Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11051) Peter Kiss válasza kombi (#11050) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Firmware-frissítés, ha nem segít, router --> kuka.

(#11052) kombi válasza Peter Kiss (#11051) üzenetére


kombi
csendes tag

Nagyon köszönöm, teljes a siker (meg a boldogság)!
:R :R :R

(#11053) Sátán44


Sátán44
addikt

Van egy asztali gépem és azon wifi adapterrel fogom a jelet.Hálózatba kötöttem a netbookommal,viszont azon is szeretném hogy legyen net. Mindkét gépen W7 van. Hálózatban már látják egymást,de net még nincs :( Mit csináljak hogy legyen?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#11054) Truman válasza Sátán44 (#11053) üzenetére


Truman
senior tag

Már mit router -ed is és előfizetésed is van, vagy csak úgy fogod valakinek a jelét?

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11055) Sátán44 válasza Truman (#11054) üzenetére


Sátán44
addikt

khm 2. :B

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#11056) Truman válasza Sátán44 (#11055) üzenetére


Truman
senior tag

--->Leírás
Windows 7 -nél előfordulhat hogy hídkapcsolatot kiépíteni a Vezetékes és vezeték nélküli adapter között. Vezérlőpult-> Hálózat és internet-> Hálózati és megosztási központ.-> Adapterbeállítások módosítása. Kijelölöd őket majd jobbkatt rájuk --> Hídkapcsolatok.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11057) Sátán44 válasza Truman (#11056) üzenetére


Sátán44
addikt

Nagyon szépen köszönöm! Így már megy ;)

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#11058) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

Sziasztok!
Vettem egy dir-825-ös routert, és nagyon motoszkál a fejemben hogy fel kéne rakni a dd-wrt-t. Igazából egy dolog tart vissza, és pedig hogy vissza rakható-e az eredeti fw. ha valami balul üt ki. Nem szeretnék téglát csinálni belőle.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#11059) Truman válasza Sza_Sa (#11058) üzenetére


Truman
senior tag

Vissza.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11060) Sza_Sa válasza Truman (#11059) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Tudsz valami leirást, mert a netet hiába turtam, semmi konkrét hogyan-kell-csinálni nem volt erre. :)

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#11061) WD40


WD40
aktív tag

Sziasztok,
sebességbeli problémám adódott.
Adva van egy vezetékes router, ebbe egy XP-s és egy Win7-es gép (+USB-n egy nyomtató, de ez elméletileg nem kavar be). Az XP-s gépen, miután felállt a win, kell még vagy 2 percet várni, mire lesz net.
Addig a kis hálózat ikon sem jelenik meg a taskbaron, a winyó folyamatosan kerreg, kb másodpercenként szabályosan. Hiába nyitok meg bármit, meg kell várni ezt a 2 percet. Ezután villan az összes ikon, nagy töltögetés ezerrel, és megjön a net. Ezt kb. 2 hónapja kezdte el, azelőtt jó volt minden. AVG-t leszedtem, azt gondoltam az lassít be, de itt valami ip osztás probléma van. Vagy nem :) .

Hogyan lehetne orovsolni?

Mod.: jah, és kétszer eljátszotta a Win7-es gépen, hogy nem oszt ip-t (holott az XP-sen volt net), csak újraindítás után oldódott meg.

[ Szerkesztve ]

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#11062) dzsambo válasza WD40 (#11061) üzenetére


dzsambo
tag

Esetleg próbálkozz firmware frissítéssel, vagy kapcsold ki a dhcp-t és állíts be statikus ip címeket. Milyen ikonok villannak fel?

(#11063) WD40 válasza dzsambo (#11062) üzenetére


WD40
aktív tag

Az asztalon minden ikon villan egyet, mintha frissítene, és onnantól van net. Utána lehet gyakorlatilag elindítani egy progit, használni a gépet.
A dhcp-t kikapcsolom, ha nem jön be, akkor firmware frissítés, mert van hozzá egy újabb (2007 októberi :DDD ).

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#11064) mezis válasza Sza_Sa (#11058) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha nagyon balul üt ki egy fw. frissítés, akkor semmit sem fogsz tudni utána felrakni. Esetleg a szerviz. Egyébként az ftp.dlink.hu-n valószínű, hogy megtalálod a jelenlegi fw.-jét.

mezis

(#11065) WD40 válasza WD40 (#11063) üzenetére


WD40
aktív tag

DHCP nélkül nincs net sehol. Fw frissítés megvolt. Ma még nem sikerült a win7-es gépre netet csinálni, sárga háromszög az óra melletti hálózat ikonon.
Xp-sen közben minden probléma nélkül megy minden.
Az lesz a vége, hogy a router (Canyon CN-BR2) szép ívesen száll a kuka felé...

