Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62351) S@c@ válasza gulyasa (#62347) üzenetére


S@c@
őstag

A fóliát te is rögtön levetted? Mivel lehet majd áppolni szted a kijelzőt? :F
Ja meg a pixel ütemezést mindig be kell kapcsolnom vagy azt automatán csinálja?
Olyan van, hogy most indit azt értem, meg olyan, hogy a tv kikapcsolása után és 1 óráig tart.
Na de amikor újrabekapcsolom akkor megint be kell kapcsolni, h indítsa tv kikapcs után. :F

Valamint,ha nincs jel elég szép az a képek változása, de a nincs jel feliratot el lehet tüntetni?

Te a bejáratás ideje alatt, hogyan állítottad be? :F

(#62352) Rebelf válasza alaves (#62315) üzenetére


Rebelf
aktív tag

Nem találom ezt a beállítást ,nem tudsz dobni egy linket?

(#62353) Rebelf válasza blakey (#62350) üzenetére


Rebelf
aktív tag

Egyébként akkor 2 dologról beszélünk most. A philipsnek a p5 processzorral(ha jól tudom) jött az “Anti burn-in” funkció . Ahol azt csinálja hogy az aktív képen automatikusan csökkenti a kép azon részét ahol pl logót felismer, és beégés veszélyes. Én erre kérdeztem rá ,hogy ez is automatikus , vagy menüben kell allitgatni ? Mert ugye ez nem képernyő kímélő amiről beszéltünk hogy pár perc alatt beindul ha nincs jel ,hanem beégés védelem aktív képernyő közben .

[ Szerkesztve ]

(#62354) blakey válasza Rebelf (#62353) üzenetére


blakey
titán

Minden automatikus.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#62355) Pro Koryak válasza blakey (#62354) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Ez az egy nem szimpi a Philipsben. Rád erőltetik még ha nem is akarod aktiválni. :O

(#62356) Rebelf válasza blakey (#62354) üzenetére


Rebelf
aktív tag

Az jó , nagy baj akkor itt nem lehet beégés terén , egyre jobban megnyugtat a kérdése, főleg hogy a gyártó foglalkozott is vele. Kiváncsi milyen élményt hoz a 806, remélem jól választottam,jövőhét elején kiszállítják remélem. Csak fogalmam sincs hogy állítsam be, mit kapcsoljak majd ki-be rajta meg ilyesmi.

(#62357) blakey válasza Pro Koryak (#62355) üzenetére


blakey
titán

Nem látom, hogy zavaró lenne. A logóvédelem egyes, nagyméretű logóknál észrevehető egyébként meg észre sem veszed, semmit nem tapasztalsz ebből ha csak élvezed a képminőséget. A mai világban a hülyebiztos megoldások a jók, sokan azt sem tudják, hogy pontosan mit vettek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#62358) Rebelf válasza Pro Koryak (#62355) üzenetére


Rebelf
aktív tag

Ki az a hülye aki ezt ne akarná használni ,már nem azért ? :FA technológia káros hatásai ellen van. (Oled-beégés). Teljesen jó hogy automatikus , így védve van minden felhasználója . Tegyük fel ha egy 50 éves ember vesz ilyet,nem azt csinálja hogy napokig olvasgat külföldi teszteket róla mit hol talál ,mit kell ki be kapcsolni. Aztán pont ezt a beégés védelmet nem kapcsolja be pl a tv-n.Teljesen jól van ez így .

[ Szerkesztve ]

(#62359) NoMagix válasza Rebelf (#62358) üzenetére


NoMagix
addikt

én utána olvasgattam, pedig 50 vagyok :K :P

(#62360) vg válasza NoMagix (#62359) üzenetére


vg
addikt

Öregek vagyunk már, na. :O

(#62361) Rebelf válasza NoMagix (#62359) üzenetére


Rebelf
aktív tag

Jó de hatalmas százalékban nem fórumoznak meg hasonló az emberek, meg olvasgatnak napokig utánuk . a hétköznapi ember elmegy a bevásárló központba ,látja hogy szép a képe és megveszi,azt se tudja mi az oled vagy lcd közötti különbség . Ezért tartom jó dolognak hogy a biztonsági intézkedések automatikusak a Philips tvkben, az összeset így kellene gyártani. És még így sincs kizárva teljesen a beégés veszélye.

[ Szerkesztve ]

(#62362) NoMagix válasza Rebelf (#62361) üzenetére


NoMagix
addikt

Persze persze, ebben maximális egyetértek!

