Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#62051) krx21 válasza alaves (#62050) üzenetére


krx21
nagyúr

"Kézi pixelfrissítő (1 órás) futtatása az igénybevétel mértékével arányosan (napi 12+ "
Ezt csak Te írod, azért maradjunk annyiban... Én például azt vallom, hogyha nem látszik probléma nem indítok...

(#62052) S@c@


S@c@
őstag

Most szeretnék OLED-TV-t venni, nagyjából megvan a két típus:
LG OLED55C1
Sony 55A80J

Keret max 370e Ft bruttó.
Mire érdemes figyelni? Az LG beégés esetén ingyen cserél panelt?

(#62053) alaves válasza krx21 (#62051) üzenetére


alaves
addikt

Így van, ezt csak én szoktam javasolni, néha elfelejtem odaírni.
Látható 'image retention' esetén utólagos pixelfrissítő futtatás használni szokott. Látható beégés esetén már nem tud mit tenni, ezért lenne a megelőző célzatú futtatás. Tapasztalatomból és begyűjtött adatokból tudom, hogy a már látható mértékű degradációt, fakulást már nem képes kompenzálni a pixelfrissítő, azonban a még nem látható mértékűt esetlegesen sikeresen megoldhatja. A fórumot olvasó (visszaolvasó) OLED-esek majd eldöntik, melyik módszert alkalmazzák saját TV-jükön.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#62054) alaves válasza S@c@ (#62052) üzenetére


alaves
addikt

Gyári garanciaidőn belül (3 év) az LG biztosan cserél kijelzőt (ingyen). Sony-nál nem tudom.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#62055) S@c@ válasza alaves (#62054) üzenetére


S@c@
őstag

Ez tuti, hogy az LG ingyen cseréli? Mert akkor a Sonyról inkább lemondok.
Panel lotto az LG-nel mit takar?

(#62056) vg válasza S@c@ (#62055) üzenetére


vg
addikt

Tuti, nekem is otthonomban cseréltek panelt pár éve 3d-s tv-n.

(#62057) S@c@ válasza vg (#62056) üzenetére


S@c@
őstag

LG OLED55B13LA -ez a típus még ajánlott xbox series x, ps5, netflixre?

Tudom régebbi, csak akkor ajánlott volt. Az újabbak mivel tudnak többet?

(#62058) vg válasza S@c@ (#62057) üzenetére


vg
addikt

C1-et vegyél, a régebbit inkább ne, meg fogod bánni ha régebbit veszel. Amit kinéztél tökéletes. Szerintem.

(#62059) FollowTheORI válasza S@c@ (#62057) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Újabb? Ez az idei modell. :)

Amúgy igen, veheted erre a célra simán, ha van egy picit több pénzed és belefér akkor C1-et inkább.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#62060) S@c@ válasza vg (#62058) üzenetére


S@c@
őstag

Miben másabb? Miben tud többet az új?
Sajna 370 a teteje úgy érzem.

(#62061) vg válasza S@c@ (#62060) üzenetére


vg
addikt

(#62062) Calogero válasza S@c@ (#62060) üzenetére


Calogero
addikt

A B1-ben α7 4. generációs processzor van, míg a a C1-ben fejlettebb α9.
A B1 gyengébb pl. a mozgásmegjelenítésben.

[ Szerkesztve ]

(#62063) FollowTheORI válasza vg (#62061) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Lol, ez alapján simán a B1 jobb. :D

Szerintem amúgy annyira pici a különbség, hogy majdnem mindegy (a realitás talaján maradva).

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#62064) gubabela válasza blakey (#62036) üzenetére


gubabela
senior tag

És mi a helyzet az androidosokkal? Nekem a8 van és kodival le tudom az iso-t is játszani. Ráadásul a hang is tartalomtól függően változik earc on, legalábbis az erősítő kiírja.

