Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61351) d.tiborz válasza salapp (#61350) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

+1

(#61352) FingR86 válasza Sidorovich (#61349) üzenetére


FingR86
őstag

próbáltam volna lefényképezni, de így összerakva már nem igazán látszik semmi a képen
mert igazából minden csavar alul van.
emlékeim szerint a 2 kis pöcök nekem sem igazán ért be a helyére, lehet ezért is olyan instabil az egész. Ha megmozgatom az asztalt, simán van a TV tetején 2cm kilengés, úgy h a talp meg sem mozdul :D

(#61353) KRoy19 válasza Sidorovich (#61349) üzenetére


KRoy19
őstag

Nekem is hasonló a szituáció. Nem mennek a helyére a pöckök és a 4 csavar is nehézkesen ment a helyére. Valószínűleg a hosszú fém rész enyhén el van hajolva.
Viszont mivel bele tudtam csavarni a 4 csavart és áll a TV, így annyira nem foglalkoztat a dolog...

[ Szerkesztve ]

(#61354) FingR86


FingR86
őstag

lenne egy kérdésem.
ebédszünetben vettem csak észre és nem nagyon volt időm akkor foglalkozni vele.
a TV-re van dugva optikán egy Z906.
de csak ma tűnt fel h nem világít a hangfalon a decode led, és nem is megy 5.1-ben a hangfal.

számít az hogy a hangbeállításoknál csak optika vagy "optika + beépített hangszóró" van kiválasztva ?

a samsungnál mindegy volt, akkor is működött a decode ha simán a tv hangszóró volt beállítva egyedüli kimenetnek.

létezik, hogy itt meg csak akkor fog működni, ha tisztán optikai kimenet van beállítva ?

[ Szerkesztve ]

(#61355) Rogiii


Rogiii
aktív tag

Pár oldallal ezelőtt volt téma, hogy sokan nem értik hogy pl. a Sony tv-k miért dárgábbak.
Hát szerintem a képminőségen felül pont az ilyen dolgok miatt.
Nekem a 65-ös Sony atom stabil a lábain is, meg a falitartón is. Nem nyeklik nyaklik, nem recseg a kijelző ha hozzáérek.
Sajnálom, hogy az Lg ilyen drága eszköznél ennyire trehányan végzi az összeszerelést.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#61356) NoMagix


NoMagix
addikt

Engem az bosszant, hogy a távirányító recseg ropog a kezemben az elem takaró fedélnél! :(((
Gondoltam le is cserélném valamire, talán a C11 távja jó ehhez is!

[ Szerkesztve ]

(#61357) #72042496 válasza NoMagix (#61356) üzenetére


#72042496
törölt tag

A szögletes, háttérvilágított, masszívnak látszó táv nálam pl. az indokoltnál sokkal hangsúlyosabb érv a Sony mellett. :)

[ Szerkesztve ]

(#61358) ReFleXx válasza #72042496 (#61357) üzenetére


ReFleXx
addikt

a Sony hazhoz jon ha barmilyen problemad van a kijelzovel? pl beeges 2ev utan, 1 subpixel hiba, stb.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#61359) Sidorovich válasza KRoy19 (#61353) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Köszönöm a visszajelzéseket!

Végül sikerült összerakni. Ahogy mondtam, a fém rész nélkül tökéletesen illeszkedett a műanyag talp a TV hátalpra (lásd a képen), úgyhogy úgy belecsavartam félig a 4 csavart, hogy maradjon egy kis hely játszani a fémtalppal. Ezután próbáltam alátenni a fémet és vártam, hogy na majd akkor itt lesz csak félátfedésben a furat és a lyuk, de végül minimális, határeset volt az eltérés. Belecsavartam ott is, picit feszült, de végül minden csavart sikerült jól meghúzni és összeállt az egész, talpra állítottuk és azóta nem dőlt el. :)


A TV tetejét kézzel finoman megmozgatva nálam is megvan a bő 2 centi kilengés.
Azóta szépen működik, tetszik a kép, de amin meglepődtem, hogy a hang talán mégjobban lenyűgöz Netflixen és Xboxon mint a kép, nem is érzem szükségét külön hangprojektornak.

A szerviz ha hív majd mondom neki, hogy már nem kell kiszállni, de azt megkérdezem, hogy mások is telefonáltak-e ilyesmi probémával, kíváncsi vagyok.
Végig azt gondoltam, hogy lehetek ilyen béna, valamit biztos én rontok el, de végül több videót és Reddit threadet is találtam ahol mások is a nem illeszkedő lyukakra és a puha csavarokra panaszkodnak.