(#62363) S@c@ válasza Rebelf (#62361) üzenetére


S@c@
őstag

Szerintem is automatikusnak kellene lennie, de legalább az LG ingyen javít bárminemű beéégést. Philipset nem tudom. :F

(#62364) FollowTheORI válasza Rebelf (#62356) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nemsokára (pár hét?) lesz majd Vincent (HDTVTest) review is róla... már kicsomagolta... :D
Akkor majd megtudod a többihez képest mit vettél. ;]

Amúgy szerintem semmi nem lesz, minden OLED jó. :K

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#62365) Rebelf válasza FollowTheORI (#62364) üzenetére


Rebelf
aktív tag

Megnéztem az oldalát de itt 2016-os Philips tv-ket tesztelt utoljára :D
nekem a 806-hoz most kellene valami nagyon jó beállítás , iszonyat sok mindent lehet állítani , mint friss felhasználó nem fogom tudni hogy kell jól belőni .össze vissza meg nem akarom nyomogatni.

[ Szerkesztve ]

(#62366) ricsip válasza Rebelf (#62358) üzenetére


ricsip
addikt

Érdemes belegondolni a használat mellékhatásaiba is. Mivel minden ilyen (kép/hang)manipulatív dolog megoldás 1 fajta problémára, miközben generál 1 új problémát. Pl tévesen felismeri a kép egy részét logónak, és láthatóan halványítja. Holott az a képnek hasznos és lényeges része, így viszont zavaró lesz az effekt eredménye. Tehát nem kell feltétlenül mindent és mindenkit hülyézni, csak mert nem látsz a függöny mögé ;)

-

(#62367) Rebelf válasza ricsip (#62366) üzenetére


Rebelf
aktív tag

Tévesen nem ismeri fel :) ha meg akinek lényeges, hogy mindenhol ugyan úgy vilagitson beégés veszélynél is , majd perkálja majdnem a tv árát javításra később,mindenki eldöntheti mi a fontosabb :) bár nem tudom egy tartalomnál ki nézegeti a logót , amit épp elsötétít jobban a tv, biztos vannak ilyen emberek is,na mind1 :DDD

[ Szerkesztve ]

(#62368) FollowTheORI válasza Rebelf (#62365) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Már elég rég YT-on nyomja csak... de hogy majd ajánlott beállítást is mond e, jó kérdés.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#62369) Pro Koryak válasza Rebelf (#62358) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Pl. én 99%-ban tévéadásra használom 2,5 éve mindenféle védelem nélkül és semmi beégés. ;)
Ésszel kell beállítani a képet. :C
Ne te mond meg ki a hülye, és nekem mit mikor kellene használnom, köszi!

Az autód is 170-nél letiltana, mert káros lehet a motorra. :Y

[ Szerkesztve ]

(#62370) Rebelf válasza FollowTheORI (#62368) üzenetére


Rebelf
aktív tag

Valahol nincs már 706-os modell, vagy tavalyi amik jók lehetnek, és részletes beállítás van ?

(#62371) FollowTheORI válasza Rebelf (#62370) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ha türelmes vagy nézd és hallgasd végig a 805 review-t alaposan: [link] (ha érted az angolt :) )
Szerintem óriási változások nem lesznek talán és kb ki lehet találni vagy talán mondja mit mire érdemes állítani közben. (vagy eldöntheted neked mi fontos/jobb)

De biztos valami ilyesmi hogy cinema mód, warm2, amit lehet kikapcsolni, stb, stb... ezek ilyen alapok minden tévénél.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#62372) alaves válasza Rebelf (#62370) üzenetére


alaves
addikt

Mondom, ez jó lesz, azzal a módosításokkal, ahogyan írtam: [link]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#62373) alaves válasza ricsip (#62366) üzenetére


alaves
addikt

A Sony sem engedi kikapcsolni a statikus elem beégés elleni védelmét. Soha nem vettem észre hogy zavaró lenne. Szépen felismeri az összes játék HUD-ot is. Ha sokáig ott van a statikus elem és utána rögtön nézel egy 2-5%-os szürke tesztképet akkor szépen látszik egy kis ideig, hogy hol volt aktív a védelem.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#62374) no!smak3r válasza alaves (#62373) üzenetére


no!smak3r
kezdő

És ilyenkor hol a védelem? :(((

!!!Spoilerveszély: 1 órás panel refresher megjavította, de akkor is...
Spotify esetén nem kapcsol be a képernyővédő androidon. wtf?

