Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#12101) skyfive


skyfive
csendes tag

hi all
bekötötték az új DSL internetem,eddig kábel volt.Routert egyből átállítottam PPPoE-ra.
Megadtam a felhasználónevet,jelszót.
MTU: 1492
Connection Type: Folyamatos
TTL: Enable
MPPE Encryption Level: None
Problémám az hogy néha megszakad a kapcsolat és nincs internet.
ilyen hibát ír ki a system logba:
Aug 13 21:22:20 pppd[10255]: Couldn't increase MTU to 1500
1 percet kell várni és van újra internet.
Routerem: Edimax br-6304wg

előre is köszönöm a segítséget

[ Szerkesztve ]

http://www.tesztelo.hu/ ,Hardver teszteket gyűjtő oldal!

(#12102) Tosee válasza skyfive (#12101) üzenetére


Tosee
őstag

Hali!

MTU-t állítsd vissza 1500-ra, talán megoldja...

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#12103) Tosee válasza BullZeye (#12100) üzenetére


Tosee
őstag

Üdv!

Wirlessnetview -el nézd meg, hogy van-e a közelben másik wifi hálózat, és milyen csatornán üzemel! Ha van több is ami ugyan azon a csatornán üzemel mint az ismerősödé, akkor állítsd át a routert, egy szabad csatornára! Ha így sem jó, akkor nézd meg a kliens gépen a jelerősséget, esetleg titkosítás nélkül vagy gyengébb titkosítással (wep) is ki lehet próbálni az adatátvitelt!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#12104) netboy


netboy
senior tag

A példa ip címben a per jel után a 24 mit jelent?

192.168.1.0/24

(#12105) club1 válasza netboy (#12104) üzenetére


club1
veterán

192.168.1.0/24 = 192.168.1.1 - 192.168.1.254 -ig.

(#12106) Tocika


Tocika
aktív tag

Sziasztok!
Megoldható az , hogy két vezeték nélküli router tudjon egymássl komunikálni vezeték nélkül?
Ugyan is a szomszédnak is van wifi routere meg nekem is és azt szeretném megvalósítani hogy megosszuk egymás között az adatokat.
Megoldható e ez?
Nekem Linksys wrt54gl routerem van tomato firmware-val a szomszédnak meg egy tp link routere.
Előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#12107) netboy válasza club1 (#12105) üzenetére


netboy
senior tag

és a 24 az mi?

(#12108) club1 válasza netboy (#12107) üzenetére


club1
veterán

24 bit. - Azt írja le, hogy az IP cím első 24 bitje (3 bájt) szolgál a hálózat leírására (3 bit) és azonosítására (21 bit). Azaz egy C osztályú IP címről van szó.

További olvasmányok:
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

(#12109) netboy válasza club1 (#12108) üzenetére


netboy
senior tag

wow, erre nem gondoltam. THX

(#12110) attiati


attiati
veterán

Két gépet rákötnék egy routerre (adsl kapcsolat). Megoldható valahogy, hogy a látogatott weboldalak két különböző IP-nek érzékeljék a két gépről jövő jelet?

Ugyanez lenne a kérdésem egy olyan felállásban, hogy virtuális gép-gazdagép. Lehet kifelé teljesen eltérő IP-jük?

(#12111) Truman válasza attiati (#12110) üzenetére


Truman
senior tag

Ez nem lehetséges. Az ISP -d csak egyetlen egy külső IP-vel lát el. Esetleg az egyik gépen állíts be Proxy szervert.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#12112) Cholard


Cholard
tag

Üdv mindenkinek!
A segítségetekre lenne szükségem. Vettem egy TP-Link 741nd routert, amire 1 gép LAN-on, 2 másik pedig WLAN-on keresztül csatlakozik. A LAN-os rendszere XP, a másik kettő Win7. Namost mindegyiken teljesen OK a net, megy, ahogy kell, látják egymást a hálózaton is stb. Csaképp a LAN-os gépről/re a másik kettőről (és vissza) iszonyú lassú a másolás! 100-120 kB körül van. A Win7en otthon csoport, mindegyik gépen ugyanannak a munkacsoportnak a tagjai a gépek. (Win7 Home premium és XP pro van fenn)
Mi lehet a gond? Köszönöm előre is a segítő hozzászólásokat!

"A világegyetem két leggyakoribb eleme: a hidrogén és a hülyeség..."

