Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12151) Bazsi101 válasza sziada5925 (#12150) üzenetére


Bazsi101
tag

Invitel,ADSL.

(#12152) sith7


sith7
nagyúr

Sziasztok

A gondom a következő:
Van egy asztali gép, az van direktbe kötve a router - rel, és a routerbe megy a modem
Wi-fi - keresztül kapcsolódik egy laptop, ehhez a rendszerhez

Ma bementem a UPS - hez, mert sokszor van netszakadás, ésazt mondták, minden jó, max. a router lehet arossz , kössem be direktbe az asztali gépet, és ha úgy megy a net, akkor a router a rossz

Megtettem, de semmit nem állítottam windowsba, és nem is volt netkapcsolat se
Visszadugtam mindent az eredeti helyére, van net, van wifi, csak annyi a gond, hogy a laptopon, ami wi-fi - n keresztül kapcsolódik nem lehet internetezni :F

Kírja a vezeték nélküli hálózat nevét, jelerősség kiváló, csatlakoztatva, 54 MB/s, biztonságos ; de se netezni, se MSN - ezni nem lehet...

Ha rámegyek a tulajdonságokra, akkor a fogadott adatok pörögnek , de a küldött nem

Eddig az asztali gépen láttam a laptopot, a hálózaton belül , most nem látom

Mi lehet a gond ? Mi állítódott el egy kábel kihúzással ? :F

(#12153) sith7 válasza sith7 (#12152) üzenetére


sith7
nagyúr

Fordítva:
A küldött pörög, a fogadott nem

(#12154) sith7 válasza sith7 (#12153) üzenetére


sith7
nagyúr

Megoldva :))

(#12155) menthor válasza sith7 (#12154) üzenetére


menthor
tag

mi volt a probléma? :U

the truth is out there

(#12156) sith7 válasza menthor (#12155) üzenetére


sith7
nagyúr

El sem merem mondani ... :U
A modemből kijövő kék kábelt az 1 - es portba dugtam a routerbe, nem pedig a WAN - ba ... :B :W

(#12157) monalala


monalala
aktív tag

Üdv!
Nagyon nagy problémám van, tudnátok segíteni?
Amilo Li 1705 laptopom van. De nem tudom a wi-fi-t engedélyezni mert nincs külön gombja amit másik gépeknél láttam. Wi-fi van a gépben biztosan mert a rendszereszközöknél hibátlan. A kis led nem világít alul, tehát ez azt jelenti, hogy nincs bekapcsolva a wi-fi.
Hogy tudnám elérni hogy működjön? Az xp alatt megjelenik az ikon, hogy vezetéknélküli hálózat, de nem talál semmit, mert nem is világít a visszajelzője sem. Köszi, Lala :F :W

Üdv, Lala

(#12158) club1 válasza monalala (#12157) üzenetére


club1
veterán

3. oldal, hot keys:
[link]

(#12159) sziada5925 válasza Bazsi101 (#12151) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Így látatlanban, ha mindent megpróbáltál már, akkor egy másik routerrel kellene kipróbálni. 2Mbit-es sebességet bőven bírnia kellene. :(

Üdv: Ádám

(#12160) redhunter


redhunter
senior tag

Sziasztok plyan problémám van hogy 1 megás net d link 360r modemmel egyik napról a másikra elkezdett szakadozni van amikor ujra tud tárcsázni de van amikor nem.Ilyenkor amikor bont akkor nem megy semmi a kapcsolatoknál mégis azt mutatja hogy a szélessávu kapcsolat csatlakoztatva van de ha bontani akarom nem engedI, ujra kell inditani a gépet hogy tudjak csatlakozni.Ja win 7 az op rendszer,tegnap rádugtam egy ujjabb de ugyanolyan modemet azzal 12-13 óráig ment bontás nélkül de utána egyszer bontott a fent leirtak szerint . A régebbi modem tetejét levéve a kondik kicsit puposak.

PSN - RedFoxHun

(#12161) sgx


sgx
tag

Udv!
Digikabeles netem van es van egy D-LINK DI-524-es routerem, amin nem tudom beallitani az internetkapcsolatot.
Belso halozat van, de kifele semmit nem latok...
Probaltam mar h a Service name-t uresen hagytam, de igy sem sikerult...Nemreg volt szolgaltatovaltasom, elotte T-nel tokeletesen mukodott, de digivel nem akar sajnos...
Egy masik routerrel hibatlanul mukodik a net, de mivel az nem wifi-s, ezert szeretnem ha a d-link is mukodne.

