Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12501) club1 válasza cellpeti (#12500) üzenetére


club1
veterán

Nem a router típusától függ a pool mérete, hanem a beállításától. De ha a kezetekben van a menedzsmentje, akkor a kérdésedre a válasz röviden: Működni fog a többi gépen is az internet.

(#12502) cellpeti válasza club1 (#12501) üzenetére


cellpeti
veterán

Nem nagyon értek hozzá ám, de gondolom a DHCP POOL az ami között mozoghatnak a kiosztható címek?! :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#12503) klambi


klambi
addikt

szevasztok!

van 1 thomson THG540 es mondemem, ami tudja a vopi-ot, de ha 1 router után teszem, ugye mert ez kábeles, nekem meg adsl netem van, akkor tudni fogja a voipot továbbra is? :F :W

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#12504) Truman válasza klambi (#12503) üzenetére


Truman
senior tag

Nagy valószínűséggel nem.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#12505) cellpeti


cellpeti
veterán

Szevasztok!

Diginet van itt Fehérváron és rákötöttem egy TP Link WR340GD routerra. Na igen,de nincs net. Ha jól tudom ez kábelnet, tehát nem kell fnév jelszó kombi ugye? Összedugtam a routerral a dolgokat és semmi. Valakinek ötlet? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#12506) iwu válasza cellpeti (#12505) üzenetére


iwu
addikt

húzd ki a modemet egy időre a 220ból, hogy elfelejtse a beállításokat, majd kb 10 perc múlva dugd össze a routerrel. upcs kábelmodemeknél régen ez volt.

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#12507) Truman válasza cellpeti (#12505) üzenetére


Truman
senior tag

Bár a MAC azonosítás már kikopóban van a hazai ISP-nél. De talán mégsem ártana megpróbálni egy MAC klónozást.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#12508) cellpeti válasza Truman (#12507) üzenetére


cellpeti
veterán

iwu, Truman köszönöm megpróbálom

Tigris, tigris, csóvafény...

(#12509) Chaosftw001


Chaosftw001
tag

Sziasztok

A problémám a következő

van két gép:első gépen winxp van másodikon win7

mindkét gép a routerböl kábelen keresztül kapja a netet
viszont megosztani csak a második gép tud ezt lehet is látni az elsővel lehet módosítani a fájlokat stb viszont a második gép nem látja az elsöt és az elsövel nem lehet megosztani fájlokat

próbáltam pingelni mindkét gép megtudja pingelni a routert és a második gép is megtudja az elsőt viszont az első nem tudja megpingelni a másodikat

elöre is köszi a segítséget

(#12510) csöppike


csöppike
csendes tag

Sziasztok, UCP-s modemből jön net egy switch-be. Ha a switch-et kikapcsolom minden este, akkor lehet belőle probléma ? Vagy inkább menjen éjjel-nappal ?
Amatőr vagyok, bocs :U

[ Szerkesztve ]

(#12511) sziada5925 válasza Chaosftw001 (#12509) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Szia!
Olvasd el, hátha segít: [link]

Üdv: Ádám

(#12512) iwu válasza Chaosftw001 (#12509) üzenetére


iwu
addikt

a win7en be van kapcsolva a hálozatfelderítés? nézd meg a tűzfalon is a file megosztás engedélyezését.
üdw,iwu

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#12513) sinick


sinick
senior tag

Sziasztok!

Van egy TP-Link 841ND V5.3-as routerem, amin UTP-n egy szem gép és újabban a wifi-n egy teló csücsül. Más nem lesz rajta. A biztonságot nem vittem túlzásba, QSS tiltva, csak MAC szűrés van, wifi titkosítás nincs (a router távmenedzsmenten szintén MAC szűrés van a PC-re).

Mi a tapasztalat? MAC szűrést tudnak törni? Elég lesz ez?