[ Szerkesztve ]

(#61360) quint válasza Rogiii (#61355) üzenetére


quint
aktív tag

Nem tudom, mit nézhettek el a kollégák, de nekem a CX-et a - messze nem technikai zseni - kisboszorkám szerelte össze: a nagy műanyag talpba a fém sín egy cuppantással a helyén, bele a csavarok, majd a talp megint csak egy cupp a tévé hátára, és máris mehetnek a csavarok, és kész. A 40 kilóján látszott, hogy nulla erőkifejtés kellett, tényleg csak csuklómozdulat volt minden. És kábé kétszer annyi ideig tartott ezt most leírnom, mint amennyi a szerelés volt.

[ Szerkesztve ]

(#61361) Sidorovich válasza quint (#61360) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Igen, pontosan ezt vártam én is, a videókat néztem, hogy csinálják mások, de egyszerűen nekem nem állt össze, az utolsó lépésnél nem fedte a 4 furatot a 4 lyuk a talp felső részén. Simán lehet, amit kolléga mondott, hogy enyhén megvolt hajlítva a fémtalp, vagy 1-2 mm-el odébb volt fúrva a lyuk rajta. Tényleg annyi mindent összeszereltem már gond nélkül (dekstop PC, IKEA PAX szekrénysorok, stb.), hogy itt számítottam a legkevésbé problémára. :(

Végül nem vártam meg a szervizt és a a 2 hsz-el fentebbi módon sikerült összerakni. Pedig kíváncsi lettem volna tényleg, hogy a szervizes mit alkot, de ezért én már szét nem szedem.

[ Szerkesztve ]

(#61362) #72042496 válasza ReFleXx (#61358) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ezt nem tudom megmondani.

(#61363) NoMagix válasza #72042496 (#61357) üzenetére


NoMagix
addikt

Ebben igazad lehet, de androidos tévét nem akartam venni!
Sajnos a philips is olyan, pedig az ambilight miatt nagyon csábító volt!
LG tévénk még nem volt és a webos-t is szerettem volna kipróbálni, ezért esett erre a választásom!

[ Szerkesztve ]

(#61364) #72042496 válasza NoMagix (#61363) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én a HDMI 2.1-beli elmaradás miatt nem veszek az idén (se) Sony-t. Ez a Mediatek vezérlő velejárója, jövőre talán lesz új reviziós chip. Vagy azután, vagy valamikor. :)

Nekem is LG van (C8), teljesen jól működik a webOS. Pár dolog zavar benne, pl. a kikapcsolhatatlan légegér is, ill. az új LG-kből hiányozna a DTS. Így marad a C8, úgyis magasabb a használati értéke, mint amennyiért el tudnám adni.

[ Szerkesztve ]

(#61365) krx21 válasza #72042496 (#61364) üzenetére


krx21
nagyúr

Szerintem nincs miért eladni, hacsak nem nagyobb kell…

(#61366) #72042496 válasza krx21 (#61365) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nagyobb kell. Meg 120 Hz-en akarom nyomni az Orit. :)
A hálóba meg egy kisebb lenne jó, aztán lehet, hogy végül ezt tesszük át inkább.
De nem hajt a tatár.

[ Szerkesztve ]

(#61367) vibeo


vibeo
csendes újonc


Szombaton megjőtt a tv, de csak vasárnap raktam őssze. Egyébként roppant egyszerü a tartolábak szerelése,okosan oldotta meg a Sony, csak a végén segitett a fiam a tv asztalra felemelni. Otthon még van egy 55 B7-em, viszont nem gondoltam volna hogy a Sony-nak ennyivel jobb a képe. Természetes szinek, világosabb, gyárilag jobban kalibrált kép. Na meg a hangminőség is meglepöen jó, hamarabb azt hittem hogy beindult az av receiver, pedig be sem volt dugva a hdmi kábel. Az Andris is jól műkődik, a chromecastrol (szintén google tv-és) át vette az ősszes app -okat beállitásokkal egyűtt.

