Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12901) Jag válasza atkamano1 (#12900) üzenetére


Jag
senior tag

Ha találsz olyan routert, amiben meg tudod szabni, hogy csak bizonyos MAC adress-el rendelkező gépeket szolgáljon ki, akkor nem, de szvsz olyat nem fogsz találni.

Ez ugye az ért kell, mert IP-t, MAC-et át lehet írni. Tehát a te esetedben hiába állítasz be egy korlátozást Jóska 192.168.12-es IP-jére, ha Ő azt simán megváltoztatja. MAC-nél ugyanez van.

Nincs tapasztalatom a szoftverekkel sajna.
De a te esetedben ezeknek nem is lenne értelme, mert routeren keresztül neteztek, nem serveren. Kliens szoftvert meg fel akarsz telepíteni Jóskához? :-) Az lesz az első, hogy kilövi...

Szerk.:
Illetve megfelelő QOS is ezeken a firmware-eken valósítható meg. Policy-k állíthatók be, amiben részletesen beállítható minden. A hét melyik napján, hány órától-hányig melyik portot, protokolt, korlázozzon...

[ Szerkesztve ]

(#12902) OnLy16


OnLy16
tag

Sziasztok!

A problémám a következő:

Van 2 wifi routerem, amiből az egyik a földszinten van, a másik az emeleten lenne (nem elég erős a jel, és szeretném ha az emeleten is lenne wifi) Kábelt már felhúztam, mostmár csak a routereket kéne összehangolni, de valamiért sehogysem sikerül. Gondolom az emeleti routernek kéne valami módon switchként (vagy bridgeként?) üzemelnie, de nem akarja az igazat.

Linksys WRT54G
és
Hepbe HWG-R54 a két páciens.

Köszi előre is

Soha ne szállj vitába ostoba emberrel...lehúz a saját szintjére és megver rutinból.

(#12903) club1 válasza OnLy16 (#12902) üzenetére


club1
veterán

Pedig egyszerű. A WAN felőli első router egyik LAN portját kötöd össze kábellel a második router egyik LAN portjával. A második routeren előtte kikapcsolod a DHCP-t. Beállítod a második routeren a WLAN-t, onnantól kezdve a második routered AP-ként fog működni.

(#12904) OnLy16 válasza club1 (#12903) üzenetére


OnLy16
tag

ááá köszönöm...a WAN portba dugtam én hülye :F

Soha ne szállj vitába ostoba emberrel...lehúz a saját szintjére és megver rutinból.

(#12905) alienpapa


alienpapa
senior tag

Sziasztok! Hogyan tudnám megoldani azt, h a mostani ip-m helyet ha felmegyek a netre akkor egy ál francia ip-m legyen. Nem csak a böngészőt kéne becsapni, hanem mindent ami interneten kommunikál: játékok, csevegőprogik stb..... Előre is köszi! :)

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#12906) krealon válasza alienpapa (#12905) üzenetére


krealon
veterán

pl: http://www.strongvpn.com/ ;] Persze ez fizetos buli...
keress ra, hogy VPN provider....

(#12907) Jag válasza alienpapa (#12905) üzenetére


Jag
senior tag

Tor

(#12908) csudri


csudri
őstag

Sziasztok!

Egy tök egyszerű kérdésem lenne. Szeretném a tetőtérből lehozni a wifi routert az első emeletre, mert a földszinten már nem túl acélos a jel és ehhez hosszabb kábelt kell a modem és a router közé raknom, mint ami van.

Az a kérdés, hogy patch kábel kell vagy crosslink?

Előre is köszi!

(#12909) Gubek-Einste válasza csudri (#12908) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ugyan olyan mint amilyen eddig volt.

De egyébként patch.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#12910) Jag válasza csudri (#12908) üzenetére


Jag
senior tag

Nézd meg:

Inkább linkbe rakom, mert kilóg:

[link]

Sztem crosst szoktak. :-)

[ Szerkesztve ]

(#12911) Jag válasza Jag (#12910) üzenetére


Jag
senior tag

Most olvasom, hogy tökmindegy, már van a routerekben auto-mdix, szal majd fordít magának ha kell. Régen tuti, hogy cross kellett. :-)

(#12912) csudri válasza Jag (#12910) üzenetére


csudri
őstag

Köszi a válaszokat. Én is úgy tudtam, hogy cross kell.

