Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12201) ufo2 válasza x123456 (#12200) üzenetére


ufo2
csendes tag

"...megtiltva a wifi-n csatlakozó klienseknek a net használata!..."

ennek milyen neve van?

[ Szerkesztve ]

vpeti6 #yahoo.co.uk -- 70 539 0518

(#12202) x123456 válasza ufo2 (#12201) üzenetére


x123456
aktív tag

Kettőt és könnyebbet. Ha az orrom előtt van, akkor megtalálom, de látatlanba...
Egyébként a wifis gépről a routert tudod pingelni?

(#12203) ufo2 válasza ufo2 (#12201) üzenetére


ufo2
csendes tag

megoldva , köszi for all,

érdekes , a router adminban átállítottam a encryptiont WPA ról WEP re , definiáltam jelszót aztán megjött a csoda. áldom az urat, bármelyiket :)) :DD :C

[ Szerkesztve ]

vpeti6 #yahoo.co.uk -- 70 539 0518

(#12204) x123456 válasza ufo2 (#12203) üzenetére


x123456
aktív tag

Azért arról tudj, hogy a WEP-t kb. másfél perc feltörni... (és a WPA sem tartozik az igazán biztonságos dolgok közé - inkább WPA2-AES kell, ha a kliens tudja)

(#12205) ufo2 válasza x123456 (#12202) üzenetére


ufo2
csendes tag

jaja, megis pingeltem mint atom ;] :C :R :))

esetleg érdekel valakit STP kábel ? 50 HUF / méter

vpeti6 #yahoo.co.uk -- 70 539 0518

(#12206) ufo2 válasza x123456 (#12204) üzenetére


ufo2
csendes tag

A usb wifi driver ból adódóan WEP jelszót kell megadni ,, ezt kéri

A router tud olyan Encryption -t hogy WPA RADIUS

ez milyen sz.ted ?

vpeti6 #yahoo.co.uk -- 70 539 0518

(#12207) x123456 válasza ufo2 (#12206) üzenetére


x123456
aktív tag

A Radius felejtős, mert ahhoz kellene egy külön authentikációs szerver (ő a RADIUS).
WPA-PSK-t nézz.
Mondjuk azt az USB-s kütyüd leírásában kellene megnézni, hogy támogat-e mást is, mint WEP-t. (bár ha a WPA-s variációban tudtad pingelni a routert, akkor valami nem stimmel: mert ezesetben élt a wifi kapcsolatod, akkor ott valami egyéb gubanc lehetett)

(#12208) ufo2 válasza x123456 (#12207) üzenetére


ufo2
csendes tag

a pingelést WPA -WEP átkonfigolás után csináltam, előtte nem próbáltam,

de az ezelőtti XP rendszer nél WPA kódot használtam , most újratettem az XP -t és WEP-et kér. most telepítettem újra az XP-t ezért volt egy kis kavarc

vpeti6 #yahoo.co.uk -- 70 539 0518

(#12209) ufo2 válasza x123456 (#12207) üzenetére


ufo2
csendes tag

látok 4 wifi zónát a körzetben, úgyhogy talán nem ez kell nekik.

amúgy meg nem tárolok semmi fontosat a winyón, vagy a feltörést hogy érted?

vpeti6 #yahoo.co.uk -- 70 539 0518

(#12210) localhost válasza ufo2 (#12209) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Kérem, ha választ is vársz, próbálj meg értelmesebben, szabatosabban és egyértelműbben fogalmazni, fárasztó olvasni, ahogyan írsz.

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#12211) ufo2 válasza localhost (#12210) üzenetére


ufo2
csendes tag

bocs, túl gyorsan megoldódott a problem , nem volt időm szabatosabban és egyértelműbben fogalmazni.

vpeti6 #yahoo.co.uk -- 70 539 0518

(#12212) ravebacsi válasza ufo2 (#12211) üzenetére


ravebacsi
csendes tag

Azért, a WEP-ed van, legalább tiltsd le a Boradcast SSID-t és állítsd be a MAC filtert, a jelszavad meg legyen:
egyaprócskakalapocskabennecsacskamacskamocska
:DD
Ha már WEP-et használsz..

(#12213) Killerlaca


Killerlaca
senior tag

Sziasztok,

Olyan kérdésem lenne, hogy meg tudom valahogy osztani a netemet a PC és a telefon között egy Linksys USB egységgel?
Sajna a router-nek magának nincs meg az adaptere és gondoltam addig is megpróbálnám így ha lehet.
Windows 7-em van.

