Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11101) hajospeti válasza Peter Kiss (#11100) üzenetére


hajospeti
tag

nincs törölve a PPPoE cucc a gépekről
Ezzel arra gondolsz, hogy nem-e automatán kapcsolódik a gép?

(#11102) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Tud valaki arra jó tippet hol induljak el a hálózat keresésben, ha:

- sokszor nincs netem, vagy megszakad
- csatlakozva vagyok a routerhez, DHCP-vel kapok IP-t, de az internetkapcsolat akkor sem megy, router simán elérhető (ebből gondolom, hogy a hálókártyával sincs baj - amúgy is egy R51e IBM lapi, rossz nem lehet :DDD - )
- AVAST legújabb, frissített víruskereső fent van
- XP SP3
- A kapcsolat álpotjelzője szerint, állandó a csomagküldés és fogadás. A küldés kb. kétszer gyorsabban történik. kb 1 perc alatt 800 csomagot küld a gép, mindentől független: persze kapcsolódva vagyok, de ha bejön , ha nem jön be a neten semmi akkor is. Eléggé soknak tartom.

Én már arra gondolok, hogy zombi a gépem és valaki távolról használja. :) Spywere meg hasonló programokat nem szoktam futtatni.

Jevons paradox

(#11103) Truman válasza hajospeti (#11101) üzenetére


Truman
senior tag

Kicsit félreérthető vagy. A router menürendszerén belül kell beállítani a PPPoE-t, a gépekről meg törölni, mert a csatlakozás a router feladata.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11104) Truman válasza Aprósólyom (#11102) üzenetére


Truman
senior tag

Hard reset és firmware frissítés a router-en, újrakonfigurálás. Első lépésben ez a legokosabb amit tehetsz.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11105) Hauserjoci válasza Hauserjoci (#11081) üzenetére


Hauserjoci
csendes tag

az én problémámra tudna valaki valamit mondani? :D fontos lenne :R
pár hsz-el feljebb van :D

(#11106) ZozzHUN


ZozzHUN
addikt

Sziasztok

Van egy TP-LINK-WR841N-es router itthon, az internet T-Kábel, jön be a tvkábel, bele a modembe, onnan routerbe és az szétosztja a netet. A modemnek is van menüje, belenézek akkor jelerősséget meg hasonlókat lehet nézegetni, plusz ott van hogy 2 gépre lehet max szétosztani a netet, ebből egy van felhasználva (gondolom router-re gondol)

A probléma:

A router valahogy eléri hogy fix ip-t kapjon az ISP-től, pedig semmi extra beállítás nincs rajta, semmi mac clone, csak dynamic ip. Ha közvetlen csatlakozom a modemhez egy laptoppal, akkor máris más IP címeketkapok. Megoldást nem tud valaki? Amúgy örülnék neki ha szervert üzemeltetnék, és meg tudnám spórolni a fix ip költségeit :P

Cél:

Dinamikus ip cím ^^

[ Szerkesztve ]

(#11107) ZozzHUN válasza ZozzHUN (#11106) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Itt a log release->renew ip utánról:

May 5 09:38:53 DHCP NOTICE DHCPC Unicasting a release of 62.201.xx.xxx to 195.228.xxx.xxx
May 5 09:38:53 DHCP NOTICE DHCPC Entering released state
May 5 09:38:54 DHCP NOTICE DHCPC perform a DHCP renew
May 5 09:38:54 DHCP NOTICE DHCPC Send DISCOVER with request ip 3EC956FD and unicast flag 0
May 5 09:38:54 DHCP NOTICE DHCPC Recv OFFER from server c3e4f2da with ip 3ec956fd
May 5 09:38:54 DHCP NOTICE DHCPC Send REQUEST to server c3e4f2da with request ip 3ec956fd
May 5 09:38:55 DHCP NOTICE DHCPC Recv ACK from server c3e4f2da with ip 3ec956fd lease time 86400
May 5 09:38:55 DHCP NOTICE DHCPC:GET ip:3ec956fd mask:ffffff00 gateway:3ec95601 dns1:54022c01 dns2:54022e01 static route:0
May 5 09:38:55 DHCP NOTICE Dynamic IP(DHCP Client) obtained an IP successfully

ip címek utolsó két részeit kiikszeltem

[ Szerkesztve ]

