Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84801) Lujo123 válasza Sasi001 (#84775) üzenetére


Lujo123
junior tag

Azért rossz a példád, mert az a konzumer rétegnek szól és látják a logót a tv-ben, akkor az biztos jó lehet és megveszik. Disney esetében ez azt a réteget nem fogja érdekelni, nem is fog róla tudni. Ez a professzionális réteget célozza meg, ott meg remélhetőleg nem számít a kinek a logója virít.

(#84802) junkpod válasza dgyuri0123 (#84797) üzenetére


junkpod
nagyúr

Na és azt tudjuk hogy a fényképezőgép melyik tv-re mért wb -t?

Box's don't touch!

(#84803) alaves válasza Vhiktor (#84780) üzenetére


alaves
addikt

Tehát akkor kalibrálás után a szürke az tényleg szürke lesz az RGB OLED kijelzőn is.
Nem tudom, hogy az rtings kalibrálás előtt vagy után készítette a következő 'gray uniformity' fotókat, mert ha utána, akkor nem 'frankó' valami:

Sony A95K (RGB OLED) _________________ Sony A90K (WRGB OLED)

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#84804) junkpod válasza alaves (#84803) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ennek az összehasonlításnak a legnagyobb hibája, hogy egymáshoz vannak hasonlítva, nincs mellettük a referencia kép.
Mintha egy 110cm és egy 90cm hosszú palcarol kellene eldönteni melyik van közelebb a 100cm-hez, méter sablon nélkül.

Box's don't touch!

(#84805) alaves válasza junkpod (#84804) üzenetére


alaves
addikt

Igazad van, mindegyik mellett referencia monitor képnek is kellene lennie. Rtings-en nézve a 'grading' monitorokat, inkább a WRGB OLED kijelző felé hajlanak.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#84806) Sasi001 válasza Lujo123 (#84801) üzenetére


Sasi001
aktív tag

Ahogy Vhiktor is írta HDR és DV gradinghez alkalmatlan. Egyébként mivel ez egy megszellőztetett hír ezért reklám értékű. Ha nem reklám értéket szolgálna ilyen híreket közzétenni, meg sem említenék. Sok ember elájul tőle, hogy a Disney mivel dolgozik. Ettől jobb és minimálisabb költségű reklám nincs.

(#84807) Vhiktor válasza alaves (#84792) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

S95C-vel még nem találkoztam, de nem hiszem, hogy ennyire katasztrófa lenne a megfelelő képmódban, lehet el van állítva a színtér natívra.
Az S95B sem volt rossz filmmaker módban.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#84808) Vhiktor válasza dgyuri0123 (#84788) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

A Samsungos képvilág csak városi legenda, a megfelleő képmódban nem igazán rosszabb mint egy LG vagy Sony, sőt... Rtingsen elég sok mérést meg lehet nézni.

Akkor van Samsungos képvilág, ha valaki Élénk, kiemelet, természetes képmódokban használja.
Viszont a játék mód az valóban borzasztóan túlszaturált gyárilag.

S95C, SDR-ben, gyárilag:

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#84809) Vhiktor válasza alaves (#84803) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Még szép, hogy tökéletes lesz a teljes szürkeskála, hiszen ez a lényege a kalibrálásnak. deltaE 1 alá lazán behozható szinte bármelyik mostani tv. Álalában 0.4-re is könnyen. 1 alatt referencia szint.

Lehet nem foglalkoztak a fénykép készítésénél a fényképezőgép megfelelő beállításával.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#84810) Sasi001 válasza Vhiktor (#84807) üzenetére


Sasi001
aktív tag

Lehet, hogy kihagytam valamit de még mindig nem tudni, hogy milyen képmódban volt a két tv.

[ Szerkesztve ]

(#84811) *Tata* válasza Vhiktor (#84807) üzenetére


*Tata*
senior tag

S90C Ezek a beállítások:

[ Szerkesztve ]

(#84812) Vhiktor válasza *Tata* (#84811) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Na ez nem valami jó.
SDR-hez ez nagyon sok fényerő főleg hogy a cúcsfényerő magasra van állítva, világítani fognak SDR-ben a színek.

Meleg2 színhőmérséklet, white balance-ot kikapcsolni és a színt is visszavenni 25-re, reseteld a képmódot az a legegyszerübb.

Illetve valamiért az egyik képen meleg1 a másikon meg normál színhőmérséklet van.

