Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62901) szabeska válasza janos666 (#62892) üzenetére


szabeska
addikt

Ertem. Olvastam, hogy Te filmhez is hgig-et hasznalsz, milyen tv-n, ami engedi nem csak jatek modban? Pc-rol csak jatekra hasznalom, arra jo a jatek mod, de a film kulso amlogic dobozrol megy isf szakertoi modokkal

[ Szerkesztve ]

F1

(#62902) alaves válasza ClioRS (#62896) üzenetére


alaves
addikt

OLED754-en működik, belső lejátszó hasonló lehet. Serviio console ---> Kiszolgálás ---> Átkódolás ---> 'Átkódolás engedélyezése' elől pipát kivenni. Ha nem megy, akkor próbálj android VLC lejátszót használni.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#62903) ricsip válasza S@c@ (#62900) üzenetére


ricsip
addikt

Hmm, biztos lovaskocsin hozzák a floppikat :))

-

(#62904) alaves válasza Rebelf (#62897) üzenetére


alaves
addikt

Csak egy ötlet: a mac-et állítsd alapvetően SDR-be és az alkalmazásokban állíts HDR metaadat küldő opciót ha lehet (pl. média lejátszó progi, youtube app).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#62905) alaves válasza mrThomi (#62893) üzenetére


alaves
addikt

Baromi egyszerű, számla vagy gyári szám alapján az LG.ügyf.szolg. telefonon 1 perc alatt megmondja, hogy mi a TV státusza.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#62906) adm válasza Rebelf (#62897) üzenetére


adm
őstag

ez nem mac specifikus, pc-n is így megy. vélhetően vga/driver kérdése.
a tv/lejátszó azért tudja mert akkor a soc végzi a képfeldolgozás minden fázisát, míg ha gépről indítod akkor a vga, ráadásul egy 3dparty lejátszón keresztül.
nagyon rég használtam osx-et, de ha van rá mód állíts be egy általános sdr profilt és egy hdr profilt.

16core - 32thread - 64gb

(#62907) adm válasza S@c@ (#62900) üzenetére


adm
őstag

múlt héten telepítettem, és nincs auto-n a telepítés.
kb. mindegyik frissítés megjelenésénél csak pár napos szokott lenni a redit bejegyzés a változásokról.

16core - 32thread - 64gb

(#62908) FLx válasza ricsip (#62899) üzenetére


FLx
addikt

En tegnap frissitettem, 3.20.16 ment fel.

(#62909) ClioRS válasza alaves (#62902) üzenetére


ClioRS
őstag

Köszi! :R
Az van beállítva Serviioban. VLC azért nem jó mert a HDR és Dolby Vision tartalmakat nem mindig játsza le jól, a tekerés viszont azon hibátlan, csak a gyári lejátszóval van baj. A lejátszó biztos ugyanaz, csak lehet akkor az OLED széria jobb hw-t kapott és azért bírja.

(#62910) S@c@ válasza FLx (#62908) üzenetére


S@c@
őstag

Ránéztem nekem még mindig csak a 3.15.95 öt ajánlja csak. Remélem majd jön.

(#62911) adm válasza S@c@ (#62910) üzenetére


adm
őstag

úgy érted hogy a felajánlott de nem telepített frissítés a 3.15.95?
így a világ végéig várhatod a frisset, ezek egymásra épülnek.

16core - 32thread - 64gb

(#62912) mrThomi válasza Sub-S (#62895) üzenetére


mrThomi
addikt

Mire gondolsz akkor ? Saját hibából történhetett a dolog amire nem terjes ki a garancia ?

(#62913) mrThomi válasza alaves (#62905) üzenetére


mrThomi
addikt

Hogy érted hogy mi a statusza ? Van számla persze. Lehet delután azert elugrok es megnezem eloben is. Gyakorlatilag bar mennyiert odaadna, csak azt mondta valamennyit azert szeretne kapni erte. Eskü nem ertem en sem. Lehet a gyerek megdobta üveggolyoval...

