Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12451) club1 válasza furbyhun (#12409) üzenetére


club1
veterán

És a két routolás helyett nem lenne megoldás az, hogy a szolgáltatói routerből jövő kábelt a saját routered switch-ébe kötöd (a saját routeren kikapcsolva a DHCP kiszolgálót), és hagyod, hogy a szolgáltatói router beállításai szerint működjön a hálód?

(#12452) spejci


spejci
tag

Üdv. Azt szeretném megkérdezni, hogy azt lehetséges beállítani hogyha felhasználót váltok és egy másikba jelentkezek be akkor elmegy a net és elég nehezen akar újra lenni...
(smc-s wifi-m van)

(#12453) mckay válasza club1 (#12388) üzenetére


mckay
aktív tag

aha, nagyon köszönöm az ajánlatokat!
szóval még egy 10 ezer forintos routerben is van bandwidth management, legalábbis portokra nézve

igen ám, de ha az csak annyit tud, hogy egy portot lelassít mondjuk 10 megabitre, akkor azzal nem sokat érek

a kérdésem ugyanis az, hogy azt hogy híjják, amikor egy portot CSAK AKKOR LASSÍT mondjuk 10 megabitre, amikor egy másik porton van kliens

az lenne a legszebb persze, ha nem csak a konkurens kliens meglétét nézné, hanem azt, hogy egyáltalán van-e forgalma

vagy éppen a másik oldalról megközelítve: van-e olyan cucc, ami garantál egy adott gépnek minimum bandwidth-et?

ha ilyesmiről nincs is infótok, azért a hozzászólást akkor is köszönöm: lehet, hogy veszek egy tp-link-tl-wr1043nd routert én is, aztán teszek egy próbát, hátha van ilyen menüpontja

(#12454) DJackson válasza spejci (#12452) üzenetére


DJackson
tag

szia, egy kicsit próbáld meg jobban körülírni a problémát legközelebb. Milyen oprendszered van? Nem kap IP címet és lekapcsol, vagy nem csinál semmit? Kap IP címet, csak nincs net?
Üdv

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#12455) betyarr


betyarr
veterán

üdv!

jobb topikot nem találtam a témában,szóljatok,ha van erre megfelelőbb.

a letöltési sebességem mitől függ?16/2-es netem van,de pl a torrentben a max letöltés 1,9 mega akkor is ha pl azt írja a feltöltő,hogy pl 3,5 megával lehet tölteni.egy helyi szolgáltatótól kapom kábelen a netet.szoktam speedtestet is csinálni,szinte mindig adják a maxot.ha nemakkor sem jelentősen kevesebb.

köszi előre is a választ!

(#12456) club1 válasza betyarr (#12455) üzenetére


club1
veterán

16 Mbps az nagyjából egyenlő 2 MB/s-al. Mert a megabit még mindig nem egyenlő a megabájttal...

(#12457) club1 válasza mckay (#12453) üzenetére


club1
veterán

Én egy szóval nem írtam azt, hogy az általam ismert routerek sávszélesség menedzsmentje nem pont úgy működik, ahogy azt te ettől elvárod. Mint írtam a Tp-link routerek esetében portokat kell priorizálnod, ez neked nem feltétlenül jó. Erre kiválasztod pont a TP-linket...
Neked olyan routerre van szükséged, amiben szolgáltatásokat priorizálsz (alacsony, közepes, vagy magas szintre), ez pedig pont azt jelenti, hogyha adott időben nincs más, akkor az alacsony prioritású forgalom is tud max. sávszélességgel menni (pl. torrent), de mihelyt belép egy másik - magasabban priorizált - szolgáltatás (pl. http, azaz webes elérés), abban a pillanatban a torrent háttérbe szorul.

(#12458) betyarr válasza club1 (#12456) üzenetére


betyarr
veterán

:DDD el voltam tévejedve... köszi!

(#12459) Gabás válasza club1 (#12457) üzenetére


Gabás
addikt

és erre találták ki a cfosspeedet:)

(#12460) club1 válasza Gabás (#12459) üzenetére


club1
veterán

Nem gondolnám, hogy erre találták ki. Itt a cél a csomópontban történő priorizálás, nem pedig a végponton.

(#12461) Jag válasza mckay (#12453) üzenetére


Jag
senior tag

Sztem nagyjából ezeket be tudod lőni egy olyan routerben, amire feltehető Tomato, vagy DDWRT. Azokban lehet portra, protokollra és előre beállított programokra classokat, illetve tól-ig bandwidth-et állítani. Csak szerintem pont fordítva, mintha egy pont erre kitalált szoftveren tennéd, tehát azokat a programokat állítod magas classba, amiket a torrent mellett szeretnél használni. Gyakorlati tapasztalatom nincs vele, pedig évek óta ott figyel a routeremen.

