Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28601) kevepapa válasza nuke7 (#28585) üzenetére


kevepapa
aktív tag

Szerintem gyengus a 3d mind moziban, mind otthon. Egyetlen egy esetben tudtam élvezni, igaz akkor nagyon, IMAX-ben. Ott frankón jöttek a fejelhúzós önkéntelen reflexek. Többször, több filmnél is, nem csak az IMAX kamerával rögzített forrásoknál.
IMAX-et otthonra! :)

(#28602) s3toraph válasza s3toraph (#28600) üzenetére


s3toraph
senior tag

Úgy jó lett a kép, hogy az sztal kiterjesztem, és átállítom a scale to 16:9 TV-re. A kerek így kerek lett! :) :R
Kipróbáltam több felbontáson és asztalkiterjesztéssel is, de csak így jó.

Még két kérdésem volna, aki tud kérem segítsen:

1.: Meg lehet azt oldani valahogy, hogy az elindított filmet kiterjesztett asztal esetén ne kelljen a monitorról áthúzogatni oldalra hogy megjelenjen a TV-n, hanem csak egyből a TV-n jelenjen meg full screen-ben? Úgy is jó ha 1-2 kattintással megoldható vagy billentyűkombóval, minden megoldás érdekelne. Ha van erre direkt program, mert pl. az MPC nem tudja, akkor kérlek osszátok meg velem, melyik alkalmas a célra!

2.: Ha egy játékot akarok TV-re küldeni, akkor a TV bekapcsolása után belépek a játékba, és ott átállítom hogy a TV-n jelenlen meg (megjelenik valami menü amiben ki tudom választani a megjelenítőnek a TV-t?) és úgyanúgy tudok képkocka arány korrekciót állítani (mint a scale to 16:9 TV), hogy ne legyen oldalra kinyújtva?

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#28603) nuke7 válasza kevepapa (#28601) üzenetére


nuke7
veterán

egyéni érzékek játszanak itt a legnagyobb szerepet szerintem :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#28604) rappit4 válasza BBéci (#28492) üzenetére


rappit4
őstag

:DD Tudom, azt a részt elkapkodtam :)

(#28605) DM-Fan válasza liszi70 (#28598) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Így van, a GT-nél is a LAN-ra javasolják. Szerintem nincs jelentősége, nálam már vagy 6 darab van a szekrényben, sosem tettem fel semmire, mégsem volt semmi gondom semmivel. Emiatt nem tördelnék kábelt, pláne koaxot. A legtöbb kábelen (főként táp, USB) többnyire ma már eleve van ferritgyűrű.

Get Moded!

(#28606) rappit4 válasza mayday00 (#28592) üzenetére


rappit4
őstag

Gratulálok az első értelmes hozzászólásodhoz és plazmádhoz ! Már csak a helyesírásodon kéne faragni. :C

(#28607) kevepapa válasza nuke7 (#28603) üzenetére


kevepapa
aktív tag

Ajánlhatnál néhány jó 3d kontentot, eddig egyedül a Sammynél volt rendes pop out (konkrétan a "kígyós" résznél) de se a tintin se a john carter nem mutatott semmi extrát, sőt előbbinél életemben először előjött a hányinger a 3dtől,pedig előtte legalább 8-10 filmet néztem meg 3dben moziban és kutya bajom nem volt. :((

[ Szerkesztve ]

(#28608) < CyberBob > válasza s3toraph (#28602) üzenetére


< CyberBob >
őstag

Ezzel a programmal UltraMon szint mindent meg lehet csinálni ha több megjelenítőt használsz.

Ne próbáld! Tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld!

(#28609) DM-Fan válasza kevepapa (#28607) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Az abszolút referencia az Avatar 3DBD. Itt-ott a Prometheus is egész jó, bár én azt moziban is megnéztem 2D-ben és IMAX 3D-ben is és utóbbi csak rontott az élményen.

Get Moded!

(#28610) bucsher válasza s3toraph (#28602) üzenetére


bucsher
őstag

(ATI videokártyával) catalyst control centerben beállítottam hogy alt+ctrl+b = monitor, alt+ctrl+n = tv
és akkor egy kattintással megoldható, hogy kimenjen az elindított film/kép/játék a tévére.
de én nem használok kiterjesztett asztalt

In the pipe - five by five!