[ Szerkesztve ]

(#62914) Rogiii válasza mrThomi (#62913) üzenetére


Rogiii
aktív tag

Azt értheti rajta, hogy meddig garanciális vagy nem lopott.
Mert amikor ennyire bármennyiért odaadja valaki, akkor simán benne van hogy lopott a készülék, és gariztatásnál egyszer csak kopogtat a rendőrség.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#62915) alaves válasza mrThomi (#62913) üzenetére


alaves
addikt

Így van, amelyet Rogiii írt, de lehet, hogy pl. olyan országban vette (vagy rendelte), amely miatt nálunk nem garanciális.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#62916) FLx válasza mrThomi (#62913) üzenetére


FLx
addikt

Miert adna barki oda szinte ingyen, ha siman gariztathatna? Hiszel meg a csodakban? :) Szamlat meg hagyjuk mar, en is nyomtatok neked barmennyit. Ha Amazon-os, akkor mutassa meg, hogy ott van az accountjaban. Utana meg fel lehet hivni az LG-t, hogy ez a tipus nalunk garis-e. Szerintem nem.

[ Szerkesztve ]

(#62917) mrThomi válasza alaves (#62915) üzenetére


mrThomi
addikt

Bocsi azt elfelejtettem irni hogy az orszag Luxembourg. Valoszinuleg ha amazonon lett veve akkor nemet, lengyel vagy akar mas orszag is lehet. Itt sokakat nem erdekel az ar vagy hogy mennyiert adja el. Meg jo is lehet a cucc es meg azt a hibat is elneznem ha tenyleg fel ar alatt adja. Azt mondta utanna kerdezett a garancia miatt es ezt irta:

"Nein habe nachgefragt da kann man nichts machen es kann sein dass es jeder zeit wieder behoben wird ist aber nicht garantiert".

Ezek szerint probalta mar kicseretetni de mintha ugyan az a hiba lenne megint, de nem eljesen vilagos a dolog nekem sem.

Az hogy lopott lenne, nem hiszem.

Delutan emegyek megnezni az a legegyszerübb. Mit nezzek akkor pontosan ? Szamla ? Hivjam esetleg az lg magyarorszagot ahol elmondjak mina szitu ?

(#62918) alaves válasza mrThomi (#62917) üzenetére


alaves
addikt

Mindenképpen telefon az LG.ügyf.szolg-nak (gyári szám vagy számlán lévő név, cím).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#62919) S@c@ válasza adm (#62911) üzenetére


S@c@
őstag

Nem....hanem, h az van fent de a 20as még nem jött meg.

(#62920) Rebelf válasza adm (#62906) üzenetére


Rebelf
aktív tag

Tv-be be van állítva , de macen vagy egyik vagy másik van, egy pipa az egész .

(#62921) Sidorovich válasza Pro Koryak (#62774) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Köszi. :)

Azért azt érdemes megjegyezni, hogy ez 2 generációval régebbi a mostaninál (ami nekem is van): C1
Továbbá a hozzászólás szerint 500 órát játszott ugyanazzal a játékkal. Ilyen esetben lehet, hogy a játék HUD be tud égni nagy fényerőn, de szerintem még ez is egyedi eset jó eséllyel hibás panellal. (+ szerintem elég gáz, tekintve hogy az LG is "gamer" TV-ként reklámozza az OLED-eket: https://www.lg.com/hu/oled-tv/2021/gaming?cmpid=2021)
Hónapok óta olvasom a fórumot mióta OLED tévé vásárlásán kezdtem gondolkozni, és ezt az egy esetet olvastam beégéssel kapcsolatban.

Nekem eddig a legtöbb órám a Horizon Zero Dawn-ban van, 70 óra, de mindjárt a végére érek és utána másik jön. Továbbá esténként filmeket is szoktunk nézni rajta, párom is játszik más játékokkal, tehát elég változatos a tartalom.

De igazából majd az idő eldönti, ez az első OLED tévém, nappaliban használjuk nem elalvás előtt ágyból nézve, ezért nekem a 80 alatti fényerő egyszerűen kevés. Majd párhavonta megnézem a tesztvideókat és beszámolok róla, hogy tapasztaltam-e bármi beégést.