Az analog világ utolsó (?) harcosa.

(#11066) droti25


droti25
őstag

Sziasztok!

Van egy SMC7004VBR Part NO: 752.8869 fajtájú routerem!Szeretnék szétosztani egy 50/100mb-s netet 10 szgépre switch segítségével!
Ha egy gépbe kötöm be a netet akkor hellyel közel meg is van a fenti érték,de amint szétosztom a 10 gépre router és switch közreműködésével akkor sajnos csak olyan 12/20mb-ot tudok elérni:(:(

Miért van ez?Vegyek egy modernebb routert?
Laikus vagyok ebben a témában kérlek adjatok tanácsot!
Előre is köszönöm!

(#11067) Truman válasza droti25 (#11066) üzenetére


Truman
senior tag

Gondolom az időben a többi gép is használja az Internetet szóval azért lehet lassabb.
Az SMC 7004VBR-t már 2003 óta forgalmazzák, akkoriban még igencsak ritkák voltak a háztatásoknál az ilyen sebességű internetkapcsolatok, és mivel megjelenésekor is otthoni célokra szánták ezt a típust, így nem egy erőmű.
Szóval igen, vegyél modernebb router-t. :)

[ Szerkesztve ]

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11068) droti25 válasza Truman (#11067) üzenetére


droti25
őstag

Ha ki van kapcsolva a többi gép és csak egyet használok torrentezésre akkor is ez a probléma áll fent!!:(

(#11069) Truman válasza droti25 (#11068) üzenetére


Truman
senior tag

Amúgy lehet, egy hibás hálókártya miatt is. A haverom, így járt nem is olyan rég. Ha a fia gépe kikapcsolt állapotban (Stand By) volt, de még nem volt áramtalanítva. Egyszerűen szétb*szta az egész hálózatot, és a sávszélesség hihetetlenül el kezdett ingadozni minden gépen, pedig a hálózatfigyelés (pl.: Wake On LAN miatt) ki volt kapcsolva a BIOS-ban, szóval azzal se volt magyarázható. Mivel integrált LAN volt, ezért azt letiltotta, és szúrt bele egy PCI-os karit. Utána megszűnt a hibajelenség.

[ Szerkesztve ]

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11070) droti25 válasza Truman (#11069) üzenetére


droti25
őstag

Itt semmilyen hibajelenség nincs,csak egyszerűen ha routeren keresztül osztom szét a netet, akkor 5-öde a sávszél(fel/letöltés)!

(#11071) Truman válasza droti25 (#11070) üzenetére


Truman
senior tag

Hát ha neked az nem hibajelenség.? A router WAN/LAN kapui 100 Megabitesek, gondolom a switch-ed és a háló karid szintén, épp ezért jönni kéne a teljes sávszélnek ha minden hibamentes lenne. Ez router pedig nem ismeri még az IP QoS-t, és a bandwidth control -t amivel magyarázható lenne. Szóval mégis csak sz*rt vág a kerék..
Ha csak 1 gép van a switch-re kötve, akkor is csinálja?

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11072) droti25 válasza Truman (#11071) üzenetére


droti25
őstag

a switches megoldást nem próbáltam eddig,de nemsoká letesztelem csak azzal!

(#11073) Truman válasza droti25 (#11072) üzenetére


Truman
senior tag

Nem értem azt hittem arra kötötted a gépeket. A router LAN-ja összekötve a switch-el, és azon lógott a többi gép is, nem? Vagy pedig a router fennmaradó 3 LAN-ján is voltak gépek?

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11074) droti25 válasza Truman (#11073) üzenetére


droti25
őstag

A bejövő netkábel megy a routerbe!
A router 4 jelet tud tovább engedni!Szóval a routerből megy 3 gépbe+1 a switchbe!
a többi 7 gép pedig a switchből kapja a netet!

(#11075) Truman válasza droti25 (#11074) üzenetére


Truman
senior tag

És van jelentősége fizikailag hová van kötve az adott gép? Úgy értem, ha tetszőlegesen gépek külön-külön egyenként be vannak kapcsolva, akkor mindegyiknél csak ez a csökkent sávszél van?

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11076) droti25 válasza Truman (#11075) üzenetére


droti25
őstag

Mindegyiknél ugyanaz a sávszél,ha be van kapcsolva a többi ha nem!mindegyiknél megegyezően alacsonyabb mintha csak egy adott gépre kötném a netet!

(#11077) Truman válasza droti25 (#11076) üzenetére


Truman
senior tag

Hát akkor ez ennyit tud. Mivel új firmware-ek nincsenek hozzá, így:
Router ---> levélnehezék.

[ Szerkesztve ]

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11078) droti25 válasza Truman (#11077) üzenetére


droti25
őstag

Sztem is ennyit bír!
köszi a segítséget!

