Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11301) fero02 válasza Asztee (#11300) üzenetére


fero02
veterán

Egy Wifi router kell neked. ;)

(#11302) Asztee válasza fero02 (#11301) üzenetére


Asztee
aktív tag

Jó ,köszi,de milyen típus,gyártmány,márka,meg mi az amit minden képen tudnia kell ?
Annyiféle rövidítést lehet itt olvasni DHPC, PPPoE, STB ? Ezekről nem tudom,hogy melyik az ami fontos és melyik amelyik nem. Ajánljatok konkrét típusokat ! Köszi.

''A világon 10 féle ember létezik : az egyik ismeri a kettes számrendszert a másik nem."

(#11303) Truman válasza Asztee (#11302) üzenetére


Truman
senior tag

Nézz körül a Milyen routert? topikba, az ott ajánlott készülékek mindegyike jó neked, ehhez a sebességhez. Amúgy nehéz bármit is ajánlani, ha nem tudjuk pontosan mennyit szánsz rá.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11304) Lpetya


Lpetya
csendes tag

Sziasztok!
szóval, internetet osztok meg, többé-kevésbé sikeresen, router nélkül két gépen, ugyan úgy, ahogyan itt le van írva. a host win 2003 server x64 enterprise edition, a kliens xp x64. a kliens gépen van net, msn-re be lehet jelentkezni, vnc-vel ki tudok menni az otthoni gépemre, netes ftp szerverre is tudtam csatlakozni, a böngészők viszont nem mennek. firefox van, azt újratelepítettem, de semmi. firefoxban a proxy beállításokkal is próbálkoztam, de szintén semmi. 64 bites xp-vel osztottam már le így netet, akkor semmi gond nem volt. a netmegosztásnál, a részletes beállításoknál is már minden ki van pipálva, de ez sem javított a helyzeten.
köszönöm előre is, ha valaki tud segíteni.

(#11305) Lpetya válasza Ghandi (#11299) üzenetére


Lpetya
csendes tag

nos igen, de a kérdésed azért volt jó, mert ez nem minden router tudja. akkor valóban az xp-ben kellett volna beállítanod a dolgot.

(#11306) _ATi_1


_ATi_1
senior tag

Sziasztok!

Az udvar hátsó részén lévő épületbe (kb 100-150m) szeretnék internetet juttatni.
A házban van egy wifis router. Arra gondoltam, hogy a háztetőre egy adó antennát, a hátsó házra pedig a vevő antennát rakok, tehát a két antenna között rálátás lesz.
A kérdésem az lenne, hogy pontosan milyen antennára és kábelre van szükségem ? Esetleg jelerősítő is kell ? :F
Köszönöm előre is a segítséget.

(#11307) And válasza _ATi_1 (#11306) üzenetére


And
veterán

Ekkora távra szinte bármilyen kültéri irányított antenna megteszi, olcsó kisnyereségű, 10 dBi körüli panelek is (vagy pl. házilag elkészíthető biquad-ok). Kábel sem kritikus, ha mindössze pár méter kell belőle, lehet mondjuk a legáltalánosabban használt H155 típus. Persze kliens eszköznek sem árt olyat használni, amelyen külső antennához a csatlakozás gyárilag adott.
"háztetőre egy adó antennát, a hátsó házra pedig a vevő antennát rakok"
Félreértések elkerülése végett: mindkét antenna ad és vesz is, hiszen wifi-nél minden eszköz adó és vevő is egyben.
"Esetleg jelerősítő is kell ?"
Aki ezt a 'jelerősítő' témát kitalálta, attól azért szívesen megkérdezném, hogy honnan szedte ez a folyamatosan felbukkanó fogalmat, amit wifi-nél előszeretettel, de helytelenül használnak. A 'jelerősítő' leginkább maga az antenna, de legyen ikább csak antenna. (Természetesen létezik wifi-hez aktív /adó- és vevőoldali/ erősítő is, de ezek használata egyrészt abszolút nem általános, másrészt adóoldalon illegális, harmadrészt sok kilométeres linktávokhoz való, nem a kert végébe ellőtt nethez).

[ Szerkesztve ]

(#11308) _ATi_1 válasza And (#11307) üzenetére


_ATi_1
senior tag

Köszönöm a kielégítő választ :R

(#11309) Lpetya


Lpetya
csendes tag

jelerősítő rulez! hogy illegális lenne, arról nem tudok, egyébként örülök, ha igaz. tény hogy lehet, csak félő, hogy kicsit egészségkárosító.

egyébként az aláírásodra ráférne egy revízió :R

(#11310) Truman válasza Lpetya (#11309) üzenetére


Truman
senior tag

Már miért lenne illegális, meg egészségkárosító? :U

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11311) Lpetya válasza Truman (#11310) üzenetére


Lpetya
csendes tag

mobiltelefonra is mondják, wifivel még sokat nem foglalkoztak. egyébként ha tényleg ártalmasak, akkor azt biztos nem fogjuk megtudni.

