Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29501) kiscéé


kiscéé
csendes tag

Asus O Play médialejátszóról van valakinek tapasztalata, torrentet lehet futtatni rajtuk?
Melyikre érdemes beruházni 30.000 környékén??
Dune Hd 102 wifi jobb választás lenne?

(#29502) liszi70 válasza kiscéé (#29501) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nézz be ide. Bár most éppen nem túl szakmai témáról van ott szó, sajnos, de biztos kapsz választ előbb -utóbb.

(#29503) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Hunspikey említett itt egy filmet, a The art of flight című snowboard videót, amiben értelem szerűen rengeteg fehér van.Ez bejáratási idő alatt okoz komoly problémát a plazmának, vagy lehet nézni simán?

(#29504) pkaresz válasza z123456789 (#29503) üzenetére


pkaresz
senior tag

SZia!

Nézzd simán!
Én is megnéztem anno!
Semmi probléma nem lesz, csak az állad fog kiakadni! :-)

Üdv: Karesz

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#29505) liszi70 válasza z123456789 (#29503) üzenetére


liszi70
nagyúr

Miért okozna problémát? Van olyan elvetemült, aki teljes képernyős vakító fehérrel járatja be a paneljét. Szerintem felesleges hülyeség, de még az sem káros. Ne legyen állandó képelem rajta, ennyi.

(#29506) z123456789


z123456789
addikt

Rendben!

Köszönöm! :)

(#29507) mayday00 válasza liszi70 (#29505) üzenetére


mayday00
őstag

plazmán a fehér. az miért nem hófehér? Mondjuk egy frissen leesett hó fehérségétől azért távol van.
De a lcd-n sem fehér a fehér,miért mi a oka?

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#29508) liszi70 válasza mayday00 (#29507) üzenetére


liszi70
nagyúr

Nemrég bőven volt erről szó, keress rá a "vakító" vagy "fehér" szóra.

[ Szerkesztve ]

(#29509) Kernel válasza mayday00 (#29507) üzenetére


Kernel
nagyúr

Szerinted mi a különbség fehér és szürke között, egy fénykibocsátó eszköz szempontjából?

Bizonyos szempontból mindkettő fehér (vagyis kijelző esetében az RGB-komponenseket megfelelő arányban tartalmazza), csak az egyik nagyobb össz. intenzitással. TV-nél a fehérszintet gyakorlatilag a kontrasztszabályzóval tudod változtatni.

De ami nappal például szürke, az éjszaka, kitágult pupillával beégetheti a retinádat, tehát ez nagyban függ a környezeti fénytől is.

Más kérdés, ha RGB-eltolódásról, vagyis elszíneződésről beszélsz.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#29510) mayday00 válasza liszi70 (#29508) üzenetére


mayday00
őstag

Tudom mire célzol liszi, figyelemmel kísérem a topikot, tudom mikor mit tárgyalunk ki:)

De most másra célzok. Veszek egy prémium kategóriás festéket, ami tényleg ,,fehér" gipszkartonra pl ráfestek 2-3réteg amennyi kell, s a plazma,,fehérje" mellé rakom. Hát a plazma szürkés mellette, de szerintem a lcd fehérje is. Ilyen fehéret nem tudnak a tévék előállítani? Vagy azért nem kell olyan fehér, mert a való világban sincs,, igazi" fehér? A fehér autó fehérje is másabb mint pl egy fehér póló fehérje.
Vagy 2 fehérre festett autó között is lehet sok különbség színben.

Meg hol van a való világban,,hófehér dolog" tárgy.
Egyáltalán mi a fehér? Fehérnek is van millió árnyalata. Veszel 10különböző fehér festéket, s mindegyik más,,színű". Egyik ,,fehér" , másik már törtebb, harmadik ,,sárgásabb"..Szóval minden fehér másabb.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#29511) Mezga Aladár válasza mayday00 (#29507) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Janos666 már leírta, a teljes-képernyős fehér vissza van szabályozva.
Ablakban jóval magasabb a fehér fényereje mint teljes képernyőn. (Ezt a win ablak méretének szabályzásával tök jól lehet látni) Nálam ezért megy a g30 pro profilon, mert ott nincs ez a leszabályzás.

