Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12701) bigdigit


bigdigit
addikt

nem tudom ide tartozik-e de jobb helyet nem találtam a kérdésemnek.
szóval adott helyi háló 3 géppel kábelen 1 wifivel.az elosztást egy WRT320N router végzi.
a kérdésem az lenne létezik-e valamiféle módszer amivel monitorozni lehetne melyik gép milyen honlapokat vagy ip-ket látogat?akár online megfigyeléssel akár naplózva. :R

(#12702) Hunor58


Hunor58
csendes tag

Nagyon kérem, ha valaki tud, segítsen, már háromszor telepítettem át mind a két gépemet. Van két gépem kimen az egyik gépemben az alaplapom ( villámcsapás miatt), két gépemet már több ízben is telepítettem egy ruteren kereszt van összekötve, amin az internet van megosztva ( Dlink Dir 100) telepítés után megosztom a gépeken egy-egy partíciót, látja is a másik gépet csak a mappák tartalmából, nem enged másolni, ki írja, hogy: „A hozzáférés le van tiltva ”. Kivéve a SharedDocs innen enged átmásolni. Vagy rendszer gazda ként azt meg nem tudom, mert valamilyen jelszót kér.
Nem tudom eddig hányszor osztottam meg a két gépemet, és már más helyen is megosztottam, a gépeket de eddig még ilyennel, nem találkoztam. Valami pozitív tanácsot nagyon szívesen fogadnék, amit előre is köszönöm. Xp-t használok, Sp 3 Hu.

(#12703) Tosee válasza Hunor58 (#12702) üzenetére


Tosee
őstag

Vezérlőpult -> mappa beállításai -> nézet fül -> speciális beállítások
Egyszerű fájlmegosztás használata elől vedd ki a pipát!

Majd a megosztott partíción jobb klikk és tulajdonságok:
Megosztás fül -> engedélyek -> Mindenki csoport olvasás elé pipa, és ha kell akkor további engedélyekhez is!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#12704) iwu válasza Rolesz92 (#12698) üzenetére


iwu
addikt

azt lehet tudni, miért 3 router van?

gyuromoj, neked összejött már?

[ Szerkesztve ]

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#12705) proof88


proof88
addikt

(#12706) teglasz


teglasz
tag

A segítségeteket kérném! Firefox-ot használok, és ha megnyitom
a google képkeresőjét akkor még semmi baj, viszont, ha bármelyik
képet megnyitom belőle új ablakban, vagy új fülön, akkor elszáll a
netem teljesen! Általában 1-2-3 másik oldallal való próbálkozás után
visszajön, viszont néha, mint előbb is, a Network Magic és a hálózat
bontja a kapcsolatot, majd másodpercekkel később el kezd visszaállni!
Kizárólag akkor csinálja a gép, ha google képkeresőből akarok megnyitni
képet! Soha semmi gond amúgy a nettel! Előre is kösz a segítséget!

teglasz felhasználónak 238 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése a fórumon! ------ Eladó termékeim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/teglasz/index.html

(#12707) iwu válasza proof88 (#12638) üzenetére


iwu
addikt

a 2. helyzetben egy switch csere tesztnek?

az elsőre meg: a windows ezen része elég hektikus, és sosem használtam...

teglasz, vírus és spy írtás megvolt?

[ Szerkesztve ]

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#12708) Rolesz92 válasza iwu (#12704) üzenetére


Rolesz92
tag

Azért,mert mint írtam elég messze van és a falakon nehezen megy át a wifi így nagyon lerövidül a hatótávolság ezért van 3 wlanos router...
A net egyébként 15megabites upc (ha ez számít)

Samsung Galaxy S

(#12709) Hunor58 válasza Tosee (#12703) üzenetére


Hunor58
csendes tag

Kösz a tanácsot, de egyelőre csak az első fele sikerül de így még nem működik. A másik felét nem értem? Nekem másképp van, vagy más fülek közt keresek. Ha sikerül küldök egy képet.
/dl/upc/2010-11/15/298066_r5ylxzykc4kiwdvk_enged.jpg

[ Szerkesztve ]

(#12710) Lucif-R válasza bigdigit (#12701) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Ha maga a router képes logolni az adott oldalakra való kéréseket akkor igen. De az ilyen lowend platformok általában ezeket nem támogatják ( lowend alatt az ilyen házi használatas uzsonnásdoboz router értem ).