Prohardveres beállításokat gyorsan felejtsd el azok nagyon messze vannak a helyestől, főleg hogy pc-re készülnek icc profillal. Filmekhez teljesen használhatatlan, nem csoda, hgoy borzasztó képed van.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#84813) *Tata* válasza Vhiktor (#84812) üzenetére


*Tata*
senior tag

Ha időd lesz, jössz és megcsinálod :R

(#84814) Vhiktor válasza *Tata* (#84813) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Írtam :R

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#84815) Vhiktor válasza *Tata* (#84813) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Resetled a filmmaker képmódot és nagyjából jó lesz.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#84816) Zen_Ronin válasza *Tata* (#84811) üzenetére


Zen_Ronin
tag

szia!
Ilyen beállításokat hol találok az LG G2-höz?

Köszi! :R

(#84817) *Tata* válasza Zen_Ronin (#84816) üzenetére


*Tata*
senior tag

Google:Prohardver.hu LG G2 teszt keress rá

[ Szerkesztve ]

(#84818) junior19 válasza *Tata* (#84817) üzenetére


junior19
senior tag

Most írták neked, hogy a Prohardveres kalibrálási értékek nem használható, mert nem jók. Erre más készülékedre azt ajánlod?

codec project

(#84819) blakey válasza Zen_Ronin (#84816) üzenetére


blakey
titán

Inkább sehol, a PH-s értékeket ne másold át.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#84820) *Tata* válasza junior19 (#84818) üzenetére


*Tata*
senior tag

Nem ajánlottam, azt kérdezte hol találja.

(#84821) pkaresz


pkaresz
senior tag

Sziasztok!

Okos tv-n szeretném használni, nézni a Disney+ ot.
A bejelentkezésnél ad egy kódot, amit beírva nem fogad el, mert már használtam, a válasz.
Zsír új tv, soha nem volt okos tv. Nincs kihasználva a max eszköz sem, talán négy, s a lányok alig használják.
Nincs ötletem mit kellene tennem, a beállításokat megnéztem, nem találtam rá megoldást.
Segítséget kérnék, egy Samsung okos oled tv.

Köszönettel!

Üdv: Karesz

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#84822) Ajándékok


Ajándékok
aktív tag

Erre senki nem tud a válaszolni?

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#84823) Vhiktor válasza Ajándékok (#84706) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Ebben az esetben tökéletes választás az oled. Nagy képernyő lefedettség esetén maximum csak 130 nit körül tud, csak kis képterületen tud magas nit értékeket.

Úgy be lehet állítani, hogy jó legyen a szemednek, ebben az esetben nem is keresnék más technológiát csak oledet.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#84824) Lackooo84 válasza pkaresz (#84821) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Tényleg okos lehet az a tv, ha meg akar védeni téged és főleg a gyerekeket ilyen szarságoktól, mint a dizniplusz.... :DDD

The Truth is out there...

(#84825) dgyuri0123 válasza Vhiktor (#84808) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ominózus kép bizony hogy idézi a (az anno) Samsungos képivilágot. :) Más kérdés, hogy be lehetne állítani azt jól is, de ott, abban az esetben, nem volt jó a beállítás.

"csak a zene van"

(#84826) Ajándékok válasza Vhiktor (#84823) üzenetére


Ajándékok
aktív tag

Köszönöm.
Érdemes használtak között is nézelődni, vagy mindenképpen újat kell venni? (48"-55" UHD Kizárólag monitornak használva)

Nagy raktár kis helyen! Anyagáron eladó ~200m hosszú rakódófelületű gördülő polc rendszer. A helyigénye csak 3.6m*1.4m. Akár egy lakáscserét is megspórolhat vele!

(#84827) Vhiktor válasza Ajándékok (#84826) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

OLED-ből használtat én csak félráon vennék és nagyítóval megnzéni, hogy be van e égve.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#84828) Firehand


Firehand
tag

Sziasztok.
Vettem egy LG Oled 55 G2 tv-t, szeretném megkérdezni hogy valaki kipróbált e már a GeforceNOW-t a Tv-n és ha igen van e ajánlott billentyűzet/egér/kontroller hozzá.

Érdemes e vezetékesen vagy lehet Bluetooth-ön keresztül is csatlakozni úgy is stabil a jel? Ahogy olvastam BT 5.0 van benne így gondoltam hátha jó lehet a kapcsolat.

Mivel a falra felfekszik a tv így gondolkodtam rajta hogy érdemes lenne e egy usb hub-ot is bedugni a tv-be, ebbe akár mehet a vezetékes billentyűzet is vagy BT billentyűzet dongle-ja.
Ha valakinek van tapasztalata kérem ossza meg velem.

