Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29801) bucsher


bucsher
őstag

nekem meg az a véleményem, hogy sem a gyártó sem a biztosító nem hülye. lényegesen több garikiterjesztést ad el, mint ahány készülékcserét behajtanak rajta, a készülékek is jó eséllyel bírják az 5 évet. különben nekik lenne bukta. ti meg megveszitek, és megy hozzá az elméletgyártás vagyis önigazolás :)
ajánlott film harcosok klubja.
azzal persze egyetértek hogyha tönkremegy a tv az nagy gáz, meg aki nem engedheti meg magának az ne vegyen.

In the pipe - five by five!

(#29802) bucsher válasza junior11 (#29799) üzenetére


bucsher
őstag

ez egyébként a fórum előnye konkrétan :D

In the pipe - five by five!

(#29803) hunspikey válasza junior11 (#29799) üzenetére


hunspikey
őstag

Amikor nekem meghibásodott a katódágyú, gondoltam magamban, hogy na jó, oké, akkor most veszek egy lapos TV-t, úgy is évek óta nézem őket - mármint csak úgy kirakatból. Oké. Szántam rá 150.000-et. Mert ennyi már legyen elég! :)

Ekkor szembesültem vele, hogy 150-ért egy sapka szart sem adnak, nem hogy képminőséget.

Oké, nézzük a netet. Rá találtam a fórumra és lett a 150-et adok érte gondolatból egy vt50 :)

Ennyit a fórum meggyőző erejéről - hozzáteszem nagyon örülök, hogy így tettem, mert jó a cucc.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#29804) DM-Fan válasza bucsher (#29801) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Én épp a minap néztem újra a Harcosok klubját, miután bezsákoltam belőle a steelbook BD-t. Zseniális film, vérbeli Fincher-mozi és amellett, hogy maximálisan eljutott a tudatomig a film üzenete, én azért nem adnám fel azt az Ikea-lakást (a plazmát és a vele kapcsolatos kiterjesztett garanciát :D) azért a szabadságért, amit a Harcosok klubja és Tyler Durden ígér. Fogyasztó vagyok, vállalom. :K

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#29805) kolosszus87 válasza hunspikey (#29803) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Emlékeim szerint te vagy aki még a VT50-el sem maximálisan elégedett és ZT60-on töröd a fejed. Mi lett volna a 150k-s tv esetén!? :D

[ Szerkesztve ]

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#29806) kovadika


kovadika
őstag

Mitől van, az, hogy a 2,5-ös tévére csatlakoztatott WD my passport(500gb) hibátlanul működik, de a tévé kiírja a jobb alsó sarokba, hogy "túláram az USB-n"? Szerintem eddig nem csinálta.
Szerk.: Tévé ki/be kapcsolásával megszűnt a probléma, ettől még a kérdés fenn áll.

[ Szerkesztve ]

(#29807) rappit4 válasza DM-Fan (#29804) üzenetére


rappit4
őstag

Nyehehe :D (hol szerezted be?)

(#29808) mayday00 válasza DM-Fan (#29804) üzenetére


mayday00
őstag

Kiváló film, kiváló színészekkel. :)
Edward Norton-t nagyon csípem. Brad Pitt is jó színész, Hetedikben is kiválót alakított.

(#29806) kovadika

Usb-t hogy érdemes a tévéből eltávolítani?
Régi lg lcd-n volt olyan, hogy usb biztonságos eltávolítása. Rámentem klikk, kiírta hogy eltávolítható.
Plazmán ilyen nincs..Teljesen kikapcsolt állapotban kell eltávolítani?

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#29809) DM-Fan válasza rappit4 (#29807) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

MM-ból hoztam el az utolsó darabot.

Get Moded!

