Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62801) blakey válasza krx21 (#62798) üzenetére


blakey
titán

Van olyan fokozata ami csak épp, hogy egy minimális pluszt ad, tehát van is meg nincs is, sötét jeleneteknél nincs, világosnál meg van, viszont sokan nem így hadználják.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#62802) alaves válasza daneel_hu (#62799) üzenetére


alaves
addikt

B7-nél nem hiányzott az ambilight és nem is használtam sosem "kislámpa a TV mögött" effektet. Tapasztalatom szerint OLED-nél egy "kulturált" beállítás a szemnek is jó, az OLED-nél meglévő valamiféle ál 3D-s érzetet is növeli, méretnövelés érzet is lehetséges, valamint élménynövelő hatása is van. 4k/DV/remux sok sötét jelenetet tartalmazó filmeknél célszerű teljesen kikapcsolni.
Ha a következő OLED-em esetleg nem ambilight-os lesz, az sem fog különösebben zavarni, és klónt sem fogok rátenni.
Más: A publikus információkból úgy tűnik, hogy ez az évtized még az OLED-ről fog szólni a tömeg TV (1000-5000 USD-os) kategóriában. Az LG microLED TV-i is több tízezer, illetve százezer dolláros kategóriába esnek. Alacsony költséggel nem megy a kicsinyítés vagy csak nem akaródzik.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#62803) Rebelf válasza krx21 (#62798) üzenetére


Rebelf
aktív tag

Volt már ambilight-os tv-D? :F Nagyon testre lehet szabni, minden fontos opciót benne. Nekem egy fényen világít , kis területen, kis fényerővel. A kijelző fény ereje is erősebb nála, pedig 20-ason használom . a hangulatot nagyon fokozza nekem, es a szemet is pihenteti , nem fárad el az ember agya,szeme egyhamar. (Ezért is hozták létre anno ha jól tudom). Amíg nincs ilyen az embernek nem hiányzik ,(mert nem is tudja hogy milyen valójában ), de ha van, én pl nem kapcsolnám ki sose :) hosszú távon meg főképp nagyon jó dolog. Amúgy én se ezért vettem philipset, de mióta tapasztaltam ezt, örülök hogy van.

[ Szerkesztve ]

(#62804) Tomapiska


Tomapiska
csendes tag

Sziasztok! Véleményetekre lennék kíváncsi. Nézegetem a LG oled 55B1 és C1-et de nem találok érdemi különbséget a processzoron kívűl a kettő között, azonban 30.000 Ft a különbség. Rtings.comon néztem összehasonlítást és ugyanolyanra hozta ki a 2 készüléket. Tudtoksegíteni abban, hogy mi a különbség?
Valamint hasonló ebben az árban, 350-400 körül ti mit ajánlanátok?

Ha valaki még emlékszik rám, akkor én írtam múlt héten, hogy a gyerek nekidobta a távirányítót a tv-nek ami úgy megsérült, hogy nincs kép rajta. Mindenkinek köszönöm a válaszokat. Utánaérdeklődtem és 250ezer a kijelző cseréje, ez is egy nagy kérdés, hogy most cseréltessem ki 250-ért a januári tv-t, vagy vegyek egy újat 350-400-ért. De ha azt is kidobja akkor felkötö magam. :D

Előre is köszi a válaszokat.

(#62805) Silent77 válasza gulyasa (#62781) üzenetére


Silent77
veterán

Bocsánat ha nem volt egyértelmű. Az STB távirányítót nem ismeri fel.
A TV távjával akarom irányítani a beltérit.
B8-nál is hasonló volt, ott működött.

T-home a szolgálató, végig nyomkodtam a 10 lehetőséget és semmi.

adm: Ezt csináltam, csak máshonnan értem el a menüt.

grabber: A 10 lehetőségre gondolsz, vagy más szolgálatóval próbáltad?

[ Szerkesztve ]

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#62806) mcmike válasza Tomapiska (#62804) üzenetére


mcmike
őstag

Media Markt biztositas kell majd neked az uj TV-hez. A szamokat leirtad, innentol kezdve inkabb egyeni dontes kerdese. ;)

By the way: a hetvegen nem voltam kibekulve az LG OLED 65 C1 es Pioneer HM erositos es ARC szentharmassal. Csak egy kabelcsere azt okozta, hogy egyszer csak elfelejtette a CEC-et (SIMPLINK), azaz nem kapcsolta az erositot. Aztan addig allitgattam, amig mar hangot sem volt hajlando kiadni ARC-en. Minden kabelt visszaraktam ugy ahogy volt, de tovabbra sem ment. Volt mar teljes factory reset is a TV-n, azutan sem ment...minden beallitas ugyanaz volt. Minden kabel ugyanaz volt (vegso elkeseredesemben mar elkezdtem kabel hibaban hinni es visszaraktama regebbit, ami egyebkent verzioban kisebb mint az uj lett volna - KÁCSA Audio helyett AudioQuest Pearl-t szerettem volna hasznalni). :Y