(#11108) Truman válasza ZozzHUN (#11106) üzenetére


Truman
senior tag

Előfizetés nélkül sehogy, viszont pont erre találták a a Dynamic DNS-t. -->Leírás (A dinamikus IP cím problémája -alcím)

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11109) ZozzHUN válasza Truman (#11108) üzenetére


ZozzHUN
addikt

"Cél:

Dinamikus ip cím ^^"

direkt kiírtam, nem az a bajom hogy dinamikus az ip-m, hanem pont hogy nem az, érted? :)
ezért lennék szerencsés helyzetbe, ha szervert akarnék üzemeltetni :)

(#11110) Tosee válasza ZozzHUN (#11109) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!

Ha szabad kérdeznem miért baj, ha "fix" az IP? Esetleg rapidshare, vagy egyé fájlmegosztó miatt? Sokan örülnének ennek, főleg ha nem is fizetnek érte! Nekem kábelnetem van, lassan két éve, és ezalatt csak egyszer változott az IP (dinamikus)!

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#11111) Truman válasza ZozzHUN (#11109) üzenetére


Truman
senior tag

Proxy?

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11112) shev7 válasza ZozzHUN (#11106) üzenetére


shev7
veterán

mi az hogy valahogy eleri? A routerednek van egy mac cime. Ehhez a szolgaltato hozzarendel egy ip cimet. Amig az ipcimhez tartozo lease time le nem jar a dhcp szerverben, ezt az ipcimet fogja visszakapni. (Ha eppen csatlakozva van akkor amikor a lease time lejar, akkor meghosszabodik)

Nem csinaltal mac-clone-t tehat a laptopodnak nagy valoszinuseggel mas a mac cime mit a routernek, ezert egyertelmu, hogy o masik ip cimet fog kapni...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#11113) shev7 válasza ZozzHUN (#11107) üzenetére


shev7
veterán

"ip címek utolsó két részeit kiikszeltem" az jo, mert hexaban attol meg ott van :D

A router tudja hogy nem jart le a lease time, es azt az ip-t keri vissza renew-nal. Akkor kapna ujat, ha valami oknal fogva a regi ipcim mar nem erheto el.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#11114) hajospeti


hajospeti
tag

Még annyit, hadd kérdezzek, mert ezt nem tudom mi:
MTU(576-1492)
ezt a PPPoE-nél lehet állítani

Belkinq      Firmware Version 9.01.05
Boot Version 0.01
Hardware 01
Serial No. BE701265396    

[ Szerkesztve ]

(#11115) shev7 válasza hajospeti (#11114) üzenetére


shev7
veterán

hagyd azon amin van. A maximalis csomagmeret byteban. Ha nagyobb mint a szolgaltatod beallitasa, akkor nem fognak atmenni a csomagok.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#11116) ZozzHUN válasza Tosee (#11110) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Igen, fájlmegosztók miatt kellene a dinamikus. Tudom, hogy sokan örülnének neki, de biztonsági okokból is jó lenne, ha a 24 óránként változna :)

(#11117) ZozzHUN válasza Truman (#11111) üzenetére


ZozzHUN
addikt

nincs, nem is akarok, csak hallottam róla, de sokat nem tudok róla :)

[ Szerkesztve ]

(#11118) ZozzHUN válasza shev7 (#11112) üzenetére


ZozzHUN
addikt

A szolgaltató szerintem a modem mac address-hez rendeli inkább az ip-t, mert router csak a modem után van. A lease time a t-s emberke elmondása szerint 24 órás, ha ez letelik és lelövöm a netet, akkor újat kellene hogy kapjak, de a router valahogy megkéri az ISP DHCP szerverét, hogy ugyan azt kapja, és ez már így van 2 hete, nem hinném hogy ilyen lease time lenne :)

Másik, ha a routerben csináltam egy mac clone-t, akkor is ugyan azt az IP-t kapta, mint előtte :S

(#11119) ZozzHUN válasza shev7 (#11113) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Tudom, hogy hexaban ott hagytam az IP-t, de az már nem annyira vészes, mint csak úgy kirakni azt az IP-t, ami ráadásul nem változik. Idővel megtörnék a routerecske tűzfalát :P

A routernek akkor is tudnia kellene mi volt az ip cím, ha kap egy hard resetet? Mert volt már router váltás is, előző router dupla IP-t csinált, és egy 0-ás végűt használt

(#11120) shev7 válasza ZozzHUN (#11118) üzenetére


shev7
veterán

ha modem mac address-hez rendeli az ip-t, akkor a masik geped miert kap mas ip-t?