(#29510): A fehér festék általában nem fehér, hanem valamilyen színnel van törve, a hófehér egy kevés kékkel.
Ne csináld ezt mert belezavarodsz. :DDD

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#29512) Herczi válasza mayday00 (#29510) üzenetére


Herczi
senior tag

Itt folytasd kérlek: [link] ;]

(#29513) Kernel válasza mayday00 (#29510) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ja, egyébként én meg pont arra céloztam, hogy más egy fehér papír (passzív anyag, csak visszaveri azt a fényt, ami ráesik), megint más egy fényforrás.

De feltételezem, akkor még nem láttad a hozzászólásomat sem.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#29514) mayday00 válasza Kernel (#29509) üzenetére


mayday00
őstag

RGB-komponenseket megfelelő arányban tartalmazza),

RGB ez a 3 alapszín ebből jön ki a többi szín árnyalat? s a fekete, fehér..

Van még mit tanulnom :DD
Plazmánál ahol 60 a maximális kontraszt beállítás,(UT nél ennyi, de szerintem más készüléken is)
mennyi az a maximum érték ameddig még fel lehet ,,tekerni"? Mármint a kontrasztot..Ahol még nem torzul a kép, nem lesz rossz, stb

Valaki pl sötétnek látja a képet, ilyenkor a kontraszt emelés segíthet gondolom.?!

Fényerő nem véletlen van 0 án középállásban, feljebb nem lehet tekerni mert akkor tényleg rosszabb lesz a kép, fekete már nem lesz fekete, egyre jobban világosodik. Plazmánál gondolom fényerőt öngyilkosság 0 nál feljebb venni?!

Bocs kezdő vagyok :U

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#29515) erdoke válasza mayday00 (#29514) üzenetére


erdoke
titán

"Van még mit tanulnom"

Ne ostorozd magad ilyen keményen, mindenkinek van... Lásd a jó pap sztoriját. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#29516) Kernel válasza mayday00 (#29514) üzenetére


Kernel
nagyúr

Pedig említettem már néhányszor azt is, hogy TV-nél a fényerőszabályzó a videojel feketeszintjét tologatja le-fel, vagyis laikusok számára megtévesztő az elnevezés.

Ha növeled, szürke lesz a fekete, ha túlzottan csökkented, akkor meg elvesznek a sötét árnyalatok. Kontrasztot addig kell növelni, míg a fehéret kellemes fehérnek látod, nem pedig szürkének. Tovább nem érdemes, de mindenki maga tudja, hogy szeretné kímélni a cuccot, vagy nem.

A fehér színről pedig elvileg általános iskolában tanulhattál, amikor fizikaórán a prizmával bontották a szivárvány minden árnyalatára.

De kijelzők, képcsövek esetében három színből keveredik ki a fehér szín, abból is a zöld ugyebár nem fizikai alapszín, hiszen a kék és sárga keveréke. A feketét kell a legkevésbé kikeverni, mert az nincs is lényegében.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#29517) patakidr


patakidr
aktív tag

Ma nézegettem, keresgettem a sávokat, néztem youtube-on is repülős eges videókat, de nemigen látom a sávokat.

Igazán csak a tegnapi focimeccs alatt véltem felfedezni, meg sötét szoba, fekete háttér és árgus hibakeresés esetén.

Szóval nem olyan a jelenség, amit simán meg lehetne mutatni egy laikusnak, hogy: Na nézd csak én erre gondoltam! Pláne nem olyan, amire sztm. bárki 72 órás cserét csinálna. (Sztm. nagy jóindulat kellene az eladó részéről, hogy visszavegye....)

(#29518) patakidr


patakidr
aktív tag

Viszont létezik az, hogy a TV2 logo egy kissé beleégett? Mintha mozgó háttérnél ott lenne a nyoma a bal felső sarokban. Nézte a fiam de. néhány órán át a meséket, nem zoomoltam rá:(

Lehetséges ilyen rövid idő alatt a beégés? Hogy lehet leellenőrizni? Világos háttérrel, vagy?

