Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84051) Vhiktor válasza alaves (#84049) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Nyílván gyengébb.
Nem a válasz iddőt kellene növelni, de lehetne szimulálni a nagyobb válaszidővel rendelkező tv-k mozgás megjelenítését, ami 24p anyagoknál pont hogy elmossa az akadozást.
Gyors válaszidővel rendelkező tv-n sokkal látványosabb a 24p akadása, sokan ezért nem szeretik az oledet.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#84052) junkpod válasza Celtis (#84042) üzenetére


junkpod
nagyúr

Bocs, igen, így rögzítik de 48ban vetítik.

Box's don't touch!

(#84053) junkpod válasza Vhiktor (#84051) üzenetére


junkpod
nagyúr

Ezt kifejtenéd?
Mit definial a válaszidő és ez milyen módon befolyásolja a 24p filmek megjelenítését?

Box's don't touch!

(#84054) Vhiktor válasza junkpod (#84053) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Motion blur. Amikor kirajzolja az új képkockát a régi még kint van, ezért mosottabb lesz a kép, cserébe nem lesz annyira akdozó a mozgás.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#84055) krepp válasza alaves (#84049) üzenetére


krepp
tag

"Szerintem: nagyobb válaszidő = gyengébb TV"
Ha abból indulunk ki hogy a tv, 24fps es tartalom fogyasztásra használják főleg. És, ez a tartalom jobban néz ki (ez nem kérdés) nagy válaszidőn, akkor az álításod nem helyes.

De, gaming esetén ahol a cél a 144-300fps, igaz lehetne a:
Nagyobb válaszidő=gyengébb TV/monitor

[ Szerkesztve ]

"Mi nem szenvedünk! Mi így élünk!" ...Hofi

(#84056) Northlorien válasza Vhiktor (#84046) üzenetére


Northlorien
tag

Eltűnt az első 4 órás pixelfrissités után. Teszt ábra szerint sdr-nél van egy kevés black crush, illetve a bal oldali legszéle a képnek picit magenta tintes, nem vészes és normál kontentnel nem látszik, és fotón is halvány de ott van. Nem tudom mennyire normális ez, vagy hogy csak én vagyok erre érzékenyebb, még hagyom lefutni a frissítést párszor, és járatom. Holnapig kell eldöntenem, hogy visszavigyem vagy sem.

(#84057) dgyuri0123 válasza Northlorien (#84056) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ha nem zavar különösebben, akkor még ott van a 3 év gari, ami alatt bőven eldöntheted, hogy mi legyen vele a későbbiekben.

"csak a zene van"

(#84058) Northlorien válasza dgyuri0123 (#84057) üzenetére


Northlorien
tag

Ez igaz, igazából 5 van rá, a black crush-t meg remélem kalibrációval lehet majd javítani. Nem vészes az sem, az utolsó előtti 2 "szintnél" látszik csak, HDR-es teszt ábra esetében rendben van. Még megvárom, hogy pár ciklus lefusson, és holnap eldöntöm, de nem tűnik egyelőre nagyon vészesnek, csak a régi Panámon egyáltalán semmi ilyen nem volt, és nem tudom mi számít LG-nél "normálisnak".

[ Szerkesztve ]

(#84059) mQWeXgsf válasza Vhiktor (#84047) üzenetére


mQWeXgsf
aktív tag

Hihetetlen, hogy évek óta nem foglalkoznak ezzel a problémával a mérnökök, pedig óriási igény lenne egy "LCD válaszidő emuláló" funkcióra. Milliónyi OLED tv-t legyártanak már vagy 8 éve, és egy fejlesztő sem néz végig rajta egy 23.976 fps-es filmet truemotion nélkül? Elképesztő... :W

(#84060) ricsip válasza Northlorien (#84058) üzenetére


ricsip
addikt

A bal oldal lilásodás jobb oldal zöldesedés effekt ott zavaró, ha pl. van egy sivatagos jelenet, ahol a homoknak 1 színűnek kellene lenni a kép teljes szélességében. Ehhez képest bal oldalon inkább pirosas, jobb szélen meg már zöldes. Középen jó kb. A hófehér egész képernyős homogén kép esetén meg egyértelműen látszik a dolog. Meglepően sok nagy felületű fehér kép szokott lenni normáls adások során is.