Egyébként ezeken a routereken linux fut, gyakorlatilag szvzs bármi beállítható egy hozzáértő segítségével.

(#12462) Fémzenedémon


Fémzenedémon
csendes tag

Adott egy 2 hálókaris win2003 r2 64bites datacenter ed. rendszer, egy 16portos switch, a hálózatban van 4 további xp rendszerű gép.
Szeretném megosztani az internetet, és a szerver tárkapacitását.
A megosztott mappákkal nincs gond (általában) De nem tudok dhcpn ip-t osztani a munkaállomásoknak, egyszer sikerült, de ne kérdezzétek hogyan, de ez sem lenne elég mivel a serwert szeretném routerként használni, így a netet is meg kellene hogy ossza.
Tudom, a router kézenfekvőbb lenne, de a későbbiekben bővítenék a gépek számát, korlátozni kellene a netes portokat, és adott még a serweren egy kamerarendszer, ami fix ip-t követel, a távoli managementhez.
Próbálkoztam már dhcp. dns szolgáltatásokkal, játszadoztam a beállításukkal, de soha nem jött össze. A routing and Remote Acess szolgáltatással sem sikerült.
Van egy vaskos windows 2003 serwer - rendszergazdáknak c. könyvem, sokszor átlapoztam, de nem tartalmaz instant receptet ennek a problémának a megoldására.
Nagyon megköszönném ha valaki egy átfogó leírást adna.

(#12463) HENE


HENE
aktív tag

Üdv Mindenkinek!

Otthon hálózat kialakításában kérnék a tanácsot. A ház két lakószintes (földszint+tetőtér beépítés) + padlás. A kábel tv a padlásra jön be (t-home), kábelen fog jönni a net (előreláthatólag). ott van a kábel tv elosztója, erősítője. (jelenleg csillagpontos kábel tv van, de csak úgy falon kívüli vezetékkel). Szeretnék néhány szobában tv és internet hozzáférést kialakítani. A tv az nem gond. A számítógépes hálózattal kapcsolatban várom az észrevételeket.

1. verzió: A padláson az az elosztó egyik helyére csatlakoztatom a kábelmodemet, hozzá a routert és a vezetékek a falban futva jutnak el a kívánt helyekre.

2. verzió: Az emeleti dolgozó szobában lévő kábel tv végpontra csatlakoztatom a modemet és a routert és onnan mennek a helyekre a vezetékek. A kérdés az, hogy mondjuk 4 v 5 falból kijövő vezeték csatlakoztatását hogyan lehet kulturáltan megoldano?

Mi van ha a routeren nincs elég lan csatlakozó?

Ki melyiket ajánlja? Az 1 verzió esetében a kábel tv mehet a utp kábellel egy csőben? CAT 6-ra gondoltam.

Várom az ötleteket!

(#12464) Jag válasza HENE (#12463) üzenetére


Jag
senior tag

Szvsz esztétikailag a padláson célszerű elhelyezni ezeket az eszközöket. Ráadásul a padláson könnyebb a szobákat megközelíteni nem kell falmentén kulturáltan vezetgetni.

Viszont ha újra kell indítani a routert, mer lefagy (akár a szó szoros értelmébe is), akkor mászhatsz fel télen. :-)
Általában 4 port van a routerekben, de bővíthető bármennyivel, ha veszel hozzá egy switchet.
Cirka 5 rugó.

Én úgy csinálnám, hogy dolgozóba le a kábel, modem + router, onnan vissza 1 kábel a padlásra, ott switchbe be, majd onnan szét a szobákba.
Ha viszont nincs hideg fent, illetve könnyen megközelíthető, akkor fent egyből modem + router, esetleg switch.

(#12465) Jag válasza Fémzenedémon (#12462) üzenetére


Jag
senior tag

Milyen instant receptet szeretnél egy server bekonfigurálására? Ezt tanulják a rendszergazdák évekig. :-)
Router nem kizáró ok egy server mellé, sőt. Server elé is kellhet router.
Ha nem értesz hozzá, mindenképp egy router a te barátod. Abban is lehet portokat korlátozni, dhcp-vel ip-t osztani. Switchel bővítheted a gépek számát is. Fix IP sem probléma neki, ezt nem is értem, miért említed.
A server is egy sima kliensként jelenne meg a hálózaton a maga kis cuccaival.

