Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12851) mezis válasza szemarci (#12850) üzenetére


mezis
nagyúr

Lehet így is, úgy is csak annak megfelelően kell konfigurálni. Ha van üres LAN portod és nem akarod külön alhálóba a második router után a PC-ket, akkor LAN-LAN.
(A második routeren ilyenkor mindenképp DHCP=Off)

mezis

(#12852) mezis válasza pityaa23 (#12848) üzenetére


mezis
nagyúr

Szerintem a modemből routerbe megy drót. Mi annak a pontos típusa ?
Tapasztalatom szerint még monolit VB födémen keresztül is lehet elegendően nagy jel. Persze nem lesz szédítő sebesség.
Ha úgyis felmegy az emeletre a drótos NET, én egy WiFi routert javaslok. Van annak is AP üzemmódja és olcsóbb mint egyik-másik AP.
A laptop WiFi-je "n"-es vagy "g"-s ?

mezis

(#12853) szemarci válasza mezis (#12851) üzenetére


szemarci
csendes tag

Köszi a válaszod, kipróbálom!
Mitől lehet a folyamatos megszakadás?

(#12854) mezis válasza szemarci (#12853) üzenetére


mezis
nagyúr

A szakadásnak rengeteg oka lehet.
Nekem csak egyetlen, egyirányú megfigyelésem van: Korábban napi néhány alkalommal szakadt, de a router magától, vagy fél perces folyamatos ping után helyreállt. Nenrégen lecseréltem a routerem firmware-jét a dd-WRT-re. azóta szakadást nem tapasztaltam. Egyáltalán nem biztos, hogy ez az én routerem miatt van, semmi információm nincs arról, hogy a másik oldalon történt-e valamilyen módosítás. (Ha időm lesz, lehet, hogy megnézem ismét a gyári programmal.)

mezis

(#12855) pityaa23


pityaa23
senior tag

Értem... tehát akkor első lépésként mindketten azt javasoljátok, hogy lentre egy faja wifi router. A laptop b/g-s meg a mobilom is amivel még használnám.

Tudnátok ajánlani akkor egy jófajtát? :)

köszi a segítséget mezis és iwu !

(#12856) szemarci válasza mezis (#12854) üzenetére


szemarci
csendes tag

Köszi, kedves tőled! :)

(#12857) mezis válasza pityaa23 (#12855) üzenetére


mezis
nagyúr

Én D-Link DIR-300/B1 -et használok, tökéletesen működik hosszú ideje. Előtte Gigabyte routereket használtam, azok is tökéletesen működtek.

mezis

(#12858) pityaa23 válasza mezis (#12857) üzenetére


pityaa23
senior tag

Ehhez mit szólsz? Kb ennyit szánnék rá és a jövőre gondolva jól jöhet az "n" es szabvány is.

(#12859) Beri válasza szemarci (#12850) üzenetére


Beri
addikt

Első körben meg kéne nézni, melyik router miatt szakad. Szerintem a 7008abr esélyesebb. Viszont ha vennél valami újat, akkor lenne pár kérdésem. Mennyit szánsz rá/rájuk? Mekkora sávszélességet osztasz?

mezis: A DIR-300-zal csak az a baj, hogy egymilliárd éves. Persze ha sikerül találni egy hibátlan használtat...

pityaa23: Ezerszer inkább egy tp-link 941ND ugyanannyi pénzért.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12860) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

Én azt mondom, hogy 2010/11-ben már csak is N-es router-t érdemes venni mivel (szinte) az összes most megjelenő eszköz (kivéve a mobilokat) már támogatja az N-es szabványt így az ehhez szükséges kliensek már nagyon elterjedtek és jóval nagyobb sebességet is tesznek lehetővé mint a G-s társaik és az áruk is teljesen elfogadhatóak, nem mellékesen jóval nagyobb az átvivő képességük is ami a net kapcsolatokat illeti.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#12861) Tv


Tv
senior tag

Sziasztok!
A következő problémával állok szemben (egyelőre értetlenül):
Adott két gép, az egyik Fusi lifebook e7010 notebook, a másik egy asztali, ami az adatlapomon szerepel. Mindkettő egy T-com által szolgáltatott Speedtouch modem/rúter kombóra kötve. Mindkét gépen megfelelő sávszélességgel jön a net, semmi gond vele. Viszont helyi hálón, ha az asztali gépről szeretnék adatot másolni a notebook-ra akkor az igen lassú (1 megabájt/s), míg fordítva kb. 8MB/s a sebesség, ami teljesen megfelel.
Itt jön egy kis csavar, ugyanis ha a kábeleket megcserélem, tehát az asztaliét használom a notihoz és fordítva, akkor az oda-vissza másolás is gyors (oda vissza is kb 8MB/s), viszont az asztali kábele rövid (kb. 2m), míg a notihoz a hosszú kell (kb. 5m). Ami még érdekes lehet, hogy a hosszú kábel, ha fordítva dugom be ( tehát azt a végét dugom a rúterba ami addig a gépbe volt, akkor nem működik). :F

