Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28351) Litván Zongora


Litván Zongora
aktív tag

Egyébként kalibrációt hol/kitől lehet kérni? Tudtok elérhetőséget, aki Pest megyében vállalkozik ilyesmire?

Shit happens. Size matters. Time flies.

(#28352) dedy70 válasza Litván Zongora (#28351) üzenetére


dedy70
tag

Keresd janos666 fórumtársat, ő foglalkozik kalibrálással.

(#28353) liszi70 válasza Litván Zongora (#28351) üzenetére


liszi70
nagyúr

janos666nak írjál privit.

(#28354) #75912448 válasza rappit4 (#28348) üzenetére


#75912448
törölt tag

Érdemes,mivel épp a fejed vered falhoz, nem lehetsz túl boldog. Kijön egy szervizes és eldönti, hogy hibahatáron belüli vagy sem. Vesztenivalód nincs.

(#28355) liszi70 válasza rappit4 (#28348) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nem tudnál egy képet csinálni róla, hogy lássuk, milyen mértékű?

(#28356) janos666 válasza Dorian (#28162) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Mindkét készülék ugyan azt a panelt használja, tehát a foszfor gamut a véletlen gyártási szórást leszámítva megegyezik (még a tükröződésgátló bevonat is közös rajtuk), tehát ténylegesen azonos beállításokkal ugyan olyan szaturált színeket képesek előállítani, ami ezekkel a panelekkel minden irányban egy kicsit tágabb is, mint az Rec.709 színtér, így mindkettőt megfelelően beállítva elvileg teljesen ugyan olyan színeket produkálnak az élénk, szaturált és fakó jelenetekkel is. Amikor mégsem egyeznek tökéletesen, akkor már csak az olyan tényezők játszanak majd szerepet, hogy az ST és GT szoftvere kicsit más (utóbbin jóval több a beállítási lehetőség).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#28357) Dorian válasza janos666 (#28356) üzenetére


Dorian
félisten

Köszi! Akkor ST lesz :D

Esetleg még az játszhatott közbe(?), hogy a GT kisebb méretű volt, így a pixelsűrűség miatt ugyanolyan messziről szebbnek tűnhetett, ill a GT kb. a padlón volt, az ST meg a polc tetején, így közelebb és nagyobb szögben a mennyezeti lámpákhoz.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#28358) rappit4 válasza #75912448 (#28354) üzenetére


rappit4
őstag

Igazából azért nem akarok garanciával macerálni, mert akkor kalibráltathatom újra(?) Jánossal. (Nem az a próbléma, hogy Jánossal kell, hanem, hogy megint be kell :DD)
(#28355) liszi70 : Megpróbálok.

[ Szerkesztve ]

(#28359) janos666 válasza Dorian (#28357) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Azonos távolságból nézve nyilván élesebbnek látszik az azonos felbontású, de kisebb kijelző.

AR filteres plazmákat kb. úgy érdemes nézni, mint az LCD-ket: leginkább csak szemből.
És itt főleg a vízszintes szög okozhat problémát, mert úgy alakítják ki a réteget, hogy kevéssé legyen zavaró azok számára, akik a kanapé szélein ülnek, a plafonon lévő lámpát viszont "zavarják" meg.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#28360) janos666 válasza batagy (#28233) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ilyen diavetítéshez mehet 60-as kontraszt, ECO nélkül, Kiemelt módban is.
De javaslom helyette ezt. Legalább olyan hatékony, csak kevésbé zavaró, mint villogást nézni (akár csak a perifériáról, a szomszéd szobából szűrődő fényen).

De amiatt ne hanyagold a TV-t. Mikor ráérsz, akkor használd értelmesen (szemnek kellemes kontraszttal TrueCinema módban). Ezt csak akkor told rá, mikor úgysem néznéd.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#28361) liszi70 válasza janos666 (#28360) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ezt komolyan mondod? Járassa tök feleslegesen, fehér képernyővel a panelját bejáratás végett??? Mi a fenének?

(#28362) ketkedo612 válasza liszi70 (#28361) üzenetére


ketkedo612
tag

Szerintem logikus.
Ha homogén fehér képpel magas kontraszttal kiemelt módban "bejáratod" akkor már nem kell sem ghost-tól sem beégéstől tartani a továbbiakban ;] .

