Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62501) wallace 234 válasza Lackooo84 (#62498) üzenetére


wallace 234
őstag

Lcd nél azért más a helyzet, mert a kontraszt nincs akkora mint az olednél. Így elviselhetőbb a magasabb fényerő. Olednél ami csalóka mert a széles, dinamika tartomány miatt, érezni ezt a szemkisüti dolgot. De van aki jól bírja és így keveseli a fényerőt. Hdr nél se véletlenül, húzzák 100 ra az oled fényt. Máskülönben nem érvényesülnek azok a beállítások, színgörbe.

(#62502) Chaser válasza wallace 234 (#62501) üzenetére


Chaser
titán

hdr.nél már 50-es oled fénynél is azt hittem megvakulok, én onnantól lesz@rom mi érvényesül és mi nem :) már 20-30-ason is állam leesik effekt volt, annyi nekem személy szerint bőven elég
extraként még meg sem vakultam ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#62503) Rebelf válasza Chaser (#62502) üzenetére


Rebelf
aktív tag

Így van, az olyan beállítás ami kellemes még a szemnek/nem bántó felülír mindent.. hisz máshogy nem is lenne használva a tv ,így mindegy is hogy ott mit tud:)

[ Szerkesztve ]

(#62504) wallace 234 válasza Chaser (#62502) üzenetére


wallace 234
őstag

Milyen távolságra vagy tőle? Egyedül a B7 nél volt az, hogy ez brutális! De én bírtam persze nem vagyunk egyformák, ki mit bir. Sdr 25 ös oled fény bőven elég annál a tv nél. B9 már 69 es körül volt, hogy kb hasonló volt az élmény.

(#62505) kipser


kipser
junior tag

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni Playstation 5, illetve LG OLED65C11LB összekötéséhez HDMI kábelt.
2.1-es HDMI kábelre van szükségem, ami 4K, 120Hz, HDR képes. Mit gondoltok, melyik kábel lennne a leginkább ideális?
Kiváló minőségű terméket szeretnék.

Köszönöm szépen!

(#62506) syIex válasza kipser (#62505) üzenetére


syIex
veterán

Amit a PS-hez adnak az tökéletes. De, ha mégis más kellene akkor CLUB3D.

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#62507) blakey válasza kipser (#62505) üzenetére


blakey
titán

Kiváló minőségű terméket szeretnék. - hosszúságot nem írtál viszont kiváló minőséget szeretnél, így tessék. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#62508) syIex válasza blakey (#62507) üzenetére


syIex
veterán

XD

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#62509) anrab válasza alaves (#62494) üzenetére


anrab
addikt

Philips OLED806-nak és a 805-nek is két állása van. Fel lehet emelni hogy eléférjén a soundbar.
Így emlékszem.

(#62510) poli27 válasza blakey (#62507) üzenetére


poli27
veterán

AZért ez beteg sztem.....

(#62511) Rebelf válasza alaves (#62494) üzenetére


Rebelf
aktív tag

Képzeld tegnap elcsíptem egy videót ahol a beállításokban ott volt a 3 különböző fokozat a logók-statikus elemek szabályozására. (806) szóval nem natív/automata ez .

(#62512) l.skywalker válasza ricsip (#62493) üzenetére


l.skywalker
félisten

Az összefoglaló megírása nem a TG feladata. Ő szerkesztheti, de nem kötelessége naprakészen tartani. A TG feladatkör önkéntes, nem kinevezéses alapon működik, hanem önként jelentkeznek rá, akik úgy érzik szeretnének tenni a közösségért.

Az összefoglalót bárki megírhatja. Te is. Ha kész van, küldd el a Topikgazdának és berakja a megfelelő helyre.

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#62513) ambushka válasza kipser (#62505) üzenetére


ambushka
aktív tag

És mi a baj a PS5 gyári kábelével? Nem szépek a pixelkék?

PSN ambushka8989

(#62514) alaves válasza Rebelf (#62511) üzenetére


alaves
addikt

Igen, átfutottam a használati útmutatót (OLED806): 'Helyi képvédelem' 3 fokozatban, mint az LG. De legalább a pixeleltolást nem "menüsítették". Ők tudják, kikapcsolása azért növelheti a beégés kockázatát.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#62515) kgergo89 válasza kipser (#62505) üzenetére


kgergo89
tag

Szia,

Szükségem volt egy hosszabb kábelre, mert sajnos rövid volt amit a PS5-höz adtak.
Ilyet vettem, semmi probléma nincs vele. [LINK]

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#62516) kipser


kipser
junior tag

#62506 sylex1
Köszönöm szépen! Meg fogom nézni őket.