[ Szerkesztve ]

(#62065) blakey válasza gubabela (#62064) üzenetére


blakey
titán

Az Android és a "nyitottsága" teljesen más téma, azért ott van lehetőséged kipróbálni ez-azt, míg webOS esetében nincs ilyen lehetőséged, DLNA vagy Plex/Emby kliens (utóbbi elvileg kezeli az ISO-kat, de nálam néha nem akarta az igazságot, úgyhogy inkább nem tudja. Kicsomagolva megoldható. Ettől függetlenül a TV-k nem médialejátszók, a TV-s Kodihoz képest egy CoreELEC (Kodit futtató) boxon sokkal több, jobb lehetőséged van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#62066) S@c@ válasza FollowTheORI (#62063) üzenetére


S@c@
őstag

Nekem is az jött le, hogy a B1 jobb, akkor miért is vegyem a C1-et?
A tv softwaret ugyse használom, mert series x-en nézek netflixet.

Az újabb proci miben jobb?
A B1 gyengébb pl. a mozgásmegjelenítésben.- itt mit kell érteni, ez hol nyilvánul meg?

[ Szerkesztve ]

(#62067) vg válasza FollowTheORI (#62063) üzenetére


vg
addikt

Az inputlag értékek rosszabbak és ez fontos játéknál. Főleg a 4k vvr-el amit ugye xbox támogat.

[ Szerkesztve ]

(#62068) S@c@ válasza vg (#62067) üzenetére


S@c@
őstag

7ms nem lényeges inputlagnal szerintem....egyik 13ms másik 6ms...ezt ember nem veszi észre.

15ms alatt minden jó már szerintem, pláne konzolnál.

Jelenleg 48h6400-am van 25-30ms-al és én ezt sem veszem észre. :F

[ Szerkesztve ]

(#62069) vg válasza S@c@ (#62068) üzenetére


vg
addikt

Az optimális 1 lenne, de gondolom ezt majd a jövő évi modellel meglépik.

(#62070) S@c@ válasza vg (#62069) üzenetére


S@c@
őstag

A kettő LG között megy a vacilálás,de ma holnap megkéne rendelni.
A sony abszolut kiesik a beégés és garancia miatt akkor azt mondjátok?

(#62071) Calogero válasza S@c@ (#62070) üzenetére


Calogero
addikt

Régebben teszt videoval néztük meg a két processzor közötti különbséget.

Planet Earth II. 5. rész. (4K/HDR verzió)
40. perc körül indul a jelenet... amikor a farkas üldözi a gidát. Akkor B széria mozgásmegjelenítése gyorsan mozgó jelenetnél többször hibázott (True motion). A gida helyett csak egy villogó pixel csomó volt. A C verzió lényegesen jobban teljesített.

Sony garanciáról túl sokszor nem volt itt szó, mert nem volt rá szükség. Többnyire LG tulajok vettek igénybe szerviz szolgáltatást, illetve küldtek vissza 14 napon belül panel hibás készüléket.

A Sonynak jobb a mozgásmegjelenítése, ami ellene szól, hogy jelenleg nem támogatja VRR-t.
A VRR egy később várható firmware-frissítés után válik elérhetővé.

(#62072) alaves válasza S@c@ (#62070) üzenetére


alaves
addikt

Nézd, ha ennyire tartasz a beégéstől, akkor LG-t vegyél, de inkább C szériát (CX v. C1). Vagyunk jó páran itt a fórumon, akik Panasonic-ot, Sony-t és Philips-et használunk nagy megelégedéssel (most léptem át a 8000 üzemórát beégés nélkül).

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#62073) noblem1983 válasza kgergo89 (#62040) üzenetére


noblem1983
senior tag

Én is tegnap láttam a videót onnan tudom ,hogy létezik ez a csoda stream minőség :) bár nem tudom mennyi a szinkronos cucc rajta. Nekem hétfőn hozzák ki az A83J-t ahhoz 1 évet adnak ingyen+5 behúzható film. Euronics-nál a 2 év garancia kiterjesztés +38000 Ft volt(+50 akkor ha törés-t is beleveszem).