Van egy hosszabb patch kábelem, kipróbálom azzal, hátha az én routeremben (WRT54GL) is benne van ez az okosság.

Szerk: Megnéztem, elvileg van benne Auto crossover, úgyhogy örülünk. :C

[ Szerkesztve ]

(#12913) szaszabee válasza csudri (#12912) üzenetére


szaszabee
aktív tag

Helló urak
Kérnék némi segitséget T-home internetünk van ez router en elvan osztva 3 fele Kettön win 7 van. egyiken xp Ha az xp gépet bekapcsolom nincs internet a többi gépen Ez miért van ?

(#12914) szaszabee


szaszabee
aktív tag

Ja igen az még lemaradt ha rákötök egy laptopot azon is van net Csak ez az egy gép veszi el a netet mindegyiktöl :U

(#12915) Tosee válasza szaszabee (#12914) üzenetére


Tosee
őstag

A gép megkapja a routertől a szükséges adatokat a kapcsolódáshoz? Tehát: IP, DNS, Átjáró stb...
Ellenőrizd: start -> futtatás -> cmd -> írd be: ipconfig /all (más-nem tölts fel egy képet erről)

Vagy a vezérlőpult -> hálózati kapcsolatok -> helyi kapcsolat jobb klikk majd tulajdonságok...
TCP/IP -> tulajdonságok -> IP és DNS automatikus kérése

Ha esetleg a router előtt ezen a gépen volt beállítva a kapcsolat (ADSL) akkor a vezérlőpult hálózati kapcsolatok résznél tiltsd le ezt (véletlenül se a helyi kapcsolatot)!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#12916) Jag válasza szaszabee (#12913) üzenetére


Jag
senior tag

T-nyomnál nincs MAC adress regisztráció?

(#12917) iwu válasza Jag (#12916) üzenetére


iwu
addikt

a router macje van benne a modemben ilyenkor.

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#12918) szaszabee


szaszabee
aktív tag

Köszi a válaszokat probálkózok Csak az a baj ebben a hálozatbeálitásban nem igazán vagyok ott a szeren Kijönnének a t-homtol beálitani de elég komoly összegért Nembeszélve arrol hogy ha nemtudják megoldani 1óra alatt akkor több a tarifa

(#12919) Jag válasza iwu (#12917) üzenetére


Jag
senior tag

A routert is ők adják? Vagy adminolható a modem?

(#12920) mezis válasza csudri (#12908) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Ha hosszabbító kábelt gondolsz, akkor mindenképp patch.

mezis

(#12921) mezis válasza szaszabee (#12913) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

A PC-k dinamikus IP-vel nyomulnak ?

mezis

(#12922) pechman8


pechman8
aktív tag

Sziasztok! Erre a kérdésre nem találtam választ.

Adott egy otthoni helyi hálózat, a számítógépek egyik fele tagja egy mondjuk MSHOME csoportnak. A gépek másik fele tagja a MUNKACSOPORT csoportnak. Namármost , hogyan tudom az egyes csoportokat jelszóval védeni? A cél az lenne , hogy védett csoportokat hozzak létre! Az egyik csoport gépei ne turkálhassanak a másik csoport megosztott mappáiban. Az OS WXP de Win7 is érdekelne.

Mert amikor létrehozok egy hálózati csoportot sehol sem lehet jelszavat megadni, meg azután sem... vagy csak én nem találom?... :F Nem érzem annyira extra kívánságnak ezt, hogy arra gondoljak erre nincs lehetőség!

A válaszokat köszike!

Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.

(#12923) pechman8 válasza szaszabee (#12913) üzenetére


pechman8
aktív tag

Nem lehet, hogy az XP-s gép volt régen az egyedüli amelyik csatlakozott a T-s internetre a kapott jelszóval és felhasználónévvel? Így az XP-s befoglalja a hozzáférést ezért a router már nem tudja. Töröld a T-s kapcsolatot az XP-s gépről.

Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.

(#12924) iwu válasza pechman8 (#12922) üzenetére


iwu
addikt

Szia!
A csoportot nem tudod jelszavazni, csak a felhasználókat, de ezzel simán meg lehet oldani, ami neked kell.

Jag, lehet kérni tőlük routert is, meg néha adnak ajándékba is. Mit akarnál konfigurálni?