Köszönöm

Ha kicsi a tét a kedvem sötét....

(#84829) pkaresz válasza Lackooo84 (#84824) üzenetére


pkaresz
senior tag

Egy sorozat miatt lenne folytatás. (24)
de ez nem megy:

"Bejelentkezés okostévéről vagy játékkonzolról:

Indítsd el a Disney+ alkalmazást, és válaszd a Bejelentkezés lehetőséget Számítógépen vagy mobileszközön lépj a DisneyPlus.com/begin oldalraAdd meg a tévén látható nyolcjegyű kódot, és válaszd a Folytatás lehetőségetA streamelés megkezdéséhez add meg a Disney+-hoz szükséges bejelentkezési adataidat"

A kód megadása után nincs bejelentkezési lehetőség, menjek a Disney+ oldalamra,
s ott mit kell tenni?

Vagy lehet e gond, hogy a Tv Lanon van, a telefon Wifin?

[ Szerkesztve ]

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#84830) Lujo123 válasza Sasi001 (#84806) üzenetére


Lujo123
junior tag

Ez nem megszellőztetett hír:
https://youtu.be/GbiVpjWAKwg?t=599
Értem én, hogy a G3 promó része, de egy Disney-t nem lehet megvenni. LG-vel nem egy ligában játszanak. Előbbi piaci kapitalizációja kb 180, utóbbié kb 15 milliárd USD. És a konzumer réteg le se sz@rja, mert az infó el se jut hozzá. És csak azért vetettem ezt fel, mert szerinted minden LG panel vacak tintinges, félrevezeted azokat akik tv vásárlás előtt állnak. Mert e szerint valószínűleg a Disneynél színvakok, vagy azért van ott annyi doboz tv, hogy találjanak kettőt ami nem tintinges…

Elfogultság egy gyártó irányába teljes hülyeség. Annak kéne örülni, hogy kb azonos szintű tv-ket gyártsanak és egyre jobb legyen mindenki, mert akkor árverseny lesz ha nincsen technikai fölény. Mind a Samu mind az LG nagyon jó OLED tv-t gyárt, de egyik sem tökéletes, egyéni preferencia ki melyiket részesíti előnyben. QD OLED meg nagyon jó dolog, még ha valaki nem is azt választ, felkavarta az állóvizet.

A 3 hibás panellal végülis jól jártál, örülnöd kéne neki, mert véleményed szerint az S95-nek sokkal szebb a képe, ha jó LG panelt kaptál volna az elején akkor nézhetnéd a sokkal csúnyább C1-et…

(#84831) Vhiktor válasza Lujo123 (#84830) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

A videóban a Disneynél csak arról van szó hogy a konferencia termekben, illetve a folyosókon használják demozóásra, plakát megjelenítésre mint a mozik folyosóján, illetve megnézik az elkészült anyagot, hogy fest a consumer oleden, de azt egy szóval sem említi, hogy ezen menne a grading is.

A másik cégnél van szó gradingről is, de nem specifikálja, hogy SDR, HDR vagy DV-ről van e szó. Bízom benne, hogy csak SDR-ről , arra ugyanis tökéletes, de HDR-re nem:)

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#84832) Gicz válasza Vhiktor (#84831) üzenetére


Gicz
addikt

11:30 és 11:40 között pontosan azt mondja, hogy az egyre öregedő és elhalálozó 30k dolláros sony mastering monitorok helyett G2-t használnak masteringre is.

"rather than replace them with more 30 thousand dollar monitors, they are finding that using LG oleds both for the mastering work and for the final look, as they show it to hollywood directors just makes more sense. 77 inch G2s were everywhere at this place"

[ Szerkesztve ]

(#84833) Vhiktor válasza Gicz (#84832) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Igen ezt a másik cégre mondja de nem a Disneyre és nem specifikálja, hogy pontosan milyen formátumra.

HDR-re alkalmatlan a konzumer oled, mert ingadozik a a fényereje, sőt sdrben is igaz ez.
Mostanában mindenhol az olcsósság és a profit a szempont és nem a misőgég, lásd a marvel filmekben egyre vacakabbul kinéző CGI-t.

Még SDR masteringre is nehezen hasznáható, itt is mondja az úriember, hogy amig vették fel ezt a videót máris elment a színhelyessége:

Szóval már itt sem tudja hozni a követleméyneket.