"A lease time a t-s emberke elmondása szerint 24 órás, ha ez letelik és lelövöm a netet, akkor újat kellene hogy kapjak"

Miert is? a lease time egyaltalan nem jelenti azt, hogy annak letelte utan uj ipcimet kene kapnod... egyreszt mert bizonyos idokozonkent a routered megujitja a lease-t szoval amikor lecsatlakozol teszem azt 23 ora utan nagy valoszinuseggel nem egy ora van hatra a lease-bol hanem joval tobb.

A lenyeg egy csomo beallitastol fugg az, hogy hogyan gazdalkodik egy szolgaltato a ipcimeivel, ezekre neked gyakorlatilag semmilyen rahatasod nincsen.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#11121) ZozzHUN válasza shev7 (#11120) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Egy a tény: pár héttel ezelőttig tökéletesen lehetett resetelni IP-t, azóta nem lehet. másnak gyanítom ugyanúgy 24 óránként új ip-t oszt. Megoldom, majd szólok hogyan sikerült.

[ Szerkesztve ]

(#11122) shev7 válasza ZozzHUN (#11121) üzenetére


shev7
veterán

"másnak gyanítom ugyanúgy 24 óránként új ip-t oszt"

es ezt mibol gondolod? :) a kabelnet alapbol nem szokott. jol olvannak ok a dinamikus / fix ipvel. Teny hogy altalaban mac ujraregisztralassal lehetett uj ip-t kpani.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#11123) D4M13N


D4M13N
aktív tag

Hello mindenki.
Végig olvasgattam nagyjából a fórumot és látom hogy sok embernek ez volt a problémája de hiába próbáltam meg a megoldásokat,nem sikerül továbbra sem.

A következő a baj:
Van egy pc amin win7 van,és egy laptop amin XP.
A Vidanetnél van egy kábelnetes előfizetésem.
Ezt akarom megosztani Egy TP-Link TL-WR542G routerrel és a modem meg egy Motorola sb5101e.

Addig eljutottam hogy a laptop látja a netet sőt probléma nélkük működik,egy ideig.És megszakad a kapcsolat.kis sárga háromszög óra mellett,modem kihúzás router kihúzás,bedugás és akkor megint működik.
Friss oprendszer van fenn mindkét gépen.Egy ideig nincs probléma,ám pár nap múlva előjön ez és már 5-10 percenként megszakad a net.Mindegyik gépen van cfosspeed,illetva a mac-klónozáskor is bontja a netet.

Remélem valaki tudja a megoldást mert 1 éve küzdök vele,de csak szét tárt kar a válasz.

(#11124) Beri válasza D4M13N (#11123) üzenetére


Beri
addikt

Ha csak a modemet indítod újra, mi történik?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#11125) D4M13N válasza Beri (#11124) üzenetére


D4M13N
aktív tag

Ugyanúgy nincs net,és a hibajel marad.

(#11126) dzsambo válasza D4M13N (#11125) üzenetére


dzsambo
tag

Próbálj meg firmware-t frissíteni, ha akkor sem megy próbálkozz egy másik routerrel. Szerintem a routerrel lesz valami, mert utána vannak problémák.

A mac clonozás-t mi okból csinálod és mikor?

(#11127) Camaro94 válasza Hauserjoci (#11081) üzenetére


Camaro94
csendes tag

Hali!

Hasonló gonddal küzdök én is, és kellene egy kis help!