[ Szerkesztve ]

(#62375) alaves válasza Pro Koryak (#62355) üzenetére


alaves
addikt

Pár hete egy fórumtárs figyelmetlenségből 'logó fényesség: ki' használat miatt 800 üzemóra alatt beégette a C9-ét. Ezért nem lehet kikapcsolni sem a Philips-nél, sem a Sony-nál.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#62376) FollowTheORI válasza alaves (#62375) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Hát, az biztos hogy nem azon múlt... :)

Az én B7-be nincs is még ilyen védelem mégsincs beégve. :)

Pedig több mint 50% időben játszok rajta és hudokat sem szoktam kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#62377) Rebelf válasza alaves (#62372) üzenetére


Rebelf
aktív tag

Köszi , akkor ezzel fogom belőni ha megjön a tv, aztán ha valami zavar konkrétan akkor finom hangolom maximum,de kiindulásnak teljesen jó .

(#62378) alaves válasza NoMagix (#62359) üzenetére


alaves
addikt

55-el nyertem :B ...sajnos...

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#62379) alaves válasza no!smak3r (#62374) üzenetére


alaves
addikt

Ez milyen TV? Ide a rozsdás bökőt, hogy az SDR OLED fény minimum 80 volt.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#62380) FollowTheORI válasza no!smak3r (#62374) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Honnan kéne tudnia hogy mikor nézed és nem nézed lejátszás közben? :)

Persze igen megírhatták volna úgy is, de az android nem oled specifikus platform.

Képernyő kikapcs ilyenkor (ha tudja a tévé), amúgymeg nem zenehallgatásra/podcastra való, arra vegyél valami filléres médialejátszót, vagy használd a telefonod.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#62381) no!smak3r válasza alaves (#62379) üzenetére


no!smak3r
kezdő

Sony A8, 20-as "OLED fény" (50-ből, ez a max.)
Csúcsfényerő a szakértői beállításokon közepes.
De engem inkább az érdekelne, hogy miért nem kapcsolódik be a képernyővédő?
Egyéb alkalmazásoknál 5perc után aktiválódik, ha statikus tartalmat érzékel.

(#62382) FollowTheORI válasza no!smak3r (#62381) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szinte biztos vagyok benne hogy nem statikus tartalomtól függ ez, hanem hogy megy e lejátszás vagy sem. Ha megy valami lejátszás, akkor úgy veszik ott ülsz előtte, ha nem akkor meg x perc és lelövik.
Bármilyen appnál és majdnem biztos hogy bármelyik tévégyártónál így van ez OLED-en.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#62383) alaves válasza no!smak3r (#62374) üzenetére


alaves
addikt

Akkor ez brutális 'image retention' (nem beégés), amelyet a pixelfrissítő korrigált. Egyébként ha véletlenül nem kapcsol be a TV képernyővédője, akkor még mindig ott van az ASBL, amely 5-8 perc alatt fokozatosan a 0 OLED fény alá csökkenti a fényerőt (legalábbis a Philips-en).

[ Szerkesztve ]

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#62384) no!smak3r válasza FollowTheORI (#62380) üzenetére


no!smak3r
kezdő

Az AVR-em bluetooth képes, azon hallgatok zenét.

Valószínüleg az történhetett, hogy spotify familyben véletlenül valaki ráindíthatta a TV-re a lejátszást amikor épp nem voltam otthon, erre érkeztem haza. Az én anyámat, hogy nem jön be spoty közben a képernyővédő, kösz a tippet! :C

Egyébként LG-ken lejátszás közben is aktiválódik a "tüzijáték".

[ Szerkesztve ]

(#62385) no!smak3r válasza FollowTheORI (#62382) üzenetére


no!smak3r
kezdő

Ha nem szól semmi sem aktiválja a képernyővédőt, a fejlesztőknek kellene ezt jelezni.

(#62386) Dreamie válasza no!smak3r (#62384) üzenetére


Dreamie
őstag

Részvétem...ez brutális :(

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#62387) FollowTheORI válasza no!smak3r (#62385) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Hát akkor jelezd, amúgy nem a Te anyukádat, hanem az Android TV-jét. :D

De eleve én már telepíteni sem telepíteném vagy eltávolítanám/tiltanám, ez nem oled tévére való, még véletlen se csináljon senki ilyet. :)

Meg eleve miért lehet "ráindítani" tévére? Ez azért 50% user error akkoris. :D

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#62388) alaves válasza no!smak3r (#62385) üzenetére


alaves
addikt

Jelezd, de az ASBL sem aktivizálódik?

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#62389) blakey válasza Dreamie (#62386) üzenetére


blakey
titán

Mi, az, hogy egy pixelfrissítővel eltűnt? Elolvastad az alatta lévő szöveget, vagy csak a képet nézed?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#62390) Dreamie válasza blakey (#62389) üzenetére


Dreamie
őstag

Bazz, akkor okés, bocs, annyira ledöbbentem, csak a felső sort olvastam... :R

[ Szerkesztve ]

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#62391) Rebelf válasza alaves (#62388) üzenetére


Rebelf
aktív tag

Korábban ezt írtad nekem a 806 beállítására :

-SDR: OLED fény 28-54 (100-120 nit)
-HDR: ha elegendő számodra, akkor OLED fény 75-80.

