Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12951) futár válasza club1 (#12950) üzenetére


futár
aktív tag

az úgy jó is lenne, de nem tudom kivitelezni azt, hogy mindkét routert az elsőhöz csatlakoztassam.
:)

2db switch jobb lett volna? Sajnos ezek ingyen voltak, az pedig pénzbe kerül.
Mi van akkor ha a switch portokba kötöm a kábeleket, és így fűzöm fel a 3 routert?
persze a DHCP-t a 2. és 3. routernél kikapcsolom.
Ez esetleg jó lehet?
:)
Vagy a 3 alhálózat hogyan láthatná egymást?
Olvastam valamit az alhálózati maszkok, és az IP-k kapcsolatáról.
Az nem lehet megoldás?
Bocs, hogy értetlenkedek, de kisebb dolgokat megcsinálok, de ez feladta a leckét.
:)

[ Szerkesztve ]

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#12952) club1 válasza futár (#12951) üzenetére


club1
veterán

A switcheket (itt routerek) tök mindegy hogy sorba, vagy csillagpontosan kötöd egymás után, a lényeg, hogy továbbítsák a jelet. Azaz a 3. kérdésedre a válasz: igen, az jó lesz.

(#12953) futár válasza club1 (#12952) üzenetére


futár
aktív tag

Köszi a megoldást.
akkor a probléma megoldva, de a másik kérdésemre is szeretnék választ kapni.
Ha 3 külön hálózatról beszélünk, hogyan láthatnák egymást a gépek? Milyen IP cím tartományban, és milyen alhálózati maszkkal működhetne jól, ha a kezdő IP 192.168.220.1, az alhálózati maszk 255.255.255.0 ?
:)

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#12954) adyh


adyh
tag

Sziasztok!
Ebben kérném a segítségeteket.
Köszi

"Az akaraterő megteremti az utat"

(#12955) club1 válasza futár (#12953) üzenetére


club1
veterán

Ekkor alapból a 2. routered wan portja az első alhálóból kap ip címet, a 3. routered pedig a másodikból, és a harmadik csinál ugye egy harmadik alhálót. Ebben az esetben meg kell add az első routeren, hogyha a 2. és 3. alhálót akarják elérni az első alhálóban lévő gépek, akkor azt a 2. router wan ip-jén keresztül tehetik. Ugyanígy a 2. routeren meg kell add, hogyha a 3. alhálót akarják az azon átmenő csomagok elérni, akkor a 3. router wan ip-je felé menjenek a csomagok. A 3. routeren ugyanígy az első alháló felé állítasz be route-ot (2. router LAN ip-jét megadva). Alapból ugye a 3.-ból a második, a 2.-ból az első routolódik. A te esetedben jó pl. a második router dhcp-jének/LAN ip-jének egy 192.168.221.1 C, a harmadik routerének 192.168.222.1 C.
De nem értem, miért akarod az életedet bonyolítani... :(

(#12956) club1 válasza adyh (#12954) üzenetére


club1
veterán

Két kérdés merül fel bennem így elsőre:
1., A WD külső vinyót korábban már használatba vetted (partícionáltad)?
2., Ha igen, akkor az adott router támogatja azt a partíció formát (pl. NTFS-t)? (Merthogy nem írtál router modellt.)

(#12957) pechman8 válasza club1 (#12955) üzenetére


pechman8
aktív tag

Bocs, hogy beleszólok... De ezen az al-al hálózatosdin én is gondolkodtam már, de le tettem róla mert nem látom értelmét. A mit club1 elsőre javasolt: Első router a főnök a többin dhcp-kikapcsolva és switch-ként használva. Így egy háló van és mindenki lát mindenkit! Ez az értelmes szerintem. De engem érdekelne mi az az ok amiért Te futár nem így akarod?

Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.

(#12958) Elrood


Elrood
őstag

Egy UPC nethez megyek délután wifi routert berakni.