(#28611) rappit4 válasza kevepapa (#28607) üzenetére


rappit4
őstag

Nekem a "Tangled" 3D-je tetszett nagyon (ha nem vesznek rá akkor nem nézem meg, de utólag nem bántam meg :) )

(#28612) Kernel válasza s3toraph (#28602) üzenetére


Kernel
nagyúr

PotPlayernél lehet például konfigurálni, hogy melyik monitoron jelenjen meg a kép, de szerintem nem érdemes ezzel szórakozni, mármint a kiterjesztéses játékkal. Nekem az a rendszer vált be, hogy vagy a monitor megy a gépről, vagy a TV. Egyszerre a kettőt úgyse tudom nézni.

Win 7/8-ban, ha lenyomod a Win+P kombinációt, azzal is lehet választani, illetve én két billentyűt konfiguráltam csak a monitorváltás céljára. További információk ezzel kapcsolatban:

http://www.sevenforums.com/tutorials/37625-display-switch-shortcut-create.html

Én az Intel integrált GPU-ról járatom a TV-t, a HDMI-kimenetről, itt az Intel driver megjegyzi a kétféle kijelző beállítását, vagy profilokat is lehet készíteni. (Asztal, jobbklikk stb.) Plusz ennél is van egy külön kombó: Ctlr-Alt-F4, amivel monitort lehet váltani.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#28613) gyiku válasza liszi70 (#28598) üzenetére


gyiku
nagyúr

mi van ha nem raktam azokat fel?

hüllő

(#28614) DM-Fan válasza gyiku (#28613) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Semmi. Ha nem észlelsz hibajelenséget, akkor ne foglalkozz vele!

Get Moded!

(#28615) nuke7 válasza kevepapa (#28607) üzenetére


nuke7
veterán

nekem az alice in wonderland is tetszett :U
meghát ugye 3D-s felnőtt tartalom :DD ;)

szerk. amúgy nem láttam összesen 10 3D filmet se plazmán - de amiket láttam, jobbak voltak mint moziban
(demok, meg egy-két film)

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#28616) rappit4


rappit4
őstag

Sikerült az imént felfedeznem 4 sávot jobb oldal és kettőt bal oldalt..... Ez garanciális probléma?

(#28617) DM-Fan válasza rappit4 (#28616) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nem. Ha gondolod, próbálkozhatsz vele, de ez nem hibajelenség, ahogy az LCD-nél a felhősödés sem az.

Get Moded!

(#28618) liszi70 válasza gyiku (#28613) üzenetére


liszi70
nagyúr

"mi van ha nem raktam azokat fel?"

Akkor 3-4 héten belül eróziós folyamat indul be, elkezd szétfolyni a panel üvege, majd némi hangrobbanás kíséretében gömbvillámmá alakul.

[ Szerkesztve ]

(#28619) s3toraph válasza < CyberBob > (#28608) üzenetére


s3toraph
senior tag

Köszönöm, ki fogom próbálni! :) :R

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#28620) s3toraph válasza bucsher (#28610) üzenetére


s3toraph
senior tag

Értem, remélem ebben az újfajta kezelőprogramban is ami nekem van, meg lehet ezt tenni. Utánanézek. Köszönöm a tippet! :R

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#28621) kovadika válasza rappit4 (#28616) üzenetére


kovadika
őstag

UT-n?

(#28622) rappit4 válasza kovadika (#28621) üzenetére


rappit4
őstag

Ja. Akkor kuka a tv?

(#28623) kovadika válasza rappit4 (#28622) üzenetére


kovadika
őstag

Nem, csak érdekelt, mert eddig senki nem írta az UT-ről a sávokat.

(#28624) s3toraph válasza Kernel (#28612) üzenetére


s3toraph
senior tag

Nekem azért kell szórakoznom vele, mert nem csak én nézem. Pl. én netezek a szobámban a gépen, de a szülőknek meg a nappaliban elindítok egy filmet ugyanarról a gépről. Így akarom, ha már van HDMI, mert nagyon gagyi a dvd lejátszónk (orion...) + nem kell másolgatni pendrive-ra.

Az asztalt muszáj kiterjesztenem, mert másképp nem tudok normális, arányos képet beállítani (asztal másolással sehogy sem jó, próbáltam többféle képpen).
Plusz ha sikerül akkor megoldanám hogy mondjuk a TV-n megy a film de én ettől függetlenül hallgassak zenét, a film csak a TV-n szólna, a zene meg csak a hangszórón. No de ez lehet OFF, utánakérdezek máshol. :)

Win gomb + P kombót ismerem, hasznos tud lenni. :K Meg fogom nézni azt a fórumot.

Nekem AMD-s van (FM1, IGP), a topicjában is megkérdezem majd. Hasonlóan ezt is be tudom állítani, bár lehetne jobb is a szoftver.