Log file-om:
Tuesday March 18, 2008 00:05:50 DOD:triggered internally
Tuesday March 18, 2008 00:05:50 PPPoE start to dial-up
Tuesday March 18, 2008 00:05:50 PADT sent
Tuesday March 18, 2008 00:05:51 PADI sent
Tuesday March 18, 2008 00:05:51 PADO recv 0016 HDSnet
Tuesday March 18, 2008 00:05:51 PADR sent
Tuesday March 18, 2008 00:05:51 PADS recv 0002 0E00
Tuesday March 18, 2008 00:05:54 PPP3: TX LCP Request
Tuesday March 18, 2008 00:05:54 PPP3: Rx LCP ACK
Tuesday March 18, 2008 00:05:55 PPP3: Rx LCP Request

WAN menu:
MAC Address xxxx
Connection PPPoE Disconnected.
IP Address 0.0.0.0
Connection Time -
Subnet Mask 0.0.0.0
Gateway 0.0.0.0
Domain Name Server 0.0.0.0

Mit lehetne tenni h mukodjon?
Segitseget elore is koszonom.

Udv,
sgx

(#12162) monalala válasza club1 (#12158) üzenetére


monalala
aktív tag

Köszönöm, sikerült megoldani Fn+F2. Üdv

Üdv, Lala

(#12163) Ottoka


Ottoka
őstag

Sziasztok.

D-Link DIR-825-ös router-el van gondom. Ha beállítom a port forwardingot a 3389-es portra valamelyik gépemre, hogy távolról be tudjak lpni, elmegy az internet. A router-en az internet jel aktiv, tehát van net, csak éppen a gépekre nem jön be. Ötlet?

Köszi előre is

Mezőhegyes

(#12164) maci25


maci25
aktív tag

Udv mindenkinek.
Van egy tp-link routerem amire van kötve egy file server.A routerre kapcsoodok még 1 laptoppal /wifin/,és egy asztali géppel vezetékesen.Vanak megosztások a file serveren amiket gond nékül tudok is használni.EDDIG OK MINDEN
Pár napja vettem még egy ugyan olyan wr 1043 as routert, amire dd wrt raktam fel./Legyen ez tovabbiakban router2./ A router1 re rákötötem a router2 wan portját.A router2 nek fix ip állitotam be a wan portra./ezt gond nélkül meg is kapja a router1 töl/ Ha a router1 hez kapcsolodok akkor látom a hálozaton lévö gépeket és a fileservert-megosztásait is.
Ha router2 höz kapcsolodom akkor viszont nem látok semmit sem:(
Mit csináljak ,hogy lássam?

u.i:router2-n azért van ddwrt mert van benne alapbol vpn server és ezen keresztül szeretném elérni kintröl a hálozatot./egyszerübb lett volna file serverre vpn rakni de ez egy "gyári nas" aminek saját firmware van ,és nem szeretnék bele piszkálni.
Lehetne a router1 en is akár ddwrt és akkor már nem is kellene a router2. Az elgondolás az ,hogy nem egy "erögépek" ezek a routerek. Az egész hálozat ne akadozzon amikor valaki vpn kapcsolaton keresztül szeretne a hálozatrol tölteni./már pedig a teszt az tutatta ,hogy a router2 nek a vpn ,müködés közben átlag 60 -70 % cpu jelent.
Kérem aki ért hozzá az segitsen.Köszönöm.

(#12165) mezis válasza sgx (#12161) üzenetére


mezis
nagyúr

A Digikabeles net is PPPoE és nem dynamic IP ?

mezis

(#12166) dedix


dedix
tag

Segitseget kernek.