(#12862) Tv válasza Tv (#12861) üzenetére


Tv
senior tag

Rámértem multiméterrel, az egyik kábel zárlatos :W

(#12863) mezis válasza pityaa23 (#12858) üzenetére


mezis
nagyúr

Szimpatikus. (A C1-től D4 verzióig felmegy rá a dd-WRT :K [link]
Egyébként nincs vele tapasztalatom.
Kétantennás, vagyis nagyobb nyereségű antennát párjával kell hozzá venni vagy készíteni.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#12864) Beri válasza mezis (#12863) üzenetére


Beri
addikt

[link] [link]
A 941 vezetéknélküli része pedig egy az egyben ugyanaz, mint a 1043-é, csak 100as switch-e van, sőt, a v2 és a v3 ugyanazt a cpu-t is kapta. Innentől nem kérdés, melyik a jobb vétel. Jaés a 941-re is telepíthetsz dd-t bátran.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12865) CBool


CBool
tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Sikerült a D-Link DIR-615 (D1) routeremre feltenni a DD-WRT-t, abban a reményben, hogy tudom szabályozni több gép esetén, esetleg külön gépenként a sávszélességet. Ez egyelőre nem nagyon jött össze. Olyan megoldást szerettem volna, hogy kifejezetten az egyik gépen a sávszélességet szabályozzam.

Erre esetleg valami ötlet, vagy abszolút sansztalan?

Köszi előre is!

(#12866) Beri válasza CBool (#12865) üzenetére


Beri
addikt

[link]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#12867) akos_1984 válasza akos_1984 (#12847) üzenetére


akos_1984
tag

valakinek erre otlet?

(#12868) Qtya123


Qtya123
őstag

Sziasztok!

Egy olyan helyzet adódott, hogy a winXP-s asztali gépemet össze kellene hozni egy notebook-al, amin win7 rendszer van. Ehhez egy Tplink WR542G router áll a rendelkezésemre és wifin kellene a fájlmegosztást megvalósítanom.
A problémám az, hogy még sosem használtam win7-et és nem tudom megvalósítható-e egyáltalán és hogyan, mert eddigi próbálkozásaim sikertelenek.

Xp alatt a szokásos módon beállítottam a megosztani kívánt mappákat, nevet adtam a munkacsoportnak stb...
Csak ugye win7 alatt már mások a beállítási lehetőségek. Annyit tudtam tenni, hogy a vezetéknélküli kapcsolatot nyilvánosról otthonira állítottam és kiválasztottam milyen mappákat akarok megosztani. Kaptam valami kódot is, de tovább nem jutottam. Nem látják egymást wifin a gépek.

Tudnak valaki segíteni ebben?

Köszi előre is!

(#12869) pityaa23 válasza Beri (#12859) üzenetére


pityaa23
senior tag

Kaptam kölcsön egy ezer éves q-tec wifi routert, az emeleti szobámban kötöttem be tesztelni, az alsó szinten távolabb a szobámtól is kap legalább 1-es jelet a laptop.
Jövő héten megrendelem a TP.LINK 941ND-t, ezzel biztosan még a pincében is tudok majd netezni :D Főleg, hogy úgy döntöttem bekötöm a földszinten a modem mögé routerként, az emeleti asztali gépemhez ugyanúgy kábelen jön majd a net, wifizni majd bárhol lehet(ha szerencsém van még a kerti székben is), és még mobilommal is tudok, ha beírom a routerbe az ADSL jelszót!

(#12870) krealon válasza akos_1984 (#12867) üzenetére


krealon
veterán

NetLimiter tud forgalmi statisztikakat programokra lebontva.

(#12871) jimmy399


jimmy399
senior tag

Hellósztok.

Lenne egy kérdésem, amire remélem adtok választ, és sikerül is megérteni, hogy mit is szeretnék.