Unokatesóméknak GTSDatanet ADSL-EasyC netcsomagjuk van.
Modem: D-Link DSL-360R
Router: TP-Link TL-WR841ND
Rendszer: WinXP SP3 (asztali gép) és Win7 (laptop)

Router rendesen összekötve, PPPoE beállítva, minden műxik majd egyszercsak nincsen net (kb. 15 perc használat után). Mindenféle beállítási variáció kipróbálva, kábelek cseréje, Mac klón, áramtalanítás, hardreset, akkor is csak Connecting..., és semmi. Új rendszer felrak, net nincsen. (Ha a routert kikötöm, és csak a modemet dugom vissza akkor azonnal van net.)
Hazahoztam a WIFI-t és itthon T-Com ADSL-nél beállítom PPPoE-t és már van is net 3 gépen (zsinóron és wifin is). Három napig egyfolytában használtuk, minden működött, és nem szakadt meg a kapcsolat. Felhívtam a GTSDatanet műszaki segítségnyújtóját, nem tudott segíteni, szerintük minden jó, a routert meg én állítsam be, nekik semmi közük hozzá!!! Elmentem PC-szervízbe segítségért, adtak beállítási tippeket (amiket már én is kipróbáltam előtte), de így sem működik a net.

Pls help! Mi lehet a gond?

Üdv, Gábor

:F

(#11128) Truman válasza Camaro94 (#11127) üzenetére


Truman
senior tag

Az elérhető legújabb firmware van rajta?

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11129) Tosee válasza Camaro94 (#11127) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!

Router admin felületének wan beállításainál...

Wan Connection Mode:
- Connect on Demand
Max Idle Time: 15 minutes (0 means remain active at all times.)
Nem erre van véletlen beállítva?
"Connect Automatically" -ra kell állítani, akkor mindig van kapcsolat!
Esetleg ugyan itt van egy olyan gomb, hogy "Advanced"... Az MTU Size értéke alapból 1480, ezt csökkentsd valamennyivel! Pl.: 1472 -re!

Ha ez sem segít, akkor lehet, hogy firmware-t kell frissítened!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#11130) Camaro94 válasza Tosee (#11129) üzenetére


Camaro94
csendes tag

Connect Automatically-ra van állítva, és mindig csak próbál kapcsolódni de valamiért nem tud.
System Logban mindig ugyanaz a notice jelenik meg, nem errorüzenet.
Megpróbálom ezt a MUT értéket csökkenteni, ha ezzel sem működik akkor pedig firmware-t frissíteni. Most néztem a TP-Link oldalán, hogy talán ez kellene?!

Hardware Version: TL-WR841ND V5
Description: Wireless N Router
Firmware (2010.04.08.): TL-WR841ND_V5_100408

Ha ezekután sem működik, akkor majd újra jelentkezem, amúgy pedig nagyon köszönöm a gyors és segítőkész válaszaitokat. :R

u.i.: egyébként nem értem, hogy 15 percig minden rendben működött és egyszercsak kapcsolatot bontott minden hibaüzenet nélkül, és azóta még csak halvány körvonalát se tudtam beállítani, mintha nem is létezne a net (de csak modemmel csatlakozva rögtön van). Namind1.

Még1x köszi!

[ Szerkesztve ]

(#11131) Tosee válasza Camaro94 (#11130) üzenetére


Tosee
őstag

Igen a V5-ös fog kelleni neked! Vagyis kellene, csak van egy kis gáz...
Ránéztem én is, és azt kell mondjam, hogy a legfrissebb van fent!
A másik kettő régebbi, és ráadásul német, a másik pedig izraeli...

Szerintem nyomj neki egy resetet, majd állítsd be mindent az elejéről!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#11132) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok,laptopon használtam régen win7 rc-t,ahol az utp-s chellomat könnyedén pár klikkel meg tudtam osztani wifin keresztül,hogy az ipod touch-on is tudjon netezni.

Nemrég felraktam a végleges win 7 (legális win7 prof hun 32bit),megcsinálom ugyanazokat a beállításokat,amiket eddig is,ipod csatlakozik,mutatja,hogy van wifi meg minden,de nem kap netet.

Net megosztás be van kapcsolva,otthoni hálózatnak van azonosítva a wifis kapcsolat,azt írja,hogy van internet elérés,ipod kapott ip-t,subnet mask,router és dns címet is,de net az nincs.

Mi lehet a baj?

Próbálkoztam már csomó neten található beállítással,de nem megy,és a connectify programmal se tudom megosztani.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#11133) Nickhole


Nickhole
csendes tag

Sziasztok!