[ Szerkesztve ]

(#61368) krx21 válasza vibeo (#61367) üzenetére


krx21
nagyúr

Gratulálok, használd egészséggel.
“viszont nem gondoltam volna hogy a Sony-nak ennyivel jobb a képe.”
Az egy 2017-es LG, volt nekem is. Nemigen volt rajta pontos gyári beállítás…
Nocsak, milyen Sony AVR-ed van? Nekem 1070.. :D )

[ Szerkesztve ]

(#61369) #72042496 válasza vibeo (#61367) üzenetére


#72042496
törölt tag

Érdemes lett volna választ nyomni a korábbi hozzászólásodra, vagy ebben is leírni, hogy 65A90J-ről van szó. Úgy az is tudja rögtön, aki nem látta vagy már nem emlékszik. :)

Képről már azért látszik, jól néz ki. Ennek ugye csak a szélére lehet szerelni a talpát? Azt hiszem, a 83-asnál lehet beljebb is.

[ Szerkesztve ]

(#61370) vibeo válasza #72042496 (#61369) üzenetére


vibeo
csendes újonc

Hát az enyém régebbi model, majd ha a black friday najpján kapok valami jobb ajánlatot a akkor én is veszek egy 1080 -ast, csakogy egy Yamaha Aventage-t. Sajnos az 1080-s Sony már nem kapható. Kiprobáltam ( a külföldi forumokon az annyira magasztalt) Samsung 950a soundbárt, de hát őssze se lehet hasonlitani a Heco hangfalakkal, viszont a dolby atmos és a sourround effektus baromi jó.

[ Szerkesztve ]

(#61371) vibeo válasza vibeo (#61370) üzenetére


vibeo
csendes újonc

Igen, csak a szélére lehet szerelni a lábakat, viszont ha felcseréled a jobbat a ballal, akkor "felemeli" a tv-ét, igy aláfér egy max 130 cm-es hosszu és max 6,8 cm magas soundbar.

(#61372) alaves válasza KRoy19 (#61334) üzenetére


alaves
addikt

Üdvözöllek azok között, akik PC monitorként is használják az OLED TV-t, és ha ez megnyugtat beégés vonatkozásában 7700 üzemóránál járok, amelynek zöme PC monitor használat (programok, játék, film).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#61373) KRoy19 válasza alaves (#61372) üzenetére


KRoy19
őstag

Köszi. :)
Igen megnyugtat ez az infó, de csak akkor, ha ez alatt a 7700-óra alatt nemégett be a TV-d. :DDD

(#61374) NoMagix válasza vibeo (#61367) üzenetére


NoMagix
addikt

wow szép datab! :Y :C

(#61375) alaves válasza vibeo (#61367) üzenetére


alaves
addikt

Azért a B7-et nem célszerű összevetni az A90J-vel, egész más a kijelzője. Az A90J-t a G1-el kell összehasonlítani.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#61376) norbertoth


norbertoth
senior tag

Azt hol lehet megnézni hogy hány órája megy a tv? Vagyis írják itt hogy 7700 órája stb, valahol van valami stat? :D

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#61377) Scholes9 válasza #72042496 (#61366) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Többek között az Ori 120 fps-sel nekem is piszkálja a fantáziám és emiatt egy C1 beszerzése a B8 helyett :D :CDe nem kapkodom el :B

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#61378) Gedeon 77


Gedeon 77
lelkes újonc

Elromlott a CX-em távirányítójának görgetője és egyben oké gombja fél év után. A "javítás" annyiból állt, hogy a szervízben egy vadiújra cserélték. Más márkák esetében is így megy ez a távirányítók esetében? Gondolok itt főként a SONY-ra és a Panára.

(#61379) #72042496 válasza Gedeon 77 (#61378) üzenetére


#72042496
törölt tag

Valószínű, drágább lenne a javítás munkadíja, mint az új táv.

[ Szerkesztve ]

(#61380) Gedeon 77 válasza vibeo (#61367) üzenetére


Gedeon 77
lelkes újonc

Gratula! A hangfalaid milyen gyártmányok? Csak sztereoban használod AVR-el mert nem látok centert sehol?

(#61381) krx21 válasza Scholes9 (#61377) üzenetére


krx21
nagyúr

Pedig az Ori pont az a játék, ahol a legkevesebbet “hoz a konyhára” a 120fps. Mondom én, amit ha tehetném, mindent 120fps-el játszanék…

(#61382) ReFleXx válasza Gedeon 77 (#61378) üzenetére


ReFleXx
addikt

biztos tekintve , hogy szet sem szerelhetok ezek a taviranyitok mar ezer eve

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#61383) anrab válasza Gedeon 77 (#61378) üzenetére


anrab
addikt

Én telefonáltam és két nap múlva lengyelből hozta a futár.
Philips 65/855 :D

(#61384) Attila2019 válasza norbertoth (#61376) üzenetére


Attila2019
tag

Hello úgy tudom hogy egy lg szervíz távirányítóval tudsz belépni a rejtett menübe és ott írja.