Íme:

Itthon van egy Digi-s internet ami egy Wifi routerrel van megosztva több gép között. Ehhez már nem kell modem, csak simán be van dugva a routerbe a digis kábel és kész.
Viszont, nekem van egy másik wifi routerem, amivel ezt a digis netet szeretném megosztani más gépek között csak úgy, mert jófej vagyok :) Jó, ez így full hülyeség, mert akkor egyszerűbb lenne megadni a digis netem wifi védelmének a jelszavát, de azt inkább nem. A másik meg, hogy így csak akkor van net a többinek az én routeremről, hogyha megy a gépem. Na az én routeremet vezetékkel rákötöttem a gépre, és most elvileg hídkapcsolatban van a wifi kártyával. Op rendszer Win7. A digis net neve MC LINK míg amit én osztok meg az én routeremmel TEST wifi. Na ha a telómmal felcsatlakozok a TEST wifire, akkor így van net róla. Viszont ezt meg lehetne oldani másképpen mint hídkapcsolattal?

Köszi a válaszokat.

--- N/A ---

(#12872) mezis válasza jimmy399 (#12871) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

A Digi-től jövő UTP-s kábel a routered WAN portjába csatlakozik ?

Ha UTP-vel kötöd össze az újabb WiFi.s routeredet, akkor sima ügy. LAN-LAN kell csatlakoztatni és a DHCP=Off ezen második routereden. (Csatlakoztathatod a második routered WAN-jáhozhoz is, ekkor külön alhálóba kerülnek a második routerhez csatlakozó gépek. Ennek a beállítása kissé bonyolultabb.)

mezis

(#12873) jimmy399 válasza mezis (#12872) üzenetére


jimmy399
senior tag

Nem nem, a Digis net Wifi-n keresztül jön erre a win7es gépre.

a 2. router a gép lan kártyájohoz kötöm a router sima lan bemenetére vagy kössem a lan portjába?

--- N/A ---

(#12874) akos_1984 válasza krealon (#12870) üzenetére


akos_1984
tag

koszi, megnezem

(#12875) mezis válasza jimmy399 (#12873) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem tudom, mit jelent a "router sima lan bemenet" és akkor mit jelent a "lan port".
Vagy az egyik WAN akart lenni ?

mezis

(#12876) dre75


dre75
tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem!
Van egy asztali számítógép,és egy lapos!
Az asztali gép egy (másik gépről) router-ről szedi a netet wifin keresztül!
Ezt a netet szeretném megosztani a lapossal!
Ezt hogy tudnám megoldani? a Válaszokat előre is köszönöm! :R

(#12877) .mf


.mf
veterán

Sziasztok!
Lehet, hogy nagyon n00b kérdés, de jobb biztosra menni. Próbáltam rákeresni, de főleg xp-s gépekkel találtam hsz-eket, itt pedig kicsit más a helyzet:

egy atomos gépet állítanék be szerver - fájlszerver/nas - tűzfal - egyéb mindenes gépnek (Ubuntuval), az alaplapi Gb mellé kapna egy pcie Gb kártyát, ez lenne a továbbmenő. A másik gép W7-64. Ebben az esetben is crosslink kábel kell, vagy a beállított ubuntuval már sima cat5e is elég?

Előre is kösz:
.mf

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#12878) mezis válasza .mf (#12877) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

A crosslink a biztos. Én úgy tudom, hogy ezt a hw. dönti el.

mezis

(#12879) club1 válasza .mf (#12877) üzenetére


club1
veterán

Inkább tegyél egy switch-et a tűzfalgéped mögé, mert crosslinken nem fog a gigabit átmenni. Vagy rakd dmz-be az atomos gépet, állítsd be rá, hogy csak rajta keresztül mehessenek a csomagok, tegyél rá proxy-t, és használd azon keresztül a netet (feltételezem van routered).

(#12880) Jag válasza club1 (#12879) üzenetére


Jag
senior tag

Má' méne' menne? :-)
Sőt, gigabites hálózatot crossal szokták építeni, csak minden egyes szálat keresztbe kell kötni.
Egyébként szvsz gigabites eszközöknél működik mindkét verzió. Fordít az magának szoftveresen, ha kell.

(#12881) club1 válasza Jag (#12880) üzenetére


club1
veterán

Nekem egy 40e Ft-os gigabites routerem van, de ez nem tudja az auto-MDIX-et 1000BASE-T esetén, így aztán nálam garantáltan nem működik a crosslink gigabiten. Persze lehet, hogy én vagyok elmaradva a fél éves routeremmel, és ma már minden eszköz támogatja gigán a crosslinket...

