Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12351) Truman válasza Baga1983 (#12350) üzenetére


Truman
senior tag

Szerintem a Windows 7 hálózatkezelése fölöslegesen túlbonyolított. Olyannyira, hogy már a felhasználó sem tud néha hozzáférni a saját fájljaihoz. Olvasd át ezt. Hátha segít.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#12352) egykori válasza egykori (#12337) üzenetére


egykori
őstag

Esetleg, erre? -> #12337 - tudom, hogy nem könnyű az eset, de hátha...

(#12353) - = Zk = - válasza club1 (#12323) üzenetére


- = Zk = -
félisten

nem kijelölni akarom, hanem megváltoztatni:C....
marha fura ez.
esetleg valami utólagos programmal ez meghekkelhető?...hmm:R

" Persze, ha elég ideig torzítasz egy "nézőpontot" akkor előbb-utóbb találsz hozzá igazságot. " , "A minőséget meg kell fizetni,minden másra ott az AMD!!! " " Pontosan. Különben is, akkor jó, ha nekünk jó. Ha mindenkinek jó, abban mi a jó" by Zebra

(#12354) sziada5925 válasza egykori (#12352) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Nem lett esetleg tűzfal feltelepítve? Próbáltad a hálózat beállítása varázslót lefuttatni az XP-s gépeken?

Üdv: Ádám

(#12355) egykori válasza sziada5925 (#12354) üzenetére


egykori
őstag

A NIS 2010 lett mind a három gépen NIS 2011-re frissítve. Mivel én is gyanakodtam erre, ezért teljesen leszedtem (nemcsak kikapcsoltam) a gépemről, a win tűzfalát is kiiktattam egy próbára - semmi eredmény.
A varázslót már minimum 50-szer lefuttattam a gépeken.

(#12356) sziada5925 válasza egykori (#12355) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Routerre van mind a 3 gép csatlakoztatva? Próbáld ki először, hogy a Te géped és a másik xp-s géped csatlakoztatod csak, utána a Vistásat. Teszt erejéig letörölheted az eszközkezelőben a hálókártyát, aztán újraindításkor majd felismeri, hátha megoldja a dolgot.

Üdv: Ádám

(#12357) Jag válasza egykori (#12355) üzenetére


Jag
senior tag

Pingelni tudják egymást? Fix IP-k vannak?

(#12358) egykori válasza sziada5925 (#12356) üzenetére


egykori
őstag

Igen routeren keresztül működünk. Ezt a vista nélküli dolgot nem próbáltam ,de meg fogom. A hálókártya integrált, tehát alaplapi - akkor is fennáll a javaslatod?

Jag: A pingelés érdekes módon működik, kipróbáltam. Nem fix ip címünk van.

A baj az, hogy a számítógépem nevét kiírja, hogy nem férhetnek hozzá, sem az XP-és, sem a vistás gép. Munkacsoporton belül vagyunk.

(#12359) sziada5925 válasza egykori (#12358) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Milyen routered van? Próbáld meg frissíteni a firmware-t. Vagy csak egy router reset is szóba jöhet. Bár a hálózati részért úgy tudom, hogy a routeren belül a switch rész a felelős. Integrált lankártyánál is kipróbálhatod amit írtam mind3 gépen.

Üdv: Ádám

(#12360) Jag válasza egykori (#12358) üzenetére


Jag
senior tag

Mi a konkrét hibaüzenet, vagy a jelenség?
Csinálj egy print screent.

(#12361) Terentius


Terentius
őstag

Sziasztok!
DIGI netem van és a kábel egyből a gépbe megy.A barátnőm gépével kéne megosztani a netet,de nem akarunk wifit,hanem a DIGI-s kábelt kéne 2 felé osztani.Mit lehet tenni és kb. mennyibe kerülne?
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Poco F5 12/256 Gb

(#12362) Jag válasza Terentius (#12361) üzenetére


Jag
senior tag

2 lehetőséged van. Az egyikben a te gépeden osztod meg a netet és asszony a te gépedhez csatalkozik. Ez a legolcsóbb, 1 hálókártyát kell venni, ami kb. 1000 - 2000Ft. max. Hátránya, hogy csak akkor lesz asszony gépén net, ha a tied is megy. Nem költséghatékony...
A másik, hogy veszel egy routert, amit használtan kb. 2000 - csillagos égig lehet kapni...