Köszi: sinick

[ Szerkesztve ]

(#12514) localhost válasza csöppike (#12510) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Szia, nálad a UCP-s modemből megy a net egy switch-be. Ha a switch-et kikapcsolod minden este, akkor nem lehet belőle probléma. Inkább ne menjen éjjel-nappal.
Profi vagyok, bocs.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#12515) shev7 válasza sinick (#12513) üzenetére


shev7
veterán

egyreszt a mac szures az nem ved semmit, masreszt mivel nincs titkositas, a forgalom lehallgathato. Allits be tisztesseges vedelmet.

[ Szerkesztve ]

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#12516) ZCoyote válasza sinick (#12513) üzenetére


ZCoyote
őstag

Mondjuk egy WPA2-est.

Romani ite domum.

(#12517) degu


degu
senior tag

Van egy wireless halozatom.Az a gep,amin a router van,az megfelelo sebessegu.
A radios alallomas viszont borzaszto lassu! :W
Ez a wireless megoldas sajatja,vagy a gep gyenge?/Akkor is lassu,ha a routeres gep nincs bekapcsolva./
A radio-kapcsolatos gep egy 2Gb-os AM2-es proci-proci,es 512Mb memo.Igaz ugyan,hogy a vidikari 256Mb-os,de le tud foglalni a rendszermemobol,ha szuksege van ra /9300GE/
Lehet,hogy keves a memo? :F

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#12518) dzsambo válasza degu (#12517) üzenetére


dzsambo
tag

A rádiós gép mivel fogja a jelet?

(#12519) sinick válasza shev7 (#12515) üzenetére


sinick
senior tag

Oké, akkor még WPA/WPA2-PSK automatán be (ami WPA2-PSK verzióra és AES kódolásra állt be) illetve SSID broadcast teló konfigolás után kikapcsolva. Köszi!

(#12520) degu válasza dzsambo (#12518) üzenetére


degu
senior tag

Egy D-Link wireless,USB-s adapterrel.

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#12521) cellpeti


cellpeti
veterán

iwu, Truman: Egyik megoldás se jó :(

Tigris, tigris, csóvafény...

(#12522) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Hali! Ugye halódik a PH és még pár lap. A tracert parancsot kérte tőlem a szolgáltató az adott lapokra. Mi számít jó értéknek? Mert a 10 feletti ms ritka, de ettől függetlenül csiggga és már az agyamra megy ez a lassúság!!!!

(#12523) kircipeti


kircipeti
senior tag

Szeretnek osszekotni ket gepet gigabites halozattal. Jol veszem ki az itteni hozzaszolasokbol, hogy nem jo hozza a mezei crosslink kabel?

(#12524) kircipeti válasza kircipeti (#12523) üzenetére


kircipeti
senior tag

Kozben kiokositottam magam, hogy CAT5E vagy CAT6 kell, valamint azt is, hogy a bekotes hot mindegy, mert tudja az egyik kartya az Auto MDI/MDIX-et.

(#12525) cellpeti


cellpeti
veterán

Szevasztok!

Van egy routerem amihez 2 gép illeszkedik wifivel. Na most ezek között a gépek között szeretnék adatforgalmat bonyolítani. A két gépet össze kell kötnöm kábellal, vagy így a routeren keresztül is lehet? Nem filmeket, hanem pl. 1-2 zenefájl, ilyesmikre gondoltam.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#12526) mezis válasza cellpeti (#12525) üzenetére


mezis
nagyúr

Routeren keresztül. Azonos munkacsoport, esetleg TCP/IP-nél NETBIOS engedélyezése...
Alkönyvtár megosztásának engedélyezése.
Milyenek az op. rendszerek ?

mezis

(#12527) cellpeti válasza mezis (#12526) üzenetére


cellpeti
veterán

Hello!

Mind a két gépen Windows 7 Professional van

Tigris, tigris, csóvafény...