(#11079) LivingColour


LivingColour
tag

Szevasztok!

Segítséget kérnék az alábbi témában: vásároltam egy IPhone-t, ezt szeretném itthon wi-fi -vel használni. Jelenleg egy adsl modemem van a szolgáltatótól, ez van összekötve az asztali gépemmel. Mit kell vennem ehhez hogy működjön?
A válaszokat előre is köszönöm. :R

E jóó vót! Hol termett? Nem termett, permet!

(#11080) Truman válasza LivingColour (#11079) üzenetére


Truman
senior tag

Egy Wifi router-t. ---->Milyen routert? topik.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11081) Hauserjoci válasza rdi (#50) üzenetére


Hauserjoci
csendes tag

Üdv.
Externet Golf netcsomagunk van, amely modemmel (D-link DSL-360R) tökéletesen működik, viszont a nemrég vásárolt TP-link TL-R402M routerrel nem...

A routerbe be tudtam lépni, Beállítottam a Pppoe, felhasználónév jelszó, és csak annyit ír ki hogy Linking... majd egy 10-15mp mulva Disconected!
Próbálgattam már a vezetékeket cserélgetni, resetelni a routert, kibe húzogatni újraindítani gépeket, MAc szűrő, áramtalanítani, a routeren még frissítettük is, de semmi, ugyanazt csinálja. Elvittem unokatesómhoz és ott elsőre működött, még az én modememmel is. (T-comos net)

Aztán hoztam tőle egy ST Lab routert, ezzel is szívózott, de végülis sikerült megoldani, mindkét gépen létrejött a kapcsolat, és a router is csatlakozott, működött kb 2 hétig, aztán gondolt egyet, és már ezzel sem működik.
Ezzel is eljátszottam ugyanazt, madzag csere router reset stb, de nem lett jó.
Hoztam másik modemet (Dialcom), azzal sem működik... :W

Ilyenkor mi lehet a baj? Én vezetékre gondoltam, cserélgettem már az összeset, de sehogy sem lett jó. A gép elméletileg jól van beállítva, bár nemhiszem hogy sok köze van ahoz, hogy a router miért nem csatlakozik...

Pls help :R
Üdv. hauserjoci

[ Szerkesztve ]

(#11082) mezis válasza Hauserjoci (#11081) üzenetére


mezis
nagyúr

A PPPoE beállításainál van egy MTU érték. Az nálam 1492. Van amikor ezzel kell játszani.

mezis

(#11083) krisz0531


krisz0531
csendes tag

Sziasztok nekem windows xp van a gépen benne egy panonnos HSDPA Huawei nettel .Van egy wifi routerem és szeretném a laptopra megosztani természetesen vezeték nélkül .Lehetséges ez ha igen segitsetek nekem megcsinálni.Elöre is kösz.

(#11084) Hauserjoci válasza mezis (#11082) üzenetére


Hauserjoci
csendes tag

MTU érték gyárilag1492, próbáltam átírni (1450-1410-1400 stb) de nem változott semmi!

(#11085) Truman válasza krisz0531 (#11083) üzenetére


Truman
senior tag

Bár nem említetted milyen pontosan milyen router-ed van, de gondolom nincs rajta USB bementet és nem támogatja HSDPA/3G modemeket. Elméletileg kivitelezhető, de borzasztó bonyolultan főleg a router DHCP szervere nélkül, amit ki kell kapcsolni, mert másképp saját magát fogja megadni internet átjáróként. Itt volt már róla szó, de akkor sem sikerült kivitelezni, és természetesen az asztali gépnek is mindig menni kell majd ha a vezeték nélküli kliensedet használod.

Szerintem jobb ha HSDPA/3G képes router-t veszel: például.

[ Szerkesztve ]

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11086) Newyorker


Newyorker
addikt

Sziasztok!

Egy amatőr kérdés, vagyis nektek az lesz :)
Van egy Gigabyte GN-BR01G típusú wifi routerem, melyet le szeretnék passwordozni, hogy wifin keresztül ne tudjon más rácsatlakozni csak az aki tudja a passt.

Hogyan kell?
Köszönöm előre is!

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#11087) Truman válasza Newyorker (#11086) üzenetére


Truman
senior tag

Te nagyon magas lovon ülhetsz, hogy kapásból leamatőrözöl minket. :DD
Ajánlom a topiknyitó hozzászólás végigolvasását, de ha nem lenne elég, itt van még ez is.

[ Szerkesztve ]

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11088) Newyorker válasza Truman (#11087) üzenetére


Newyorker
addikt

Próbáljuk értelmezni a mondatot, akkor ismét!