(#29810) mayday00 válasza DM-Fan (#29809) üzenetére


mayday00
őstag

Te igazi fan vagy, mindent eredetiben megveszel :)

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#29811) Dorian válasza mayday00 (#29808) üzenetére


Dorian
félisten

Ki kell húzni. Nyilván nem filmlejátszás közben.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#29812) WhiteWalker válasza mayday00 (#29810) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Nem attól "fan" valaki ha mindent megvesz....ez lenne a normális... :U

fan...az az alaplapon van,mint ventilátor csatlakozó....helyesen fun :P

[ Szerkesztve ]

(#29813) hunspikey


hunspikey
őstag

Anyám, most láttam a híradóban, hogy becsukták az AIM biztosítót - remélem nem volt innen senki aki náluk kötötte meghosszabbított garanciáját TV-jére... :(

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#29814) seria válasza WhiteWalker (#29812) üzenetére


seria
tag

:D

(#29815) hunspikey válasza kolosszus87 (#29805) üzenetére


hunspikey
őstag

A 150k-s TV-nek annyi esélye volt, hogy meggyőzzön, mint mókuskának az erdőtűzben. Még a VT feketéjét is himi-huminak gondolom :) kell az a ZT - lol. Kár, hogy ma hívott a szerelőm, hogy rá kéne dobni a verdámra 700-at - hogy megint guruljon - óóó :( :( :(

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#29816) Jim-X válasza hunspikey (#29815) üzenetére


Jim-X
őstag

Azigen... Motorcsere vagy mi a túró? :((

A játék az nem játék!

(#29817) BBéci válasza WhiteWalker (#29812) üzenetére


BBéci
titán

Fan a rajongó, fun a vidámság, szórakozás, jókedv.
De ezt biztosan pontosan tudod, csak a hozzászólásodból nem derül ki egyértelműen, félre lehet érteni.

(#29816) Jim-X
Az nem jönne ki 700-ból. :N

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29818) Gabor970 válasza hunspikey (#29815) üzenetére


Gabor970
addikt

csak nem valami csoda euro 5-ös diesel?

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#29819) Jim-X válasza BBéci (#29817) üzenetére


Jim-X
őstag

Jó persze attól függ milyen autóról beszélünk... :C

[ Szerkesztve ]

A játék az nem játék!

(#29820) BBéci válasza Jim-X (#29819) üzenetére


BBéci
titán

Nem követed figyelmesen a topikot, Gábor pedig feledékeny, mert megbeszélték.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29821) bucsher válasza DM-Fan (#29804) üzenetére


bucsher
őstag

igen igen :)
meg még az jutott eszembe amikor a gyár azt számolja, hogy mennyibe van az autó visszahívás. A szor B szer C. ennyi :)
(OFF) egyébként könyvben is nagyon jó.

In the pipe - five by five!

(#29822) Voice24 válasza DM-Fan (#29800) üzenetére


Voice24
őstag

Azt nyilván senki nem vitatja, hogy jó szándékkal ajánljátok a jobbnál jobb (és persze drágább) készülékeket. De számtalanszor leírtátok ti magatok, hogy egy belépő plazma is köröket ver az alap lcd-kre. Innentől pedig tipikus mai, modern fogyasztói társadalmi téma, hogy mindenkit meggyőzünk arról, hogy amit választott, az lópikulát sem ér, vegye a kétszer drágábbat, különben álmatlan éjszakái lesznek, a fejét fogja a falba verni stb.
99,9%-ban az van (nem csak itt, bármilyen hasonló topikban), hogy valaki tanácsot kér adott keretre, egyből azzal kezdődik a javaslat, hogy tegyél még hozzá, spóroljál még. Magyarul, itt is megy az emberek még nagyobba, még jobba, végeredményben még drágábba belehajszolása.
Persze ide is passzol a végére, amit te is írtál, hogy nem kötelező megfogadni a tanácsokat, de az ilyen "meg fogod bánni" jelzések itt már szinte törvényi szintre vannak emelve.

Visszatérve a garikiterjesztéshez, én hoztam fel példának a lakásbiztosítást. Mégpedig az aránytalanság miatt. Amennyiért 3 évre megnyugtatjuk magunkat mondjuk egy 260 ezres tévénél, annyiért 2 évre egy 20 milliós lakással kapcsolatban is nyugodtak lehetünk. Tehát kicsit drágán mérik azt a tévés nyugalmat.

(#29823) hunspikey válasza Jim-X (#29816) üzenetére


hunspikey
őstag

Majdnem. Ez egy PD Tdi - a civil autóm - most éppen turbó csere, kettőstömegű, plusz kuplungszerkezet csere, PD elem csere, intercooler csere, főtengelyszimering, nyelestengely szimering, szívócsonk csere csak, hogy a főbb dolgokat említsem. Ez mind a civil autón - és akkor még ott van a másik - a japán -, a pálya ördöge, azon is kéne valamit lendíteni, hogy kész legyen mire kitavaszodik - még a motorja sincs összefűzve, mondjuk dugók, hajtókarok, főtengely megvan - kéne hengerfej, turbó, O2 ház, leömlő, meg a programozás. Csövezés, karbon fék, hajtás, könnyítés, nagy IC, nagy hűtő, csövek megvannak és az utastér is kész...