(#11312) And válasza Lpetya (#11309) üzenetére


And
veterán

Hogy egészségkárosító lenne, azt nagyon nehezen tudom elképzelni (a testben elnyelődő teljesítmény egy ilyennél sehol nincs pl. a mobiltelefonokhoz képest). De hogy miért illegális? Mondjuk azért, mert 2,4 GHz-en 100mW EIRP-t engedélyeznek, egy ilyen adóoldali erősítő meg szokásosan 0,5..1W-os kimenőteljesítményű. Ha ezt egy szerény 10 dBi nyereségű antennába tápláljuk, akkor 10W EIRP-t kapunk, így lazán 100-szorosan lépjük át a limitet. Egy ilyen erősítőt pedig (mivel nagy távokhoz szokás használni) eleve nem ilyen 'kicsi' antennával szokás használni, így a limittúllépés simán lehet >1000x is. Na ezért.

(#11313) Lpetya válasza And (#11312) üzenetére


Lpetya
csendes tag

szerintem ezt mindannyian értjük, viszont az oldalunkat az fúrja, hogy miért van ez a limit?

(#11314) And válasza Lpetya (#11313) üzenetére


And
veterán

Az országúton miért van sebességlimit? A csekkek befizetésére miért van határidő? Az alkohol eladására miért van alsó korhatár? Ha az ezekhez hasonló kérdésekre megvan a válasz, akkor a wifi EIRP-limitjére is. Most őszintén: az kinek volna jó, ha azon a néhány szűkös wifi-csatornán annyi jel jönne, hogy a szomszéd házig sem tudnánk egy tisztességes linket kiépíteni, mert valakivel biztosan zavarnánk egymást? Egyébként meg ez a 0,1W meglehetősen sokmindenre elég, csak nem szabad pazarlóan bánni vele.

(#11315) Lpetya válasza And (#11314) üzenetére


Lpetya
csendes tag

uramisten... szóval ez egy ilyen egyszerű kérdés volt? akkor keresek az apróhirdetések között magamnak egy ásót.
:B

(#11316) mezis válasza Lpetya (#11313) üzenetére


mezis
nagyúr

Azért is van ez a limit, mert különben előfordulhatna, hogy ropogósra sülsz a szomszédod WiFi routerétől, aki több kilóméterre próbálja osztani az internetjét a sógorával, többek között rajtad keresztül is. :D

mezis

(#11317) Veron


Veron
őstag

Hellosztok!
A következő problémám van. Adott egy otthoni hálózat, méghozzá így: kábelmodem-router1 (DHCP)-wifi router2 (nincs DHCP, csak AP-ként funkcionál). Utóbbira 3 noti is csatlakozik/csatlakozna wifin. Tegnap mindhárom noti szépen kijutott a netre az AP-n keresztül, titkosítás egyébként van a hálózatok. (WPA-PSK, AES).
Egyik-napról a másikra úgy döntött az amúgy zsír új HP ProBook (Boradcom b/g adapterre), hogy kapcsolódik ugyan a wifi hálózatra, de a netre nem jut ki.
Kérdés: miért csinálja ezt és hogyan lehet megoldani?
Mellette parallel a másik két noti vígan netezik. Próbáltam letiltani az adaptert, újra csatlakozni, minden alapdolgot megtettem. Az op. rendszer egy magyar Vista.
Kösz a helpet!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#11318) Lpetya válasza mezis (#11316) üzenetére


Lpetya
csendes tag

igen, én is valami hason lóra gondoltam, egyébként inkább a daganatos megbetegedések kialakulásával szokták összefüggésbe hozni, ahogyan a mobiltelefonokat is. ropogósra sülni még a tengerimalacom sem fog, ahhoz azért iszonyat erősítésre lenne szükség. lakossági fogyasztóként annyi áramot nem kap az ember.

egyébként 11304? :F

[ Szerkesztve ]

(#11319) mezis válasza Lpetya (#11318) üzenetére


mezis
nagyúr

A szolgáltató DNS-ét tudod pingelni ?

mezis

(#11320) mezis válasza Veron (#11317) üzenetére


mezis
nagyúr

Egy HP 550 Bradcom WiFi-vel a beállításokat van amikor csak két napig tartja, hiába bogyózom neki, hogy soha ne felejtse. Van amikor elég a password-öt újra beadni neki, van amikor a rejtett SSID-vel kell kezdeni. (Van egy "Apply" gombja, a nélkül meg nem jegyzi meg a beállításokat !)