Köszönöm a segítségedet! :) :R

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#28625) rappit4 válasza kovadika (#28623) üzenetére


rappit4
őstag

Azt DM-fantól kérdeztem, hogy kuka-e.

(#28626) liszi70 válasza rappit4 (#28625) üzenetére


liszi70
nagyúr

Azért attól nem kuka. Az UT-ről én sem hallottam sávosodás-tapasztalatot, sajnálom, hogy így jártál. Nagyon zavaró, feltűnő mértékű?

Azt a feltevést, hogy a fényszűrő réteg okozza ezt a panákon, most már nyugodtam kukázhatjuk. Eddig is sejthető volt, most már biztos lett. De akkor mi a búbánat ez a rohadt idegesítő jelenség???

(#28627) DM-Fan válasza rappit4 (#28625) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Miért lenne kuka? Eddig fel sem tűnt neked a dolog.

Get Moded!

(#28628) rappit4 válasza DM-Fan (#28627) üzenetére


rappit4
őstag

Nyilván nem gondoltam komolyan, csak felhúztam az agyam. Eddig szerintem nem volt ott, megnéztünk jó pár focimeccset, de mégcsak nem is annál vettem észre. Amikor azt hittem, hogy sávosodást láttam, átkapcsoltam a focimeccsre és egyértelműen ott volt. Egyébként ha feljebb veszem a kontrasztot, akkor kevésbé látszik.

(#28629) kovadika válasza liszi70 (#28626) üzenetére


kovadika
őstag

Enyémen nyoma sincs.

(#28630) rappit4 válasza liszi70 (#28626) üzenetére


rappit4
őstag

A poszterizációnál nem zavaróbb.

(#28631) liszi70 válasza rappit4 (#28628) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Egyébként ha feljebb veszem a kontrasztot, akkor kevésbé látszik."

Ez pontosan így van. Mondjuk emiatt ne vedd feljebb. De ha használod az öko módot, akkor megfigyelheted, hogy világosban gyengébb, sötétben erősebb lesz az intenzitása a sávoknak.

[ Szerkesztve ]

(#28632) rappit4 válasza liszi70 (#28631) üzenetére


rappit4
őstag

Eszem ágában sincs még emellé egy beégést szerezni. Te garanciával nem próbálkoztál?

[ Szerkesztve ]

(#28633) liszi70 válasza rappit4 (#28632) üzenetére


liszi70
nagyúr

"Eszem ágában sincs még emellé egy beégést szerezni."

Miért? A beégés legalább takarná a sávjaidat!

"garanciával nem próbálkoztál?"

Nem. Lehet, hogy érdemes lenne? Eddig egyértelműnek láttam, hogy ilyennel nem foglalkoznak a gariban, de szerinted le van az írva valahol, hogy a panel inhomogenitása, hány százalékig (ha meg lehet ezt határozni) elfogadott?

(#28634) rappit4 válasza liszi70 (#28633) üzenetére


rappit4
őstag

Ja, lehet inkább beégetem.
Szerintem kéne ezzel foglalkozniuk. Az LCD az alapból felhős, de az összes készülék. Ez szerintem zavaróbb.

(#28635) Sanyyka válasza liszi70 (#28633) üzenetére


Sanyyka
aktív tag

Lehet, hogy egy próbát megér, mert az, hogy némi inhomogenitása tapasztalható a képernyőnek világos egyszínű tartalom esetén - amit én is megtaláltam az 55ST50-en - biztos, hogy nem hiba, hanem technológiai jellegzetesség, de onnantól, hogy ez a használati értéket rontja ( ráadásul nem minden készüléken jelentkezik zavaró mértékben ) már lehet reklamációs alap szerintem.

(#28636) rappit4 válasza Sanyyka (#28635) üzenetére


rappit4
őstag

Lehet én is bepróbálom, hiszen kovadika kolléga se a poszterizácót, se a sávosodást nem tapasztalta.

(#28637) DM-Fan válasza rappit4 (#28636) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Poszterizáció márpedig minden plazmán van és annak jelenléte nagyban függ a képanyagtól (és nemcsak annak bitrátájától, hanem attól is, hogy mivel és hogyan vették fel). Az LCD sok esetben elmossa ezen problémákat, a plazma viszont kiemeli.

A sávosodást illetően ha nagyon zavaró, akkor érdemes lehet egy kört futni vele, de ha azt mondod, hogy eddig nem igazán észlelted... :U

Get Moded!