(#12528) Chaosftw001 válasza iwu (#12512) üzenetére


Chaosftw001
tag

szia mind2öt megnéztem és bevannak állítva:S

(#12529) Jag válasza cellpeti (#12525) üzenetére


Jag
senior tag

(#12530) iwu válasza Chaosftw001 (#12528) üzenetére


iwu
addikt

Az xp-n is nézd meg a tűzfalat, ott is ki kell engedni a filemegosztást külön.

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#12531) Chaosftw001 válasza iwu (#12530) üzenetére


Chaosftw001
tag

az is be van állítva:S

(#12532) iwu válasza Chaosftw001 (#12531) üzenetére


iwu
addikt

kezdetben szerintem kapcsold le mind2 gépen a tűzfalat, hogy az-e a probléma. xp home vagy prof?

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#12533) hubai


hubai
csendes tag

Üdv!

Remélem jó helyre irok! Lenne egy olyan problémám, hogy barátnőméknél RP-SMA csatlakozós internet van ami ugye ilyen betekerős kártyás cucc! (Dunawebesek csinálták) Olyan kérdésem lenne hogy létezik-e RP-SMA csatlakozó UTP átalakító? Mert neten nem találok ilyet! Routert szeretnék berakni hogy vezetéknélkül lehessen használni a laptopot és a gépet is egyszerre! Léhétséges ez?

(#12534) Jag válasza hubai (#12533) üzenetére


Jag
senior tag

Nem ismerem a Dunawebet, de ez nem Wlan, csak valami antenna van levezetve? Mert ha igen, akkor ezt simán rátekered a router antenna helyére, beálli'tod AP módba és már megy is. :-)

Úgy emlékszem ilyen a routerek csatlakozása, de ezt meg kell nézni.
Ja és ha nem korlátoznak egyéb módon.

[ Szerkesztve ]

(#12535) atius


atius
csendes tag

Hali....lenne egy kis gondom routremel(tp link tl-r460).Egyszerüen annyi lenne a baj hogy nem tudok elérni 1mb/s sebbeséget a routrem keresztül össze vissza ugrál és letöltésnél is csak 40-50kb(néha ennyi se) tudok szedni.Router nélkül visszon minden jó...szóval nem értem...pedig már próbáltam frissiteni frimware verzioját de semmi ugyan úgy...rossz...Elöre köszi segitséget!

(#12536) atius


atius
csendes tag

Hali....lenne egy kis gondom routremel(tp link tl-r460).Egyszerüen annyi lenne a baj hogy nem tudok elérni 1mb/s sebbeséget a routrem keresztül össze vissza ugrál és letöltésnél is csak 40-50kb(néha ennyi se) tudok szedni.Router nélkül visszon minden jó...szóval nem értem...pedig már próbáltam frissiteni frimware verzioját de semmi ugyan úgy...rossz...Elöre köszi segitséget!

(#12537) Jag válasza atius (#12535) üzenetére


Jag
senior tag

FTP szerverről is annyival jön? Mondjuk innen?

(#12538) atius válasza Jag (#12537) üzenetére


atius
csendes tag

Igen...az elején felugrik egy pillantra de aztán ugyan úgy le esik vissza(20-40kb)....

(#12539) mezis válasza atius (#12536) üzenetére


mezis
nagyúr

Dróttal csatlakozol a routerre ?

mezis

(#12540) atius válasza mezis (#12539) üzenetére


atius
csendes tag

igen azzal!......

(#12541) string32


string32
csendes tag

Sziasztok!
Néhány hete internetmegosztás céljából összekötöttem 2 gépet egy TP-Link TL-R460 routerrel. Eddig minden fasza, megy is a net mind2 gépen hibátlanul. De az utóbbi pár napban kigondoltam, csinálok egy megosztott mappát nagyobb méretű fájlok megosztására, pl: filmek. Na itt a gond, hogy a 2 gép nem látja egymást! Mind2 gépet lehet pingelni! Az én gépem még az ezen a gépen megosztott mappákat sem látja a hálózaton, de a másik gép látja a sajátjait!(amik még hamarabb lettek létrehozva: van 1 Sharedocs, és D: partíció) IP-címeket, hálózati maszkot, mac-címeket beállítottam, egy munkacsoporton vannak! Végigfuttattam az "Otthoni vagy kisebb munkahelyi hálózat beállítása" és a "Hálózat beállítása" varázslót is sikertelenül!
A biztonság kedvéért leírom a 2 gép beállításait!