(#62922) FLx válasza Sidorovich (#62921) üzenetére


FLx
addikt

SDR-re nem sok az a 80? Nekem a nappaliban 5db 800 lumenes lampam van 5000k-esek es 35 az oled fenyero a C1-en. Nappal ha nem sut pont a tv-re a nap, akkor is eleg. Amugy meg redony. :)

Egyebkent nem egy olyan PS jatekom van amivel tobb mint ezer orat jatszottam szoval kivancsi vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#62923) Unknown User


Unknown User
csendes tag

Sziasztok! Segitséget szeretnék kérni. A masik oled topicban már írtam, hátha itt találok választ. Nemrég vettem egy HZ980 oled tvt, amit nagy megelégedettséggel használok. Viszont első bekapcsolástól van egy feltűnő jelenség. Minden kikapcsolás után narancssárgán világít az állapotjelző, aminek nem kellene mindig, ennyit tudok. Kezelési útmutatót átnyalaztam, nem lettem okosabb. Pirosan sosem világított. Csináltam képeket és azon látni, hogy sosrm futott le a frissítő. Ez mekkora gondot okozhat, mut tudok tenni? A képen az latszik a rendszerinfóban, hogy 11szer probálkozott az automata frissitő, de egyszer sem futott le. 56 óra van a tvben, viazont a nagy frissitőt nem szeretném lefuttatni. [kép] [kép]

"A jövő számítógépei talán már másfél tonnánál is könnyebbek lesznek." (Popular Mechanics című folyóirat, 1949)

(#62924) Sidorovich válasza FLx (#62922) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Közvetlen napfény szinte sose éri a TV-t nálunk. Ha a TV-vel szemben ülök jobbra van az ablak, de délelőtt 10 után már csak a lakás másik oldalát éri napfény. Mondjuk a nappali fala fehér, emiatt eleve világosabb a helység még a visszavert fénnyel is.

Nem tükröződik nagyon 35-ös fényerő mellett? Alacsony fényerő mellett engem a tükröződés idegesített leginkább a "glossy" kijelzőüveg miatt. Lehet az is hozzátesz, hogy a legutolsó SDR tartalom amit néztünk az Gears of War 3 volt amiben baromi sok a sötét jelenet. :)

[ Szerkesztve ]

(#62925) FLx válasza Sidorovich (#62924) üzenetére


FLx
addikt

Nekem a nappali teljes jobb oldala ablak, ha nem pont kozvetlenul eri feny a TV-t, akkor teljesen vallalhato a tukrozodes. Nyilvan filmet igy nem neznek, ahhoz ugyis teljesen besotetitek es HDR.

(#62926) cujo69 válasza Unknown User (#62923) üzenetére


cujo69
tag

Menüben nézd meg,hogy az otthoni hálózati szerver legyen kikapcsolva.

(#62927) adm válasza S@c@ (#62919) üzenetére


adm
őstag

A felajánlottság nem kicsit volt félrevezető egy telepített szoftvernél.

abban az az érdekes hogy visszakeresve az júliusi update, és azóta legalább már volt egy, illetve már van *.16 is. USB-ről?

16core - 32thread - 64gb

(#62929) Sidorovich válasza poli27 (#62928) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Köszi a tippet, szerintem is jó cucc, rendeltünk is egyet. :D
Nálam lötyög az elemtartó fedele és baromira idegesít, ez valószínűleg pont jó megoldás lesz, feltéve ha az egész hátulját is befedi (képeken nem látszik).

[ Szerkesztve ]

(#62930) FingR86 válasza Sidorovich (#62929) üzenetére


FingR86
őstag

review képeket nézd, ott látszik h a teljes hátulját fedi. [link] [link]

(#62931) poli27 válasza Sidorovich (#62929) üzenetére


poli27
veterán

Nekem a gyerek miatt kell, állandóan leejti :DD

(#62932) grabber


grabber
addikt

Philips 55OLED855

Philipsnek is van hibája,nem tudom az LG-hez képest mekkora. De ennyire is látszódik a valóságban is. Menüben is észrevehető.

De baromi szép éjjel a fekete demo videók :)) Többit most tesztelem. Mozgásara nekem még akad a tv adaás. Vagy látok mindig apró röccenéseket.
Meg most keresek milyen film illene hozzá,de nem tudom mit érdemes megnézni.

[ Szerkesztve ]

(#62933) Rebelf válasza grabber (#62932) üzenetére


Rebelf
aktív tag

Mozgást “film”-re tedd az teljesen artifact mentes,ha a forrással nincs gond.

(#62934) Mankó válasza Rebelf (#62933) üzenetére


Mankó
veterán

Panasonic esetén a "Mozi" lenne a Film mód megfelelője? Valaki tudja filmhez melyik a legjobb artifact mentes üzemmód a Pana oledjein?
Köszi

(#62935) Rebelf válasza Mankó (#62934) üzenetére


Rebelf
aktív tag

Nem tudom azon mi a jó beállítás , nincs Pana tv-m.