(#28363) liszi70 válasza ketkedo612 (#28362) üzenetére


liszi70
nagyúr

Gyerekek!!! Hurrááááá!!! Végre megvan a megoldás a beégés ellen!! Úristen, mennyi gyártó hányszázmillió dollárt feccölt a fejlesztésekbe, amivel kiküszöbölhetik a beégést erre itt van a pofonegyszerű megoldás! Védessük le, vagy kérjünk mondjuk a panától a forgalom után részesedést!

(Ezt magad sem gondolod komolyan, ugye?)

[ Szerkesztve ]

(#28364) liszi70 válasza ketkedo612 (#28362) üzenetére


liszi70
nagyúr

Na jó, most komolyan. Szerinted, nem járatódik be a panel a hasznos műsoranyag nézése közben is? Mi a fenének kellene feleslegesen áramot és panel üzemidőt pazarolni arra, ami előbb-utóbb hasznos módon is megtörténik. Ez pont olyan, mintha az új autónk gázpedáljára féltéglát tennénk és éjszaka a garázsban bőgetnénk bejáratás végett.

És természetesen bejáratás után is be lehet égetni egy panelt, tény, hogy kevésbé lesz hajlamos a ghost-ra.

[ Szerkesztve ]

(#28365) janos666 válasza rappit4 (#28358) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

A videó, amit küldtem (hl2ep2) az hogy fest rajta?

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#28366) batagy válasza liszi70 (#28364) üzenetére


batagy
őstag

Szia!

Én nem akarok okoskodni, inkább rátok hallgatok, de igazából én se értem hogy miért ne lehetne egyszínű képekkel bejáratni. Tudniillik, a bejáratás lényege nem az, hogy a pixelek homogén módon "használódjanak" az első időszakban? Márpedig a homogenitáshoz legjobb az egyszínű kép.

Azzal egyetértek, hogy akkor közben nem néz az ember hasznos műsort, de ha valakit ez nem zavar? Mondjuk közben számítógépezek. Aztán nézhetek rajta műsort is időnként. Szóval én speciel eltekintenék attól, hogy ez most felesleges áram és panel üzemidő, mert nem ez a lényeg. Ha segít a panelen, akkor..... lenne értelme. További előnye az lenne, hogy így gyorsabban járatódik, mert homogén kép esetén erősebb kontrasztot is lehetne használni.

Csak a kérdés az hogy miért tartjátok károsnak, a készülék fizikiai állapotára nézve, értem a panelt, pixeleket, elektronikát.

Mégegyszer leírom, nem azt mondom hogy az a jó, csak nem teljesen értem, hogy miért lenne káros, de ettől az egésztől függetlenül inkább rátok hallgatok, nehogy bajt okozzak a panellel.

(#28367) ketkedo612 válasza liszi70 (#28364) üzenetére


ketkedo612
tag

Azt, hogy az egyszínű képek váltakozó vetítése helyett miért javasolta janos666 azt amit javasolt, szerintem elmondja majd ha akarja. Elképzelésem van róla, de lehet nem jól gondolom.
A "nem nézem csak vetitek valamit a TV-n bejáratásként" típusú bejáratás szerintem is kidobott pénz az ablakon és teljesen felesleges.

[ Szerkesztve ]

(#28368) janos666 válasza liszi70 (#28363) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Bejáratás, nem bejáratás, ez csak annyi, hogy eleinte érzékenyebb, de sohasem tökéletesen ellenálló a panel IR-el szemben.

Én is így szoktam. Mikor új a TV-m, akkor egész sokat (szinte mindig, mikor nem használom másra), később csak kevesebbet, de hagyok néha rajta 20-30 percekre fehér képet (mikor felállok kicsit nyújtózkodni). Ez alatt szépen eltűnnek a játék HUD-ok, böngésző címsávok, mozivásznak, vagy feliratok foltjai.

Szerintem meglennék nélküle, de így nem is félek, hogy valami egyszer agresszíven beleragad.
Jobb megoldásnak tartom, mint ha hagynám, hogy a TV mondja meg egy nap milyen arányban kéne játszanom és sorozatot néznem, vagy ha néha feltűnnének a szellemképek.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#28369) batagy válasza batagy (#28366) üzenetére


batagy
őstag

Mondjuk olyan szempontból lehet hogy káros az egyszínű kép, hogy akkor tulképpen az egész homogén módon ég be. Hmmm. Nem? Akkor viszont tényleg nem jó.