(#12363) Terentius válasza Jag (#12362) üzenetére


Terentius
őstag

És a kábelt nem lehet elosztani?

Poco F5 12/256 Gb

(#12364) Jag válasza Terentius (#12363) üzenetére


Jag
senior tag

Valamivel csatlakozni kell (PPPOE) felhasználó név/jelszó párossal. Ha elosztod a netet mondjuk egy switch-el, akkor mindig csak egy gép tud a netre csatlakozni, ráadásul a switch árából routert veszel.
Szvsz egy router az optimális megoldás.
A szerkentyű megoldja a csatlakozást és osztja a netet, i'gy egyszerre, vagy külön-külön is tudtok netezni. Ráadásul jóval biztonságosabb a netezés is.

A Milyen routert? topikban biztos segi'tenek olcsó, de megbi'zható routert találni.

Vagy a hardveraprón keresel használtan.

(#12365) Jag válasza Terentius (#12363) üzenetére


Jag
senior tag

Pölö TP-Linkeknem rosszak és nem vészes az áruk, ha nincs nagy igényed.

(#12366) Jag válasza Lézerparaszt (#12318) üzenetére


Jag
senior tag

Win98-ban nincs alapból pppoe. [link]

(#12367) MarioAna


MarioAna
senior tag

Hello, nem biztos hogy jó topikba írok, de hátha.
Adott egy gép ugye, és kollégiumi net, amin tiltva van rengeteg minden, sok port.
A routerhez nem férek hozzá (sőt még a koli-infó felelős sem).
Hogy tudnám megoldani, hogy tudjak online játszani? Nem kell nekem torrent meg ilyenek, csak Madden 08 és CS-zni tudjak (origi, vagy nem az nekem mind1, van mind2).
Próbáltam már proxy szerverre csatlakozva, de nem műküdik.
Hogy tudok ez ellen tenni valamit? (van aki torrentezik itt a koliban, szóval valahogy meg lehet oldani...mondjuk nekem pont nem a torrent kéne, hanem más.)
Előre köszi a segítséget! :R

(#12368) localhost válasza MarioAna (#12367) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Gratulálok! Te vagy az én számomra a nyertes! :C

Minden szeptemberben megjelennek hasonló, kolis vagyok, hogy tudnám kijátszani a rendszabályokat kérdések.

Idén Te vagy az első! - szerintem.

Válaszom, a rendszabályok azért vannak beállítva - hogy ne lehessen megkerülni őket.

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#12369) MarioAna válasza localhost (#12368) üzenetére


MarioAna
senior tag

Nagyszerű.
Csak tudnám akkor hogy torrenteznek a többiek :D:D.
Mellesleg ezzel a rendszabállyal nem tudom mit érnek, el ha a torrent meg megy...gondolom az kicsit nagyobb sávszélt használ mint pl a CS vagy a Madden.
Szóval valahogy gondolom ki lehet játszani a rendszert, csak a kérdés hogy hogy :U .

(#12370) club1 válasza MarioAna (#12369) üzenetére


club1
veterán

Valószínűleg a torrent sem megy olyan egyszerűen. Nagy valószínűséggel valamilyen okossággal oldják meg a torrentezést. Pl.: VPN-el, vagy olyan szerverrel, ami torrentezik helyetted, és standard (pl. http) protokollon keresztül kommunikál veled. Viszont játékra nem igazán jó megoldás a fizetős VPN kiszolgáló sem, hiszen ha rajtad kívül más is használja ugyanannak a játékszervernek az eléréséhez, egymást kidobatjátok.

(#12371) attiati


attiati
veterán

Azt hogy tudom megnézni, hogy egy e-mailt milyen IP címről küldtek?

(#12372) localhost válasza attiati (#12371) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nehezen :(

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#12373) attiati válasza localhost (#12372) üzenetére


attiati
veterán

Tuti?
Igazából azt szeretném tudni, ha e-mailt küldök, akkor ki tudják e deríteni, hogy ugyanattól a személytől (gépről, IP-ről, szolgáltatótól) jött e a mail? Ezt szerettem volna lecsekkolni, ha magamnak küldök proxy-ról mailt.

[ Szerkesztve ]

(#12374) club1 válasza attiati (#12371) üzenetére


club1
veterán

A fejlécből általában kiderül a géped netbios neve és (aktuális) ip címe is.

