Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11951) Truman válasza Piotrus (#11950) üzenetére


Truman
senior tag

Switch kell neked. Nem rég volt szó róla, olvass vissza a #11899 sz. hozzászólástól.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11952) Piotrus válasza Truman (#11951) üzenetére


Piotrus
tag

Hálás köszönet !!!! :R

(#11953) Alex91 válasza Piotrus (#11950) üzenetére


Alex91
félisten

Hmm, a routerben nincs meg szabad LAN hely? Oda dugod a PS3-mat, azt hali...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11954) Tosee válasza flash- (#11948) üzenetére


Tosee
őstag

Mivel a routeredet nem nagyon ismerem, csak a kézikönyvét olvastam neten, így az alábbiakat javaslom...
1.
Fix IP (statikus ip, manuálisan windows-ban):
XP: vezérlőpult -> Hálózati Kapcsolatok -> vezeték nélküli kapcsolat jobb klikk -> tulajdonságok -> duplakatt a TCP/IP protokollon
IP cím: 192.168.1.90
Alhálózati maszk: 255.255.255.0
Alapértelmezett átjáró: a router ip címe (amin keresztül belépsz az admin felületére) pl: 192.168.1.1
DNS: router ip címe

Vista & 7: vezérlőpult -> hálózati és megosztási központ -> bal oldalon adapterbeállítások módosítása -> vezeték nélküli kapcsolat jobb klikk -> tulajdonságok -> duplakatt a TCP/IP protokollon
IP cím: 192.168.1.90
Alhálózati maszk: 255.255.255.0
Alapértelmezett átjáró: a router ip címe (amin keresztül belépsz az admin felületére) pl: 192.168.1.1
DNS: router ip címe

2.
Lépj be a router kezelőfelületére:
Applications and Gaming -> Port Range Forward
Application: pl utorrent
Start port: utorrent által használt port a bejövő kapcsolatokra*
End port: utorrent által használt port a bejövő kapcsolatokra*
Protocol: both
IP address: 192.168.1.90
Enable: pipa
Save settings

* utorrent -> beállítások -> beállítások -> kapcsolat: Bejövő kapcsolatoknál használt port

Remélem így már sikerülni fog a dolog!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#11955) Piotrus válasza Alex91 (#11953) üzenetére


Piotrus
tag

Szia!

Hely az lenne , de 20-25m vezetéket kéne elvezetni (még egyet,hisz egy már van a tv-nek) ill. már így is más kábelek is futnak arra felé, nem tudnám hogy megoldani, így könnyebnek találtam a dolgot. Lehet valami hátrányom kapcsolat (sebesség ) szempontjából, ha így oldom meg és nem egy másik 25m-es kábel vezetek át a szobákon ?

(#11956) club1 válasza Piotrus (#11955) üzenetére


club1
veterán

A TV-nél lévő kábelvégre teszel egy switch-et, abba pedig bekötöd (szintén patch kábellel) a TV-t, és indítasz egy másik patch kábellel a PS3 felé. Az olcsóbb switch-ek 10/100-asak lesznek, tehát max. 100 Mbps megy rajtuk keresztül az internet 120 Mbps-éből. Ha a routered gigabites, akkor viszont célszerű gigabites switch-et is venni. Ez drágább, viszont a 120 Mbps simán átmegy rajta. Ha viszont a TV és a PS3 csak max. 100-as hálókártyás, akkor viszont pénzkidobás a gigabites switch.

(#11957) Truman válasza Piotrus (#11955) üzenetére


Truman
senior tag

Miért, 1000 Megabites a neted?

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11958) Piotrus válasza club1 (#11956) üzenetére


Piotrus
tag

Szia!

Akkor úgy érzem nekem megéri az az 1-2 ezer ft.-os többletköltség. Ki tudja mikor mire lesz szükség.
Ez megfelelő lenne úgye: [link] ?

Ennél az árnál máshol kb. egy ezressel olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#11959) club1 válasza Piotrus (#11958) üzenetére


club1
veterán

Ez teljesen jó otthonra. Üzleti felhasználásra is csak azért nem szoktam ajánlani, mert a rajta átmenő teljes sávszélesség csak 2000 Mbps. De te ezt úgysem használod ki, akár még mehet rá egy médiacenter is, ha már a tv környékén lesz...