Aztan egyszer csak megjavult a TV-n beindulo (kulso szemely altal nem befolyasolhato) automatizmustol. Erre varrjanak gombot a kedves szakertok. Topic-ot visszaolvasva nekem ugy tunik hogy altalanos problema... :U

Szoval aki nekem legkozeleb ARC-on alapulo megoldast javasol, azt biztosan ARCon csapom. Ez az egesz ARC/CEC/SIMPLINK/stb. dolog olyan mint a kutya vacsoraja, meg a Vajakos Biri neni fele megoldasok...vagy megy, vagy nem. De legalabb azt sem tudod hogy mitol megy vagy mitol nem megy... :D

[ Szerkesztve ]

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#62807) alaves válasza Tomapiska (#62804) üzenetére


alaves
addikt

Többször volt erről szó, a különbség kb. ua., mint a BX és CX között. A C1-ben a mozgásjavítás jelentősen jobb, csúcsfények jobbak és a webOS is iciri-picirit gyorsabb.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#62808) krx21 válasza Rebelf (#62803) üzenetére


krx21
nagyúr

Akkor te, TV segédfényként használod... Az közismert, de ahhoz nem kell ambilight. Sőt ha a ambilight a képernyő tartalmával együtt működik, akkor pont fordítva tesz, mint amire a segédfény hivatott... Ergó még jobban dolgoztatja a szemet...
A segédfény lényege, hogy állandó.. Tökéletes egy szabályozható megfelelő led-szalag.. ;)

Dedikált házmozi szobáknál, pláne projektor esetén még sötétre is szokták festeni a falakat, a plafont, hogy a képi tartalomból fakadó szórt fény minimalizálják... Nemhogy még fokozni akarnák... :Y :DDD

[ Szerkesztve ]

(#62809) gulyasa válasza Tomapiska (#62804) üzenetére


gulyasa
őstag

"Nézegetem a LG oled 55B1 és C1-et de nem találok érdemi különbséget a processzoron kívűl a kettő között, azonban 30.000 Ft a különbség."
:D
Pont "A PROCESSZOR" az érdemi különbség. Az pont elég.

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#62810) lala666 válasza Tomapiska (#62804) üzenetére


lala666
senior tag

A processzor elég lényegi különbség!

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#62811) FLx válasza lala666 (#62810) üzenetére


FLx
addikt

Raadasul annyira marginalis a ket TV kozott az arkulonbseg, hogy egyaltalan nem eri meg a B1 jelenleg.

(#62812) S@c@


S@c@
őstag

Ha valakiknek a távirányírót kell gariztatni, az hogy zajlik az LG-nél? :F

(#62813) S@c@ válasza S@c@ (#62812) üzenetére


S@c@
őstag

Bocsánat, kicsusztam a szerkesztési időből, de a smart távirányító helyett más kompatibilis távkapcs is van ami kényelmes? LG OLED C1-es 2021-es modellhez. :F

Köszi.

(#62814) poli27 válasza S@c@ (#62813) üzenetére


poli27
veterán

Ezt komolyan kérdezted?....

(#62815) gulyasa válasza S@c@ (#62813) üzenetére


gulyasa
őstag

Nagyjából majdnem minden LG távirányító kompatibilis a másikkal.

Azok a (kompatibilis) 2021-es tévék (nem csak OLED), amelyekhez nem magic remote-ot adtak/adnak, hanem hagyományos távirányítót, annak a típusa: AKB76037605
Sajnos a szokásos távirányítós magyar boltokban az eredeti még nem kapható, csak külföldről (ebay, stb.).

Ugyanakkor a 2020-as LG távirányítók is kompatibilisek lehetnek vele. Annyi a különbség, hogy négy helyett kettő dedikált gomb van rajtuk streaming szolgáltatóhoz (Netflix és Amazon Prime). A 2021-eseken van még Disney+ és Rakuten is (bár a négyből hivatalosan egyedül a Netflix elérhető Magyarországon, szóval nem nagy veszteség).
A 2020-asokon MOVIES, PLAY és PAUSE gombok vannak helyettük.

Sőt a 9 éves 42LW5500-as tévém távirányítója is kompatibilis az új C1-emmel. Persze van pár eltérés, nem minden dedikált gomb csinálja ugyanazt, amit a régi tévénél, de még ez is több a semminél.

És persze használhatsz mobilos távirányító appokat is.

