Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11501) Csokimester


Csokimester
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy routeren keresztül csatlakoznék a netre egy laptoppal (Draytek Vigor2104p a router, Dell Latitude E5500 a laptop, és ADSL Start van bekötve). Bizonyos oldalak nem jönnek be, mint pl. yahoo, google, hotmail, valamint néhány oldal pl. facebook, adobe pedig úgy jön be, mintha rosszul lenne megírva a weblap, tehát formázás nélkül. A másik gép, ami a routerre van csatlakoztatva, az behoz minden oldalt.

ESET Smart Security-t használok, és már próbáltam azt is, hogy letörlöm az egészet (registryből, mindenhonnan a hivatalos remover programmal), de utána sem működött, tehát valószínűleg nem a Smart Sec a hibás. Wireless csatlakozás esetén egy másik hálózatnál nem észlelek semmi hibát, minden tökéletes.

Olyan érzésem van, mintha a vezetékes hálókártyámon kéne állítani valamit, hiszen a routerben elvileg jónak kell mindennek lennie, mert másik gép/gépek behoznak minden oldalt. Windows 7 Ultimate van a gépemen, eddig nem találtam semmi olyan speciális beállítást, ami esetleg blokkolná ezeket az oldalakat, vagy bármiféle korlátozást.

A válaszokat előre is köszi. :)

(#11502) localhost válasza Csokimester (#11501) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Próbáld ki javaslatomra különféle böngészőkkel, google chrome, opera stb.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#11503) Csokimester válasza localhost (#11502) üzenetére


Csokimester
csendes tag

Sajnos azokkal sem megy, se mozilla, se internet explorer, se chrome...

(#11504) FabioeM válasza FabioeM (#11487) üzenetére


FabioeM
csendes tag

sikerült megoldani, az oprendszer volt a ludas :)

(#11505) McKane


McKane
senior tag

sziasztok

szükségem lenne segítségre.
van egyik haveromnál internet, kábeltv-n keresztül jön, ettől a szolgáltatótól : [link]

a kérdésem az lenne,hogy milyen beállítások kellenek a routerhoz? a jelenlegi helyzet ugy néz ki, hogy a gép hálókábelét bedugom a modembe, és egyből van net,semmi azonosító-megadás. a hálózati helyeknél több gép is van, mintha egy LAN lenne.
de ha beiktatom a routert,nincsen net..

remélem, nagyjából érthető,mit is akarok... :B

köszi szépen előre is! :R
Üdv.: McKane

szerk1.: ja és windows vista és windows7 van a 2 gépen,amire a net kellene..

[ Szerkesztve ]

(#11506) KicsiUbul válasza McKane (#11505) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Nincs MAC szűrés?
Próbáld klónozni a gép MAC címét, hátha akkor megy.

Értem én...

(#11507) McKane válasza KicsiUbul (#11506) üzenetére


McKane
senior tag

köszönöm,ki fogom próbálni,amint lehetőségem lesz rá :R

(#11508) Tosee válasza Norbi.Sz (#11500) üzenetére


Tosee
őstag

Elnézést, elnéztem a típus számot, és az kavart be... Nekem is van egy ilyen modem-em, vagyis mint kiderült nem ilyen, és ezen bukott a mutatvány... :B
Szóval akkor mégis csak bridge módra kell állítani az eszközt!
Milyen IP-n tudod elérni a modem-et? 192.168.1.1?
Mert ha igen, akkor valóban összeakad a router-el, mivel azt is ezen az ip-n lehet elérni!
Router admin felületén állítsd át az IP-t!
network -> lan
pl: 192.168.2.1
Majd kösd össze a modemet router wan portjával, majd a wan beállításoknál PPPoE segítségével routerrel létrehozni az internet kapcsolatot!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#11509) Norbi.Sz válasza Tosee (#11508) üzenetére


Norbi.Sz
senior tag

Ez volt a megoldás... Tegnap délután próbáltam Bridge módban és így összejött.
Azért köszönöm a segítséget!