Néha rendesen elgondolkodok, hogy miért kell nekem minden autómnak befűteni addig amíg szét nem megy a lovaktól...

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#29824) Jim-X válasza hunspikey (#29823) üzenetére


Jim-X
őstag

Ismerősömék foglalkoznak TDi tuninggal (többnyire golfokkal).

Privibe leírhatnád a pálya ördögét, mert én is japán autó párti vagyok :K

Na elég az offból....

A játék az nem játék!

(#29825) BBéci válasza hunspikey (#29823) üzenetére


BBéci
titán

Mit műveltél azzal a szegény autóval, hogy ennyi baja lett hirtelen?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29826) daniel2121 válasza hunspikey (#29823) üzenetére


daniel2121
senior tag

Mennyi km. van a pd tdi-ben, mert nem semmi felújítás? Ne kéttömegű lendkereket szereltess bele hanem fixet, az örökös lesz és olcsóbb is.

(#29827) rappit4 válasza mayday00 (#29810) üzenetére


rappit4
őstag

Én egy igazi metal fan vagyok : [link]

[ Szerkesztve ]

(#29828) Sanyyka válasza 89Csabi89 (#29780) üzenetére


Sanyyka
aktív tag

Én hasonlóan vagyok az 55 colos mérettel.
Nagynak már abszolút nem érzem, "csak" megfelelőnek.
Viszont, ha egy 42-est látok, az már nagyon kicsinek tűnik, fura...

(#29829) BBéci válasza daniel2121 (#29826) üzenetére


BBéci
titán

Viszont vannak hátrányai.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29830) daniel2121 válasza BBéci (#29829) üzenetére


daniel2121
senior tag

Jó biztos, nem véletlenül van a kéttömeg a kiegyenlítésre, de állítólag nem igazán lehet észrevenni.

(#29831) DM-Fan válasza Voice24 (#29822) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"Magyarul, itt is megy az emberek még nagyobba, még jobba, végeredményben még drágábba belehajszolása."

Mint ahogy az is tapasztalat, hogy meg is bánják az emberek, ha megmaradnak a kisebbnél, gyengébbnél - ha csak végigolvasod a topicot, magad is láthatod, hogy nem egy olyan ember van, akiben ott mocorgott 1-2 évig a kisördög, aztán nem bírta ki és nagyobb/felsőbb kategóriás modellre váltott. Ugye magad is látod, hogy sokkal költséghatékonyabb lett volna, ha eleve a tapasztaltabbakra hallgat és egyből a jót veszi?! Nem nagyzolásból szoktuk ajánlani a jobbat, hanem tapasztalatból! Persze, van, akinek soha nem lehet jót tenni, és rögtön háborog, hogy miért merészelnek neki a megjelölt keret fölött ajánlani bármit is, na annak tényleg fölösleges tanácsot kérnie, vegye meg azt, ami szimpatikus neki és belefér a keretébe! :U

Nekem a lakásbiztosításom is évi 20 eFt-ba van, tehát 5 év alatt kerek 100 eFt-ot fizetek ki a biztosítónak - illetve többet, mert valamelyest picit emelkedik is közben a díja az értékkövetés miatt. Ugyanerre az időre egy 50ST50 garancia-kiterjesztése évi 8 eFt-ba kerülne. Szerintem ez egyáltalán nem sok (adott esetben egy lakásbiztosítás sem fizet ki nagyobb értéket egy betört ablak, eláztatott födém, villámkáros készülék esetében - ne gondoljunk rögtön a legrosszabbra, hogy leég az egész lakás, mert az megint extremitás) és ahogy leírtuk korábban többen is: aki ennyit már nem tud nélkülözni egy negyedmilliós TV megvásárlásakor, az tényleg ne vegyen ilyen drága TV-t, mert ott komolyabb gondok vannak ennél és adott esetben a garanciaidőn túli javítást sem fogja tudni kifizetni, ami dupla ennyibe is simán beleszaladhat!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#29832) gomzol válasza hunspikey (#29813) üzenetére


gomzol
tag

De, sajnos van, mert aki a MM-okban vagy az ED-nál vásárolt garanciát, az mind érintett, ahogy tegnap is szó volt róla.