(#12113) mezis válasza Cholard (#12112) üzenetére


mezis
nagyúr

Térerő hol, mekkora ? (InSSIDer)

mezis

(#12114) mezis válasza attiati (#12110) üzenetére


mezis
nagyúr

Az IPV6-al. Talán.

mezis

(#12115) Cholard válasza mezis (#12113) üzenetére


Cholard
tag

Közvetlenül a router mellől próbálkoztam, win7 szerint 100%-os a jelerősség (mással nem mértem). Minden gépnek fix IPcamet adtam, azonos munkacsoport, látják egymást stb, csaképp a kábelen keresztül lassú rettenetesen. Meg persze a két wifis eszközön egymásra.. Ha lanra kötöm a laptopot, akkor a másolás megfelelő 12 Mb sebességű. (Nyilván nem ennyit várok wifin, hanem az ottani 4-5 megát).

"A világegyetem két leggyakoribb eleme: a hidrogén és a hülyeség..."

(#12116) skyfive válasza Tosee (#12102) üzenetére


skyfive
csendes tag

1500-ra nem tudom állitani az MTU-t.Maximum 1492-re lehet :S (512<=MTU Value<=1492)

http://www.tesztelo.hu/ ,Hardver teszteket gyűjtő oldal!

(#12117) mezis válasza Cholard (#12115) üzenetére


mezis
nagyúr

Mérd mással is ! (InSSIDer). (A Win7 mutat valamit az éterben uralkodó elektromágneses zűrzavarról ?)

mezis

(#12118) gYaLo


gYaLo
őstag

Sziasztok!
Szeretnék itthon öcsémmel lanozni egy kicsit.
Nem értek a hálózathoz, hogy hogyan állítsam be.
Az én gépemen Win7 van , én lennék a host, övén meg xp.
Van itthon sima lan kábelem és cross kábelem is.
Kérlek, írjátok le, hogy mit írjak be az ip címhez, átjáróhoz, dns kiszolgálóhoz... :)
Előre is köszönöm a segítséget :R

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#12119) sziada5925 válasza gYaLo (#12118) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Szia!
Routered vagy switched van otthon?

Üdv: Ádám

(#12120) gYaLo válasza sziada5925 (#12119) üzenetére


gYaLo
őstag

Sajnos most nincs, de sikerült megoldanom a dolgot :C
Öcsém nem rakta fel a hálókari drivert... ^^ :O

iPhone 4S White 6.0.0 ☆ Logitech G500 zjeeeeee!!!!

(#12121) skyfive


skyfive
csendes tag

na sikerült állítgatni,1350-1472 között megy rendesen az MTU (router nélkül pingeltettem,ping -l 1350).beállítottam 1350-re.véletlenszerűen de megint előjött a hiba 10 percen belül 2*,
Aug 17 03:11:15 pppd[623]: Serial link appears to be disconnected.
Aug 17 03:11:25 pppd[18214]: RP-PPPoE plugin version 3.3 compiled against pppd 2.4.2b1
Aug 17 03:11:25 pppd[18214]: pppd 2.4.2b1 started by root, uid 0
Aug 17 03:11:29 pppd[18214]: PPP session is 19515
Aug 17 03:11:29 pppd[18214]: Using interface ppp0
Aug 17 03:11:29 pppd[18214]: Connect: ppp0 <--> eth1
Aug 17 03:11:29 pppd[18214]: Couldn't increase MTU to 1500
Aug 17 03:11:29 pppd[18214]: Couldn't increase MRU to 1500
Aug 17 03:11:30 pppd[18214]: ipup......

lehet a router megadta magát?reseteljem vagy valamit esetleg?kábelről álltam át dsl-re lehet nem jött be neki még az új net?

Routerem: Edimax BR-6304Wg

[ Szerkesztve ]

http://www.tesztelo.hu/ ,Hardver teszteket gyűjtő oldal!

(#12122) Scoobyka


Scoobyka
addikt

szeretném megkérdezni,hogy azt meglehet valahogy csinálni,hogy van egy számítógép otthon ami wifin keresztül van netre kapcsolva egy szogáltató által...(záhonynet)....ezt a netet wifis routerrel meglehet osztani,hogy ne csak azon az egy gépen lehesen netezni,hanem az egész házban bárhol?

illetve erről egy alapos magyarázos link is jól jönne. a roitert már megvettem egy TP-Link TL-WR841ND tipust .. minden gépen xp van.

