Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77801) Vhiktor válasza Vhiktor (#77800) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ma már nem , de holnap megnézem, hogy van-e változás akkor, hogy ha a lejátszón kapcsolom ki azt hogy küldje a HDR metaadatokat a tv felé.

Vagy egyszerűen a Vertex2-mel kicserélem a metadatot a 2. videón :D

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#77802) krx21 válasza Syz (#77799) üzenetére


krx21
nagyúr

Persze, PC mód a jó. :K

(#77803) alaves válasza Vhiktor (#77801) üzenetére


alaves
addikt

Köszönöm! Az a kódolás beállítás végig látszik a filmen, még a legvilágosabb jeleneteknél is, hogy jóval 'tompább' ('HDR tónusáthelyezés: ki'-vel még gyengébb), a sötét jeleneteket is érinti negatív irányba. A demó-k kódolása nem véletlenül 1000-es, látványosabb.
Ezzel a dologgal csak rámutattam arra, hogy ha gyengébb a kép (helyes TV beállítás esetén is) sokszor a kódolás hibás. Pl. streaming kódolási paraméterek okozta 'color banding', poszterizáció, egyéb zajosodás, láthatósági problémák.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#77804) Ronam


Ronam
addikt

Sziasztok!

Tegnap hozta a futár az új tv-t (Samsung S95B), ez az első OLED tévénk, és az első Samsung is :). Beállításokkal esetleg tudnátok picit segíteni? Van benne egy "intelligent mode", ezt mennyire érdemes használni? Próbáltam a Series X-et is tegnap este (game mode-ban), és a dashboardon a színek nagyon furának tűntek. Van esetleg itt a topikban valakinek ilyen tv-je? Előre is köszi a segítséget :)

(#77805) alaves válasza Ronam (#77804) üzenetére


alaves
addikt

[link]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#77806) Vhiktor válasza Ronam (#77804) üzenetére


Vhiktor
veterán

HDR és SDR esetében is a Filmmaker vagy a Movie mód a legjobb (ezek kb teljesen meg is egyeznek)

Game mód sajnos a samsungoknál egy kicsit érdekes.

A Game HDR legyen bekapcsolva ez a HGIG funkcionalitás, a HDR10+ meg ki.

Színhőmérséklet meg meleg2. Color 25, Contrast 50, Brightness 50 amennyiben HDR játékokról beszélünk.

Ha a középtónusok túl világosak, akkor lehet játszani az ST.2084 csúszkával és levenni -3-ra.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#77807) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv,

philips oled-eknél van eltérés a panelokban, 706, 806, 935? 45?... stb? :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#77808) alaves válasza Mr.Csizmás (#77807) üzenetére


alaves
addikt

2020:935 még HDMI 2.0
2021: 706, 806, 936 -WBC
2022: 707 (WBC v. WBE evo ?), 807-937 - WBE ex
Lényegesebb eltérés nem a kijelzőknél van, hanem a 9-es széria képfeldolgozója P5 dual engine-es.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#77809) Ronam válasza Vhiktor (#77806) üzenetére


Ronam
addikt

Köszi szépen, este kipróbálom.

#alaves: köszi neked is :)

(#77810) Mr.Csizmás válasza alaves (#77808) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

még HDMI 2.0

ez jelent valami hátrányt? képminőség lenne a prioritás, kizárólag streaminget nézünk rajta, egy xox a médiaforrás.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#77811) Deadpool73


Deadpool73
csendes tag

Sziasztok!Volna egy LG OLED C8-as 3 éves érdemes megvenni?Most adtam el a Tv-met egy Samsung Q60T-t és helyette lenne..Nem tudom,hogy nézzek e egy magasabb kategóriájú Samsung q80T-t vagy legyen az LG C8?Még sosem volt LG Tv-m pláne nem OLED..

(#77812) Kaba válasza Mr.Csizmás (#77810) üzenetére


Kaba
veterán

Újabb generációs konzolnál jelentene hátrányt, így nálad nem lesz hátrány.