Most utoljára újrainstalláltam drivert, szoftvert és talán már két hete is bírja.

(Tetű egy párosítás ez a HP-Bradcom, alig lehet megtalálni a support-ot ! :( )

mezis

(#11321) Lpetya válasza mezis (#11320) üzenetére


Lpetya
csendes tag

nem próbáltam még. viszont, alapesetben, hogyan nézem meg, hogy mik a dns szervereim? mondjuk router mögül?

(#11322) mezis válasza Lpetya (#11321) üzenetére


mezis
nagyúr

WinXP-ben egy DOS ablakban (Futtatás - CMD) ipconfig /all, aztán ping ....

mezis

(#11323) Lpetya válasza mezis (#11322) üzenetére


Lpetya
csendes tag

köszönöm, egyébként hülyeséget kérdeztem, de hagyjuk.
viszont az a router nélküli netmegosztósdi, amit itt linkelt valaki, velem nem kompatibilis. kell hozzá valami, ami 64 bites oprendszerben nincs meg, hogy a host továbbadja a dns-eket, vagy valami? van akinél úgy van beállítva, mint ott, és megy is?

(#11324) Veron válasza mezis (#11320) üzenetére


Veron
őstag

hi!

hát ez elég rosszul hangzik. a többi HP notival -nem tudom milyen adapter van bennük- simán megy. nincs erre valami megoldás vajon?
de hiába akarok újra csatlakozni. csatlakozni csatlakozik is, csak netre nem megy ki. azt írja: "korlátozott kapcsolat".

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#11325) mezis válasza Veron (#11324) üzenetére


mezis
nagyúr

Vagyis nem kapja meg az IP-t, stb.-t.
Gondolom a kapcsolatot már megpróbáltad újra szerkeszteni, kitörölni, újra felvenni.
Következik akkor a szoftver - driver ujrainstall.

Aztán, ha azután sem megy, akkor partició törlés, op. rendszer install. (Rendszeresen archiválsz, ugye ? ;]

mezis

(#11326) Veron válasza mezis (#11325) üzenetére


Veron
őstag

de miért kellene nekem egy 2 hetes, gyári, legális Vista újrainstallálnom? értem én, hogy Windows meg minden, meg gagyi, meghal, a Linux jobb, de két hét után? ne már!

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#11327) mezis válasza Veron (#11326) üzenetére


mezis
nagyúr

Frissítés, egyéb szoftver install nem volt ?
Akár volt, akár nem, a Gigahertz-ek világában 2 másodperc alatt is rengeteg dolog történhet.

(Lehet, hogy nem hallottad még:teszteltek három op.rendszert: VAX/VMS, PC/LINUX, PC/MS-Windows. A két hetes tesztidőszak alatt a VMS egyszer sem döglött le. A LINUX egyszer ledöglött. Az MS-Widows két óránként döglött le.
A szöveges végkövetkeztetés az volt, hogy az MS-Windows a leggyorsabb op. rendszer. :DDD )

mezis

(#11328) Peter Kiss válasza Veron (#11317) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Újra kell telepíti a hálózati részt úgy, hogy a WiFi-t a WZC kezelje, ne a hardverhez adott szoftver. A routert resetelni, majd frissíteni kellene, minden meg fog oldódni.

(#11329) Veron válasza Peter Kiss (#11328) üzenetére


Veron
őstag

közben rebootoltam a routert, meg nyomkodtam kicsit (pl. MAC filtert kivesz, berak stb.) tehát egyáltalán nem tudományos dolgot csináltam, de most jó. ezekkel csak az a baj, hogy nem tűnnek biztos megoldásnak.
a router upgrade-re már gondoltam, okos húzás lenne. holnap megcsinálom.

mezis: értékelés LOL :)

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#11330) Norbi.Sz


Norbi.Sz
senior tag

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy adott két laptop és egy mobilinternet, valamint egy TP-Link WR642G típusú router.
Azt kellene valahogyan megoldani, hogy az egyik laptopon futó mobilinternetet kellene megosztani a router segítségével úgy, hogy a másik laptop is tudja használni az 1. laptop mobilinternet kapcsolatát.

