Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11201) ko9 válasza Truman (#11200) üzenetére


ko9
addikt

Hali!
Köszi, holnap megpróbálom. A DHCP tuti be van kapcsolva, azt kilövöm. A crosslink kábel sajnos nem jöhet szóba, mert a kábel a két gép között 3 szobán megy át szőnyegek alatt, falakon átfúrva, 25méteren keresztül... Nem akarom átforrasztani, ráadásúl ha kicserélik a modemet, akkor minden visszaál a régi módra.
Üdv: Ex

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#11202) fero02 válasza ko9 (#11201) üzenetére


fero02
veterán

A kábelt amúgy sem szokták forrasztani, csak simán ki kell cserélni az egyik végén a dugót.

Először sztem vegyél le minden megosztást (net és file-t is), és csak azt oldd meg, h a 2 gép lássa egymást (ping). Utána oszd csak le a netet.

(#11203) ko9 válasza fero02 (#11202) üzenetére


ko9
addikt

Én forrasztottam.... Nincs hozzá fogóm :)
Amúgy meg amint írtam, a ping megy. Csak másse :W
Ja és a router is látja a két gépet, mert a naplózásba ottvan, hogy a DHCP kiosztja a két címet...

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#11204) mezis válasza ko9 (#11203) üzenetére


mezis
nagyúr

A routernek az egyik LAN portjába megy az internetes PC-dtől az UTP kábel ?

mezis

(#11205) dredbiro


dredbiro
senior tag

Sziasztok!
Kezdő vagyok a hálózati beálításokban,hangolásában,ezért kérnék segítséget tőletek.
Nyugodtan írhatjátok szájbarágósan is a véleményeket :)

Adott egy asztali gép,egy Amilo Li 2727-es laptop,egy SMCWBR14-G2 ruter,és a szolgáltatótól kapott modem.(internet elérés ilyen betárcsázós,valami pppoe,kaptam felhasználónevet meg jelszót)
Az asztali gépet bekötöttem a ruter Lan1 portjába ,a modemből érkező kábelt pedig a wan portba.Az összekötéssel szerintem semmi probléma nincs.
Most úgy néz ki a dolog,hogy az asztali gépen van aktív netkapcsolat,(az óra mellett 2 db hálózati ikont látok,amikor betárcsázódik a kapcsolat)a laptoppal tudok csatlakozni a ruterhez.DE:
hiába csatlakozik be a laptop a wifis hálózatba,a jel erőssége is maxon van,nem lehet rajta netezni,mert a böngésző(k) azt írják minden megnyitni kívánt lapra,hogy nem elérhető,ezt a nemlétező internetkapcsolatnak tudom be.
Ebben kérném a segítségeteket,mit kellene beállítani,hogy tudjak netezni kb 20 m arrébb lévő épületben?

Válaszotokat előre is köszönöm,ha lehetne akkor az alap lépésektől kezdve írjátok le,pontosan mit és hol állítsak.

Üdv: dredbiro

Good hunting,STALKER !

(#11206) fero02 válasza dredbiro (#11205) üzenetére


fero02
veterán

Kicsit összefoglalva: modemhez csatlakozó wifi routered van, ami felcsatlakozik automatán a szolgáltatóhoz. Routerból egy vezeték megy pc-hez, ahol van net, ill. wifin tudsz csatlakozni a routerhez csak net nincs. :U

ko9: akkor sztem csak nem jó kapcsolatot akartál megosztani. Sztem nézd meg még egyszer. Inkább kézzel állítsd be, mint a varázslóval.

[ Szerkesztve ]

(#11207) dzsambo válasza dredbiro (#11205) üzenetére


dzsambo
tag

A routered állítsd be úgy hogy ő tárcsázzon be és akkor a laptopodon is menni fog a net.

(#11208) dredbiro válasza dzsambo (#11207) üzenetére


dredbiro
senior tag

és ezt hogyan tudom (részletesen leírva) megtenni?

Good hunting,STALKER !