(#12882) club1 válasza Jag (#12880) üzenetére


club1
veterán

Igazad van. Patch-eltem magamnak egy gigabit crosslink kábelt, és működik. Elavultak az ismereteim... :((

(#12883) Jag válasza club1 (#12882) üzenetére


Jag
senior tag

Seráfütty, én is csak onnan tudom, hogy az infrás kollégák egész nap ilyenekről beszélnek. :D

(#12884) .mf válasza Jag (#12880) üzenetére


.mf
veterán

Kösz, akkor megpróbálom előbb simával, hátha megy úgy; ha mégse, akkor fabrikálunk crosslinket :)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#12885) akos_1984 válasza krealon (#12870) üzenetére


akos_1984
tag

Kiprobaltam a netlimitert, de nem nagyon jon ossze a dolog a statisztikakkal.

Pl. 10 perc stream nezes utan is csak 9kB adatforgalmat mutat osszessegeben, a futo programoknal pedig a Firefox mellett folyamatosan azt latom, hogy nincs adatforgalom.

Valakinek otlet erre? Esetleg mas programmal?

(#12886) krealon válasza akos_1984 (#12885) üzenetére


krealon
veterán

Azt ugye figyelembe vetted, hogy a 3 zónára (My computer,My network, Internet) külön-külön számolja a forgalmat... :Y

Pl ha a helyi gépen szűrő proxy-t használsz (privoxy), akkor a forgalom a FireFox számára a My Computer zónában jelentkezik. :K

(#12887) atkamano1


atkamano1
csendes tag

Sziasztok,

Van egy Motorola Netopia router. Ezt négy gép használja. 2M a netsebesség ami átlagos felhasználásra elég de torrentezésre nem és hiába a megeggyezés miszerint torrent csak éjjel mehet nincs betartva így más nem lévén szeretném korlátozni a letöltést gépenként és a feltöltést is. (Tudtommal nincs olyan beállítás se program ami csak a torrentet korlátozná) Igazábol 1 gépre kellene csak a korlátozás. Ma 3 óra google után rájöttem h. én magamtól az életbe nem fogok semmit jól beállítani plusz h. talán a Qos ba lehet leszabályozni a netet a legegyszerűbben. a kérdés hogyan? ez az amikor belépek a qosbe ez meg amikor egyéni beállításokba megyek tovább
elmondaná valaki hogyan lehet ill ha van jobb ötlet erre a problémára. Nem vagyok gép zseni csak egyszerűen köszi!

(#12888) akos_1984 válasza krealon (#12886) üzenetére


akos_1984
tag

es ha nem hasznalok proxy-t, akkor hogyan tudom megnezni, hogy pl. a firefox-szal mennyi adatot forgalmazok?

a netstat -e altal mutatott adatforgalom miert ter el jelentosen a netlimiter altal mutatott adatoktol?

[ Szerkesztve ]

(#12889) Tv


Tv
senior tag

Sziasztok volna egy primitív kérdésem :B A jelenleg forgalmazott wifis routerek mind tudnak tárcsázni? Azért lenne lényeges, mert az egyik gép kizárólag wifin akarná róla kapni a netet, és akkor is, amikor a másik gép ki van kapcsolva, tehát a router lenne rádugva a modemre és a routernek kellene felh.név/jelszóval tárcsáznia és már adnia is a netet wifin is. Optikai net egyébként.

(#12890) iwu válasza Tv (#12889) üzenetére


iwu
addikt

röviden, igen.
elvileg a betárcsázós netek a pppoe-t használják, a router leírásában ezt keresd, hogy supportált-e

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#12891) Tv válasza iwu (#12890) üzenetére


Tv
senior tag

Köszi a választ. Még nem lett megvéve a router, meg nem is saját részre lesz, ezért is tettem fel a kérdést inkább, minthogy olyat vegyünk meg, amivel aztán fennakadás lehet. Köszi mégegyszer :R

(#12892) Jag válasza atkamano1 (#12887) üzenetére


Jag
senior tag

Ezt a routert nem ismerem, de ha van a protokolnál olyan, hogy p2p, vagy alkalmazásra is lehet beállítani korlátozást, akkor egy részével megvagy. Azért csak egy részével, mert ezzel a jelenlegi IP címét korlátoztad. Mi van, ha fogja magát s átállítja az IP-jét...Akkor buktad az egészet. Ugye, ha router mögött van, akkor lehet a forwardolt portot is tiltani, de attól csak a feltöltést korlátozod valamelyest a letöltést nem annyira. - mert ilyenkor passzív módba áll és passzív csak aktívtól tölthet, ezzel csökkented a számára elérhető seederek számát -

A tuti megoldás az lenne, hogy egy linuxos routert szereznél be, amiben be kéne lőni, hogy melyek azok a fix IP címek, akikkel egyáltalán kommunikál. Ezek után már van értelme IP-re korlátozni.