Egyáltalán nem értek a wifis netezéshez, eddig mindig valaki beállította nekem, most viszont magamra maradtam. Jó lenne, ha valaki tudna nekem segíteni.
Van egy laptop amihez van egy router és nekem meg olyan laptopom, amin van wifi tehát elvileg meg tudnánk osztani a netet. A hálózatot látja a gépem de mikor csatlakozni próbálok azt írja ki, hogy nem lehet csatlakozni a hálózathoz. Kaptam egy Ip címet, egy felhasználó nevet és egy jelszót viszont nem jön fel egy olyan ablak ahova ezeket be tudnám írni.
Viszont tegnap olvastam itt, hogy hogyan is kellene beállítani és teljesen mást olvastam. SSID-t kell beírnom és PSK-t, ami azon a gépen is be van állítva, akinek a netét használni akarom.

Köszi a segítséget.

A routeren netezők soha nem adják fel, akik feladják sohasem neteznek

(#11134) mezis válasza Nickhole (#11133) üzenetére


mezis
nagyúr

Az internet a a routerre érkezik ?
A router WiFi-s ? (Esetleg a pontos típusa:........)
A laptopod operációs rendszere:........ - mert nem mindegy ám ! Lehetne pl. valamilyen Linux is ! :F

mezis

(#11135) Nickhole válasza mezis (#11134) üzenetére


Nickhole
csendes tag

Már egy másik albi társ így netezik, tehát elvileg én is tudnék netelni. Akkor szerintem a router wifis :D Majd megkérdezem a típusát nem tudtam hogy az is kell.
Mindenkinek XP-je van.

A routeren netezők soha nem adják fel, akik feladják sohasem neteznek

(#11136) Nickhole válasza Nickhole (#11135) üzenetére


Nickhole
csendes tag

arra gondoltam még, hogy az alapján beállítom az én gépemet is, ahogy annak az albi társamnak a gépe van beállítva, aki szintén wifin netel. :D

A routeren netezők soha nem adják fel, akik feladják sohasem neteznek

(#11137) mezis válasza Nickhole (#11135) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha a router WiFi-s akkor bizonyára csatlakozni szeretnél hozzá, továbbosztás nélkül.
Ebben az esetben nem lényeges a router típusa, csupán a WiFi-s csatlakozáshoz szükséges kulcsok kellenek (SSID, ha rejtett, titkosítás módja valamint a titkosítás kulcsa.

Ha nincs titkosítás, akkor valamivel egyszerűbb.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#11138) Nickhole válasza mezis (#11137) üzenetére


Nickhole
csendes tag

Igen igen. Tehát meg kell tudnom mit adtak meg SSID-nek meg PSK-nak ezeket meg is találtam hova kell beírnom. Csak az zavart meg, hogy ők IP címet adtak, felhasználónevet meg jelszót :DD Tehát ezekre nincs is szükségem :DD

Köszi próbálkozok akkor

A routeren netezők soha nem adják fel, akik feladják sohasem neteznek

(#11139) droti25


droti25
őstag

Sziasztok!

Van egy SMC7004VBR Part NO: 752.8869 fajtájú routerem!Szeretnék szétosztani egy 50/100mbit-s netet 10 szgépre switch segítségével!
Ha egy gépbe kötöm be a netet akkor hellyel közel meg is van a fenti érték,de amint szétosztom a 10 gépre router és switch közreműködésével akkor sajnos csak olyan 20/32mbit-ot tudok elérni:(:(Miért van ez?Vegyek egy modernebb routert?

Pár nappal ezelőtt írtam már a problémámmal kapcsolatba ide,de sajna nem sikerült megoldást találni rá! Létezne olyan h régi a router és nem tud csak 20/32mbit körüli sebességet produkálni!
Laikus vagyok ebben a témában kérlek adjatok tanácsot!

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#11140) KicsiUbul válasza droti25 (#11139) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Ennyi gépnél már javasolt egy komolyabb eszköz beszerzése lehetőleg gigabites legyen, ugyanez igaz a switchre is.

Értem én...

(#11141) Camaro94 válasza Tosee (#11131) üzenetére


Camaro94
csendes tag

Hali!

Próbáltam a MUT értékkel beállítani, reseteltem többször, új Windows-t raktam fel, és legvégén frissítettem a firmware-t V5-re. DE SEMMI SE TÖRTÉNT. Net nincsen (GTSDatanet), de a router más szolgáltatónál rendesen működik (T-Com).