Erre amúgy a legjobb megoldás egy proxy használata vagy a router és a net közé, vagy arra a gépre ami pl állandóan megy és a router előtt van. Ezáltal minden forgalom a proxy-n keresztül fog menni = logolható. ( proxy-kkal azért csínján... lelkük van... és nem az egyszerű fajtából ) :)

Remélem tudtam segíteni.

(#12711) Lucif-R válasza Rolesz92 (#12698) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Hüm... Nem lehet hogy a "DNS kiszolgáló nem válaszol" üzenetet azért kapod mert a diagonsztika az internethez képes nézi a kapcsolatodat? ( mondjuk ez egy érdekes kérdés, DNS-t mondjuk sztem a PC nem is tud nagyon máshogy letesztelni )

"Egyébként a másik kettő routert meg ha újraindítom a webes felületből azonnal lekérik ezeket"
Hogy van ez a topológia felépítve? Csak mert elmondásod szerint a másik kettő elintézi a DHCP-t okosan ügyesen viszont a fő router nem. Gondolom a fő routerbe van kötve a kettő másik, és erősen az a gyanúm hogy a másik kettő a DHCP-t ( ip, maszk, dns. dfgw...stb ) azt a fő routertől veszik és nem a modemtől.

Pár kérdés:
- amikor "elszállás" van akkor a fő routeren megvan az ip, maszk dns dfgw amit DHCP-n kapott a modemtől?
- routereken szokott lenni olyan hogy DHCP release / DHCP renew ( nekem a régi Linksys-en is volt és a DLINK-emen is van ilyen ), esetleg elszállás idelyén próbáltál renew-t nyomni? ( ha nem miért nem? :) illetve próbáld meg ha előjön a probléma )
- tudsz esetleg IP alapján most kinézni valamit és amikor elszáll akkor megpróbálni megpingelni a fő routerről, illetve a fp router mügöl valahonnan?

*én per pillanat a modemet gyanúsítom... hiszen akármit cseréltetek FŐ router oldalon a probléma mindíg előjött, válaszolj a kérdésekre és akkor többet tudok esetleg mondani :)

(#12712) bigdigit válasza Lucif-R (#12710) üzenetére


bigdigit
addikt

köszi közben a routeren találtam log bekapcsolást de még nem néztem vissza.
ez akkor jó ha az én gépem ugye nem megy és így vissza tudok nézni...
viszont valami kellene ami olyan mint a távoli asztal de a többi gép nem veszi észre ha nézem a képernyőjüket.mondjuk még a távoli asztalt se próbáltam soha az említett probléma miatt.meg van olyan gép is a hálózaton ami még xp-t használ én meg win7 alatt vagyok és nem tudom így is nézhető-e az összes gép a hálózaton.

(#12713) Rolesz92 válasza Lucif-R (#12711) üzenetére


Rolesz92
tag

Amikor elszállás van az a legérdekesebb hogy (ip, maszk stb) még megvannak de bármelyiket nyomom meg (renew vagy reset) már többé nem lesznek meg (0.0.0.0 lesz minden). Igen, a másik két router a főrouterbe van bekötve). Lehet hogy azt kéne hogy egy switchet a modemre és a routereket arra kötni? Bár, ha azt mondod modem akkor ez mindegy nem?

Samsung Galaxy S

(#12714) Rolesz92 válasza Lucif-R (#12711) üzenetére


Rolesz92
tag

Ha a modem hibás akkor a Upc-t kell felhívnom vagy mi (mert ha jól tudom azt boltba nem lehet venni meg gondolom az az ő tulajdonuk egyébként is) ?

Samsung Galaxy S

(#12715) iwu válasza Rolesz92 (#12708) üzenetére


iwu
addikt

és a 2 "alrouter" hogyan van bekötve? AP-nek, vagy routerként?
A 2 alrouteren kapcsold ki a dhcp-t és ne az internetportjukba dugd a főrouterből jövő kábelt, hanem bmelyik lanportba.