(#28638) Cha-b válasza Sanyyka (#28635) üzenetére


Cha-b
senior tag

Sztem tuti nem fogják garanciális hibának tekinteni, de egy próbát tényleg megér.

CSAKAKISPEST!!!!

(#28639) rappit4 válasza DM-Fan (#28637) üzenetére


rappit4
őstag

Tulajdonképpen nekem a poszterizáció teszi nézhetetlenné a tv adást, mind a HD-t mind az SD-t. Se a pv7en se a PX80 egyetlen ilyet nem tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

(#28640) bucsher válasza s3toraph (#28624) üzenetére


bucsher
őstag

az a baj az alt+p -vel, hogy ha kint van tévén a kép és a gép előtt ülök úgy elég nehéz jó helyre klikkelni. ha van külön dedikált hotkey a monitorra és a tévére akkor nincs ezzel gond.

In the pipe - five by five!

(#28641) batagy válasza rappit4 (#28639) üzenetére


batagy
őstag

Nálam is 42UT50 van.

A poszterizációt én is észrevettem, de csak magas kontraszt esetén tűnt eddig zavarónak. Azt jó lenne tudni, hogy ST50 SD adás esetén jobb-e a poszterizáció tekintetében.

Ennek ellenére, szerintem még így is jó az UT50 SD képe, sokkal rosszabbra számítottam. A CRT SD képét természetesen nem éri el.

A kontraszt tekintetében , szerintem a képcsöves kép szépségét szintén nem éri el. De lehet hogy csak beállítás kérdése. Lehet hogy hülyén hangzik, de a következőt gondolom. Mindig mindenki a fekete szintet elemzi, hogy milyen mély stb. Ezzel nincs is semmi baj az UT50-nél se, viszont a fehéret nem találom elég fehérnek, az a bajom. De mégegyszer mondom lehetséges hogy nincs jól beállítva.

A beállítások megosztása ahogy látom nem divat itt, de én találtam egyet a 40UT50-hez, ezt beállítottam, és így első körben sokkal szebbnek tűnik már, közelebb került a CRT-hez.

(#28642) Sanyyka


Sanyyka
aktív tag

Én egy hónap alatt kb. három "viaszorral" találkoztam, tehát megerősítem, hogy létező dolog lehet akár minden plazma tv-n de az st50-nél - nálam legalábbis - szerencsére nem zavaró mértékű.

(#28643) rappit4 válasza batagy (#28641) üzenetére


rappit4
őstag

Ha lejebb veszem a kontrasztot a kalibrált beállításról, akkor meg a sávok jönnek elő. 1080as MKV-nál is ott van a poszterizáció. Emiatt csak eredti lemezt és bd50et nézek.

(#28644) Sanyyka válasza rappit4 (#28643) üzenetére


Sanyyka
aktív tag

A Med8er-t nem használod?
Vagy arról megy a BD50?

[ Szerkesztve ]

(#28645) rappit4 válasza Sanyyka (#28644) üzenetére


rappit4
őstag

Arról

(#28646) Sanyyka válasza rappit4 (#28645) üzenetére


Sanyyka
aktív tag

A 23,***p javításra került már?

(#28647) s3toraph válasza bucsher (#28640) üzenetére


s3toraph
senior tag

Ez igaz. Én úgy oldom meg első körben, hogy usb hosszabítóval kivezetem a vezeték nélküli egér adó-vevőjét. Aztán majd, ha találok olcsón, lesz hozzá egy távirányító, vevőegységét pedig az egérének helyére, a kivezetett usb-be dugom. :)

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#28648) kovadika válasza rappit4 (#28643) üzenetére


kovadika
őstag

Szerintem nem normális ha ilyen szinten észrevehető a poszterizáció. 1080-as mkv-nál el sem tudom képzelni, hogy észrevehető legyen. Ahogy már írtam sd adást nem nézek, csak 720,1080 ritkán borzasztó minőségű dvd-t(sajnos már formátumban nem elérhető anyag), de még egyiknél sem tapasztaltam. Én ezzel mindenképp próbálnék valamit kezdeni. Egy pár fotót csinálhatnál SD-ről, és HD anyagról, hogy mennyire látványos dologról van szó.

(#28649) rappit4 válasza Sanyyka (#28646) üzenetére


rappit4
őstag

Igen, már béta verzióban van.

(#28650) DM-Fan válasza kovadika (#28648) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Pedig bizony simán előfordul mkv-nál is, sőt, továbbmegyek: bizonyos esetekben a BD-nél is simán látható lehet. Persze nem extrém mértékű, de ott van.

Get Moded!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.