Szereztem egy ismerőstől egy másik routert (NETGEAR WGR614EE), amit úgy kapott a laptopja mellé, de nem kellett neki, mert van jobb, márkásabb. Nekem ez a név nem mond semmit se, de gondoltam kipróbálom, mert nem akartam pénzt költeni újra, elég volt megvenni a TP-LINK-et 14ért.

És láss csodát!!! Ugyanazon beállításokkal működik vele mindkét gép!!!
Akkor eddig mi lehetett a gond??? Minden ugyanaz, csak a router más.
De másik szolgáltatónál, ahol kipróbáltam teljesen normálisan működött.

Nah, mind1. Örülök neki, hogy mostmár legalább működik.

Köszönöm a segítő hozzászólásokat.

Üdv, Gábor
:DD

[ Szerkesztve ]

(#11142) mezis válasza Nickhole (#11138) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha adtak IP címet, akkor a TCP/IP beállításoknál az automatikus helyett be kell írni a kapott IP címet, MASK-ot, átjárót, DNS-t is.

mezis

(#11143) sch_a


sch_a
addikt

Sziasztok!
Elég primitív dolgom lenne, mégse tudom megoldani..
Szerettem volna az új notebookkal kapcsolódni az otthoni csoporthoz, de hiába írom be a jelszót, azt írja az nem megfelelő, pedig itt ülök a másik gép előtt, és látom hogy jó jelszót adtam meg. Próbáltam, hogy a másik géppel is kilépek a csoportból, és a notebookon hozok létre egyet, de az asztalin ugyanígy nem fogadja el.. Eddig a két, kábellel csatlakozó asztali géppel nem volt probléma.

(#11144) Lpetya


Lpetya
csendes tag

Sziasztok!
internetet szeretnék megosztani két gépen, routert nélkül. az internet alapból egy szervergépbe menne, ezzel lenne hálózatban a laptopom. a két gép megtalálja egymást, viszont a szerver internetjét nem tudom megosztani, mivel nincs ott az, amit ehhez ki kéne pipálni. Win 2003 server operációs rendszer van rajta egyébként. xp-n csináltam már ilyet, és ott is volt, hogy se szó, se beszéd eltűnt az internetmegosztás lehetősége, nem látom át, hogy miért.
előre is köszönöm.

(#11145) Truman válasza Lpetya (#11144) üzenetére


Truman
senior tag

--->Leírás

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11146) Lpetya válasza Truman (#11145) üzenetére


Lpetya
csendes tag

ezeket mind tudom.

akkor kicsit részletesebben:
64bites xp-n, és (tudtommal) az összes 2003-on nincs megosztás fül a hálózati kapcsolatok tulajdonságaiban, az Advanced fül alatt van, ha van lehetőség pipálni az internetmegosztásért.
akkor mi van, ha az nincs ott?

(#11147) KicsiUbul válasza Lpetya (#11146) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Mindkét hálózati interface megfelelően van telepítve?

Értem én...

(#11148) Lpetya válasza KicsiUbul (#11147) üzenetére


Lpetya
csendes tag

:F
internet is van a szerveren, és a két gép is látja egymást, ha rádugom a laptopot. nem tudom, hogy mit értesz ezalatt.

(#11149) Truman válasza Lpetya (#11146) üzenetére


Truman
senior tag

Hídkapcsolatot sem tudsz kiépíteni Win 2k3-ban?
Jelöld ki azt az adaptert ahonnan az Internetet kapod, illetve azt amivel kapcsolatba van a laptop egyszerre.--->Jobbkatt--> Hídkapcsolatok. Ha jól emlékszem a híd TCP/IP beállítási ugyan azok mint a kliensé, értelem szerűen más IP címmel (de az is lehet, hogy elég csak minden automatikusan hagyni).

[ Szerkesztve ]

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#11150) Lpetya


Lpetya
csendes tag

a hálózati kártyák driverei is föl vannak telepítve, az elérhető legújabbak. szereztem a gigabithez kábelt, és alapból a laptoppal nem ment, akkor azzal kezdtem, hogy újrahúztam a drivereket. a szerverre nem találtam frissebbet, a laptopra viszont igen, és akkor már jó volt. a két gép között a kábel gyárilag van szerelve, az internet kábelét meg az ISP emberei blankolták be, szóval erről az oldalról fedve van a dolog, és mondom megy is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.