Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12401) Jag válasza egykori (#12400) üzenetére


Jag
senior tag

Próbáld csak ki, hogy NIS Uninstall csontra a te gépeden, reboot és menni fog...

(#12402) Claude Leon válasza Claude Leon (#12387) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Ez igaz, azért a rulessel van minimális mozgástered.
(azt persze nem tudom, hány darab rulest tudsz felvenni :)))

(#12403) fenyvesidavi


fenyvesidavi
csendes tag

hali

nekem van egy TL-WN510G_550G_551G tplink 54mb hálozati kártyám amivel lehet fogni a wifis netet:D és nekem egyik ismerősőm azt mondta h ezzel meglehet osztani a hálozatot azt szeretném megkérdezni hogy télleg igaz-e és ha igen hogyan, mert nekem iphonhoz kellene de csak egy sima routerem van:s

F.D.

(#12404) egykori válasza Jag (#12401) üzenetére


egykori
őstag

Eredmény: :U #12355

(#12405) Jag válasza egykori (#12404) üzenetére


Jag
senior tag

Ha kifelé megy a kommunikáció, csak befelé van gond, akkor sztem valami megfogja, ha ezek tuti ki vannak lőve, akkor én passzolom.

(#12406) egykori válasza Jag (#12405) üzenetére


egykori
őstag

Igazából a magam részéről már akkor feladtam, amikor először ide beírtam segítségért a fórumba. 2 hétig kísérleteztem mindenfélével, leginkább a jogosultság kérdése piszkált, de hiába...
Viszont még egy dolog eszembe jutott. Egyszer egy negyedik gépet is rákötöttem a routerre és átrendeztem a gépek LAN csatlakoztatásait - azután amikor a hiba kiderült cserélgettem, variálgattam, de nem segített. Lehet, hogy ennek semmi köze a problémához, de a routerek lelkéhez egyáltalán nem értek - nem lehet mégis valami köze a hibához?

Amúgy pedig ismét köszönöm a segítőkészséget. :R

(#12407) club1 válasza egykori (#12406) üzenetére


club1
veterán

A routernek semmi köze nincs ehhez. Már csak azért sem mert a saját LAN-od forgalma nem routolódik, azt csak a router switch-e kezeli. Ha meg tudod egyik gépről pingetni a másik gépet (visszafelé ebből a szempontból lényegtelen, hogy tudod-e), akkor a switch jó. A routernek max. a névfeloldásban lehet szerepe, de nálad ip címmel sem lehetett elérni az elérhetetlen gépet, így ez sem jöhet szóba, mint hibalehetőség.

(#12408) egykori válasza club1 (#12407) üzenetére


egykori
őstag

Köszönöm a szakszerű magyarázatot, így megnyugtattál, hogy nem az összevissza csatlakoztatás okozta a hibát.

(#12409) furbyhun


furbyhun
csendes tag

Sziasztok!

Ma kötöttek be nálam IPtvt, ehhez egy T-Home-os Pirelli digitális elosztót (ami tulképp wifi router) raktak be. Mivel ennek a wifije gyenge, és az antenna is fix (és a port is kevés lett volna), ezért meghagytam a jól bevált TP-Link 541-es routert wifizni, és vezetékes switchnek. A teljes háló a következő: ADSL szűrőből jjel a Pirelli WAN-jára, ennek egyik LAN portjába a Set Top Box, másikba az 541-es WAN-portja. Erre a portra kapott egy IP-t, 192.168.1.64. A LAN portjain lógnak a gépeim, jelesül az enyém, az alhálózat 192.168.0.xxx.
A probléma a következő: itt használva a gépem látja a hálózat többi gépét, megosztások, stb, de semmilyen módon nem tudom aktív működésre bírni DC++ alatt. Eddig port forward volt beállítva, a TP-linken virtuális szerverrel szépen ment is, 1412 port, tcp/udp, a gépem IP-jével, ezt így is hagytam. Amivel próbálkoztam:
- a TP-Link IP-címét demilitarizált zónába tettem a Pirellin
- a Pirellin a TP-Link IPjére virtual server, a fenti beállításokkal

Ezek nem vezettek eredményre. Ha a gépem közvetlenül a pirellire dugtam, az meg azért nem volt jó, mert különböző alhálózaton voltak a gépek, és nem látták egymást Windows munkacsoportilag. Bármelyik irányból vevő lennék megoldásokra, tehát egy időben kellene megoldani a munkacsoport-tagság és a DC aktív lét problémáját :)

Köszönöm előre is a tippeket!