#62507 blakey
Nagy levegőt vettem most. Köszönöm szépen az ajánlásod, de ezt kicsit drágának érzem.

#62513 ambushka
Sajnos megsérült nagyon a kábel. Használhatatlan.

#62515 kgergo89
Köszönöm az ajánlást.

(#62517) Rebelf válasza alaves (#62514) üzenetére


Rebelf
aktív tag

Tudsz adni egy linket ahol fent van magyarul a 806 teljes manuálja?

Szóval akkor csak a pixeleltolás és képernyővédő a natív automata védelem a 806-ba? Honnan tudom mikor kapcsol be a képernyővédő amúgy?

Pixeleltolás azért van hogy a statikus tartalom miatt ne legyen beégés?

Amúgy ezek a védelmek (pixeleltolás,helyi képvédelem) akkor is aktív ha HDMI-vel számítógépre van kötve a tv monitornak használva?

[ Szerkesztve ]

(#62518) blakey válasza kipser (#62516) üzenetére


blakey
titán

Pont azért "ajánlottam", hogy nagy levegőt vegyél, ugyanis semmilyen más infót nem közöltél, de választ azt várnál. Tehát mennyit szánsz rá, milyen hosszúságú? Egyébként a gyárival megegyező is bőven megfelel, tehát olyan kábelt kell venni amelyiknek a csomagolásán szerepel, biztosítva van a megfelelő tudás, 2.1-es szabványnak megfelel, stb. Olyan, hogy 2.1-es HDMI kábel nem létezik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#62519) kipser válasza blakey (#62518) üzenetére


kipser
junior tag

Köszönöm szépen!

Itt vannak a kiegészítő adatok:

Hossza: 1,5 - 2 méter
Ár: 15 ezer forint környéke.

Ezeket néztem első körben:

Audioquest
Belkin

Nagyjából ez a kategória. :R

(#62520) Lackooo84 válasza Chaser (#62500) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hát nem tudom, de én ha tévézni szeretnék, akkor megteremtem a körülményeket, ez "világosban/napsütésben tévéznék" kb olyan nálam, mintha valaki száraz p*nát akarna dugni... :U

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#62521) blakey válasza kipser (#62519) üzenetére


blakey
titán

Én a Pearl-t választanám, de a Belkin is jó.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#62522) kipser válasza blakey (#62521) üzenetére


kipser
junior tag

Köszönöm!
Egyébként mindegyik jó? Tehát 2.1 4K120Hz & HDR -t tudja.

(#62523) alaves válasza Rebelf (#62517) üzenetére


alaves
addikt

[link] aut.: pixeleltolás+ képernyővédő + ABL/ASBL; menü: helyi képvédelem
A képernyővédő (fekete alapon ugráló Philips logó) 1 perc múlva bekapcsol állókép esetén (pl. filmlejátszás: szünet). Ha nem tud bekapcsolni, akkor aktivizálódik az ASBL és 5-8 percig fokozatosan 0 alá csökkenti az OLED fényt. Pixeleltolás: statikus tartalom ne okozzon beégést. PC-re kötve minden aktív marad.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#62524) alaves válasza Lackooo84 (#62520) üzenetére


alaves
addikt

Sokan teljesen világos nappaliban szeretnek tévézni és nem hajlandóak még közepes árnyékolásra sem (többször olvastam itt a tévés fórumokon is). Nem tudom mennyi képrészletet látnak így, de ha nekik jó. Esetleg Samsung Terrace-on.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#62525) anrab válasza alaves (#62514) üzenetére