(#12893) MUST4NG


MUST4NG
csendes tag

Sziasztok!
Egy probléma megoldásához kérnék segítséget.
Egy hónapja vettem egy ZOTAC H55ITX-C-E, eddig minden rendben volt vele. Tegnap előtt kikapcsoltam a gépet és azóta az Ethernet csatlakozó/adapter nem működik. A windows 7 látja a Realtek Lan portot és azt írja, hogy minden rendben van vele csak a kábel nincs bedugva. A kábel jó mert másik géppel tökéletesen megy és eddig a Zotac-val is működött.
A Lan Adapter eddig sárgán világított mikor a kábel be volt dugva, most már nem világít.
Mi lehet vele a baj ? Mit csináljak vele?

Segítségeteket előre is köszönöm!

MUST4NG

[ Szerkesztve ]

(#12894) Jag válasza MUST4NG (#12893) üzenetére


Jag
senior tag

Ha a kábel jó, akkor próbáld meg első körben a LAN drivert frissíteni.

(#12895) club1 válasza MUST4NG (#12893) üzenetére


club1
veterán

Próbáltad a Windows eszközkezelőben állítgatni a hálózati kártya sebességét (auto-ról fix 10/100 vagy 1000-re attól függően, hogy milyen sebességű switch-re csatlakozik a hálókártya)?

(#12896) MUST4NG válasza club1 (#12895) üzenetére


MUST4NG
csendes tag

Egy 100Mbites Dlink DIR-300-ra csatlakozik!

Ubuntu 10.10 alatt is működött eddig most már ott sem

[ Szerkesztve ]

(#12897) mezis válasza Tv (#12889) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Nézd meg, hogy van-e rajta elkülönített WAN portja. Akkor már valószínű, hogy a megfelelő csatlakozási protokoll is beállítható rajta. Ha biztosra akarsz menni, letöltheted egy "tipus + spec" kereséssel a kézikönyvét is, így megnézheted a beállítási lehetőségeket is. (Olyan gagyival nem érdemes foglalkozni, amelyik ennyit nem képes az interneten közreadni.)

mezis

(#12898) Jag válasza atkamano1 (#12887) üzenetére


Jag
senior tag

Egy kicsit körbejártam a témát, mert emlékeim szerint másnál is előjött már ez a kérdés, így hátha ha más rákeres megtalálja.
Hozzáteszem nem próbáltam ki, ez csak elmélet és Linuxban sem vagyok erős, de szvsz működhet.
Ha valakinek pontosítani valója, vagy javítása volna, ne fogja vissza magát. :)

A megoldás egy linuxos router, amire lehetőleg "normális" firmware (DD-WRT, Tomato) feltehető.
Először a linuxban, iptables-ben tiltunk mindent, majd csak a megfelelő IP-MAC párossal rendelkező kéréseket szolgáljuk ki:

iptables -P INPUT DROP
iptables -P OUTPUT ACCEPT

iptables -A INPUT -i eth1 -p ALL -s 192.168.1.2 -m mac --mac-source 00:0F:EA:91:04:08 -j ACCEPT
iptables -A INPUT -i eth1 -p ALL -s 192.168.1.3 -m mac --mac-source 00:0F:EE:41:05:09 -j ACCEPT

Aztán a routerben Statikus DHCP-vel beállítjuk az IP-MAC összerendelést.
Ezek után QOS-ben már korlátozhatunk IP-re, vagy MAC-re nyugodtan.

(#12899) MUST4NG válasza MUST4NG (#12896) üzenetére


MUST4NG
csendes tag

Frissítettem a drivert, beállítottam, de semmi a windows 7 azt mondja hogy hibátlanul működik, közben nem történik semmi. Mi lehet ez, és mitől ? Egy hónapos sincs a szerkezet.

MUST4NG

[ Szerkesztve ]

(#12900) atkamano1 válasza Jag (#12898) üzenetére


atkamano1
csendes tag

Tehát a ha jól értelemezem igazából csak linuxos routerben lehet a QOS-ben elosztani ,ipcím alapján korlátozni a netet?

És mit gondolsz esetleg a Netlimiter vagy a Antamedia Bandwidth Manager nem tud ebben segíteni? Olvastam v.hol h. ezek a programok figyelik a netforgalmat, korlátozni nem tudnak?
Van ebben tapasztalatod?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.