Üdv: Miki

A szőrös tamagocsi Magyarországról....

(#12410) forrest85 válasza furbyhun (#12409) üzenetére


forrest85
senior tag

Pedig ahogy írtad jól cselekedtél. Nem tudom mi lehet a gondja. :F

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#12411) furbyhun válasza forrest85 (#12410) üzenetére


furbyhun
csendes tag

Igen...én is azt hittem, h jó lesz, hisz emberi számítás szerint így menni kéne... Akkor arra sincs tipp, hogy a két alhálózaton lévő gépek lássák egymást egy munkacsoportban?

A szőrös tamagocsi Magyarországról....

(#12412) III.Ramszesz


III.Ramszesz
csendes tag

Tiszteletem a Nagy Guruknak!

A következő problémával kapcsolatban szeretnék segítséget kérni:

Otthoni hálózatról van szó. Adott egy wireless router és három számítógép:
- egy asztali, melyen XP fut, madzagon csatlakozik routerhez (továbbiakban XP-gép)
- egy laptop, melyen Vista fut (továbbiakban Vista-gép)
- egy laptop, melyen Windows 7 fut (továbbiakban 7-es-gép)
Minden gépen van legalább egy megosztott mappa, azonos munkacsoportban vannak, tűzfal kikapcsolva.

Az igényem nem nagy, csupán egy mappamegosztást szeretnék elérni minden gépen.
Sok sok szenvedés és kálvária után itt tartunk:
- XP-gép látja a 7-es-gépet, be is tud lépni a megosztott mappájába, Vista-gépet nem látja. (vén csotrogány létére még ő tudja a legtöbbet, csodálatos módon...)
- Vista-gép látja XP-gépet, látja 7-es-gépet, de nem tud belépni egyikbe sem.
- 7-es gép látja XP-gépet, belépni nem tud, Vista-gépet nem látja egyáltalán.

Sokat mondó hibaüzenet jelenik meg belépési próbálkozások után 7-es-gépen és Vista-gépen:

Mindent megpróbáltam, legalábbis meg vagyok győződve róla, remélem van ötletetek, mit lehetne még.
(Ezek megvoltak: router factory settings visszaállítás, otthoni csoport kikapcs, tűzfal kikapcs, mittudomén.)

Előre is nagyon köszi.
Ramszesz

u.i.: nem olvastam át 4 év anyagát a topicban, ha ezt már valaki megkérdezte, akkor nagyon sorry...

Nincs is aláírásom

(#12413) III.Ramszesz válasza III.Ramszesz (#12412) üzenetére


III.Ramszesz
csendes tag

Jah... plusz info (bár ki tudja...)

A két laptop (Vista-gép és 7-es-gép) wireless csatlakozik routerhez.

Ramszesz

Nincs is aláírásom

(#12414) iwu válasza III.Ramszesz (#12413) üzenetére


iwu
addikt

pingelni tudják egymást név alapján? ha nem, ip cím alapján?
(parancssorban ipconfig megmondja a címüket, bocs ha tudtad, de hátha)
gondolom netezni mindegyik tud?

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#12415) furbyhun válasza furbyhun (#12411) üzenetére


furbyhun
csendes tag

Megvan a hiba, már működik..láma voltam, nem is árulom el, mi volt a baj, de működik :)

A szőrös tamagocsi Magyarországról....

(#12416) dzsambo válasza III.Ramszesz (#12413) üzenetére


dzsambo
tag

Egy kis olvasni való, a vége felé van ami neked kell.