UPC-vel még nem volt dolgom, azért megkérdezem:

Úgy emlékszem, hogy upc használ MAC azonosítást.
Elég ha klónozom a gép MAC címét a routerre, ami most is a neten lóg, vagy esetleg van valami oldal amivel lehet új MAC-t regisztrálni? És ez milyen gyors?
Vagy csak telefonon van erre lehetőség?

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#12959) futár válasza club1 (#12955) üzenetére


futár
aktív tag

Ez nem a bonyolultság miatti kérdés, csak szimplán érdekel a dolog.
Hasonlóan csináltam meg, de mégsem működik, de a gateway az nem hiszem, hogy jól van nekem beállítva. Lehet ez a gond.
üdv. futár

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#12960) pechman8 válasza Elrood (#12958) üzenetére


pechman8
aktív tag

Régen fel kellett regisztrálni a MAC-címet valóban. Ma már erről leszoktak, nem kell! Csak az a lényeg nekik, hogy 1 gépet -mac-et engednek fel egyszerre. Nekem volt, hogy összedugás és modem újraindítás után már jó is volt. De volt olyan, hogy csak a mac-clonozással, nem tom miért. De ha úgy nem mac-clone-nal mindíg jó volt. A beállításnál nem pppoe hanem dinamikus IP és kész.

A routerhez úgy áll hozzá a UPC, hogy "nem támogatott" tehát engedik de Ők nem segítenek-támogatnak hivatalosan. Ezért nagyon függ éppen ki lesz a vonal végén. Ha telefonálsz. Nekem akkor is segítettek amikor még reggelni kellett a mac-et... Szerintem nen lesz gond!

Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.

(#12961) pechman8 válasza futár (#12959) üzenetére


pechman8
aktív tag

Még az elején ezt írtad: "jelenleg ezen kapom a netet, innen a következő router WAN portjába csatlakozok, és a következő router is hasonlóan a 2. - tól a 3. WAN portjába."

Csak az első router wan portjába dugd a netet, a többin dhcp-ki és csak a LAN potokba dugj kábelt!

Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.

(#12962) Elrood válasza pechman8 (#12960) üzenetére


Elrood
őstag

Arról tudtam, hogy nem támogatják a megosztást, nem nyújtanak támogatást.

Tehát, ha csak átdugom és kész elvileg megy? Ekkor nem tiltanak le?
Ez azért különös, mert bekötésnél szenvedtek valami webes beregisztrálással, csak win7 elején kicsit makacskodott.

Elsőnek úgy is a macklónt próbálom ki, csak arra az esetre írtam, ha valamiért csődöt mondana.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#12963) pechman8 válasza Elrood (#12962) üzenetére


pechman8
aktív tag

Nem tiltanak le. (UPC üzletkötő is voltam...ez többször volt téma a meetingen). Azért szenvedhettek mert a modemjüket nem engedte fel... nem a gépet.

Összedugod. Volt olyan, hogy a router gyári beállítási miatt már ettől is jó volt. De: Routerbe bemész, Quick setup, dinamikus IP, kijössz, mindent úraindítasz. Ekkor már volt, hogy jó volt. Mert a router mac-et lacsérélte magától a rendszerük. De volt, hogy nem ilyenkor mac-et clónoztam és ekkor volt jó. Ennél több variálás nem kellett. Csak a régi regges időkben de ha telefonáltam és szépen beszéltem "támogaták" a router ötletet.

Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.

(#12964) Elrood válasza pechman8 (#12963) üzenetére


Elrood
őstag

Akkor ok, köszi a választ.
Beállítással nem lesz gond, csak telefonon keresztül egy ismeretlen routert nehezen állítok be (meg jó drága lenne a telefon) ezért megyek ki a helyszínre:). Akkor legalább upc résszel nem lesz gond.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#12965) adyh válasza club1 (#12956) üzenetére


adyh
tag

Szia!
Használtam már előtte is és,most gondba vagyok vele mert NTFS-rendszerű, és majdnem tele van (1Tb). Most néztem, és aszt hiszem pont nem támogatja.
Szóval előbb azt kéne megoldani.
Olyat lehet, hogy a szabad területet Fat32-re particionálom? Vagy muszály megformázni?