[ Szerkesztve ]

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#12925) user12 válasza pechman8 (#12922) üzenetére


user12
őstag

Amit szeretnél, esetleg úgy lehetne kivitelezni, hogy nem munkacsoportokat hozol létre, hanem tartományokat.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#12926) dethroner


dethroner
veterán

Sziasztok!
Router alatt osztom meg a netet egy asztali pc és egy wifin csatlakozó laptop között. A net jól is megy, legalábbis szerintem :B Viszont a két gépet sehogyan sem sikerül tökéletesen egymásra hangolni, fájlcserére, megosztásra stb. A laptoppal tudom pingelni a routert és a pc-t is, sőt az asztali gépről tudok fájlokat is áthúzni vele, de az asztali gép csak a routert pingeli, a laptopot nem. Valahogy látja a laptopot az intézőben, látja azt a néhány mappát is ami elvileg meg van osztva, de nem tud belenyúlni. Mit tegyek?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#12927) iwu


iwu
addikt

user, ahhoz tartományvezérlő is kell.

Tűzfalon ki van kapcsolva a file- és nyomtatómegosztás? Oprendszerek milyenek?

[ Szerkesztve ]

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#12928) club1 válasza dethroner (#12926) üzenetére


club1
veterán

Itt elfelejtettél egy fontos infót: Milyen oprendszer van (pontosan) a gépeken?

(#12929) pechman8 válasza iwu (#12927) üzenetére


pechman8
aktív tag

Köszönöm az eddigi válaszokat. Most próbálok azokban az irányokban gyakorlatozni amelyeket adtatok...

A file és nyomtató megosztás be kell legyen kapcsolva, mert az egy csoportban lévő gépekről a felhasználók egymás file-val is dolgoznak, és egy közös nyomtatójuk van. Az os WIn XP prof és home vegyesen.

Gyúrok a tartományok témában is...

Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.

(#12930) iwu válasza pechman8 (#12929) üzenetére


iwu
addikt

Hát a home xpből nagyjából pont a kulturált megosztási opciók hiányoznak...

ajándék ló nem látja a fától a szódás a lovát...

(#12931) club1 válasza pechman8 (#12929) üzenetére


club1
veterán

Tartományba sem lehet a home oprendszereket léptetni, meg persze a tartományhoz kell egy drága tartományvezérlő.

(#12932) pechman8 válasza club1 (#12931) üzenetére


pechman8
aktív tag

Asszem eddig értem. Tehát az sem megoldás, hogy a kiszolgáló prof-os mert a home-os akkor sem tud belépni....

Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.

(#12933) club1 válasza pechman8 (#12932) üzenetére


club1
veterán

Tartományvezérlő Windows NT, 2000, 2003 és 2008 Server lehet. Amiről te beszélsz, az munkacsoport, oda nem belépsz, hanem egy többiekkel azonos nevűbe beteszed a gépet, és onnantól kezdve látja az azonos felhasználói névre/jelszóra megosztott távoli erőforrásokat.

(#12934) pechman8 válasza club1 (#12933) üzenetére


pechman8
aktív tag

Köszi az idődet!... Amit nem értek. A munkacsoportnál sehol sem kell vagy lehet megadni nevet/jelszót... egyszerüen csatlakozok az xy munkacsoporthoz és ott mindent látok. Asszem az lehet csak a megoldás ezekkel a lehetőségekkel, hogy minden csoport-tag gépet jelszóval védünk és személyessé tesszük. Így csak az alapesetben megosztott könytár látszik, azon kívül másban turkálni nincs lehetőség amíg az is nincs megosztva a hálózaton. Jól értem?

Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.

(#12935) pechman8


pechman8
aktív tag

Gondolkodtam... Tehát az a megoldás , hogy azonos né/jelszós felhasználói fiókot adjak azon gépeknek amelyeket egy "csoportba" akarok látni és azt akarom, hogy a másik tagok ne lássák?

Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.

