Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11451) HarpR


HarpR
csendes tag

Sziasztok egy érdekes problémával állnák elő amiben a segítségeteket kérném. Az otthoni hálózatom 4 asztali gépből áll utp kábellal kapcsolódnak a routerhez és onnan az internetre, de van hogy egy, vagy két laptopot is rákötök Wi-Fi vel ezekkel semmi gond nincs, viszont a minap hozzám került egy régebbi laptop amivel kapcsolódni tudok az hálózatra minden gép látja is viszont internet nincs. Már minden olyan lehetőséget kipróbáltam amit ismertem de nem tudok netet csiholni az új laptopra. A laptop egy HP Compaq nc6220 as.
Mikor átvettem működött és volt internet is rajta, de az itthoni hálózattal nem akar az internetre kapcsolódni.
Előre is köszi a válaszokat.

''A számítógépek sokasem helyettesíthetik a konyveket, egy Floppy ra nem alhatsz ra, hogy levegyel valamit egy magas polcrol.''

(#11452) shev7 válasza HarpR (#11451) üzenetére


shev7
veterán

ha parancssorba (start / futtatas / cmd) beirod ezt mi tortenik

ping google.com

es ha ezt:

ping 209.85.227.105

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#11453) HarpR válasza shev7 (#11452) üzenetére


HarpR
csendes tag

Microsoft Windows XP [verziószám: 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\Munka>ping google.com
A pingkérés nem találta meg az állomást (google.com). Ellenőrizze a nevet, és pr
óbálja meg újra.

C:\Documents and Settings\Munka>ping 209.85.227.105

209.85.227.105 pingelése 32 bájt méretű adatokkal:

A kérésre nem érkezett válasz a határidőn belül.
A kérésre nem érkezett válasz a határidőn belül.
A kérésre nem érkezett válasz a határidőn belül.
A kérésre nem érkezett válasz a határidőn belül.

209.85.227.105 ping-statisztikája:
Csomagok: küldött = 4, fogadott = 0, elveszett = 4 (100% veszteség),

Ezt írja, már próbáltam.

''A számítógépek sokasem helyettesíthetik a konyveket, egy Floppy ra nem alhatsz ra, hogy levegyel valamit egy magas polcrol.''

(#11454) #40835072


#40835072
törölt tag

Helo!

mit és hogy töltsek FTP ről?

Nem tudom hova írni a kérdést....!

Az hogy a letöltésnél mi az a Peer, Seed (mitől függ hogy hány van, mit számít hogy hány van)

és hgy elvileg 600kb/ seccel kéne lejönnie a dolgoknak de van ami 5kb el van ami 150kb el , és ezt hogy lehet gyorsítani?

localhosta szomszédomtól töltök? :S nem! van összekötve 2gép 2 routerrel és egy modemmel....! így a net lassú de van letöltés ami 630KB/seccel jön!

[ Szerkesztve ]

(#11455) HarpR válasza #40835072 (#11454) üzenetére


HarpR
csendes tag

Vannak publikus fpt szerverek próbálj meg keresni egyet nem akarok reklámozni egyet sem / pm/.
A Peer és a Seed torrentnél a fontos.
Peer: Az adott torrenten belül mennyien töltenek épp le.
Seed: Az adott torrentet mennyien töltik vissza. /Vissza Seedelik/
Minél többen Seedelnek annál gyorsabban tudod letölteni mivel ha csak 3 ember seedel akkor 3 ember tölti fel, nem nagy sebességgel persze vannak kivételek. Ha 300 akkor 300 tölti fel.
A lassú böngészés lehet amiatt, hogy a másik géppel töltesz és mivel gondolom dinamikusan osztódik el az internet így az a gép "kap több" sávszélt ami épp tölt. Az hogy van amit 630 al töltesz az csak attól függ, hogy honnan töltesz. Vannak olyan helyek ahol ez limitálva van mert sokan töltenek és így küszöbölik ki a fennakadást.

''A számítógépek sokasem helyettesíthetik a konyveket, egy Floppy ra nem alhatsz ra, hogy levegyel valamit egy magas polcrol.''