Az én gépem (Helyi kapcsolat 2)
_______________________________

Cím típusa: kézzel konfigurált
IP-cím: 192.168.1.2
Alhálózati maszk: 255.255.255.0
Alapért. átjáró: 192.168.1.1

DNS- kiszolgáló: 192.168.1.1
192.168.1.2

Másik gép (Helyi kapcsolat 3)
_____________________________

Cím típusa: kézzel konfigurált
IP-cím: 192.168.1.3
Alhálózati maszk: 255.255.255.0
Alapért. átjáró: 192.168.1.1

DNS-kiszolgáló: 192.168.1.1
192.168.1.2

Igazából nem tudom miket kell beállítani a routeren, van itt: DHCP, Address reservation, Forwarding, Security, Static Routing, IP QoS, IP & MAC Binding, Dynamic DNS. Nagyon megköszönném, ha valaki segítene megoldani a problémát! Biztos van megoldás, csak tutira én vagyok a láma :D Előre is köszi a segítséget!

(#12542) iwu válasza string32 (#12541) üzenetére


iwu
addikt

hát én első körből bekapcsolnám a router dhcpjét, és a gépeket nem manuál ipre tenném, hanem dhcp-re. (de legalább is kivenném a dns kiszolgálók közül a 192.168.1.2-t).
Nézd meg, kikapcsolt tűzfallal megy-e a share.
oprendszerek mik?

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#12543) cellpeti válasza Jag (#12529) üzenetére


cellpeti
veterán

Ez mind szép és jó, csak éppen se a nyomtatót nem ismeri fel a másik gép, se a dokumentumokat nem tudom cserélni, se semmi más könyvtárat nem bír megosztani. Valaki valami működő leírást tudna adni? :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#12544) Gaben1


Gaben1
tag

üdv !
laptoprol (win7 home premium 64 bit) összekötöttem az asztali gépemet (xp prof 32bit)
lan kábellel,látja egymást a 2 gép a file okat is látja,de csak az xp tud másolni a win7 ről de fordítva nem műxik ez mitöl van?

gigabyte eX38 DS5 , Q6600@3000,EVGA KO 8800GTX,4X1 GB kingmax mars ddr2 1066, 1500+1000+640gb+500gb sata2 ,samsung 22'' SA200 2ms Corsair TX 750

(#12545) Foo


Foo
tag

sziasztok. pár napja vettem egy tp-link wr1043nd típusú routert és a helyes wifi-s konfigurálásával kapcsolatban szeretném a segítségeteket kérni. a 120Mbit/s-es jujjpíszis netet hivatott szétdobni a lakásban 3-4 (mindegyik N-es adapterrel rendelkezik) gép között, de valamiért egyik munkaállomáson sem tudtam 10-20-30Mbit/s-nál (le) nagyobb sebességet mérni, akkor sem ha csak egy gép volt bekapcsolva. és akkor sem ha három méterre van a kliens a routertől és közvetlenül rálát falak és mindenféle akadályok nélkül.
egyébként a szolgáltatás ethernet kapcsolattal szépen kimaxolható kb. 100Mbit/s-ig. amit próbáltam: természetesen átolvastam az első hszt minden stimm, végigzongoráztam az összes csatornát, hátha akadok valamelyik szomszédos erőművel, transmit power maxon, csak N-es módban megy az adó és minden más is maxon... vélemény? :F

(#12546) aleister


aleister
veterán

Sziasztok!