(#29519) DM-Fan válasza patakidr (#29517) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Ezt magyaráztam eddig, hogy azért erősen túl van ez drámázva. Ha ilyen kishibás darabokat nem engednének ki, már 3 éve nem lenne plazma divízió a Panasonic-nál, akkor meg amiatt menne a sírás. Ezek olyan jellegű hibák, ami az emberek 90%-ának fel sem tűnik, vagy ha fel is tűnik, nem tulajdonít neki jelentőséget. Az, hogy nekünk videofileknek nem tetszik, az más kérdés és nem is ebbe fog belerokkanni a cég, ha ez a szűk réteg kicserélteti egy, vagy több alkalommal - úgyis eladják az átlagnak ezeket a visszavitt darabokat is, akik meg örülnek neki, mint majom a farkának - hátrányt igazán senki nem szenved.

"Viszont létezik az, hogy a TV2 logo egy kissé beleégett"

Miért ne lenne lehetséges? Statikus képelem, ráadásul tört fehér, még ha áttetsző is. Nem gondolnám amúgy, hogy beégés, maximum egy makacsabb ghost, de legalább felhívta rá a figyelmed, hogy nem viccből szoktuk tépni a szánkat ezzel kapcsolatban!

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#29520) mayday00 válasza Kernel (#29516) üzenetére


mayday00
őstag

fényerőszabályzó a videojel feketeszintjét tologatja le-fel, vagyis laikusok számára megtévesztő az elnevezés. Ezt én is sejtettem, pedig laikus vagyok. Ha feltekertem, szürkébb lett a fekete, nagyon rossz.
Mozi módon van a készülékem egyenlőre bejáratom, nem állítottam a kontraszton semmin.True cinema módban, kicsit sötétebbnek tűnt a kép, ott 36 a kontraszt, Mozi módon 42, most ezen járatom be. Ez jobban bejön. Amúgy elfogadott, hogy a plazmákon ,,sötétebb" a kép, mint a lcd-n? Lcd-n van háttérvilágítás, plazmán nincs gondolom ez a oka.?!

Kontraszt állításával mik változnak? Milyen értékek? Színek, fekete az ugyan az marad? Vagy csak a fehéret módosítom? Gondolom a kontrasztnak nincs köze a feketéhez, az a fényerőszabályzón tudom,,állítani"

Próbálgattam már a kontrasztot állítgatni próbaképpen. Ha lejjebb tekertem, ,,sötétebb" volt a kép, ha feljebb világosabb..De túlzott kontraszton már rossz volt a kép, nem valósághű. Nem tudom mi erre a megfelelő szó.

Mondjuk ha lejár a 500óra, s egyenlőre nem kalibráltatom, mennyi javasolt max kontraszt értékre? max 50?
Ahol meg nem zajos a kép, vagy ezt mindenki maga döntse el?

Normál módban a 42 es kontraszt, teljesen más képet ad, mint mozi, vagy true cinema módban. Ugyan azon a 42 es értéken.

Ugyan az a kontraszt érték, de normál módban zajos, nem olyan jó a kép. Mintha picit túl élesítődne nem olyan valósághű. Átkapcsolom mozi módba, már eltűnnek ezek a hibák.Ugyan azon a kontraszt értéken.

Akkor a normál mód nem alkalmas egy aránylag jó érték beállítására? Legalábbis nálam így próbaképpen normál módban sehogy sem jött össze a normális kép.

Mozi, vagy inkább a true cinema módon érdemesebb kisérletezni?

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#29521) Jim-X válasza z123456789 (#29503) üzenetére


Jim-X
őstag

Ez ki lehet valahol "kölcsönözni" ? :F

A játék az nem játék!

(#29522) spiky03 válasza Toobee (#29394) üzenetére


spiky03
veterán

ha minden jól megy ma próbálom ki a laptoppal, hogy viszi-e 3D-t, vagy holnap. :)
igen adott volna BBéci lejátszót is meg lemezt is, csak sajnos bkv-val picit messze lett volna nekem.
igy a belső demo videokkal tesztelem a szemüvegeket meg a sammy-t néztük meg. abban jó volt valóban a 3D, pedig csak sbs volt. :D

@Jim-X
igaz nem tőlem kérdezted, de coreteremben fent van. ;)

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#29523) dedy70 válasza patakidr (#29517) üzenetére


dedy70
tag

Nálam is a tiedhez hasonló mértékű a sávosodás, szerintem simán együtt lehet élni vele, ha nem folyton azt keresed a szemeddel hanem a tartalomra koncentrálsz észre sem veszed.