Adott egy D-LINK DSL-321B modem, a T-home, valamint egy TP-LINK TL-WR642G router.
A gondom, hogy nem megy a net, belso halozat ok, de a net nem. Elhoztam a sractol a routert es kabelnettel (fibernet) tokeletesen megy.
Bridge modban nem probaltam a modemet. Ennyi lenne?
DHCP-vel jatszottam, modemen ki, routeren be, etc.
IP cimek nem egyeznek (modem 192.168.1.1, router: 192.168.2.1)
Ki osszon, mellyiknel allitsam be a PPPoE adatokat?
A routerben Dynamic IP-vel magahoz terni tunt, de megsem volt net...

Please help!

Tortent egy furcsasag. Mikor itthon bedugtam a router tapjat, se kep, se hang nem volt, a ledek sem vilagitottak. Radugtam egy masik egyseget a tapra, szinten. Most egy masik taprol megy. Tehat meghalt a tapja. A furcsasag az, hogy amikor elhoztam meg a tapnak (latszolag) semmi baja sem volt. Esetleg ez okozhatta a problemat? Marmint, hogy haldoklott mar es emiatt nem ment a net.

Neha itt is eldobalja a kapcsolatot idonkent es csak vagy aramtalanitasra, vagy resetelesre ter magahoz. Valamint iszonyatosan melegszik, pontosabban forrosodik, alig lehet a tetejen tartani a kezet...

Asztali, hordozhato PC javitas, bovites, karbantartas --> pcdr.atw.hu / 06 húsz 950 4074

(#12167) Bazsi101 válasza sziada5925 (#12159) üzenetére


Bazsi101
tag

Köszi. Jövő héten kipróbáljuk egy másik nettel,hátha az a gond,illetve ha minden jól megy,akkor kapok egy d-link routert kipróbálásra. Csak az bosszant,hogy kidobtam 5500 forintot egy olyan cuccért,amit nem igazán úgy működik,mint ahogy én szeretném.

(#12168) ludsimon


ludsimon
veterán

Sziasztok!

Erre tud nekem valaki magyarázatot?

undefined

(#12169) ludsimon


ludsimon
veterán

A fentebbi kérdésemre kaptam választ.

DD-WRT-ből nekem a Build 13064 van fent. WRT54GL routerem van.
Különösebben nincs vele semmi gondom, hibátlanul, szuper gyorsan üzemel.

Csak érdeklődök, hogy próbálta valaki a Build 14896 2010-08-09-es kiadást?

undefined

(#12170) maci25 válasza maci25 (#12164) üzenetére


maci25
aktív tag

UP

(#12171) Oczu


Oczu
senior tag

Üdv,

Asus RT-G32 -re valaki belinkelne egy DD-WRT firmware letöltést?

Másik kérdés: Ezt a routert hogyan tudnám egy másik router mögött síma switch-ként használni?

(#12172) sziada5925 válasza Oczu (#12171) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Másik kérdésre: Úgy tudod, hogy kikapcsolod rajta a DHCP-t és az első router egyik lan portjából az Asus egyik lan portjába csatlakoztatod a kábelt.

Üdv: Ádám

(#12173) redhunter


redhunter
senior tag

12160-ra senki nem tud v.mi okosságot?

PSN - RedFoxHun

(#12174) mezis válasza redhunter (#12160) üzenetére


mezis
nagyúr

Lehet akár a szolgáltatód is. Nekem hónapokon keresztül voltak rövidebb-hosszabb kimaradások, semmin nem változtattam és mostanában már csak nagy ritkán van úgy, hogy a szolgáltató DNS-e nem válaszol, így az internet nem elérhető.
Volt olyan eset is, hogy a szolgáltató DNS-e nem válaszolt, de egy free DNS-től kaptam választ.

(A következő rövid Bath programmal (és variánsaival) szoktam megnézni egy DNS, router,... elérhetőségét (csupán két klikk):

ping 208.67.222.222 -t
pause

mezis

(#12175) Norbi.Sz


Norbi.Sz
senior tag

Mitől lehet az, hogy adott három gép (2 WinXP és 1 Win7).
Routerre vannak kötve, a 2 XP-s gép látja egymást, a Win7 viszont egyiket sem, és a Win7-es gépet sem látja egyik XP-s sem...

A ROUTER NAME - WORKGROUP, a többi gépen is a munkacsoport WORKGROUP-nak van beállítva. Eddig látta egymást minden gép, pedig semmi más nem lett átállítva, csak a munkacsoport neve...