Köszönöm

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#12214) ufo2 válasza ravebacsi (#12212) üzenetére


ufo2
csendes tag

OK , király

:) :)) :D :R

[ Szerkesztve ]

vpeti6 #yahoo.co.uk -- 70 539 0518

(#12215) RAiN91


RAiN91
őstag

sziasztok
Ha veszek a sz.gépbe egy wifi kártyát, az csak vevő, vagy adóként is tud működni?
Tehát ethernet kábelen jön az alaplapi hálókártyába a net, windowsban megosztom a netet a wifis hálókártyára, ami kiadja a "levegőbe" a netet. Működik így? (mint egy wifi router)

(#12216) RK


RK
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem. Használok egy modemet és két számítógépet. A modem össze van kötve az egyik géppel és ugyanabból a gépből megy egy hálózati kábel a másik számítógépbe.
Windows 7-t használok, de minden újraindítás után át kell állítanom a hálózati profilt nyilvánosról otthonira, hogy működjön a két gép közötti kapcsolat vagyis a másik gépen is legyen internet. Ezt a dolgot lelehetne valahogy fixálni, hogy ne kelljen minden indításnál a hibaelhárítóval átállítanom a hálózati profilt nyilvánosból otthonira?

Előre is köszönöm, RK

(#12217) dzsambo


dzsambo
tag

Hát nem egészen. Meg lehet csinálni, de elég nehéz, illetve csak egy eszköz tud rá csatakozni.

(#12218) dzsambo válasza RK (#12216) üzenetére


dzsambo
tag

Egy kis segítség

(#12219) mezis válasza RAiN91 (#12215) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha a WiFi kártyának van AP üzemmódja, akkor igen.
Lehet, hogy jobban jársz egy WiFi-s routerrel. Sokkal kevesebbet fogyaszt, mint egy asztali PC és lesz egy elkülönített tűzfalad. Pár ezer Ft. a többletköltség.

mezis

(#12220) Gabenvagyok


Gabenvagyok
csendes tag

üdv.

a helyzetem a következő:

van egy helyi hálózat, routerrel (R1), néhány switchel, R1 DHCP-vel adja a címeket a gépeknek, ossza a netet a többi gépnek, hiba nélkül megy.

van egy másik hálózat, routerrel (R2), néhány switchel. hálózat gond nélkül megy, R2 adja DHCP-vel a címeket a gépeknek. netet úgy varázsoltam erre a hálózatra, hogy R1 egyik portját közvetlen csatlakoztattam R2 WAN portjához. és a netmegosztás meg is történt.

szeretném elérni az R1-es hálózat egy nyomtatóját az R2es hálózatból. (ami a fent vázolt struktúrával nem megy.)
R1 - 192.168.0.x címek..
R2 - 192.168.2.x címek..

gondolom a két különböző alhálózat összekapcsolása a cél..

ELŐRE IS KÖSZÖNÖM!

(#12221) Gabenvagyok válasza Gabenvagyok (#12220) üzenetére


Gabenvagyok
csendes tag

még egy infó..

R1 hálózatból nem érem el R2 routert, fordítva viszont igen..

(#12222) polar


polar
tag

Sziasztok!

Egy ismerősöm irodájában ki van nevezve egy számítógép szervernek(windows 7 fut rajta és a többi gépen is, ami max 3-4 db), és ezt szeretnénk elérni windows hálózaton keresztül. A hálózatot sikerült is kiépíteni, a gépek látják egymást. Ez egyetlen probléma, hogy nagyon lassú az elérés. van egy megosztott könyvtár, ahova szeretnének másolni, törölni, illetve esetleg onnan fájlokat megnyitni, de borzalmasan lassú. A másolás kb 0.8 - 1mb/sec-cel megy. Egy egyszerű xls megnyitása is kb 4-5 mp-et vesz igénybe.
Van esetleg valami ötletetek, hogy egyáltalán mit kellene megnézni a beállításoknál, esetleg módosítani, hogy ezt orvosoljuk?

Köszönöm előre is.

Bárcsak három madár lehetnék és felülről láthatnám, ahogy magam alatt repülök...

(#12223) Iroda válasza polar (#12222) üzenetére


Iroda
csendes tag

elsőnek azt kéne megnézni, hogy nehogy legyen bármi, ami csak 10Mb/s-ot tud azok között az eszközök között, amivel a gépek össze vannak kötve.