(#11209) dredbiro válasza fero02 (#11206) üzenetére


dredbiro
senior tag

nem automatán kapcsolodik fel,hanem mikor bekapcsolom a gépet ,mindent betölt akkor engedélyezem az alaplapi hálókártyát,majd a szélessávú kapcsolatra nyomok egy jobb klikket,ott bejön az ablak a felhsználónévvel és a jelszóval,majd nyomok egy castlakozást és így lesz netem,bár most lehet hogy ugyanazt mondtam el mint te :F
igen,a laptop a wifire felcsatlakozik szó nélkűl,de valamiért nincs rajta netkapcsolat,és ezt nem értem hogy miért

Good hunting,STALKER !

(#11210) fero02 válasza dredbiro (#11209) üzenetére


fero02
veterán

Akkor viszont az van, amit dzsambo is mondott. A routerben kell beállítani, h magától csatlakozzon. Ezután a géppel nem kell külön csatlakozni.

Nem ismerem a routered, de nem hiszem, h bonyolult lenne. Jelen esetben ha van rajta "quick setup", akkor használd. Beállítod a pppoe kapcsolatot, megadod a user adatokat és már megy is. :K

(#11211) Truman válasza dredbiro (#11209) üzenetére


Truman
senior tag

Kiindulásképp olvasd el ezt figyelmesen. Ugyan a leírás TP-Link router-ről szól, de hellyel - közel mindent megtalálsz az SMC-ben is. Ha jól emlékszem a router-ed alapértelmezett IP címe a http://192.168.2.1 az alapértelmezett jelszó pedig az SMCADMIN, persze ez nem biztos, nézd meg a kézikönyvben. Ez után szépen mindet be kell állítani (a legfontosabbak a LAN, WAN, Wifi, és Wifi titkosítás). Mint ahogy fero02 is mondta, kezdőknek célszerű először a "quick setup" -ot használni.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11212) ko9 válasza mezis (#11204) üzenetére


ko9
addikt

Igen... Ez baj?

fero02: A USB-s modem netkapcsolata van megosztva, az 100...

Mindegy, ma lehet hogy jönnek és cserélik a modemet, és akkor megoldódik újra.
Köszönöm a segítséget!
Üdv: Ex

[ Szerkesztve ]

--------------------------- Privátot privátba - Fórumtémát fórumba!! --------------------------- --------- I/DEBUG(3430): debuggerd committing suicide to free the zombie! ---------

(#11213) PetX


PetX
aktív tag

Hi!

Wifi router. Nincs security. Csak MAC filtert állítok, (albi 4 fix gép) IP-t DHCP oszt, de statikusan uazt. az ip-t kapják a gépek MAC alapján.
Elviekben más nem tud felcsatlakozni a hálózatra, ugyanis nem kap ip-t.

Helyesen gondolom a dolgot vagy valami úton módon mégis feltud csatlakozni valaki?

Kukacoskodóknak: Tegyük fel nem tudják meg soha az engedélyezett hálókártyák MAC addressét.

Minek iszol és vezetsz, ha szívhatsz és repülhetsz!?

(#11214) kali válasza PetX (#11213) üzenetére


kali
legenda

igen, helyesen!
kukacoskodásból; ha egyszer nincs titkosítva a forgalom, simán megtud(hat)ják az engedélyezett hálókártyák mac adress azonosítóját!

(#11215) And válasza kali (#11214) üzenetére


And
veterán

(Tegyük hozzá, hogy a MAC-addresst lehetetlenség elrejteni. Akár kódolunk egy wifi-hálózatot, akár nem, a MAC mindig látható, minden egyes 802.11 adatcsomag titkosítatlan tartozéka.)

(#11216) dredbiro válasza fero02 (#11210) üzenetére


dredbiro
senior tag

megpróbálom így is,hátha működni fog.
De lenne még pár kérdésem:)
1.a quick setupban amikor a pppoe kapcsolatot jelölöm be,ott megadom a user nevet és a jelszót,emlékezetem szerint van még olyan hogy keep-connetc,manual connect,és auto connect,a szerény angol tudásom szerint az auto connect lenne az a beállítás hogy a ruter tárcsázzon be auton,de javítsatok ki ha tévedek :)
2.az asztali gépen ahogyan írtam is van net,de a ruteren nem világít a pppoe led,mert a ruter kézi könyve úgy írja,hogy ha világít akkor van aktív dsl kapcsolat,ha villog,akkor a dsl próbálja a kapcsolatot létrehozni,ha nem világít akkor nem aktív a kapcsolat

Good hunting,STALKER !