(#12466) Claude Leon válasza mckay (#12453) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Nézz bele a rulesbe, ott ezt nagyon szépen tudod birizgálni.
Azt ugye tudod, hogy a tesód torrentje melyik portokat használja?
Erre a porttartományra állíts be egy rulest,
- ip 192.168.1.100-192.168.0.199
(vagy egyéb, amibe az otthon használt végpontok beleférnek.)
- a portokat ugyanígy (6800-6900, ha nincs másra állítva)
- egress min. kb. a max. 10%-a, max. kb. 70%
- ingress kb hasonló.
Aztán kell rules a többire, amit a torrnettel szembeállítanál
- pl. 20-500, ahol minimumra adj meg 80%-ot, maximumra 100%-ot
(persze ne 100%-ban, hanem valós kbps-ban)
Persze a Control_Settingsben a min.-max. sebességeket be kell állítani, ahoz viszonyítja majd, amit rulesek alapján kioszthat.

(#12467) spejci válasza DJackson (#12454) üzenetére


spejci
tag

Win7-em van! Amikor belépek a másik felhasználóba egyből lekapcsol és elkezd újratárcsázni (gondolom) a digi és valamikor elég nehezen akar újra lenni net. Mert pl.: még a régi nettel az wifi nélkül volt ott nem ment el sose ha felhasználót váltottam. Végül is nem olyan nagy probléma csak valamikor idegesítő!

(#12468) HENE válasza Jag (#12464) üzenetére


HENE
aktív tag

Köszönöm! Ez nagyon jó ötlet!

(#12469) radi89


radi89
csendes tag

Hello!

Nekem az a problémám lenne, hogy most vagyok elsős egyetemista albérletben és a lakótársaimmal sikerült beszereznünk egy TP-LINK TL-WR841N típusu routert, és sikerült beállítanunk, hogy mind a hárman tudjunk internetezni. Viszont nem rég kezdődött az a probléma, hogy egyre lassabb lesz az internet és a végén mind a hármunkat ledob. Rájöttünk, hogy ez azért történik mert lopják a internetünk (Digis) és nem tudjuk, hogy hogyan kéne beállítani azt, hogy csak mi hárman tudjuk használni. Sajnos egyikünk se jártas ezen a területen.

Előre is köszi a válaszokat.

(#12470) Fémzenedémon válasza Jag (#12465) üzenetére


Fémzenedémon
csendes tag

Köszönöm, időközben sikerült megoldani :)

(#12471) iwu válasza radi89 (#12469) üzenetére


iwu
addikt

A wireless menüben a wireless security alatt pöttyözd be a WPA-psk/wpa2-PSK-t aPSK passpharsebe pedig add meg, mi legyen a wifi jelszava, majd save.
restart után a wifis gépeken újra kell csatlakozni a hálózathoz már a jelszóval.
üdw,iwu

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#12472) DJackson válasza spejci (#12467) üzenetére


DJackson
tag

még mindig nem teljesen világos számomra. Ha routered van, akkor a routerben kell megadni a kapcsolódási beállításokat, és nem kell "tárcsázgatni". Szóval a kérdés, hogy mi akar betárcsázni nálad?

minden jóban van vmi STAR: STAR Trek, STARgate, BattleSTAR Galactica, STARopramen, STARcraft...

(#12473) Hintalow


Hintalow
senior tag

Sziasztok!

Lehet, hogy hülye kérdés, de otthoni hlózaton meg lehet osztani egy adott gépnek az optikai meghajtóját? Tehát elérhető kábelen, esetleg wifin egy másik gép meghajtójában lévő lemeznek a tartalma?

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#12474) shev7 válasza Hintalow (#12473) üzenetére


shev7
veterán

persze ugyan ugy ahogy barmilyen mas konyvtar meghajto is megoszthato.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#12475) radi89


radi89
csendes tag

Na szóval most már sikerült megoldani de csak két gépen van net mert az egyik gépen( windows XP) azt írja ki hogy identitás ellenőrzése, és a hitelesítés sikertelen és nem tudunk rájönni a problémára.

Előre is köszi a válaszokat

(#12476) netboy


netboy
senior tag

(#12477) aclandiae


aclandiae
senior tag

Sziasztok!

Erre mi a megoldás?

(#12478) aclandiae válasza iwu (#12471) üzenetére


aclandiae
senior tag

Hello!

