Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11601) ufnagyi válasza iwu (#11596) üzenetére


ufnagyi
csendes tag

És arra esetleg nincs ötleted, hogy a modemről közvetlenül miért nem tudok netet szívni? :)

Így megúsznám a kölcsön routert is egyben..

Üdv

(#11602) Tosee válasza kenyer1 (#11598) üzenetére


Tosee
őstag

80Mbit/s-os net kihasználásához már komolyabb router kell! Leírhattad volna a router típusát is, mert Edimax-ból is van jó pár darab! :) Kábelen kapcsolódsz a routerre, és úgy mérted ezt a sebességet, vagy wifi-n? Wifi-n érthető a sebesség főleg G szabvány esetén, de kábelen valamivel többnek kellene átmenni! Esetleg próbáld ki router nélkül... ha úgy jó, akkor biztos lehetsz benne, hogy a router ennyit bír!

(#11601) ufnagyi Milyen netről lenne szó? (kábelnet, ADSL, stb...) Esetleg a szolgáltató?

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#11603) ufnagyi válasza Tosee (#11602) üzenetére


ufnagyi
csendes tag

A netem jó, mivel egy jó tanácsra sikerült kizárjam a routert az útból, és modemről közvetlenül egyszer sem szakadt meg!

Szóval maradt a csodás routerem. Kérdés: miért szakadozik?! :S

(#11604) kenyer1


kenyer1
csendes tag

Edimax BR-6104K routerem van és kábelen természetesen mégcsak nem is wifi-s router esetleg valami ajánlat routerböl, hogy milyen lenne jó(valami olcsót:P)

(#11605) Truman válasza kenyer1 (#11604) üzenetére


Truman
senior tag

Így már érthető. Ez már tényleg nem mai darab, örülhetsz hogy ennyit is bírt.
--> Általános ajánlott router lista

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11606) Adiking


Adiking
tag

Sziasztok
Van egy gépem (NAGYGÉP), ez közvetlenül, modem-en keresztül csatlakozik az internetre, az alaplapi lan csatlakozóból. Van egy másik gép (KISGÉP) is itthon és ezt összekötöttem egy X-kábellel a nagy géppel, egy PCI-os hálókártyán keresztül. A fájlmegosztás működik, de a kis gépen nincs net. Kérlek segítsetek.

(#11607) iwu válasza ufnagyi (#11601) üzenetére


iwu
addikt

lehet hogy MAC szűrés miatt, áramtalanítsd a modemet pár percre, és utána dugd ráő a géped.

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#11608) ufnagyi válasza iwu (#11607) üzenetére


ufnagyi
csendes tag

A modemről már tudok netezni, feljebb írtam! És arról nem szakadozik, csak a routeren keresztül netezve!
A routeren most van MAC szűrés beállítva, de miután frissítettem a firmware-t, default beállításokkal is kipróbáltam, és úgy is szakadozott! :(

(#11609) KicsiUbul válasza Adiking (#11606) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Milyen oprendszer van rajtuk?

Értem én...

(#11610) Truman válasza Adiking (#11606) üzenetére


Truman
senior tag

>Katt<
Egyébként egy router sokkal korrektebb, kényelmesebb és energiatakarékosabb megoldás lenne. :U

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11611) iceman1988


iceman1988
tag

Sziasztok!
Nekem egy olyan problémám lenne az itthoni hálózattal, hogy gyakorlatilag használhatatlan.
Van két gép. Az egyiken xp a másikon win7 van fent. A win7-es gépen a hálózati adapter kapcsolati állapotánál az ipv6-os sornál azt írja ki nekem hogy nincsen hálózati kapcsolat. Találtam egy leírást hogy xp-s gépet hogyan lehetne összehozni win7-el..félig meddig sikerült is. Az xp-s gépen látom a win7-es gépet, bár megnyitni nem tudom, mivel nincsen elég jogosultságom a rendszer szerint.
Valamint a win7-es gépen hálózati térképet sem tudok csinálni az integrált lan kártyával csak az usb-s wifi antennával. Valahogyan ezt sem értem.
Aki tud valamilyen megoldást ezekre a problémákra kérem írja le.