(#12224) Iroda


Iroda
csendes tag

Kérdésem:
adott egy asztali gép win xp 64bit oprendszerrel.
egy laptop win xp 32 bies oprendszerrel.
megpróbáltam ad-hoc wifis módszerrel összekötni őked. elvileg csatlakoznak, gyakorlatilag viszont semmi nem megy át, remote desktoppal, eftp-vel próbálatam csatlakozni a laptopról az asztalira, de semmi válasz.

manuális ip, és hálózati maszk van megadva mindkét gépen. maszk ugyan az, ip-nél csak az utolsó számjegy tér el.

szerk.:
a hálózati maszk direkt más, mint amilyen maszkkal hálózaton van az asztali gép(amin a netet kapja)

[ Szerkesztve ]

(#12225) polar válasza Iroda (#12223) üzenetére


polar
tag

Szia!

tl-wr543g router van nekik, a specben ez áll:
10/100M WAN Port

egyébként az a fura, h pl speedtest 4/30mbites netet(fel/le) ír ki ugyan arról a gépről, ahonnan a másolás lassú...

[ Szerkesztve ]

Bárcsak három madár lehetnék és felülről láthatnám, ahogy magam alatt repülök...

(#12226) Iroda


Iroda
csendes tag

update:
a kapcsolódás már megy, csak az internet nem megy át a laptopra, az asztaliról.

az ip cím a standard 192.168.10.1 (asztali) és 192.168.10.2 (laptop), maszk ugyanaz (3x255, 128), és a laptop alapértelmezett átjárója az az asztali gép. a laptopon a dns pedig kézzel beírva, az, amit az asztali gép kap. ahányszor én ilyet csináltam, így még mindig működött, itt viszont nem :(

(#12227) Lendar


Lendar
csendes tag

Sziasztok ! Abba szeretném a segítségetek kérni, hogy egy laptopot és egy asztali gépet szeretnék összekötni, de amikor összekötöttem őket az internethez használt kábellel (amivel régen sikerült) most nem ismerték fel egymást . Hiába néztem a total commander de egyszerűen nem látta laptop az asztali pc és azt szeretném kérdezni nem létezik valamilyen program, amivel egyszerűbben lehetne tető alá hozni a két gépet vagy esetleg más megoldás ? (Az asztalin és a egyik laptopn XP és a másikon vista )
Esetleg az eredeti elképzelésemben valami hiba csúszott, de rég kötöttem össze két gépet .
Köszönöm a válaszokat !

(#12228) mezis válasza Lendar (#12227) üzenetére


mezis
nagyúr

A kábel keresztkötésű ? (Crossover)

mezis

(#12229) Lendar válasza mezis (#12228) üzenetére


Lendar
csendes tag

Igen, gondolom.
Azt a kábelt használom ami a router és a gép között közvetít .

(#12230) bigiboy30


bigiboy30
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni abban hogy egy usb-külső wifi vevőn kapott netet lan kábelen keresztül egy routerbe kötve megoldható lenne-e másik készülékek számára a wifi vétele.
Ha igen akkor milyen lan kábel kell hozzá és milyen routerbeállítások és xp beállítások szükségesek.
Köszi.

(#12231) club1 válasza Lendar (#12229) üzenetére


club1
veterán

Ott pont nem cross-t, hanem sima patch kábelt használunk...

(#12232) club1 válasza bigiboy30 (#12230) üzenetére


club1
veterán

Attól függ, mit szeretnél. A routered gondolom most használ egy internet csatlakozást. Ezt fel szeretnéd mondani, és csak a wifi-n keresztül vett jelet akarod megosztani? Ha igen, akkor olyan router kell hozzá, amivel tud wifi-t továbbosztani, vagy ha ezt nem tudja a router, akkor kell egy pc, ami mindig be van kapcsolva, azon venni a wifi jelet, és megosztani, ilyenkor a routert csak switch-nek használni.