[ Szerkesztve ]

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#12716) proof88 válasza iwu (#12707) üzenetére


proof88
addikt

elvileg még Win98-as hálózatnál nem volt ilyen "várakozás", csak mióta minden gépen XP van ...

(#12717) Tosee válasza Hunor58 (#12709) üzenetére


Tosee
őstag

tölts fel másik képet, mert ezt nem jó!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#12718) iwu válasza proof88 (#12716) üzenetére


iwu
addikt

nem természetes. vírus mentesség megvan?:) látatlanban csere eszközökkel tesztelnék.

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#12719) proof88 válasza iwu (#12718) üzenetére


proof88
addikt

elvileg vírus mentesnek kell lenni, mindegyik gépen van NOD32 és friss telepítések formázás után. majd akkor bepróbálkozok olyannal is, hogy talán nem mindegyik gép elérésekor van ez, lehet hogy csak bizonyos gépek esetén ... :U

(#12720) iwu válasza proof88 (#12719) üzenetére


iwu
addikt

amúgy ha 6 gépről van szó, csinálj kézzel egy host file-t a gépekkel, akkor tutti, hogy nem fog $z@rakodni a kereséssel.

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#12721) Lucif-R válasza Rolesz92 (#12713) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Hát azt próbáltad e már hogy elszállásnál csak a modemet kikapcs-bekapcs? Ha modem kikapcs-bekapcs után 1-2percel már megy a net meg van DHCP infó a routerben akkor az eléggé sokatmondó. Abból amit leírsz én nagyon a modemre gyanakszom.

"Amikor elszállás van az a legérdekesebb hogy (ip, maszk stb) még megvannak de bármelyiket nyomom meg (renew vagy reset) már többé nem lesznek meg (0.0.0.0 lesz minden)."
Én erre azt mondanám, hogy ha a modem adja meg magát akkor ennek igy is kell lennie. A router mindaddig megtartja a DHCP által kapott indókat ameddig a DHCP lease time le nem jár ( ilyenkor automatice csinál a router egy DHCP renew-t csak ez te észre sem veszed ). És ha modem meg van makkanva akkor te hiába nyomogatod a renew-t nem fogsz semmit kapni DHCP-n.

"Lehet hogy azt kéne hogy egy switchet a modemre és a routereket arra kötni?"
Ezt a gondolatot gyorsan írd fel egy cetlire majd égesd el. Ha beraksz a 3router elé és a modem közé egy switchet azzal azt éred el hogy lesz 1db router ( ami anno a fő router volt ) ami működni fog és fog kapni DHCP-n infókat... a többi nem. 1modem 1router!

Én amondó vagyok hogy a modemmel lesz ott a bibi. De nézd ha más routerekkel is ezt csinálja, és ha CSAK a modem reset megoldja ideiglenesen a problémát akkor fordulja szolgáltatódhoz, hogy legyenek szívesek megnézni a modemed, és lehetőség szerint cseréljék is ki.

(#12722) RAiN91


RAiN91
őstag

Hali
Wifi adapterre szeretném megosztani a PPPoE netet.
Eddig mindig sikerült, de most nem értem mi a gondja :W
Megosztanám, és ezt írja ki:

A megosztott elérés nem engedélyezhető.
Hiba 765: Internet Connection Sharing cannot be enabled. A LAN connection is already configured with the IP address that is required for automatic IP addressing.

Windows 7, de eddig működött.

(#12723) Hunor58 válasza Tosee (#12717) üzenetére


Hunor58
csendes tag

Most tettem itt is pipát de nem sikerül a „SharedDocs”-ból simán tudok másolni de a többi partíciómról nem, esetleg mint rendszergazda ként, azt meg nem teljesen értem. Remélem most így jó lesz a kép.
/dl/upc/2010-11/16/298066_eba6ta7amh9jekbx_enged_3.thumb.jpg

(#12724) istvannet


istvannet
csendes tag

Üdv!

Rendszerinditás után legtöbbször újra kell telepiteni a hálókártya driver-t, aztán uninstall és csak aztán csak azután működik újra a net, ez van ha áramtalanitva volt és azután inditom is...
Meg van osztva a net, de másik gépen is ugyanez...

Mi lehet a probléma?