-

(#84061) Vhiktor válasza mQWeXgsf (#84059) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Személy szerint én inkább annak örülnék ha minimum 48 fps lenne minden, de inkább 60.

Ez kb csak minket fanatikusokat érdekel, a tv nézők 99%-át nem.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#84062) alaves válasza krepp (#84055) üzenetére


alaves
addikt

Részigazság amit írtok és az én véleményem is az. Nekem jobban elfogadható az OLED-es válaszidő + minimális (LG 'Moziszerű mozgás') interpoláció (ahol még nem látom a hibákat), mint az 'elmosott' mozgásmegjelenítés.
A stutter hatása sokféleképpen csökkenthető, pl. egy jó külső lejátszó, vagy madVR 'smooth motion', BFI, kompromisszumos interpoláció, stb.)

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#84063) alaves válasza Northlorien (#84058) üzenetére


alaves
addikt

Mint ahogy Vhiktor is írta az LG-nél kissé 'aláállítják' a 'brightness'-t SRD-ben, 51-52-53-54 értékeken próbáld.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#84064) Lujo123 válasza Northlorien (#84056) üzenetére


Lujo123
junior tag

Magenta tint szerintem nem fog eltűnni, EVO paneleknél jellemző valamennyire. Nálam pl nem látszik sivatagos/homokos képnél, meg focimeccsnél sem amit a többiek írtak, meg valójában semmilyen valós tartalomnál, de találok olyan tesztképet meg nézési szöget ahol látom egy vékony pár centis csíkban a bal
oldalon. De mivel nem tesztképeket nézek, nem azért vettem a tv-t :), ezért minden ok vele.

(#84065) dropi válasza b. (#83924) üzenetére


dropi
aktív tag

Mi a baj a Hisense-szel?

vasimnbt:

Nekem volt 55-ös 806, az Android miatt az jobb talán, de nekem a Hisense képe legalább annyira jó, és ez gyorsabb tévé jóval. Viszont a Philips meg jóval drágább, sztem nem éri meg azt a különbséget, bár az Ambilight hiányzik :(

Volt eddig két LG tévém, köztük egy 55-ös oled BX sztem ennek a kettőnek használhatóságban a nyomába sem ér. Számomra az LG rendszere ennek a kettőének a nyomába sem ér, ráadásul a Magic Remote idegesítőbb, mint csipogós kiskutyajáték. Azért is adtam el többek között, mert féltem h belevágom a tévébe, pedig én alapból nagyon nyugodt ember vagyok.

Szal sztem a Hisense-nél ár-érték arányban nincs jobb vétel.

Philips 55OLED718/12 - Xbox Series X - Google Pixel 7 Pro - Xiaomi Watch S1 Active

(#84066) junkpod válasza mQWeXgsf (#84059) üzenetére


junkpod
nagyúr

Hihetetlen, hogy egy technológiai hiányosság által okozott mozgókép felbontás csökkenés szerintetek a megoldás a mozifilmek 24p megjelenítésére és nem a mozi vetítést szimuláló 2x kitakaras (BFI) a képkocka megjelenítése közben. Hiszen a felvételi (post production) motion blur is ezt jeleníti meg, az expo alatti és a két expo közötti elmozdulás van elmosodva. Ettől életszerű.
Fura, hogy megy a társalgás, hogy azt a színt, fényerőt lásd, azt a hangot halld amit a rendező megálmodott és pont ezt akarjátok az LCD TV -k legnagyobb gyengesegevel elrontani. :F

Box's don't touch!