(#29833) Ijk válasza Voice24 (#29822) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ugyan nem vagyok biztosító kockázatelemzője, de kicsit nagyobbnak tartom a valószínűségét hogy 5 éven belül beszarik a tv, minthogy leég a lakás mondjuk. Nyilván hasonló okok miatt jóval nagyobb a fajlagos költsége egy 2 hetes utazás biztosításnak, extrém sportokkal fűszerezve, mint egy szimpla életbiztosításnak.

DM-Fan: Mai fejemmel lehet hogy nem a 42X20-at veszem meg, de egy crt után nem gondoltam hogy ennyire ráharapok erre a házimozi témára.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#29834) Ijk válasza Ijk (#29833) üzenetére


Ijk
nagyúr

Közben most nézem 400k volt a 50G20 akkor amikor az X20-at vettem. :D

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#29835) ketkedo612 válasza mayday00 (#29808) üzenetére


ketkedo612
tag

Usb-t hogy érdemes a tévéből eltávolítani?

A Pana G20-ason amikor benne vagy a média megtekintőben, akkor MENÜ gomb megnyomása és ott van az USB eszköz biztonságos eltávolítása opció.
Gondolom az újaknál is ott van.

[ Szerkesztve ]

(#29836) nuke7 válasza DM-Fan (#29804) üzenetére


nuke7
veterán

érdekes, én is fogyasztó vagyok - és gyűjtögetek is rendesen.
de csak azért, mert nem látok alternatívát...
szerintem én lettem volna a szépfiú a filmben, akinek szétveri az arcát eddie norton ... :U :DDD

https://youtube.com/user/nuke7

(#29837) gerolka


gerolka
tag

Böngészgetés közben akadtam erre a post-ra, hát mit mondjak... egyenlőre nem is tudok nagyon mit, a lényeg, hogy főhősünk hatalmas lelkesedéssel számol be arról miként cserélte le Pioneer Kuro tv-jét egy samu LED tv-re!
Ezek szerint ilyen is van...

(#29838) janos666 válasza mayday00 (#29656) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az a gamma beállítás, amit a menüben látsz, az (elvileg és többnyire gyakorlatilag is) az árnyalatok egymáshoz képesti relatív fényerejét adja meg egy egyszerű exponenciális matematikai függvénnyel: y=x^g

A szem sem lineárisan érzékeli a fényt, a sávszélesség pedig általában szűkös, ezért is hasznának egy nem lineáris encode görbét. A 2.4 közeli görbe pedig onnan jön, hogy többé-kevésbé ez volt az akkor használt analóg CRT-k természetes karakterisztikája, így a tartalomkészítők oldalán történt a képfeldolgozás, nem egyesével kellett bepakolni minden TV-be egy alkatrészt, ami átalakítja a lineáris jelet a képernyőnek megfelelően.

Ma már így van, az LCD-k inkább követnek egy S görbét, de van közte egy digitális korrekció. Itt helyeződött át még inkább a hangsúly a sávszélesség problémájára, mert ma már meg lenne az előnye, ha lineáris lenne az encode görbe, de akkor nem 8, hanem legalább 12, inkább 16 bites precizitással kéne kódolni a videókat (csatornánként).

Mondjuk ma már lassan ezt is meg lehetne tenni egy jó (helytakarékos, de erőforrás igényes) tömörítéssel, de az ilyen dolgok nehezen és lassan változnak. Főleg, ha nehéz köré marketingkampányt építeni, mert nehezen és lassan lenne meg a hozadéka.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#29839) salapp válasza Voice24 (#29822) üzenetére