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#62816) S@c@ válasza gulyasa (#62815) üzenetére


S@c@
őstag

Az alzas ügyfélszolgálaton azt írták nekem h a 2020-as magic remote nem kompatibilis az új 2021tvvel. Csak visszafele kompatibilitás van. Pedig a 2020as magic remote jobban tetszik. Lehet elhozom és kipróbálom. Hátha mégis megy.

(#62817) lala666 válasza FLx (#62811) üzenetére


lala666
senior tag

Így bizony.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#62818) ReFleXx válasza freemanone (#62754) üzenetére


ReFleXx
addikt

es te milyen gyakran pixelfrissited? Linus az elsot futtatta le 500+ ora utan :D
Frissites utan homogen is lett a kepe, na persze mert 'lepolirozott' nemi fenyerot a tobbi pixelrol is :D

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#62819) Héliosz válasza S@c@ (#62816) üzenetére


Héliosz
tag

Működni fog vele, viszont a "magic" funkciók csak a 2021es remote-al fognak működni. Szóval pl a giroszkóp off.

Ha lebeszélünk egy üzletet, kérlek legyen Benned annyi, hogy állod a szavad. Nem nagy dolog. :)

(#62820) aDtG


aDtG
tag

Sziasztok!

A MediaMarkt "óriási" kedvezményének köszönhetően vásároltam egy LG OLED65C11LB TV-t.

A használat legfőképpen sorozatnézés, filmezés és PS5 játékok lesznek (már most is megy).

A kérdésem az lenne, hogy van valami leírás, hogy melyik a legjobb beállítás az általam használt módokhoz?
Most Playstation 5-nél a játékoknál szerintem nem a legfrankóbb a sötét részek megjelenítése, mert sokszor a sötét részeknél alig látok valamit!

Külföldi oldal, fórum is jöhet, ha ott van sok infó.

Köszi! :R

(#62821) freemanone válasza ReFleXx (#62818) üzenetére


freemanone
őstag

Azóta csak több óra került bele :D

(#62822) Anti-Hero válasza aDtG (#62820) üzenetére


Anti-Hero
aktív tag

[link] Én e szerint állítgattam be magamnak mindent. Teljesen jó nekem. Szintén PS5 + netflix-re hasznàlom.

[ Szerkesztve ]

Ez nem hanyag elegancia, mer' ez precíz igénytelenség.

(#62823) gyerecske válasza aDtG (#62820) üzenetére


gyerecske
senior tag

LG C1 OLED Calibration Settings

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#62824) ReFleXx válasza freemanone (#62821) üzenetére


ReFleXx
addikt

az szep :D ugy latom pixelfrissites ellenes vagy :D
desktopnak hasznaltad vegig? tapasztaltsz barmi problemat, beegest stb? :C

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#62825) ReFleXx válasza ReFleXx (#62824) üzenetére


ReFleXx
addikt

kozben rajottem hogy linket is kuldtel, milyen OLED fenyerovel operalsz? energiatakarekos uzemmod be van allitva valamilyen szintre vagy off?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#62826) freemanone válasza ReFleXx (#62824) üzenetére


freemanone
őstag

Nem kifejezetten ellenes, de a kézit nem futtatom szándékosan, a kicsi fut napi 1x, nagyritkán 2x. Majd a következővel lehet változik ez a véleményem. :) Egyelőre beégésnek nyoma sincs.
Végig desktop, rengeteg home office mellett. Azért kipörgött ezen már HL Alyx, Cyberpunk, Red Dead, AC Valhalla, It takes two, a teljesség igénye nélkül. Sorozatok, filmek... napi használatban van vegyes tartalommal, de 60% desktop és munka.

ECO mód OLED screen saverek mind mind ki van kapcsolva. Kb 1000 óra körül kapcsoltam ki a pixel shiftet és logo dimmet, addig az a kettő ment, minden más addig se.
Alapvetően SDR módban van, ha olyan a content váltok.

[ Szerkesztve ]

(#62827) Tomapiska válasza lala666 (#62810) üzenetére


Tomapiska
csendes tag

De miben nyílvánul ez meg? Netflix megy leginkább vagy laptopról átrakott filmek sorozatokat nézzük. Nagyon ritkán a hagyományos csatornák. Én úgy tudom elképzelni h talán a nem HD csatornák felskálázása jobb lehet C1en.

(#62828) lala666 válasza Tomapiska (#62827) üzenetére


lala666
senior tag

Menü is gyorsabb lehet, meg jobb mozgás megjelenítès.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#62829) buday válasza S@c@ (#62816) üzenetére


buday
csendes tag

2021-es MR működik visszafelé pár évet, 2020-as MR is VISSZAFELÉ kompatibilis pár évet.

(#62830) gulyasa válasza S@c@ (#62816) üzenetére


gulyasa
őstag

Én a hagyományos nem MR) változatról írtam. ;)

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#62831) S@c@ válasza gulyasa (#62830) üzenetére


S@c@
őstag

Akkor a 2020-as nem magic remote tavkapcs jó lehet?