Mi lehet a gond? Miért nem látja egymást a Win7 és az XP-s gépek?
Win7-nél nincs Otthoni munkacsoport beállítva, mert régebben próbáltam, de azt nem sikerült összehozni sehogyan sem...

THX

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#12176) ravebacsi válasza Norbi.Sz (#12175) üzenetére


ravebacsi
csendes tag

Néha szívózik a win7 nálam is, az otthon munkacsoportos megoldást az Xp
nem is ismeri.

Ha nem írtál el semmit sem, akkor passz, routered hogy van beállítva...?

[ Szerkesztve ]

(#12177) ravebacsi válasza Norbi.Sz (#12175) üzenetére


ravebacsi
csendes tag

Pingeléssel látják egymást egyáltalán...?

(#12178) Oczu válasza sziada5925 (#12172) üzenetére


Oczu
senior tag

Bakker, tényleg.......és műkszik :R

(#12179) pusi1981


pusi1981
aktív tag

Sziasztok!
Win7 nél alapbol amikor feltelepítettem nyilvános hálózatot állítottam be nem pedig otthonit,én hülye...
És persze nincs netem routeren keresztül wifin pci adapterrel menne ha menne.
A következőt csinálja: látja a routert rá is tudok csatlakozni forog a kis kék karika ott lent a jobb sarokba és kis idő eltelrével rácsatlakozik a routerre csak éppen nem azonosított hálózatnak ismeri fel,folyamatosan azonosítani akarja de nem tudja,na innentöl kezdve halott az ügy nálam.
Mit tegyek? A nyilvános hálózatot kellene átálítanom otthonira??? Próbáltam de nem sikerült még a lehetőségét sebm találom hol lehetne,vagy húzzam ki aroutert csatlakoztassam szét a wifis kapcsolatot és próbáljam úgy átváltani a nyílvános hálpózatot otthonira???
PLS valaki segítsen mert tanácstalan vagyok! :(
Thx!

(#12180) attiati


attiati
veterán

Ha írok gmail-emről egy levelet, abból meg tudják állapítani, hogy melyik országból érkezett?

Hogyan tudnék mondjuk német IP mögé bújni átmenetileg, amit később vissza tudok változtatni a sajátomra? (dinamikus IP-m van, ADSL)

[ Szerkesztve ]

(#12181) Lev73


Lev73
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi hálózati probléma megoldásában kérem szíves segítségeteket:

Lakásunk különféle pontján a számítógépek jelenleg fali csatlakozóba dugott hálózati kábellel tudnak az internetre illetve magára a helyi hálózatra csatlakozni. Az internet megosztását egy ASUS RX3041 kizárólag vezetékes router végzi, a vezetékes csatlakozás minden aljzatban működik.

Ezt a vezetékes hálózatot szerettem volna kiterjeszteni olymódon, hogy a vezeték nélküli hálózatokat is kezelő laptopom helytől (fali csatlakozótól és kábeltől) függetlenül a lakás bármely pontján vezeték nélkül is elérhesse a helyi hálózatot és így az internetet.

A vezetékes hálózat (LAN) főbb beállításai:

IP Address: 192.168.1.1 (router)
Subnet Mask: 255.255.255.0
DHCP Server: Enabled
NAT: Enabled
Firewall: Enabled
The Gateway acts as DHCP Server: Enabled
IP Pool Starting Address: 192.168.1 (router)
IP Pool Ending Address: 192.168.1.254
Lease Time: One day
DNS Proxy: Enabled

Utánaolvasgatva a neten úgy értelmeztem, hogy ilyen célra (is) használhatók az ú.n. acces pontok (AP), amelyek titkosítással is tudják kezelni az ilyenféle csatlakozást. Nosza vásároltam is gyorsan egy TP-LINK WA70IND típusú AP-t, amelyet azután egy működő fali csatlakozóba bedugva elkezdtem a projektet.

A router gond nélkül fel is ismert az AP-t és ki is osztott neki egy IP címet.

A laptopom azonban egyszerűen nem érzékel csatlakoztatható (vezeték nélküli) hálózatot, akármelyik funkciójával is próbálkozom.

Kérem segítsetek, hogy mivel próbálkozzam, hogy tudnám összehozni a dolgot.

Előre is köszönöm.