(#28370) liszi70 válasza janos666 (#28368) üzenetére


liszi70
nagyúr

"...hagyok néha rajta 20-30 percekre fehér képet (mikor felállok kicsit nyújtózkodni). Ez alatt szépen eltűnnek a játék HUD-ok, böngésző címsávok, mozivásznak, vagy feliratok foltjai"

Amiről te beszélsz, az a fehérmosás, a már meglévő ghostingok eltüntetésére. Ez más, mint hogy "előre" bejáratjuk a panelt, fehér, vagy bármilyen állóképekkel.

(#28371) rappit4 válasza janos666 (#28365) üzenetére


rappit4
őstag

Már vagy 10-20szor megnéztem, de azzal nem olyan vészes, foszfor lag is alig van, pv7-en brutális a lag. Amugy köszi a videót.

[ Szerkesztve ]

(#28372) Dorian válasza batagy (#28369) üzenetére


Dorian
félisten

"az egész homogén módon ég be"
Ennek semmi értelme. A beégés azt jelenti, hogy bizonyos területeken a foszfor jobban elhasználódott, mint máshol. Ha ez az elhasználódás homogén, akkor az nem lehet beégés.

Amúgy meg igen, tök felesleges ez a power-bejáratás.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#28373) liszi70 válasza batagy (#28366) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nem károsnak, hanem tök fölöslegesnek tartom. Nem tudok jobb példát mint amit írtam, az autó bejáratását.

[ Szerkesztve ]

(#28374) kolosszus87


kolosszus87
senior tag

Ma játszottam egy kicsit a PS3-on és felfigyeltem arra, hogy szerencsére a játékkészítők többsége "odafigyel" a plazmásokra. Most tűnt csak fel, hogy pl. A Resi6 vagy a God of War játékokban a HUD csak akkor van jelen amikor akciózok, célzok, amint leeresztem a fegyvert a HUD eltűnik. Ez még inkább megerősített abban, hogy jó lesz majd a plazma játékhoz, feldobott a dolog.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#28375) DM-Fan válasza liszi70 (#28370) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Szerintem is teljesen fölösleges élettartam és energia-pazarlás az olyan tartalommal való bejáratás vagy bármilyen üresjárat, amit nem néz az ember - legyen az egyszínű kép, teljes fehér képernyő (ez szerintem kifejezetten nem jó hosszú távon a TV-nek). Egyszerűen nincs rá szükség. Az első időszakban érdemes odafigyelni a tartós képelemekre, mert akkor súlyosabb gondot okozhatnak, de egyébként bejáratás után is fognak problémát okozni, ha felelőtlenek vagyunk. Az első időszakban ezért célszerű filmet nézni (jó a teljes képernyőt kitöltő, de a szélesvásznú is) - ilyenkor úgyis élvezkedik az ember az új TV-jén a jobbnál jobb minőségű anyagokkal. Na, azokkal kell bejáratni, élvezni kell a terméket az első percétől. Nem túlzó beállításokkal semmi gond nem lesz akkor sem! Homogenizálásnak meg a szélesvásznú film után egyszerűen rá kell engedni háttértévézés gyanánt pár tíz percre egy kizoom-olt, vagy enyhe logójú TV-csatornát és teljesen homogén lesz újra. Így kvázi mindig hasznos képtartalom megy a TV-n és be is járatódik/kimosódik az esetleges ghost is - utóbbi ideje alatt pedig még lőhetünk egy amúgy minket érdeklő műsort is. Fölösleges túlkomplikálni ezt a dolgot és üresjáratokat generálni. Az első párszáz órában oda kell figyelni, ez tény, de nem érzem azt, hogy egyszínű képeket kellene diázni. Ha valakinek van ilyen ingerenciája, tegye, ártani nem árt vele, de ilyen erővel nézhet rajta hasznos tartalmat is, aminek van értelme is. Rosszabbul azzal sem fog bejáratódni a panel, nem lesz inhomogénebb azáltal, hogy TV-műsor megy rajta és nem egy fullHD felbontású, kopp vörös .jpeg.