salapp
addikt

Ez pontosan így van. Mármint az alap-plazma veri lcd...
Miután a felskálázós dvd játékos képe hdmi-n is elviselhetetlenül behúzásos volt, és a fehér emberek bőrszíne legfeljebb az agyonpúderezett/pirosítózott öthetes zombik szintjét hozta, jött a médialejátszó, hd filmek.
Az egész továbbra sem volt hiteles, amolyan pancsolt.
Néztem, milyenek a lapos tévék (2 éve lassan), még a díjnyertes félmillás is ugyanaz a zsizsegős szutyok volt, amint megmozdult egyszerre pár száz képpont rajta. Az állóképek pazarok voltak a ledes-nem ledes csodákon, de hát nem diavetítőt kerestem.
Idekeveredtem a fórumra, mint ljk, én is osztottam-szoroztam, és lett a 42-es x20. (Azóta csak a méretét bánom, 50-es lenne a min. ide. De hát tipikus magyar nyuszi vagyok, aki 32-es lcd-ről váltott)
Azonnal láttam otthoni körülmények között, hogy ez TÉVÉ, nem egy megerőszakolt monitor.
Aztán átkerült xbox-megjelenítőnek a 32-es ccfl lcd, úgyhogy azóta is látom, "miről maradtam le", hogy nem lcd-t vettünk.
Már a játékok videóbetétei is siralmasak az lcd-n, de néha a fiam elvonul disney-t nézni. Van, hogy bebivakolom magam vele a szobájában ilyenkor. Siralmas a látvány.
Szóval a legtöbb embernek, ha a Pana megoldaná valahogy, hogy minden nagy elektronikai üzletben és hipermarketben lenne egy 2x2-es "sötétített doboz" egy fotellel, kívülre kiírnák, hogy "ilyen lesz a kép otthoni körülmények között", bedobnának egy alap plazmát és egy akármilyen lcd-t, normálisan beállítanák, ugyanarról az osztott hd-jelről megküldenék, váltogatnák percenként a megjelenítőt, a plazmavásárlók szvsz többen lennének.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#29840) hunspikey válasza salapp (#29839) üzenetére


hunspikey
őstag

Ez kétségtelenül így van, de azt is hozzá kell tenni, hogy a samu és a Sony is most a CES-en olyan show-t adott, hogy leesett az állam, meg lehet nézni a youtube-on. És érdekes mindenki hibátlan angolt beszélt, és érdekes, hogy minden termék klappolt a stratégiához. Ezzel szemben a Pana évről évre kihoz egy angolul még makogni is alig tudó, nagypofájú kretént, aki inkább valami kabaréhoz hasonlít. Nem elég, hogy fogalma sincs, hogy mit tud a termék, nem tud választ adni arra sem, hogy a korábbi modellekben a talált hibákat hogyan kívánják orvosolni. Nem értem, hogy ezt hogy engedhetik a japánok. Én ötször jobban el tudnám adni a terméket - BBéci vagy János meg százszor. Értem én, hogy egy CES show-n elsősorban nem technikai paraméterek kellenek, hanem közérthető jó duma kicsi marketinggel, de amit ez a rüh csinál, az már mindennek a teteje - dilettáns, azt hiszem ez a szó a legjobb. Innentől fogva az egész TV üzletág dilettáns lesz, mert a kommunikáció nem megy végig az értékesítési láncon. Nekem pl nem igazán tudták megmondani, hogy miért is jó a VT a többihez képest? Miért kell nekem annyi pénzt kiadni? Csak azért vettem meg, mert tetszett illetve itt kaptam segítséget - de most komolyan ez az értékesítési stratégia?? Rohadtul bénák és idegesít, hogy egy ilyen termék bele fullad a vezetők ostoba,béna irányításába.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#29841) csube64 válasza hunspikey (#29813) üzenetére


csube64
csendes tag

Nekem volt az edigitálnál, de a hibás tv miatt hétfőn eltálltam a szerződéstől és a számlával együtt stornózva lett. Bár még a pénzt nem kaptam vissza, de remélem úgy lesz.

(#29842) JaniS válasza gerolka (#29837) üzenetére


JaniS
senior tag

"Samsungnal jobb tv nincs. majd ha jon az apple. akkor lesz" :)) - Ez a hozzászólás ötvözött mindent, amit rühellek.
Én ugyan soha nem láttam Kuro-t, de a fórumon leírtak alapján és hozzávéve, hogy már több mint egy éve egy G30-at bámulok nem hinném, hogy valaha veszek még saját használatra LCD tévét. Lehet, hogy nem plazma lesz a következő, mert addigra már eltűnnek, de LCD biztosan nem. Ennek ellenére természetesen ha az illető szerint ez jó döntés volt, mert neki jobban tetszik, hát akkor ez számára így van.