(#12417) III.Ramszesz válasza iwu (#12414) üzenetére


III.Ramszesz
csendes tag

Teljesen jó, hogy mondod, mert a hálózati részhez sose volt lövésem se...
XP-nél IP-cím, Vista és 7 alatt az IPv4 cím az ugye? és azt kell pingelni, amit a router kioszt neki: 192.168.1.10x... hm?
x= 1, 2, 3...

Nincs is aláírásom

(#12418) III.Ramszesz válasza III.Ramszesz (#12417) üzenetére


III.Ramszesz
csendes tag

Pingeltem. mindegyik azt pingeli, amit lát... vagyis:
- XP pingeli 7-est
- 7-es pingeli XP-t
- Vista pingeli XP-t és 7-est.

Más kombináció nem műxik... :(

Nincs is aláírásom

(#12419) III.Ramszesz válasza III.Ramszesz (#12418) üzenetére


III.Ramszesz
csendes tag

Nem műxik = "A kérésre nem érkezett válasz a határidőn belül."

Nincs is aláírásom

(#12420) III.Ramszesz válasza dzsambo (#12416) üzenetére


III.Ramszesz
csendes tag

Szia Dzsambo,

arra gondolsz, hogy pl. explorer-ablakba véssem be, hogy \\192.168.1.102\install ??
(az install mappa van megosztva próbaképp)
Hát megpróbáltam... nem is egyszer... a hibaüzenet ugyanaz. :(

Nincs is aláírásom

(#12421) dzsambo válasza III.Ramszesz (#12420) üzenetére


dzsambo
tag

Nem. Sajátgép->Eszközök->Hálózati megható csatlakoztatása-> \\server (név vagy ip cím)
\megosztott mappa neve Megadhatod a serveren használt felhasználó neved is. Mindezt XP alatt.

Most láttam amit a pindelésnél írtál. Ott más gab@sz lesz. Egy ilyet tudnál készíteni minden gépről star->futtatás->cmd->ipconfig -all

[ Szerkesztve ]

(#12422) III.Ramszesz válasza dzsambo (#12421) üzenetére


III.Ramszesz
csendes tag

Voilá:

XP:

Vista:

7-es:

Nincs is aláírásom

(#12423) III.Ramszesz válasza III.Ramszesz (#12422) üzenetére


III.Ramszesz
csendes tag

...és még egy info, ami lehet, hogy lényeges.

Az XP és a Vista gép már egy ideje megvan. Sose látták egymást igazán (illetve az egyik a másikat igen, visszafelé már nem, megosztás sose működött). Viszont a NeedForSpeed Most Wanted-del lehet játszani LAN Play Game-et ezen a gét gépen egymással.

A 7-es gép újonc, két napja van itthon, azt nemtom...

Nincs is aláírásom

(#12424) dzsambo válasza III.Ramszesz (#12423) üzenetére


dzsambo
tag

Amit írtam a megosztásról azt kipróbáltad ahol megy a ping is?

(#12425) III.Ramszesz válasza dzsambo (#12424) üzenetére


III.Ramszesz
csendes tag

A Vista-gép pingeli a 7-es gépet (192.168.1.102)... ezen kipróbáltam a hálózati meghajtó csatlakoztatását Sajátgép alatt, úgy, hogy \\192.168.1.102\install... ha erre gondolsz, akkor igen, de nem működik:

Nincs is aláírásom

(#12426) dzsambo válasza III.Ramszesz (#12425) üzenetére


dzsambo
tag

Pedig biztosra vettem, hogy így működni fog, azt a diagnosztizálást kipróbáltad már?

(#12427) III.Ramszesz válasza III.Ramszesz (#12425) üzenetére


III.Ramszesz
csendes tag

Nekem most mennem kell, de minden ötletet szívesen veszek... és persze várok is!!
:C
Nagyon köszi előre is.
Ramszesz

Nincs is aláírásom

(#12428) III.Ramszesz válasza dzsambo (#12426) üzenetére


III.Ramszesz
csendes tag

Diagnosztizálást.... persze. Az volt az első. Persze a Windows nem tudja megállapítani a hibát (burkolt utalás arra, hogy "hülye vagy fiam, kösd fel magad")

Nincs is aláírásom

(#12429) III.Ramszesz válasza III.Ramszesz (#12428) üzenetére


III.Ramszesz
csendes tag

holnap reggel jövök... jó éjt, és nagyon-nagyon köszi!