A tv2 logó valószínűleg még nem beégés, ahhoz azért lényegesen több idő kell, hanem úgynevezett ghost (szellem), ami egy idő után eltűnik. Úgy vettem észre az ST sokkal hajlamosabb a ghostra mint a régi plazmám. Nálam a Eurosport és a Sport1 logók okoztak ghostot, és csak két óra teljes képernyős, logó nélküli járatás után tűnt el végleg. Bejáratás (első 500 üzemóra) alatt amúgy jobban hajlamos a ghostra, ezért érdemes ilyenkor kerülni a feliratos filmeket, a makacs logójú tv adásokat meg ki kell zoomolni, így a logó kikerül a képmezőből.

spiky03

Én ma vettem meg életem első BD3D filmjét (Avatar), holnap megyek az E-digitalhoz a Pana szemüvegért. Majd leírom a tapasztalataimat, igaz nekem nem lesz összehasonlítási alapom más szemcsikkel.

[ Szerkesztve ]

(#29524) Ijk válasza mayday00 (#29510) üzenetére


Ijk
nagyúr

Javaslom nézz utána a kandelának mint SI alapegység. A fehér az fehér, a tv-n is.

Beállítod a tv-t true-cinemára, élesség 0. Hamar hozzá fog szokni a szemed ehhez a rendes beállításhoz.

dedy70: Azért hajlamosabb a ghost-ra mert nincs bejáratva. Nekem 1 év használat után rengeteget csökkent az X20 ghostolása.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#29525) janos666 válasza mayday00 (#29520) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Rakd vissza TrueCinema-ba, annak általában jobbak a színei, a legnagyobb különbség pedig a Kontraszt csúszka alaphelyzete (ahogy magad is írtad). Állítsd inkább magasabbra a TrueCinema Kontraszt-ját, de sötét szobához amúgy épp olyan 36-40 körül érdemes tartani 2D-hez (3D-ben pedig a 60-as plafon is kevés). Az ECO/ÖKO szenzor beállítás is befolyásolja a fényerőt (sötét szobában le, világosban feltekeri a kézi beállításodhoz képest).

A fekete fényerejét egyik plazmán sem befolyásolja a Kontraszt beállítás (esetleg ha túllövöd, de akkor is kompenzálható az alsó vég a Fényerő beállítással).

Panasonic plazmákon nem tudod túllőni a Kontrasztot (szarrá vágni a dinamikatartományt rózsaszínbe olvadó világos árnyalatokkal), 60-al sem okozol agresszív képhibát. Viszont rohamosan növeled vele a panel igénybevételét. Egyre zajosabb lesz a kép és egyre könnyebben hagynak foltot a csatornalogók, feliratok, alsó/oldalsó sávok, illetve valamelyest elkezd torzulni a gamma görbe is (és ez a legkevesebb, de azért tény, hogy nő az áramfelvétel is).

Amúgy elfogadott, hogy a plazmákon ,,sötétebb" a kép, mint a lcd-n?

Az igen, hogy a legtöbb plazmát a közelébe sem lehet tekerni annak, mint sok LCD-t.
De az UT50 maximális fényereje elég kell, hogy legyen egy sötétített szobába, és egy retinaégetésre alkalmas LCD-t sem érdemes bántóan fényesre tekerni. Az inkább addig jó, míg eladják őket a fényárban úszó bolt polcáról, vagy ha szereted, mikor egyenesen betűz a nap a szobádba.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#29526) patakidr válasza spiky03 (#29522) üzenetére


patakidr
aktív tag

Igen: ha nagyon keresem, akkor a bal oldalon úgy a képernyő 1/4-ed 5öd részénél van 3 sáv is ha nagyon akarom.

Egyszerűen nem volna arcom ezzel visszavinni és egy felvett focimeccsel demózni, hogy mit is kell figyelni:) A feleségem még úgy sem látja, ha megkérem rá, hogy keresse, s azt is megmutatom neki, hogy hol:)

Más:
Nem tudjátok, hogy hol lehet beállítani, hogy a hang csak optikai kimenetre menjen? Mert erősítőn keresztül használom csak. Az előző tévéken volt ilyen lehetőség.