(#11217) dredbiro válasza Truman (#11211) üzenetére


dredbiro
senior tag

köszi,elolvasom :)

Good hunting,STALKER !

(#11218) PetX válasza And (#11215) üzenetére


PetX
aktív tag

tehát ha csak mac filterrel korlátozok akkor mac klónozással elérhető a hálózat, de akkor is rá lehet jönni mivel ütközések lépnénke fel.

Minek iszol és vezetsz, ha szívhatsz és repülhetsz!?

(#11219) Truman válasza PetX (#11213) üzenetére


Truman
senior tag

Nem értem mi szükséged arra, hogy nem állítod be a titkosítást, csak a MAC filtert? :U

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11220) shev7 válasza PetX (#11218) üzenetére


shev7
veterán

de mi ez ertelme? igy raadasul barki le tudja hallgatni a forgalmat, teszem azt akar a bejelentkezesi jelszavakat is megszerezhetik. Sosem ertettem miert jo mac szuressel szenvedni. Egy wpa-t sokkal egyszerubb beallitani...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#11221) kali válasza And (#11215) üzenetére


kali
legenda

igen, de én szándékosan nem azt írtam, hogy kiolvashatják, mert azon hálókártyák mac adress azonosítóira is gondoltam, amik esetlegesen pont nincsenek kapcsolódva, tehát adott pillanatban a hálózatban nincs szórva az adott érték, hanem más módon van tárolva!

(#11222) And válasza kali (#11221) üzenetére


And
veterán

Ja ok, az egyértelmű, hogy alapesetben (a router konfigurációjához nem hozzáférve) csak azon kliensek MAC-címeit lehet begyűjteni, amelyek éppen fel vannak kapcsolódva. Aztán vagy kivárjuk, míg valamelyik eltűnik, vagy egyszerűen 'erőből' elnyomjuk.

(#11223) mezis válasza ko9 (#11212) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem baj, így a legegyszerűb. A routeren a DHCP kikapcsolva ?

mezis

(#11224) PetX válasza shev7 (#11220) üzenetére


PetX
aktív tag

Jójó értem én, szóval legyen WPA és kész. :))

Minek iszol és vezetsz, ha szívhatsz és repülhetsz!?

(#11225) shev7 válasza PetX (#11224) üzenetére


shev7
veterán

akkor mar wpa2 :D

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#11226) kali válasza shev7 (#11225) üzenetére


kali
legenda

akkor már wpa2 + aes :)

(#11227) Truman válasza kali (#11226) üzenetére


Truman
senior tag

Akkor már UTP kábel, ha az egyre biztonságosabb alternatívákról van szó. :P

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11228) kali válasza Truman (#11227) üzenetére


kali
legenda

ja, mert jó is a kábelt huzgálni a notival a lakásban, szobáról szobára... :P

(#11229) fero02 válasza kali (#11228) üzenetére


fero02
veterán

Ha jó, ha nem, a drótot még mindig nehezebb "lehallgatni".

De gondolom nem folyatsz olyan titkos kommunikációt senkivel, h pont emiatt kelljen félned. :D Amúgy meg akkor rögtön szolgáltató felől egyszerűbb lenne lecsekkolni és észre sem vennéd.

(#11230) dredbiro válasza fero02 (#11206) üzenetére


dredbiro
senior tag

köszönöm a segítséged,megoldódott a problémám,most már szó nélkűl megy anet a laptopon :C

Good hunting,STALKER !

(#11231) dredbiro válasza Truman (#11211) üzenetére


dredbiro
senior tag

köszönöm a segítséged,megoldódott a problémám,most már szó nélkűl megy anet a laptopon :C

Good hunting,STALKER !

(#11232) kali válasza fero02 (#11229) üzenetére


kali
legenda

folytatok titkos kommunikációt - mint sokan mások is -, viszont le is védem rendesen a wifi hálózatomat! a wpa2 - aes párosítás egy húzós jelszóval, egyenlőre még nem könnyen törhető, sőt! ráadásul csak akkor megy itthon a netes hálózat/wifi, amikor ténylegesen netezek is, máskor kikapcsolom az eszközöket, szóval ember legyen a lakókocsijában, aki sok - sok évre ideköltözne a ház elé, hogy megpróbálja feltörni a hálózatomat... :)

