Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61051) Sub-S válasza belan (#61050) üzenetére


Sub-S
senior tag

Nettó ár fölött feltenni a használt tévét inkább az esélytelen kategória...

(#61052) belan válasza Sub-S (#61051) üzenetére


belan
addikt

Szerintem inkább 480 fogják meg venni , mit 610 ért , újabb modell meg még drágább cx-et meg lassan már nem lehet kapni újat .

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#61053) vg válasza belan (#61052) üzenetére


vg
addikt

Elég rizikós használt oled tv-t venni, szerintem senki nem fogja megvenni 480-ért.

[ Szerkesztve ]

(#61054) Gaben360 válasza vg (#61053) üzenetére


Gaben360
senior tag

Semmivel nem rizikósabb,mint egy drága lcd-t venni.
Én is használtat vettem,2 hónaposat.Amíg van gyári gari,addig nincs probléma.

Az éj sötét,és tele iszonyattal! "Néha szívesen lennék egy régi gyárépület ablaka....csak állnék ott beb@szv@"

(#61055) vg válasza Gaben360 (#61054) üzenetére


vg
addikt

A beégésre van garancia?

(#61056) Rogiii válasza belan (#61023) üzenetére


Rogiii
aktív tag

Szia!
Nekem volt és arról váltottam oledre.
Nem rossz tv a maga kategóriájában, de ég és föld a különbség.
Én nem szívesen váltanék vissza.

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#61057) belan válasza vg (#61053) üzenetére


belan
addikt

Miért rizikós ha nincs beégve és van rajta gyári garancia akkor nem kell parázni például ismerősöm oled tvje be volt égve és gyári gariba cserélték neki ! Nem egy oled tv adtam már el ! Rogiii köszi a infót ! Ha a gyári garancia le jár az se a világ vége ha nincs beégve még egy jó ideig lehet használni ! Amúgy is max 4,5 év a mostani tv-k életciklusa kb ! Másik fele akkor meg 2,3 évente kell oled tv-t cserélni mert ha garancia le jár mindenki parázni fog beég a kép akkor tényleg felesleges oled tv-t venni .

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#61058) #72042496 válasza Con Troll (#61047) üzenetére


#72042496
törölt tag

Rakd föl magasabb áron ha nem olyan sürgős, onnét még mehetsz lejjebb ha esetleg nincs érdeklődés vagy nagyon alkudnának.

(#61059) lionshamlet


lionshamlet
senior tag

Lg C9 - Külső hdd

8tb Hdd-t kezeli gond nélkül a tv?
Illetve mennyi a max tárhelyű hdd amit még felismer?

(#61060) Mankó


Mankó
veterán

Ha már beárazásnál tartunk, akkor mit ér egy Panasonic 65FZ800e modell?
Üzemórát nem tudom, sok film ment rajta, igen kevés játékkal. Doboz meg van, a garancia kb 1 hónap és lejár. Hibátlan, új LG G1-re cserélnék a Freesync és egyéb nyalánkságok miatt.
Köszi

(#61061) Rogiii válasza belan (#61057) üzenetére


Rogiii
aktív tag

Én ezért vettem rá 5 év gyári garanciát. Ha 3-4 év alatt meghal, akkor még mindig gariban cserélik. Ha meg elmegy 5 évig hiba nélkül legalább nem idegeskedem rajta mi lesz ha.
Így nyugodtan alszom.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#61062) belan válasza Rogiii (#61061) üzenetére


belan
addikt

De 5 év gyári gari ritkán van rá sajnos ! Nekem van rá 5 év gold gari törés hibára él a garancia igaz valamennyit be kell fizetni de beégésre nem él a garancia akkor max össze töröm😂. De valaki azt mondja felesleges a plus gari .

[ Szerkesztve ]

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#61063) anrab


anrab
addikt

(#61064) Jorgi Kormi válasza belan (#61062) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Jó ha van az a plusz , nem csak a beégés lehet probléma egy tévénél(oled) , lehetnek ott más problémák is , ugye van az a Murphy törvénye..... ;]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#61065) ricsip válasza ricsip (#61022) üzenetére


ricsip
addikt

Na 1 napig tartott a csoda, 799-ről megint visszament MM-ban a 65C1 ár a standard 628-ra.