"Az akaraterő megteremti az utat"

(#12966) Zsotti824


Zsotti824
tag

sziasztok.helyzet következő.két ünnep között lesz egy 3 napos lanparty.7en vagyunk.az egyik haver aki jön mondta hogy az ő haverjai is lanpartyznak ők 6an lesznek.nekik is és nekünk is egy 8portos switch van.
össze akarjuk hozni a gárdát hogy legyünk egy lanparty 13an.kérdésem az lenne hogy össze lehet e kötni a két switchet?szóval egyik switch portjából 1 kábelt a másik switch portjába.és így akkor maradna összesen a 16 portból 14 ami pont jó lenne mert 13an lennénk.kérdés hogy működik e így a hálózat mindenkinek.gondolok itt arra hogy esetleg nem látják a gépek azokat a gépeket amik a másik switchbe mennek.válaszotokat előre is köszi

(#12967) club1 válasza Zsotti824 (#12966) üzenetére


club1
veterán

Ez így működik, hogy is működne másképp?

(#12968) Zsotti824 válasza club1 (#12967) üzenetére


Zsotti824
tag

nem az volt a bajom hogy másképp működik e hanem ez a megoldás működik e.de a válaszodból azt veszem ki hogy működik.köszi

(#12969) sonar


sonar
addikt

Sok okos ember jár erre.
A következő dologgal szembesültem a minap. Mégpedig, hogy nem tudom, hogy mi a különbség a Gateway meg a Bridge között.
Ki tudná ezt vki fejteni nekem? Googlizni próbáltam bár szerintem nem egészen jó kulcsszavakat használtam.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#12970) club1 válasza sonar (#12969) üzenetére


club1
veterán

Itt egészen tömören le van írva, mi a különbség (sok minden egyéb mással együtt).

(#12971) pechman8 válasza Zsotti824 (#12968) üzenetére


pechman8
aktív tag

A switch-es dolog az működik. De azt írod 13-an lesztek én meg úgy tudom a nem server windows max 10 gépet fogad, de javítsatok ki ha tévedek.

Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.

(#12972) Jag válasza pechman8 (#12971) üzenetére


Jag
senior tag

Az sztem csak bejelentkezett munkamenetre vonatkozik.

(#12973) iwu válasza Zsotti824 (#12966) üzenetére


iwu
addikt

Hali!
Én ezt úgy oldanám meg, hogy vinnék egy routert, ami dhcp-zik (nem kell mindenkienk egyesével átállítani a gépén az ip-t, és ütközés sem lenne), és ebbe kötném bele a 2 switchet. (még annyi, hogyha a switchek nem tudják az auto midi/midx-et, akkor CROSSLINK kábellel kell összekötni őket.

jag, pechman : licensztől függ.

[ Szerkesztve ]

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#12974) chewycl


chewycl
tag

sziasztok!
Milyen úton módon lehetne megoldani az internet összeköttetést kábel nélkül úgy hogy az internet gyorsasága megmaradjon? tplinkes wifis router van a szomszédban, lerajzoltam az ábrát.a 3. gép kicsit messzebb van.. [link]Vezetékkel nem szeretném kötni mert nehezen lehet elvezetni :(

[ Szerkesztve ]

(#12975) iwu válasza chewycl (#12974) üzenetére


iwu
addikt

A router-kábel-gép kombónál a gép helyére egy AP (vagy router ap módban)

Vagy valaki árult itt nagy nyereségű usb wifit, hirtelen nem találom, nekem az bevált!