(#77813) lala666 válasza Ronam (#77804) üzenetére


lala666
senior tag

link ,link
Én itt közzétett beállításokkal próbálkoztam.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#77814) Hashvrad válasza Yodamest (#77766) üzenetére


Hashvrad
tag

Szia!
Lehet annyira már nem aktuális, de én most kezdtem el használni OLEDet monitornak (42-es C2). Első körben nem tűnt nagy ugrásnak egy VA panel után, de 1,5 hét után vannak olyan "apróságok" ami miatt nehéz lenne visszaszokni LCD-re.
(játékban még csak minimálisan teszteltem)

- Sima állókép összehasonlíthatatlan az LCD-vel, egységes/homogén hatása van.
- A fekete tényleg fekete. A marketingen túl, amikor egy sorozatban, drámai zárás után 1-2 másodpercig teljes sötétség lett a szobába az nagyon sokat adott az élményhez.
- Nem tudom, hogy a jobb HDR és/vagy az OLED miatt, de sokkal szebben néz ki az árnyékos/fényes területek közötti különbség (természetesebb).
- A Sárkányok házánál nemrég volt egy sokak által szidott sötét rész. Én szvsz nagyon élveztem, mert OLEDen tökéletes volt, végre úgy nézett ki egy éjszakai jelenet ahogy kb a valóságban.

- Mivel VRR/120Hz/jobb HDR volt a legfőbb indok a cserére, ezért nagyon nem érzem felárasnak a dolgot, mert LCD-ben se sokkal olcsóbb ez (QN90B konkrétan 40-el drágább).

A negatívumok nagy részét még nem tudom megítélni. Most lesz VGA csere, plus upgrade is volt win 11-re.
- Nem működni a G-sync (konkrétan nem engedi a gépen bekapcsolni, a TV-n bevan).
- Videók és stream szaggat, nem jó a kép. A régi TV-n win 10 alatt ez sokkal gyengébben és csak YT 4K HDR alatt fordult elő. Appban tökéletes.
- Betűk (főleg a kicsik) először nagyon csúnyák volt, de beállítások után sokat javult a helyzet, de bizonyos esetekben még mindig nem az igaz (ez 48-on lehet jobban kijön).

Ami biztos a TV hibája:
- Beégés veszély, ez idővel kiderül.
- A betekintési szög itt se 100%, bizonyos esetekben itt is van színtorzulás. LCD-hez képest sokkal jobb a helyzet, de VA-nál se zavart annyira (csak ugye nem így van reklámozva).
- ABL néha zavaró tud lenni, de ritkán állítgatja a fényerőt (film alatt még nem vettem észre, csak sima win-ben).
- Jobban tükröződik mint a régi TV-m, főleg fekete részeken. Szokni kell.
- Én hangfallal használom, de szvsz a saját hangrendszere pocsék (lehet ez is érdekel valakit). A régi TV se volt különb.

Összegezve: Nyűgös a technológia, vigyázni kell rá, állítgatni kell, viszont egész egyszerűen teljes más rajta bármit nézni. Felesleges leragadni a "sokkal szebbek a színek" reklámszövegnél, sokkal többet tud adni annál (nem igazán tudom átadni, de egyszerűen jobb mint az LCD).

R7 5800X | RX 6900 XT | 32 GB@3200 | LG C2 42"

(#77815) Syz válasza krx21 (#77802) üzenetére


Syz
senior tag

Gyorsan meg is léptem a dolgot.Élvezem is a 4K/120 Hz-et :D Azt szeretném még kérdezni,hogy az Nvidia Vezérlőpultban te átállítottad a kimeneti színmélységet manuálisan vagy hagytad alapon?

"Egy nap 24 órából áll..egy rekeszben 24 db sör van..Ez nem lehet véletlen!

(#77816) hoolla


hoolla
aktív tag

Udvozlet Mindenkinek.

Par hete vasaroltam egy 55" LG C2-t. Monitornak hasznalom legfokepp, jatekra filmezesre, de netezesre is rengeteget. Az a kerdesem, hogy mit tudok kezdeni a betuk minosegevel? Imadom a TV-t amugy de a szeteso betuk kicsit bosszantanak. Neztem Youtube videokat, de hatha vannak itt profibb emberkek.
Elore is koszonom.

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#77817) krx21 válasza Syz (#77815) üzenetére


krx21
nagyúr

Ha jól emlékszem 10bit-re tettem…

(#77818) alaves válasza hoolla (#77816) üzenetére


alaves
addikt

Nálam így rendben van a szöveg megjelenítés:
- PC: win10 - 3840x2160(natív) - Kijelző > Méretezés és elrendezés > A szöveg, az alkalmazások és más elemek méretének módosítása: 150% - ClearType: be (mind az 5 a felajánlott alapon) - (Chrome: nagyítás: 150%)
- TV: 'Játékoptimalizáló' képmód, élesség:0, HDMI: PC ikonmód

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#77819) alaves válasza alaves (#77818) üzenetére


alaves
addikt

Lemaradt: PC: Kimeneti színformátum: RGB, Kimeneti dinamikatartomány: Teljes

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#77820) Vhiktor válasza hoolla (#77816) üzenetére


Vhiktor
veterán

PC cimke be van állítva az adott HDMI porton?