Attól hogyy pár használjál még nem lesz mastering monitor és nagyon nem hozza azt a követléméynt amit annak hoznia kell.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#84834) Gicz


Gicz
addikt

Egy másik inertjú, ebben meg dolby vision és HDR-ről van szó, illetve hogy miért szeretik a streaming szolgáltatók a DV-t inkább.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#84835) Vhiktor válasza Gicz (#84834) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Lénygetlen, papiron akkor sem tudja hozni azt amit egy komoly grading monitornak hoznia kell.
Attól, hogy használják, attól még nem lesz grading monitor.

Van többdféle grading osztályozás, mindnek meg lehet nézni a követleményeit.

Példáúl egy komoly Dolby Vision grading monitornak tudni kell 4.000 nitet és 100% BT2020 színteret.

Ez nem von le a consumer OLED értékéből és kiválóságából semmit sem, csak nevezzük nevén a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#84836) Sasi001 válasza Lujo123 (#84830) üzenetére


Sasi001
aktív tag

Valamit nagyon félreértettél. Arról volt szó, hogy van-e reklám ereje értéke az ilyen jellegű híreknek. Van, nem is kevés. Azt soha nem mondtam, hogy az Lg minden panelje rossz lenne. Én jártam így lehet, hogy egy hibás x db széria volt. Sőt azt mondtam ha nem lett volna hiba benne a mai napig azt nézném. Az háborít fel amikor valaki a Samsung-ot vagy esetlegesen egy másik típust becsmérel pedig még nem is használta. Nem írtam és nem is írhatok negatív véleményt arról amit nem használtam. Ha itt elhangzik, hogy legalább olyan jó a Samu mint az Lg azonnal megpróbálja valaki megcáfolni. A lényeg, hogy mindenki elégedett legyen az általa vásárolt készülékkel. :R

(#84837) abridabri válasza Gicz (#84834) üzenetére


abridabri
veterán

El lehetne felejteni ezt a DV-t , megőrülök ,hogy csupa zöld vagy lila minden DV tartalom az LG TV - men. Alig van már 4k tartalom amit le tudok játszani a CX -en :U

[ Szerkesztve ]

(#84838) Gicz válasza abridabri (#84837) üzenetére


Gicz
addikt

egyetértek, hogy el kellene felejteni. Viszont átrakod mkv-ból mp4 konténerbe és lejátsza onnantól. Nem kell átkódolni, csak a konténert változtatja meg, annyi időt vesz csak igénybe mint átmásolni a filet. mkvtoolnix pl erre alkalmas ingyenes progi.

Mondjuk nem értem miért nem engedi az LG mkv-ból a DV lejátszást, csomó fejfájástól megkímélne mindenkit.

[ Szerkesztve ]

(#84839) pkaresz válasza pkaresz (#84829) üzenetére


pkaresz
senior tag

Megoldva .

"Könnyebb valamit jól megcsinálni, mint megmagyarázni, miért lett rossz!"

(#84840) Szabacs


Szabacs
tag

Egy kis off:
Valakinek nincs kölcsönbe egy 55C8 doboza? El kellene hoznom egy TV-t, de sajnos doboz nincs hozzá. Budapest lenne ideális. Köszönöm

(#84841) Lujo123 válasza Vhiktor (#84831) üzenetére


Lujo123
junior tag

Én úgy értettem, hogy a Disney referenciának használja, hogy ott hogyan néz ki a végeleges anyag, vagyis annyira nem lehet rossz a G2. A másik stúdió amit meg említettek az meg gradingre/masteringre a Sony helyett, de azt tényleg nem mondják, hogy milyen tartalomra. Te ahhoz jobban értesz, hogy mit mire lehet használni. :)

[ Szerkesztve ]

(#84842) Lujo123 válasza Sasi001 (#84836) üzenetére


Lujo123
junior tag

Ebben egyetértünk, ez nem olyan mint pl a foci ahol mindenáron a saját csapat mellett kell kiállni, mert itt az csak önbecsapás/önigazolás. :)

(#84843) junkpod válasza Lujo123 (#84841) üzenetére


junkpod
nagyúr

Csak azt mondták, hogy kíváncsi rá hogy fog kinézni egy consumer TV -n, ezért megnézik (a youtuber szerint) legjobb consumer TV -n.
Referenciát nem említ.

Viszont a másik videó, ahol a srác magyarázza a hdr, sdr master készítését az nagyon tartalmas anyag és tanulságos (legalábbis a vége amit eddig láttam belőle). 1000nit (highlight) bőven elég lesz örökre filmhez. :C És, hogy a HDR mánia is le fog nyugodni mint anno a surround és újból filmeket fognak készíteni HDR demó helyett...