Üdv.

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#11510) adriankoooo


adriankoooo
senior tag

Sziasztok, a problémám a kovetkezo: kifogytam a routeromon a portokbol (4drb), szerettem volna osszekotni egy masik routerrel, a masodikon beallitottam az elso-t mint atjarot, de innentol fogva..mindent produkalt csak normalis mukodest nem. A masodikon csak az atjarot lehet allitani (ami egyben annak az eleresi IP cime is, valamint a DHCP-t, szoval ennyi.)...

Gondoltam veszek egy olcso switchet inkább, de mit ajánlotok? Valami konnyu beallitasu kellene. Valahogy ugy kepzelem, hogy a routerem DHCP-n osztja a cimeket, az egyik szabad portjaba radugom a switchet az meg mindent lekezel magatol, de kozben elerem a router ip cimeit is. Lehetseges ez? :R

(#11511) sziada5925 válasza adriankoooo (#11510) üzenetére


sziada5925
aktív tag

A második routeren kapcsold ki a DHCP-t és kösd össze az első routerrel, ezután menni fog.

Üdv: Ádám

(#11512) KicsiUbul válasza sziada5925 (#11511) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Ehhez annyit, hogy legjobb, ha LAN portokon kötöd össze a kettőt, mert akkor a 2. switchként fog funkcionálni.

Értem én...

(#11513) AMD Power


AMD Power
titán

Vettem barátnőmnek egy ilyet...

TL-WN721N

Egy emelettel feljebb van WLAN router.. max 15m. Meg is "látja" de rácsatlakozni már nem tudok. Azon a skálán amit mutat nekem a gép ép hogy csak egy jel-csík van csak. Holnap visszaviszem és kérek egy erősebbet. :U Bár szerintem ennek is jónak kellett volna lennie.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11514) adriankoooo válasza KicsiUbul (#11512) üzenetére


adriankoooo
senior tag

sziada5925, KicsiUbul, erre nem is gondoltam, remelem jo lesz igy, teszek egy probat.

Igen LAN-on probalkozok osszekotni.

Akkor annyi az egesz, hogy a masodikban az atjaro az elso legyen?

(#11515) Claude Leon válasza AMD Power (#11513) üzenetére


Claude Leon
senior tag

ugyanolyan, de antennás verziót kérjél.

(szerk: TL-WN722N az illető, van talpas is (NC), azt könnyebb irányban tartani)

[ Szerkesztve ]

(#11516) #40835072


#40835072
törölt tag

HELO!

Az a bajom hogy 650 kb/seces netem van de néha nagyon lassú és alig tudok belépni pl freemailba stb....

2 gép , 2 router, és egy ADSL modem van összekötve....! van hogy nagyon gyors, van hogy iszoníú lassú (inkább az utóbbi)

(#11517) KicsiUbul válasza adriankoooo (#11514) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Az első router legyen rendesen bekonfolva, mind WAN részről, mind LAN részről (DHCP)
A második routerben kapcsold ki a DHCP-t, és LAN-LAN portokon kösd össze a kettőt. A másodiknál teljesen mindegy, hogy a WAN résznek mit állítasz be, akkor ő csak egy swicth lesz

Értem én...

(#11518) AMD Power válasza Claude Leon (#11515) üzenetére


AMD Power
titán

Olyat hoztam most el.... ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11519) iwu válasza #40835072 (#11516) üzenetére


iwu
addikt

kérdés: minek a 2 router? mi a célja - ez kellene a segítséghez.
hogy van most összekötve a cucc, felvázolhatnád.
Üdw,iwu

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#11520) #40835072 válasza iwu (#11519) üzenetére


#40835072
törölt tag

3 emeletes a ház... a legalsó emeleten van egy gép, ott van a modem ami megy a falba , ott van egy router, abból feljön egy kábel a 3. ra és itt is van egy router az meg a fenti gépbe...!