anrab
addikt

855

(#62526) Rebelf válasza alaves (#62523) üzenetére


Rebelf
aktív tag

Megint csak meglepett pár dolog. [link] a csávó az isf night módot választotta és az OLED kontrasztot (sdr OLED fény?) pedig hagyta 70-en. Ő valami híres tv "tudóska" nem? Nem nagyon remegett a keze,hangja mikor hagyta 70-en a végén. Most vagy úgy gondolja hogy ettől nem lesz semmi baj beégés stb, vagy nem érdekli mert csak tesztelésre kapta a tv-t és nem ő fogja használni hosszútávon? A másik pedig meglepett hogy valójában milyen kis különbség van fényerőben a 0-100 között. Vagy inkább a 70-100 között. Egyszerűen nem sok értelmét láttam hogy pl 100-on menjen mert nagyon kicsi a különbség,a beégés veszélye pedig gondolom annál több. Ez a 0-30 tényleg csak korom sötétben lehet jó, nem túl világos. Úgy látom az arany középút 50 környéke lesz,ami alkalmas nappal és este is, és beégésre nem veszélyes még. Hdr-nél nyilván világosabb és fényesebb lesz minden akár 80 értéken is, de valahogy úgy látom sdr nél az 50 lesz a "normál" nálam. Aztán ki tudja.. lehet mikor itt szembe néz velem a tv K*rvára más lesz minden .

Ja,meg olvastam a manualba a filmaker képmód a filmeknek stúdió hangzást ad vagy mi volt.. ezt nem is értettem.. mi köze a képnek a hanghoz? Home cinema képmód meg esti mozi. (Ki gondolta volna :DDD ) minden esetre a home cinema látom értelmesnek..
Anrab: te hogy használod ezeket? Fény,képmód stb

[ Szerkesztve ]

(#62527) gulyasa válasza S@c@ (#62410) üzenetére


gulyasa
őstag

A beállításhoz további hasznos infók (az eleje játékhoz vagy monitorként használathoz nem ércvényes, azok a cikk végén találhatók!): LG C1 OLED Calibration Settings

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#62528) Pro Koryak válasza Rebelf (#62526) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Már nem azért, de várj már amíg megkapod, még nincs is meg a tévéd, de már így látatlanban állítgatod a képet napok óta.

Lehet témába vágó, de szinte minden 2. hozzászólás a tiéd és erről szól: mekkora fényerő legyen, ki hogyan állította be magának, a neten hol találok beállításokat, ő miért így állította be, ez nem sok? ...stb. Rossz nézni, ahogyan itt küzdesz értelmetlenül. :O

Ott lesz előtted, egyből meglátod mit mennyire kell vagy nem állítani.

[ Szerkesztve ]

(#62529) djnice válasza Rebelf (#62526) üzenetére


djnice
veterán

Eddig a Samsung topikban azon pörögtél hogy mennyivel jobb a QLED mint az OLED, mert nagyobb fényerőt tud. Ebből az következik, hogy 100-as értéken kell majd használnod.

(#62530) tothl válasza Rebelf (#62526) üzenetére


tothl
addikt

Szerintem túlgondolod te ezt...

(#62531) Mankó válasza Rebelf (#62526) üzenetére


Mankó
veterán

Én Qledről váltottam Oledre. A 100-as fényerőt kezdetben hol kevésnek, máskor meg éppenhogy szemnyugtatónak éreztem. Aztán ahogy használtam úgy csökkentettem egyre lejjebb. Most az sdr 40-50, a hdr 70, pedig egy viszonylag kis fényerejű Pana FZ800-ról beszélünk.
A beállítások mindig rendelkezésre álló körülmények, panel és egyéni preferencia kérdése. Felesleges más beállításaira alapozni, úgyis meglátod majd, hogy mi az ami neked tetszetős. :K

(#62532) ricsip


ricsip
addikt

LG C1, tegnap este nézzük a tv-adást, ment egy film, 1x csak elfeketedik a teljes kép, és egy szöveg jelenik meg rajta, h. nyomjam meg az OK gombot valami zároláshoz (nem emlékszem pontosan a szövegre). OK-ra 4 nagy téglalap ugrik fel amibe valami PIN kódot várna. Átváltottam más csatornárq, ott ment rendben a músor. Átváltottam olyan csatornára (Digi) ami kódolt és jogosan nem tudom nézni (előfizetős), de ott CI dekóder hibát mutat ahogy azt kell. Az előbbi problémás csatornára visszaváltok, ugyanúgy a kódkérős fekete képernyő jön elő. Kikapcsoltam, mentem inkább aludni. Na de mi volt ez?