(#11456) #40835072 válasza HarpR (#11455) üzenetére


#40835072
törölt tag

és van egy oldal amin FTP szerver van és ott jó gyorsan tölt? vagy hogy?

van olyan nekem ho gy1680 en töltik fel de azt írja hogy 1 (1687) és nagyon lassú!

(#11457) HarpR válasza #40835072 (#11456) üzenetére


HarpR
csendes tag

Első sorban ilyenek a warezok amik ugye nem épp legálisak ezért nem is reklámoznék.

''A számítógépek sokasem helyettesíthetik a konyveket, egy Floppy ra nem alhatsz ra, hogy levegyel valamit egy magas polcrol.''

(#11458) #40835072 válasza HarpR (#11457) üzenetére


#40835072
törölt tag

értem!

mindent kösz! :R

[ Szerkesztve ]

(#11459) HarpR


HarpR
csendes tag

Viszont valaki reagáljon az én Hhz re is mert nem tudok mit csinálni :( már mindent kipróbáltam.

''A számítógépek sokasem helyettesíthetik a konyveket, egy Floppy ra nem alhatsz ra, hogy levegyel valamit egy magas polcrol.''

(#11460) Bandi18 válasza HarpR (#11459) üzenetére


Bandi18
tag

Legelőször azt nézd meg hogy oszt-e ip-t a router, illetve hogy a lapin nincs-e véletlenül statikusan IP beállítva.

start-->futtatás-->cmd oda beírod hogy ipconfig/all

A statikus IP-t pedig a hálózati kari tulajdonságainál tudod megnézni a TCP/IP-n belül.

(#11461) HarpR válasza Bandi18 (#11460) üzenetére


HarpR
csendes tag

Igen oszt ipt. és nincs beállítva statikus ip sem. Megkapja az ip-t csatlakozik a laptop a hálózatra de még sincs internet elérés.
Amiket próbáltam eddig:
-Dhcp kiosztás, hálózat van internet nincs.
-Statikus ip kiosztás, hálózat van internet nincs.
-Dhcp majd statikus kiosztás mac cim egyeztetéssel hálózat van net nics.
-Wlan wep kulcs nélkül és kulccsal hálózat van net nincs.
-Kábellal is próbáltam és WiFi vel is mindegyiket.

Egyéb ötleteket várok :)

köszi

''A számítógépek sokasem helyettesíthetik a konyveket, egy Floppy ra nem alhatsz ra, hogy levegyel valamit egy magas polcrol.''

(#11462) gabitoo88


gabitoo88
tag

Sziasztok router nélkül hogy lehet netet megosztani? esetleg ha az egyik gépben 2 hálókártya van?!

Tel.: 3630három343638

(#11463) HarpR válasza Bunyec (#11450) üzenetére


HarpR
csendes tag

Bunyec egy ötlet nézd meg a router kezelő felületén engedélyezve van e az UpNp, ha nincs engedélyezd és menni fog.

''A számítógépek sokasem helyettesíthetik a konyveket, egy Floppy ra nem alhatsz ra, hogy levegyel valamit egy magas polcrol.''

(#11464) HarpR válasza gabitoo88 (#11462) üzenetére


HarpR
csendes tag

Router nélkül úgy lehet megosztani ahogy mondtad. Egy gép és több kártya. De javaslom a routert mert kevesebb áramot fogyaszt.
Ha úgy akarod, hogy egy gépben van több háló kártya az is megoldható, de ennek van pár hátránya:
1. Ha sima hálókártyát raksz bele akkor csak annyi gépre oszthatod amennyi szabad kártya van. /Ha Wlan kártyát raksz bele akkor többet./
2. Csak akkor van internet a többi gépen ha a fő gép be van kapcsolva.
3. több áramot fogyaszt a gép mint egy router.

Remélem segítettem.

[ Szerkesztve ]

''A számítógépek sokasem helyettesíthetik a konyveket, egy Floppy ra nem alhatsz ra, hogy levegyel valamit egy magas polcrol.''