[ Szerkesztve ]

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#12976) chewycl válasza iwu (#12975) üzenetére


chewycl
tag

köszi a gyors választ :R
eddig mindig kábellel kötögettem, ilyenre gondoltál pld? [link]

(#12977) Jag válasza iwu (#12973) üzenetére


Jag
senior tag

Ha csinálsz egy szervert valamelyik játékban, akkor tuti, hogy nincs korlát. TCP kapcsolatra amúgy sem lehet. :-) A régi BF42-es szerverünk is egy sima PC volt Win XP-vel 64-fős server volt...
A korlát sztem az autentikált userekre vonatkozhat.

(#12978) iwu válasza chewycl (#12976) üzenetére


iwu
addikt

Igen, de ennél szerintem van jobb ár/érték arányú, vagy egy ilyesmit vettem itt a phn, nagyon meggyőző volt, simán látná a 3. gép vele a szomszédban a wifit. (ha pesti vagy, kölcsönadhatom tesztelni)

Jag, gondolom, ez nem nekem ment :B

[ Szerkesztve ]

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#12979) mezis válasza iwu (#12978) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Szerintem egy lakásban megfelelően elhelyezve bőven elég a 0.1 W-os "háztartási" WiFi-s eszköz. Persze ha egyúttal a családodnak, magadnak, szomszédoknak folyamatos "sugárterápiát" is gondoltál, lelked rajta ! ;]

Gondolj bele, 20-szoros kisugárzott teljesítmény, amit a kellőképpen irányított antenna is többszörösére koncentrál Folymatosan, egész nap és éjjel is ? A mobilod csak kb 1W-al ad és csak addig, amíg dumálsz és az az 1 W egyenletesen oszlik el a 3 dimenzióban (jó a fejed bizonyos mértékig módosítja a homogenitást, 98 %-os víztartalmának köszönhetően :D ). A mobil telefon sem a legegészségesebb "táplálék".

[ Szerkesztve ]

mezis

(#12980) mhorvat


mhorvat
senior tag

Tárgytalan, sorry.

[ Szerkesztve ]

(#12981) mhorvat


mhorvat
senior tag

A Windows Táska funkciója elsődleges-másodlagos gépet feltételez? PC és notebookon megvannak ugyanazon fájlok, de egyszer a nagygépen, egyszer a notin kell dolgoznom velük, így macera mindig kézzel másolgatni, jó lenne, ha mindig a frissebbre cserélné egyik-másik gépen a doksikat. Megoldható?

(#12982) scampirent


scampirent
csendes tag

Sziasztok!

Lehet, hogy van válasz a fórumban, de sajna nem találom ezért bátorkodom kérdezni. Talán egy kicsit szokatlan a konfig, de mindenképpen ezt kellene megoldanom.

A net USB wlan on keresztül érkezik a földszintről. Ezzel semmi gond, működik.

adatai: 192.168.1.104 (192.168.1.1)

Bemegy a PC be USB-n (pc folyamatosan megy) majd kijön LAN on

(a lan-lan ra csatlakoztatott laptop működik)

LAN adatai: 192.168.0.1 (ez asszem a megosztás miatt az XP által "önhatalmúlag")
(192.168.0.2)

No ennek kellene bemennie egy routerbe (esetünkben egy linksys) és wifin megosztódnia a többi eszköz között.

A routerre szépen fel tudok menni de természetesen a net menet közben valahol elfogy :)
router címe: 192.168.0.80 DHCP aktív
config internet a router menüjében: DHCP

Kérdésem lenne (ha hülyeség akkor is :) :

WAN port vagy LAN port?
Van e valami különleges beállítás?
Milyen IP ket használjak?
Hol a hiba?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#12983) And válasza mezis (#12979) üzenetére