(#12936) dethroner válasza club1 (#12928) üzenetére


dethroner
veterán

Asztali gépen win7 enterprise 64bites, a laptopon win7 ultimate 32 bites.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#12937) club1 válasza pechman8 (#12934) üzenetére


club1
veterán

Jól.
Egyébként ha van egy felesleges gép, amit ki lehet nevezni szervernek, érdemes lehet rá feltelepíteni egy linux szervert samba fájlkiszolgálóval. A szerver telepítése gyerekjáték (pl. Ubuntu szerver magyar telepítőjű, és csak alapkérdéseket tesz fel), a samba konfigurálása már nehezebb lehet, de egy rakás magyar nyelvű leírás van hozzá a neten. Én onnantól kezdve lesz egy olyan fájlkiszolgálód, ami gyors, mindenkinek lehet saját mappája, lehetnek közös mappák, blablabla... (Nem vagyok linux fan, csak ott használom őket, ahol nincs pénz Windows szerverre.)

(#12938) pechman8 válasza club1 (#12937) üzenetére


pechman8
aktív tag

Értem. Hát talán lesz egy "felesleges" gép egyszer. Köszönöm az útbaigazítást! Köszi a linuxtippet. Tehát Win server vs Ubuntu server(ha szegény az eklézsia) témában "képezem magam"... Ha elakadok ... kérdezek! Üdv

Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.

(#12939) club1 válasza dethroner (#12936) üzenetére


club1
veterán

Gondolom a megosztásokat az ebben a fórumban talált Win7 leírások vagy ez, vagy ez alapján csináltad.
Gondolom a gépen/laptopon (amit a másik gép felől nem tudsz pingelni, meg az osztott erőforrásait elérni) nincs tűzfal program, vagy az jól van beállítva.
Ha igen, akkor nem tudom, mi a problémád oka.

(#12940) Jag válasza dethroner (#12936) üzenetére


Jag
senior tag

Win7-nél lehet jelszóval védeni a csoportot.
Sőt, ha jól emlékszem Win7-nél mappára is lehet külön jogosultságot állítani.

[ Szerkesztve ]

(#12941) a000


a000
őstag

Sziasztok
Az lenne a kérdésem, hogy milyen switch-et ajánlalátok?
Összesen 6gépre van osztva a net, ebből 3-om switch által. A mostani kezd beszarni, érdekelne, hogy mit ajánltok. Valami megbízható, takarékos kéne.

Köszi

(#12942) club1 válasza a000 (#12941) üzenetére


club1
veterán

Én a dmz-ben használok egy ilyen erősen home kategóriás switch-et. (Ideiglenes megoldásnak szántam, amikor elfüstölt a routeren két dmz portom.) A dmz 3 db kameraszerveren lévő 12 kamera képét küldi ki a netre, így napi kb. 5 GB folyamatos forgalmat bonyolít le nyár eleje óta. Még nem kellett újraindítanom...

(#12943) dethroner válasza club1 (#12939) üzenetére


dethroner
veterán

Hát bevallom, még csak annyi történt hogy mindkét gépen a hálózat típusánál kiválasztottam az otthonit. Így generált nekem mindkettő egy jelszót, amit meg is adtam a laptopnak, amikor csatlakozni akartam vele az új otthoni hálózathoz. Így a laptop már hozzáfér az asztali gép megosztott könyvtáraihoz, tud fájlokat is átvenni a saját meghajtójára. De az asztali géppel ugyanezt nem tudom eljátszani. Látja a hálózatot és rajta a laptopot, de nem tud hozzá csatlakozni. Mindkét gépen Kaspersky Internet Security van, teljesen egyforma, alap beállításokkal. Nem olvastam eddig utána a megosztás dolognak, a laptop esetében annyira könnyen és egyszerűen ment, gondoltam így lesz a másik gépnél is. De úgy látom nem úszom meg hogy komolyabban belenézzek a témába :B

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#12944) ooVAPoo


ooVAPoo
csendes tag

Sziasztok!
Az a baj hogy régota probálom megoldani de nem tudom. A számitogépemmel csatlakozom az internethez és hálózatban vagyok egy laptoppal. nincs se router se switch csak a gépemben van 2 háló kártya. az egyikba bejön a laptop a másik megy a modem be. WIN 7 van agépen Vista a laptopon. Látjuk egymást LAN ban de a Laptopra nem jut el az internet. Nem tudom hogy lehet megosztai ily modon az internetet. Egyszer régen sikerült véletlen de azota se tudom hogy kell. KÖszi a segitséget elöre is! :O

