Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12051) Tosee válasza link05 (#12050) üzenetére


Tosee
őstag

Akkor...
Először is az asztali gépnek fix ip-t kell beállítani (ha jelenleg nem lenne fix)!
Hálózati és megosztási központ -> bal oldalon adapterbeállítások módosítása -> helyi kapcsolat 1 jobb klikk -> tulajdonságok
TCP/IP protokoll (4-es verzió) -> tulajdonságok
A következő ip cím használata...
IP: 192.168.x.90 (x helyére a router ip címének a 3. részét írd be: pl 192.168.1.1 esetén 1-et! Tehát így fog kinézni: 192.168.1.90)
Alhálózati maszk: 255.255.255.0
Alapértelmezett átjáró: router ip címe
DNS: router ip címe
Beállítások érvényesítése kilépéskor elé pipa majd ok...
Ha újraindítás után továbbra is van net az asztali gépen, akkor eddig jó!
Hálózati és megosztási központ -> bal oldalon adapterbeállítások módosítása -> helyi kapcsolat 1 jobb klikk -> tulajdonságok -> megosztás fül
Megengedem a hálózat más felhasználóinak, hogy ennek a számítógépnek az internet kapcsolatát használják elé pipa!

Hálózati és megosztási központ -> bal oldalon adapterbeállítások módosítása -> helyi kapcsolat 2 jobb klikk -> tulajdonságok
IP: 192.168.x.91 (x helyére a router ip címének a 3. részét írd be: pl 192.168.1.1 esetén 1-et! Tehát így fog kinézni: 192.168.1.91)
Alhálózati maszk: 255.255.255.0
Alapértelmezett átjáró: 192.168.x.90 (helyi kapcsolat 1 ip címe)
DNS: 192.168.x.90 (helyi kapcsolat 1 ip címe)

Laptop:
Hálózati és megosztási központ -> bal oldalon adapterbeállítások módosítása -> helyi kapcsolat jobb klikk -> tulajdonságok
IP: 192.168.x.92 (x helyére a router ip címének a 3. részét írd be: pl 192.168.1.1 esetén 1-et! Tehát így fog kinézni: 192.168.1.92)
Alhálózati maszk: 255.255.255.0
Alapértelmezett átjáró: 192.168.x.91
DNS: 192.168.x.91
Újraindítás, majd próba...

Remélem menni fog, ha kérdésed van szólj!

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#12052) A szerzetes


A szerzetes
csendes tag

Sziasztok!
Van egy laptopom Atheros AR5005G-s belső illetve egy TP-Link TP-WN422G usb-s wifi kártyám.
Az lenne a kérdésem, hogy ezekkel az eszközökkel tudok-e a laptopból Accespoint-ot csinálni? Tehát a laptop kapja kábelen vagy az egyik wifin a netet és a másik wifin szétszórja.
Megoldható?

"Nem adom fel mert lehet, hogy holnap lesz az én napom"

(#12053) 10GoBall


10GoBall
aktív tag

Ide is beírom, hátha előbb jön válsz.

Adott "A" gép amelyen van lan és wifi /p5k-e wifi/ap/ amely wifi AP-ként és Station-ként is megy. A másik "B" gép egy noti sima wifi-vel. Arra kéne megoldás, hogy "A" gépen keresztül "B" géppel lehessen a netet használni . "A" gép spagócával modemen keresztül van a neten.

Másik lehetőség. Van egy wrt54gl-es modem, amely tegnap "megviharosodott" Wifi része működik, lan részéből csak 1 port, de nem tud felmenni a netre. Gondolom a modemről jövő port is sérült. A routert, mint switch lehetne-e használni, egy modemen kábelesen a netre menő géppel, így több wifi-s masina is netezhetne.

Válaszokat előre is köszönöm :R :R

A temető is azokkal van tele, akiknek igazuk volt.

(#12054) 10GoBall válasza 10GoBall (#12053) üzenetére


10GoBall
aktív tag

Az már sikerült, hogy átkapcsolva AP módba "A" gépet, "B" noti már tud netre menni.