And
veterán

(Párszor már próbáltam rá utalni, és még mindig ugyanaz a véleményem: ezt a vonalat szerintem kár erőltetni. Aki naponta csak pár percet mobilozik, annak a teste - konkrétan a feje - a kicsi, gyakorlatilag nulla távolság miatt több nagyságrenddel (!) nagyobb RF-dózist kap, mint az, akinek a szobájában, tőle pár méterre egy legfeljebb 0,1W EIRP-értékű wifi-eszköz van telepítve, és az folyamatosan működik. Más: 1.) a mobil adóteljesítménye 900 MHz-en 2W is lehet, persze csak ha nagyon gyenge a térerő. 2.) A #12978-as hozzászólásban linkelt apróhirdetésben szereplő értékeket kéretik nagy fenntartásokkal kezelni. Ugye nem gondoljuk komolyan, hogy egy legfeljebb 2,5W-ot biztosító USB 2.0 portról működő kliens 2,4 GHz-en 2W hasznos adóteljesítményre képes? Meg azt sem, hogy az antennája valóban 10 dBi-s? Csak meg kell nézni egy tényleg 10 dBi-s wifi-körsugárzó méreteit. Na jó, 2W EIRP-nek talán elmegy, mondjuk 250mW TX-power és 5..6 dBi nyereség mellett..)

(#12984) scampirent válasza And (#12983) üzenetére


scampirent
csendes tag

Belekontárkodnék, mivel használtam egy ilyet egészen tegnapig amit nem is bánok (leesett összetört) igénytelen Kínai fxs átverés :) nos szerintem amit lát, azt azért látja mert összeszed minden szemetet és kósza jeleket. Nálam még a 10m re lévő irodai router-t is csak akadozva instabilan kezeli, max térerő mellett. Csak bosszúságot hozott! 2W adó teljesítmény? HaHa!
Szerény véleményem szerint, (bár nem értek műszakilag hozzá! ) csak valami filterek lehetnek gyárilag kiiktatva bennük ezért érzed úgy mintha.......... Vételben mindent a maximumra jelölt de érdekes módon nagy részükre fel sem lép csak üresben forog.

Üdv

(#12985) And válasza scampirent (#12984) üzenetére


And
veterán

Ok, bár én nem állítottam, hogy az az eszköz egy sz@rfos, de egyszerűen nevetségesek a műszaki adatai. Ettől még teljesíthet átlag felett, de az ilyen USB-s, '2000mW-os' teljesítményről és '10dBi'-s (esetenként mindössze 30..40 cm hosszúságú) körsugárzóról szóló adatok nyilvánvalóan durva túlzások. Valamiért mégis tele van velük a net, mert úgy látszik, a nagy számok vonzzák a népet. Nem tuningolt routerekkel és kliensekkel is kilométerek lőhetők át, akár házilagosan készített antennák segítségével.
"Vételben mindent a maximumra jelölt de érdekes módon nagy részükre fel sem lép [..]"
Ezt mondjuk simán okozhatja a router / AP oldalán bekapcsolt MAC-szűrés.

(#12986) And válasza scampirent (#12982) üzenetére


And
veterán

Hogy érdemben is hozzászóljak :B : nem tudom, hogy a windows-os (?) netmegosztás kapcsolódik-e egyben DHCP-szerver funkcióhoz, vagy sem. De ha nem tud automatikusan címet osztani egy DHCP-kliensnek (merthogy a routert a WAN-felől annak állítottad), akkor az így nem lesz jó. A 'router címe' alatt egyébként melyik címet érted? A LAN-oldali (amúgy kizárólag fixre állítható), vagy a WAN-porton kapott címet? Ha önmagában a PC több kliens felé is képes megosztani a netet (vagyis egy, a PC-re csatlakoztatott switch-ről több gép is működhet egyidőben), akkor nincs szükség a Linksys-ed WAN-portjára, azaz azt is switch-ként (ill. sima AP-ként) lehet használni valamelyik LAN-portja felől a megosztó gépre csatlakoztatva.
De ez a topológia nem túl szimpatikus. Szerintem sokkal jobb lenne, ha az USB-s eszköz helyett maga a router lenne a vezetéknélküli kliens, ill. egyben repeater, mert akkor a PC vezetéken lóghatna rajta (akár több is), a vezetéknélküli kliensek felé wifi-elérést nyújtana (a jelismétlő mód miatt mondjuk felezett rádiós linksebesség mellett, de ez nem mindig jelent hátrányt), ráadásul a megosztó gép működése sem volna feltétele a többi kliens netelérésének. Egyetlen hátrány, hogy - mivel Linksys-ről van szó - ennek kivitelezéséhez a router gyári szoftvere nem jó, azt ehhez le kellene cserélned egy 3rd-party firmware-re, ha az adott típus egyáltalán támogatja valamelyiket.