(#11521) iwu válasza #40835072 (#11520) üzenetére


iwu
addikt

A FENTI ROUTER KÁBELE MIÉRT NEM DIREKT A GÉPBE MEGY? - bocs a capslockért :B
ha meg kell a router, akkor az első posztod alatti megoldás kell neked (2. router sima switchként)
üdw,iwu

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#11522) #40835072 válasza iwu (#11521) üzenetére


#40835072
törölt tag

mert a föni az wifi router és ell wifizni:)

(#11523) iwu válasza #40835072 (#11522) üzenetére


iwu
addikt

wan neki AP (acces point) üzemmódja? legjobb az lenne, ha arra lenne állítva. de még így is megáll az első válasz. alsó router szépen bekonfigol, felsőn dhcp kivesz, és simán lan portban összedug.

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#11524) ToBeY_


ToBeY_
csendes tag

Hello
2gép között szertném megosztani a netet ami 80/25-ös digi.
Sajnos a régi Dl-604 routerem-nek kemény dió már. csak 35/23 van meg 85/25-ből (ennyit mértem hálókártyába dugva)
Kinéztem egy routert szeretném tudni ezzel menni fog-e maxon?

TP-Link TL-WR941ND
Vagy a jó pár ezressel drágább TP-Link TL-WR1043ND?

Ha nem muszáj nem vennék drágábbat mert mert csak a netet akarom 2 gép között megosztani mást nem akarok.Elvileg mind a kettő 300Mbps sebességű!

(#11525) #40835072 válasza iwu (#11523) üzenetére


#40835072
törölt tag

elég kezdő vagyok... ezt hogy kell beállítani?
amúgy a felső wifis az egy linksys wrt54gh hogy kell beállítani mindezt?

(#11526) adriankoooo válasza KicsiUbul (#11517) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Osszekotottem, kisebb hibaval, de megy. :K

A hiba: szerintem eleg nagy a ping, nehany alkalmazas a TV-n (Samsung) nem tud csatlakozni a netre, nemelyik tud, Xbox tud csatlakozni a netre, a PC-is -a masodik routerre csatlakozva kabellel. Nem tudom ez milyen hiba lehet.. :U

(#11527) AMD Power válasza AMD Power (#11518) üzenetére


AMD Power
titán

Ezzel most már egy fokkal jobb... De egy 3db antenna van most hozzá.... egy 8dc kell majd és akkor lesz majd az igazi. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#11528) adriankoooo válasza adriankoooo (#11526) üzenetére


adriankoooo
senior tag

szerk:

Á, nagyon gagyi ez a második router. Ha az elso router kesobb kapcsolodik be, mint a masodik, akkor megfordul az irány a halozatban es az atjaro a masodik router lesz. Sajnos az atjaro beallitasa a masodik routerben egyben annak az eszkoz cime is :((( Esetleg valami telnetes kézi parancs amivel szep szora birhatnam?

(#11529) KicsiUbul válasza adriankoooo (#11528) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Szia,

Egy kisbalta a 2. routernek, és vegyél egy switchet :DD
Én itt a PH! n vettem egy 24 portos TP-Linket óccsóér, kb 1 éve az asztal alatt van, nem nagyon kell foglalkozni vele :))
Amúgy milyen routerek ezek? A 2. ban kikapcsoltad a DHCPt?

[ Szerkesztve ]

Értem én...

(#11530) Tosee válasza ToBeY_ (#11524) üzenetére


Tosee
őstag

Hali!

80/25 -ös nethez már gigabites wan portal rendelkező router kell! Kategóriájában a legolcsóbb, tehát WR1043ND -nél csak drágább routert találsz ami megbirkózik ezzel a sebességgel!

Elvileg mind a kettő 300Mbps sebességű!
Igen! De ez a wifi részre vonatkozik (N szabvány)! Ami a gyakorlatban csak 80-130Mbit, amit külső tényezők befojásolnak / hatnak...