További szép estét kívánok!

(#12182) Lev73


Lev73
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi otthoni hálózati problémám megoldásában kérem szíves segítségeteket.

Lakásunk különféle pontján a számítógépek jelenleg fali csatlakozóba dugott hálózati kábellel tudnak az internetre illetve magára a helyi hálózatra csatlakozni. Az internet megosztását egy ASUS RX3041 vezetékes router végzi, a vezetékes csatlakozás minden aljzatban megfelelő.

Ezt a vezetékes hálózatot szerettem volna kiterjeszteni olymódon, hogy a vezeték nélküli hálózatokat is kezelő laptopom helytől (fali csatlakozótól és kábeltől) függetlenül a lakás bármely pontján vezeték nélkül is elérhesse a helyi hálózatot és így az internetet.

A vezetékes hálózat (LAN) főbb beállításai:

IP Address: 192.168.1.1 (router)
Subnet Mask: 255.255.255.0
DHCP Server: Enabled
NAT: Enabled
Firewall: Enabled
The Gateway acts as DHCP Server: Enabled
IP Pool Starting Address: 192.168.1 (router)
IP Pool Ending Address: 192.168.1.254
Lease Time: One day
DNS Proxy: Enabled

Utánaolvasgatva a neten úgy értelmeztem, hogy ilyen célra (is) használhatók az ú.n. acces pointok (AP), amelyek titkosítással is tudják kezelni az ilyenféle csatlakozást. Nosza vásároltam is gyorsan egy TP-LINK WA70IND típusú AP-t, amelyet azután egy működő fali csatlakozóba bedugva elkezdtem a projektet.

A router gond nélkül fel is ismert az AP-t és ki is osztott neki egy IP címet.

A laptopom azonban egyszerűen nem érzékel csatlakoztatható (vezeték nélküli) hálózatot, akármelyik funkciójával is próbálkozom.

Kérem segítsetek, hogy mivel próbálkozzam, hogy tudnám összehozni a dolgot.

Előre is köszönöm.

További szép estét kívánok!

(#12183) Gabás válasza attiati (#12180) üzenetére


Gabás
addikt

igen, meg tudják. Proxy vagy hasonló szolgáltatásra van szükséged

Lev73: az AP beállításait ellenőrizd (első körben pl. hogy be van-e kapcsolva a jeladója)

[ Szerkesztve ]

(#12184) And válasza Lev73 (#12182) üzenetére


And
veterán

Problémák lehetnek az AP oldalán:
- Kikapcsolt wifi, mint előttem említették.
- Nem megfelelő szabvány (lehetőleg egyezzen a laptop beállításával, pl. 802.11g).
- Kikapcsolt SSID-broadcast, vagyis az AP 'jelen van' az éterben, de a noti hálózatkeresésnél nem látja.
- Szélső csatornára van állítva az AP: egyes notebook-ok az USA-beli kiszotás szerint működnek, azaz a 12..13-as rádiócsatornát nem kezelik a 2,4 GHz-es sávban.
- Rossz wifi-mód: nem AP-ként van konfigurálva, ha esetleg multifunkciós az eszköz.
- Bekapcsolt MAC-szűrés: bár ez csak a csatlakozást akadályozza, a hálózat láthatóságát a kulcsoláshoz hasonlóan nem befolyásolja (ha amúgy engedélyezett az SSID-szórás).
Default beállításon persze ezek jó része nem igaz, de mindegyik okozhat ilyesmit, ill. jónéhány hasonló beállítást kellene ellenőrizned a laptopon is. Ha utóbbin létrehozol egy profilt a wifi-kezelőprogramban, és ugyanazt az SSID-t, titkosítási eljárást és megosztott kulcsot állítod be, mint az AP-n (vagy a sikeres kapcsolódásig egyáltalán nem használsz titkosítást), és az AP amúgy működik, még arra is lehet esélyed, hogy fel tudsz csatlakozni rá.