kolosszus87: az a baj, hogy nagyon kevés az ilyen játék. Én is szeretem ezt pl. az Uncharted- vagy a Little Big Planet-szériánál, de sajnos nagyítóval kell keresni az olyan címeket, de még azokat is, amelyeknél kikapcsolható a HUD (legfőképpen az autós játékoknál van erre mód). Az utóbbi időben általam vásárolt PS3 játékok egyikénél sem volt dinamikus a HUD, illetve nem lehetett kikapcsolni sem. Ráadásul eléggé intenzívek is. :(

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#28376) Dexar007 válasza kolosszus87 (#28374) üzenetére


Dexar007
veterán

Szerintem nem éppen a plazmásokra figyelnek oda. :) Már elég régóta bevett szokás,hogy minél kevesebb "állapotjelző" legyen a képernyőn,ezzel is nagyobb filmes hangulatot teremtve.

Give me your cum,bull!

(#28377) DM-Fan válasza Dexar007 (#28376) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Valahogy úgy! :K

Legtipikusabb példa erre mondjuk a Dead Space-széria, ahol még a lőszerszámláló is a fegyvereken követhető, ahogy az életerő és más egyéb fogyó eszközök is például magán a karakter ruháján. Na, ilyeneket szívesen látnék már minden játékban.

Sajnos tényleg elég kevés az ilyen és még mindig erőltetik a HUD-ot, pedig tényleg realisztikusabb a játék és jobb az élmény nélküle. :(

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#28378) kolosszus87 válasza Dexar007 (#28376) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Lehet, de a lényeg, hogy a plazmának is jót tesz, hogy nincs állandó Hud.

DM-Fan:Lehet átnézem a többi játékom is, de nekem úgy rémlik a többségnél így van, Dark Souls-nál talán nem tűnik el, de ott meg elhalványodik emlékeim szerint és alapból sem rikító kontrasztos.

[ Szerkesztve ]

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#28379) hunspikey válasza rappit4 (#28215) üzenetére


hunspikey
őstag

Amit linkeltél az egyértelműen HIBA. Ha neked is ezt csinálja, akkor rossz TV-d!

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#28380) tamáspapa válasza liszi70 (#28319) üzenetére


tamáspapa
aktív tag

Megcsinaltam a megosztast, de nem valtozott a helyzet, nem lat a tv minden mappat, a kepekbol pl semmit.

(#28381) tamáspapa válasza liszi70 (#28342) üzenetére


tamáspapa
aktív tag

Ok, megnézem ezeket is.

(#28382) Dorian


Dorian
félisten

50ST50 megrendelve :))
Remélem pixelhiba, ciciergés és sávosodásmentes példányt sikerül kifognom. :U

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#28383) liszi70 válasza tamáspapa (#28380) üzenetére


liszi70
nagyúr

Beállítottad a windows-ban azt, amit 2 képen linkeltem? Ha igen, akkor a mappák megosztása után újraindítottad a tévét? Többet lát mint azelőtt?

Dorian

Drukkolok neked!

[ Szerkesztve ]

(#28384) Dexar007 válasza Dorian (#28382) üzenetére


Dexar007
veterán

Cici azért lehetne benne nem? ;]

Give me your cum,bull!

(#28385) tamáspapa válasza liszi70 (#28383) üzenetére


tamáspapa
aktív tag

Még nem, mert anyó dolgozik a gépen. A tv ujrainditását hogy értsem?

(#28386) tomic


tomic
addikt

Érdeklödnék, van valakinek tuti teszt filmje, vagy egyéd progija új tv tesztel€sére? Inkább. Sávosodást szeretnénk jobban letesztelni. Képeket már sikerült össze készíteni.

(#28387) kovadika válasza tomic (#28386) üzenetére


kovadika
őstag

HD focimeccs, golf ilyesmik alkalmasak rá.

[ Szerkesztve ]

(#28388) liszi70 válasza tamáspapa (#28385) üzenetére


liszi70
nagyúr

Amikor megvagy a win-beállításokkal és a mappák megosztásával, indítsd újra a tévét, a belső médialejátszót, hogy újra keresse az otthoni hálózaton lévő megosztott mappáidat.