(#12375) club1 válasza club1 (#12374) üzenetére


club1
veterán

Persze csak akkor, ha valóban a gépedről küldöd email klienssel a levelet... Webes levelezők jó része a saját ip címével vagy a localhosttal indít...

(#12376) attiati válasza club1 (#12375) üzenetére


attiati
veterán

Webes levelező. Csak e-mail kliensben tudom megnézni a fejlécet?

(#12377) club1 válasza attiati (#12376) üzenetére


club1
veterán

A webes levelezők jó részében is van (levél)forrásba betekintési lehetőség. Ha ilyen a webmail-ed, akkor egyszerűen küldesz magadnak egy levelet, és megnézed vele a fejlécet...

(#12378) egykori válasza Jag (#12360) üzenetére


egykori
őstag

Ez az XP-s és hasonló szövegű a Vista-s gépen is, ha az én gépemre akarnak kapcsolódni:

Egyébként D-Link DVG-1402S routerünk van - volt már frissítve a firmware.

(#12379) attiati válasza club1 (#12377) üzenetére


attiati
veterán

hülye vagyok hozzá, melyik fejlécre gondolsz?

Jobb katt mozillában, oldal forrása, és ott a html kódban? Ha igen, akkor milyen kódrészletet keressek?

(#12380) club1 válasza attiati (#12379) üzenetére


club1
veterán

Minden email-nek van egy fejléce, amit a levelezőprogramok nagyrészt elrejtenek a felhasználók elől. A levelezőprogramok/webmail rendszerek fejlesztőinek nagy része beleépít a webmail rendszerébe egy olyan menüpontot, amivel ez a levélfejléc/levél forrása megjeleníthető. Pl. a freemail.hu oldalon a levél megnyitása után a "továbbiak" alatt ott a "levél forrása" menüpont.

(#12381) mckay


mckay
aktív tag

Sziasztok!

Én is routert keresek, de jó kis QoS funkciókkal.
Nos, lehet, hogy nem is QoS-t, hanem valami mást, de nem nagyon értek hozzá...

A helyzet az, hogy a tesóm sokat torrentezik, vezetékkel csatlakozva, én pedig wi-fin csatlakozom laptoppal, de ha felpörögnek nála a letöltések, akkor én egyszerűen nem jutok normális nethez!!!

A tesóm egyáltalán nem akar velem kiszúrni, csak nem tudjuk hogyan kéne csinálni. A torrentezős gépet nem szeretnénk leszabályozni, mert ha nem kapcsolódok wi-fi-vel (esetleg lan-nal) sem én, sem senki más a routerre, akkor má' mé' legyen lelassítva, ugye. És ha kapcsolódok a wi-fi-vel, akkor is csak igazságosan el kéne feleznie a kapacitásokat, nem kérem az egészet.
Tehát egy jó útválasztót keresünk. De ahhoz, hogy megtaláljuk, ahhoz előbb a protokollokkal kéne tisztába kerülni, hogy aztán az adott feature-t megtaláljam az árlistákban.
Jah, és mégvalami: nem igazán szeretnék openwrt és egyéb firmwarekkel vacakolni, mert még nem csináltam ilyent, és nem szeretném elszúrni.

Szóval mégegyszer: nem konkrét típust keresek mindjárt, hanem valami jó megközelítést.
Lehet priorizálni például a wi-fi irányt?
Lehet neki minimum bandwidth-et adni?
Esetleg a WISP funkció, amit néha lehet olvasni a leírásokban, alkalmas erre?
Vagy mélyebbre kéne ásni, és szálakat, udp-ket, uploadot kéne maximalizálni az adott vezetékes portra, macre, ipre?
De ha az utóbbi, akkor a router eltekint a maximalizálástól, ha csak egyedül van a hálózaton?

Van kedvetek segíteni?

(#12382) attiati válasza club1 (#12380) üzenetére


attiati
veterán

uh, ezt eddig nem is sejtettem, köszi szépen :R

(#12383) club1 válasza mckay (#12381) üzenetére


club1
veterán

Kimondtad a bűvös szót: Bandwidth (management). Azaz olyan routerre van szükséged, ami tudja ezt, amiben beállítható ez a torrent kapcsolatokra. Szinte minden gyártónál van ilyet tudó modell(ek).