(#11612) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

Megvettem az access pointot végre!

Tudom minden le van írva a neten de nem tudom bekonfigolni az istennek sem :( Illetve mikor probáltam állítgatni akkor ahhoz hogy el tudjam érni ugye a gépen (lan porton csatlakozva) be kellett állítanom a TCP/IP protokolnál az ip címet stb. Viszont amihez én szeretném használni ott nincs semmilyen ilyen lehetőség mivel nem számítógép:( A bekonfigolás után tud a lan porton a kliens felé mindenféle állítgatás nélkűl netet adni mint pl a router?

Aki tudna segíteni akár telefonon akár valamilyen messenger programon keresztül annak megköszönném!

Ezer hálám nektek!

Sziasztok!

(#11613) huliganboy válasza huliganboy (#11612) üzenetére


huliganboy
addikt

Köszönöm úgy néz ki megoldódott a problémám!! Köszönöm mindenkinek!!

Sziasztok!

(#11614) Truman válasza iceman1988 (#11611) üzenetére


Truman
senior tag

A TCP/IP v6 egyelőre teljesen felesleges, szóval ki is lehet kapcsolni. Amit konfigurálni kell az a TCP/IP v4.
A beállításokról meg itt találsz leírást.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11615) huliganboy válasza huliganboy (#11613) üzenetére


huliganboy
addikt

Nah már csak egy kérdésem van azt hiszem!

Most arra lennék kiváncsi hogy beállítottam Ap cliens módban az access pointot és lanon keresztűl kapom is a netet! (Bár valami nem teljesen stimmel mert mint ha bizonyos korlátok között mozogna a dolog)

A kérdésem hogy wifin is tudom venni az AP jelét egy laptoppal mondjuk?

Köszi

(#11616) Truman válasza huliganboy (#11612) üzenetére


Truman
senior tag

Nem muszáj arról a kliensről elvégezni a konfigurációt, amelyről a későbbiekben használni szeretnéd. Bármilyen számítógép megteszi (Értelem szerűen, ha végeztél, annak vissza kell a TCP/IP konfigurációját a korábbi állapotába.).
Sok hálózati eszköz (pl. fapadosabb: LAN portos nyomtatók, beltéri egységek, játékkonzolok stb.) TCP/IP -je nem konfigurálható manuálisan, és mindenképpen DHCP kliens akar lenni.
Ez esetben engedélyezni kell az Acces Point -on a DHCP szervert. De amúgy ez is megtalálható a link-elt leírásban.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11617) Truman válasza huliganboy (#11615) üzenetére


Truman
senior tag

Nem értem a problémát.
Ha kliens módba van, akkor miért akarod venni a jelét? (Ezt csak bridge módban tudod megjátszani, ott lehet engedélyezni az AP módot is egyidejűleg. Bár teljesen fölösleges, mert a router-en keresztül is hozzáférhetsz az AP-dhoz kliens módban is.)
A korlátok alatt mit értesz?

[ Szerkesztve ]

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11618) huliganboy válasza Truman (#11617) üzenetére


huliganboy
addikt

öööö igen közben rájöttem hogy ha configolom egy gépről akkor a másikat már nem kell állítgatnom csak rádugom és van net!

Másik dolog:

Adott ugye a router X helyen de Y helyen nincs jele már! De ha X és Y közötti utra raknám az AP t akkor már az AP nek a jelét tudná fogni gondolom én! Alias fel szeretném erősíteni a jelét a routernek.... tudom benn van a linken csak azt nem tudom hogy akkor használható e a lan port ami nekem szükséges!

KÖSZI

És bocs az értetlenkedésért ilyet még soha nem használtam!

(#11619) Adiking válasza KicsiUbul (#11609) üzenetére


Adiking
tag

XP 32-bit

(#11620) Adiking válasza Truman (#11610) üzenetére


Adiking
tag

Csak anyagilag nem. :(

Olvasgattam az általad linkelt oldalon, és nekem cross-link-es összeköttetés van a két gép között. Ez baj?