(#12725) Tosee válasza Hunor58 (#12723) üzenetére


Tosee
őstag

Xp Professional vagy Home?

Professional esetén...
Vezérlőpult -> hálózat beállítása varázslót nem próbáltad?

Esetleg: jobb klikk a partíción majd tulajdonságok -> biztonság fül
Mindenki: olvasás, írás esetlegesen egyéb elé pipa!

Egy felhasználó (adott esetben rendszergazda jogosultságokkal) van a gépeken?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#12726) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Vásárlás előtt inkább kérdezek, a hálózat nem az erősségem. Adott egy ADSL (T-com területén Pécsen Dravanet-től), egy PC és egy notebook (lsd adatlap). A feleadat, hogy egy eszközben legyen adsl modem és egy oylan eszköz ami meg is osztja a netet a Pcnek vezetékes módon a lapitopinak esetleg telefonnak meg wlan-on, valamint hálózatot kell építeni a két gép között.
Ehhez ugye egy Acces Point eszközre van szükségem?

[ Szerkesztve ]

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#12727) club1 válasza MZsoltee (#12726) üzenetére


club1
veterán

Nem AP-ra van szükséged. Egy adsl modemre és egy WLAN routerre együtt vagy külön (utóbbi jobban ajánlott).

(#12728) MZsoltee válasza club1 (#12727) üzenetére


MZsoltee
veterán

Mért jobb ha külön van két cucc ami melegszik áramot zabál, adsl modemem már van akkor vegyek csak egy wlanroutert?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#12729) MZsoltee válasza MZsoltee (#12728) üzenetére


MZsoltee
veterán

Ha router akkor melyiket:
TP-LINK TL-WR340GD 54MBIT WIRELESS ROUTER
TP-LINK TL-WR541G 54MBIT WIRELESS ROUTER
TP-LINK TL-WR740N 150MBIT WIRELESS ROUTER
vagy
TP-LINK TL-WR542G 54MBIT WIRELESS ROUTER

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#12730) Tosee válasza MZsoltee (#12729) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

Mekkora sávszélességű internethez kellene a router?
Milyen wifi modul van a laptopban és a telefonban ("G"54Mbps vagy "LiteN"150Mbps, vagy "N"300Mbps)?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#12731) Claude Leon válasza MZsoltee (#12729) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Ha a cserélhető antenna nem szempont, mindeképp a 740-est ajánlanám (ennek cserélhető antennás változata a 741), a hardver mindenben duplázza az 5xxx-et, ettől még stabilabb is lehet, főleg torrent idején, de abban sem lehetsz biztos, hogy a mostani, teszem azt 10Mbited a belátható jövőben emelkedik, az 5xx pedig leginkább 20Mbit alatt ajánlott, pontosan nem emléxem, mit is bír.
(ebben nem az 54Mbit rádió a leglényegesebb elem, ami 20Mbit adatsebességig szok. elmenni, hanem a 200MHz alatti procinak kell birkózni a hálózat teljes forgalmával+wifi kódolással, ami a 7xx sorozatnál épp 400Mhz)

A 340-től mindenképp óvnálak, 8Mbyte a puffermemória.

Persze a régi időkben árultak 4Mbyteos cuccokat is, de akkoriban a 1Mbit is álomsebességnek számított :))))

Azért 2-ben érdemes gondolkozni a "dupla" áramzabálás ellenére,
1. mert ami elromolhat, el is romlik (nem biztos, hogy a garanciaidőn belül, bár az 5 éves tp-link garancia már normál csereciklusnak is tekinthető :)
2. nem lehetsz biztos abban, hogy a kapcsolódásod nem fog megváltozni az elkövetkező években, pl ADSL-->kábel, akkor pedig jobban jársz, ha legalább az egyik felétől kell csak megszabadulni.