[ Szerkesztve ]

(#12987) Gubek-Einste válasza scampirent (#12982) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A legegyszerűbb az ha vagy veszel egy erősebb antennát a routerre ahonnan jön a net vagy azt a routert amibe belemegy a kábel a PC-ből átállítod repeater módba, DD-WRT-vel szinte biztosan meg lehet oldani ha támogatott a routered.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#12988) GliderBoy


GliderBoy
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék!
Van 2 gépem itthon, egy PC, amit lent használunk és egy laptop, amit fent. MIndkettőn win 7 van.
Nemrég vettem a laptopot, meg az internet-megosztás miatt egy wifis routert. Ez lent van a nagygépnél és vezetékkel csatlakozik hozzá. A laptopon is tudok netezni a wifin kersztül, tehát azzal sincs semmi gond.
Amivel gondom van, hogy a két gépet egy otthoni hálózatba szeretném tenni, hogy fájlokat, nyomtatót, stb osszak meg, de nem látja egymást a 2 gép.
Mit kell, és hogyan beállítanom annak érdekében, hogy mindkét gép egy otthoni csoportba kerüljön? Visszaolvasgattam már elég hosszasan, de eddig nem találtam megoldást az én problémámra.

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv.: GliderBoy :U

Please don't tell Mom I'm a pilot. She thinks I play piano in a whorehouse.

(#12989) iwu válasza GliderBoy (#12988) üzenetére


iwu
addikt

Ez hátha segít.

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#12990) krealon válasza scampirent (#12982) üzenetére


krealon
veterán

Ha jol ertem, az utolso router mindket oldalan ugyanaz az IP-tartomany van.
Ezert lehet, hogy szerencsetlen eszkoz nem tovabbitja a forgalmat a ket alhalozat kozott.

Tehat a router WAN (internet) oldalan 192.168.0.2 a cim alhalozati maszk 255.255.255.0,
ami azt jelenti, hogy abban az alhalozatban talalhatok a 192.168.0.1-tol 192.168.0.254-ig IP cimu gepek.
Ahhoz hogy a csomagok a LAN port-rol atmenjenek a WAN port-ra, az kell, hogy a LAN oldalrol a router IP cime ne essen a 192.168.0.1-254 -ig tartomanyba.

Javasolnam a router-ben a LAN IP addresst 192.168.3.1-re atallitani. :C

(#12991) iwu válasza scampirent (#12982) üzenetére


iwu
addikt

ilyenkor a routeren dhcp kikapcs, és a LAN portba dugd a kábelt, mert az xp lesz a "router" a linksys meg egy ap a hálózatban. működő konstrukció, én már csináltam.

[ Szerkesztve ]

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#12992) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Bnőmék tőlünk kb. 30-40mre laknak. a notija látja a mi routerunkat, de nem tud rá csatlakozni. Esetleg körsugárzóval lehetne segíteni ezen? Illetve mekkora vezetékkel lehet a körsugárzót a routerhez csatlakoztatni, hogy ne vesszen el a jel? :U 2 antennás a routerem(LinkSys WRT54G), ha 1 körsugárzót veszek, az úgy jó, vagy akkor mind a 2 antenna helyére az kell? :U

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#12993) scampirent válasza krealon (#12990) üzenetére


scampirent
csendes tag

Ok mindenkinek köszönöm, próbálkozom tovább :)
Amúgy minden eszközt látok minden gépről wifi n keresztül stb csak a net tűnik el a linksys bemenetétől.