Hétvégén hoztam el egy ilyet. Hát az összeszerelés elég stresszes volt, erre készüljön fel aki ilyet akar venni. Leginkább 3 emberes a meló, 2 az határeset hogy elég. A leírás szerint pofával lefele egy asztalra vagy sík felületre kell fektetni, hogy a baszom súlyos talpát rá lehessen szerelni (nem túlzok, a talpa valóban dögnehéz, de az egész TV is van 35 kiló). Utána pedig fel kell emelni, hogy vízszintesből függőleges állapotba kerüljön a kijelző, és rá lehet állítani a talpára. Nos, a TV annyira farnehéz, hogy az aljánál megfogva kib. körülményes felegyenesíteni. A leírás külön kitér rá, hogy NEHOGY a kijelző felső sarkánál emelje fel az ember, mert akkor simán eltörik. De a kijelző középmagasságában emelve is nagyon levert a víz, úgy meghajlott. Tényleg kurva nehéz az alja, a teljes böhömnagy kijelző 3 milliméter "vastag" és nem lehet hol nyugodt szívvel megfogni. Végül sikerült függőlegesre fordítani, de lelki szemeim előtt már a reccsenés és az eltört kijelző jelent meg. Szóval kell oda 3 ember h. meg bírják fogni több oldalról is. El sem bírom képzelni, hogy a 77 vagy a 85 collos változatot hogyan lehet felfordítani, és hány ember kellhet hozzá, de én nem vállalnám el hozzányúlni. :Y

[ Szerkesztve ]

-

(#61066) belan válasza Jorgi Kormi (#61064) üzenetére


belan
addikt

:R 👍

Playstation 5 slim & SS Nova 7 & LG OLED65C9.Best games Last of us. Metal Gear Solid 1,2,3,4. ELDEN RING

(#61067) EmThor válasza ricsip (#61065) üzenetére


EmThor
addikt

Grat! Képe milyen, bejön?

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#61068) krx21 válasza ricsip (#61065) üzenetére


krx21
nagyúr

Na igen… Ezért is jó az E9 üveglapja, mert merevíti az egészet… ;)

(#61069) vg válasza ricsip (#61065) üzenetére


vg
addikt

Én ma tettem össze c1 55-ös tv-m, egyedül. Hát nem volt egyszerű, valóban stresszes meló. Kicsit szenvedtem utána, mert rádugtam ethernet-re, nagyon lassú volt gyk használhatatlan az egész, router azt írta, hogy 10k-val tölt meg ilyesmi, nem indult semmi app, se a frissités, aztán kipróbáltam wifi-n úgy tökéletes volt, majd kicseréltem a kábelt és switch-re dugtam nem a routerre, úgy már jó lett (amúgy 100-as ethernet van a tv-ben). Jó kis tv, egy 6 éves 43-as 3D-s lg tv-t váltott(kb 5 db 3D-s filmet néztünk rajta).

(#61070) Sub-S válasza vg (#61069) üzenetére


Sub-S
senior tag

"stresszes meló" - ha ez neked az akkor nem nagyon dolgoztál még hogy tudd mi is az ;]

(#61071) vg válasza Sub-S (#61070) üzenetére


vg
addikt

Sajnos tanultam, nem kell fizikai melót végeznem. Ne haragudj.

(#61072) NoMagix válasza vg (#61071) üzenetére


NoMagix
addikt

hogy jön ide a fizikai meló? :F
A stressz az stressz...

(#61073) Sub-S válasza NoMagix (#61072) üzenetére


Sub-S
senior tag

Ilyen jól tanult látod. :D

(#61074) NoMagix válasza Sub-S (#61073) üzenetére


NoMagix
addikt

Ja, várjál, holnap stresszelek én is, már előre remegek egy 55-ös cx-et kell összraknom!
Ha már így alakult, akkor üdvözlök mindenkit, holnaptól aktívabb tag leszek itt nálatok, majd érkezem pár kérdéssel! :R

(#61075) vg válasza Sub-S (#61073) üzenetére


vg
addikt

Minek köszönhetem ezt a tömény rossz indulatot? Sajnálom, hogy itt toltod ki a frusztrációd, remélem jobb lesz majd a sorsod idővel.

(#61076) moland007


moland007
tag

Huu az 'A' széria árát nagyon levitte a MM. 340e !?