(#11621) Truman válasza huliganboy (#11618) üzenetére


Truman
senior tag

Repeater módban nem használható a LAN port net elérésre.
Az antennák cseréjével lehet próbálkozni: [link 1] ; [link 2]
Vagy egy kis barkácsolással: [link 1]

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11622) Truman válasza Adiking (#11620) üzenetére


Truman
senior tag

Nem.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11623) Adiking válasza Truman (#11622) üzenetére


Adiking
tag

Oks, akkor nekiállok. Ezek szerint az otthoni hálózat létrehozása varázslóval való b@szakodás teljesen felesleges volt?

(#11624) Adiking


Adiking
tag

A leírás hivatkozik egy előző hozzászólásra, amit nem tudom, hol keressek, mivel az az első. Továbbá nem tudom, hogy hol lehet beállítani a TCP/IP protokoll tulajdonságait.

(#11625) Truman válasza Adiking (#11624) üzenetére


Truman
senior tag

Windows XP:
Start --> Vezérlőpult --> Hálózati kapcsolatok
Jobbkatt a megfelelő helyi kapcsolatra --> Tulajdonságok --> Az általános fülön TCP/IP protokoll -->Tulajdonságok.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11626) huliganboy válasza Truman (#11621) üzenetére


huliganboy
addikt

hali nem repeater módban van jelenleg hanem AP clients módban!

Még a leírások alapján a Bridge (Point to Point) módra gondoltam!

Te ehhez mit szólsz?

Köszönöm!

(#11627) Adiking válasza Truman (#11625) üzenetére


Adiking
tag

Oks, ezt már megoldottam, már csak az a bizonyos első hozzászólás előtti hozzászólás érdekelne, mert mindent úgy csináltam, ahogy a leírásban van, de a másik gépen még mindíg nincs net. :W

(#11628) Truman válasza huliganboy (#11626) üzenetére


Truman
senior tag

Ugyan úgy jó, csak a titkosítás gyengébb.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11629) Truman válasza Adiking (#11627) üzenetére


Truman
senior tag

Az Internetes adapternél engedélyezted, hogy a hálózat más gépei is használhatják a netet?

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11630) Adiking válasza Truman (#11629) üzenetére


Adiking
tag

Ezt hol kell?

(#11631) Truman válasza Adiking (#11630) üzenetére


Truman
senior tag

Ugyan ott. Csak ezt nem a két gép között kapcsolatot teremtő adapternél kell, hanem annál amelyik az Internetre csatlakozik. A speciális fülön van.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11632) Adiking válasza Truman (#11631) üzenetére


Adiking
tag

Jaah, az már megvolt. Biztos, hogy nem az a baj, hogy cross-link-el vannak összekötve?

(#11633) huliganboy válasza Truman (#11628) üzenetére


huliganboy
addikt

De a lan és a Wifi nem mehet egyszerre egy módban sem akkor?

KÖSZI

(#11634) Truman válasza huliganboy (#11633) üzenetére


Truman
senior tag

De, a bridge módban igen.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11635) Truman válasza Adiking (#11632) üzenetére


Truman
senior tag

Nem, hiszen a cross-link kábelt pont két hálókari összekötésére való. Más gond lesz kapcsold ki a tűzfalakat. Vagy hozz létre hálózati hidat: [link]

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11636) Adiking válasza Truman (#11635) üzenetére


Adiking
tag

Áhhh, ebből egy szót sem értek. :(

(#11637) Truman válasza Adiking (#11636) üzenetére


Truman
senior tag

Ugyan ott az adaptereknél. Kijelölöd mind a két adaptert -->Jobbkatt --> hídkapcsolatok.