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#77821) Yodamest válasza Hashvrad (#77814) üzenetére


Yodamest
addikt

Fú ez jó kis írás lett, szeretem ha valaki nem sajnálja a betűket hogy kifejtse a dolgokat.
Nálam az ABL biztosan nem lesz gond, mert sötét módban van a windows is és a böngésző is, szóval minden háttér fekete. (vagy hát jelenleg szürkés :DDD )

A betűktől félek kicsit én is, mert minden tesztben írják, hogy az bizony nem olyan szép, mint egy lcd tv-n. A beégéstől eleinte féltem, de ahogyan egyre többet utánajártam a témának, meg feltúrtam a netet a vásárlás miatt, úgy egyre inkább megnyugszom.

A fényerő miatti rinyát egyébként nem is értem, meg sokan 100%-on használják meg ilyenek, szerintem nálam max 60-70 körül lesz, de még talán annyin sem.
A mostani lcd-m is vicces, de 100/10-es fényerőn megy és bőségesen elegendő mindenre, szóval ebből kiindulva nekem tuti nem lesz gyenge a fényereje, sokan szeretnek reflektorba nézni vagy nem tudom, akik emiatt sírnak. Ezt csak a beégés kapcsán írom, hogy már csak emiatt sem félek tőle.

Valószínű én is a 42"-est fogom venni, elvileg holnap megyek érte, már nagyon izgatott vagyok. ;] Egy hétig túrtam a netet, hogy 42 vagy 48, de úgy vagyok vele, hogy bár megszoktam már a mostani 48-ast, de egy kicsit mindig magasnak éreztem, meg sokszor rossz is volt, hogy "szinte" 2 emberes. Azért a 42-est asztaltakarításnál vagy bármi simán csak át tudom majd pakolni addig egy másik asztalra egyedül is, ez nagy előny.

(#77822) Yodamest válasza Yodamest (#77821) üzenetére


Yodamest
addikt

Még egy Columbos utolsó gondolatként: egyébként nem igazán értem, hogy ki vesz oled árban (vagy még drágábban) nem oled tv-t? Egyértelműen az oled adja a legjobb képminőséget, ezt mindenhol mindenki leszögezi, nem is vita tárgya. Szóval csak tök nem értem, hogy ha valaki vásárlás előtt áll, ugyanazért az adott összegért miért venne helyette nanoledet, qledet, quantumdot akármit? Ezek egyértelműen rosszabbak, ha a nagytv-t cserélném le, akkor is kb 500K-ért már biztosan csakis oledet vennék, nem pedig feltúrbózott hagyományos ledet. Szal ezt nem értem, hogy van piaca a többinek, amik ugyanilyen drágák vagy még drágábbak is...

(#77823) Vhiktor válasza alaves (#77803) üzenetére


Vhiktor
veterán

Kicseréltem a metaadatokat.
Eredeti metaadattal így néz ki:

Ha atirom a max luminancet 4000-rol 1000 nitre vagy a a maxcll-t, akkor ezt kapom,


Szóval ezt a tv csinálja metadata alapján, ahogy kell, hogy jól e vagy nem azt nem tudom, de tegyük fel hogy jól, akkor pedig a rendező döntése a sötétebb kép és a kisebb csucsfenyek.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#77824) alaves válasza Vhiktor (#77823) üzenetére


alaves
addikt

Kitűnő! Jól látható, amiről szó van. Nyilván a 2. való a kapható TV-k 99%-ra. ;) Kb. azonos csapat készítette a Doctor Strange 1-et és a 2-őt.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#77825) alaves válasza Yodamest (#77822) üzenetére


alaves
addikt

Azért mert:
Vannak akik verőfényes nappaliban (árnyékolás nélkül) használják a TV-t csutka fényerővel.
Az OLED is alkalmas erre, viszont nagy fényerővel (SDR-ben) használva huzamosabb időn át majdnem biztos a beégés. Háttér TV-zésre sem feltétlenül OLED kell.
Továbbá adott pénzkeretnél, amely már eléri az OLED árat dilemma, hogy OLED vagy nagyobb LCD.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#77826) Yodamest válasza alaves (#77825) üzenetére


Yodamest
addikt

Ezekre gondoltam én is, de fél milliós kategóriában vagy afelett sztem butaság úgy venni tv-t, hogy közben 4 oldalról ablakok világítják be a szobát, saját élményünket miért rontanánk? Háttér tv-zésre szintén nem értem miért kellene ennyi pénzért tv.