55A83J

(#61077) Sub-S válasza vg (#61075) üzenetére


Sub-S
senior tag

Nincs ebben semmi rosszindulat, olvasd el kétszer még ezt a részt hátha te is jó kedvre derülsz: :)

"Én ma tettem össze c1 55-ös tv-m, egyedül. Hát nem volt egyszerű, valóban stresszes meló."

(#61078) vg válasza Sub-S (#61077) üzenetére


vg
addikt

Az a helyzet, hogy te egy egyszerű kicsi troll vagy. Nincs szükségem, hogy elolvassam, én írtam, ott voltam. Ha azt hiszed, hogy olyan könnyű feltenni rá a talpat egyedül, akkor tévedsz. Beletelt pár órámba, de sikerült. Legyen szebb életed.

(#61079) Attila2019 válasza ricsip (#61065) üzenetére


Attila2019
tag

Én úgy állítottam fel az 55' cx tv-t hogy a dobozára (belsejébe a fehér hungarocell)fektettem fel pofára és amikor fent van a talpa akkor a dobozt állítottam fel, 2en fogták a tv-t. Igy csak picit hajlott meg.

(#61080) Jorgi Kormi


Jorgi Kormi
senior tag

Tessék : ő nem stresszelt , pedig egy 65-öst rakott össze egyedül [link] ;]

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#61081) ReFleXx válasza Jorgi Kormi (#61080) üzenetére


ReFleXx
addikt

hat en az 55 cxnel azert izgultam mikor talpra kellett allitani, eleg vekony es torekenynek tűnik a felso fele :B

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#61082) ricsip válasza Attila2019 (#61079) üzenetére


ricsip
addikt

Az is 1 jó módszer lehet, de ahogy olvasom akkor ott is összesen 3-an voltatok hozzá?

-

(#61083) Dani0504 válasza moland007 (#61076) üzenetére


Dani0504
tag

Az hagyján, de az Alza meg a Philips 55oled706-ot vitte 400 alá, konkrétan 371.290 Ft
A kifutó 55oled805 meg 358eFt körül mozog.

"A lényeg az, hogy a kacsák előtt mindig legyen víz!"

(#61084) anrab válasza Dani0504 (#61083) üzenetére


anrab
addikt

Még kell venni.

(#61085) Bugarov válasza Sub-S (#61077) üzenetére


Bugarov
aktív tag

En se lennék nyugodt ha szerelés kozben benne lenne a pakliban h a csilivili új tv-m a kezeimben pattan darabokra.

(#61086) ricsip válasza EmThor (#61067) üzenetére


ricsip
addikt

A gratulát maximum annyiban veszem magamra, h. képes voltam beszuszakolni egy közepes (szedan) kisautóba, előretolt első ülésekkel (homlokom hozzáért a tető belső kárpitjához).

A képet még szokni kell. A MM-ban kalibráltat kértem, egy 20-ast megért h. tényleg stimmeljenek a színek, magamnak nem tudnám beállítani és érteni se értek hozzá. A boltokban demozott ÉLES profil nagyon részletgazdag képet ad, viszont kisüti az ember retináját otthon rövid használat után, annyira erős kontrasztos a kép. Nagy faszok az LG-nél is, mert a demo felvételek csili-vili tarkák, és azokon jól mutat az ÉLES profil. Csak hat az embert filmeket nézne, nem demóvideókat. A kalibrálás a MM-ban adott papír alapján a SZÍNHÁZ profilon végezték el. Ott már kicsit sárgás-barnás a kép, és a sötét kép miatt a részletek is elvesznek. Szokni kell. Nappal a nappali szobában (hülyén hangzik) ha nem az ÉLES profil aktív, hanem pl. a SZÍNHÁZ, akkor leginkább a fekete dominál, nem látszik a film sötétebb részein a részletek. Valószínűleg napközben ezeket a felhúzott fényerejű kontrasztú profilokat kellene használni, és este a sötétben érdemes átkapcsolni a színhelyesebb SZÍNHÁZ / Filmmaker profilra. De majd rászánom magam elolvasni a leírasokat, melyik profil mire való. Nagy minusz pont, h. 20 ezerért nem fért bele kinyomtatni a kalibrált beállításokat a MM-nak, csak a mérési jegyzőkönyvet adták ide 4-5 nyomtatott oldalon. A factory reset törli a kalibrálást, ezért előtte nekem kell kiírkálni a beállított értékeket egy papírra kézzel, mint az állatoknak.