(#12233) bigiboy30


bigiboy30
csendes tag

Nem még nincs meg a router!Usb-s wifi vevőn keresztül yagi antennával fogom a netet.Tiszta sor hogy az erre kapcsolt gépnek be kell lennie kapcsolva állandóan.Milyen router kellene hogy tovább tudjam adni a lakásban a többi wifis egységenk is a netet(másik laptop,mobil telefonok).Gondoltam arra is hogy esetleg megoldható lenne-e hogy a yagit közvetlen a roterre kötném és akkor a laptop saját wifi vevőjével kapnám a netet de nem vagyok benne biztos hogy elég lenne az adás ereje.A külső wifi vevő egy 800mw os egység,és ezzel tudom csak venni.Köszi

(#12234) dzsambo válasza Gabenvagyok (#12220) üzenetére


dzsambo
tag

Az R1-es hálózatból jövő kábelt ne az R2-es router wan portjába dugd hanem az egyik lan portba és kapcsold ki az ő dhcp szeverét. Igy egy hálózatban lesz az összes gép.

bigiboy30: Vegyél egy Acces Pointot nem kell router, azt is csak AP-ként tudnád használni., esetleg az asztalira tegyél fel egy dhcp szevert.

[ Szerkesztve ]

(#12235) mezis válasza mezis (#12228) üzenetére


mezis
nagyúr

Gondolatod tipp csupán.
Nézni kell: vagy felirat van rajta, vagy egymás mellé teszed a két dugót és sasolod a vezetékek színét. Amennyiben azonos a sorrend, kísérletezz keresztkötésű kábellel.

mezis

(#12236) pityor74 válasza D4M13N (#11123) üzenetére


pityor74
csendes tag

Szia,nekem és az egyik ismerősömnek is hasonló gondjai voltak.Kapott egy másik típusú modemet,azóta nem volt vele problémája.Én is csomagot váltottam amihez egy új modemet adtak,azóta nem szakad meg nekem se a net.Lehet hogy neked is ez a gond.

(#12237) eddhunter


eddhunter
tag

Helló!
Nekem van eza bizonyos asztali gép használatával elmegy a net problémám. Miután hálókártyát csaréltem, és egy usb adaptert is vettem, nem oldódott meg a dolog Leesett, hogy valamiféle feszültség gondok vannak, ugyanis, ha a pc semmilyen módon nincs hálóra kötve, csak simán bekapcsolom, egy idő után így is elszáll a net a wifin. Azt tudom, hogy ha nincs is net, a router menüjébe gondnélkül be tudok lépni. Ebből gondolom, hogy a modemmel van vmi, ha azt újra indítom, egy ideig megint jó. Mondjuk amíg a pc nem üzemel a wifi non-stop megy gond nélkül. Még nem tudom, hogy, de valahogy megoldom, csak gondoltam leírom, hátha más se jön rá, csak miután már felesleges időt és pénzt pazarol más hiba keresésére.
Üdv!

(#12238) lacka1111


lacka1111
tag

Sziasztok!
Mai napon vettem egy laptopot. Wifi-s routerem van, TP-link, egyből tudtam csatlakozni a netre is, tök jóvolt minden. Össze akartam csatlakoztatni az asztali gépet a laptoppal, hogy tudjak róla 1-2 cuccot áthúzni a laptopra. Win7 van mind2 gépen. Hálózati beállításoknál belőttem hogy otthoni hálózat, utána kért jelszót, megadtam. Ezt megcsináltam a laptopon is, ugyanazzal a jelszóval kérte. A hálózat ikonra kattintva látom a gépeket mind2 helyről, de mikor rákattintok felhasználónevet és jelszót kér. Azt gondoltam, az a jelszó kell oda, amit beállítottam még a varázslóba, felhasználónevet meg beírtam 1-et de vmiért kiírja hogy a jelszó rossz vagy a felhasználónév ismeretlen.
Mit kell ilyenkor csinálni? Hol lehet megtudni a felhasználónevet és a jelszót??
köszikeee

Lacka

(#12239) lacka1111 válasza lacka1111 (#12238) üzenetére


lacka1111
tag

Rájöttem nagynehezen :DDD

Lacka

(#12240) erdoke válasza eddhunter (#12237) üzenetére


erdoke
titán

Az én gondom is hasonló, szintén várok tippeket.

A legjobb aláírás a héten

(#12241) Tosee válasza lacka1111 (#12238) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!

Ez azért van mert nincs beállítva jelszó a windows-ba való bejelentkezéshez! Felhasználónév adott mindkét gépen, gondolom a telepítés során adtál meg nevet! Jelszót pedig nem és ott bukik a mutatvány, hogy be van kapcsolva a megosztás jelszavas védelemmel!
Amennyiben úgy szeretnéd beállítani, hogy csak jelszóval lehessen hozzáférni a megosztott adatokhoz, akkor a vezérlőpult -> felhasználói fiókok menüpont alatt állítsd be a jelszót!
Ha pedig nincs szükséged rá, akkor a hálózati és megosztási központ -> Speciális megosztási beállítások módosítása -> otthoni -> Jelszóval védett megosztás kikapcsolása

szerk: elkéstem... :)

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#12242) XinAgent


XinAgent
tag

Hello!