A méret meg nem releváns, mert pont azt mondom, hogy ugyanakkora méretben ugyanannyiért van oled meg sima led is.
Konkrét példa mondjuk:
LG C1 65"
LG QNED 65"

vagy ez a qned van olyan jó mint az oled?

(#77827) hoolla válasza alaves (#77818) üzenetére


hoolla
aktív tag

Nekem is minden igy van beallitva kiveve a 150% nekem maradt 100%on mert kell a meret. Sok dolgot megjelenitek egyszerre a kijelzon nem nagyithatok.
A ClearType viszont uj szamomra. Nem lattam nem olvastam rola sehol eddig. Az rendbe is rakta a betuket. Nagyon szepen koszonom!!!!!!!!! :R :R :R

Vhiktor : Igen koszonom minden mas jol van belove ugy nez ki....

Plazma utan ez az elso TV-m ami igazi elmenyt nyujt megint. :C

"It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

(#77828) alaves válasza Yodamest (#77826) üzenetére


alaves
addikt

Vhiktor tesztje szerint a C835 már jól közelíti az OLED képét. Igen, így van, a csúcs miniLED-ek azonos árban vagy drágábban kaphatók, de én arra utaltam, hogy gyengébb LCD nagyobb méretben.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#77829) Vhiktor válasza alaves (#77828) üzenetére


Vhiktor
veterán

100%-ban OLED képre még mindig csak az OLED képes, semmi más és szerintem nem is lesz.
Viszont a C835 és a QN95B is nagyon szépen megközelítette, de vannak jelenetek amikor azért kijön, hogy ez nem oled, meg persze vannak olyan jelenetek is ahol jobb mint egy oled.

Szóval még mindig dönteni kell, hogy kinek mia fontosabb :)

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#77830) Jim-X válasza alaves (#77661) üzenetére


Jim-X
őstag

Minden bemeneten 50-re allitottam a brightness-t, es nagyon jo.

Ezek utan az OLED feny az mit allit? mert nem sok kulonbseget latok mondjuk 60 es 80 kozott. Mi a kulonbseg az LG OLED-nel a Brigtness es az OLED Feny kozott? :F

A játék az nem játék!

(#77831) Yodamest válasza alaves (#77828) üzenetére


Yodamest
addikt

A gyengébb lcd nagyobb méretben az teljesen más téma, nyilván az egy ár/méret arány kalkuláció, ott játszik az árkülönbözet (ár/méret) stb. Én kimondottan arra gondoltam, amikor ugyanaz a méret, ugyanaz az ár és mégis nem az oledet veszi valaki. De akkor ez már meg lett válaszolva, voltaképp a fényerőre vezethető vissza, egyedül abban lehet jobb egy lcd. Bár ott meg tuti nagy pazarlásról beszélünk megint, mert annyira előttem van a kép, hogy megveszi csak a fényerő miatt az lcd-t, rosszabb képminőséggel, majd használja kb 50% amire meg már egy oled is képes lenne mondjuk 80-90%-on. :) Tuti vannak ilyen vásárlói epic-failok.

(#77832) Yodamest válasza Jim-X (#77830) üzenetére


Yodamest
addikt

Az oled fény szerintem ugyanaz, mint ahogyan egy hagyományos lcd-n is külön van led háttérfény erősség és külön van brightness. Szóval egyik az magának a háttérfénynek az ereje, a brightness pedig a fényerő, amit ha túlhúzol akkor eltolódik a színegyensúly, fakó lesz az egész kép stb. Háttérfény állításnál ilyen nincsen, azt hiába húzod fel nem tudod vele úgy kifakítani a képet, mint a brightness állítással. Szóval egyik kihatással van a konkrét képminőségre míg a másik nincs.

(#77833) bnorci71 válasza Yodamest (#77826) üzenetére


bnorci71
addikt

Háttér tv-zésre szintén nem értem miért kellene ennyi pénzért tv.
mert pl. hétvégén a nejemnek megy főzés mellett egész nap viszont 2 tv.t nem tehetek a nappaliba ami 1légtér a konyhával étkezővel.
délután sokszor megy nekem is háttérnek én meg a fórumokat olvasgatom.
DE ha leülünk filemt nézni kapjam már a legjobbat ilyenkor redőny le természetesen.