[ Szerkesztve ]

(#28389) liszi70 válasza kovadika (#28387) üzenetére


liszi70
nagyúr

Tomic:

Nem muszáj HD-nak lenni. Nagy, homogén, nem sötét, nem is túl világos felület, kamerasvenkelés közben. Keress egy sport adón focimeccset, az a legegyszerűbb. A nagy zöld gyep.

[ Szerkesztve ]

(#28390) jegenye77 válasza liszi70 (#28389) üzenetére


jegenye77
addikt

Azt írtátok,hogy a Samsara-ban van valami sivatagos rész ahol jól látszik ha sávosodik!
Nem találom benne!Igaz lépkedek benne össze vissza!
Nem tudja valaki megmondani pontosan hol van?Most nem szeretném végignézni.

[ Szerkesztve ]

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#28391) Dorian válasza jegenye77 (#28390) üzenetére


Dorian
félisten

Focimeccs meg majdnem mindig van valahol.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#28392) liszi70 válasza jegenye77 (#28390) üzenetére


liszi70
nagyúr

0:12:33. De igaza van Dorian-nak. Ráadásul tovább is tudod tesztelni vele, mint a samsarát visszatekergetni.

(#28393) jegenye77 válasza liszi70 (#28392) üzenetére


jegenye77
addikt

:R
Nekem hétfőn hozzák az st50-et,majd azt tesztelem.

Sok ember azt hiszi, hogy az anyukája méhéből csúszott ki, mint valami szépséges medúza, de a bajnokok tudják, hogy az apjuk t?kéből jöttek!

(#28394) tamáspapa válasza liszi70 (#28388) üzenetére


tamáspapa
aktív tag

Vagyis kapcsoljam ki oldalt, aztán újra be?

(#28395) 89Csabi89


89Csabi89
tag

Valaki meg tudja mondani nekem az ST50 és az E6500 esetleg a GT50 kalibrált fekete, fehér fényerősségét (cd/m2) ill. a mért kontrasztot? Megköszönném :D

(#28396) liszi70 válasza 89Csabi89 (#28395) üzenetére


liszi70
nagyúr

Tegnap írtam!

tamáspapa

"Vagyis kapcsoljam ki oldalt, aztán újra be? "

Most tényleg felnevettem, köszi! Ezen mi a bonyolult?

[ Szerkesztve ]

(#28397) hunspikey válasza jegenye77 (#28390) üzenetére


hunspikey
őstag

A Samsara sivatagos jelenete NEM a sávosodás tesztelésére való. Arra tényleg egy focimeccs a legjobb. Mégpedig akkor kell figyelni a képernyő jobb szélén, amikor lassan mozog a kamera horizontálisan, azaz jobbra-balra svenkel. Ekkor a szemeddel kövess valami részletet a fűben, vagy egy felfestett pálya vonalat. Na ebben a pillanatban a periférikus látásod azonnal kiszúrja, hogy sötétebb a kép oldala sávosan.

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#28398) Dorian válasza hunspikey (#28397) üzenetére


Dorian
félisten

Na hát ha ezt így figyelni kell, hogy feltűnjön, akkor már nem is aggódom miatta :)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#28399) hunspikey válasza 89Csabi89 (#28395) üzenetére


hunspikey
őstag

A Pana plazmák reálisan max 12.000:1 hez kontraszot tudnak. De itt már nem olyan szép a képe, dither zajos, ghostol stb. 9-10 ezer : 1 -hez a reális, és jó. (ez azért változik és mondhatni választható, mert a kontraszt csúszka emeli a legfényesebb kijelezhető fehér fényét és vele lineárisan az egész kép fényét, miközben nem nyúl hozzá a fekete szinthez, ami konstans 0.01 lm/m2 körül van, sötét jelenetnél 0.009)

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

(#28400) hunspikey válasza Dorian (#28398) üzenetére


hunspikey
őstag

Igen, csak az a gáz, hogy egyszer meglátod aztán már mindig látod. Minden képi hibával ez a rákfene.

Egyébként mondanám, hogy üzemmód függő is, hogy mennyire sávos!

A whisky skót, a kávégép olasz, a TV meg Oled, épp egy LG77G3

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.