Lamborghini fan Uplay/Origin-noblem1983, PSN: noblem1983_2

(#62074) norbertoth válasza FollowTheORI (#62063) üzenetére


norbertoth
senior tag

Én a B-t nem ajánlanám és igenis ég és föld a kül a B és C modell között interpolációban, legalábbis aki érzékeny erre az észreveszi mozgás közben. Saját tapasztalatból mondom inkább C mint B :K

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#62075) norbertoth válasza S@c@ (#62066) üzenetére


norbertoth
senior tag

Pl mozgó jeleneteknél a B-nél reccenős ha gyors mozgás van, sötét jeleneteknél meg hányinger, bár ez is igényfüggő, én jobb szeretem ha valami folyamatos és nem reccen a kép, de ha a beállításoknál nem simára van állítva a Motion akkor a B is jó neked, de xbox x-hez is inkább C1. Hosszabb távra a9 processzor, a webOS is fürgébb!

[ Szerkesztve ]

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#62076) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

Sziasztok,
kisebb hezitálás után eladtam a VT60 plazmámat, ami a hálóban nem volt ideális a venik hallható surrogása miatt, és vettem egy Lg C12-őt (fehér C1)
Az a szerencsém, hogy nagyjából egymás mellett láthattam a VT60-at, a C1-et és egy Samu Q90R-t, így a most futó technológiák mindegyikével van tapasztalat.

Alapvetően nem rossz tv az oled, sőt, jelenleg a legjobb, kisebb kompromisszummal mint a többi típus.
Plusz: élesebb, mint az lcd fátyolossága és a plazma üveglapos megoldása, ez tetszik. A fényerő általában - egy világos nappaliban is - elég lenne, de a borzasztó tükröződés jelentősen rontja a láthatóságot.

Minusz: A fekete jó, de a fekete közeli részek bebuknak, ezt majd még beállításokkal próbálom javítani. Borzasztóan tükröződik, erről teszek be képet, hogy a nappaliban a Q90 mennyire elveri, igaz itt még rajta van a fólia, de levéve sem lett jobb, csak más.

Semleges: a Samu menürendszere nagyságrendekkel logikusabb, kevesebb gombbal jobban használhatóbb, viszont az azonnali webes keresés marhára tetszik, szóval egy ide, egy oda. Egyébként lassú a rendszer, indításkor lassabb mint a Q90r, sokkal, később is sokat hezitál bizonyos lépéseknél, de együtt lehet élni vele.

Egyébként az első tv-t a Mediában vettem, a bolti kicsomagoláskor az eladó srác kétszer leejtette a talp front részét a kőre, meg is nyomódott, grátiszként al akrtak velem íratni egy átvételit, hogy a tv pixelhibamentes. Mindezt a boot logóból állapítsam meg...
Mondtam neki, hogy akkor mehet is vissza a raktárba, én meg megyek át az Euronics-ba, mivel nem volt több nekik.

Ott is a szokásos - bontsuk ki mielőtt elviszed - metódus után ment haza, majd mikor mindet összeraktam és bekapcsoltam, csíkos kép fogadott. :W Majd a tüzetesebb átnézés után vettem észre, hogy a bal sarka meg van nyomva, annyira, hogy a panel meg is adta magát. Úgyhogy tv vissza a kocsiba, szerencsére a srácok a boltban nem kételkedtek abban, hogy nem én vertem oda, pedig már lélekben elkönyveltem egy panelcserét. :U mivel úgymond kicsomagoltuk a tv-t, csak hát az alját pont nem tudtuk megnézni, meg persze nem kapcsoltuk be. Persze itt sem volt bontatlan tv, csak egy un. csavarhiányos (kiállított), így rendeltek egyet, csak az fehér lett, nem fekete.

Nagyjából ennyi, lehetne írni még bőven, de a lényeg benne van.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#62077) Calogero válasza Sza_Sa (#62076) üzenetére


Calogero
addikt

A Panasonic oledjei nem tükröződnek ennyire...