-

(#62533) blakey válasza ricsip (#62532) üzenetére


blakey
titán

Nem lehet, hogy korhatár figyelmeztető? Tudtommal a legtöbb TV-n alapból be van kapcsolva, tehát ha nem szeretnéd akkor már az elején ki kell kapcsolni a szülői felügyeletet.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#62534) ricsip válasza blakey (#62533) üzenetére


ricsip
addikt

Simán lehet, mert talán vmi 18as film kezdődött volna utána. Ilyet se hallottam még :)

[ Szerkesztve ]

-

(#62535) Pro Koryak válasza ricsip (#62534) üzenetére


Pro Koryak
addikt

... na és elmúltál már 18 éves? :D

(#62536) noblem1983 válasza ricsip (#62534) üzenetére


noblem1983
senior tag

Nekem Sony XR55 A83J-n be kellett állítanom konfigurálásnál egy pin kódot ha esetleg gyerekzárat akarnék beállítani. Egyébként nagyon elégedett vagyok a készülékkel. Védelem résznél a pixel eltolás itt is be van kapcsolva automatikusan. Vincent Theo ajánlásait felhasználva működik jelenleg és tényleg elképesztő a különbség a korábbi 49" Samsung MU7002-höz képest bár annak is nagyon jók voltak a feketéi. Mozgás megjelenítése hibátlan, PS5 is szereti, jópofa dolog, hogy a bemeneteket át lehet nevezni és a Google TV rendszer is elég jó, átlátható a rendszer. Soundbar itt is csak akkor férne elé ha a talpakat magasabbra állítom(csavarhúzó kell hozzá) viszont 5.1-es rendszerem az van úgyhogy marad a legszebb pozíciójában-laposan :). 449 e Ft-ért kicsit húzós volt de megint felnyomták az árát aztán lehet jövőre lesz megint ennyi.

Lamborghini fan Uplay/Origin-noblem1983, PSN: noblem1983_2

(#62537) Rebelf válasza djnice (#62529) üzenetére


Rebelf
aktív tag

Az Összehasonlítások nappal elég világos környezetben történtek, ahol nyilván egy qled miniled sokkal nagyobb Fényerőt tud, de én este kapcsolom csak be a tv-t 90%%ban így 100 biztos nem lesz :)

(#62538) Rebelf válasza Mankó (#62531) üzenetére


Rebelf
aktív tag

Persze, csak ez a beégés dolog mindig bennem van. Tegnap olvastam akkor történhet oled panellel beégés, ha sok ideig egy színen világít !de akkor ennek mi köze az oled Fényerőnek mégis?

(#62539) Jorgi Kormi válasza Pro Koryak (#62528) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Jól nyomja "virtuálisan" a "virtuálisban". ;]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#62540) Firebazsika válasza kipser (#62522) üzenetére


Firebazsika
újonc

Szia,

a kérdésből ítélve kicsit kevered a fogalmakat, illetve látom, nem teljesen vagy tisztában, hogy mit is kellene keresned. Egy HDMI kábel legfontosabb tulajdonsága az adatáteresztő képessége (sávszélesség). Egy kábelnek nem tulajdonsága a HDMI 2.1, HDR, 120 Hz, stb. Ezen előbbiek adatigény-szorzata adja ki a kívánt sávszélességet (kiegészülve olyan dolgokkal mint színmélység és chroma subsampling, hangsáv), s a kérdés az, hogy ezt a kívánt adatmennyiséget a kábel áteresztő képességénél fogva át tudja-e vinni, vagy sem. Keress a neten egy sávszél kalkulátort, s ha az általad felállított szempontok szorzatához elég a kinézett kábel (és jó minőséget is képvisel), akkor vedd meg bátran! :)

S hogy a kérdésedre is válaszoljak, a kinézett Audioquest Pearl 48 (ebben a hosszúságban) tökéletes választás, elég lesz az kívánt dolgokhoz (kb. 40 Gbps, 10 bites színmélységgel, s 4:4:4 chromával). Nekem is ilyenek vannak, csak még a 18 Gbps-es előd.

Ha pedig nagy marhaságot írtam, akkor a nálam okosabb kollégák kijavítanak, s ezáltal tanulok én is.

Üdv:

Bazsi

Nem válnátok Julianus-baráttá mindahányan öt másodpercre indokolatlanul?