"Egy amatőr kérdés, vagyis nektek az lesz :)"

Ami kérdés van ezen mondatom alatt az nektek amatőr, azaz Ti jártasok vagytok benne, meg se kottyan rá válaszolni, mivel én nem vagyok otthon eme témában, így nekem a kérdés nem amatőr!

Köszi egyébként, már olvastam, na de mind1

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#11089) Truman válasza Newyorker (#11088) üzenetére


Truman
senior tag

OFF
Bocs a félreértésért.
Amúgy meg minden fórumszabályra igaz, hogy nem tesszük fel ugyan azt a kérdést két helyen (netikett). Igazad van a moderálás nem az én dolgom, de attól még ez kreténség.
ON

Amúgy meg nem értem, mit nem lehet megérteni a fen linkelt PCW-s leírásból? Az elnevezések hasonlóak, csak más helyen kell őket keresni. :U De kezdjük elölről:
A router elérése http://192.168.1.254
Alapértelmezett account (amit szintén célszerű megváltoztatni):admin/admin

Advanced Setup---> wireless configuration:
Authentication Type : WPA Pre-shared key
Kitöltöd a "WPA PSK Passphrase" mezőt tetszőleges ASCII karakterekkel (ez lesz a hálózati kulcs.)--> Finish. Csatlakozol a vezeték nélküli klienssel a PCW-s írás alapján. Ha nem a Windows beépített wifi kezelőjét (WZC) használod, akkor a csatlakozás mikéntjét megtalálod az eszköz kézikönyvében.

Enjoy!

[ Szerkesztve ]

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11090) Newyorker válasza Truman (#11089) üzenetére


Newyorker
addikt

Köszönöm a segítséged! :)

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#11091) dzsambo válasza Truman (#11089) üzenetére


dzsambo
tag

Azért ez nem egészen így van. Az alapértelmezett ip cím rá van írva a routerre és a belépési név és jelszó. Ki kell találni egy ssid-t, a WPA titkosításon kívül azért létezik még más is. Ezenkívül be kell állítani a régiót, sugárzás módját, frekvenciát. Egyébként javaslom bekapcsolni a mac alapú szűrést.

Másokat nem kell leosztani, mert kérdeznek. :N

(#11092) And válasza dzsambo (#11091) üzenetére


And
veterán

MAC-szűrést komolyabb titkosító algoritmusok (legalább WPA / WPA2-AES) mellé? Most komolyan: minek? Olyan, mintha egy hét lakat alatt őrzött páncélterem tízcentis acélajtajára még egy kerti budikon szokásos riglit is feltennénk, mert hát mit lehet tudni..

(#11093) hajospeti


hajospeti
tag

Hello!

Segítségeteket kérném!
Van egy t-homeos net, meg egy belkinq wlanrouter, azonban csak az egyik gépen van net.
Ha x-en van y-on nincs, ha y-on van x-en nincs. Gondoltam a Connection Type-ba átállítom PPPoE-re, de semmi.
Előre is köszi!!

(#11094) mezis válasza hajospeti (#11093) üzenetére


mezis
nagyúr

A modemből jövő UTP kábelt jó helyre dugtad a routeredbe ? (Esetleg e routered pontos típusa ?)

mezis

(#11095) Truman válasza hajospeti (#11093) üzenetére


Truman
senior tag

Milyen közlékenyek az emberek ezen a fórumon :DDD
"Van egy t-homeos net" Legalább egy fél tucat 5 fajta van (ADSL, kábel, optimet stb..)
"belkin wlan router" Ebből se kevés van.
"Gondoltam a Connection Type-ba átállítom PPPoE-re, de semmi."
Nos ha ADSL-ed van ezen kellett volna lenni.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11096) hajospeti válasza mezis (#11094) üzenetére


hajospeti
tag

A kábel biztos helyen van! A router típusát nem tudom megmondani, nem nálam van a szerkezet. De mondom megy minden, ha csak az 1 gépet használnák.

(#11097) hajospeti válasza Truman (#11095) üzenetére


hajospeti
tag

T-homeos net, optikai kábelen jön minden, Tv...
Beállítva sem működött. Írtam csak 1 gép rendelkezik a nettel egyszerre.

(#11098) Truman válasza hajospeti (#11096) üzenetére


Truman
senior tag

"A router típusát nem tudom megmondani, nem nálam van a szerkezet." Nos a nyakamat tenném rá, hogy a státusz (esetleg a firmware upgrade) menüből elolvasható.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11099) hajospeti válasza Truman (#11098) üzenetére


hajospeti
tag

Így van! Csak sajnos "nem nálam van a szerkezet".

(#11100) Peter Kiss válasza hajospeti (#11097) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Ez azt jelenti, hogy nem a router jelentkezik be, hanem a gép. Rosszul van összedugva, nincs törölve a PPPoE cucc a gépekről, miegymás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.