Nincs is aláírásom

(#12430) III.Ramszesz válasza III.Ramszesz (#12429) üzenetére


III.Ramszesz
csendes tag

Ma se működik... valakinek valami ötlet? Köszi...

Nincs is aláírásom

(#12431) MaciG


MaciG
addikt

üdv.

Ha nekem otthon meg van osztva netem routerral, akkor egy olyan játéknál ahol a csatlakozásnál ip-címet kér, mit kell megadni? Mert lefuttattam egy ip configot, de ott azt adja meg amit a router kiosztott nekem, ilyenből meg gondolom több ezer van a világon...

BANZAII

(#12432) Truman válasza MaciG (#12431) üzenetére


Truman
senior tag

A rendes külső IP címet kell adni. Megtalálod a router menüjében általában a status -nél.
Vagy a whatismyipaddress.com -on.
Még annyi a csavar, hogy port átirányítást (NAT) kell beállítani, mert máskép nem tudja a routered melyik számítógépnek kell továbbítani az adatcsomagot. Ha elárulod pontosan milyen router -ed van, és milyen játékkal akarsz játszani, bővebben is tudok segíteni.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#12433) MaciG válasza Truman (#12432) üzenetére


MaciG
addikt

tp-link routerem van, de közben már megoldódott a probléma, mert online el tudtuk indítani, de azért ha elmondod h működik ez a NAT-os átirányítás azt megköszönném, mert lehet máskor még szükség lesz rá. :)

BANZAII

(#12434) iwu válasza III.Ramszesz (#12430) üzenetére


iwu
addikt

név alapján tutti, nem fogja megtalálni, mert külső dnsed van.
simán intéző címsorába írd be \\vmelyikgepipcime , és nézd meg, ad-e valamit.
w7 meg vistában a hálózati központban a teljes hálózat felderítés, indítsd el, ha valami nincs meg hozzá, felajánlja, hogy bekapcsolja.

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#12435) Vazallus


Vazallus
tag

Olyan lehetséges hogy a T-online lelassította a netem ? :Y
Mután jó fél napja használtam az új modemem (DSL 321B) amivel kb 1 megával gyorsabb volt a kapcsolat mint eredetileg, másnap reggelre hihetetlen lassú lett minden, alig 1 megabit. Visszacseréltem a régi 360T-t gondoltam ezzel akkor visszaáll az optimális 5megabitre azonban ezzel is ugyanolyan lassú. Routerrel és router nélkül is ugyanolyan lassú.
Lehet hogy a központ a belebabrált vagy csak én vagyok már ennyire paranoiás :F

"Mr. Salieri sends his regards"

(#12436) adyh


adyh
tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem volna, hogy Comodo tűzfalam van, a gépem közvetlen a modemba van csatlakozva és a gép indításakor feljön egy ablak, hogy: Új magánhálózat érzékelve! és kiirja az ip-t, többnyire mindig más.
Ez normális? Milyen magánhálózat?

"Az akaraterő megteremti az utat"

(#12437) iwu válasza Vazallus (#12435) üzenetére


iwu
addikt

szarakodik a T, sok helyen ez a gáz (pl Dunakezin)

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#12438) Vazallus válasza iwu (#12437) üzenetére


Vazallus
tag

Csak most vagy úgy általában?

"Mr. Salieri sends his regards"

(#12439) III.Ramszesz válasza Vazallus (#12435) üzenetére


III.Ramszesz
csendes tag

Igen, de melyik IP címet? Amit a router oszt ki? 192.168.1.102 pl.?
Az ipconfig ezt adja csak meg és azt már próbáltam, nem megy.
:( :( :(
Sorry...

