) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

De hogy még nyomatékosítsam egy kicsit ezt az önvédelmemet...

Nem az Audyssey marketinganyagban hallottam erről először. Ez csak az első olyan, ami meggyőzött annyira, hogy elhiggyem, talán működhet a gyakorlatban is.

Szerintem fecsegtem már régen arról, hogy a BME-n elfecsérelt éveimben rendszeres vendégeskedtem a kognitív tudományok tanszék bizonyos órái. Itt ragadt rám az elméleti alapja sok olyan témakörnek is, amiből többek közt aztán a TV kalibrálást is kitanultam magamnak.

Ők is imádnak kísérletezni (egyenesen kötelező volt kísérleti alanynak jelentkezni legalább három kutatásban, hogy kapjak év végén egy jegyet). Ha besétálsz, akkor biztos találsz ott valakit, aki egy tálca sörért szívesen kiméri neked a te saját hallástartományodat, de még a loudness görbéidet is.

Az már persze más, hogy miután ők kimérik, azt nem teheted csak úgy egyszerűen be egy tetszőleges AVR DSP-jébe, de az Audyssey állítása szerint az ő görbéik is így készültek. Leültettek embereket, méricskéltek, aztán kiátlagolták az eredményeket, és ezt használja a Dynamic EQ.

A színrendszerek is ugyan így születtek. A CIE 1931, és a többi hasonló színtér is pont így született (azóta többen is megpróbálták már elölről kezdeni az egészet, születtek is új rendszerek, de beton stabilan beragadt a gyakorlatba a CIE 1931). Leültették az embereket, és bámulták a színmintákat, aztán a végén átlagoltak.

Fura ez most nekem, hogy míg az egyikben hiszel, a másiknál gondolkodás nélkül boszorkányt kiáltasz, pedig ez a kettő nagyon hasonló.

Színkorrekciókból is vannak rossz megoldások, esetleg szerencsés vagy, hogy hozzád nem visznek szar TV-ket, amik össze-vissza keverik a színeket. A hangzásra is igaz, hogy attól még, ha hallottál 100 hibás loudness EQ-t, de még nem hallottál egy jól működőt sem, az azt jelenti, hogy nem is létezhet.

Az lehet, hogy ma még nem létezik kereskedelmi forgalomban kapható és megfizethető megoldás (főleg nem egy AVR-be integrálva), de elvben nagyon is létezhet, és fórumozók tapasztalatai szerint a Dynamic EQ egész jól működik.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#29586) Dorian válasza DM-Fan (#29576) üzenetére


Dorian
félisten

Hogy a 2 helyett 1 év gari mekkora kockázat (mennyit ér meg a több), azt csak megsaccolni lehet. Hány százalékban mennek tönkre a 2. évben a Pana plazmák? Tegyük fel, hogy 5%-uk ekkor megy tönkre, ez szerintem nagyon magas szám, ha valóban így lenne, már rég lehúzták volna a redőnyt. Tegyük fel, hogy 100.000 Ft a javítás, ez egy komoly hiba költsége, mondjuk egy komplett főpanel csere.
Tehát így 5% eséllyel lesz 100.000 Ft költségem. Ha érzelmeket nem viszünk a dologba, logika szerint csak számok alapján ha 20.000Ft-tal olcsóbban kapom meg a készüléket (mint ahogy történt) akkor ez a kockázat simán vállalható.
Ettől függetlenül nem biztos, hogy megtartom, mivel emberből vagyok és kicsit idegesít, hogy át akartak vágni: telefonban nem erről volt szó, hanem 2 év gyári garanciáról.
1. kör mindenképp a magyar Panától az infószerzés lesz, ahogy DM javasolta.

János:
Igen, a Dinamic EQ nagyon jól működik, filmeknél mindig használom. Zenés műsoroknál nekem nem jött be, ott kikapcsolam. A Dinamic Volume viszont szvsz. nem jó.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#29587) kovadika válasza Dorian (#29586) üzenetére


kovadika
őstag

Én biztos nem kockáztatnék. A 100.000 Ft-os hiba nem a legrosszabb, ami történhet. Ha esetleg javíthatatlanná válna a tévéd, akkor dobhatnád a kukába, viszont ha megvan a gari akkor kapsz egy levásárlási utalványt, amiből újra vehetsz egy akár jobb készüléket is, amire szintén járni fog két év garancia.

(#29588) z123456789 válasza Jim-X (#29521) üzenetére


z123456789
addikt

Szia!

Láttam hogy már többen válaszoltak, ha esetleg még nem oldódott meg a "kölcsönzés", nézd meg a privát üzeneteidet! ;)

(#29589) salapp válasza Ijk (#29552) üzenetére


salapp
addikt

Bocs, de ebből nem tudok kimaradni.
Valóban van néhány régi jó magyar szinkronnal megszokott alkotás (Vissza a jövőbe: "-Magasságos....egek!" pl.), de a rendező által megálmodott atmoszférát csak a hangmérnökök által megalkotott eredeti mikrofonozás-keverés és a színészek saját hangja képes visszaadni.
Hugo Weaving kitűnő példa erre.
Pl. a V for Vendetta főhőseként végig egy maszkban van, nem látjuk az arcát, a hangját használja mesterien a figura megformálásához. Szinkronnal nézhetetlen kategóriába esik.
De kíváncsiságból belehallgattam már mondjuk a KillBill-be is szinkronosan, rémálom.