Üdv

(#12994) mezis válasza cellpeti (#12992) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Azért gondolsz körsugárzóra, hogy maradjon neked is WiFi a lakásban ? Egyszintes a lakás ?
Mert akkor szóba jöhet 4-5 dB.esnek mondott "botantenna. Kettő db.

(Tartós, jó kapcsolathoz én két db AP-t (vagy olyan router párt amelyik hajlandó "repeater" üzemmódban is működni. A dd-WRT-re alkalmasak állítólag ilyenek.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#12995) cellpeti válasza mezis (#12994) üzenetére


cellpeti
veterán

A ház 2 szintes. De még árnyákolja 2 ház plusszba a kilátást, szóval lehet máshogy kell megoldanom,de köszi :R

Tigris, tigris, csóvafény...

(#12996) And válasza cellpeti (#12995) üzenetére


And
veterán

Az otpikai rálátást meg kellene oldanod (ill. ilyen, relatív 'kicsi' távnál jól közelítened), mert anélkül a link sosem lesz az igazi. Magyarul kültéri antennát kellene alkalmaznod, és mezis kolléga is valszeg arra akart rávezetni, hogy ha csak pont-pont kapcsolat kell (tehát nálad nincs szükség vezetéknélküli elérésre), akkor inkább irányított, kültéri antennát kellene használnod, amiből egy darab is elegendő, bármelyik aljzatra kötve (a másikról a gyári antennát ilyenkor el kell távolítani). Ráadásul a túloldalon sem szerencsés, ha az amúgy is takarásban lévő kliens laptop mozog, és csak a saját beépített antennájára hagyatkozhat.
Ha nálad is kell házon belüli elérés, akkor egy újabb AP (vagy wifi-router AP-ként használva, a LAN-oldalról csatlakoztatva) alkalmazható erre a célra, az elsőtől jó távoli rádiócsatornára állítva.

(#12997) ronaldo


ronaldo
őstag

Az lenne a kérdésem, hogy ezzel a TP-LINK adapterrel a hotspotként való működés is megoldható? Tehát hogy a kábelen jövő netet laptopon keresztül tovább küldjem mobil eszközre (telefon).

Köszi a választ :)

(#12998) mezis válasza ronaldo (#12997) üzenetére


mezis
nagyúr

Én végignéztem a "user guide"-ját és nem találtam rá módot.
Nem szerepel dd-WRT adatbázisában, ez a lehetőség is ugrott.

mezis

(#12999) iwu válasza ronaldo (#12997) üzenetére


iwu
addikt

Szerintem reszeléssel megoldható.
Elvileg ez is sima 2 hálókártyás internetmegosztás lenne. A gépen megosztod a kábel internetkapcsolatát, a mobil eszközt meg ad-hoc hálózatban összekötni a notival...

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#13000) scampirent válasza iwu (#12991) üzenetére


scampirent
csendes tag

Sziasztok!

Összegezném a történteket: Van net! Azaz van is meg nincs is..........

Valójában volt net végig, azaz amikor kihúzom a notibol a kábelt és átdugom a router(ek) be - már 2 wlan routert is próbálgatok - akkor nagy valószínűséggel el is felejti az XP a megosztást. Van, hogy navigálás közben felejti el! Ha újra átdugom a kábelt a notiba akkor ott sincs net. Ezért tűnt úgy, hogy a routerben vész el a net.

Le kell futtassam az otthoni hálózati varázslót és csak ezután jön meg újra.
(természetesen firewallok kikapcs, és a wifi kapcsolat megosztása is ok)

Ezt a jelenséget megfigyeltem egy másik konfig on is. ( az én laptopom a pároméval wifin ad-hoc módban ugyanúgy elfelejtik a megosztást akár navigálás közben is. Jelerősség maximum fix vagy DHCP mindegy.

Mivel több különálló konfigon is van ilyen probléma lehet, hogy van valami ésszerű magyarázat.

Köszönet

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.