A temető is azokkal van tele, akiknek igazuk volt.

(#12055) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Lenne egy olyan problémám, hogy van egy asztali gépem amin win 7 van és egy notebookom amin wista.Namár most a helyi hálózatot semmilyen módon nem tudom beállítani, se utp kábellel se wifin keresztül.Pedig annó xp alatt pofon egyszerű volt két gép hálózatba kötése, de itt valahogy nem akar sikerülni.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#12056) Truman válasza Jégkokó (#12055) üzenetére


Truman
senior tag

[link]

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#12057) pepe1970


pepe1970
tag

Üdv. Vettem egy TP-Link TL-PS110U nyomtatószervert de sehogysem tudom működésre bírni. Rádugom a routerre, de nem látszik a DHCP client listában. Ha közvetlen rádugom a notira nem tudok belelépni a megadott ip cimen. Mit nem csinálok jól?

Ja a hozzáadott szovtfer hibaüzivel kilép telepítés közben. Win7 64bit.

[ Szerkesztve ]

(#12058) dzsambo válasza pepe1970 (#12057) üzenetére


dzsambo
tag

Azért nem látod a dhcp listában mert fix ip címe van. A kapcsolódó eszközök (vagy hasonló) menüpont alatt tudod megnézni, hogy csatlakozik-e, de ezt is csak akkor, ha a routered abban a hálózati tartományban van amiben a tplink. Ha jól gondolom akkor ez esetben a 192.168.0.x , ha nem ez akkor vagy megváltoztatod a routered beállítását vagy croslink kábellel összekötöd PS-t egy géppel, ekkor a gépnek is egy fix ip címet kell adni és átjáróként a server ip címét kell megadni.

A hozzáadott program azért szállhat el, mert nem támogatja a Win7-et. Esetleg nézelődj szét ezen az oldalon, van pár dolog ami jól jöhet.

(#12059) pepe1970 válasza dzsambo (#12058) üzenetére


pepe1970
tag

Küöszönöm a segítséget. Szerintem ez tuti nem jó, mert a reset gomb megnyomására nem csinál semmit, még a ledek sem alszanak ki egy pillanatra sem.

Azt hiszem veszek egy usb portos új routert amire már eleve rá tudok dugni egy usb nyomtatót. Ajánljatok nekem egy jót. Jó lenne ha két usb lenne rajta, és egy beledugott pendrájvról meg tudnék osztani fájlokat a két gép között. Meg még tudjon ddns-t.

Köszi.

(#12060) oliba


oliba
őstag

Sziasztok!

Nem olyan rég kértem tanácsot, hogy milyen PCI kártyát ajánlatok, ami veszi a netet és biztos van 64bites win7 drivere. Ez a kártya nagyon bevált. Most megint szeretnék kérni tőletek két dolgot. Egy ugyanilyen PCI vevőt szeretnék szintén 64bites win7-re. Ár az most lényegtelenebb, nem kell hiperolcsónak lennie, de azért ne is legyen nagyon drága (majd mutattok párat remélem) :)

A routerem is eléggé.... szóval izé. Folyton megszakad, restartolni kell, már a kezdetek óta. Valamikor gyakran rájön, valamikor ritkábban, így ezt is gondoltam lecserélni az idővel. Ilyen gyönyörűségem van. Szerintetek milyet kéne vennem és megéri lecserélni-e?

Köszi a válaszokat előre is :R

Üdv: Bálint

Utólag jöttem rá, hogy lehet PCI-E 1x-es csatolóval is a kártya, esetleg PCI-E csatlakozóval

[ Szerkesztve ]