(#12732) MZsoltee válasza Claude Leon (#12731) üzenetére


MZsoltee
veterán

A cserélhető antenna miért lenne olyan fontos szempont?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#12733) heaven


heaven
tag

Egy laptopot szeretnék internet routerhez csatlakoztatni WLAN segítségével.
A gépen Windows Vista van telepítve.
Az a problémám, hogy csatlakozni tudok a hálózathoz, de a router admin felületére (192.168.1.1) már nem tudok belépni. Ennél fogva sajnos az internet sem megy.
IP címet automatikusan kapja. IPCONFIG szerint a saját IP címem: 192.168.1.102 (kívánt), alhálózati maszk: 255.255.255.0, alapértelmezett átjáró: 192.168.1.1 A címkiosztás DHPC-vel megy. Próbáltam PING-elni a routert, de nem sikerült. Sőt a routerben is van PING funkció, amit egy másik gépről elindítottam és megpingeltem a 192.168.1.102 IP címet, de az sem járt sikerrel. A WLAN hálózat WP2-PSK/TKIP biztonsággal van ellátva, a jelszót jól írtam be, csatlakozni tudok hozzá, de a hozzáférés korlátozott. Próbáltam még fix IP címet (192.168.1.10) beírni a laptopnak,de így sem megy.
Segítsetek!

Érdekes módon, ha a laptopot UTP kábellel csatlakoztatom a routerhez, minden működik rendesen.
A router jól van beállítva másik géppel (Windows 7 op.rendszerrel) tökéletesen működik WLAN segítségével.

(#12734) istvannet válasza istvannet (#12724) üzenetére


istvannet
csendes tag

Tippek esetleg? :D

(#12735) krealon válasza MZsoltee (#12732) üzenetére


krealon
veterán

Ha gyenge a veteli ponton a jel, akkor egy nagyobb nyeresegu (pl TL-ANT2408C) antenna esetleg megoldhatja a kapcsolati problemakat. :K

(#12736) krealon válasza istvannet (#12724) üzenetére


krealon
veterán

Milyen oprendszer?
Mit jelent, hogy nem mukodik a net?
Egy topologiat is lerhatnal, hogy mi-mivel van osszekotve. (Kabel, wlan)

A driver ujratelepites-rol en valamilen Windows-ra tippelek.

Router-en keresztul van megosztva a net?
Az internetet nem latjak a gepek (pl weblapok) vagy a lokalis haloban nem latjak egymast (pl megosztott mappak)?

Az elso hozzaszolast olvastad?

(#12737) iwu válasza heaven (#12733) üzenetére


iwu
addikt

a konfig felület egy dolog, azt egy csomó routerben le lehet tiltani a wifi oldalról, csak utp-s konfig a megengedett.
az , hogy ping nincs, az már gáz. bár a pinget meg blokkolhatja a tűzfal.
Másik gépet tudod pingeni?

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#12738) Claude Leon válasza MZsoltee (#12732) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Látom, a szomszédban már megdumáltátok :)
Nekem fontos volt, a lakár elrendezése miatt, de még a legoptimálisabb elrendezést nem játszottam össze.

(#12739) heaven válasza iwu (#12737) üzenetére


heaven
tag

Csak sima windows tűzfal van, de azt kikapcsoltam.
A másik gépet sem tudom pingelni.
Az a baj, hogy kéne nagyon a net...

Én a Vistára gyanakszom, nem azon kéne még állítani valanit?

(#12740) mezis válasza heaven (#12739) üzenetére


mezis
nagyúr

Én pedig a titkosításra gyanakszom.
Biztosan a routeren is meg a laposon is WPA2/PSK TKIP ? (Lehet, hogy a laposon nem TKIP hanem AES.)

Ha nem túl veszélyes, kapcsold ki a titkosítást a routeren és a laposon is. Aztán ha így már megy, nekifuthatsz ismét a titkosításnak.

mezis

(#12741) iwu válasza heaven (#12739) üzenetére


iwu
addikt

hmm.
ahogy felettem is írták, tesztelt meg titkosítás nélkül. már jártam úgy, hogy ibm noti nem volt kompatibilis a wifivel, és másik titkosítást kellett használni.

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#12742) heaven válasza iwu (#12741) üzenetére


heaven
tag

Kikapcsoltam a titkosítást de így sem javult a helyzet.
Sajnos továbbra sem működik.

Egyéb ötlet?