A problémám a következő:

Adott egy router, 2 gép és egy laptop.
A gépek közül egyik kábellel a másik vezeték nélkül van a hálózaton, mindkettő rendesen működik. A laptop (szintén wifi) viszont hiába "csatlakozik" a hálózathoz (az aktív kliensek között érzi a router), a laptopról a router honlapja nem elérhető, és nem is pingelhető. Némi idő (fél-1 óra) elteltével azonban a laptopon is tökéletesen (11Mps mondjuk csak 54 helyett) megy az internet teljesen magától. A helyzet biztonsági beállítástól független, védtelen hálózatnál ugyanúgy fennáll, mint védettnél (WPA). Külön érdekes hogy a skype néha képes felállni úgy hogy semmi más nem működik.
A megoldás amit el szeretnék érni, hogy a laptopon is azonnal elérhető legyen az internet. Valami ötlet? vagy bármi egyéb infó szükséges?

Laptop:ASUS A6U 5135
Router: Edimax BR-6504n

Én különb vagyok mint a többi ember, mert belölem csak egy van a többiből pedig sok.

(#12243) ravebacsi válasza XinAgent (#12242) üzenetére


ravebacsi
csendes tag

Jól van beállítva az a router...?

Nálam is ilyen a hálózat, nekem nincs vele gondom...
Nézd át szerintem a beállításokat.

[ Szerkesztve ]

(#12244) Mlnr To'm


Mlnr To'm
tag

Halihó.

Most szereztem be egy d-link dir-615 -ös routert és annyi kérdésem lenne, hogy a qos-t hogy kéne beállítanom?
Annyi opció van, hogy vagy maga a router gondolja ki (hibásan) a feltöltési sebességet, vagy én adom meg neki. Node honnaan tudja hogy melyik adatcsomagot kéne elsőbbséggel kezelnie? Nem kéne valami listának lennie ott?

Bocs ha hülye a kérdés hálózatokban nagyon noob vagyok.

Válaszokat előre is köszönöm!

(#12245) Gabás válasza Mlnr To'm (#12244) üzenetére


Gabás
addikt

az a qos csak VoIP forgalom prioritizálására van, de ez valószínáleg a menüjében és a kézikönyvben is benn van:)

(#12246) Mlnr To'm válasza Gabás (#12245) üzenetére


Mlnr To'm
tag

Így már értem, sajnos kézikönyvem nincsen, a szolgáltatótól kaptam a routert.
Azért köszönöm.

(#12247) XinAgent válasza ravebacsi (#12243) üzenetére


XinAgent
tag

Egészen pontosan mit kéne átnéznem rajta? Hálózatokhoz (többek közt) mindig nagyon amatőr voltam.

Én különb vagyok mint a többi ember, mert belölem csak egy van a többiből pedig sok.

(#12248) butcher eu


butcher eu
senior tag

sziasztok,

lenne egy kérdésem, mi a rosseb kerül 10 m antenahosszabbító kábelen 9188 -Ftba? Amikor egy access point is csak annyi. Valami sima antennakábellel nem helyettesíthető? vagy nem oldható meg 2db 5 méteresből mert úgy fele annyiból jönne ki.

(#12249) SMITHVADŐR


SMITHVADŐR
tag

Sziasztok
Nem rég vettem egy routert, és szeretném a két gépem összekötni. Egy laptop volna az egyik, ez wifin keresztül lenne, a másik pedig egy asztali pc, ez pedig ethernet kábelon keresztül csatlakozna a routerhoz. Nos, már netem van mind a két gépen, de nem látják egymást. És a helyzet szépségét tovább fokozza, hogy a laptopon linux 10.04 van, a pc-n meg xp :D

Ethernet kábellal már kötöttem össze win 7 et meg xp-t de ez most kifogott rajtam.

Tehát ebbe szeretnék segítséget kérni. :DD :R

(#12250) Csabee. válasza SMITHVADŐR (#12249) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Egy munkacsoportba tedd mind2 gépet!

Üdv: Csabee.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.