(#12061) todorriskov


todorriskov
csendes tag

Sziasztok!
Bekötötték a T-Home-os netet egy D-Link (DSL 360T) modemmel.
A problémám az lenne,hogy van egy TP-Link WR340GD routerem és ha a Wan portjába közvetlen összekapcsolom a modemmel,nem tudok kapcsolódni a netre,és nem tudok a router konfig. oldalára sem csatlakozni.
Régebben a szomszédból jött át kábelen a net az én routerembe,és onnan szórta nekem a jelet,működött szépen.
Ezzel a T-Home-os D-link modemmel nem tudom összehozni a Tp-link routeremet.
Így meg elég szar hogy a laptopba közvetlenül egy hosszú kábellel kel kapcsolódnom a modemhez.
Ha laptopot a Tp-link routerrel kábelen összekötöm és beírom a böngészőbe a 192.168.1.1-et be tudok lépni a konfig. oldalára.
De ha a D-link modemet kötöm össze a routerrel és úgy akarok a netre csatlakozni nem sikerül sehogy sem.
Mit kellene állítanom hova,mert így nem sokat ér a routerem :F
Bocs a sok hülye kérdésért de már nem tudom mi a fenét kellene tennem!

(#12062) club1 válasza todorriskov (#12061) üzenetére


club1
veterán

Valószínűleg le van tiltva a routered dhcp szervere, ezért nem tudsz rámenni, miután lehúztad a szomszédról. Menj tehát rá, húzd le a szomszédról (menet közben), és állíts be rajta dhcp szervert. Ha ez megvan, akkor már dughatod rá a dsl modemre, ott pedig állítsd át a wan kapcsolatot ppoe-re azzal a felhasználónévvel/jelszóval, amit a dsl szolgáltatódtól kaptál. És innentől lesz net is...

(#12063) Truman válasza oliba (#12060) üzenetére


Truman
senior tag

A router -t nem cserélném, hanem inkább valamilyen 3rd Party Firmware -t raknék rá (ez a típus szinte mindegyikkel kompatibilis: Open/DD/X-WRT, Tomato, stb.. szóval lenne alkalmad kísérletezni).
Ami az adaptert illeti, szerintem ez megfelelő lesz.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#12064) Truman válasza todorriskov (#12061) üzenetére


Truman
senior tag

Vagy csinálj egy hard reset -et és ezzel visszaállnak a gyári beállítások, ahol a DHCP alapértelmezésben engedélyezve van.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#12065) oliba válasza Truman (#12063) üzenetére


oliba
őstag

Köszi az adapter infót. Tomato van a routeren. Azt nem értem, hogy a földszinten levő gép miért fog 5 jelet a környékről (családiházas övezet), miközbe az én emeleten levő routeremet max 2-es jelerősségen látja? Volt hogy a szomszédé 3-as erősségű volt... Mitől lehet ilyen gyenge? Szinte pont a lenti gép fölött van a router

(#12066) club1 válasza oliba (#12065) üzenetére


club1
veterán

A födémekben általában több anyag van, mint a falakban. Az antennák iránya sem mindegy.

(#12067) todorriskov válasza club1 (#12062) üzenetére


todorriskov
csendes tag

Köszi szépen,sikerült beállítani a routeremet és már szórja is a jelet!!! :C
Még egyszer nagyon szépen köszi a gyors segítséget!

(#12068) oliba válasza club1 (#12066) üzenetére


oliba
őstag

Jelenleg az antenna lefele mutat. Próbáltam a másik gépre irányítani. Ha nem a gép felé néz, akkor fogja a netet a lenti gép, de nem tudja használni, nem jön be semmilyen oldal.

(#12069) club1 válasza oliba (#12068) üzenetére


club1
veterán

Az antennáknak az oldalukkal kell egymásra nézniük (tehát egymással párhuzamosnak lenniük) a legerősebb jelhez. Persze így is előfordulhat, hogy egy vastagabb (esetleg kőzet alapú hőszigetelővel pluszban szigetelt) födémet nem lehet vele átlőni.

(#12070) sanyipapa007 válasza Muton (#2) üzenetére


sanyipapa007
csendes tag

űdv.nekem az a gondom .hogy mobilnetem van s nincs elegendő térerő.van valami megoldás?

(#12071) club1 válasza sanyipapa007 (#12070) üzenetére


club1
veterán

Nagyon eltévedtél. Van ennek topicja, pl. 3G mobilnet.
Ha választ vársz a kérdésedre, írd meg legalább azt, hogy hol, meliyk szolgáltató netét használod, és milyen eszközzel (modemmel).