(#29527) Ijk válasza janos666 (#29525) üzenetére


Ijk
nagyúr

Én vagyok olyan vakond hogy az X20 alap fényereje bőven megfelel és még a DELL U2412M-en is 8-as fényerő sötétben majdnem hogy bántja a szemem?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#29528) DM-Fan válasza patakidr (#29526) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

"Nem tudjátok, hogy hol lehet beállítani, hogy a hang csak optikai kimenetre menjen?"

De: leszabályzod a TV hangerejét 0-ra és kész! :U

Ijk: nálam a Dell 2412M konkrétan a 100-ból 21-es fényerőn és 74-es kontraszton megy, így már nem akar kifolyni a szemem tőle! Előtte 90 cd/m2-re húzva egyszerűen majd megőrültem tőle, lejjebb kellett adni belőle, annyira brutális ívfényt ad ez a LED, még nappali fényviszonyok mellett is. Elképzelni nem tudom, hogy nem vakul meg tőle, aki magas értéken járatja. Na, ezért nem csodálkozom azon, hogy sokan sötétnek vélik a plazmát, mikor egyébként még az is bőven tud sok lenni.
Az 50G20-am átlag -4-es fényerővel és 34 körüli kontraszttal ketyeg - néha még így is bántó tud lenni egy-egy hirtelen, teljes képernyős fehér jelenet a sötét szobában.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#29529) Kernel válasza mayday00 (#29520) üzenetére


Kernel
nagyúr

Kontraszt állításával mik változnak? Milyen értékek?

A videojel erősítését szabályozza, vagyis végeredményben a panel kivezérlését. Kb olyasmi, mint amikor egy erősítőnek tolod a hangerőt, csak ez video.

A videojelnek van egy feketeszintje, és van egy fehérszintje. Miután a feketeszintet kvázi rögzítjük egy ponton (Brightness), a kontraszt ehhez képest a fehérszint, vagyis amplitúdó nagyságában nyilvánul meg.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#29530) patakidr válasza DM-Fan (#29528) üzenetére


patakidr
aktív tag

"De: leszabályzod a TV hangerejét 0-ra és kész! :U"

Persze, ezt meg is tettem, de tudod van egy 2.5 éves kisfiam, aki felnyomja csumira időnként:)
Ezért volt jó a többin, hogy ha külső hangszóró üzemmódra állítottam, akkor nem reagált a hangerő gombra.

Persze ez nem gáz, csak csodálkozom, hogy ezen nincs ilyen funkció.

(#29531) Jim-X válasza spiky03 (#29522) üzenetére


Jim-X
őstag

Köszi, de ott már néztem és nem találtam... rosszul kerestem rá, vagy mi a szösz? :U

A játék az nem játék!

(#29532) DM-Fan válasza patakidr (#29530) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Hát, a Panákon én még soha nem láttam ilyet.

Get Moded!

(#29533) mayday00 válasza DM-Fan (#29528) üzenetére


mayday00
őstag

Nekem a monitorom lehet furán hangzik, fényerő 20. kontraszt 40.. :U
nem fáj tőle a szemem, nagyon pihentető, nem fáj a fejem, minden részletet látok így is 20 fényerőn. Brightness

Karnyújtásnyira ülök a monitortól és nagyon jó minden. 20 as fényerő gondolom pont ideális? Nagyobbra volt állítva előtte is, gyakorlatilag maxon minden. Olyan fényben úszott a képernyő, hogy csak na. Mint egy reflektor. Évekig ezt néztem.Gondolom jót tesz a szemnek a csutkára húzott értékek :U . Már megszoktam ezt a gyengébb fényerőt, kontrasztot, ha állítok rajta pl game módra kifolyik a szemem, olyan erős..

Jó dolgokat is lehet tanulni innen a topikból :)

Plazma tv elvileg sokkal pihentetőbb a szemnek, nem fájdul meg tőle, a rikító, erős lcd hez képest.

Ezek a maximumra felrakott értékek, biztos hosszútávon rontják a látást. 1-2 hét s hozzá lehet szokni a 1/4 fényerőhöz, kontraszthoz.

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#29534) janos666 válasza Ijk (#29527) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Benne van azért az is, hogy ki mit szeret, ami attól is függ, hogy mihez volt szokva.