Engem ebből a válaszból az érdekel, hogy ha a routeren keresztüli internethez való csatlakozáskor állítok be jelszót (tehát aki nem írja be/nem tudja/, amikor érzékeli neki a számítógépe), akkor miért van szükség a router és a gépek közötti kommunikáció titkosítására is?

(#12479) localhost válasza aclandiae (#12478) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Hogy a szomszéd, vagy a ház előtt megálló idegen ne tudjon INGYEN és EGYSZERŰEN kapcsolódni a routerhez, a router követelje meg az azonosítást és a titkos kulcs ismeretét a csatlakozni szándékozóktól.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#12480) Milan24


Milan24
aktív tag

Valaki azt mondja el nekem, hogy a cégnél, miért gyorsabb a 3Mbit/sec-es net mind nekem itthon az 5???

Ott Internet Explorer 8-as verzió van. Nekem itthon van 9-es, van Firefox 3.6, meg Chrome 6.0.

És ott mégis csak gyorsabb. Igaz ott XP van nekem meg 64 bites Windows 7 Ultimate. Hogy érhetem el, hogy nekem is jó gyorsan betöltődjenek a weblapok?

(#12481) club1 válasza Milan24 (#12480) üzenetére


club1
veterán

Legvalószínűbb ok lehet a céges proxy kiszolgáló. Ez ugye arra való, hogy a gyakran látogatott lapokat tárolja, és csak a frissítéseket/inkrementumokat tölti le a netről. Meg persze proxy szervert használunk a felhasználók kordában tartására, ezen ui. jó kis szűrők építhetők fel, harmadrészt pedig nyomon követhető a munkatársak net használata.

(#12482) Flame_ válasza Milan24 (#12480) üzenetére


Flame_
tag

Bocs, de nálad mit jelent az, hogy "gyorsabb"? :) Nagyobb az elérhető sávszélesség? Hamarabb betöltenek a weboldalak? Utóbbi erősen függ a géptől, a rajta futó szoftverektől és azok beállításaitól is. Kábé millió dolog lehet (pl. ahogy a kolléga mondja: egy helyi, nagy sebességgel elérhető tároló is), most ennyiből, hogy "háde gyorsabb" az se egyértelmű, hogy mire gondolsz.

[ Szerkesztve ]

(#12483) mezis válasza aclandiae (#12478) üzenetére


mezis
nagyúr

Nemrég hallottam (vagy olvastam ?): Németországban a bíróság megbüntetett egy WiFi tulajdonost, mert nem titkosította a routeréhez való kapcsolódást, ezáltal lehetővé vált egy másik személynek jogdíjas tartalmak (zene, film) letöltésére.
Elképzelhető ennél csúnyább eset is: gondolom Te sem örülnél neki, ha egy éjszaka fél tucat kommandó teperne le, mivel internetforgalmad alapján terrorista bombagyártónak vélnek aki mellesleg még pedofil is. ;]

mezis

(#12484) Milan24 válasza Flame_ (#12482) üzenetére


Milan24
aktív tag

Hamarabb betöltenek a weblapok arra gondoltam. Hardveremmel szerintem nincsen gond. Dell Studio XPS 1640.

(#12485) aclandiae válasza mezis (#12483) üzenetére


aclandiae
senior tag

localhost és mezis: nem ugyanarról beszélünk. A hálózathoz és az internethez való hozzáférés jelszavas védelme rendben van. Hanem ezen kívül miért van szükség még külön a hálózatban és internet megosztásban lévő gépek és a router közötti kapcsolat titkosítására is (pl. WPA2)?

(#12486) club1 válasza aclandiae (#12485) üzenetére


club1
veterán

Azért mert anélkül egy viszonylag egyszerű technikai megoldással a forgalmadat saját AP-re lehet terelni, így lehallgatva minden csomagodat. Ha pedig pl. netbankolsz, akkor ez érzékenyen érinthet. (Azért hozzáteszem, hogy a hazai netbank megoldások többsége ebből a szempontból (lehallgathatóság) biztonságosnak tekinthető.)

(#12487) localhost válasza aclandiae (#12485) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Én pontosan a Te kérdésedre válaszoltam... A lehallgatás és ál-azonosítás elkerülésére

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#12488) aclandiae


aclandiae
senior tag

localhost és club1:
1. Ha már a hálózatra és internetre a routeren való kapcsolódáshoz is jelszóra van szükség, akkor ez csak a védelem első fele?

2. Hogyan lehet megoldani a titkosított adatforgalmat, úgy hogy a felhasználóknak ne kelljen mindig jelszót beírni, amikor szeretnének kapcsolódni?