(#12185) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Van nálam egy Thomson SpeedTouch 585 v6 ADSL modem (aminek olyan verzióját/sebességét is tudja, amin keresztül elmegy az IPTV is) + Wifi router kombó.
Nagybátyámék használták Luxembourgban, az ottani szolgáltató adta.
A 4 (LAN ?) port közül kettő "Internet" és kettő "IP-TV", ezen kívül a DSL vonal csati van még rajta.
A fő problémám az, hogy nem tudok belépni a kezelőfelületbe, a másik pedig hogy úgy néz ki nem működik a Reset
Kézikönyv alapján elvileg Administrator / <blank>, vagy esetleg Administrator / Administrator lenne, de van egy olyan sejtésem is, hogy a szolgáltató megváltoztatta ezt.
Ezért akartam Resetelni, de úgy tűnik nem reagál a gombra.
Ezért szét is szedtem, hogy mondom lehet direkt nem kötötte be a szolgáltató, hogy letiltsa a Reset-et. De be van kötve a panelre a szokásos módon, és működik is a gomb (multiméterrel kimértem). Ettől függetlenül lehetséges hogy a nyákon "meg van szakítva", és direkt letiltotta a szolgáltató ?
Wifi-n is próbáltam rácsatlakozni, az aljára rá van írva a gyárilag használatos WPA PSK kulcs, de természetesen itt is ugyanazt a felh/jelszót kéri.
Az alján van még egy "MODEM ACCESS CODE" is (érdekes, hogy vonalkód van felette), próbáltam azzal is, de hiába.
Rácsatlakoztatva a gépre, és egy webcímet megpróbálva elérni kiírja, hogy "DSL Connection Down", meg ott van a szolgáltató logója is (P&T Luxembourg).
Hogyan tudnám ezt a felh+jelszót kideríteni ?
A szolgáltató álltal adott leírásból, de az könnyen lehet hogy nem lesz már meg (most volt felújítás nagybátyáméknál...). Más ötletetek nincsen ?
És miért nem megy a Reset ?

(#12186) And válasza atesss (#12185) üzenetére


And
veterán

Első kör: manual. Elég sokféle felhasználói szintet ismer, és nem csak webfelületen, hanem CLI-n (ftp / telnet) is elérhető, utóbbiakhoz alapértelmezés szerint valóban az "Administrator" user kell, password nélkül. A hard-resetről meg a 103. oldalon (5.3 fejezet) ír: elvileg hosszan kell nyomni a reset gombot, míg a power led vörös színű nem lesz, ez kb. 7 másodpercig tart. Egyébként úgy képzelem, hogy a szolgáltatók nem nagyon szórakoznak a reset gomb hardveres módosításával. Ha le akarnák tiltani, arra sokkal egyszerűbb módszer volna a firmware módosítása (mivel a reset gomb megnyomása szokásosan nem hardveres resetet vált ki, hanem egyszerű I/O-vonalra csatlakozik, amelyet a szoftver kezel le).

[ Szerkesztve ]

(#12187) atesss válasza And (#12186) üzenetére


atesss
addikt

Ja-ja, ezt én is megtaláltam.
Próbáltam az ftpt és telnetet is.
Ott is jelszót kér, gondolom ugyanezt. :W

Tehát nem az alapértelmezett...
Igen, megvan a Reset is, nyomtam egyszer vagy fél percig is, semmi reakció.
Közben én is elgondolkoztam, hogy hogyan is működik a reset. Ezek szerint úgy néz ki szoftveres, vagyis FW-ből letiltható.

Mit tudnék akkor most kezdeni ezzel ? :F
Ilyen JTAG port vagy ilyesmi, "pin-reset" megoldás nem létezik ?

Itt le van írva a hardver konfiguráció: [link]
Tényleg ez a 3 Broadcom chip van benne (Broadcom BCM6348, BCM5325, BCM4318).

[ Szerkesztve ]

(#12188) atesss válasza atesss (#12187) üzenetére


atesss
addikt

Találtam még egy kis infót, az OpenWRT adatbázisából: [link]
Egy leírás, és "serial connector J303" : [link]