Én pl. ki akarok rohanni a szobából, mikor a referencia hangnyomásra kalibrált 0db master volume értékre tekerem az erősítőt, és elindítok egy akciófilmet. A fórumos megállapítások szerint legtöbben -15db körül néznek filmet, de nekem már az is sok, inkább -20, akár -25 a kellemes (hangerő szempontjából - az nem tetszik, hogy ezzel relatívan túlzottan elgyengül a mély hang).
De részben ez is megszokás kérdése. Régen nem is tudtam volna elérni a referencia hangnyomást és moziba is ritkán járok, így a halkabb filmezéshez voltam szokva. Most szép lassan szoktatom magam, hogy ne menjek -20db, majd később -15db alá (hogy ne kelljen loudness EQ is, ami most nincs kéznél se :DDD)

Fényerővel jól megvagyok a ~80cd/m^2-rel. Elviselek ~65-öt és ~100-at is, de általában inkább kérnék többet, mint kevesebbet.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#29535) seria válasza Jim-X (#29521) üzenetére


seria
tag

Igen pl az egyik legnagyobb "kölcsönzőben" :)

(#29536) BBéci válasza dedy70 (#29523) üzenetére


BBéci
titán

Melyiket vetted? Az Extended Collector's Editiont?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29537) spiky03 válasza Jim-X (#29531) üzenetére


spiky03
veterán

Dobtam egy PM-et. ;)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#29538) Sanyyka válasza patakidr (#29518) üzenetére


Sanyyka
aktív tag

A TV2 logo Nálad nem jobb oldalon van?
Az RTL szokott problémás lenni.
Én - janos666 után szabadon - fehér képpel (YouTube 10 hours white screen) szoktam hosszabb-rövidebb ideig "mosni" esténként.

(#29539) mayday00 válasza BBéci (#29536) üzenetére


mayday00
őstag

Avatarból, Magyarországon CEE BD3D ből nem volt, nem jelent meg Extended Collector's Edition.
Csak a ,,sima" 162 perces.

Csak külföldön. Akinek ez a verzió kell, annak sajnos warezolnia kell. De ez a igazi a warez verzió. Bővített, végig szinkronos, mivel hogy a nem 3d bővítettből átvan rakva a 3d-s re a szinkron. :R

[ Szerkesztve ]

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#29540) patakidr válasza Sanyyka (#29538) üzenetére


patakidr
aktív tag

A királyi TV2-re gondoltam, mert azon mennek egész nap (illetve este 8-ig) gyerekfilmek non-stop.
Amúgy van a készülékben fehér mosás funkció, azzal lehet takarítani:)

(#29541) kovadika


kovadika
őstag

Nem tudjátok hol lehetne kapni gyári vagy utángyártott tápkábel Panasonic DMP-BDT120 lejátszóhoz?

(#29542) DM-Fan válasza janos666 (#29534) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Nálam sem magasabb a hangnyomás -25 dB-nél soha, van olyan film, ami már -30 dB-en is házat bont, a DTS-HD MA hangsávok már csak ilyenek, pláne hogy nálam egy tisztes mélynyomóval is meg van támogatva - így alig győzöm visszafogni. Zenénél azért mehet feljebb is a kivezérlés, az is abszolút kiadványfüggő, sokkal inkább, mint a film, plusz ugye zenénél a két front magára van utalva. Van, ahol már a -30 dB is megfelelő, van, ahol meg a -15 dB-t érzem jónak, ez nagyon változó. A hangsugárzók egyébként egy bizonyos kivezérlési szint felett kezdik igazán jól érezni magukat, akkor érnek a dinamikatartományuk komfortzónájába.

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

(#29543) BBéci válasza mayday00 (#29539) üzenetére


BBéci
titán

Nem értek egyet a levezetéseddel!
Ha valamiben fontos az eredeti lemez, az éppen ez a film, szó sem lehet semmiféle warezról. Nem is értem, hogy írhatsz le ilyesmit!
Normális gondolkozással azt kellett volna írnod, hogy meg kell rendelni külföldről. Nekem pedig szinkront egyáltalán ne emlegess, mert utálom, mint a kukorica gölödint! Pláne Avatarral kapcsolatban.