Magyarul:
1. laptop - mobilinternet (USB stick) -> rádugom a routerre
2. laptop -> rágudom a routerre és ennek kellene valahogyan elérni az 1. laptop mobilinternet kapcsolatát

Biztosan megoldható, csak olyan gond van, hogy mindkét laptopon Windows 7 fut és 0x80004005 kóddal hibát ír ki, amikor az USB stick beállításainál be akarom kapcsolni az internet kapcsolat megosztását...
Ám ha még ezt sikerülne is valahogyan megoldani, akkor sem tudnám, hogyan kell beállítanom a routert :)

Szóval egy kis kihívás azoknak (is), akik szeretik az ilyen beállítgatós dolgokat...
Már kezdem feladni, mert kb. 2 napja próbálkozom, de még nem jött össze...

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#11331) Truman válasza Norbi.Sz (#11330) üzenetére


Truman
senior tag

A router -en kapcsold ki a DHCP -t. Sőt, ha mindkét laptopon van Wifi akkor célszerű lenne hanyagolni a router-t , hiszen mobilnet megosztásnál semmit sem érsz vele.

Inkább állítsd be a laptopok között AD-HOC wifi kapcsolatot. -->Link

+Még egy kis segítség.

[ Szerkesztve ]

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11332) Norbi.Sz válasza Truman (#11331) üzenetére


Norbi.Sz
senior tag

Már csak azzal van gond, hogy amikor be akarom jelölni az USB stick Tulajdonságainál a megosztást, hibát ír ki:

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#11333) Truman válasza Norbi.Sz (#11332) üzenetére


Truman
senior tag

Szerintem a helyi kapcsolat helyett a Wifi -t jelöld ki a legördülőből. (Persze ha Ad-hoc-ot állítottál be.)

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11334) Norbi.Sz válasza Truman (#11333) üzenetére


Norbi.Sz
senior tag

Mindenképpen a routerrel kelle a megosztás, mert még lenne egy kütyü, amit csak vezetékkel tudok csatlakoztatni...
Ezért kell a router is... Talán sikerülne is, ha a megosztásnál sikerülne rájönni, hogy mi okozhatja az előzőekben leírt hibát. (régebben volt már így megosztva a mobilnet, de akkor WinXP futott a megosztó gépen, az nem írt ki hibát)

[ Szerkesztve ]

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#11335) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Hi!
Segítséget szeretnék kérni egy probléma megoldásában :)

-adott 2 gép: a) az erősebb és b) a kissebb teljesítményű
-a 2 gép routerrel van összekötve 100MBit-es hálózatban
-adott 2 nagy hardver igényű program a) gép tulajdonosáé és b) tulajdonosáé

A következő problémát kellene megoldani:
Az a) gépen fut mind a 2 nagy hardver igényű program viszont az egyik (a b) gép tulajdonosáé) csak a háttérben és a háttérben futó program képe a b) gép monitorán jelenik meg és a) gép a b) gép billentyűzetétől+egerétől kap információt hozzá. Mindez úgy, hogy ne zavarja az a) gép tulajdonosát a saját programja használatában.

Ezt hogyan lehetne megoldani?:)

(#11336) Tom5


Tom5
addikt

Sziasztok!

Adott egy gép amn Win7 64BIT-es oprendszer fut. 2db hálókari. Egyikbe megy a diginet, másikból kábel egy laptopba, amin WinXp 32Bit. Ezen leírtak szerint a Win7-es gépről látom a laptopot de laptopról nemlátom a másikat. Netet kellene megosztanom a laptopra. persze nincsen net a laptopon, bénázok ezerrel. Mit kellene csinálnom?

(#11337) Truman válasza Tom5 (#11336) üzenetére


Truman
senior tag

Csinálj hídkapcsolatot a Windows 7-es gép adapterei között.
(Vezérlőpult>> Minden vezérlőpultelem>> Hálózati és megosztási központ>> Adapterbeállítások módosítása. Jelöld ki mindkét hálókarit>> Jobbkatt>> Hídkapcsolatok)

Egyébkánt sokkal kevesebbet szívnál (és sokkal kényelmesebb is lenne), ha vennél egy jó kis Wifi router-t, 5-6 k-ért már egész tűrhetőket lehet kapni. :K

[ Szerkesztve ]

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11338) Tom5 válasza Truman (#11337) üzenetére


Tom5
addikt

Két gépen egyszerre még ígysem megy a net.. :W

(#11339) shev7 válasza Truman (#11337) üzenetére


shev7
veterán

a hidkapcsolat nem erre valo. Elvileg mennie kell ha siman bekapcsolja a megosztast a wan halokartyan.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#11340) Truman válasza shev7 (#11339) üzenetére


Truman
senior tag

Gyakorlatilag meg jobban jár, ha router-t vesz. ;)

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11341) shev7 válasza Truman (#11340) üzenetére


shev7
veterán

ezt nem vitattam

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#11342) csaby1984 válasza Tom5 (#11336) üzenetére


csaby1984
tag

a rendszer miatt is lehet! mert nálam se futott így!
próbáld meg a laptopon is egy win7el!