(#62078) blakey válasza Calogero (#62077) üzenetére


blakey
titán

Nem lehet, hogy a fólia tükröződik ennyire?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#62079) Scholes9 válasza blakey (#62078) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Szerintem biztosan.

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#62080) Calogero válasza blakey (#62078) üzenetére


Calogero
addikt

A fólia erősít rajta.
Nekem E8 van, az így tükröződik: [kép]

(#62081) alaves válasza Sza_Sa (#62076) üzenetére


alaves
addikt

Fólia nélküli eredmény:
Rtings: Q90R reflections: 9,5

Rtings: C1 reflections: 9,3

Amúgy leírtad a megoldást:
"élesebb, mint az lcd fátyolossága"
"még rajta van a fólia, de levéve sem lett jobb, csak más"

Azaz: nem lehet nagyobb tükröződésmentességet biztosítani a képminőség rombolása nélkül.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#62082) Bugarov válasza Sza_Sa (#62076) üzenetére


Bugarov
aktív tag

Ez olyan mintha egy tükör lenne a nappaliban :Y Biztos nem kapnék idegösszeomlast...

(#62083) Lackooo84 válasza Bugarov (#62082) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Az csak a fólia. Amúgy is ablak mellé 10 centivel kell elhelyezni a tévét, úgy az igazi. :D

The Truth is out there...

(#62084) vg válasza Sza_Sa (#62076) üzenetére


vg
addikt

Miért ragaszkodnak ehhez a bontsuk ki mielőtt elviszed dologhoz? Ha hibás, akkor az lg házhoz viszi neked az új panelt, ráadásul valóban szakember fogja neked összetenni, nem pedig egy munkáját utáló diák,vagy kényszereladó. Legközelebb rendeld online.

(#62085) Sza_Sa válasza Lackooo84 (#62083) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Az a vicces, hogy mennyire nem tudja bizonyos személyíségtípus elfogadni azt, amit más mond. :D

Egyébként itt egy kép a végső helyén, fólia nélkül.
Sokkal jobb a q90 ar rétege erről felesleges vitázni, itt van mindkettő.

Általában egy lakás tervezésénél nem a barlang effektus a cél, mi szeretjük, hogy világos, nagy tér van. Hogy a tv-nek ez nem a leg ideálisabb, istenem, ez van. Filmekhez sötétítünk, minden más alkalmat oldjon meg a tv.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#62086) Sza_Sa válasza vg (#62084) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Van benne ráció, kibontják, átvetetik veled, aztán ha útközben összetöröd, van egy panelcseréd saját költségen. Sajnos nem ideális az áruházi kicsomagolás, nincs hely ahová a tv- le tudják fektetni, így kiemelik a polisztirol védőrészre és a fóliát húzzák le addig, amíg tudják. Aztán vagy látod a lényeget, vagy nem.

Futáros átvételnél ez könnyebb, na de a futár is megbolondul, mikor teljesen szétszeded a csomagolást és még be is üzemeled, hogy lásd a tv-t, különben semmi értelme, ha elmegy, általában cseszheted a sérülést. A sok visszaélés miatt várható volt, hogy nem nyelnek be bármit.

A mostanit futár hozta, az volt a szerencsém, hogy ismerős volt a futár, így némi borravalóval megtámogatva segített kicsomagolni, összerakni és beüzemelni.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#62087) Lackooo84 válasza Sza_Sa (#62085) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Jó, de azért ne sötétítő (legalább függöny) nélkül, hét ágra besütő napocskás ablak mellett akarjunk oled tévézni, meg nulla tükröződést elvárni... :U Szerintem ez még egy 2000 nites led tévének is kihívás lenne... :DDD

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#62088) Sza_Sa válasza Sza_Sa (#62085) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Vt60 azonos helyen, sajnos nem azonos pozícióból fényképezve. Szerintem nem volt jobb, mint a C1.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#62089) Rogiii válasza Sza_Sa (#62085) üzenetére