[ Szerkesztve ]

(#29843) Gabesz26 válasza gerolka (#29837) üzenetére


Gabesz26
senior tag

Valóban érdekes dolgokat ír.
Már eleve a Kuro--->LCD csere is furcsa egy olyan embertől akinek fontos a képminőség (az írásból legalábbis ez jönne le...)
"A TV feketéje az eddigi legjobb amit valaha láttam képmegjelenítőn..." ez azért durva kijelentés egy ex-Kuro tulajtól :U .
"Kipróbáltam pár mkv-t külső winyóról, ezeket gond nélkül lejátszotta, és a feliratokat is tökéletesen kezelte. WDTV Live mehet a kukába..." ezzel be is fejeztem, de ez a rész még "nagyon" tetszett :DDD

(#29844) kovadika válasza Gabesz26 (#29843) üzenetére


kovadika
őstag

"Kipróbáltam pár mkv-t külső winyóról, ezeket gond nélkül lejátszotta, és a feliratokat is tökéletesen kezelte. WDTV Live mehet a kukába..." ezzel be is fejeztem, de ez a rész még "nagyon" - Ha fontos lenne neki a képminőség, abba beletartozik a kadenciahelyes lejátszás is-legalábbis számomra-, amit még a csodás lcd sem tud. Amúgy hányingerem az applebuzi emberektől. Nincs semmi bajom a márkával, de gyakori a mentalitás, hogy lenéznek mindent és mindenkit ami nem apple/vagy nem használ apple-t.

(#29845) Dorian válasza Gabesz26 (#29843) üzenetére


Dorian
félisten

Az átlag-igényű felhasználóknak (direkt nem átlagfelhasználót írtam, mert itt van pénz jobb tévét venni) az általunk emlegetni szokott különbségek, hibák fel sem tűnnek, nem is érdekli őket. Persze, hogy lehet durva annak az LCD-nek (gondolom local-dimming-es) a feketéje: dinamikus kontraszt + bebuktatja a sötétebb szürke árnyalatokat, aztán mindjárt lesz fekete. Hogy a részletek elvesznek, az fel sem tűnik.

Haverom is lecserélte a -javaslatomra vett- Pana plazmáját egy Samu LCD-re "mert smart-TV" Tudomásul kell venni, hogy másoknak más szempontok fontosabbak, mint a képminőség. Szerinte ennek is pont olyan jó a képe.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#29846) GLOCK34 válasza hunspikey (#29813) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Én beleestem...
Direkt kötöttem biztosítást-kiterjesztést,mert nem állt szándékomban eladni a tv a közeljövőben.
Szükségét is érzem,mert vásárlást követő 10.napon már meghibásodott,igaz ez nem jelenti azt,hogy ezzel is gond lesz akár hosszú távon is.
Remélem nem lesz bukta,sokan k@rva sok pénzt kifizettünk.

(#29847) salapp válasza hunspikey (#29840) üzenetére


salapp
addikt

R.hadtul idegesítő ez a töketlenkedés, az már aztán igaz!!!
Ez a fórum több plazmát 'adott el', mint a - nyilvánvalóan - túlfizetett pana-marketingesek.

Cathrine Tate: -Computer says: nooo!

(#29848) Sanyyka


Sanyyka
aktív tag

Ma megvettem egy szegedi MOL kúton a Törvény gyilkosa c. Blu - ray filmett 999 forintért.
DVD-ként árulják, ennyit megér szerintem... :)
Akit érdekel, érdemes megnéznie máshol is.

Ui.: Még egy lépéssel közelebb kerültem hozzá, hogy vásároljak egy lejátszót is. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#29849) anonym1s


anonym1s
őstag

HDMI kabelek minosegeben szamit a kabel vastagsaga? Vettem egyet neten, tegnap erkezett meg de ez fele olyan vastag (vagy meg annyi sem) mint a tobbi hdmi kabelem. Ez van rairva: "E314998 AWM 20276 High Spped HDMI Cable With Ethernet" de erre rakeresve a neten, normalis vastagsagu kepeket talaltam. Amugy kiprobaltam, van vele kep a teven de meg nem hasonlitgattam a normal vastagsaguhoz kepest a kepet a teven.

[ Szerkesztve ]

(#29850) kolosszus87 válasza gerolka (#29837) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Nekem is van ismeretségi körömben aki a Pana G30-as plazmáját egy éven belül lecserélte Sony HX800-as csúcs ledes lcd-re és sokkal jobbnak találta a plazmánál, egyenesen "plazmaverő lcd-nek" titulálta.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.