[ Szerkesztve ]

-

(#61087) Dani0504 válasza anrab (#61084) üzenetére


Dani0504
tag

Szombaton vagy vasárnap veszem át :D

"A lényeg az, hogy a kacsák előtt mindig legyen víz!"

(#61088) kgergo89 válasza ricsip (#61086) üzenetére


kgergo89
tag

Szerintem MM kalibrálást kérni kb. pénzkidobás, miután a panel homogenitása és fényereje is változik az üzemórák függvényében, ezért érdemes kivárni minimum 200 órát + lefusson pár automatikus kompenzáció, majd ezt követően kalibráltatni, profi szakemberrel, otthoni környezetben. Az utóbbi szintén nagyon fontos és akkor még nem is beszéltünk az esetleges "tintingről" és a többi fincsi panelhibáról, amit otthon sötét szobában lehet csak észrevenni.

Igen bosszantó, ha vissza kell küldeni a TV-t.

Csak a puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#61089) #72042496 válasza kgergo89 (#61088) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én is így gondolom.

(#61090) vg válasza Jorgi Kormi (#61080) üzenetére


vg
addikt

Valószínűleg ő soksok éven keresztül több száz, ezer tv-t szerelt már össze (szoktam nézni a videóit én is). Én 5-6 évente egy darabot, nem ugyanaz. Na meg elég rossz példát mutatsz, mert hirtelen már az állványon is van a készülék, szóval nem olyan biztos, hogy egyedül tette össze.

(#61091) ricsip válasza kgergo89 (#61088) üzenetére


ricsip
addikt

Házhoz jövő kalibrálás sejtésem szerint meg már nem a 20ezer ft árszint. Hát majd meglássuk.

-

(#61092) Jorgi Kormi válasza vg (#61090) üzenetére


Jorgi Kormi
senior tag

Te ezt komolyan vetted ?! ;] ( Mindenki stresszel aki kiad több százezer forintot egy pár milliméter vastagságú tévéért és ott áll az összerakás , vagy konzolra helyezés kellemes időtöltése előtt.( Főleg , ha ez 65 vagy 77, 83 , méretű készüléknél történik)

Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

(#61093) Skyhunter


Skyhunter
senior tag

Házhoz jövő kalibrálás nekem 2014-ben 20k-ba + a benzinpénzbe került. Nyilván azóta lefutott 7 év, emelkedtek a szolgáltatás díjak, meg a benzin is 500 ft lett. Nem tudom, hogy a PH-s fórumkolléga még foglalkozik-e ilyennel. Plazma topicban törzstag, János666 ha jól emlékszem a nickjére. Annak idején nagyon sok plazmás fórumtársnak ő kalibrálta be a cuccokat szerte az országban.

Szerk : jól emlékeztem, janos666, még aktív. Blogja is van, igaz legutóbb 2 éve posztolt, de idevágó témát, "Panasonic színek most és régen - VT60 & FZ950".

[ Szerkesztve ]

(#61094) #72042496 válasza Skyhunter (#61093) üzenetére


#72042496
törölt tag

Meg amúgy ő a topikgazda is ebben az OLED topikban. :)

(#61095) Skyhunter válasza #72042496 (#61094) üzenetére


Skyhunter
senior tag

Ezt még nem is néztem, szégyellem magam. :B

(#61096) tigipuf válasza #72042496 (#61094) üzenetére


tigipuf
senior tag

:)) :)) :C

"Ha jól viselkedik akkor gyuszi,ha rosszalkodik akkor Gyula."

(#61097) NoMagix


NoMagix
addikt

Nos, ma felkerült a falra a CX!
Óriási a különbség az androidos Philips után, persze jó értelemben! :Y
A rendszert még szokni kell, de ez a magic távirányító nagy ötlet volt az LG-től!

(#61098) krx21 válasza NoMagix (#61097) üzenetére


krx21
nagyúr

Gratulálok. Bizony én sem gondoltam, hogy így megszeretem a magic távírányítót…

(#61099) Fandango válasza NoMagix (#61097) üzenetére


Fandango
veterán

Philips milyen típus volt?

(#61100) NoMagix válasza Fandango (#61099) üzenetére


NoMagix
addikt

krx21: köszönöm :R

55PUS7304 IPS paneles minden előnyével és hátrányával, de inkább hátrányaival!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.