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#77834) alaves válasza Jim-X (#77830) üzenetére


alaves
addikt

OLED fény= OLED pixelek fényereje (nit)
Brightness= legjobban a fekete szintre van hatással

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#77835) Yodamest válasza bnorci71 (#77833) üzenetére


Yodamest
addikt

De ez akkor vegyes felhasználás, (tv + vod) ami teljesen okés ha oled. Attól, hogy tv műsorok mennek benne, nem szabadna beégnie. Én arra értettem, hogy felesleges a komoly tv, ha valakinek tényleg csak így rtl klub megy rajta egész nap és oda sem figyel.

(#77836) Hashvrad válasza Yodamest (#77822) üzenetére


Hashvrad
tag

Jó szórakozást majd vele. ;)
Lehet nem az ABL csinálja, mert nálam nem jelentkezett a fent belinkelt Sárkányos probléma (én mindent láttam). Viszont Windowsba (sötétmód, Chromeban is) néha feltekeri a fényerőt, random.
OLED/LCD: Én is erősen gondolkodtam a QN90B-n, mert tartok a beégéstől, a fényereje is jobb, plusz az LCD-t ismerem. Ha az került volna 20-40e-el kevesebb be, akkor lehet azt veszem.

R7 5800X | RX 6900 XT | 32 GB@3200 | LG C2 42"

(#77837) alaves válasza Hashvrad (#77836) üzenetére


alaves
addikt

"Windowsba (sötétmód, Chromeban is) néha feltekeri a fényerőt, random."
Egy OLED TV sem csinál ilyet, hacsak nincs az energiatakarékosság opció bekapcsolva automatikus módban, vagy ha a megjelenítendő forrás valamilyen paramétere erre utasítást nem ad.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#77838) Yodamest


Yodamest
addikt

Na végül egy nappal korábban, ma el is hoztam a kicsikét, de beüzelemés már csak holnap délután lesz. Fú de a képét láttam az üzletben, mert volt kirakva, hát embertelen szép...

Videókat már néztem az ajánlott beállításokról, kb már előre fejből megy minden :DDD
Egy dolog nem tiszta még nekem: PC gaminghez a Dynamic Tone Mappingból melyik opció az ajánlott inkább? Az ON vagy HGIG? Illetve ez csak a HDR módra vonatkozik vagy SDR-ben is van DTM?

(#77839) flake válasza Yodamest (#77838) üzenetére


flake
csendes tag

Kizárólag HDR tartalomra vonatkozik. PC gaminget egy ideje elengedtem, de gyanítom hasonlóan működik mint Playstationön. Hivatalos HGIG támogatást kapott játék tudtommal nem sok létezik, de az előnyét minden olyan játéknál kihasználhatod, amiben van in game HDR brightness beállítás. Ezt használva tulajdonképpen letiltod a tv tone mappingjét. Általánosságban ezzel jóval pontosabb kép érhető el. Én szinte minden esetben ezt használom, bár vannak kivételek. A 2018-as God of War például zavaróan sötét és rengeteg a részletvesztés HGIG beállítás alatt. Ilyen esetekben javasolt a DTM használata. Tehát játékfüggő a dolog, de rengeteg videót találsz erről akár youtubeon is, szinte minden játékra is külön-külön. Sok esetben egészen részletesen összehasonlítva az HGIG beállítást a DTM-mel.

creating rivers in the desert

(#77840) Hashvrad válasza alaves (#77837) üzenetére


Hashvrad
tag

Főleg Chrome alatt csinálja, ahol van egy nagyobb egységes színű terület (pl prohardver fórum). Lehet a játék mód kavar be. Majd ha lesz időm újrarakom a wint(valószínűleg 10-et), és átnézem jobban a beállításokat.

R7 5800X | RX 6900 XT | 32 GB@3200 | LG C2 42"

(#77841) alaves válasza Hashvrad (#77840) üzenetére


alaves
addikt

A win-en alapból 'be' állásban van a játék mód, nem az okozza (ki-be próbáltam). A win10 HDR módban 'állítgatja' a fényerőt, pl. ha a fórumot leküldöm a tálcára akkor a halvány háttérképen látszik, hogy hirtelen megemeli a fényerőt :F . Szóval nem a TV a hibás (persze 'AI-fényerő: ki'). Ha zavar és nem feltétlenül szükséges a HDR, akkor SDR-ben használd a win-t. Nálam is SDR-ben van, mert az esetleges HDR anyagnál a madVR-ben beállítottam, hogy küldje a HDR metaadatot (YT HDR-t esetén pedig átkapcsolsz win HDR-re addig).