Időlegesen arrébb kellett helyezni a routerem, így nem tudok a pc-vel rácsatlakozni lanon. Ellenben laptoppal wlannal elérem. Miképp tudom megosztani a netkapcsolatom?
router ip: 192.168.2.1
laptop wlan ip: 192.168.2.6
laptop lan ip: 192.168.2.7
pc lan ip: 192.168.2.4

Dhcp-t kikapcsoltam a routeren. Laptopon Win7 van, pc-n XP.
Laptop látja a netet és a pc-t is. Dns-nek és alapértelmezett átjárónak a router ip-je van megadva.
A pc csak a laptop ethernet csatiját (2.7) tudja pingelni, és csak a fájlátvitel jó. Beállítottam dhcp-nel, és alapértelemezett átjárónak a laptop lan-ját (2.7), de semmi. Pedig elméletileg meg is osztottam a laptopon az internetkapcsolatot.

Próbáltam a csatlakozó ethernet kártyák ip kiosztását automatikusra állítani, de úgy sem sikerült.

Mit csinálok rosszul?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#12547) #40835072


#40835072
törölt tag

helo!

van két gép amit össze kötök 2 routerrel!

egy tp link r460 meg egy linksys wrt54gh

kihúztam a konekrotból a linksyst és elment fent a net és visszadugtam de nem jött elő!

már többsör prbáltam újratelepíteni de az 5/5 lépésnél elakad!

ezt írja:

Lehet hogy az útválasztó nincs megfelelően csatlakoztatva (nem hinném mert minden világít!

HIBA 322:a rendszer nem érzékeli az új ú
tválasztót vagy átjárót!

MI VAN? eddig tökéletesen működött!

a másik gépnél a tp link router újraraktam ott működik is!

(azért kell két router mert messze van a két gép és laptop is van WIFI hez)

(#12548) club1 válasza Foo (#12545) üzenetére


club1
veterán

Gondolom nem kevered a Mbps fogalmát a MB/s-al. Ha nem, akkor arra gondolnék, amire minden N-es eszköznél: A kliens oldalon is N-es (300 Mbps-os) TP-Link eszközeid vannak?

(#12549) mezis válasza aleister (#12546) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Laposon engedélyezted az internetmegosztást ?

Én a LAN IP címeket másik tartományba tenném (pl. ..1.7, ..1.4)

mezis

(#12550) aleister válasza mezis (#12549) üzenetére


aleister
veterán

Aha!
Akár az ethernet, akár a wlan adapteren választottam ki a megosztás fület, nem sikerült.
Egyébként eddig, utánaolvasva, ésszel, nem tudtam elérni csak azt, hogy lássák egymást a gépek helyi hálózaton.
Most, hogy péntek este benyomtam 3 felest és 3db 3-2es leót, simán kap ip-t a pc.
Tehát a pc-n automatikusra állítva az ip-t/dns-t, a laptopin meg megosztva a helyi kapcsolatot, úgy hogy a laptopon is automatikus a lan ip/dns-e (wlan fix a router felé), megkapom a pc-n a 192.168.137.28-as ip-t, miközben a laptop ethernete a 192.168.137.1 lett (és a pc-n ez jelentkezik default gateway és dns-ként is).
Tehát elméletileg működik az internet megosztás, mert a pc ip-t kap a laptoptól.

A vicc, hogy ipconfig /all-ra kijön, hogy az átjáró és dns a 192.168.137.1, de ha megpingelem ezt a címet, akkor nem érkezik rá válasz.

Ez miért van?

A másik kérdésem, hogy win7 alatt (ez ugyebár az átjátszó laptop) egész pontosan melyik kapcsolatot kell megosztani? Szerintem ami az internet felé mutat.
Ugyebár a wlan van a router felé. Ha wlan-t osztom meg ez kép fogad:

Ha a lant, ami a pc felé mutat, ez:

Köszi, hogy próbálsz segíteni!

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.