Nincs is aláírásom

(#12440) iwu válasza Vazallus (#12438) üzenetére


iwu
addikt

háát, nekem kb 1 hónapja, most épp megjavult...

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#12441) iwu válasza III.Ramszesz (#12439) üzenetére


iwu
addikt

mindig a másik 2 gépét, tehát ha az xpn vagy, akkor az xp intézőjében add ki a \\vistaip utána meg a \\w7ip

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#12442) III.Ramszesz válasza III.Ramszesz (#12439) üzenetére


III.Ramszesz
csendes tag

Itt tartok (a Toshiba PC-nél vagyok, azon fut a Vista, amit lát, a User-PC az a Win7-es gép.)

de amikor dupla katt a User-PC-re, akkor:

és ezt a hibaüzenetet kapom akkor is, ha a címsorba írom a \\192.168.1.102 címet.
Pedig a User-PC-n meg van osztva a c:\install könyvtár.

Nnna erre monnyon már valaki valamit... én kezdem feladni... már csomózom a kötelet.
Ramszesz

Nincs is aláírásom

(#12443) III.Ramszesz válasza iwu (#12441) üzenetére


III.Ramszesz
csendes tag

igen, igen... a Vista a 101 végű, és ezen a gépen írtam be a 102-es végűt, ami ugyebár a Win7 IP-je.
Simply doesn't work. Hibaüzenettel elszáll a remény...

Nincs is aláírásom

(#12444) dzsambo válasza adyh (#12436) üzenetére


dzsambo
tag

Igen, mivel dinamikus ipcímed van. Ha zavar kacsold ki, ne keressen új hálózatot (pontos beállítás most nem jut eszembe, de azt hiszem mikor szól az új hálózatról akkor is meg lehet)

III.Ramszesz: Statikus ipcímekkel próbáld meg. Egyébként én már inkább tűzfalra gyanakszom.

[ Szerkesztve ]

(#12445) adyh válasza dzsambo (#12444) üzenetére


adyh
tag

Igen, ki lehet kapcsolni akkor is, de mindig valamilyen belső ip-t dob fel 192.168.... és egyáltalán nem azt ami a tényleges ip-m
én csak attól tartok, hogy nem -e valami botnet hálózat tagja vagyok :)

"Az akaraterő megteremti az utat"

(#12446) dzsambo válasza adyh (#12445) üzenetére


dzsambo
tag

Azt a modemed adja, a legelején amíg nem csatlakozol a nethez. A bootnet nem így működik.

(#12447) adyh válasza dzsambo (#12446) üzenetére


adyh
tag

köszi a segítséget, előbb kellett volna utána olvasni, aztán kérdezni :)

"Az akaraterő megteremti az utat"

(#12448) mp3joe


mp3joe
csendes tag

Sziasztok én nekem is hasonló a problémám vagyis csak a fele mert nekem is ezt a Pirelli routert adták.És nem tudom beállítani a dc -t hogy aktív módba működjön, aki tud legyen szíves segítsen.Merthogy amit eddig fórumokban találtam róla nem vezettek eredményre ugyanis ez elviekben teljesen verziószámra azonos típus és a menüjében még sincs a NAT / Virtual Server opciónál a Public IP Adress. Nem tudom mi tévő legyek.

(#12449) mp3joe válasza furbyhun (#12409) üzenetére


mp3joe
csendes tag

Sziasztok én nekem is hasonló a problémám vagyis csak a fele mert nekem is ezt a Pirelli routert adták.És nem tudom beállítani a dc -t hogy aktív módba működjön, aki tud legyen szíves segítsen.Merthogy amit eddig fórumokban találtam róla nem vezettek eredményre ugyanis ez elviekben teljesen verziószámra azonos típus és a menüjében még sincs a NAT / Virtual Server opciónál a Public IP Adress. Nem tudom mi tévő legyek.

(#12450) dzsambo válasza mp3joe (#12449) üzenetére


dzsambo
tag

Neked is két routered van?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.