[ Szerkesztve ]

(#12072) eddhunter


eddhunter
tag

hátha itt kapok választ: sziasztok!
Az a problémám, hogy egyszerre használok egy asztali gépet(win7) kábellel, meg egy laptopot(xp) wifin. egy ideig minden ok és aztán elszáll a netkapcsolat, viszont amint kikapcsolom az asztalit, abban a pillanatban működik a wifin a net. tudnátok segíteni? a routerem: tp link 741nd(egy hetes)

(#12073) sanyipapa007 válasza club1 (#12071) üzenetére


sanyipapa007
csendes tag

készi.t mobil s qual comm 3g cdma modem

(#12074) club1 válasza sanyipapa007 (#12073) üzenetére


club1
veterán

Akkor még egyszer: Ez a kérdés itt off topic. Készi nevű település pedig nem létezik.

(#12075) Pityke78


Pityke78
őstag

Egy érdekes kérdés, illetve téma. :)
Tegnap telepítettem a windows 7-et, de előtte szépen, minden beállítást megnéztem az XP-n, nehogy gond legyen. Az internetbeállítás az alábbiak szerint nézett ki:

XP:

Gondoltam ezt a beállítást betolom a win7-ben és minden okay lesz. Ez így is történt, van is net, minden okay. De arra lettem figyelmes, hogy ha a hálózati ikonra kapcsolok, akkor felbukkan egy MARCI nevezetű gép, amiben simán tudok mászkálni és tuti nem az én gépem. Filmek, képek, dokumentumok, stb. Ez mitől lehet? Akinek eddig nem volt világos, annak elmondom, hogy nagyon nem értek a hálózatokhoz. :)

Jelenlegi win7-es hálózat beállítások:

Szélessávú kapcsolat:

Helyi kapcsolat:

(#12076) Pityke78 válasza Pityke78 (#12075) üzenetére


Pityke78
őstag

Valaki erre, ötlet?

(#12077) commanDOS


commanDOS
senior tag

Heló!

Mitől lehet?: a letöltési sebesség teljesen rendben van, speedtest.net szerint is,
de a böngészés rettenetesen lassú.
Az indavideós videók el sem indulnak csak töltenek a végtelenségig
(youtube viszont megy hiba nélkül). :U

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#12078) Gabóka válasza commanDOS (#12077) üzenetére


Gabóka
tag

Sziasztok!

A napokban vettem egy laptopot és egy TP-LINK TL-WR741ND routert.
A problémám a következő:
Sikerült mindent beállítanom, asztali gépen (amihez kábellel csatlakozok) és notebookon (melyhez wifivel) is van net (ADSL), csakhogy hol gyakrabban, hol nagyobb időközönként megszakad a net, és mindig kb ugyanannyi ideig tart, amíg újra tudok csatlakozni (1,5-2 perc).
Mi lehet a probléma oka?

(#12079) club1 válasza Gabóka (#12078) üzenetére


club1
veterán

Az adsl modemen ilyenkor kialszik/el kezd villogni valamelyik led?

(#12080) ÉM


ÉM
tag

Szevasztok!
Lenne egy olyan kérdésem, hogy a windows saját ftp -jében be lehet valahol állítani a feltöltési sebességet? Mert most max 400k-val tudok letölteni, a sávszélesség pedig jóval többet is tud.

(#12081) Gabóka válasza club1 (#12079) üzenetére


Gabóka
tag

Nem, világít minden folyamatosan.

(#12082) club1 válasza Gabóka (#12081) üzenetére


club1
veterán

Operációs rendszered ilyenkor ír ki - hálózati kapcsolat megszakadására utaló - figyelmeztetést?
Ilyenkor a router logban megjelenik valami (pl. újraindulásra, vagy támadásra utaló sorok)?
Routert ilyenkor tudod pingelni?
ha igen: Saját WAN IP címed tudod ilyenkor pingelni?
ha igen: 217.20.130.97 -et (ez az index.hu IP címe) tudod ilyenkor pingelni?
ha igen: index.hu -t tudod ilyenkor pingelni?
ha igen: akkor működik a neted...