3. Erre nincs ötlet?

(#12489) mezis válasza aclandiae (#12485) üzenetére


mezis
nagyúr

Csak nem azt gondolod, hogy a hálózatod megkerülheti a routert ?

Ha nincs titkosítás (pl WPA2), akkor már csak a MAC address szűrés, meg esetleg az IP címtartománnyal való játék jelentene igen csekély akadályt a hálózatodnak és azáltal az internetednek "vendég" általi használatának. Ha meg még ezek sincsenek, akkor a hülyegyerek is pár kattintás után internetezik a Te számládra.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#12490) aclandiae válasza mezis (#12489) üzenetére


aclandiae
senior tag

Rendben.

A 2. és 3. pont még aktuális (W7 x64 Ultimate van)

(#12491) bodom87


bodom87
tag

sziasztok!

Egy otthoni vezeték nélküli hálózatot szeretnék kiépíteni:

- Fiber Power 15 internet megosztására
- kb 120 mm2-es kertes házba
- kb 3 gép van
- akadály max téglafal, egy hosszabb folyosó egyik és másik végén vannak szobák/gépek

Milyen wifi routert illetve háló kártyát ajánlanátok hozzá?
(Én egy TP-LINK WR941ND Routerre gondoltam)

köszönöm

(#12492) dzsambo válasza bodom87 (#12491) üzenetére


dzsambo
tag

Én a jövőre való tekintettel inkább a nagy tesóját ajánlom (TL-WR1043ND), a gigabitet később fogod kinőni. Milyen hálókártyára gondolsz (Wlan, lan, usb, pci)

(#12493) localhost válasza aclandiae (#12488) üzenetére


localhost
Közösségépítő

1: Igen
2: nem tudom, nálam itthon a wifi nem kéri minden alkalommal egyik gépen sem, miért is kérné ? De a céges hálózatunk (domain) minden alkalommal megköveteli a logon procedúrát, pedig az nem wifi.
3: nem tudom

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#12494) bodom87 válasza dzsambo (#12492) üzenetére


bodom87
tag

Lényegében mindegy milyen hálókártya csak tudja rendesen fogni a jelet. amelyik olcsóbb /wlan vagy usb, de inkább az usb fele húzok egy kicsit/

(#12495) degu


degu
senior tag

Az Everest javasolta,hogy az internet gyorsitasahoz engedelyezzem az IP fejlec tomoritest!?
Mi ez,es hol lehet engedelyezni? :F

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#12496) orbano


orbano
félisten

Sziasztok!

Van egy laptopom (win7 32bit, intel lan) és egy asztali gépem (win7 64bit, realtek lan). A laptop mobilinternetjét szerettem volna megosztani, de a hálózat felépítésénél is gondjaim adódtak: míg az asztali gép vígan rájött hogy mi ez, kiválasztottam, hogy otthoni hálózat, addig a laptopom meghülyült: azonosítatlan hálózatnak tekinti azt, amit az etherneten kersztül lát, és nem is engedi nyilvános hálózatrtól módosítani otthonira.
Ami ezek mellett még furcsa:
-egyszer valahogy sikerült elérnem, hogy a nagy gép kilásson az internetre (kézzel van megadva mindkét gép IPje és a nagygépen az alap. hálózati átjáró), de a domain szervert már nem látta. Ezen felül a laptop látja a nagygép otthoni hálózaton megosztott mappáit. Bár ez is, és a nagygép szerint működő internetkapcsolat az újraindítás után megszűnt, szóval most a nagy büdös semmi van, nem lát senki semmit, othtoni hálózatot meg aztán végképp nem tudok beállítani.

Remélem tudtok segíteni mi a franc lehet, köszi előre is!

ja amit kifejeltettem: egymás tudják pingelni a gépek.

A vér nem válik VAZZE!™

(#12497) mezis válasza orbano (#12496) üzenetére


mezis
nagyúr

A DNS-t nem neked kell megadni ? (Egyiknek jó lesz a routered IP címe.)

mezis

(#12498) cellpeti


cellpeti
veterán

Üdv!

Ha vezetékes routeren kapom a diginetet és arra a LAN vezetékre rákötök egy switch-et, akkor a netet szét tudom vele osztani több gépre is?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#12499) club1 válasza cellpeti (#12498) üzenetére


club1
veterán

Ha a router tud adni elég ip címet (elég tág a dhcp poolja), akkor igen.

(#12500) cellpeti válasza club1 (#12499) üzenetére


cellpeti
veterán

Ez egy alap SMC VBR router :U

Tigris, tigris, csóvafény...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.