(#11465) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!
Egy így korrekt? :
Router ------> patch kábel ----> switch ---> crosslink kábel -----> PC1

Router ---> crosslink kábel -----> PC2
Vagy hogy is van? :)

[ Szerkesztve ]

.

(#11466) club1 válasza Troy. (#11465) üzenetére


club1
veterán

Switch és PC között patch kábel kell. A router LAN lábai is switch-nek minősülnek. Router és modem közé kellett csak anno crosslink, de ma már oda sem kell...

(#11467) Truman válasza Troy. (#11465) üzenetére


Truman
senior tag

Régebben így volt.
Ma már tök mindegy, mert a hálózati eszközök kivétel nélkül auto MDI/MDIX -esek. :)

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11468) Troy.


Troy.
addikt

köszi a válaszokat.

[link] ? :)

.

(#11469) Truman válasza Troy. (#11468) üzenetére


Truman
senior tag

:K

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11470) Troy. válasza Truman (#11469) üzenetére


Troy.
addikt

Na még egy hozzászólás megerősítésképp:
WLAN 11g Turbo Mode Broadband Router [link] Van otthon. Ez egy régi típus és nem vagyok meggyőződve róla, hogy tudja azt amit az előbb leírtál (MDI/MDIX).
Viszont amit kinéztem switch-et ( D-Link DGS-1008D ), az meg tudja.
Tehát akkor router switch közé mindenképp patch kábel, switch és PC közé gyakorlatilag mindegy. Igaz? :)

.

(#11471) Truman válasza Troy. (#11470) üzenetére


Truman
senior tag

Elég, ha csak az egyik eszköz tudja az auto MDI/MDIX -t

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11472) gabitoo88 válasza HarpR (#11464) üzenetére


gabitoo88
tag

Na összedugtam mindent de nem nagyon akarja megosztani a netet! :F

Tel.: 3630három343638

(#11473) Truman válasza gabitoo88 (#11472) üzenetére


Truman
senior tag

Ez segíteni fog. Bár a legjobb megoldás a router lenne.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11474) pcgejza


pcgejza
csendes tag

HY ALL. Az lenne az én gondom hogy meg szeretném osztani a netet utcabeli barátaimmal és keresek rá olyan megoldást ami eléggé olcsón jönne ki. légvonalba 100-200 méterre laknak (200 méter MAXIMUM) van közöttünk 1 ház, a kábelen gonodlkodtam először de nem tudom hogy oldjam meg. van wifi-routerem . szóval valami javaslatok ?

AMD PHENOM II X4 955 (BLACK EDITION) - a világ leghálásabb procija, 3 lába letörött és még így is működik

(#11475) Truman válasza pcgejza (#11474) üzenetére


Truman
senior tag

Ehhez már kültéri antennák kellenek, de ha nincs szabad rálátás, mert az a ház árnyékol akkor jobb ha bele se fogsz. AZ UTP kábel egyébként max 100 métert bír (150-et szerencsésebb esetben) jelismétlés nélkül. Persze függ a kábel minőségétől is (Cat5e, Cat6, stb..)

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11476) pcgejza válasza Truman (#11475) üzenetére


pcgejza
csendes tag

és milyen kültéri antennák? mennyibe kerülne neki ezt megcsinálni ?

AMD PHENOM II X4 955 (BLACK EDITION) - a világ leghálásabb procija, 3 lába letörött és még így is működik

(#11477) Bandi18 válasza pcgejza (#11476) üzenetére


Bandi18
tag

Arról nem is beszélve hogy a szolgáltatóval kötött szerződésben benne van hogy te nem szolgáltathatod tovább egy 3. személynek.

(#11478) pcgejza válasza Bandi18 (#11477) üzenetére


pcgejza
csendes tag

nem mintha sok közöd volna hozzá, de ukrajnában máshogy mennek a dolgok!!!!!!!!

[ Szerkesztve ]

AMD PHENOM II X4 955 (BLACK EDITION) - a világ leghálásabb procija, 3 lába letörött és még így is működik

(#11479) Truman válasza pcgejza (#11476) üzenetére


Truman
senior tag

Sima Panel antennára gondolok elsősorban. Azt hogy mennyibe kerül a kiépítés nem tudom, attól függ jelenleg milyen hálózati eszközeitek vannak.