(#12743) Tosee válasza heaven (#12742) üzenetére


Tosee
őstag

A MAC Address Filtering nincs engedélyezve véletlenül?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#12744) csabika0001


csabika0001
senior tag

Sziasztok nem nagyon értek az internet hálózatokhoz ezért segítségeteket kérném. Szóval adott két külön IP című internet elérés 2xXMbit ebből ugye egyet tudok használni a gépemen. Kérdésem az ,ha lehet hogyan valósítható meg az ,hogy a gépemen egyszerre kihasználhassam a 2 "erőforrást".
Olvasgattam dual wan routerekről amik ezt tudják kezelni de én a számítógépen szeretném megoldani ha lehetséges valahogy nem beszélve hogy sok pénzt megtakarítok így.

(#12745) webdeejay


webdeejay
aktív tag

Hali!

Lenne egy problémám. Készítünk az iskolának egy weboldalt. Egy szerveren futna az oldal, ezt el lehet érni az iskolai hálózaton. Két hálókártya van a szerverben és az egyik a hálózatra a másik pedig egy wifi routerre menne ki. A wifi routernek az lenne a feladata, hogyha rákapcsolódunk, akkor az összes forgalmat irányítsa át erre az oldalra. Ezt meg lehet valahogy oldani? Op.: Windows Server 2008

(#12746) csimmasz


csimmasz
aktív tag

Hello.
Kis segitségre lenne szükségem.

Valamiért nem tudom össze hozni a modemet a routerrel.(tp-link 1043)
Eddig egy régifajta modemem volt,ahol a router kezelte a kapcsolatot(pppoe)
Cserélnem kellett mert kuka lett,vettem egy d-link dsl320b-t.
Viszont ez máshogy megy,odáig eljutottam hogy nem pppoe hanem dinamic ip-re állitottam a wan kapcsolatot,de ugyan az az alap ip-cimük (192.168.1.1)
Próbáltam átállitani a routert 192.168.1.10-re de most két gatewayom van és nem tudom mit hogyan állitsak.
A win hibakeresése valami olyasmit ir hogy nem találja a dns kiszolgálót.

Valaki le tudná irni mit hova állitsak?
Köszi.

Ha kártya kell - https://www.plasticcard.it https://plasztikkartyainfo.hu Egyéb nyomtatás miatt - https://exinprint.hu

(#12747) club1 válasza csimmasz (#12746) üzenetére


club1
veterán

Az új dsl modem felépíti neked a kapcsolatot ha közvetlen számítógéppel kötöd össze? Nekem az nem kerek a történetedben, hogy egy modemcserének nem kellene együtt járnia a router átállításával...
Ki a szolgáltatód?

[ Szerkesztve ]

(#12748) Tosee válasza csimmasz (#12746) üzenetére


Tosee
őstag

Hali!

Ha a modem építi fel a kapcsolatot (pppoe), akkor a routert dynamic ip-re kell állítani és a modemtől fog kapni ip-t!
Viszont a router LAN beállításainál változtasd meg az ip címét erre 192.168.2.1 -re, mert így ip ütközés van a hálózaton! A későbbiekben ezen az ip-n tudsz majd belépni a router admin felületére!
Elvileg innentől már működnie kell!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#12749) csimmasz válasza club1 (#12747) üzenetére


csimmasz
aktív tag

De,a régi modem egy ericsson hm220dp volt a gépen vagy a routeren kellett beállitani a kapcsolatot.(pppoe)
Az uj modem saját maga állitja be és kifelé ad egy ip cimet ami a router felé dinamic ip ként jelenik meg.

Ha kártya kell - https://www.plasticcard.it https://plasztikkartyainfo.hu Egyéb nyomtatás miatt - https://exinprint.hu

(#12750) csimmasz válasza Tosee (#12748) üzenetére


csimmasz
aktív tag

Igen ezt már próbáltam de nem megy.
A routeren megjelennek a wan kapcsolat adatai(ip cim,stb) csak nem adja át a csomagokat.
Van egy csomó beéllitás még de foggalmam sincs mit hova,lehet a router topik-ban kellet volna föltennem?
Amikor a win 7 hálozati hibaelháritót futtatom azt irja hogy dns szerver nem elérhető.

Ha kártya kell - https://www.plasticcard.it https://plasztikkartyainfo.hu Egyéb nyomtatás miatt - https://exinprint.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.