[ Szerkesztve ]

(#12123) mrobika


mrobika
csendes tag

Üdv!

Segítségre lenne szükségem. Van egy Gigaset SX553DSL típusú routerem, és egy Motorola SB5101E típusú kábelmodemem. Eddig ADSL netem volt, működött is a router rendesen, de most kábelnet van. Nem kér nevet/jelszót, a modem MAC címe alapján azonosítanak be a szolgáltatónál. Most átdugom a motemet a router ADSL portjába, a modemen kialszik a PC Activity led. Jah ez a router ADSL modemként is működhet, nincs rajta WAN port. Dinamikus IP-t szeretnék beállítani rajta, de nem tudom melyik jelenti azt.
5 lehetőség van, amiből 2-őt kizártam, maradt tehát:
-Bridging (MER)
-Bridging
-IPoA
Akármelyiket állítom be, semmi változás. Már beírtam a routerba a szolgáltatótól kapott DNS címeket is, és a Modem MAC címét is. Ha valakinek volt ilyen routere, vagy tudna segíteni, nagyon megköszönném.

(#12124) dzsambo válasza mrobika (#12123) üzenetére


dzsambo
tag

Ezzel a routerrel nem fog menni, mivel 'nincs' wan portja ezért nem megy a net. Le kell cserélned a routered olyanra amin van wan port.

(#12125) dzsambo válasza Scoobyka (#12122) üzenetére


dzsambo
tag

Egy kis segítség.

(#12126) mrobika válasza dzsambo (#12124) üzenetére


mrobika
csendes tag

Oks. THX!

(#12127) Aki Ross


Aki Ross
csendes tag

Lenne egy kis problémám ....

Adsl kapcsolat ... az elsődleges router egy U.S. Robotics USR8001

Erre van kötve egy Netgear RP614 v3 router ..... hogy és mit kell beállítani hogy az első routeren közvetlenül kapcsolódó gépek megosztott dokumentumait is lássák a Netgear-on lévő gépek és fordítva. Net mindenhol elérhető .....

Hiba esetén, cseréljen felhasználót!

(#12128) attiati


attiati
veterán

Itt hagytam a gépet éjszakára, egy virtualbox is fut rajta netkapcsolattal (NAT-ról kapja a netet), és reggelre csak úgy nem volt net se a gazdagépen se a VM-en. Újratárcsázás ablakot se láttam. Aztán most délután produkálta úgy is, hogy itt ültem.

Mitől tűnhet el a netkapcsolat csak így? (5 megás externet ADSL)

(#12129) Truman válasza Aki Ross (#12127) üzenetére


Truman
senior tag

A másodlagos router -nek nem a WAN, hanem a LAN portját kéne használni a két router összekötésére, mert ha a WAN-t használod, akkor kétszer van címfordítás (NAT), és ezért nem látszanak az U.S. Robotics -ra kötött számítógépek a Netgear.

Tehát: LAN <----> LAN + a Netgear DHCP szerverét kapcsold ki, csak az U.S. Robotics szolgáltasson DHCP -t. Ezen kívül ügyelj az IP ütközésekre, vagyis a két router-nek különbözzön az IP címe de ugyan abban a tartományban legyen.
pl.: ha az U.S. Robotics 192.168.123.254, akkor a Netgear 192.168.123.253 és az alhálózati maszk ugyan az legyen.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#12130) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Üdv!

Már nagyon felbasztam magam és minden lehetőséget kipróbáltam A-z-ig és nem sikerül a dolog. Van egy Tp link WR542G típusú routerem. Adott egy kábelnet és két gép ami vezetékesen csatlakozik a routerhez. Az egyik gépet szeretném Ftp servernek használni, csakhogy valami miatt nem kap külön ipt a két gép, és fogalmam sincs miért. Szóval amikor valaki kapcsolódni akar az Ftp szerverhez, nem tud, mert gondolom észleli, hogy két ugyan olyan ips gép van, és ezért fogalmam nincs arról hogy hova akar kapcsolódni.(ez az én agyszüleményem mondjuk, de gondolom valami hasonló zajlik le) Régebben mindig kaptam külön ip-t a két gépre, de ez most valahogy nem akar összejönni.

Amit használok:
[link]

A lényeg annyi, hogy mind a két gép esetében ugyan az az ip jelenik meg az oldalon.

Van valami megoldás, vagy nyugodjak bele?