(#84067) dropi válasza junkpod (#84066) üzenetére


dropi
aktív tag

Én véletlenül se szeretném azt látni. Engem azért nem zavar, mert az interpoláció a maxon. De tény, hogy ha kikapcsolom, engem is zavar a szaggatás.

Philips 55OLED718/12 - Xbox Series X - Google Pixel 7 Pro - Xiaomi Watch S1 Active

(#84068) dgyuri0123 válasza junkpod (#84066) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Élni sem tudnék BFI nélkül. Plazmán is használtam (csínján), de olednél (szerintem) "elengedhetetlen", ha nem szereted a 24p-s "röcögést".

"csak a zene van"

(#84069) krx21 válasza dgyuri0123 (#84068) üzenetére


krx21
nagyúr

A plazmán a működéséből fakadóan, folyamatosan volt BFI... ;)

(#84070) OPiiPO válasza Vhiktor (#84061) üzenetére


OPiiPO
addikt

Hobbitnak egyszer megnéztem a 48fps változatát, nekem nagyon műnek tűnt.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#84071) dgyuri0123 válasza krx21 (#84069) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Na nem egészen így volt. De mivel a maszatolás jobban ment neki, mint egy oled panelnek, ennélfogva kevésbé volt zavaró a 24p kadencia. Én ettől függetlenül használtam BFI-t azon is, mert nélküle rondán szaggatott. Oleden még egy fokkal rondább... szerintem.

#84070OPiiPO Emberi szem vajon milyen "kadenciát" használ? :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#84072) krx21 válasza dgyuri0123 (#84071) üzenetére


krx21
nagyúr

Nem a mozgás interpolációra gondolsz?
A BFI más...

(#84073) Vhiktor válasza junkpod (#84066) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Mint ahogy fentebb is írtam én már 60 fps alatt nem is gyártanék semmit.

De közben az is igaz, hogy a gyors válaszidő miatt az akadozás borzasztó pár embernek, ezért örülnének páran jobban annak ha "szimulálnák" a nagyobb válaszidővel rendelkező lcd-k mozgás megjelenítését.

Én még használható bfi-vel vagy interpolációs megoldással még nem találkoztam soha sehol.

Az, hogy kinek mi jön be jobban az akadás vagy az elmosodás az egyéni ízlés kérdése.
De mindkettő rossz, ezért kellene elfelejteni már végre az őskővület 24p-t és a 48-at is kihagyni, legyen minimum 60.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#84074) Vhiktor válasza OPiiPO (#84070) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Igen, de ott véleméynem szerint nem a 48 okozta a műviességet mint ahogy az avatar 2 bizonyos jeleneteiben sem. Avatar 2-ben simán megfigyelhető volt, hogy a tengeres jelenetektől számítva sokkal jobban működött a hfr mint az erdőben, szóval itt nem csak arról van szó, hogy felveszem 48-ban aztán jól van.

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#84075) junkpod válasza dropi (#84067) üzenetére


junkpod
nagyúr

Az interpolációval csak az a gond hogy gyakran téved, főleg mikor svenkelés közben van álló képelem is.

[ Szerkesztve ]

Box's don't touch!

(#84076) dgyuri0123 válasza krx21 (#84072) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Igazad van. Interpoláció. :R

"csak a zene van"

(#84077) Skylukos válasza Vhiktor (#84073) üzenetére


Skylukos
tag

+1👍

(#84078) mQWeXgsf válasza junkpod (#84066) üzenetére


mQWeXgsf
aktív tag

A BFI OLED-en túl sötét lesz és vibrál. Amúgy 30 év alatt ezt az "elmosódást" szokta meg a szemem, nem fog változni, akad mint állat, ez van, oldják meg egy félmillás tv-n....

[ Szerkesztve ]

(#84079) junkpod válasza mQWeXgsf (#84078) üzenetére


junkpod
nagyúr

30 éve LCD -t nézel? :F
Moziba ti nem jártok? Az is villog.