(#12384) Jag válasza egykori (#12378) üzenetére


Jag
senior tag

Meg kéne nézni pár dolgot a gépeden.

1; Vezérlőpul - Hálózati kapcsolatok - Helyi kapcsolat jobbklikk - Tulajdonságok - TCP/IP protokoll - Tulajdonságok - Speciális - Wins- Netbios engedélyezése a TCP/IP felett.

Próba ki.

(#12385) DJackson válasza egykori (#12378) üzenetére


DJackson
tag

heló,
a services.msc -t ha elindítod, akkor nézd meg, hátha ott lesz a gond. Hálózati DDE, DSDM, Számítógép tallózó, ssdp féle dolgokat szoktam megnézni. Futnak-e, indítsd újra őket.. hátha. csak ötlet.
üdv

[ Szerkesztve ]

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#12386) Jag válasza egykori (#12378) üzenetére


Jag
senior tag

Találtam egy szépen összefoglalt leírást, nagyjából én is ezeket írtam volna le. Ott egy fix is, azt is kipróbálhatod.

(#12387) Claude Leon válasza mckay (#12381) üzenetére


Claude Leon
senior tag

pl. TP-Link, n-es (741,841,941,1043)
esteleg edimax, bármelyik, de azokon valamivel gyengébb a hardver, a régieken legalábbis (6204, 6304), n-eseket még nem próbáltam.

(#12388) club1 válasza Claude Leon (#12387) üzenetére


club1
veterán

A TP-Link-ekben van ugyan sávszélmenedzsment, de nem szolgáltatásokra, hanem csak portokra állítható be. Azaz gagyi, mivel a csomagokat nem elemzi. Viszont éppen ezért nem is veszi nagyon igénybe a router CPU-ját.

(#12389) spgabor


spgabor
aktív tag

Helló!

Egy olyan problémám lenne, hogy kölcsönadtam a routerem, és most hálózati híddal próbálom beállítani a netemet, hogy a tv is lássa a dolgokat. Win 7 pro alatt próbálkozom.
Szóval most van egy gép két hálókártyával, egyikbe megy az ADSL másikból pedig tv. Gépen van net. A tv és a gép közötti hálókártyára beállítottam a 192.168.1.1-es ip-t 255.255.255.0-ás alhálózati maszkot. Tv-n beállítottam ugyanezt az alhálózati maszkot, valamint a 192.168.1.3-as ip-t. Csináltam hidat a két hálókártya között, aminek 192.168.1.3 lett az ip-je, amit a tv-n beállítottam, mint átjáró. Valamint a tv-n még kéne beállítani egy dns szervert, amire az ADSL kapcsolat egyik DNS-kiszolgálóját írtam be.
Most így az a problémám, hogy mikor a tv-n tesztelem a hálózatot, kiírja, hogy tartomány hiba lépett fel, nem tud csatlakozni a kiszolgálóhoz. Vagyis a netre nem tud felmenni, viszont a tv-gép kommunikáció jó, mert a DLNA működik. Mit rontok el, hogy nem megy fel a netre a tv?

Előre is köszi a segítséget!

Üdv:
spgabor

(#12390) club1 válasza spgabor (#12389) üzenetére


club1
veterán

Ebből nekem az jön le, hogy a tv-n saját magát állítottad be átjárónak...

(#12391) egykori válasza Jag (#12386) üzenetére


egykori
őstag

Köszi Jag ezt a linket, én nem találtam rá a kutakodásaim során, de az itt található automatikus Fix It sem segített.
Ráadásul, amit DJackson és Te is előzőleg javasoltatok megnézni, mind rendben vannak.

Köszönöm mindkettőtök jószándékát, de a saját gépemnél vélem a baj gyökerét, amit - ha nem történik valami csoda -, akkor a teljes rendszer újratelepítés oldhat meg, mert a frissítő telepítés sem oldotta meg a problémát.

De ha még eszetekbe jut valami, örömmel fogadnám, mert a gyalulásra és telepítésre egyenlőre nem lesz időm.

Még egyszer köszi!

[ Szerkesztve ]

(#12392) spgabor válasza club1 (#12390) üzenetére


spgabor
aktív tag

Bocs, elírtam az előző hozzászólást, igazad van a tv 192.168.1.2-es ip-t kapott. Átjáró pedig a hálózati híd lett. Így látja a gépet, de a netre nem tud kimenni.