(#61385) FingR86 válasza norbertoth (#61376) üzenetére


FingR86
őstag

(#61386) krokostamas


krokostamas
tag

Sziasztok!

Találtam a környéken egész korrekt áron egy LG E8, 55"-os tv-t, használtan. Még ma később délután terveztem megnézni, de az le van írva, hogy 2019.09.11-én lett vásárolva, minden papírja megvan hozzá. Akarok majd egy ilyen tesztet lefuttatni mindenképpen, ellenőrizve, hogy nincs-e beégés, vagy ha van is, mennyire.

A kérdésem az lenne, hogy mi ajánlanátok, mit ellenőrizzek a továbbiakban még? Mire figyeljek?

Illetve, hogy hülye vagyok-e, hogy használtan akarok 2 éves OLED tv-t vásárolni? :D

Előre is köszönök bárminemű javaslatot, segítséget! :R

(#61387) adm válasza krokostamas (#61386) üzenetére


adm
őstag

röviden: minden az ártól függ. felsőkategóriás tv volt annó, de ez nem minden.

(1)1 széria - 2021es, x széria - 2020as, 9 széria - 2019, egyszóval a 8ast 2018 tavasz végén mutatták be, itthon már van júniusi tesz róla.
tehát szűk másfél évvel később adták el, amit mondjuk érdemes tisztázni. ha hivatalos kereskedőnél, bontatlanul vették akkor még mindig maradt rajta két hét gari - kicsi a kockázat. ha bármi kétséged van nem az eladó előtt felhívod az lg-t és tisztázzátok az állapotát, szükség esetén javítást kérsz.

ha minden rendben és az ára közelebb van a 250e-hez, mint a 300e-hez, akkor még jó vétel is lehet. ha már akkor bemutató darabként vették vagy ha outlet/egyéb forrásból szerezték az rögtön kevésbé vonzó.

ha 300e vagy fölötte én nagyon elgondolkoznék valami alternatíván. ha hivatalos kereskedőnél még lenne 55cx, ami benézett többször 350e alá a nyáron, vagy ha a játék nem szempont a phillips megfelelője is volt jóáron a nyáron.

[ Szerkesztve ]

16core - 32thread - 64gb

(#61388) krokostamas válasza adm (#61387) üzenetére


krokostamas
tag

Köszönöm a gyors választ!

235-ért van feltéve, szóval úgy gondolom, igen jó áron van.

A papírokat majd ellenőrzöm, hogy honnan vette, de elvileg "Doboza, számlája, gar jegye, megvan.".

Illetve még egy kérdés: ha van rajta beégés, akkor azt az LG javítja garancián belül? Keresgéltem utána, de érdemleges választ nem igazán találtam róla.

(#61389) adm válasza krokostamas (#61388) üzenetére


adm
őstag

az egyéb hibák miatt cserélik, mint pixelhiba, tinting vagy banding.
a beégés a topik nagyrészének átolvasása után sem egyértelmű, úgyrémlik leginkább az adott szervizes jóindulatán múlt amikor előfordult.
de nem néztem utána hivatalosan, végül újat vettem. elsősorban erre gondoltam hogy megbeszéled az ügyfélszolgálattal.

16core - 32thread - 64gb

(#61390) wallace 234 válasza krokostamas (#61388) üzenetére


wallace 234
őstag

Jelenleg az Lg cseréli a panelt beégés estében! Ez többször le lett írva! Lg ügyfélszolgálat is megerősítette! Szóval ez miatt nem kell aggódni!

(#61391) norbertoth válasza FingR86 (#61385) üzenetére


norbertoth
senior tag

Köszönöm! :)

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#61392) Calogero válasza norbertoth (#61376) üzenetére


Calogero
addikt

(#61393) chris0000


chris0000
őstag

Hi. Érdemes kalibráltan venni oledet? Mm-ben vok 48C12LA a kiszemelt 365e, de +20e a kalibrált változat.. ez csak vmi paradztvakitás? :U thx. Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#61394) #72042496 válasza chris0000 (#61393) üzenetére


#72042496
törölt tag

Biztos hoz rajta (valamelyik fimezős módot kalibrálják), de szerintem érdemesebb pár hét-hónap használat után otthon bekalibráltatni azokat a képmódokat, amelyeket használsz.