Fényerő tekintetében sem igazán értem ezt a hajszolast, moziban aztán a visszavert fénytől fele ennyi fényerő sem lesz. Még a BFI által csökkent fényerő is túlmutat a mozin.

Box's don't touch!

(#84080) Matt89 válasza junkpod (#84079) üzenetére


Matt89
junior tag

Nem almát-almával hasonlítasz, amikor a mozi gyenge fényerejét hozod érvnek.
Ott a kép méret kompenzál.
Én így írnám le: Totál fényerő = 1 cm2-re jutó fényerő * képernyő terület
...vagy valami hasonló
Ha ezt a képletet veszed, akkor már nem biztos, hogy "fényerőben" egy 83-as 2000 nites tv nyer az imax-el szemben :DDD

Végre megjött a 77A80K (el sem hiszem, amennyit vártam, hogy elkészüljön hozzá a szoba...), hétvégén indul a tesztelés.

(#84081) SaitoX válasza Lujo123 (#84064) üzenetére


SaitoX
tag

Nálam LG C8-ba cserélték a panelt WBC-ről WBE-re, az elején iszonyatosan zavart, hogy még szemből nézve is lilás volt (pl. szürkén, de akár fehér színen is látszott). Illetve sötétebbnek is éreztem a színeket, mint előtte. A csere óta kb olyan 30 órát ment, és tegnap az tűnt fel, hogy a probléma teljesen megszűnt....

Nem gondoltam, hogy ez idővel tényleg elmúlhat, de úgy tűnik, hogy igen. Most már gyakorlatilag majdnem full ugyanolyan a kép WBE panellel, mint a korábbi WBC-vel.

[ Szerkesztve ]

(#84082) junkpod válasza Matt89 (#84080) üzenetére


junkpod
nagyúr

Alapvető különbség van a vaszonrol visszavert fény és az OLED által sugárzott fény mennyiségek között. Sosem lesz a vászon fénye a közelében se a tv fényének.
A hajszolt nit érték is jól mutatja a különbséget, a tv egy egér lyuk ketesztmetszetben akarja a mozivászon sok négyzetméteres fényét kitolni. Színtiszta marketing élvezeti érték nélkül.

Box's don't touch!

(#84083) krx21 válasza Matt89 (#84080) üzenetére


krx21
nagyúr

Szintén nem jó az összehasonlítás… :DDD
Az IMAX-et jóval távolabb nézed, mint egy otthoni 83”-os tv-t.
A mérte és a néző távolság aránya pont annyira fontos..

(#84084) Vhiktor válasza junkpod (#84082) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Az élvezeti érték nélkül nem igaz.

Az alacsony fényerő miatt nincs a projektoron HDR és soha nem is lesz, csak a HDR-nek a röhejes és szánalmas szimulálása. Van egy két gép ami tud egész nagy fényerőt de ott meg az alacsony ansi kontraszt miatt nem beszélhetünk HDR-ről

A színekhez is elengedhetetlen a megfelelő fényerő.

Külföldön már vannak dedikált mozik ahol LED falakat használnak amik képesek akár az 1.000 nit elérésére is és megdöbbentő a különbség még egy csúcs projektorhoz (60 millától felfele) képest is.

Persze ez rengeteg pénz, de a technológia szerencsére fejlődik és ebbe az irányba tart.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#84085) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

A G3, MLA úgy néz ki még extrem szögeknél is megoldja a minden héten kétszer téma lilulás, tinting jelenséget. [link] :C Fényerő is masszívan javult.
Ki fog halni a topik. :DDD :DD

Elég nagy ugrás a G3 a G2höz képest nem csak egy C2->C3... refresh.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#84086) krx21 válasza Dare2Live (#84085) üzenetére


krx21
nagyúr

A C2->C3... refresh. mi a nagy különbség?