(#11960) Piotrus válasza club1 (#11959) üzenetére


Piotrus
tag

Köszi!

Erről a médiacenter dologról írnál nekem néhány mondatot, mégis hogy képzeljem el ?

(#11961) club1 válasza Piotrus (#11960) üzenetére


club1
veterán

Egy doboz, benne HDD-vel, LAN, USB, HDMI csatlakozókkal, mindenféle fájlformátum HD minőségű lejátszási lehetőségével, műsorok HD minőségű rögzítési lehetőségével.

(#11962) Piotrus válasza club1 (#11961) üzenetére


Piotrus
tag

aha , tehát mint a WD TV Live, csak hdd-vel.

(#11963) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

Adott egy Tp link router mely csatlakozik egy Tp link AP hez!
Az AP ből jövő jelet szeretném (UTP) továbbosztani +2-3 gépre egy smc 7004vbr készülékkel.....

Ennek mi lenne a menete?
Egyszerűen switchként használjam az smc routert és dugjam a lan portba az AP kábelét is vagy kell valami speckó beállítás?

Köszi!!! :U

(#11964) Truman válasza huliganboy (#11963) üzenetére


Truman
senior tag

Nem a router-hez csatlakozok az az AP, kliens módban vagy bridge módban?

[ Szerkesztve ]

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11965) huliganboy válasza Truman (#11964) üzenetére


huliganboy
addikt

tp link router hez csatlakozik egy tp link AP kliens módban és ehhez szeretenék egy smc routert rakni a továbbosztás érdekében mivel az AP 1 lan van csak nekem meg 3 kellene!

(#11966) Truman válasza huliganboy (#11965) üzenetére


Truman
senior tag

Persze, a router simán használható switch -ként, csak le kell tiltani a DHCP szerverét és csak a LAN portjaiból máris switch lesz.

Ha meg nem akarsz bajlódni az IP címek manuális kiosztásával, az AP DHCP szerverét is lehet engedélyezni: leírás.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11967) ToxLee


ToxLee
őstag

Még egy kérdés a switchel kapcsolatban. Ha veszek még egy ilyen olcsóbb switchet mint amilyet fentebb linkeltem[link], és rákötök egy 80/20-as digi netet, akkor ezen keresztül tudunk egymás ellen is játszani? Vagy egyidőben letölteni( FTP és torrent)?

(#11968) ToxLee válasza ToxLee (#11967) üzenetére


ToxLee
őstag

Ja, nem szóltam. :D Az előbb beszéltük meg, hogy nem alkalmas net megosztásra önmagában.

[ Szerkesztve ]

(#11969) Z(o)zz


Z(o)zz
tag

Tegnap kötötték be az optikai internetet(T-home 25M / IP-TV), de ugye nem wifi-s routert adtak hozzá. A laptopra és a PS3-rs vezeték nélkül szeretni csatlakozni. Vettem egy TP-LINK wifi-s routert de nem tudom összehozni h.működjön. Kicsit macerás mert ugye optikai csatlakozó csak azon a routeren van amit adtak. A boltban azt mondták csak simán kössem össze az új routert a régivel de az újba tiltsam le a DHCP és működni fog. Hát eleve a gép nem is látja. 192.168.1.1-el ne mjön be semmi. Aki tud segítsen, köszönöm.

Amit birtokolsz, az birtokba vesz.

(#11970) club1 válasza ToxLee (#11968) üzenetére


club1
veterán

De korábban azt is írtad, hogy van routered. És ha van routered, akkor az már megosztja a netet, így a mögé kötött switchre kötött gépek mindannyian elérik a netet és természetesen látják egymás megosztott erőforrásait is.

(#11971) Abrion válasza Altbrucke (#11912) üzenetére


Abrion
senior tag

Ja lehetséges, írtam az enternetnek hogy most nálam vagy náluk van e a hiba.
De még semmi válasz.

(#11972) ToxLee válasza club1 (#11970) üzenetére


ToxLee
őstag

Most egy másik helyről van szó. Ott csak az UTP kábel van behúzva, és direktbe a gépre kötve.