[ Szerkesztve ]

(#61395) norbertoth


norbertoth
senior tag

Ma kicserélték a panelt, teszem hozzá iszonyat hamar megjött a panel, kedden jeleztem a dolgot és ma már jött is a szerelő, rendes volt, bár vissza kellett jönnie mert nem pattintotta rá rendesen a hátulját és hézag maradt a panel és a fedőborítás között :C de alapvetően hamar megvolt minden és müxik minden, aztán majd kiderül idővel. Kérdeztem mennyire gyakori "hiba" ez, mondta hogy ezt 10 emberből 8 észre sem veszi, mondom én vagyok a 9. 10. :DD

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#61396) Bilux válasza norbertoth (#61395) üzenetére


Bilux
veterán

Vagy csak olvasod a prohardver oled tv topicját :DDD

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#61397) Piftuka válasza vibeo (#61367) üzenetére


Piftuka
veterán

Klassz setup! Kívánom, hogy sok örömödet leld benne, nagyon jó egészséggel! ;)

"viszont nem gondoltam volna hogy a Sony-nak ennyivel jobb a képe."

Így van ezzel mindenki, aki nem látott/használt még SONY, vagy Panasonic készüléket. :K

Viszont áruld el, kérlek, a TV szekrényed pontos típusát, méreteit (a teherbírást beleértve), és hogy hol lehet megvásárolni! Köszi előre is! :R

"Aquila non captat muscas."

(#61398) Mizurichi


Mizurichi
tag

Azért el kell mondjam, hogy a 83a90j tv valami elképesztő képet ad. Előtte 65fz950 volt, ami be volt kalibrálva. De a 90j saját magát kalibrálja szinte tökéletesre, talán csak a színhőmérséklet van kissé a hidegebb oldalon. Nappali, világos szobában is látni még a legfeketébb árnyalatokat is, és azt is ami a Panasonicon már nem látszott, mert bebukott a feketébe. Egészen elképesztő fényes a kép.
Netflixet netflix kalibrált móddal lehet nézni, külső lejátszóról pedig tökéletes az IMAX kalibrált módja. Ettől függetlenül jővő január környékén szeretnék rá egy professzionális kalibrálást is.
A panel homogén, semmi tinting.Össze szerelése kifogástalan, ahogy a távirányító is. A hang lenyűgöző. 3év garancia van rá.
Azt esetleg tudja valaki hogy lehet e rá kötni külön Sony garanciát?

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#61399) Methox91 válasza Mizurichi (#61398) üzenetére


Methox91
junior tag

Ha a sony központiszalonban vetted akkor úgy tudom +2 év sony garanciát lehet venni .

(#61400) chris0000 válasza Sidorovich (#61343) üzenetére


chris0000
őstag

Ü hi. dehogy ment... pont tegnap kaptam hülyét mire rátettem a tartó konzolra a fém díszelemet.. :U (3 csavar) azt az idióta "mérnököt" amelyik kitalálta, h direkt fémfuratot készít a díszelembe.. levágott végü 1:1 arányban (1mm-es) egyenes csavarnál mire alkapod a legelső menetet... zseniálisan sz@r.. én először mindig belepróbálom (ha nem sok van) a csavarokat a menetbe, h tudjam szorulás nékül belemegy rendesen... nem is volt gond, de csak úgy tudtam belerakni, h velem egymagasságba felraktam egy polcra, h érezzem mikor veszi fel azt a kurv@ menetet.. persze nem is látod mert átmegy ugye a díszelemen is..
a másik négy csavarral nem volt gondom, szépen illeszkedtek a furatok, szerencsére... meg ott már máshogy volt előkészítve a furat.. üdv.
egy B7-et váltott és nagyon elégedett vok ezzel a C1-el.. nekem a tökéletes a 48" 4K-ban a PPI miatt. egyből meggyőzött, ahogy kinéznek a játékok, filmek, PC.. kicsit húztam a számat, h már csak 200-ért ment el a B7, de már egyáltalán nem bánom.. még vmi LG füldugót is kapok hozzá jövö héten, az is huszon, harminc ezer lenne.. 365-ért már sokkal jobb az ára.
349 lesz szerintem az alja, utána kivezetik a piacról ha jönnek az újak majd... üdv.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.