(#12189) And válasza atesss (#12187) üzenetére


And
veterán

Aha, akkor ezeken már túl vagy.
"Ilyen JTAG port vagy ilyesmi, "pin-reset" megoldás nem létezik ?"
Az a baj, hogy te nem szimpla resetet szeretnél a szó eredeti értelmében, hanem a beállítások defaultra állítását. Ez pedig technikailag ugye kicsit többet jelent a proc / modem újraindításánál. A BCM6348 procot ismerő jtag-utility (tjtag) pedig ugyan létezik, valószínűleg a flash típusa sem jelentene gondot, de akkor is kellene egy ugyanilyen típusú és hardververziójú, alapbeállításokra állított készülék, amelyről le tudnád menteni a flash-ből konfigurációs terület ("nvram") tartalmát, hogy azt a te modemedbe visszaírd. (A BCM5325 a switch, a BCM4318 pedig a wifi-ért felel.) Szóval technikailag valószínűleg végre lehet hajtani egy ilyen beavatkozást, csak elég macerás.
Mod. #12188: A soros port nem jtag, azon nem lehet programozni. Leginkább diagnosztikai célokra lehet használni egy terminálprogrammal, mert a proc az oldalon láthatóhoz hasonló infókat küld bootolás közben.

[ Szerkesztve ]

(#12190) atesss válasza And (#12189) üzenetére


atesss
addikt

Magyarul kéne egy gyári készülék...
De ha megvan a FW (netről letöltöm, valoszeg meg lehet találni), az nem lenne jó ?
Itt a 2. linkemen írják is, hogy
"You can download firmware from the Thomson website: http://www.thomson-broadband.co.uk/codepages/content3.asp?c=7&ProductID=511" Csak ez az oldal nem megy.

Vagy a konfigurációs terület ("nvram") tartalma mit jelent pontosan ?

"BCM6348 procot ismerő jtag-utility"
Magyarul először kéne nekem egy JTAG kábel (ez milyen is / mennyibe kerül / soros portos ? ), aztán pedig ez a szoftver.

Mod. #12188: A soros port nem jtag, azon nem lehet programozni. Leginkább diagnosztikai célokra lehet használni egy terminálprogrammal, mert a proc az oldalon láthatóhoz hasonló infókat küld bootolás közben.
De ezen infók lekérdezéséhez is kell a user / pass, nem ?

[ Szerkesztve ]

(#12191) And válasza atesss (#12190) üzenetére


And
veterán

A WRT54GL routerből (BCM5352-es processzor) kiindulva: maga a frissíthető firmware image (ez a 'kernel') csak programkód, vagyis a konfigurációs beállításokat nem tartalmazza. A flash tartalma három, egymástól jól elkülöníthető részre van osztva, és ezek szokásosan fix kezdőcímre vannak mappelve: 1.) a bootloader (Broadcom-ok esetén 'CFE', ez jó esetben sosem módosul), 2.) a firmware lényegi része, az említett kernel, és 3.) a konfigurációs beállításokat tároló 'nemfelejtő ram', az nvram. A letölthető firmware-image szokásosan csak a kernelt tartalmazza (jelentősebb verzióváltás esetén az nvram tartalmát egyébként is szokás ilyenkor defaultra állítania a szoftvernek, bár ez gyári fw-eknél nem annyira megszokott), ráadásul ezek nem minden esetben jtag-hez vannak kitalálva, mivel a júzer sem jtag-gel frissít, hanem webfelületen.
A Broadcom-processzoros routerekhez használt, (HairyDairyMaid-alapú) jtag debrick utility-k által kezelt kábel full passzív, LPT-re csatlakozó rövid kábel, csak a párhuzamos csatlakozó kell az egyik végére, és a routernek / modemnek megfelelő kiosztású tüskehüvely a másikra. Ehhez persze ismernünk kell az eszköz jtag-portjának kiosztását, ami pl. Broadcom-chipsetes Linksys routereknél elég egyforma:[link]. Amúgy lehet, hogy a te modem+router kombódnál nem pont ilyen, ha egyáltalán ki van alakítva a furatsor a nyákon. A tjtag-utility meg ingyenesen hozzáférhető: [link]. Az is járható, ha az nvram helyett a teljes 4MB-os 'full flash'-tartalmat égeted be a modemedbe, de ez részletkérdés, mivel ezekhez a műveletekhez mindenképp hozzá kell férni egy ismert v. default jelszóval rendelkező ST585 v6-os példányhoz, a jtag-util pedig támogatja mindhárom flash-tartomány (vagy a teljes flash-chip) írását és olvasását. A teljes flashtartalom beírása mellesleg ezekkel a jtag-segédprogramokkal rendkívül sokáig tartó, többórás folyamat, ezért szokás a relatíve kisméretű bootloader (+esetleg az nvram) feltöltése után LAN-on, tftp segítségével felküldeni a kernelt.
"De ezen infók lekérdezéséhez is kell a user / pass, nem ?"
Nem, a diagnosztikai üzeneteket csak simán kiküldi a portra a készülék, egy terminálprogrammal azok minden további nélkül olvashatók. Mod.: természetesen a fizikai szintű 3,3V (router/modem) <-> RS232C (PC) átalakításról gondoskodni kell a soros port használatánál, erre megfelel valamilyen dedikált szintillesztő IC, például a MAX3232.