Mod: Közben eljutottam addig, hogy az ip-t sikeresen megváltoztattam valami mac klónozással, csak az a problem, hogy mindenhol ugyan az maradt. :(

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#12131) shev7 válasza Snowy_owl (#12130) üzenetére


shev7
veterán

ha routered van az ip-t nem a gepek kapjak hanem a router.

Ahhoz hogy a gepek elerhetoek legyenek kivulrol, portot kell forwardolni a routerben. (FTP-hez a default port a 21es)

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#12132) Snowy_owl válasza shev7 (#12131) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Már ez is megvolt. Sikertelen.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#12133) shev7 válasza Snowy_owl (#12132) üzenetére


shev7
veterán

akkor rosszul csinaltad :D

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#12134) Pulsar válasza Snowy_owl (#12130) üzenetére


Pulsar
veterán

szia!
szóval az azért lesz ugyanaz az IP mert a routered IP-je jelenik meg, nem a PC-ké, mert a routered látszik kifelé a neten.
Elösször is szerintem kapcsold ki a DHCP-t a routerben, és állíts be statikus IP-t mind a két gépre. Persze különbözőt
Mondjuk 192.168.2.10 a másik meg 192.168.2.11
tegyük fel a 192.168.2.10 akarod az FTP szervert üzemeltetni, akkor be kell állítani a routerbe a port forwardingolni erre az IP-re és a 21 portra. TCP legyen a típusa, de ha TCP & UDP-t tudsz állítani az sem gáz.
illetve gondolom windorzt használsz, akkor kapcsold ki, vagy engedélyezd a win tűzfalon az FTP kapcsolatot is, mert az is be tud kavarni.

[ Szerkesztve ]

(#12135) Pulsar válasza Pulsar (#12134) üzenetére


Pulsar
veterán

annyiba módosítanám az előbb leírtakat, hogy mivel a TP link routerekenek a default IP-je 192.168.1.1 így a gépeknek az IP-jének is 192.168.1.X-nek kell leni...

(#12136) attiati válasza attiati (#12128) üzenetére


attiati
veterán

Valakinek ötlet? Már 3. napja csinálja. Hálózati kapcsolatot se csekkolgatja, csak úgy eltűnik a netkapcsolat. Újratárcsázási kísérlet sincs. (torrent nem fut)

(#12137) Snowy_owl válasza Pulsar (#12134) üzenetére


Snowy_owl
őstag

Ez ha minden igaz működni fog. Köszi.

Viszont azt még mindig nem értem, hogy miért nem két különböző ipt látok és láttam. Régebben mindig másik jelent meg a két gépnek. Nem értem mi változott.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#12138) shev7 válasza Snowy_owl (#12137) üzenetére


shev7
veterán

ha regen is router mogott voltal kevesse elkepzelheto, hogy kulonbozo jelent meg.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#12139) Aki Ross válasza Truman (#12129) üzenetére


Aki Ross
csendes tag

Köszönöm a segítséget!
Így működik rendesen ..
Kis kiegészítés ..... a Netgear wan portjából ki kellet húzni a kábelt és a sima (1-2-3-4) portjába kellet áthelyezni ....
+1X ... Kösz!!!

Hiba esetén, cseréljen felhasználót!

(#12140) KUNattis


KUNattis
csendes tag

Sziasztok szeretnék kérni egy kis segítséget digis PPPoE nettem van és vetem egy NETGEAR RP614 v4 Reutert meg van adva a felhasználónév mag a jelszó is és még sem enged bejelentkezni mit csináljak hogy jó legyen? Előre is köszönöm a segítséget.

(#12141) Snowy_owl válasza shev7 (#12138) üzenetére


Snowy_owl
őstag


shev7
és

Pulsar
Köszönöm nektek a segítséget. Végeredményben igazatok lett, és megoldottátok a dolgot, pedig tudtam hogy így kell, csak hogy első körben miután nem működött és megnéztem az ipket és ugyan az volt, akkor utána el is felejtettem, hogy más is lehet a gond, és tényleg. Egyébként meg mernék arra esküdni hogy régebben különböző ipket láttam. Voltam ma havernál és nála is megnéztem és az ip mind a két gépen ugyan az volt. Van ilyen. :DDD