(#62541) moland007


moland007
tag

Sziasztok !
Nekem is megérkezett tegnap az XR-55A83J
egy Pana 42G20 plazma lett cserélve ( semmi baja 11 éves )
sok pakolással telt az este, ami egy netflixes filmmel zárult :)
eddig tetszik, de persze be kell majd állítgatni ...
Köszönöm Rogiii és adm segítő hozzászólásait ( nekem fontos lesz az (E)ARC-on kiadott többcsatornás hang )

55A83J

(#62542) gulyasa válasza ricsip (#62532) üzenetére


gulyasa
őstag

Szerintem is valamelyik zárolás aktiválódott.
Egyébként azt az elején, első bekapcsolás utáni beüzemeléskor, ha nem ignorálod (és esetleg beállítasz egy új 4-jegyű kódot), akkor a fenti történik.
Egyébként: Beállítások - Biztonság - itt lehet aktiválni a különböző lehetőségeket.
Ha nem adtál meg új jelszót, akkor az aktiváláshoz/deaktiváláshoz az alapértelmezett jelszó: 0000

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#62543) RazoR válasza Rebelf (#62538) üzenetére


RazoR
veterán

Nem szín hanem statikus kép, pl logo. De ha ennyire parázol a beégéstől akkor minek veszel OLED-et? :U

(#62544) Rebelf válasza RazoR (#62543) üzenetére


Rebelf
aktív tag

Valahol pedig ezt írták :) ezért volt zavarba ejtő .

[ Szerkesztve ]

(#62545) anrab válasza Rebelf (#62526) üzenetére


anrab
addikt

Egyszer már leírtam neked.
sdr oled f. 30 hdr 80
Egyéni. Fényérzékelő ki, energia t. ki.
Film mód szabványos./gyárilag is ez van.

(#62546) Bugarov válasza moland007 (#62541) üzenetére


Bugarov
aktív tag

Nade milyen a plazma után?

(#62547) Rebelf válasza anrab (#62545) üzenetére


Rebelf
aktív tag

Az energia takarékosság hogy nyilvánul meg,mit csinál konkrétan?

(#62548) ricsip válasza Firebazsika (#62540) üzenetére


ricsip
addikt

Ez a HDMI kábel jó vagy nemjó adott felbontáshoz (pl. UHD blu-ray 4K 30 fps, Dolby-Vision, e-ARC 4Mbit/sec DTS-HD hang stb.) az kétesélyes kimenetelű szituáció? Tehát vagy a) megy pöpecül kép és hang, vagy b) olyan mintha kodek-hibás lenne (a kép artifactos kockás, szarok a színek, hang akadozik-recseg)? Kettő közötti átmenet nem fordulhat elő?
Ugyanis van 2db ezer éves HDMI kábelem, szerintem még az HDMI 1.3 időkből, és xbox-->Soundbar --> TV úton minden szimplán jó. Inkább csak a 4K+120 Hz-nél (a 2 együtt) jönnének elő a gondok? Vagy a Dolby Vision lekapcsol, és csak sima HDR10 megy át a dróton, ilyesmi előfordulhat konkrétan a kábel miatt?

-

(#62549) ricsip válasza Pro Koryak (#62535) üzenetére


ricsip
addikt

A FW update óta viszont stabilan eltűnik a DLNA szervert a listáról. Bekapcsoláskor ott van, fél óra múlva már nem!
C1 tulajok, jelezzetek vissza!

-

(#62550) gulyasa válasza Rebelf (#62547) üzenetére


gulyasa
őstag

Anélkül, hogy a típust ismerném, a tévéken - főleg a mostanikon - több dologra is hatással lehet az energiatakarékos mód. De főként arról van szó, hogy a kijelző fényerejét állandó értékre csökkenti vagy dinamikusan változtatja (pl. a környezeti fény változásának hatására).

Aztán ott van az a mód is, hogy a kikapcsoló gombra a tévé teljesen kikapcsolja magát, vagy egyfajta készenléti módba kerül - ami után bekapcsoláskor egy pillanaton belül már nézheted is a tévéadást, nem lesz több másodperces "boot-olás".
Vagy - jellemzően okostévéknél - tévéről csak zene vagy rádió hallgatás közben kikapcsoljon-e a képernyő.

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.