Tévé ügyben meg személyes "helyzetem": Nagy megelégedéssel nézem/nézzük azt a képet két éve, amit egy akkori röhejes 82 centis ledes lcd áráért kaptunk, egy 42x20-on. 16:9-es képnél 2,40-ről mozis az élmény eléggé, de a cinematic filmekhez kevés a képátló.
Szerencsére szükségessé vált néhány nagyobb házt. gép vásárlása, így tovább halogatható a tévévásárlás.
Még mindig nem tudom eldönteni, hogy 50-es GT vagy akár 60-as E6500 a jobb választás.
Lassan jönnek az újabb készülékek és megjelennek a szakcikkek/tesztek. Október-novemberig csak körvonalazódik valami.
Tisztában vagyok vele, hogy az elégedett tulajok sokkal kevésbé írnak a pozitív élményeikről egy fórumra, mint az elégedetlenek, akkor is riaszt ez a sávosodás-mizéria.
Örülök, hogy eltoltam a vásárlást.

[ Szerkesztve ]

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#29590) gyiku válasza salapp (#29589) üzenetére


gyiku
nagyúr

ilyen tologatasok miatt veszi eszre az ember, hogy meg mindig nincs uj tv-je. hat a meret kell, akkor 60 samu, ha minoseg, akkor gt. de majd 1 ev mulva mas lesz a 2 jelolt, a nyakam ra.

hüllő

(#29591) fityere


fityere
senior tag

Szép napot.

Sajna ahonnan rendeltem a pana tv-m már 3hete nem hozzák, így lemondani készülök a rendelést.

Kérdésem az lenne. hogy a két tv közül melyiket válasszam (ők 2-3napon belül szállítanak Ausztria)

tv 1

tv2

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

(#29592) salapp válasza gyiku (#29590) üzenetére


salapp
addikt

Hát ja, ha a jelenlegi is nem egy pana plazma lenne, tuti nem tologatnám. :)

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#29593) erdoke válasza fityere (#29591) üzenetére


erdoke
titán

Ezek csak TV adására vagy DVD-re jók, lévén 24 Hz-et egyáltalán nem támogatnak.

A legjobb aláírás a héten

(#29594) fityere válasza erdoke (#29593) üzenetére


fityere
senior tag

Köszi akkor még szétnézek.

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

(#29595) gomzol válasza gomzol (#29071) üzenetére


gomzol
tag

Ha valakit esetleg érdekel:
Predator-trilógia BD-n 10 font alatt, az 1. és a 3. rész magyar szinkronnal és felirattal is.

(Pontosítás: a múltkor linkelt francia Prometheus nem a fémdobozos változat volt.)

(#29596) Dorian válasza Dorian (#29586) üzenetére


Dorian
félisten

Úgy tűnik, nem lesz probléma :)
Felhívtam a Pana Magyaro-t, telefonon azt a tájékoztatást adták, hogy igen, elfogadják, 2 év gari van rá. Probléma esetén vagy az üzletet, vagy őket, vagy közvetlenül a szervízt (Videopart Kft?) is lehet hívni. Mivel a szól elszáll, azért mailben is megkérdeztem őket. Ill. a digx-hu-val is beszéltem, az illető problémázás nélkül felajánlotta, hogy ad erről egy írásbeli nyilatkozatot.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#29597) Kernel válasza mayday00 (#29571) üzenetére


Kernel
nagyúr

Csak egy lényeges dolog maradt ki a riportból, szerintem. Az rendben van, hogy nem szürkeimport, ha egyszer törvényes, csak normális esetben a nagykereskedők szerződést kötnek szervizekkel, szervizhálózatokkal, ezeknek listáját szokás megadni a garancialevélen is.

Ez így működött már a kommunista időszakban is, amikor még csak Gelka volt, legfeljebb akkor még csak három fő forgalmazó volt: Videoton, Orion, illetve Ramovill a külföldi gépeknél. Volt háromféle garlevél, ezekről tépkedtük le a szelvényeket, amivel benyújtottuk a számlát a forgalmazónak. Később ugyebár szaporodtak a különféle kereskedők, akik vagy szerződtek szervizekkel, vagy nem.

Ezt már ügyesen elhallgatták a riportban, hogy ezt a részét megspórolták, vagy hogyan oldották meg.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#29598) Kernel válasza Ijk (#29524) üzenetére


Kernel
nagyúr

Javaslom nézz utána a kandelának mint SI alapegység. A fehér az fehér, a tv-n is.

Ezt én már tegnap is furcsállottam, hogy mit akartál ezzel, de szerintem összekeverhettél valamit, mert a kandela (cd) fényerősség és a kelvin (K) színhőmérséklet két külön fogalom.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#29599) mandju


mandju
senior tag

Sziasztok. Lg60pz250ről mik a vélemények? Egy pana 42g30 után mit gondoltok, kárpótolná a képátló nagysága a képminőséget? Van avx-en egy 250ért. Vagy akkor inkább a kisebb, de jobb 50st50?

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#29600) Gergőke88 válasza mandju (#29599) üzenetére


Gergőke88
addikt

Egy G30 után az LG visszalépés lenne. Milyen távolságról nézed?
Az ST50 és a G30 között nagy különbség nem lesz.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.