(#12083) Gabóka válasza club1 (#12082) üzenetére


Gabóka
tag

Nem ír ki semmit, csak a jobb sarokban wifi jel felett megjelenik egy sárga háromszög közepében felkiáltójellel.
Többire jelenleg nem tudok válaszolni, mert most nem vagyok otthon, de este megnézem.
Felhívtam a szolgáltatót, mondtam nekik mi a gond, azt mondta a srác ő is látja, h elég sokszor megszakad, megadtam nekik számomat és mail címemet majd jelentkeznek. Ha meg nem akkor én jelentkezek vissza de abban nem lesz köszönet ;]

(#12084) (ex)Cat


(ex)Cat
senior tag

sziasztok

Tegnap kötötte be végre a T-home a 25Mbites kábelnetet. Meg tudná mondani valaki, ezt hogyan tudnám megosztani az itthoni gépek között?

Eddig Invitel volt PPoE megosztással router + switch-en keresztül. De most ugye nincs semmi user név, jelszó és fogalmam sincs, hogy tudnám az eddigi állapotot elérni a T-Home-os net-tel is.

köszi a segítséget!

A modem típusa: Cisco EPC3212.

Router van itthon 3 is, egy Edimax, egy Linksys WR54G és egy Linksys N Ultra Range Plus (WRT310N), de igazából csak az Edimaxot használom, a többi csak kölcsön van. Ezen felül van még egy ASUS gigabites switch is, az Edimaxra kötve.

(#12085) dr.bubo válasza (ex)Cat (#12084) üzenetére


dr.bubo
őstag

Az epc3210 az nem router is? Belépsz a menüjébe a 192.168.0.1-s ipvel. Ott sign up, nem kér felhasználó nevet és jelszót. Megkeresed a wifi beállitását és beállitod. :) A kábelen csatlakozó gépeket( ha több gép van, mint a 3210-s lan portja) pedig a switchen keresztül csatlakoztathatod hozzá. :)
De használhatod a meglevő routeredet is, csak a PPPoE beállitást változtasd meg dinamyc (automatikus) ip-re. És kösd össze a cisco lan portját a meglévő routered wan portjával.
Vagy a meglevő routeredben kapcsold ki a dhcp servert, és a cisco lanportját kösd a router lan portjával össze, igy a routerd egy sima AP lesz, ami switch is egyben. A gépeknek a cisco oszt majd ip-t. :) remélem érthető voltam. :U

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#12086) Roxy


Roxy
tag

Hali.
Lenne egy olyan kerdesem, hogy: egy kis lan-os jatszadozast szeretnenk osszehozzni haverokkal. A routeremen 4 lan port van, meg egy wan. Haveromnak szinten van egy ugyan ilyen routere. Megoldhato az, hogy a 2 routert egyutt hasznalva, 8 gepet kossunk ossze?
Kabeleknek siman utp kabelek kellenek csak? Beallitasnal mire kell figyelni?

(#12087) Thomas16


Thomas16
tag

Sziasztok!

A TP-LINK TL-WR542G típusú routeremmel szeretném megosztani a netet még egy gépre.
Egy rövid leírást nagyon megköszönnék, hogysmint megy egy ilyen folyamat! ;)

(#12088) dr.bubo válasza Thomas16 (#12087) üzenetére


dr.bubo
őstag

Ezt, hogy érted? :U Már müködik ez a router nálad? Mert, akkor csak rá kell kötni a gépet.
teljes beállitása: lásd aláirásom :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#12089) club1 válasza Roxy (#12086) üzenetére


club1
veterán

A két routert lan portjaikon keresztül össze lehet kötni, a második routeren le kell tiltani a dhcp-t. Így működik, viszont csak 6 gépet foghatsz velük egy lanba. Vagy veszel 4-5 ezer Ft-ért egy switch-et, és máris lesz annyi plusz lan portod, ahány lába van a switch-nek, minusz egy. Sima patch kábelek kellenek mindenhova.