(#11233) donpedro13


donpedro13
csendes tag

Sziasztok
Eddig 20/10-es netem volt, egy Edimax BR-6104k routerrel volt elosztva a lakásban, semmi probléma nem volt vele. Ma bekötötték a DIGI-s netet, papíron 80/25. Amikor felugrottam a speedtest.net-re csekkolni, szomorúan tapasztaltam, hogy 20/20-at mért. Gondoltam magamba fránya DIGI, nincs meg a sávszél... Aztán átdugtam a kábelt a routerből a gépbe. Így hipphopp akadt a 80/25. Először arra gondoltam, hogy biztos a kábel a hibás. Kipróbáltam egy másikkal, úgyis 20-nál megakad a routerrel, nomeg wikipédia szerint a cat 5e-s kábeleknek simán vinnie kell a 100 Mb-et is. Szóval a kérdésem az lenne, lehetséges, hogy a router kevés a dologhoz? Másra már nem tudok gondolni, firmware a legfrisebb van benne, korlátozó opciót sem találtam.
Köszi a válaszokat

(#11234) forrest85 válasza donpedro13 (#11233) üzenetére


forrest85
senior tag

Igen kevés a router. Kell egy Gigabites router. Számtalan van a piacon.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#11235) kali válasza donpedro13 (#11233) üzenetére


kali
legenda

egyértelmű, hogy a router kevés a 80/25 pppoe kapcsolat maximális átviteléhez - sőt, mint láthatod, még meg sem közelíti a maximumot!
adott sebesség valós terhelés alatti maximális oda - vissza történő átviteléhez, gigabit képes router kell! a legolcsóbb, ami ajánlott, az a tp-link tl-wr1043nd típus!
a nem gigabit képes routerek között a legjobb is csak megközelíteni fogja a maximum sebességet, a speedtest szerint például egy tp-link tl-wr941nd (azonos motor dolgozik benne, mint a fent említett gigabit képes testvérében) által is adott a maximális sebesség, de a speedtest ugye külön - külön méri a le-, és a feltöltési sebességet, és nem valós terhelést generál - pedig a valóságban a pppoe kapcsolat azért eszi a procit rendesen!

(#11236) donpedro13 válasza kali (#11235) üzenetére


donpedro13
csendes tag

Köszönöm szépen a gyors válaszokat!
Szóval akkor mindenképp új router kell. Olyat nem tudsz esetleg ajánlani ami bírni fogja a terhelést, viszont nem wifi képes (ha egyáltalán van ilyen)? Gondolom ez számít valamit az árában, és itthon semmi szükségem wifire. Egyébként teljesen el vagyok veszve a jelölésekben. Pl. az általad említett routerhez ez van írva: 4 x 10/100/1000 LAN. Nem igazán tudok rájönni ez a három érték mit takar. A másik dolog, 300Mbps sebesség van írva az adalapján. Most akkor ez nem is gigabites router hanem 300 megabites? :)) Tudom, lámi kérdések, de a google és a wikipédia nem volt a barátom ez esetben :(

(#11237) kali válasza donpedro13 (#11236) üzenetére


kali
legenda

a 10/100/1000 kompatibilitási szempontból került kiírásra, az utolsó érték a lényeg, tehát gigabit képes kábelen - persze az csak az elméleti maximum, wan - lan, és lan - wan irányban a töredéke a valós érték, de 80/25 alá akkor is bőven elég, sőt!
a 300 megabit/sec az az n szabványos wifi elméleti maximuma!
wifi nélküli gigabit képes routert nem tudok ajánlani, de nem hiszem, hogy a tp-link tl-wr1043nd router ~ 12 e ft-os áránál olcsóbban kapnál, ha lenne is!

[ Szerkesztve ]

(#11238) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Hello!
Lenne egy kis gondom!
Ma kötötték be a Diginetet, és szeretnék routerrel megosztani de mivel 2 gépen is ugyanazzal a felhasználónév/jelszó kombóval próbálkozunk így csak az tud netezni aki hamarabb felmegy, az utóbbinak hibát ír..

SMC routerem van..PPPoE alatt beírtam az adatokat meg minden viszont... STATUS-nál az Internet alatt minden 0.0.0.0 így nem tudok mihez connectelni és ezáltal nem is müködik a digis "betárcsázás" nélkül..
Tudnátok segíteni?

Köszönöm előre is!