[ Szerkesztve ]

(#11973) Nightvision1


Nightvision1
tag

Sziasztok!
Az a problémám,hogy van egy Pirelli routerem és egy Asztali valamint egy laptop. Háló kábelt alkalmaztam,hogy legyen mindkettőbe internet,de egy és ugyanaz az Ip címünk.Csak bedugdostam a routerbe őket,mert nem egy csatlakozo van benne,és volt internet mind kettő gépen,csak egy az IP-k.Ezellen mit lehet tenni?
Választokat előre is köszönöm!
Üdv.

(#11974) Alex91 válasza Nightvision1 (#11973) üzenetére


Alex91
félisten

Kifele egy is marad, hisz ugyanazon a neten log mind a ketto.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11975) Nightvision1 válasza Alex91 (#11974) üzenetére


Nightvision1
tag

Akkor nemtudom megcsinálni,hogy más legyen mint két gépen az IP cim?

(#11976) Alex91 válasza Nightvision1 (#11975) üzenetére


Alex91
félisten

De, veszel meg egy internet elofizetest :). Vagy hasznalsz kulso proxyt.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11977) Nightvision1 válasza Alex91 (#11976) üzenetére


Nightvision1
tag

Külső proxyt kifejtenéd? :)

(#11978) Truman válasza Nightvision1 (#11975) üzenetére


Truman
senior tag

De hiszen különbözik az IP címük, csak éppen a a belső hálózati IP címük. A külső az marad, hiszen pont a Internetmegosztás egy router lényege. :)
Ha két külön külső IP címet akarsz, akkor bizony ahhoz két Internet előfizetés kell.
De tulajdonképpen miért is van erre szükséged?

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11979) Alex91 válasza Nightvision1 (#11977) üzenetére


Alex91
félisten

Azzal se mesz semmire, mert ha mas is hasznalja eppen arra, amire te szeretned :D.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11980) Alex91 válasza Truman (#11978) üzenetére


Alex91
félisten

Vagy rapidozik, vagy jatszik...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11981) Nightvision1 válasza Alex91 (#11980) üzenetére


Nightvision1
tag

Igen játszom,mindenesetre köszönöm...
Lenne még egy kérdésem ha nem a routerbe vezetem a hálozati kábelt hanem a gépbe,és csinálnék egy otthoni hálozatot ,egy olyat amin az első gép közvetlenül csatlakozik az internetre a másik pedig az első gépről csatlakozna.Akkor két külön IP lenne vagy sem?

[ Szerkesztve ]

(#11982) Truman válasza Nightvision1 (#11981) üzenetére


Truman
senior tag

Nem lenne semmi értelme mert akkor is csak az az egy külső IP címed lenne. Egyébként meg nem értelek, ha neten játszol legyen az Webes felületű játék, vagy teljes képernyős alkalmazás, semmi problémát nem jelent, ha ugyan azon a külső IP címen vagytok. Ha meg szervert akarsz futtatni, akkor a routerben be kell állítani a NAT -ot (portforward) és ennyi.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11983) Nightvision1 válasza Truman (#11982) üzenetére


Nightvision1
tag

Köszönöm a gyors választ.
Hát akkor abba marad az ügy,mert az a játék amin játszom,abban egy karakter nem lehet ugyanabba a guildba/klánba,ugyanarról az IP-ről,mert a másik gépröl öcsém is nyuzza.[Webes felület]

[ Szerkesztve ]

(#11984) Alex91 válasza Truman (#11982) üzenetére


Alex91
félisten

Egy game szerver valoszinuleg ip alapjan azonosit. Nem enged be 2 gepet ugyanarrol az ip-rol.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#11985) Truman válasza Alex91 (#11984) üzenetére


Truman
senior tag

Nekünk eddig mindig működött (Call Of Duty sorozat, Unreal Tournament, Doom III, CS, stb..)

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11986) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Otthon TP-LINK WR841N routerrel osztom meg a netet, kb. 2 hónapig tökéletesen működött, ezen a hétvégén viszont hazajövök, és egyszerűen szarakodik az egész. Netezek 5 percig, majd elmegy a net, és semmi. Kábeles és wifi-s megosztással is ugyanaz. Egyszer csak visszajön, 1 percig jó, aztán elmegy.

Jó, router reboot a 192.168.1.1-en keresztül, ideig jó, aztán nem. System deaults, majd újbóli beállítás, nem segít hosszú távon. Firmware upgrade, egy ideig megint jó, aztán szarakodik ugyanúgy. Szóval ideig-óráig tudok netezni, aztán sokáig sehogy sem. Reboot segít egy percre, aztán elmegy... Most is örülök, hogy a prohardver fórumot behozta, de mire megírtam az üzenetet és küldeném, már megint csak keresi a prohardver.hu-t. Még jó, hogy másoltam a szöveget.