(#12945) pechman8 válasza ooVAPoo (#12944) üzenetére


pechman8
aktív tag

Az internet előfizetéshez 1 hozzáférés jár általában a net-hez. Ehhez adnak egy felhasználó nevet és jelszót. (Bár a UPC nem ilyen). A név/jelszó párost már befoglalja az egyik gép a másik nyilván már nem tud a netre kijutni ugyan azzal a hozzáféréssel. Akkor hogyan tudna több gép csatlakozni a netre? Sehogy! A megoldás egy átjáró csatlakozik a netre a többi gép az átjáróhoz! . Mert van neked 2 gépből álló helyi hálózatod és van az internet ami egy másik hálózat. E kettő közé kell egy átjáró! Átjáró lehet 1: számítógép legalább kettő háló kártyával vagy 2: egy router. (switch nem jó ide az nem átjáró)

Tehát a legegyszerübb venni egy routert, egy nem wi-fi-s már 2 ezer környéké kapható. A router csatlakozik a netre és a routerhez csatlakoznak a gépek függetlenül egymástól. Ezzel minden gondod megoldódik.

A másik lehetőség az egyik gép csatlakozik a netre és a másik "többi" jelen esetben egy gép ehhez az átjárást biztosító géphez csatlakozik. Az átjáró gépen be kell állítani az internet megosztást, és a csatlakozó gépen be kell állítani , hogy egy másik gépen keresztül csatlakozik a netre nem közvetlenül! Szerintem ezen a ponton hibázol. Itt egy vodeó az átjáró gép beállításáról [link] (Vagy keress rá a google-ban pl: internet megosztás win7 alatt.) A kapcsolódó gép vezérlőpult-hálózat és internet-hálózat és megosztási központ-új kapccsolat vagy hálózat beállítása-CSATLAKOZÁS HÁLÓZATHOZ asszem. Ennél a verziónál az átjárást biztosító gép be kell legyen kapccsolva mindig.

Én routerezek neked is ezt ajánlom! Ne kínlódj!

[ Szerkesztve ]

Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.

(#12946) ooVAPoo válasza pechman8 (#12945) üzenetére


ooVAPoo
csendes tag

Köszi szépen a segitséget. A második megoldás sikerült csak többször kell csatlakozni és néha bejön a másik gépen is és akkor jo :)

(#12947) futár


futár
aktív tag

üdv mágusok!
3 routert kellene egy hálózatba kötni, hogy az egyes routerekhez kapcsolódó gépek lássák egymást. Ebben várom a segítséget.
Az első router IP-je 192.168.220.1
alhálózati maszkja 255.255.255.0
várom a segítséget

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#12948) club1 válasza futár (#12947) üzenetére


club1
veterán

A 3 router egy helyen van, vagy külön-külön mindegyiknek saját internet-elérése van?
Első esetben az a legegyszerűbb, ha az internetet megosztó (első) routertől elvezetsz egy-egy kábelt a másik két routerhez úgy, hogy nem használod azok wan portjait. Előtte persze ki kell rajtuk (a kettes-hármason) kapcsolni a dhcp kiszolgálókat. Második esetben site-to-site (mindegyik routernek terminálnia kell tudni VPN-kapcsolatot!) vagy server-client vpn-el tudod megoldani, hogy átlássatok egymás hálójába.

[ Szerkesztve ]

(#12949) futár válasza club1 (#12948) üzenetére


futár
aktív tag

az említett router egy kompozit eszköz.
w-lan router, ADSL modem, printszerver...
jelenleg ezen kapom a netet, innen a következő router WAN portjába csatlakozok, és a következő router is hasonlóan a 2. - tól a 3. WAN portjába.
Az IP címeket jól állítottam be az internethez, de a helyi hálózathoz nem.
Nem akarok VPN-t használni, eyszerű megosztást remélek.

remélem érthetően fogalmaztam.
:D
üdv. futár

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna.

(#12950) club1 válasza futár (#12949) üzenetére


club1
veterán

Tehát egy internet-kapcsolatra van 3 routered és csináltál velük három alhálózatot. Te meg egyet szeretnél, erre írtam az első megoldást (azaz a 2. -és 3. routeren nem fogsz utat választani, hanem switch-ként használod őket, és csak az első routeren hagyod bekapcsolva a dhcp kiszolgálót). Ekkor egy alhálóban lesz az összes géped.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.