(#12090) thoo2


thoo2
csendes tag

hali kellene nekem egy oan progi amivel a hálózatot tuom figyelni hány ember csatlakozik rá stb

AMD Phenom II X4 (3.200MHz) Gygabite GA-MA790FXT-UD5P Ati Radeon saphire 4890 OC(Gpu 901MHz ram 1000MHz) Gb kingmax DDR3 (1600 MHz)

(#12091) localhost válasza thoo2 (#12090) üzenetére


localhost
Közösségépítő

oan progi nincsen!!!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#12092) Thomas16 válasza dr.bubo (#12088) üzenetére


Thomas16
tag

Sorry, de azt hittem nagyobb művelet lesz. :))
De mostmár minden OK! :DD

(#12093) thoo2 válasza localhost (#12091) üzenetére


thoo2
csendes tag

Network Magic a neve szóval van csak nincs hozzá kulcsom :(

AMD Phenom II X4 (3.200MHz) Gygabite GA-MA790FXT-UD5P Ati Radeon saphire 4890 OC(Gpu 901MHz ram 1000MHz) Gb kingmax DDR3 (1600 MHz)

(#12094) dim dim


dim dim
tag

Üdv!

Olvastam a chip-ben vmikor (fenn volt a dvd-n is) egy olyan programról, ami egy wifi adapteres 3g mobilnetes modemmel (usb stick) rendelkező laptopból képes wlan routert csinálni. A mobilnetet osztja meg a wifi adaptert kihasználva.
Tudja vki a program nevét?

köszönöm

(#12095) kommunism


kommunism
aktív tag

Egy egysszerü kérdésem lenne, találtam ezt a leirást[link] és Windows 7 alatt nem találom hol lehet beállitani a programnak a tüzfalon a portot:S Tudna valaki segiteni? A honalpon az első képekkel is leirt részre gondolok.

[ Szerkesztve ]

A hirdetéseimet figyelmesen olvasd.Leírok bennük mindent csak amit nem azt kérdezd,mert másra nem válaszolok!

(#12096) Roxy válasza club1 (#12089) üzenetére


Roxy
tag

1 router van, meg 1 sima switch. 4-4 portjuk van, plusz a wan port. Routerbe megy a switch, dhcp nelkul, es nekem kell megadni akkor fix ip-ket is gondolom. A 2ot ugy kotom ossze, hogy: Router sima port->switch wan port , vagy Router sima port->switch sima port ?

(#12097) club1 válasza Roxy (#12096) üzenetére


club1
veterán

A switchnek nincs wan portja. Ha az alatt routert ertesz, azt mar megirtam vilagosan, hogy a lan portokon kotod oket ossze.

(#12098) Roxy válasza club1 (#12097) üzenetére


Roxy
tag

Okes. Tiszta mar a dolog. Koszonom!

(#12099) (ex)Cat válasza dr.bubo (#12085) üzenetére


(ex)Cat
senior tag

Bár a 3212 nem router, de a többi stimmelt, és sikerrel jártam. Köszi a segítséget!

(#12100) BullZeye


BullZeye
veterán

Üdv

Egyik ismerősömnek most kötötték be 15mbites netet, és egy TP-Link WR942 routert használ, hozzá pedig egy *WL0049 Wireless N USB 2.0 Adaptert, ami elméletileg tudja az N szabványt, és azon belül is max 150mbitet.

Ez mind szép és jó, viszont valami oknál fogva WiFi-n keresztül 5-6mbit csak a letöltés, és a hálózat se több. (6-700kb néha 1megával lehet másolni WiFi-n).

W7 operációs rendszerről van szó, és a kérdésem pedig az lenne, hogy kell valamit beállítani, vagy W7nek automatikusan kéne használnia a nagyobb szabványt?

Régen még kezdő 100mbitnél lehetett beállítani a 100 Full Duplexet adapterbeállításoknál, de ennél nem nagyon találok olyat, hogy B/G-t ne, csakis N-t használjon :\

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.