[ Szerkesztve ]

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11480) pcgejza válasza Truman (#11479) üzenetére


pcgejza
csendes tag

Köszi truman. Lenne még egy kérdésem. Van egy PC m és egy Laptopom (hálózati kapcsolat van közöttük routeren keresztül) . az lenne a kérdés hogy meg tudom e jeleniteni valahogyan hálózaton keresztül azt a képet amit a PC ad ki ? vagy tudom- e valahogy irányitani a pc-t a laptoppal ? nekem inkább ez arra kéne hogy a magyar1 est tudjam kint a kertben is nézni (mivel a pcben van skystar kártya) . szóval auz a szitu hogyxha bevan kapcsolva a pc és én a laptopon szeretném nézni kint a meccset pl, akkor meg lehet -e azt oldani (persze van wifi-tér, avagy hálózati kapcsolat)

AMD PHENOM II X4 955 (BLACK EDITION) - a világ leghálásabb procija, 3 lába letörött és még így is működik

(#11481) localhost válasza pcgejza (#11478) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nem mintha ez a stílus további segítségre ösztönözne bennünket! :))

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#11482) Truman válasza pcgejza (#11480) üzenetére


Truman
senior tag

Vannak ilyen programok, pl Real VNC, Ultra VNC, TeamViewer vagy akár a Windows beépített távoli asztal szolgáltatása, de én Video folyam átvitellel még sosem próbálkoztam velük, nekem a Wifi sávszélessége elég kevésnek tűnik, de talán egy gyengébb képminőséggel mégis kivitelezhető.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11483) moonguru válasza Bandi18 (#11477) üzenetére


moonguru
őstag

Az enyémben ilyen nincs (magában a szerződésben)
az ÁSZF már más tészta... :)

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#11484) Truman válasza localhost (#11481) üzenetére


Truman
senior tag

Amúgy tényleg nincs közünk ehhez a részhez, mi tőlünk csak a technikai hátteret kérdezte, a jogi felelősség az övé. Én speciel azt se tudom Ukrajnában milyen jogszabályok vannak erre. Egyébként itt Magyarországon is űzik ezt a sportot igencsak szép számmal, kb. annyira mint a kábeltévé továbbosztást, bár ez utóbbi ellen egyre jobban védekeznek a szolgáltatók, ha DVB-C elterjed széleskörben, akkor meg már nem is lesz lehetséges.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11485) FabioeM


FabioeM
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Van 3 gépem. egy XP (a főgép)[legyen ez az 1es] egy Vista[2tes] és egy Win7[3as] (ez új gép).
1esbe van 2db hálókártya, net meg van osztva. 2,3-ast rádugom (külön-külön), net van rajtuk.
de viszont a fájlmegosztás csak a Vistás gépen működik. Total commanderben hálózatnál megtalálja a megosztott meghajtókat.
de viszont a win7es gépen nem jó. ha rádugom, a főgép látja total commanderben mind2-t. de a win7es nem látja a hálózatnál (és TCben sem) se magát, se a főt.
WIN7esben van ilyen h "Speciális megosztási beállítások módosítása". bekapcsolom a fájl, meg a nyomtatómegosztást leOKézom, visszalépek ugyanide, és nem kapcsolta be.
?1. Mit kéne állítanom, h a win78esen is jó legyen a fájlmegosztás?
?2. a Vistás gépen sokszor ha kikapcsoljuk, vagy kihúzódik a kábel belőle, nem lesz net. ilyenkor mindig a főgépen ki kell venni a netmegosztást majd visszatenni, és csak akkor lesz jó. Mitől van ez? Mit lehet ezzel csinálni?
Köszi előre is :)

[ Szerkesztve ]

(#11486) Tosee válasza FabioeM (#11485) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!