Gondolom ezt úgy kell érteni hogy sdr fényerőt 28 és 54 között allitsam majd be ahogy nekem jó , a HDR pedig 75-80, de magasabb semmiképp ne legyen ?

sdr egyébként minden, ami nem HDR tartalom? Pl tv adás nézés , vagy számítógépről YouTube , Twitch , HBO GO nézés ? Ha jól tudom HBO go nem tud HDR tartalmat.

hdr-t meg azért nem szabad 80 felé vinni mert árt a panelnak vagy beégésnek ?

sdr-nek mekkora a max fény ereje philipsen amúgy, 100? Illetve az sdr fényerő állása beleszól a beégési kockázatba?

a HDR fényerő miért lehet a többszöröse mint az sdr? Mert rövid ideig kell kibocsátania magas fényerőt ami hosszú távon nem okoz gondot a panelnek?

[ Szerkesztve ]

(#62392) wallace 234 válasza Rebelf (#62391) üzenetére


wallace 234
őstag

Hdr nél nyugodtan lehet 100 as oled fényen! Nem lesz baja a tvnek! Erről már volt szó, videó is van fent, hogy mit vesztesz ha hdr nél lentebb veszed a fényerőt. Ami inkább veszélyes az sdr nél a magas oled fény. Hdr nél sokan lentebb veszik a fényerőt, mert zavarja őket, de igazából ami inkább zavaró a széles dinamika tartomány, mivel végtelen a kontraszt. Szem annyira nem tudja követni ezt a széles dinamika tartományt.

(#62393) vibeo


vibeo
csendes újonc

Ami a beégést illeti, szerintem oriási aggodalmra nincs ok. Két oledem van, egy öreg B7-es valamint egy ujabb Sony 65 AJ90. Az előbbi a háloszoban van, és a feleségm minden délutan ugyanazt a istenverte török sorozatot nézi, ha jol tudom a TV 2-ön, már több mintegy éve. Reggelente még átteszem egy hircstornára, viszont a nap folyamán megint visszakerül a fent emlitett tv-adóra. Minap ellenöriztem a képernyöt, de burnin-nak semmi nyoma.

(#62394) Pro Koryak válasza alaves (#62375) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Jó páran itt monitornak is használják az oled tévéjüket évek óta, náluk miért nincs beégés?
:U

Ésszel kellene használni.
Párszor már kiderült, valamelyik legbénább, legvilágosabb, legrikítóbb képmódot vagy a fényerőt maxra húzva használták.

(#62395) no!smak3r válasza FollowTheORI (#62387) üzenetére


no!smak3r
kezdő

Persze, azóta törlésre került. Alapesetben első indításkor pár másik alkalmazással karöltve telepíti, ha jól emlékszem. User error benne van persze, bár én nem érzem most ebben hibásnak magam, mivel normálisan igyekszem használni és direkt kerülöm a magas fényerőt / vivid stb. képmódokat.

[ Szerkesztve ]

(#62396) Jakesz válasza vibeo (#62393) üzenetére


Jakesz
őstag

Ez jól hangzik, főleg hogy a B7 milyen régi széria, és ott a beégésvédelem még nagyon gyerekcipőben járt.

(#62397) tothl válasza vibeo (#62393) üzenetére


tothl
addikt

Enyémben sincs. Szintén B7.

(#62398) alaves válasza Pro Koryak (#62394) üzenetére


alaves
addikt

Így igaz, nálunk is PC monitornak megy az üzemóra ~60-80%-ban, 8000 üzemórán túl.

no!smak3r: nálunk is megy olyan alkalmazás (pl. SIMS 4), amelyet szünet kapcsolással gyakran otthagy a kislányom jó ideig, sokszor nem kapcsol be sem a PC, sem a TV képernyővédője, de az ASBL könyörtelenül, agresszíven leveszi a fényerőt.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#62399) poli27 válasza vibeo (#62393) üzenetére


poli27
veterán

Nálam már cseréltek panelt a b7 ben beégés miatt :D A Duck tv logót nem szereti ;) :D

(#62400) daneel_hu válasza alaves (#62375) üzenetére


daneel_hu
addikt

"Pár hete egy fórumtárs figyelmetlenségből 'logó fényesség: ki' használat miatt 800 üzemóra alatt beégette a C9-ét. Ezért nem lehet kikapcsolni sem a Philips-nél, sem a Sony-nál."

800 óra alatt akkor tudod beégetni, hogy magas oled-fénnyel mindig ugyanazt a sárga vagy vörös statikus elemet nyomatod a tévére. De még akkor is művészet...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.