Rogiii
aktív tag

Nekem is van egy q80r tv-m, és az mellett hegeszteni is lehetne, még annak a fényét is elnyelné, viszont ennek a samu esetében az az ára, hogy jóval gyengébb a kontraszt.
Én is mérlegeltem, és mivel ez van a nappaliban inkább engedtem a kontrasztból a jobb láthatóság miatt.
A hálóban meg általában este megy a tv, ezért oda került az oled.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#62090) Sza_Sa válasza Lackooo84 (#62087) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Nem ez volt a lényeg, hanem a rétegek hatékonysága. Egyébként nem kell ehhez tűző napsütés, szórt fényben, félhomályban is hasznos egy jól működő ar bevonat.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#62091) Sza_Sa válasza Rogiii (#62089) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Szintén a hálóban az oled ;)

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#62092) #72042496 válasza Sza_Sa (#62090) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az LG OLED tükröződik mint a rosseb, ezek ilyenek sajnos.

(#62093) Lackooo84 válasza Sza_Sa (#62090) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hát nem tudom, nekem is olyan szobában van az oled tv, ahol nappal világos van, és soha nem volt ilyen problémám 30% oled fénnyel sem. Ha meg a nap odasütne vagy valami, akkor leengedem a redőnyt. :D

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#62094) vg válasza Sza_Sa (#62086) üzenetére


vg
addikt

Azért az a tv már átutazza a fél világot mire ide ér, hajón, repülőn, kamionon. Úgy be van csomagolva, hogy dobálhatod akár (de nem dobálja senki), semmi baja nem lesz. Amúgy nem kell megvárnia a futárnak amíg szétszeded, beüzemeled, a futárok 99%-a becsületes. Nekem is futár hozta, fel is cipelte nekem emeletre, adtam neki pár ezer pénzt érte. :C Ide szeretnek jönni.

(#62095) alaves válasza Sza_Sa (#62090) üzenetére


alaves
addikt

Nem véletlen, hogy a plazmán sincs erősebb tükröződésgátló réteg, az önálló fénykibocsátással rendelkező pixelek által alkotott kép itt is csak romlana. A tervezőmérnökök több mint valószínű, hogy próbálkoztak és mértek. Az lehet, hogy van olyan méregdrága felület, amely segítene, de akkor milyen ára lenne a TV-nek.
Az LCD-nél lehet "pauszpapírozni", majdnem mindegy. :)

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#62096) blakey válasza alaves (#62095) üzenetére


blakey
titán

+ ahogy CRT is tükröződött. Nem véletlenül, ahogy írod. Egyébként vannak olyan OLED-ek ahol nagyon jó a fényelnyelő réteg, pl. rásüt a nap és szépen elnyeli, a napsugárból semmi sem érzékelhető.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#62097) alaves válasza vg (#62094) üzenetére


alaves
addikt

+1* egyébként az LG és Philips OLED-eket Lengyelországban szerelik össze, onnan szállítják. A kijelzőkön 'Made in Vietnam' felirat van, onnan érkezik hajón Lengyelországba.

Samsung 65S90C/Asus RTX 3050/i5-4460/Asus B85M-G/16GB RAM*Creative FPS1600 4.1 Speaker*Sennheiser HD 230*[LG OLED55C1, Philips 55OLED754, LG OLED55B7V]

(#62098) Sza_Sa válasza vg (#62094) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Igen, a gyári csomagolás sokat bír, de mindent nem, nekem is sérült volt a tv, pedig nem volt a dobozon feltűnő benyomódás :F

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#62099) vg válasza Sza_Sa (#62098) üzenetére


vg
addikt

Olvastam amit írtál, nem tudom mitől lehet. Maximum levonod a konzekvenciát és nem vásárolsz ott többet.

(#62100) levii0812


levii0812
kezdő

Sziasztok!

Mi a különbség a sony a80j és a83j között?
Mert néztem hogy a a83j most 630ezer míg a a80j kb 800ezer..... mind a kettő 65colban. Még egy kérdésem lenne, ezen az új google rendszeren megy a kodi? Most vennék tv-t. Melyik a jobb az a83j vagy a philips oled 806?

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.