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#11531) adalbert1


adalbert1
veterán

Szerintetek az normális hogy egy aktív hűtés nélküli 5 portos gigabites switch melegebb (konkrét adatokkal nem tudom dokumentálni, de a burkolaton érezni) mint a szintén aktív hűtés nélküli routerem (mondjuk ott nagyobb felületen oszlik el a hő)? A két konkrét darab egy Linksys EG005W és egy WRT54GL.

(#11532) iwu válasza #40835072 (#11525) üzenetére


iwu
addikt

hát a manualban nem találatam benne ap-t.
de megoldható simán, a fentebb leírt módon. belépsz a setupba, állítasz 1 fix ip-t a felső routernek, ami illik a hálózatba, kikapcsolod rajta a dhcp-t, és simán switchként használod.
ha nem megy, tolj püt, megoldjuk.
üdw,iwu

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#11533) Hintalow


Hintalow
senior tag

Sziasztok!

Otthon két gép között szeretném megosztani a netet (vezetéken) maga a net egy digis basenet 30/20 -as, a kiszemelt router pedig egy TP-LINK TL-R460 lenne 10/100 wan porttal.
Szerintetek ez elegendő lenne?

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#11534) Truman válasza Hintalow (#11533) üzenetére


Truman
senior tag

Elég, de ezzel a csomaggal tudása felső határait súrolod: [link]. Ha nagyobb csomagot, köttetsz akkor már nem lesz elég.
Az a baj, hogy a gyártók a sima vezetékes SOHO router-eket már nem fejlesztenek, ami még forgalomba van náluk mind elavult konstrukciók. Viszont ha Wifi-s router-t veszel, azon ugyan úgy megtalálod a vezetékes portokat, ráadásul ezzel újabb fejlesztésű nagyobb technikai támogatással bíró készüléket vehetsz. Ha nem kell a Wifi (ami egyébként később még jól jöhet) azt teljesen ki tudod kapcsolni, még az antennát sem muszáj felcsavarni.

[ Szerkesztve ]

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11535) Hintalow válasza Truman (#11534) üzenetére


Hintalow
senior tag

csomagot váltani azért nem szándékozom, mert (minden álszenteskedés nálkül) a torrent az, ami jobban igénybe venné a kapcsolatot, de ha nagy ritkán leszedek valamit, az is ritka kevésbé keresett cucc, tehát a szóbajöhető sebesség töredékével jön le.
Ugyanilyen sebességű netem évek óta volt a UPC-nél, és egy vagy két olyan eset volt, amikor maxal töltöttem le. :)

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#11536) #40835072 válasza iwu (#11532) üzenetére


#40835072
törölt tag

ment pü :R

(#11537) Newyorker


Newyorker
addikt

Sziasztok!

Akarok venni egy wifi routert!

Körbenéztem itt a PH-n is, az újak között ITT és kérdésem az, hogy melyiket ajánljátok max 4-5 ezerért?

Illetve ha itt nincs akkor újonnan, vagy használtan (PH-n) milyen típust érdemes venni 4-5 ezerért?

skypézni, meg netelni akarok rajt majd családi házon belül

köszönöm az infót előre is

[ Szerkesztve ]

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#11538) semetka


semetka
őstag

Kellene egy kis segítség. Haverral akartunk cod2-zni de ha csinálok szerót ő nem látja. Ez azóta van mióta megvan a router. Itthon van az asztali gép meg egy laptop azok vannak hálóba kötve. Érdekes hogy a hálóban lévő 2 gép ip-je ugyanaz. Amikor meg megcsinálom a szerót a 192.168...... ezt írja nem a normális ip-t. Segítsetek mit kell belőnni a routeren hogy jó legyen.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#11539) Truman válasza semetka (#11538) üzenetére


Truman
senior tag

Router mögött vagy, szóval ezek csak a helyi hálózati IP címeid. Az igazi külső IP címet, megtalálod a router webes felületén általában a status menünél, vagy egyszerűen kérdezd le az interneten pl.: whatismyip.com
Amúgy meg át kéne irányítani a portokat a használni kívánt helyi hálózati IP címre (szintén a router webes beállítófelületének segítségével), Call of Duty 2 esetében; TCP port: 28960, UDP portok: 20500, 20510, 28960

[ Szerkesztve ]

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11540) semetka válasza Truman (#11539) üzenetére


semetka
őstag

ezt a port triggeringnél kell?