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#11239) KicsiUbul válasza Sirandrish (#11238) üzenetére


KicsiUbul
őstag

A gépekkel ne "tárcsázz be", a routerrel építtesd ki a PPPoE kapcsolatot.

Értem én...

(#11240) Pongeeka


Pongeeka
csendes tag

Sziasztok! Nekem kábelnet beállításokkal van némi problémám. Routerre van kötve, onnan géphez. Egy új csomagba léptünk át, ahol elvileg gyorsabbnak is kéne lennie a netnek. Letöltésnél megy is a dolog, viszont böngészésnél nagyon lassú, gyakran ír ki hibaüzenetet(XY oldalt nem sikerült megtalálni./ Betöltés közben hiba történt stb.). a csere óta. Modem és router reset sem segített.Próbáltam explorerrel, firefoxszal és chromemal is de hiába. Ha van ötletetek légyszi segítsetek!

(#11241) tigipuf


tigipuf
senior tag

heló!
Hálózaton belüli adatmozgatáshoz,ami wi-fin keresztüli 1-2 Gb-os filmek átvitelét jelentené konkrétan,milyen progit ajánlotok?total commanderrel próbálgatom,de nagyon változó az átviteli sebesség,esetleg van valami jobb megoldás?
Mind a 2 gépen w7 van és otthoni hálózat a beállítás.A hálózat alapvetően netmegosztásként működik ,de mivel a 2 pc között kb:400 méter van,ezért szeretnék adatokat is mozgatni,mivel csak az én pc-m torrentezik,és ne kellene már mindent pendrive-n áthurcolászni a másik gépre.
köszi!

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#11242) kali válasza tigipuf (#11241) üzenetére


kali
legenda

maga a wifi hálózat - a kapcsolat minősége, a jel erőssége, környezeti tényezők...stb - függvénye lesz az átviteli sebesség, amit a total commander más (jobb?) alkalamzásra történő cseréjével nem kimondottan fogsz tudni befolyásolni/növelni...

(#11243) KicsiUbul válasza Pongeeka (#11240) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Lehet valami tűzfal hiba is, esetleg próbáld meg közvetlenül kötni a gépet a modemhez.

Értem én...

(#11244) tigipuf válasza kali (#11242) üzenetére


tigipuf
senior tag

Persze ez a része oké,de gondoltam,hátha van egy bevált program kimondottan ilyen célokra :F,meg ugye az az érdekes a számomra,hogy annyira változó az átvitel,mintha torrenteznék,pedig elvileg ez egy stabil gép-gép közötti kapcsolat

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#11245) shev7 válasza tigipuf (#11244) üzenetére


shev7
veterán

hat a wifi minden csak nem stabil 400 meteren :D

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#11246) tigipuf válasza shev7 (#11245) üzenetére


tigipuf
senior tag

Nem szokott vele gond lenni,elég fullos a térerő,irányított antennák,tökéletes rálátás,közelben 0 wifi hálózat az enyémen kívül( jobb a jel,mint a másik szobából.....)
Persze igazatok van,nem várhatok vezetékes stabilitást,inkább az az érzésem,hogy a netezést teljesen ki kell iktatni olyankor amikor fájlokat másolok a hálózaton belül ,mert lefoglalja a sávszélességet.köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#11247) Sirandrish válasza KicsiUbul (#11239) üzenetére


Sirandrish
legenda

a PPPoE már be van állitva de nézd meg a képen..erre kéne connectelni de mivel 0.0.0.0 minden így nem tudok rácsatlakozni..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#11248) Truman válasza Sirandrish (#11247) üzenetére


Truman
senior tag

Kicsit hihetetlen és morbid. De a közelmúltban és is szívtam egy SMC kontra diginettel. Nekem az jelentette a megoldást ha a konfigurációs CD-vel próbálkoztam. Ha a webes felületen ügyködtem, azt le se sz*rta. Ha jól emlékszem az egy SMC 7004VBR volt.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11249) mezis válasza tigipuf (#11241) üzenetére


mezis
nagyúr

Az InSSIDer vagy más program mekkora jelerősséget mutat ?

mezis

(#11250) Sirandrish válasza Truman (#11248) üzenetére


Sirandrish
legenda

nekem egy SMC Barricade N-em van..CD-vel még nem próbáltam de hátha :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.