[ Szerkesztve ]

(#12192) ludsimon válasza ludsimon (#12169) üzenetére


ludsimon
veterán

UP!

undefined

(#12193) naandi


naandi
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, mert elég amatőr vagyok ezen a téren. Egy TP-Link TL-R460-as routerrel osztom 2 fele a netet. Eddig nem volt semmi gond a kapcsolattal, a netem az Digi, nem tányéros, de ha a gépbe megy egyből a kábel akkor csatlakozni kell, viszont a routeren be lett állítva h csatlakozzon fel. Aztán napokba lett olyan, hogy a másik géphez nem ad netet, pedig a menüjébe rajta volt a listán, és a másik gépen volt fogadott és küldött adat is, igaz, nagyon kevés, ráadásul ha kihuztam a gépből a netkábelt, beadta a google-t. Viszont ezen a gépen meg semmi gond sincs, pedig ebbe is a routeren keresztül jön a net. Bizakodok, hogy valaki tud segíteni!

(#12194) sziada5925 válasza naandi (#12193) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Próbáld meg átdugni másik lan portba a routereden a második gép kábelét. Akkor a második gépedre kiosztja az ip címet gondolom, mivel van fogadott és küldött adat is. A következő dolog a router resetelése lehetne, amit kipróbálhatsz.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Ádám

(#12195) dzsambo válasza link05 (#12050) üzenetére


dzsambo
tag

Elnéztem

[ Szerkesztve ]

(#12196) fasirTTT


fasirTTT
őstag

heló
adott ez a probléma és várom azok emberek segítségét akiknek van ötletük vagy javaslatuk

(#12197) ufo2


ufo2
csendes tag

üdv

5e HUF annak aki itthon beállítja a netemet, BP 3. ker.

wifi usb adapter, laptop, wifi router, Win XP

én mindjárt megőrülök, lehet hogy neked 1 perc,
ez esetben jó az órabéred.

vpeti6 #yahoo.co.uk -- 70 539 0518

(#12198) ravebacsi válasza ufo2 (#12197) üzenetére


ravebacsi
csendes tag

Mi nem működik...? Hol akadtál el...?
Írd meg, vagy MSN-en vagy valahogy megpróbálok segíteni. Vagy ha gondolod; kora délután fele ráérek, itt vagyok az első kerületben úgyis.

(#12199) ufo2 válasza ravebacsi (#12198) üzenetére


ufo2
csendes tag

Van egy asztali gép, az van direktbe kötve a Wifi routerrel, a routerbe megy a modem.

USB Wifi- vel kapcsolódik egy laptop, ehhez a rendszerhez.

asztali gépen van net, erről írok most.

laptop kírja a vezeték nélküli hálózat nevét, jelerősség kiváló, csatlakoztatva, 54 MB/s, biztonságos.

Ha rámegyek a tulajdonságokra, akkor a küldött adatok pörögnek , de a fogadottak nem

Explorer beállítások: ip cím automatikus észlelése.

Se netezni, se MSN - ezni nem lehet...

ma kora délután sajna nem jó. akkor folytatom majd itt. köszi

vpeti6 #yahoo.co.uk -- 70 539 0518

(#12200) x123456 válasza ufo2 (#12199) üzenetére


x123456
aktív tag

Ez így első ránézésre olyan, mintha a routeren le lenne tiltva a wifi-s géped.
Ha valamennyire értesz a routerhez, nézz körül az admin felületén, nincs-e pl. megtiltva a wifi-n csatlakozó klienseknek a net használata!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.