[ Szerkesztve ]

(#62936) gulyasa válasza FingR86 (#62930) üzenetére


gulyasa
őstag

Húúb+! Az a rózsaszínű már majdnem úgy néz ki, mint egy vibri. :D

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#62937) Sidorovich válasza poli27 (#62931) üzenetére


Sidorovich
senior tag

Nálam az asszony verte le eddig 1x, nem tudom hogy őt hibáztassam-e amiért lötyög az elemtartó fedele vagy már eleve is ilyen volt. :D

(#62938) Mankó válasza Rebelf (#62935) üzenetére


Mankó
veterán

Nem is tőled kérdezem :) csak a témához kapcsolódva hátha tudja valamelyik Pana tulaj.

(#62939) gulyasa válasza poli27 (#62928) üzenetére


gulyasa
őstag

Most, hogy nézem az alis képeket, jó lett volna, ha Magyarországon nem az MR21GC verziót adnák az idei tévékhez, hanem azt, ami az alis képen látható, ahol az én (Magyarországon használhatatlan) "Rakuten TV" dedikált gombom helyén egy "MOVIES" gomb van... :F

Igazából nálunk a "NETFLIX" gombon kívül az összes többinek sincs sok értelme (prime video, Disney+, Google Assistant, Amazon Alexa, és a már említett Rakuten TV).

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#62940) Rebelf válasza Mankó (#62938) üzenetére


Rebelf
aktív tag

Akkor ne nekem címezd máskor :U

(#62941) Unknown User válasza Mankó (#62934) üzenetére


Unknown User
csendes tag

Nekem HZ980 van és csak Filmmaker módot használok, ha nem HDR anyag. A többit nem is próbáltam, mert már LED Panán is azt használtam és bejött.

"A jövő számítógépei talán már másfél tonnánál is könnyebbek lesznek." (Popular Mechanics című folyóirat, 1949)

(#62942) anrab válasza grabber (#62932) üzenetére


anrab
addikt

Képstílus-javított-mozgás-filmstílusok-szabványos.
Mindenhez jó lesz.

(#62943) Rebelf válasza anrab (#62942) üzenetére


Rebelf
aktív tag

806-on az tűnt a legrosszabbnak pedig,érdekes .

(#62944) anrab válasza Rebelf (#62943) üzenetére


anrab
addikt

Hát az érdekes lenne.
A 24p-hez és a tv-hez is teljesen természetes mozgást nyújt.
Egyébként az a gyári beállítás is.

[ Szerkesztve ]

(#62945) tutitibi válasza Mankó (#62934) üzenetére


tutitibi
senior tag

Nem tudom, nekem 65GZ650-em van de nincs film-maker mód. De a 24p-t jól tudja. :D :D

(#62946) Monngoose válasza tutitibi (#62945) üzenetére


Monngoose
aktív tag

Hát még a GZ950-es! :D

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#62947) Rebelf válasza anrab (#62944) üzenetére


Rebelf
aktív tag

806-on pure cinema az alapértelmezett, filmaker módba, de kevésbé dolgozik mint a film mozgásjavítás.

(#62948) grabber


grabber
addikt

A film mód sem az igazi. Én áltok röccenéseket. A folyamatos sem hibatlan. Nagyobb a tv nagyobb a hiba is :U

Androidra milyen appokat érdemes felrakni?
Vanced fenn van,de nem rakta ki az ikonját és nem lehet könnyen kezelni.
Wireless képernyő megosztás lehet valahogy laptopról?
Mx player a Dolby vision filmet jól lejátszotta,a gyárival lila volt a film :D

(#62949) Rebelf válasza grabber (#62948) üzenetére


Rebelf
aktív tag

Az inkább a tv-d képfeldolgozó processora hiányossága lesz ha film mozgásba normális forrással látsz laggot :) a 806 monitor üzemmódba Hdmi-n keresztül Mac Mini m1-re kötve , is vaj sima .. úgy hogy itt letilt minden mozgásjavító beállítást a tv alapból .Ennyit számít csupán a nyers erő, az 5gen p5.

[ Szerkesztve ]

(#62950) Toth_Jani válasza grabber (#62948) üzenetére


Toth_Jani
őstag

TV-re nem a vancedet rakjuk, hanem a SmartYT-ot, az van a távirányítóra írva.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.