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#12142) gezatata


gezatata
aktív tag

sziasztok
van egy XP home sp3 hun rendszer és egy win 7 ultimate hun rendszer.
-mind a két rendszer MSHOME munkacsoportban
-mind két rendszeren a felhasználó nevek azonosak: Géza
-nincsenek jelszavak egyiknél sem
IP címek: xp 192.168.1.33 win7 192.168.1.34
alhálózati maszk mind kettőnél 225.225.225.0

WIN 7 beállításai: otthoni hálózat, speciális megosztási beállításoknál: Jelszoval védett megosztás kikapcsolva
megosztásnál Mindenkit választottam, teljes hozzáférés
mindkét rendszerben kikapcsoltam a tűzfalat

win7 látja az xp megosztott mappáit és tudja másolni/módosítani

DE a problémám h az xp mikor megnyitná a megosztott mappát akkor kiírja h Hozzáférés le van tiltva,
kivéve az Users mappánál ott mindent lehet csinálni,
kép a problémárol

próbáltam megnézni miben különbözik a kétféle mappa megosztási beállításai de semmi eltérést nem találtam.

ha valakinek van ötlete, kérem írja meg. Köszönöm

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#12143) Truman válasza gezatata (#12142) üzenetére


Truman
senior tag

Ezeket a beállításokat, még végezd le: [link]

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#12144) gezatata válasza Truman (#12143) üzenetére


gezatata
aktív tag

köszönöm a segítséget hasznos volt,
egy lépéssel közelebb kerültem a megoldáshoz
az XP vel látom már a Win 7 megosztott könyvtárait, úgy h nem a Mindenki -t választottam ki hanem a Vendéget ,
DE az egész D: meghajtót még ezzel a módszerrel sem sikerült megoszam

[ Szerkesztve ]

Egy hóember kérdezi a másiktól: Szerinted ki készített minket? Válaszul a másik: Senki. █ Az Isten szeretet, és aki kitart a szeretetben, az az Istenben marad, s az Isten is benne marad.

(#12145) Truman válasza KUNattis (#12140) üzenetére


Truman
senior tag

Nagyon sok érdekes hülyesége van ennek a Netgear típusnak. Én már sokszor szívtam vele.
(Amúgy nem ártott volna vásárlás előtt, egy kicsit kutakodni utána érdeklődni a dolgoknak. :U )
Első körben told fel a legújabb firmware-t.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#12146) zsinor79


zsinor79
csendes tag

Helló Mindenki

olvasgattam a fórumot és sajnos a problémámra ne találtam megoldást ezért feltenném a nagy kérdést:
Van egy Belkin f5d7234-4-Hv4 routerem.2 gépet üzemeltetek róla egy Wifi laptop és egy lan asztali gép. Mind a két gép megy , egymás között is kommunikálnak és a net is kivállóan működik már amikor működik, ugyanis időnként megszakad a kapcsotal, ilyenkor pár 10-10 sec és a frissítés gombra kattintva mindne megy tovább.Ez iszonyat idegesítő pl. mikor valami űrlapot töltesz ki....stb.
A net kapcsolat PPPoE. Ha a bejövő vezetéket direktbe dugom a gépbe a net kiváló és nem szakadozik.Hadver reset is volt már többször , újra config is és s probléma nem oldódott meg :(.
Van erre valami megoldás?

Előre is kösz a válaszokat

(#12147) Truman válasza zsinor79 (#12146) üzenetére


Truman
senior tag

Akkor még a Firmware frissítést kéne megpróbálni..

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#12148) zsinor79 válasza Truman (#12147) üzenetére


zsinor79
csendes tag

az is meg volt a legújabb van rajta :O

(#12149) Bazsi101


Bazsi101
tag

Sziasztok. Nemrég vásároltam egy TP-LINK WR340GD routert. sikerült is beüzemelnem,csupán annyi a gond hogy ha a routeren keresztül használom az internetet,akkor fele akkora sávszélességem van,mintha kábellel kötném össze,közvetlenül a gépet,és a modemet..2megabites,inviteles internetem van,jelenleg pppoe kapcsolatra áĺlitva a routerben. Titkosítás,jelszavas védelem be van állítva,nem hiszem hogy valaki a tudtomon kívül használná. Van valakinek ötlete miért van sebességcsökkenés?Firmware frissítés,router,modem újraindítás megvolt. Előre is köszönöm.

(#12150) sziada5925 válasza Bazsi101 (#12149) üzenetére


sziada5925
aktív tag

Milyen neted van?

Üdv: Ádám

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.