win7-es gépen: hálózati és megosztási központban az aktív hálózatoknál otthoni hálózat van? Mert ha nyilvános, akkor azért nem látszik a gép a hálózaton...
Speciális megosztási beállítások módosításánál pedig:
Otthoni vagy munkahelyi: hálózatfelderítés, fájl és nyomtató megosztás, esetlegesen jelszóval történő megosztás bekapcsolása. Fájlmegosztási kapcsolatokat próbaképpen állítsd át 40-56 bitesre, mert lehet, hogy xp nem támogatja a 128bitet (ezt most hirtelen nem tudom)... Mentsd a módosításokat, majd restart, és próba!
Esetleg a tűzfalak is bekavarhatnak! Szóval próba idejére kapcsold ki őket, aztán ha úgy működik akkor az blokkol, tehát azt kell beállítani!
Gépek egy munkacsoportban vannak ugye?
IP címeket fixre állítottad?

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#11487) FabioeM válasza Tosee (#11486) üzenetére


FabioeM
csendes tag

az utolsó 4 sor amit megpróbálok, mivel a többi úgy van beállítva. (nem tudom hogy irtam-e, de a fájlmegosztás bekapcoslása nem jó, hiába nyomok bekapcsra, leokézom, visszalépek és ki van kapcsolva, nem kapcsolja be.
tűzfal kikapcsolásával se történt változás
igen mindegyik workgroupban van.
a fő gépen a laptopra továbbmenőt igen fixre: 192.168.0.1 és a maszk 255.255.255.0

(#11488) Tosee válasza FabioeM (#11487) üzenetére


Tosee
őstag

Állíts be fix IP-t win7-es gépre is! pl: 192.168.0.2, maszk pedig 255.255.255.0
Workgroup-ot manuálisan írtad be a win7-es gépen? Mert ha jól emlékszem, akkor win7-en már csak simán Munkacsoport -nak írja magyarul, xp-nél viszont angolul!
Fájl és nyomtató-megosztás microsoft networkshöz telepítve van win7-en (elvileg magától felrakja ha a tipikus beállításokat választottad telepítés során)?
Hálózati és megosztási központ, adapterbeállítások módosítása -> helyi kapcsolat jobb klikk tulajdonságok alatt tudod ellenőrizni... pipa legyen előtte!
Ellenőrizd, hogy el vannak -e indítva ezek a szolgáltatások (win7):
start -> futtatás -> services.msc -> hálózati helyfigyelés, hálózati kapcsolatok, hálózatlista szolgáltatás, számítógép tallózó...
Több ötletem nincs arra vonatkozólag, hogy miért kapcsolja ki! :U Nem gányolt win7 van a gépen ugye?

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#11489) FabioeM válasza Tosee (#11488) üzenetére


FabioeM
csendes tag

workgroupot a win7esen automatice dobta.
Fájl és nyomtató-megosztás microsoft networkshöz telepítve van win7-en.
nos a számítógép kezelő ki volt kapcsolva, bekapcsoltam, és akkor a fájl és nyomtató megosztása működik is. a hálózat felderítése sajna nem.
a megadott fix ipvel net sincs.

(#11490) FabioeM válasza Tosee (#11488) üzenetére


FabioeM
csendes tag

nah közben rájöttem, egy olyan win7et töltöttem, amibe csomó mindent letiltottak. töltök le egy másikat.
vagy nem tudsz ötletet mien szolgáltatásokat kapcsoljak még be?

(#11491) localhost válasza FabioeM (#11490) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Eredeti szoftver használata javasoltatik! Márcsak a"buherációs hatás" elkerülése okán is.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#11492) Tosee válasza FabioeM (#11490) üzenetére


Tosee
őstag

Normális (eredeti) win7 esetén nem kell bekapcsolgatni manuálisan a szolgáltatásokat, hogy működjön a fájl és nyomtató megosztás, mivel nincsenek letiltva ezek a szolgáltatások! Arra, hogy melyikeket kéne még bekapcsolni nincs ötletem, mivel egyik függhet a másiktól... csak találgatnék, hogy nálad éppen melyik van vagy nincs tiltva, azt meg nem szeretnék!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#11493) Norbi.Sz


Norbi.Sz
senior tag

A következő a problémám:

Van egy Huawei MT882 típusú ADSL modem/router-em. Ennek csak 1 LAN portja van. Mivel több gépet szeretnék használni, valamint WiFi is kellene, szeretnék rádugni egy TP-Link WR642G típusú routert. Eddig ok minden :)

Csakhogy! Azt szeretném elérni, hogy a hálózat gépeinek IP címét a routerrel tudjam fix-re állítani.
Gondolom ebben az esetben az ADSL modemet Bridge módba kell állítanom, LAN portját a router WAN portjára dugni, valamint a routeren engedélyezni a DHCP-t, ugye?
Ez esetben is az ADSL modem osztja az IP címeket? Azt is ki tudom kapcsolni, de akkor milyen IP-t kell megadni a modemnek és milyet a routernek, hogy amikor összedugom őket, ne akadjanak össze?

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#11494) Tosee válasza Norbi.Sz (#11493) üzenetére


Tosee
őstag

Egyenlőre ne állítsd Bridge módra!
A modem ethernet portját kösd össze a router wan portjával!
Router Network -> Wan beállításainál válaszd ki a PPPoE-t, majd add meg a felhasználónevet és jelszót, aztán jelöld be a connect automatically-t és kattints a connect-re! Save

DHCP server enable... Address Resevation -nál tudsz fix ip-ket hozzárendelni a hálózati kártyák MAC címéhez, és akkor mindig ezeket fogják kapni az eszközök! Vagy ha elég ha a router osztja ami éppen szabad, akkor elég csak a dhcp server-t engedélyezni!

Wifi (wirless):
SSID: akármi, lehetőleg ékezet nélküli, mert van olyan eszköz ami nem támogatja az ékezetes karaktereket
Enable Wireless Router Radio elé pipa!
Channel: állítsd át az alapról egy másik csatornára
Mode: 54Mbps
Enable Wireless Security
WPA-PSK / WPA2-PSK
WPA2-PSK
AES
PSK Passphrase: ez az úgynevezett jelszó, jegyezd meg mert kelleni fog a csatlakozásnál
Save

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#11495) sziada5925 válasza Norbi.Sz (#11493) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Tosee kolléga megelőzött...:)

[ Szerkesztve ]

Üdv: Ádám

(#11496) Norbi.Sz válasza Tosee (#11494) üzenetére


Norbi.Sz
senior tag

Lett belőle egy baromi nagy fagyi mindkét eszközön...

Ha nem állítom Bridge módra az ADSL modem/routert, akkor meg kell adni a modemnek a felhasználónevet/jelszót -> a modemen fut a router mód is, aminek következtében csatlakozni akar:

Viszont az ADSL modem DHCP-nél nem tudom megadni, hogy fix IP-t adjon egy eszköznek:

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#11497) kijelento válasza Steven (#6) üzenetére


kijelento
csendes tag

hali, esetleg a szolgáltatónál kell egy beállítást végrehajtani: leasetime-ot kell átállítani nagyobbra mondjuk 24h -ra és akkor 24 óránként dob le egyszer :D ha addig nem csatlakozol le!

(#11498) localhost válasza kijelento (#11497) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Szia!
(1) Majd négyéves hozzászólásra reagáltál (2006-11-30 20:57:01)
(2) Nem, nem az volt a hiba
(3) Nem tudsz a szolgáltatónál állítani.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#11499) shev7 válasza Norbi.Sz (#11496) üzenetére


shev7
veterán

es mi a baj a bridge moddal?

Ad egy public ip-t a rotuerednek. A rotuered meg ad belso ipket a gepeknek.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#11500) Norbi.Sz válasza shev7 (#11499) üzenetére


Norbi.Sz
senior tag

Én nem mondtam, hogy baj van vele, csak azt a tanácsot kaptam, ne rakjam bridge módba egyenlőre...

Mivel másabb amúgy, mint ha nem bridge módban menne? Akkor le kell tiltani a DHCP-t a modem router részénél? Vagy bridge módnál figyelembe sem veszi, ha nem kapcsolom ki, akkor sem?

[ Szerkesztve ]

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.