(#62832) S@c@ válasza S@c@ (#62831) üzenetére


S@c@
őstag

[link] Nekem ez is jó lenne, ha mükődik vele.

(#62833) poli27 válasza S@c@ (#62832) üzenetére


poli27
veterán

ezek mennek vele...

(#62834) gulyasa válasza S@c@ (#62832) üzenetére


gulyasa
őstag

Egyébként a C1 saját MR-je csak az elején szokatlan - de csak akkor, ha még nem volt előtte régebbi tévéhez MR-ed.
Én is itt kérdeztem rá, mi a típusa az idei hagyományos távirányítónak, hogy be tudjam szerezni, de...
Egy-két nap használat után már nem hiányzott a hagyományos távirányító - még úgy sem, hogy a 2021-es MR-en már semmilyen külön dedikált gomb sincs a lejátszás funkciókhoz (play/pause, stop fwd, rev, stb.)

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#62835) norbertoth


norbertoth
senior tag

Az új, idei tv-khez adott MR az működne a CX modellel? :B

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#62836) S@c@ válasza norbertoth (#62835) üzenetére


S@c@
őstag

Igen. Visszafele működnek.

(#62837) norbertoth


norbertoth
senior tag

Köszi! Csak mert régen nem így volt, más modellnél csak az adott évi MR működött. :C

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#62838) FollowTheORI válasza norbertoth (#62837) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem az most is van még talán... 2-3 gen (évjárat) max az átfogás talán.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#62839) norbertoth


norbertoth
senior tag

A kompatibilitási listában nem szerepel a CX, akkor ahhoz az idei nem jó.

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#62840) dodoroli


dodoroli
tag

Hogy lehet beállítani a tv-n,hogy a youtube-n dolby vision videók valóban dolby visionnal jelenítse meg? Lg g1 a tv.köszönöm szépen!

(#62841) blakey válasza dodoroli (#62840) üzenetére


blakey
titán

Youtube-on nincs Dolby Vision, HDR10 van, egyelőre.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#62842) djnice válasza blakey (#62841) üzenetére


djnice
veterán

+HLG

(#62843) blakey válasza djnice (#62842) üzenetére


blakey
titán

:K

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#62844) Strezi


Strezi
őstag

Van egy beragadt 65CX a helyi MM-ben, 490-ért. Kiállított, meg minden (megvesz, LG panelcsere móka), de nekem pl. jobban tetszik az előző WebOS, amivel a TV-t használom nap mint nap...
Ki mit gondol? Belehúznátok a lottóba vele?

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#62845) S@c@ válasza Strezi (#62844) üzenetére


S@c@
őstag

Ha az LG kicseréli a panelt tutira, akkor igen! Jó deal!
Ráadásul a tavalyi cx távirányítós jobb,mint az idei. Teszteltem sajnos valóban nem működik a 2020-as. Magic remote a 2021es tvkkel :(

(#62846) adm válasza Strezi (#62844) üzenetére


adm
őstag

Nincs veszteni valód, próbálkozz be 450tel. Akarnak már ők annyira szabadulni egy számukra nem létező szériától hogy simán bejöhet.
Egyébként az lg vélhetően nem tesz különbséget bemutató és átlag tv között.

16core - 32thread - 64gb

(#62847) Pro Koryak válasza adm (#62846) üzenetére


Pro Koryak
addikt

Az viszont nem kizárt, hogy nem újként hanem kiállítottként adják el, és így lehet már nem is lesz rá 3év gari csak 2 vagy 1 + az LG szerviz is majd kiállítottként áll hozzá.
Lehet szopacs is belőle.

(#62848) Héliosz válasza Strezi (#62844) üzenetére


Héliosz
tag

3 év gari lesz rá, és elméletileg ugyanúgy kezeli a szervíz. Egyszer volt egy töredék áron megvett LG oled a családban, amit aztán panelcserézett az LG. Tudtommal azóta sem változott semmi, annyiért jó ár :R

Ha lebeszélünk egy üzletet, kérlek legyen Benned annyi, hogy állod a szavad. Nem nagy dolog. :)

(#62849) torma1981 válasza Pro Koryak (#62847) üzenetére


torma1981
veterán

Miért lenne kevesebb gari rá? Onnantól jár a 3 év amikor eladják. Nincs rövidített garancia. Vagy azt mondani kell. MM nem szokott ilyet csinálni. Alza pl szokott.

(#62850) Calogero válasza torma1981 (#62849) üzenetére


Calogero
addikt

Ha az MM outletként adja a terméket, akkor arra általában 18 hónap kellékszavatosságot vállal. [link]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.