Használtan 2-3 újonnan 3-4 eFt körül lehet sima vezetékes routert venni. Ennyiért én tuti nem szívatnám magam ezzel. :U

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11638) Nightvision1


Nightvision1
tag

Hali!
szeretnék megosztást csinálni az asztalimról a laptopra.Megcsináltam az Otthonit és nemlátják egymást.TCP/IP-t még nem állítottam át,mert nemtudom mire kell,ha valaki leirná nekem PM-ben vagy akár itt forumban nagyon megköszönönném.Én arra gyanakszom,lehet nem,de egy probát megér.
Előre is köszönöm,
Nigt

(#11639) Nightvision1


Nightvision1
tag

Hali!
szeretnék megosztást csinálni az asztalimról a laptopra.Megcsináltam az Otthonit és nemlátják egymást.TCP/IP-t még nem állítottam át,mert nemtudom mire kell,ha valaki leirná nekem PM-ben vagy akár itt forumban nagyon megköszönönném.Én arra gyanakszom,lehet nem,de egy probát megér.
Előre is köszönöm,
Nightvision1

(#11640) Truman válasza Nightvision1 (#11639) üzenetére


Truman
senior tag

#11610

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11641) gyáliSanyi


gyáliSanyi
őstag

Sziasztok!
Az lenne a gondom, hogy a betárcsázós internetem néha mintha szakadozna. Ilyenkor nem nyit meg új weboldalakat. Kapcsolatot bontok majd fél perc múlva újra csatlakozok és megy. Ping 24, sebesség 600 KB/s le és 90 KB/s fel, ami állandó is ADSL lévén.
Szerintetek a szolgálatóval van valami vagy hardver gondra is számíthatok?

Live poor, die ritch.

(#11642) bluyoo


bluyoo
nagyúr

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem hátha valaki találkozott a gondommal.
Ip tévére váltottunk kb. egy hete a routert kiiktattuk a modemről megy a két gép és a két box működik is csak a cFosSpeed szerint valami routed nevű program szinte egyfolytában tölt valamit és gőzöm sincs hogy mi a fene lehet 239.1.1.124:2000 ezt a címet ill. portot használja.
Lehet a média box kikapcsolva is tol valamit a gépre?Ki lehet kapcsolni?

Bazinga!

(#11643) mezis válasza bluyoo (#11642) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem a nézett TV műsort tölti véletlenül ?

mezis

(#11644) bluyoo válasza mezis (#11643) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Csak azt nem értem hogy a gépemnek mi köze a tv adáshoz.?A gépen is tudnék tv-t nézni?Mindenesetre ha ki vannak kapcsolva a boxok tényleg nem tölt.Köszi a válaszod.

Bazinga!

(#11645) berti175


berti175
csendes tag

Sziasztok
Előre is elnézést, ha már volt erről szó, de nem sikerült a teljes topicot végig olvasnom.
Használ valaki 220V-os powerline adaptert a lakásban a helyi hálózat szétosztására?
Van esetleg tapasztalata valakinek ilyen a megoldásról?

Kösz

Berti

(#11646) Bala888 válasza bluyoo (#11644) üzenetére


Bala888
csendes tag

Vannak online is nézhető adók, van ami csak online nézhető, meg a last.fm is hasonló volt (bár lehet hogy az csak rádiókat adott, amíg nem tették fizetőssé).

Bala

(#11647) club1 válasza berti175 (#11645) üzenetére


club1
veterán

Általában 50-100 Mbps sebességgel működnek, de csak logikusan egy fázisra kötött konnektorok között. Mi a kérdés?

(#11648) shev7 válasza Bala888 (#11646) üzenetére


shev7
veterán

tudnam ez mennyiben valaszolja meg a kolega kerdeset :)

bluyoo: valoszinu, hogy a modem broadcastolva kuldi a tv jelet. Igy mindenki megkapja aki a halozaton van. Nem ismerem a modemed, de lehetseges, hogy vannak dedikalt internet portjai, amire nem kuldi a tv adast...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#11649) berti175 válasza club1 (#11647) üzenetére


berti175
csendes tag

Köszönöm a gyors válasz!
A két konnektor amik között használnám ezt a megoldást külön fázison
vannak úgyhogy azt hiszem esélytelen a dolog. Jól gondolom vagy esetleg van
erre is megoldás?

Berti

(#11650) club1 válasza berti175 (#11649) üzenetére


club1
veterán

A legtöbb helyen egy fázisra szokták tenni a konnektorokat, igaz több kismegszakítóval, hiszen a legtöbb családi házba csak egy fázis van bekötve. Ott ez megoldás. Több fázis esetén kábelezés vagy WLAN.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.