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#11541) Truman válasza semetka (#11540) üzenetére


Truman
senior tag

Ott is lehet.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11542) voyagee


voyagee
csendes tag

Sziasztok!

Kezdő lennék, és van egy problémám, ami már nagyon idegesít. Van egy tp link wifi routerem, ami csudásan ment úgy fél évig, aztán egyszer már csak nem. Modemmel megy a net, routerrel meg nem. Rácsatlakozik a gép a vezeték nélküli hálózatra, de a netre már nem tudok felmenni a routeren keresztül. Van valakinek ötlete, hogy mégis mi lehet a gond?
Ja, tényleg kezdő lennék, nem igazán értem az itt gyakorolt nyelvet. Előre is köszi a segítséget.

(#11543) mezis válasza voyagee (#11542) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha dróton csatlakozol a WiFi routeredhez, akkor incs internet ?

mezis

(#11544) mezis válasza Newyorker (#11537) üzenetére


mezis
nagyúr

Válassz ki néhány konkrét típust, mert nem hiszem, hogy akad itt valaki, aki helyetted végigböngészi, leinformálja az apróhirdetések tömkelegét.

Én egyébként az ajánlom, hogy szánj rá valamivel többet és vedd üzletből gatanciával. Ajánlom pl. ezt:
[link]
de ennyiért akciósan is hirdette mostanában valamelyik multi.

Ja és nézz utána, hogy elég neked a "g"-s, vagy már akkor inkább "n"-es.

mezis

(#11545) mezis válasza Hintalow (#11533) üzenetére


mezis
nagyúr

Biztos vagy benne, hogy mostanában nem lesz szükséged WiFi-re ? (Mert akkor már inkább WiFi-set.)

mezis

(#11546) voyagee válasza mezis (#11543) üzenetére


voyagee
csendes tag

Dróttal sincs, meg a nélkül sincs.

(#11547) mezis válasza voyagee (#11546) üzenetére


mezis
nagyúr

Próbáltad a rourteren újra beállítani a WAN csatlakozást ? (Amíg a drótos nem megy, nincs értelme a WiFi-n kísérletezni.)

mezis

(#11548) voyagee válasza mezis (#11547) üzenetére


voyagee
csendes tag

Pár tucatszor, végigcsinálja, jelszót beállítom, azzal felcsatlakozik a gép a hálózatra, de net az nincs. Reseteltem is már jó párszor,de semmi.

(#11549) KicsiUbul válasza voyagee (#11548) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Tehát a statusban azt látod, hogy csatlakozva vagy, és IPt is kaptál? Ping megy kifele?
IPre is érdemes megnézni, lehet névfeloldási para.

Értem én...

(#11550) #84221696


#84221696
törölt tag

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám. Sajna elszállt a rendszerem. Újra kellett telepítenem az op.rendszert (win7) meg mindent. Az Avira viszont kifogott rajtam. A telepítésnél, amikor az adataim kéri (név, email), kiírja, hogy "No internet connection..."stb. szarságot. Pedig van internetem. Már próbálkoztam mindennel, rendszergazi jogosultsággal, tűzfalkikapcsolással stb. de mégsem akarja az igazságot. Segítsen valaki plíííz.
Köszönöm!

Szerk: Közben megoldódott. Nem regisztráltam a készítőinél a progit. Így felment, de valami inkompatibilitási problémája lett hírtelen neki.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.