Ahogy néztem a router webes felületét, a WAN-nál nem tud rendesen csatlakozni. Connected egy ideig, aztán megszakad, és a connecting… státuszból nem tud továbbjutni. Bár nem csak ekkor van gond, mert most épp azt írja, hogy connected, mégsincs net… Most pl. 1 percig nincs, 1 percig van, majd elmegy megint, kicsit idegesítő.

Mi lehet a gond, mivel kellene próbálkoznom?

Előre is köszi!

(#11987) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Sziasztok!

Remélem nem kérdezek hülyeséget, de megolhdató-e, hogy egyszerre 2 routerrel osszam meg a netet? (fiber power 120). Switchre rá kéne kötni mindkettőt és kész? Tp-link tl-wr1043nd illetve Linksys wrt54 GL, nem igazán bírják kábelen sem a netet, így talán többet ki lehetne használni belőle, vagy ha kell egy gépet direktbe rákötni router nélkül :)

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#11988) fatal` válasza Bdanyy (#11987) üzenetére


fatal`
titán

Ez így nemigazán megoldható, jobb router kell sajnos. :(

(#11989) Bdanyy válasza fatal` (#11988) üzenetére


Bdanyy
addikt

Köszi a választ :)

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#11990) fatal` válasza Bdanyy (#11989) üzenetére


fatal`
titán

Géppel is akkor lenne megoldható, ha két hálókártya van benne és akkor a router helyére egy gigás switchet ha beteszel akkor jó lesz.

(#11991) Bandi18 válasza Bdanyy (#11987) üzenetére


Bandi18
tag

Bocs félreértettem.

De az 1043nd-nek bírnia kellene....

[ Szerkesztve ]

(#11992) club1 válasza fatal` (#11990) üzenetére


club1
veterán

Szerintem így sem, mert akkor routerrel is megoldható lenne. A probléma viszont az, hogy a modem/gateway nem fog két publikus IP címet adni, hiába kötsz rá két hálókártyát/routert. (Kivéve persze ha az előfizetés egyidőben több publikus IP címet is biztosít. De nem szokott...)

(#11993) Vicoo


Vicoo
senior tag

Hello!

Szeretném megosztani átmenetileg a netet a következőképp: van ez a gép amiről írok. Ez WiFin keresztül kapcsolódik a routerhez, és XP SP3 fut rajta. Van itt egy gép amin Ubuntu 10.04 fut, ezen is kellene net, azt akarom hogy az XP-s gépre csatlakozzon UTPvel és így legyen net rajta. Eddig sikertelenül próbálkoztam, hogy csináljam?

(#11994) Bandi18 válasza Vicoo (#11993) üzenetére


Bandi18
tag

Ha van router miért nem húzol egy kábelt a linux felé abból?

(#11995) Vicoo válasza Bandi18 (#11994) üzenetére


Vicoo
senior tag

Mert ahhoz át kell helyezni a gépet, de akkor megoldom máshogy, mindenesetre köszi.

(#11996) Bandi18 válasza Vicoo (#11995) üzenetére


Bandi18
tag

Meg lehet osztani xp-n a netet, de akkor ahhoz hogy a linuxon legyen net mindig mennie kell az xp-s gépnek

(#11997) Vicoo válasza Bandi18 (#11996) üzenetére


Vicoo
senior tag

Tudom, nekem csak átmenetileg kellene.

(#11998) dokee78


dokee78
félisten

Ajánljatok egy jó Routert:

120/10MBit-est kellene megosztania a következők szerint:

1.gép: 80/6
2.gép: 20/2
3.gép: 20/2

(#11999) Truman válasza dokee78 (#11998) üzenetére


Truman
senior tag

Mindenképp gigabites router kell.
Ajánlom a TP-Link TL-WR1043ND -t, ebben van Bandwidth Control funkció, amivel beállíthatod a kívánt sávszélesség értékeket a 3 gépre.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#12000) oliba


oliba
őstag

Sziasztok!

Tudtok olyan vezeték nélküli PCI kártyát, ami működik 64bites Win7-esen és annyira az ára sem vészes?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.