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#77842) Hashvrad válasza alaves (#77841) üzenetére


Hashvrad
tag

Most win11 van fent, SDR-ben használom és gombbal kapcsolgatom (ettöl fügetlenül is csinálja, először erre gondoltam). Máshol nem is tapasztaltam ezt. Valószínűleg visszavágón én is a 10-et, mert a VGA csere megoldotta a Netflix szaggatást, cserébe nagyon szellemképes. Bár alapból nem fog neki ártani, Nvidia->AMD csere volt. Lehet ez is megszüntet majd sok problémát.

R7 5800X | RX 6900 XT | 32 GB@3200 | LG C2 42"

(#77843) Yamaha R1


Yamaha R1
tag

Sziasztok!

Segítsetek légy szíves, mert én már kevés vagyok ehhez. Adott egy Philips 706 amire PS5 van kötve. Picit világosabb fekete háttereknél egyszerűen meghülyül a kép ha mozgás van. Némelyik játéknál koncentrikus körök jelennek meg különböző árnyalatokkal.

[link]

Mi ennek a jelenségnek a hivatalos neve? Mi okozza? Hogyan lehet kikapcsolni / mérsékelni? Már mindent végigpróbáltam és semmi sem segített.

(#77844) kolosszus87 válasza Yamaha R1 (#77843) üzenetére


kolosszus87
senior tag

Nekem ez sávosodási problémának tűnik, a szürkeárnyalatokat és színátmeneteket nem kezeli jól a Philips képjavító processzora sztem. Vhiktor többet tud erről mondani biztos, ő szakija a témának.

Panasonic TX-65LZ980E oled tv - Sony Playstation 5 - HyperX Cloud Alpha headset - Samsung HW-Q800C Soundbar - Dune HD Real Vision 4K media player

(#77845) Celtis válasza Yamaha R1 (#77843) üzenetére


Celtis
veterán

Colour banding vagy posterization.

(#77846) Vhiktor válasza Yamaha R1 (#77843) üzenetére


Vhiktor
veterán

Több Philipsnél láttam már ilyet.

Szerintem near black overshoot, bár nehéz így videóról megállapítani. De akkor ez nem csak játékoknál hanem filmeknél is jelentkezik amikor sötét jelenet van.

Vincent itt beszél róla:
[link]

De lehet banding, posterization is.

Viszont szerintem a near black overshoot lesz ez.

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#77847) alaves válasza Yamaha R1 (#77843) üzenetére


alaves
addikt

'Color banding' v. sávosodás v. 'gradient' [link]
PS5: [link]
TV: legújabb szoftver, 'HDR game mode' képmód, 'Élesség:0', a két zajelnyomás minimum-ra

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#77848) Dark_Spirit


Dark_Spirit
csendes tag

Sziasztok!

Az LG oldalán 10%-os kuponkóddal az OLED48A13LA egész pontosan 274,492 HUF.
Rtingsen írták, hogy esélyes beégésre statikus kontentnél - mint minden OLED - a kérdés csak az, hogy mennyire gázos az A-s széria ebből a szempontból.

Szóval mennyire jó ez a deal mindent egybevetve? :))

Come to the dark side, we have cookies !

(#77849) Yodamest válasza Dark_Spirit (#77848) üzenetére


Yodamest
addikt

Beégésre sztem kb ugyanaz mint egy C1, mert az a generáció, csak szimplán kisebb tudással. Az ár attól függ mennyire jó, hogy neked mennyire fedi le az igényeidet. Ha elég a 60Hz, nem kellenek gamer fícsörök, csak maga az oled képminőség a fontos, extrák nélkül akkor jó lehet. Azt kell mérlegelni, hogy tv-ként hsználva (ha nem monitornak lenne) nem-e jobb valami qledet venni nagyobb méretben.

(#77850) fox64


fox64
tag

Üdv mindenkinek!
Samsung S95B vásárlás van tervben,55'-os méretben,azoktól kérdeznék igazából akik már egy ideje használnak ilyen tv-t.Ez a firmware para valós?Nagyon észrevehetően odaver a fényerőnek?

A kompromisszumok nem jók semmire.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.