[ Szerkesztve ]

www.sziget-elek.info

(#11343) borsodika


borsodika
őstag

Sziasztok!
Lenne 1 problémám amit egyenlőre nem tudok orvosloni. Én a csoportházirendre gondoltam de nem vagyok benne biztos, hogy ezt azzal kell.
Adott egy pc xp sp3-al. Rajta 2 fiók: 1 xJakab rendszergazda joggal, és a vendég fiók. A vendég fiókot szeretném lekorlátozni úgy, hogy ha pl usb-n keresztül rákötnek valamit a gépre mondjuk 1 flash disket akkor azt ne tudja felismertetni csak úgy ha megadom 1 kis ablakba a rendszergazdai jelszót. Érthetőbben a vendég fiók msn-re, és internetezésre lenne használva de sajnos volt 1 incidens a lakótársal és nem szeretnénk ha valamilyen vírus tönkrevágná a gépet, ezért szeretném ha a vendég fiókból szinte semmi ilyesmit nem lehetne indítani. És még azt, hogy semmilyen jelszólenézővel nelehessen kiolvasni a nagyobb jogosultsággal rendelkező fiókok jelszavait.

Kétféle vélemény van: az enyém és a helytelen.

(#11344) club1 válasza Darth_Revan (#11335) üzenetére


club1
veterán

a) gépen szerver operációs rendszert (Windows 2003/2008) kell telepíteni, így az arra telepített szoftver távolról is elérhető terminal services segítségével anélkül, hogy zavarná a szerveren dolgozót. A TS működik kliens operációs rendszereken (XP,Vista, W7) is, de ezekre bejelentkezve távolról kiléptetésre kerül az aktuális felhasználó.

(#11345) szrobi66


szrobi66
aktív tag

Sziasztok!! Pár napja vettem egy TP-LINK WR1043ND routert. Az lenne a nagy problémám, hogy van egy HTC Hero telefonom, kapcsolódok a wifire, de folyamatos időközönként a telefon nem talál net kapcsolatot, ilyenkor a wifi ki-bekapcsolása után megy egy darabig, aztán megint megszakad a kapcsolat. Telefonon a jelet folyamatosan maxon mutatja. Ezelőtt is TP-Link routerem volt, de ilyet sosem csinált, szóval a telefonnal tuti nincs gond. Valami beállítás lehet, mert a laptoppal a kapcsolat nem szakad meg. Próbáltam mindent, b, g, bgn mixed, bg mixed, de semmi javulás. Feltettem a legújabb gyári firmwaret, de az sem segített :( Segítsetek pls!!! Lövésem sincs mi lehet a megoldás.
Millió helyre írtam, 3napja csak emiatt bújom a netet, de semmit nem találtam. :(
Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#11346) Truman válasza szrobi66 (#11345) üzenetére


Truman
senior tag

Nem megoldás, csak egy tipp: mi lenne ha visszaállítanád a régi router-edet sima AP-ként használva? Vajon akkor is szakadozna?

[ Szerkesztve ]

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11347) szrobi66 válasza Truman (#11346) üzenetére


szrobi66
aktív tag

Azt már eladtam :(

(#11348) Findzs


Findzs
addikt

biztosan írtátok már vagy volt róla szó de ismét megkérdezném hátha azóta van valami egyszerübb megoldása a dolognak

usb-s internet elosztása lenne a kérdésem bármilyen (t-mobil, telenor, vodafon,)

valami egyszerű és viszonylag olcsó módszer lenne a jó
pl. vezetékes vezeték nélküli router aminek van usb portja és viszonylag olcsó 10 ezer alatt

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#11349) club1 válasza Findzs (#11348) üzenetére


club1
veterán

10 ezer altt nincs 3G router, maximum elég sok hűségidővel. A Vodafone-nál volt olyan akció, hogy 5000 ill. 1000 Ft-ért adtak egy Huawei D100 routert a két új előfizetéses csomagjukhoz, ha 2 évet aláírtál. Ez a router viszont csak Vodafone hálóban működik (egyedi fw van rajta), és csak egy LAN portja van.
13 + ÁFA körül kapható Edimax BR3G6200N 3G router, de a neten nincs túl jó híre. Amit bátran tudnék ajánlani, az már bőven 20 ezer nettó felett van...

(#11350) Findzs válasza club1 (#11349) üzenetére


Findzs
addikt

köszi
akkor csak akkor érdemes elosztani ha nagyon muszáj

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.