Box's don't touch!

(#84844) Lujo123 válasza junkpod (#84843) üzenetére


Lujo123
junior tag

Egyről beszélünk, de lehet akkor nem fogalmaztam pontosan. Úgy értem a végterméket azon nézik meg és ha azon jó akkor rendben van.

(#84845) 4264adam


4264adam
veterán

Sziasztok!

Vásároltam 220-ért LG A2 48 OLED-et. 2023 Január Media Markt, szóval megvan még a közel 3 év garancia.

Rtings alapján próbáltam kézzel kinyerni amit lehet belőle SDR és HDR esetén. Viszont nekem a Warm50 túl sárgásnak tűnik más is ilyennek tapasztalja?

Warm 35-ön használom és az összes képjavító low-on van.

HDR esetén szemre a Standard adja vissza szemre a legjobb szín telítettséget nem a Cinema mód (szintén túl sárga).

Dolby Vision esetén maradt minden gyári beállítás viszont érzésre mint az SDR esetén nekem a "Smooth movement" tűnik a legjobbnak, gyári Cinematic-ot darabosnak érzem.

Aki A2-őt használ és nem "Vhiktor" kalibrálta neki, milyen beállításokat használtok?

(#84846) junkpod válasza Lujo123 (#84844) üzenetére


junkpod
nagyúr

Izé... Nem. :D
Egy szóval sem mondták, hogy az OLED tv-n megnézése alapján eldöntik, hogy jó -e vagy sem.

4264 adam:
Ha neked nem tetszik a beállítás állítsd olyanra ami tetszik. Te vetted magadnak, neked kell élvezni a képet, nem az Rtings vagy ph közösségnek.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#84847) Skynet258


Skynet258
veterán

LG CX az utóbbi hetekben tévézés közben lefagy, kikapcsol, bekapcsol, kikapcsol... pár ciklusig csinálja ezt, majd sokadjára bekapcsolva megy tovább vígan - pár óráig, amikor újra rohama lesz. Az utóbbi napokban már a kép nem csak lefagy, hanem kifakul, lilás lesz, meg ki tudja milyen effekteket aggat magára, így tegnap írtam az LG-nek, hogy valami nem klafa, mi a teendő. Ma már hívott is a szerelő, hogy látja gond van - mondom igen, valszeg alaplap hiba de én csak belevau mint fotelszakértő - mondta nem baj, szerinte is, így már meg is rendelte az alkatrészt, cirka 4-5 nap alatt várhatóan meglesz aztán hív megint, hogy egyeztessünk.
Eddig kiváló a szervizes tapasztalat, remélem alaplap csere után rendesen fog működni a cuccos mert amúgy szeretem, jó darab. :K

https://geekpulse.hu

(#84848) alaves válasza 4264adam (#84845) üzenetére


alaves
addikt

Az a probléma mint sokaknál, hogy nem helyes színhőmérsékletű kijelzőhöz vagy szokva (telefon, monitor, másik TV, stb.). LG OLED-en 'Meleg 50-47'-en van 6500 K színhőmérséklet, egy-két hét alatt hozzáigazodik a szem és akkor rendben lesz (még gyorsabb az 'átállás' a helyesre, ha a többi kijelződet is jó színhőmérsékletre állítod).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#84849) Phobosz90 válasza Firehand (#84828) üzenetére


Phobosz90
csendes tag

Nem fog késni a bluetooth egér sem a bill. A szűk kereszt a net meg a geforce laggja lesz online játékoknál. :R

(#84850) Firehand válasza Phobosz90 (#84849) üzenetére


Firehand
tag

Bármilyen egér/billentyűzet mehet vele?
Mert az LG ügyfélszolgálat elég szűken szabta a kompatibilis eszközöket.
USB keyboard
-Logitech K360, Logitech K400, Logitech K750.
-Arteck HB030B, Arteck HB192,
-Apple Magic Keyboard

Bluetooth Mouse
- Logitech M535, Logitech MX Master 2S
- Apple Magic Mouse2

Egyrészt ezek elég régi típusok, plusz a billentyűzet nem magyar (jó játékhoz annyira nem is kell)

Amennyi időm van a 2 gyerek mellett játszani annyira lehet a GeforceNOW is elég :)
Néztem asztali gépet/gamer laptopot/konzolt... de attól félek csak a szívem vágyik vissza a gép elé... de az idő meg nem engedi :DD Erre meg kiadni 250-600-ig kicsit sok, hogy aztán porosodik a sarokban

Ha kicsi a tét a kedvem sötét....

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.