(#29542) DM-Fan
Gyakran hangosítom -20 fölé,akár 10-12-re is, pluszban a Velodyne SPL 1200 Ultra távirányítóján megnyomom a Movies gombot, ami 6 decibellel megemeli a hangerejét. Kellemesen rázkódik alattam a kanapé. :D

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29544) mayday00 válasza BBéci (#29543) üzenetére


mayday00
őstag

Magyar vagyok, miért nézzem Angolul a filmet, mikor nem tudok Angolul?
Magyar létemre, Magyar szinkronnal nézem a filmet, evvel nagyon sokan így vannak :)
Angolul nézzék az Amerikaiak, meg akik tudnak Angolul.

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#29545) Sanyyka válasza patakidr (#29540) üzenetére


Sanyyka
aktív tag

Közben leesett, bocsi...
Tapasztalatból mondom, hogy - bár a gyári funkció sokkal kontrasztosabb, világosabb - a teljes képernyő jobban "takarít".
Ami szinte változatlan maradt úgy 4 óra alatt, így kb. harmad annyi idő elteltével szinte teljesen eltűnt.

(#29546) kovadika válasza mayday00 (#29544) üzenetére


kovadika
őstag

Ha magyar vagy, akkor nem 'evvel', hanem ezzel! Amúgy a szinkron gyakran(nekem szinte mindig) csökkenti egy film élvezetét, elvesz a színészi játékból. Persze léteznek kiváló szinkronok, de szerintem egyre ritkábban és főleg a régebbi filmekre jellemző.

[ Szerkesztve ]

(#29547) BBéci válasza mayday00 (#29544) üzenetére


BBéci
titán

Ha annyira nagy magyar vagy, akkor ne nézz angol filmeket, csak magyarokat! :W

(#29546) kovadika
1-2 kivételtől eltekintve a szinkronos sáv hangminősége is sokkal vacakabb. Üdítő kivétel az Expendables 2, de abba is csak 1-2 percre hallgattam bele.
Tegnap el akartam menni moziba, hogy megnézzem az új Schwarzenegger filmet, de csak szinkronnal adják. Kihagytam.
Aki szinkronnal nézi a filmeket, csak fele értéket kap. Fogalma sincs, milyen a színész eredeti hangja, ami pedig elválaszthatatlanul hozzá tartozik. Most is fülembe cseng a T1 búcsúmondata: "asztalra vissza bébi"!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#29548) Sanyyka válasza mayday00 (#29544) üzenetére


Sanyyka
aktív tag

magyarországon csak Magyarul, igaz? :K

(#29549) janos666 válasza Sanyyka (#29538) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Az én itthon bevált gyakorlatom egyébként a napközben többszöri rövidebb fehér. Folyamatosan több órákra nem szoktam ráállítani (nem azért mert félteném a készüléket vagy sajnálnám az áramot), napközben viszont többször is 10-30 percekre, mikor csak úgy határozatlan időre kimegyek a szobából (ha tudom, hogy órákon át nem kell majd a TV, akkor kikapcsolom).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#29550) DM-Fan válasza BBéci (#29543) üzenetére


DM-Fan
Topikgazda

Én is tekerném följebb, mert a cucc ott kezd igazán magára találni, de nem akarok háborút a környezetemmel. :B

Szinkronnal én sem nézek filmet, maximum azt, amelyik ezzel növeli a film élvezeti értékét (100-ból ha 10 ilyen van, akkor sokat mondok: pl. Halálos fegyver, Beverly Hills-i zsaru, Vaklárma, stb. - szóval szinte mind vígjáték). Ha nem lennék perfekt angolból, akkor se nézném magyar szinkronnal a filmeket, mert egyrészt az nem a színész saját hangja, másrészt - ahogy írtad is - a minőség köszönőviszonyban sincs az eredeti hangsávéval - pláne, hogy mostanság már egyre több filmre csak sztereó magyar hangsáv, vagy nagyon maximum DD5.1 kerül. Ha tehetem, moziban is a feliratos előadást választom a szinkronos helyett és ez nem attól függ, hogy magyar vagyok-e vagy sem, beszélek-e angolul vagy sem (azért van ott a felirat, hogy az is értse, aki nem karattyol más "világnyelvet" a magyaron felül).

[ Szerkesztve ]

Get Moded!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Plazma TV topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.