(#84087) bnorci71 válasza Dare2Live (#84085) üzenetére


bnorci71
addikt

dehogy fog a 24p örök téma lesz :U

egyébként sokáig nem értettem miről van szó, de a Mandalóri harmadik évadában néha észreveszem a hibát, tényleg teljesen ki kel kapcsolni a mozgásjavítást, vagy megszokni :F

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#84088) Lujo123 válasza Dare2Live (#84085) üzenetére


Lujo123
junior tag

LG azért dolgozott, hogy ne így legyen. Azt mondja, hogy bal oldalon van kis tinting, szóval valószínű marad a téma :D

(#84089) gantsr


gantsr
csendes tag

Sziasztok!
Philips 55OLED 707-ről mi a véleményetek? Van esetleg valakinek bármilyen tapasztalata, hasznos tippje?

(#84090) Lujo123 válasza SaitoX (#84081) üzenetére


Lujo123
junior tag

Lehet másfajta jelenségről beszélünk. A baloldali tinting ha van az nem szokott megszűnni mások véleménye és fórumok alapján. Aki belefutott és nem tudott vele élni az legtöbbször cserélt. De legyen úgy hogy tévedek és szűnjön meg. :)

(#84091) junkpod válasza Vhiktor (#84084) üzenetére


junkpod
nagyúr

Hát nem tudom... Annó a 3D is hajpolt volt, most meg kukában van.
A nagy fényerőt rögzíteni sem tudják csak post production módon adják hozzá...

Box's don't touch!

(#84092) dgyuri0123 válasza junkpod (#84091) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Én szerettem a passzív 3D-t. Hiányzik is.

Szeretem mikor 15-20 éves filmeket HDR-ben adnak ki. Ez pont olyan, mint az utólagos 3D, amit ugye mezei 2D-ből generáltak. Meg is látszott, hogy fake 3D.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#84093) Skylukos


Skylukos
tag

Lg c2-nél át lehet ugrani egy upgrade verziót, tehát ha megjelenik egy újabb akkor át vált arra, és akkor azt fogja kiírni telepítésre kérésnek?
A 66-ost kihagynám mert barátomnál a g2-n frissítés után behalt a wifi, és a szervizesek a 67-est telepítették megoldás ként.

(#84094) Vhiktor válasza junkpod (#84091) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Nekem lényegében a 3D miatt van projektorom, szerintem sokkal nagyobb élményt add mint a HDR, persze csakis a megfelelő képméret mellett.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#84095) buday


buday
csendes tag

Miskolcon, boltból minta LG 48C11 eladó - tehát 3 év garival. Most cseréltek benne kijelzőt. Ára 275e. Ha van MKB hitelkártyája az illetőnek további -10%. Nem nepperkedni akarok, csak szeretném ha jó helyre kerülne a készülék. Ha valakit érdekel privátban keressen.

[ Szerkesztve ]

(#84096) apszi


apszi
őstag

Sziasztok!
Elég sz@r az angolom. [Ez a probléma] minden oledre jellemző, vagy ez csak a hdr tartalmaknál jelentkező anomália?

(#84097) Vhiktor válasza apszi (#84096) üzenetére


Vhiktor
Topikgazda

Ilyen mértékben ez a philips oledekre jellemző probléma, a philips oledek nagy része amivel találkoztam ilyen, nem mindegyik!. Van amelyiknél jobban van amelyiknél kévésbé látszik, nem boldouglnak rendesen a fekete közeli részek megjelenítésével.

Ha netán ilyet fogsz ki akkor el kell állni a vásárlástól (érdemes neten rendelni a 2 hét elállás miatt).

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#84098) Gicz válasza apszi (#84096) üzenetére


Gicz
addikt

Ez a white overshoot, csak WOLED-re jellemző, de azon belül is tipusfüggő. C2-n még sosem láttam, és tesztek szerint sem nagyon jellemző rá.

(#84099) apszi válasza Vhiktor (#84097) üzenetére


apszi
őstag

Basszus, köszönöm az infót.
Neked is Gicz. :R

(#84100) junkpod


junkpod
nagyúr

Egy kis pimpelés... :D

Box's don't touch!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.