(#12393) Jag válasza egykori (#12391) üzenetére


Jag
senior tag

Biztos nem maradt fenn valami tűzfal, vagy valami, ami blokkolja a csomagokat?
Tuti, hogy egy munkacsoportan vannak?

Sajátgép - Hálózati helyek - Munkacsoport számi'tógépeinek megjeleni'tésére mit lép?

Sajátgép ci'msorba: \\IP ci'm-re mit mutat?

(#12394) Jag válasza spgabor (#12392) üzenetére


Jag
senior tag

Öööö nem most volt, mikor ilyet csináltam, de sztem a pc-ben lévő két kártya között kell hi'dat létrehozni, a tv-ben meg átjáró a pc-dben lévő kimeneti hálókártya IP-je.

Tehát PC-ben 192.168.1.1 ebbe megy be a modemből a kábel, másik hálókártya pc-ben meg 192.168.1.2. Ezek között bridge. TV 192.168.1.3 átjáró: 192.168.1.2.

Sztem.

(#12395) spgabor válasza Jag (#12394) üzenetére


spgabor
aktív tag

A két hálókártya között van a híd. Ha a hálókártya ip-jét adom meg átjárónak, a tv-ben, akkor már az átjárót se tudja pingelni. Viszont ha a híd ip-je van beállítva a tv-n akkor az átjáróval nincs gondja. De az alap probléma fenn áll, mert a netre nem lát rá, csak a másik gépre. Nem lehet, hogy valami tűzfalas win 7-es védelem miatt nem engedi a netet?

(#12396) egykori válasza Jag (#12393) üzenetére


egykori
őstag

Köszi, hogy tartod a lelket bennem. A NIS már 2-3 éve működik mind a három gépen, a helyi hálózatot is kezeli, még nem volt semmi gond vele.
A munkacsoport természetesen egy és ugyanaz, most is és akkor is, amikor még minden rendesen ment.
A munkacsoport megjelenítésekor mindenhol látszik mind a három gép, viszont a pingelés csak tőlem működik a másik két gép felé és azok egymást közt, csak onnan a gépemre nem. Ugyanaz a táblácska ugrik elő, amit a #12378-ba tettem.

(#12397) sziada5925 válasza egykori (#12396) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Nincs esetleg próbára pci-os hálókártyád? Bele kéne dobni a gép(ek)be, letiltani az integráltat és úgy próbálkozni, hátha.

Üdv: Ádám

(#12398) Jag válasza egykori (#12396) üzenetére


Jag
senior tag

Akkor én a nyakamat tenném rá, hogy a NIS kavar be. Amúgy sem szerencsés egy belső hálón lévő gépekre ilyet tenni, teljesen felesleges. Nem kell paranoiásnak lenni...
Router mögé bőven elég egy vírusirtó, meg egy spyware és kész. Tűzfalat nyugodtan kilőheted. Én még a winfososat is kikapcsolom.

(#12399) sziada5925 válasza Jag (#12398) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Nekem egyébként régebben az F-secure játszotta el ugyanezt, minden lehetőséget kipróbáltam, de nem akart menni a hálózat. A tűzfal részében állítottam be egy dolgot, azóta megy. Szóval lehet, hogy Neked is ilyen gondod lesz. Bár a NIS rendelkezik valami hálózatfelismerő résszel ha jól tudom...

Üdv: Ádám

(#12400) egykori válasza Jag (#12398) üzenetére


egykori
őstag

Amikor először észleltük a hibát, akkor én két dologra gyanakodtam, az egyik a NIS, mert akkortájt frissítettem a 2010-est 2011-esre.
Ami a NIS-t illeti természetesen csak egy előfizetés van 3 gépre, mivel mind a 3 gép közvetlenül felmegy a világhálóra, ezért mindre kell a védelem. Az, hogy a helyi hálózatot is kezeli, védi, az nem baj, mert a 2010-es időszakában abszolut jól működött minden. Viszont az újnál sem látok egyenlőre problémát okozó beállítást vagy paramétert.
A másik az Ashampoo win-akármi volt, amire még gyanakodtam, de egy nap után legyalultam, és arra gondoltam, hogy az állított el valamit.
A win tűzfalak ki vannak kapcsolva, csak a NIS működik.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.